ελληνική μουσική
    828 online   ·  210.851 μέλη
    MARIAXANIA
    23.07.2007, 14:05
    Χθες σκοτώθηκε σε τροχαίο ένας άνθρωπος που ήμουνα πολύ δεμένη μαζί του. Ένα παιδί 24 χρονών που ήταν ο μόνος άνθρωπος που με έκανε να ξεπερνάω ότι πρόβλημα έχω. Τι υπάρχει λοιοπόν μετά το θάνατο; Η ψυχή του που βρίσκεται; με βλέπει; Πείτε μου έναν τρόπο να τον φέρω πισω....
    StavmanR
    23.07.2007, 14:09
    Μαρία καταρχήν να σου καταθέσω τα συλλυπητήριά μου. Κάθε άνθρωπος αφήνει το στίγμα του σε κάθε άλλον με τον οποίο έρχεται σε επαφή, και το στίγμα δυναμώνει όσο πιο δυνατή είναι η σχέση που τους ενώνει. Ο φίλος σου ζει μέσα σου και θα ζει για όσο ζεις. Να είσαι σίγουρη ότι θα συνεχίζει να σε βοηθά όσο κρατάς το χαμόγελό του στο μυαλό σου. Η ζωή συνεχίζει και είσαι υποχρεωμένη να προχωρήσεις για να μεταδώσεις αυτό το δυνατό στίγμα του φίλου σου και σε άλλους ανθρώπους...

    MARIAXANIA
    23.07.2007, 14:20
    Δυστυχώς δεν έχω μάθει να σκέφτομαι με αυτό τον τρόπο γι αυτό και έχω ανάγκη τέτοιους ανθρώπους. Δεν έχω συναντήσει όμως πάνω από 2 και ο ένας με άφησε. Είναι δύσκολο. Του είχα υποσχεθεί πολλά που τα περίμενε και τα ήθελε πολύ και δεν πρόλαβα να τα κάνω. Πονάει πολύ αυτό. Θέλω να κάνω κάτι για να γυρίσει. Αυτή τη στιγμή με τίποτε άλλο δεν μπορώ να παρηγορήθώ. Άραγε με βλέπει; Ποιος μπορεί να μου απαντήσει για όλα αυτά;
    santourman
    23.07.2007, 14:48
    Μαρία σε συλλυπούμαι κι εγώ. Να ξέρεις ότι σε βλέπει, και θα χαίρεται ή θα λυπάται ανάλογα με τη δική σου κατάσταση. Θα 'ζει' μέσα σου, όμως εσύ να μην προσκολληθείς στο γεγονός ότι έφυγε από τη ζωή, αλλά να συνεχίσεις τη δική σου ζωή. Η ζωή είναι ένας αγώνας, και θα χαίρεται που θα σε βλέπει να αγωνίζεσαι. Παρόμοιες κουβέντες έχουμε κάνει εδώ και εδώ.

