ελληνική μουσική
    401 online   ·  210.874 μέλη

    Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

    PetrosTser
    22.05.2014, 22:55

    Και με συγχωρείς, αλλά δεν "παρέθεσες ακριβώς τι έχει συμβεί". Παρέθεσες προσωπική εκτίμηση που την περνάς ως αντικειμενικά σωστή.


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Chrysanna
    22.05.2014, 23:00

    Παράθεση:

    Το μέλος JeffersonT στις 22.05.2014, 22:54 έγραψε...

    Που εντοπίζω δόλο σε αυτό;

    Άντε άλλη μία να το εμπεδώσεις. Κατα τη δική σου ρήση:

    είναι κουτοπονηριά να το παίζεις φίλος ενώ έχεις άλλους σκοπούς

    Πρόσεξε το παίζεις. Για ακόμη μια φορά ψέμματα καθώς εγώ δεν είπα ποτέ ότι είναι αληθινή φιλία, για την ακρίβεια αυτό καταγγέλω ακριβώς.




    Για να προσποιηθείς κάτι, πρέπει να πληρούνται δύο προϋποθέσεις :

    1. Να γνωρίζεις, να έχεις βιώσει και να κατανοείς πλήρως την ουσία της έννοιας.
    2. Να έχεις αποκτήσει την πονηρία ενός ενήλικα, ώστε όχι μόνο να μπεις στην διαδικασία "προσποιούμαι" αλλά να ξέρεις και το πως γίνεται.

    Βάλε ένα κορίτσι να προσποιηθεί οργασμό. Θα σκεφτεί τι νιώθει και πως αντιδράει ότι τρώει παγωτό και θα κάνει τα αντίστοιχα. Βάλε τώρα μία 30άρα να κάνει το ίδιο. Αντιλαμβάνεσαι ποια είναι η διαφορά;

    Η γνώση και η ύπαρξη βιώματος!

    Το ξεφτίλισα και συγγνώμη γι' αυτό αλλά δεν παλεύεσαι...


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 22-05-2014 23:01 ]


    Chrysanna
    22.05.2014, 23:08

    Εντάξει, τώρα σε φαντάζομαι να γελάς πάνω απ' το πληκτρολόγιο.
    Είμαι σίγουρη ότι δεν έχεις θέμα αντίληψης, απ' τα κατά καιρούς γραφόμενα σου, άρα η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω για την στάση σου είναι ότι "παίζεις".

    Πάμε όμως, μπορώ κι έτσι.

    Απάντησε μου, σε παρακαλώ, αν μπορεί η δεκάχρονη να προσποιηθεί αυτό που προανέφερα.
    Μ' ένα ναι ή ένα όχι, σε πρώτη φάση, και μετά θέλω ένα γιατί.

    (Μαίρη, μήπως να έκανες ένα split στις τελευταίες σελίδες του θέματος; Έχει ξεφύγει τελείως απ' το αρχικό νόημα η όλη συζήτηση)


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 22-05-2014 23:09 ]


    Orfeus
    22.05.2014, 23:14

    @ Dragon:
    Αυτοί τώρα μπορεί και να ξεχάσουνε το πρόβλημά σου, να τσακωθούνε και τα υπόλοιπα είναι γνωστά.

    Εσύ όμως δεν χρειάζεσαι σανίδες σωτηρίας ή σωσίβια κλπ. Κάνε όπως κάναμε όλοι. Κάνε δηλαδή ότι κατεβάσει το μυαλό σου. Στο κάτω-κάτω, αν δεν πέσεις στη θάλασσα, πώς θα μάθεις να κολυμπάς; Κάνε λοιπόν την προσπάθειά σου και πες της αυτά που θέλεις εσύ να της πεις, για να μην έχεις μετά τα ερωτηματικά που θα σε βασανίζουν σε στυλ "εάν της είχα μιλήσει ίσως να τα είχαμε φτιάξει" κλπ. Αν αρνηθεί, προχώρα παρακάτω. Δεν θα πάθεις τίποτα αν αρνηθεί. Δεν θα πάθεις απολύτως τίποτα. "Έχει κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια."

    Αν αυτή δεν θέλει μία, εσύ δεν θέλεις εκατό. Δεν παρακαλάμε ποτέ. Καμία!!!  


    Chrysanna
    22.05.2014, 23:14

    Προς Jefferson: Ξέχασα την παράθεση.

    Ok. Over and out. Έχω περάσει την ηλικία των λεκτικών παιχνιδιών.

