ελληνική μουσική
    348 online   ·  210.907 μέλη

    Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

    Foidel
    08.11.2012, 18:53

    Ok...
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας!
    Ομολογώ πως δεν περίμενα τέτοια υποστήριξη.

    Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη της όλης φάσης το Σάββατο..


    gkou
    09.11.2012, 13:27

    Παράθεση:

    Το μέλος Emmanuelle στις 08-11-2012 στις 14:46 έγραψε...

    @ Foidel :

    Bonne chance, Constantine!

    Και εύχομαι ολόψυχα να την κάνεις να τραγουδήσει αυτό:

    Yuyu - "Mon petit garcon" Official Videoclip

     

    ηαυτό:

    Stephanie - Ouragan/Irresistible (Restored Original Backingtrack)

     

    και για τους επικριτικούς ανθρώπους για τα αισθήματα σου –και ενδεχόμενα για τα δικά της…- να τους τραγουδήσει η κοπέλα αυτό:

    Alizee - J'en Ai Marre (Tubes D'un Jour) HD

     

    Bien a vous!... Emmanuelle.




    Ωχ, το πρώτο ετοιμάζομαι να το κάνω διασκευή!Αλλά καμία σχέση με αυτά που λέτε, χαχαχαχα.


    Foidel
    09.11.2012, 13:49

    @gkou Eξαιρετική συμβουλή! :Ρ


    gkou
    09.11.2012, 14:53
    Συγνώμη για το off-topic μου πριν! Foidel , ο μόνος τρόπος για να κερδίσεις μια γυναίκα, είναι να είσαι ο ευαυτός σου και σε καμία περίπτωση να μην της δείξεις κάτι ψεύτικο. Στο λέω εγώ που είμαι 39 ετών και γνώρισα πολλούς ψεύτες στη ζωή μου!
    Foidel
    09.11.2012, 19:58


    Κανένα κορίτσι δεν είναι σαν αυτή..οπότε κάθε φορά που τη βλέπω δεν είμαι ο εαυτός μου.

    Είμαι κάτι πιο όμορφο, κάτι το οποίο το λατρεύω. Οπότε μου είναι δύσκολο να ακολουθήσω τη συμβουλή σας...


    gkou
    09.11.2012, 20:43

    Να μας ακούς εμάς τους μεγαλύτερους βρε αγόρι μου...Κάτι παραπάνω ξέρουμε!αν δεν είσαι αληθινός , θα το καταλάβει πολύ γρήγορα και θα απογοητευτεί...Στο μεταξύ τι θα γίνει βρε Emmanuele?όλο κομματάρες ποστάρεις!


    Foidel
    09.11.2012, 22:45

    Θα κάνω ό,τι μπορώ.

    Σας λέω νέα αύριο...


    Anelaki
    10.11.2012, 15:12

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 07-11-2012 στις 11:20 έγραψε...

    Φίλτατοι Cobal & Emmanuelle,

    Σέβομαι τον νεανικό σας ενθουσιασμό (votre enthusiasme de la jeunesse,που λένε και στο 6θme arrondissement χεχε) αλλά επειδή είμαι 59 ετών και οδεύω "πάσει δυνάμει" στα 60,έχω μιά κάποια εμπειρία ζωής που με προφύλαξε από δυσάρεστες καταστάσεις και μού επέβαλε την κακή συνήθεια να προσπαθώ να βλέπω τα πράγματα με ψυχραιμία.

    Λοιπόν,τί έχουμε εδώ;Ο Foidel (που κανονικά έπρεπε να γράφεται Fidel,όπως ο Castro) ο οποίος είναι 14 ετών, έχει σχέση με μιά κοπέλα (που αυτό λογικά σημαίνει ότι τού αρέσει η κοπέλα αυτή),αλλά χωρίζει μ'αυτήν μόλις γνωρίζει μιά άλλη κοπέλα απ'το χωριό του.Συμπέρασμα (δικό μου,βεβαίως):η "τότε" κοπέλα του δέν τού άρεσε, αφού μετέβαλε άρδην τα αισθήματά του γι'αυτήν μόλις "τού γυάλισε" η κοπέλα απ'το χωριό του.Αυτό δείχνει ανωριμότητα-λογικό είναι,στα 14 χρόνια μας κανείς δέν είναι ώριμος και σοφός.Γι'αυτό άλλωστε ο Foidel δέν εξετάζει το θέμα απ'την πλευρά τής "τότε" κοπέλας του,δηλαδή τί συνέπειες θα έχη γιά εκείνην αυτός ο χωρισμός,άν θα στενοχωρηθή/πληγωθή/αναπτύξη εχθρότητα γιά το άρρεν φύλο από τόσο μικρή ηλικία κλπ κλπ.

    Απ'την άλλη,η κοπέλα απ'το χωριό του,τού λέει ότι τής αρέσει μέν,αλλά αυτή έχει αγόρι.Οπότε ισχύει ο ίδιος συλλογισμός,γιατί όταν μάς αρέσει κάποια/κάποιος (αναλόγως τί φύλο είμαστε),δέν ψάχνουμε γιά κάτι άλλο, ούτε παρασυρόμαστε από την παρουσία κάποιου άλλου ατόμου.Διαφορετικά δέν είμαστε ειλικρινείς ούτε με τον εαυτό μας ούτε με τον/την σύντροφό μας.