    Liza32
    23.07.2007, 15:09
    Μαρία μου κατ αρχάς μη σκέφτεσαι έτσι. Δεν σημαίνει οτι όταν χάσουμε ενα αγαπημένο πρόσωπο το χάνουμε για πάντα. Και μόνο το γεγονός οτι υπάρχει στη σκέψη σου το κάνει αθάνατο. Δεν μπορεί να πεθάνει η ψυχή του, μόνο το σώμα του. όταν σκέφετσαι τις στιγμές που έζησες μαζί του, τα λόγια που είπατε, αυτό σημαίνει οτι η ψυχή του ζεί καιθα ζεί για όσο τον θυμάσαι. Να σκέφτεσαι με ρεαλισμό τα όσα έγιναν. Διότι υπάρχουν και άνθρωποι που δεν πρόλαβαν ποτέ να πούν σ΄αγαπώ στον άνθρωπο τους... το ήθελαν αλλά δεν μπόρεσαν... Εσύ έισαι τυχερή, επειδή τον έζησες τον άνθρωπο σου. Μη λυπάσαι για όσα δεν του είπες ούτε για όσα δεν έκανες για χάρη του. Η σκέψη μετράει. Να θυμάσαι ένα πράγμα Μαρία μου. Αυτός ό άνθρωπος, όσο ζεί μέσα σου, στη σκέψη σου, δεν πρόκειτε να πεθάνει ποτέ. Να σκέφτεσαι μόνο τις καλές σου στιγμές με εκείνον. Πρέπει να το δεχτείς αυτό το γεγονός Μαρία μου. Ξέρω οτι πρός το παρόν είναι αδύνατο επειδή είναι κάτι πρόσφατο. όμως πίστεψε με, θα έρθει μια μέρα που θα κοιτάς το πρόσωπο σου στον καθρέφτη, και θα λες, ναι, είμαι τυχερή που τον γνώρισα... η ζωή συνεχίζεται! Δεν ξέρω αν όντως οι άνθρωποι που φεύγουν μας ακούν απο εκεί ψηλά. όμως κάνε κάτι για αυτόν Μαρία μου. Κάνε τον περήφανο για σένα, δείξε του οτι μπορέις να προχωρήσεις και μη το βάλεις ποτέ κάτω ότι και αν συμβεί. ακόμα και αν βρεθούν κάποιοι στο δρόμο σου και σε περιγελάσουν επειδή δεν τον ξέχασες ακόμα και αν κάποιοι άλλοι δεν σε πιστέψουν οτι έζησες τέτοιο δράμα εσύ απλά προχώρα κορίτσι μου. ότι και αν σου πουν εσύ προχώρα. μόνο εσύ ξέρεις τι περνάς και κανένας άλλος. μη δώσεις το δικαίωμα σε κανένα να χαρεί με τον πόνο σου. άκουσε με και δεν θα χάσεις. ότι θέλεις να συζητάμε, εδω είμαι. Εγω σε καταλαβαίνω καλύτερα απο όλους!
    gexrag
    23.07.2007, 16:00
    Αγαπητή Μαρία
    Η κρήτη είναι στην καρδιά μου από τότε που ήμουν φοιτητής εκεί.
    Από τα Χανιά πέρασα για λίγο και εκστασιάστηκα από την ομορφιά του λιμανιού.

    Σχετικά με το ερώτημα σου
    Εγώ μπορώ να σου απαντήσω μια που ξέρω και έχω ατράνταχτες αποδείξεις για όσα
    θα σου πω. Οι αποδείξεις αφορούν προσωπική εμπειρία και δεν επαρκούν σε
    άλλους γιατί δεν έζησαν αυτό που έζησα τα τελευταία τρία χρόνια.