    Μόνο κατ' επιλογήν και σε περιπτώσεις εξαιρετικού ενδιαφέροντος.
    Προσπαθώ να μειώσω το πρώτο και δεν αποτελείς το δεύτερο.

    Φιλάκια σε όλους και συγγνώμη αν ξεφύγαμε.


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 22-05-2014 23:15 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    freddieKrueger
    23.05.2014, 03:13

    Παράθεση:

    Το μέλος Chrysanna στις 22.05.2014, 22:24 έγραψε...

    Φαντάζομαι να έχετε καταλάβει ότι εμείς απαντάμε ως ενήλικες ενώ το θέμα αφορά έφηβο; Έφηβος σημαίνει ακατέργαστη σκέψη και παρορμητική αντίδραση. Πλάνο και αίσθηση κινδύνου, μηδενικά!
    ( Όχι πως αυτό δεν συμβαίνει στους ενήλικες αλλά αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία :p )

    Το παιδί θέλει κάτι και το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι το πως θα το αποκτήσει.
    Ευτυχώς, δεν έχει φτάσει ακόμα στο επίπεδο που οι έννοιες χρόνος, έμεσα, διπλωματία και ίσως πονηρία (με την καλή έννοια του λένε κάτι). Ένα γίδι που είναι έτοιμο να κουτουλήσει στον τοίχο.
    Το μόνο που ξέρει προς το παρόν είναι πως για να πετύχει το οτιδήποτε είναι να την έχει από δίπλα. Να έχει πρόσβαση για να κάνει αυτό που προς το παρόν αγνοεί, ελπίζοντας πως κάποια στιγμή θα καταλάβει ποιο είναι αυτό. Σ' αυτή την ηλικία ούτε η λέξη "Έρωτας" ούτε η λέξη "Φιλία" τους λέει τίποτα.

    Γι' αυτό Jefferson (βασικά), μην εξαγριώνεσαι στο επειδή προσπαθεί να παραπλανήσει το καημένο το κορίτσι.  Γιδάκια μικρά είναι που κουτουλάνε σε τοίχους και δεν πρόκειται να πάθουν τίποτα. Ο κίνδυνος έρχεται σε άλλες ηλικίες.

    Αν οι μισοί ενήλικες λειτουργούσαν με την ίδια παρόρμηση, αθωότητα και έλλειψη (κουτο)πονηριάς, όλο το είδος θα ήταν πολύ καλύτερο. Κάποια στιγμή κι ο Dragon θα γίνει ένας απο εμάς (δυστυχώς)... ας μην το επιταχύνουμε!


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 22-05-2014 22:27 ]



    Δεν νομίζεις πως υπερβάλλεις λίγο θεωρώντας τους έφηβους γίδια που δεν ξέρουν τίποτα από φιλία κι έρωτα?

    Εγω μπορω να σου αποδειξω πως υπαρχουν πολλες περιπτωσεις εφηβων που θα μπορουσαν να βαλουν τα γυαλια σε πολλους ενηλικες ως προς την αντιληψη του ερωτα και της φιλιας ακομη και της ιδιας της αγαπης!

    Να σαι σιγουρη επισης πως υπαρχουν πολλοι ενηλικες που εχουν κρατησει τα ομορφα και θετικα της εφηβειας και μαγκια τους!

    Οσο για τον υπολοιπο διαλογο.

    Ο Τζεφερσον δεν ειπε κατι το τραγικο.Ειπε να ειναι ξεκαθαρος ο φιλος απεναντι στην τυπισσα.Φιλια δεν μπορει να υπαρξει ευκολα οταν καποιος το βλεπει μ αλλο ματι.Αν προσποιηθει φιλικες προθεσεις ο Dragon δεν θα βλαψει την κοπελα τον εαυτο του θα βλαψει.

    Ας παει να την πιασει παντελονατα και να της δειξει ποσο τη γουσταρει με ολο τονθετικο παρορμητισμο της εφηβειας και με ολη την αγνοτητα που διαθετει.

    Η να παραιτηθει του αγωνα ΤΙΜΙΑ:ΚΟΒΩΝΤΑΣ ΚΑΘΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ.

    Η κορωνα η γραμματα.Τελος

     

     

     


    -----------------

    Κιθάρα μου σαν ράγισες,

    τον ήχο σου καθάρισες

     

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 23-05-2014 03:14 ]


    Chrysanna
    23.05.2014, 12:15

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 23.05.2014, 03:13 έγραψε...