    Όταν φεύγει η ψυχή από το σωμα παραλαμβάνεται από τον Φύλακα Άγγελο και
    οδηγείται στον χώρο αναπαυσεως των ψυχών. Εξαίρεση αποτελούν οι ελάχιστες
    πραγματικά ψυχές που δεν αξίζουν σωτηρία. Κάπου στο σύμπαν υπάρχει ένα
    νεφέλωμα όπου ο Ενας και Μοναδικός θεός έχει ορίσει ότι πρέπει να κοιμούνται
    όλες οι ψυχές μέχρι να έρθει η ώρα να ξυπνήσουν πάλι. Εκεί όποιος φεύγει από
    την θνητή τούτη ζωή κοιμάται πάντα δίπλα σε συγγενικά πρόσωπα ανάλογα πάντα
    και με την θέση του στην αιώνια ζωή. Έτσι δίπλα στους γονείς κοιμούνται τα παιδιά
    και τα παιδιά των παιδιών τους. Εξαίρεση αποτελούν όσοι δεν έχουν συγχωρέσει
    τους ανθρώπους που τους έβλαψαν, ή δεν θα συγχωρρέσουν σε πρώτη φάση. Για
    να είναι και πάλι μαζί πρέπει να γίνει δεχτεί η συγνώμη τους αν και εφόσον ζητηθεί.
    Αν δεν ζητηθεί συγνώμη ποτέ (αφορά και την αιώνια ζωή) τότε κοιμούνται χώρια.
    Κανείς δεν μαθαίνει τίποτα από όσα γίνονται στη γη και επιστρέφουν μόνο όσοι
    αναστένονται λίγο μετά τον θάνατό τους γιατί οι οικείοι τους είχαν πολύ μεγάλη
    προσευχή. Πολύ σπάνιο πλέον. Εξαίρεση αποτελούν λίγοι οι οποίοι θα έχουν
    εξέχουσα θέση στην αιώνια ζωή και μαθαίνουν από την Αγία Τριάδα ή από του
    Αγγέλους το τι θα συμβεί στα αγαπημένα τους πρόσωπα καθώς και πόσο τους
    αγαπούν ακόμη και κάποιοι για τους οποίους δεν είχαν στο παρελθόν αντιληφθεί
    τίποτα. Λίγο πριν κοιμηθούν, πάντα δίπλα στο σύντροφό τους ακόμη και αν δεν
    έχουν ζευγαρώσει σε αυτή τη ζωή βλέπουν τους οικείους τους. Αν ο σύντροφος
    στην αιώνια ζωή δεν τους είναι γνωστός τον βλέπουν στην κατάσταση ύπνου αν
    έχει κοιμηθεί ή με τα μάτια των Αγίων Αγγέλων Του Θεού.
    Αν επιθυμείς κορίτσι μου στείλε μου προσωπικό μύνημα και ζήτα μου να σου
    στείλω όλο το κείμενο της ΑΛΗΘΕΙΑΣ για να το μελετήσεις και να ενημερωθείς.
    Να αγαπάς όπως αγαπάς τώρα και να μην στεναχωριέσαι. Ξέρω ότι σου λείπει μια
    που ο αποχωρισμός έστω και για λίγες ώρες μερικές φορές είναι δύσκολος.
    --Elena--
    23.07.2007, 16:26
    Μαρία μου να σου εκφράσω κι εγώ με τη σειρά μου τα θερμά συλλυπητήριά μου!!Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω χάσει κάποιο αγαπημένο πρόσωπο,οπότε δεν ξέρω πως νιώθεις!Το μόνο που μπορώ να σου πω(και το λέω χωρίς να ξέρω πώς είναι) είναι ότι πάντα θα τον έχεις δίπλα σου και θα τον αισθάνεσαι δίπλα σου!!Το ότι έφυγε δεν τα ανατρέπει όλα...Σαφώς πονάει..αλλά όπως είπε και ο StavmanR,η ζωή συνεχίζεται και πρέπει να είσαι δυνατή!
    MARIAXANIA
    23.07.2007, 17:38
    Σας ευχαριστώ όλους που με κάνεται και νιώθω κάπως πιο όμορφα τώρα που αυτός δεν μπορεί να το κάνει. Είναι πολύ δύσκολο, αυτή είναι η αλήθεια, γιατί πραγματικά τον είχα ανάγκη ενώ στενοχωριέμαι για ότι νιώθω και δεν μπόρεσα ποτέ να του το πω... Τόσος λίγος ήταν ο χρόνος. Όλα ήταν προγραμματισμένα για να γίνουν εντάξει και να είμαστε ευτυχισμένοι αλλά δεν προλάβαμε... Πονάει πολύ. Συγνώμη για τη φόρτιση αλλα είναι το μόνο μέρος που μπορώ να βρω κάποιον να με καταλάβει γιατί τώρα έχασα το στήριγμά μου.
    MARIAXANIA
    23.07.2007, 21:23
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 23-07-2007 στις 16:00 έγραψε...

    Αγαπητή Μαρία
    Η κρήτη είναι στην καρδιά μου από τότε που ήμουν φοιτητής εκεί.
    Από τα Χανιά πέρασα για λίγο και εκστασιάστηκα από την ομορφιά του λιμανιού.

    Σχετικά με το ερώτημα σου
    Εγώ μπορώ να σου απαντήσω μια που ξέρω και έχω ατράνταχτες αποδείξεις για όσα
    θα σου πω. Οι αποδείξεις αφορούν προσωπική εμπειρία και δεν επαρκούν σε
    άλλους γιατί δεν έζησαν αυτό που έζησα τα τελευταία τρία χρόνια.

    Όταν φεύγει η ψυχή από το σωμα παραλαμβάνεται από τον Φύλακα Άγγελο και
    οδηγείται στον χώρο αναπαυσεως των ψυχών. Εξαίρεση αποτελούν οι ελάχιστες
    πραγματικά ψυχές που δεν αξίζουν σωτηρία. Κάπου στο σύμπαν υπάρχει ένα
    νεφέλωμα όπου ο Ενας και Μοναδικός θεός έχει ορίσει ότι πρέπει να κοιμούνται
    όλες οι ψυχές μέχρι να έρθει η ώρα να ξυπνήσουν πάλι. Εκεί όποιος φεύγει από
    την θνητή τούτη ζωή κοιμάται πάντα δίπλα σε συγγενικά πρόσωπα ανάλογα πάντα
    και με την θέση του στην αιώνια ζωή. Έτσι δίπλα στους γονείς κοιμούνται τα παιδιά
    και τα παιδιά των παιδιών τους. Εξαίρεση αποτελούν όσοι δεν έχουν συγχωρέσει
    τους ανθρώπους που τους έβλαψαν, ή δεν θα συγχωρρέσουν σε πρώτη φάση. Για
    να είναι και πάλι μαζί πρέπει να γίνει δεχτεί η συγνώμη τους αν και εφόσον ζητηθεί.
    Αν δεν ζητηθεί συγνώμη ποτέ (αφορά και την αιώνια ζωή) τότε κοιμούνται χώρια.
    Κανείς δεν μαθαίνει τίποτα από όσα γίνονται στη γη και επιστρέφουν μόνο όσοι
    αναστένονται λίγο μετά τον θάνατό τους γιατί οι οικείοι τους είχαν πολύ μεγάλη
    προσευχή. Πολύ σπάνιο πλέον. Εξαίρεση αποτελούν λίγοι οι οποίοι θα έχουν
    εξέχουσα θέση στην αιώνια ζωή και μαθαίνουν από την Αγία Τριάδα ή από του
    Αγγέλους το τι θα συμβεί στα αγαπημένα τους πρόσωπα καθώς και πόσο τους
    αγαπούν ακόμη και κάποιοι για τους οποίους δεν είχαν στο παρελθόν αντιληφθεί
    τίποτα. Λίγο πριν κοιμηθούν, πάντα δίπλα στο σύντροφό τους ακόμη και αν δεν
    έχουν ζευγαρώσει σε αυτή τη ζωή βλέπουν τους οικείους τους. Αν ο σύντροφος
    στην αιώνια ζωή δεν τους είναι γνωστός τον βλέπουν στην κατάσταση ύπνου αν
    έχει κοιμηθεί ή με τα μάτια των Αγίων Αγγέλων Του Θεού.
    Αν επιθυμείς κορίτσι μου στείλε μου προσωπικό μύνημα και ζήτα μου να σου
    στείλω όλο το κείμενο της ΑΛΗΘΕΙΑΣ για να το μελετήσεις και να ενημερωθείς.
    Να αγαπάς όπως αγαπάς τώρα και να μην στεναχωριέσαι. Ξέρω ότι σου λείπει μια
    που ο αποχωρισμός έστω και για λίγες ώρες μερικές φορές είναι δύσκολος.



    Μπορείς σε παρακαλώ να μου τα στείλεις;
    Bruce_Dicki13
    23.07.2007, 23:02
    Παράθεση:

    Το μέλος MARIAXANIA στις 23-07-2007 στις 21:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 23-07-2007 στις 16:00 έγραψε...

    Αγαπητή Μαρία
    Η κρήτη είναι στην καρδιά μου από τότε που ήμουν φοιτητής εκεί.
    Από τα Χανιά πέρασα για λίγο και εκστασιάστηκα από την ομορφιά του λιμανιού.

    Σχετικά με το ερώτημα σου
    Εγώ μπορώ να σου απαντήσω μια που ξέρω και έχω ατράνταχτες αποδείξεις για όσα
    θα σου πω. Οι αποδείξεις αφορούν προσωπική εμπειρία και δεν επαρκούν σε
    άλλους γιατί δεν έζησαν αυτό που έζησα τα τελευταία τρία χρόνια.