    Δεν νομίζεις πως υπερβάλλεις λίγο θεωρώντας τους έφηβους γίδια που δεν ξέρουν τίποτα από φιλία κι έρωτα?

    Εγω μπορω να σου αποδειξω πως υπαρχουν πολλες περιπτωσεις εφηβων που θα μπορουσαν να βαλουν τα γυαλια σε πολλους ενηλικες ως προς την αντιληψη του ερωτα και της φιλιας ακομη και της ιδιας της αγαπης!

    Να σαι σιγουρη επισης πως υπαρχουν πολλοι ενηλικες που εχουν κρατησει τα ομορφα και θετικα της εφηβειας και μαγκια τους!

    Όχι, δεν υπερβάλλω και μακάρι να ήμασταν όλοι έτσι στην ενήλικη ζωή μας!
    Να ενθουσιαζόμαστε παιδικά χωρίς να φοβόμαστε, να κυνηγάμε αυτό που θέλουμε χωρίς δεύτερη σκέψη (ούτε καν πρώτη πολλές φορές) και να κάνουμε κακό σε κάποιον άλλον μόνο από αγαρμποσύνη.

    Ένας άνθρωπος που έχει ζήσει κάποια χρόνια παραπάνω, έχει πληγωθεί, έχει πονέσει, έχει προδοθεί από κάποιον που αγάπησε, έχει πληγώσει, έχει μάθει ότι με έμεσους τρόπους και με παραπλάνηση μπορεί να κερδίσει (το έχει μάθει και δει απ' την κοινωνία, την οικογένεια, τον δίπλα, τον παραδίπλα), με λίγα λόγια έχει βιώσει ΚΑΙ την δυσκολία του ζω, είναι πολύ δύσκολο να δατηρήσει την αθωότητα ενός παιδιού. Είναι απείρως δύσκολο να μην αναπτύξει φόβους, ανασφάλειες, προστατευτικούς μηχανισμούς κοκ

    Άρα, για να κλείσω πιστεύω κι εγώ ότι υπάρχουν οι περιπτώσεις εφήβων που αναφέρεις. Θα ήθελα όμως να τους συναντήσω ξανά όταν θα έχουν περάσει απ' την θεωρία στην εφαρμογή. Όλοι υπήρξαμε στο στάδιο που είχαμε το άρτιο θεωρητικό πλάνο στο μυαλό μας και κάποιοι το έχουν ακόμα. Απλά εμείς (οι ενήλικες) έχουμε δει και τις διαφορές με την πραγματικότητα.


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 23-05-2014 12:17 ]


    marita-q
    24.05.2014, 00:54
    Τελικά έριξε κορίτσι ή γυναίκα ο τύπος μετά από 7 χρόνια; Απλή απορία...
    crosroads
    24.05.2014, 02:53
    αμα κρινω απο τροπο γραφης του τοπικ σταρτερ μαλλον ητανε 13 χρονος τοτε και σημερα 20 αρης..το κοριτσι εγινε γυναικα
    ellas1w
    08.08.2014, 16:21

    Φέτος τελείωσα την πρώτη γυμνασίου εδώ και δύο χρόνια είμαστε φίλοι με ένα κορίτσι το οποίο μου αρέσει πολύ θέλω να της πω να τα φτιάξουμε αλλά νομίζω πως με βλέπει φιλικά θα μου πείτε υη να κάνω για να την ρίξω


    freddieKrueger
    09.08.2014, 11:19

    Να της το πεις φίλε.Αν σε γουστάρει θα γίνετε ζευγάρι αν όχι θα χαλάσει η φιλία σας.Πάντα κερδισμένος δλδ...


    PetrosTser
    09.08.2014, 16:29

    Εντάξει, δεν είναι και σίγουρο ότι θα χαλάσει...


    freddieKrueger
    10.08.2014, 11:45
    Φίλτατε Πετραν η φιλία μεταξυ ανδρα κ γυναικας οταν ενας απ τους δυο μονο γουσταρει εινσι ανεφικτη...αποτελεί απλά ένα έκτρωμα...
    PetrosTser
    10.08.2014, 20:36

    Φίλε Χρήστο, διαφωνώ εκ πείρας... Innocent


    -----------------

    "LIVE TO ROCK!": Rock-metal εκπομπή κάθε Δευτέρα 18:00 - 20:00 εδώ στο Radio MusicHeaven! (http://radio.musicheaven.gr/

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 10-08-2014 20:37 ]