    Όταν φεύγει η ψυχή από το σωμα παραλαμβάνεται από τον Φύλακα Άγγελο και
    οδηγείται στον χώρο αναπαυσεως των ψυχών. Εξαίρεση αποτελούν οι ελάχιστες
    πραγματικά ψυχές που δεν αξίζουν σωτηρία. Κάπου στο σύμπαν υπάρχει ένα
    νεφέλωμα όπου ο Ενας και Μοναδικός θεός έχει ορίσει ότι πρέπει να κοιμούνται
    όλες οι ψυχές μέχρι να έρθει η ώρα να ξυπνήσουν πάλι. Εκεί όποιος φεύγει από
    την θνητή τούτη ζωή κοιμάται πάντα δίπλα σε συγγενικά πρόσωπα ανάλογα πάντα
    και με την θέση του στην αιώνια ζωή. Έτσι δίπλα στους γονείς κοιμούνται τα παιδιά
    και τα παιδιά των παιδιών τους. Εξαίρεση αποτελούν όσοι δεν έχουν συγχωρέσει
    τους ανθρώπους που τους έβλαψαν, ή δεν θα συγχωρρέσουν σε πρώτη φάση. Για
    να είναι και πάλι μαζί πρέπει να γίνει δεχτεί η συγνώμη τους αν και εφόσον ζητηθεί.
    Αν δεν ζητηθεί συγνώμη ποτέ (αφορά και την αιώνια ζωή) τότε κοιμούνται χώρια.
    Κανείς δεν μαθαίνει τίποτα από όσα γίνονται στη γη και επιστρέφουν μόνο όσοι
    αναστένονται λίγο μετά τον θάνατό τους γιατί οι οικείοι τους είχαν πολύ μεγάλη
    προσευχή. Πολύ σπάνιο πλέον. Εξαίρεση αποτελούν λίγοι οι οποίοι θα έχουν
    εξέχουσα θέση στην αιώνια ζωή και μαθαίνουν από την Αγία Τριάδα ή από του
    Αγγέλους το τι θα συμβεί στα αγαπημένα τους πρόσωπα καθώς και πόσο τους
    αγαπούν ακόμη και κάποιοι για τους οποίους δεν είχαν στο παρελθόν αντιληφθεί
    τίποτα. Λίγο πριν κοιμηθούν, πάντα δίπλα στο σύντροφό τους ακόμη και αν δεν
    έχουν ζευγαρώσει σε αυτή τη ζωή βλέπουν τους οικείους τους. Αν ο σύντροφος
    στην αιώνια ζωή δεν τους είναι γνωστός τον βλέπουν στην κατάσταση ύπνου αν
    έχει κοιμηθεί ή με τα μάτια των Αγίων Αγγέλων Του Θεού.
    Αν επιθυμείς κορίτσι μου στείλε μου προσωπικό μύνημα και ζήτα μου να σου
    στείλω όλο το κείμενο της ΑΛΗΘΕΙΑΣ για να το μελετήσεις και να ενημερωθείς.
    Να αγαπάς όπως αγαπάς τώρα και να μην στεναχωριέσαι. Ξέρω ότι σου λείπει μια
    που ο αποχωρισμός έστω και για λίγες ώρες μερικές φορές είναι δύσκολος.



    Μπορείς σε παρακαλώ να μου τα στείλεις;



    Συλλυπητήρια και από εμένα.... Μηπως γινετε να το στειλετε και σε μενα??
    Tren
    23.07.2007, 23:41
    Ποιο ακριβως να στειλλει παιδια?

    Αυτο?

    "Το κείμενο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ακόμη αλλά στο μέλλον θα
    εκδοθεί από Μητροπολίτη και δεν είναι σίγουρο ότι θα υποπέσει στην αντίληψή σας.
    Αν τελικά το δημοσιεύσω θα μάθετε ποια είναι η πηγή των πληροφοριών μου και
    τότε είμαι σίγουρος θα αμφισβητήσετε ακόμη περισσότερο όχι εμένα αλλά την
    ΑΛΗΘΕΙΑ (Ιησούς). Το κείμενο δεν έχει την δική μου υπογραφή αρα δεν είναι δικό
    μου. Εκδόθηκε ερασιτεχνικά αλλά επώνυμα. Όποιος το θέλει μπορεί να το ζητήσει
    με προσωπικό μύνημα. Δεν έχω αποφασίσει να το δημοσιεύσω ολόκληρο."

    οπως αναφερει ο ιδιος ο gexrag στο τοπικ περι Ιουδα ..




    heartbreak-kid
    23.07.2007, 23:48
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 23-07-2007 στις 16:00 έγραψε...

    Εξαίρεση αποτελούν οι ελάχιστες
    πραγματικά ψυχές που δεν αξίζουν σωτηρία.



    proud member
    MARIAXANIA
    23.07.2007, 23:54
    Πιστεύετε δηλαδή ότι με βλέπει, ότι νιώθει; Είμαι σίγουρη πως αν όντως περιφέρεται θα είναι δίπλα μου τώρα και όσο θα περιφέρεται γιατί με νοιαζόταν και τον νοιαζόμουνα πολύ. Θα είναι στα λίγα μέρη που θα πάει.
    MARIAXANIA
    23.07.2007, 23:55
    Όποιος θέλει ας δει blogs.musicheaven.gr/mariaxania
    Spirous
    24.07.2007, 00:14
    Μαρία ξέρω ότι τα συλλυπητήρια είναι πολύ λίγα για να σου απαλήνουν τον πόνο όποτε το μόνο που μπορώ να σου ευχηθώ από μέρους μου είναι καλή δύναμη και να κρατάς ζωντανή την μνήμη του στην καρδία σου.

    _________________________________________________________________

    Κύριε gerxag μπορείς να μου απαντήσεις σε 2 ερωτήματα:
    α) Τι είναι η ψυχή; και
    β) Που πάνε οι ψυχές των παιδιών που προέκυψαν από βιασμό όταν πεθάνουν και αυτών που σκοτώνονται κατά την έκτρωση;

    okanenas
    24.07.2007, 01:06
    MARIAXANIA τα θερμά μου συλλυπητήρια έχω χάσει και εγώ δικούς μου ανθρώπους και ξερω τι αισθάνεσαι σε τέτοιες περιπτώσεις το καλύτερο είναι η υπομονή και η πίστη.
    Θα ήθελα να σου προτείνω (χωρίς παρεξήγηση) δύο βιβλία που πιστεύω είναι τα καλύτερα για αυτό το θέμα από Ορθόδοξης πλευράς
    είναι:

    «Το μυστήριο του θανάτου» του Νικολάου Βασιλειάδη εκδόσεις «Σωτήρ»

    «Θάνατος Ανάσταση και αιώνια ζωή» του Μητροπολίτη Δανιήλ Καισαριανής εκδόσεις «Ετοιμασία» Ιεράς Μονής τιμίου Πρόδρομου Καρέας 2002

    όσο για τον gexrag και για αυτά που είπε παραπάνω δεν ξερω που τα βρήκε
    άλλα δεν είναι Ορθόδοξα.

    StavmanR
    24.07.2007, 02:05
    "Δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλεύεται"

    Λίγη ντροπή δε βλάπτει...
    Κάποιοι σε αυτήν την κοινωνία δεν έχουν το ΘΕΟ τους. Συγνώμη Μαρία μου...

    Ότι είχα να σου πω σου το είπα προσωπικά. Δείξε δύναμη και άνοιξε την αγκαλιά σου στην αγάπη των δικών σου...

    swkraths
    24.07.2007, 02:25
    Μαρία είμαι απο Χανιά και άκουσα δυστυχώς για τον θάνατο του φίλου σου...
    Προσπαθώ και νομίζω καταλαβαίνω πως νιώθεις....Απλά προσπάθησε να είσαι δυνατή...


    Όσο για τους StavmanR και okanenas καλό θα ήταν να υπήρχε κάποια ευσέβεια προς το χαμένο πρόσωπο και να αφήσετε τους προσηλυτισμούς εκατέρωθεν....Δεν είναι σωστό νομίζω να εκμεταλλεύστε ανθρώπους σε αδύναμη ψυχολογική και πνευματική κατάσταση για οποιονδήποτε ιδιοτελή σκοπό.Και αν έχετε διαφωνίες μεταξύ σας για το ποιος είναι περισσότερο "χριστιανός" δόξα τω θεώ το site βρίθει από θρησκευτικές ανησυχίες....

    Λυπάμαι Μαρία...Ζωή σε σένα...
    StavmanR
    24.07.2007, 03:05
    Σωκράτη η στάση σου είναι αρκετά προσβλητική προς το άτομό μου. Μπορείς να μου αναφέρεις οποιοδήποτε στοιχείο προσηλυτισμού στα λεγόμενά μου; Μπορείς έστω να μου αναφέρεις μία πρόταση που εμπεριέχει στοιχεία θρησκείας; Αν νομίζεις ότι δείχνεις σεβασμό σε μία κατάσταση θλίψης εκτοξεύοντας προσωπικές ύβρεις και κατηγορίες oι οποίες επισύρουν ποινικές διώξεις (ο προσηλυτισμός διώκεται ποινικά στη χώρα μας), λυπάμαι πολύ αλλά κι εγώ δεν έχω πολλές επιλογές...
    Προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί σου προσωπικά για να λυθεί η παρεξήγηση, αλλά μάλλον δεν είναι αυτή η πρόθεσή σου...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 24-07-2007 03:07 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 24-07-2007 03:16 ]


    okanenas
    24.07.2007, 11:10


    Ποιος να ξέρει στο βλέμα του πίσω τι κρύβει ο Θεός για μας...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : okanenas στις 25-07-2007 00:24 ]