    Πέραν τούτου,η κοπέλα απ'το χωριό του ανταποκρίνεται στην έκφραση τρυφερότητας που αποτελεί το φιλί του πρός αυτήν αλλά, "μόλις χώρισα και δέν μπορώ και τίς αποστάσεις",τού λέει και τού ρίχνει μιά χυλόπιττα ξεγυρισμένη.Αλλη ανωριμότητα κι'από εδώ-επίσης αναμενόμενη,καθώς υποθέτω πως η κοπέλα απ'το χωριό είναι στην ίδια ηλικιακή κατηγορία με τον Foidel.Επίσης,κάποιος που "μόλις χώρισε",δέν φιλιέται περιπαθώς με κάποιον άλλο,εκτός άν στο κεφάλι του έχη chipάκι και όχι εγκέφαλο που αναπτύσσει ψυχολογικές συμπεριφορές.Τέλος δέ,αφού "μόλις χώρισες" κοπέλα μου,κάτσε και βρές τα λίγο με τον εαυτό σου και μήν δίνης αδίκως ελπίδες σε άλλους......

    Ερχεστε λοιπόν τώρα εσείς οι δύο φίλτατοι και τού λέτε να την "διεκδικήση"-η Emmanuelle μάλιστα ανέπτυξε ολόκληρο στρατηγικό σχέδιο,με βιντεογραφία par dessus le marchθ,που ούτε ο στρατηγός De Gaulle δέν θα το είχε σκεφτεί.Να την "διεκδικήση" λοιπόν ο Foidel γιά να την κάνη τι;Τουρσί;Γιά να τής πή,μετά από λίγο καιρό "ξέρεις,γνώρισα μιά άλλη κοπέλα εδώ στην Αθήνα και είναι υπέροχη και μωρό μου σόρρυ";Στην ηλικία του δέν ξεχωρίζει κάποιος τα πραγματικά αισθήματα από τους νεανικούς ενθουσιασμούς.Been there,done that,που λένε και οι Κινέζοι (οι αγγλομαθείς δηλαδή,γιατί γιά τους άλλους αυτά είναι "κινέζικα").Οταν αποκτήση αρκετή εμπειρία απ'την ζωή, θα καταλάβη.

    Βεβαίως όλα αυτά που λέω μπορεί ο Foidel να μήν τα λάβη υπ'όψιν του και να "διεκδικήση" την κοπέλα απ'το χωριό του,να τής κάνη και καντάδες κάτω απ΄το μπαλκόνι της και όλα αυτά που τού συστήνετε.Μπορεί και να πετύχη η όλη ιστορία-ίσως μάλιστα και να αναπτυχθή μιά σχέση που θα αντέξη στον χρόνο.Αλλά ΑΝ,λέω ΑΝ,δέν γίνη τίποτε,τότε να μήν χτυπά το κεφάλι του στον τοίχο.He has been warned (που λένε και οι-επίσης αγγλομαθείς-Ινδοί).......



    αχ πόσο δίκιο έχεις Hastaroth!!! I really like you!!!!!


    venceremos
    10.11.2012, 15:38

    Λοιπον Foidel καλο ειναι να μην ακους συμβουλες απο ανθρωπους που ειναι σε αλλη φαση απο σενα... Δηλαδη απο ανθρωπους που εχουν περασει και ξεπερασει αυτα που εσυ νιωθεις.. Συμβουλες του τυπου ενταξει παιξε μαζι της περασε καλα και ως εκει.. να ξερεις πως θα πληγωθεις.. κλπ... οκ... ναι θα πληγωθεις.. ειναι δεδομενο.. αλλα με το να εισαι ψευτικος ή συγκρατημενος δε θα πληγωθεις λιγοτερο... ειναι σαν να πηγαινεις σε μια μαχη ηττημενος... προκαταβαλλεις το τελος και το προκαλεις εσυ.. αν τη γουσταρεις αυτη την κοπελα, δειξ της το.. οπως εσυ το νιωθεις.. χωρις να ακολουθεις 'συνταγες επιτυχιας'.. οταν εισαι αυθεντικος ειναι πιο ομορφο..οσα περισσοτερα δινεις, τοσα περισσοτερα θα παρεις και περισσοτερα..οταν εισαι ειλικρινης με τον εαυτο σου πανω απο ολα, στο τελος θα σαι περηφανος ανεξαρτητα απτο αποτελεσμα.. απο κει και περα, υπαρχουν εκατο διαφορετικα ενδεχομενα, κ οταν προσπαθεις να εξηγησεις συμπεριφορες χωρις να εχεις γνωρισει τον αλλο οπως καταλαβαινεις δε γινεται.. ενα ενδεχομενο ειναι η κοπελα να ειναι μπερδεμενη.. μπορει να ειναι με τα δικα της αισθηματα ή εσυ να τη μπερδεψες με τα δικα σου ωστε να μη ξερει αν μπορει να σε εμπιστευτει..αν μεχρι τωρα ησουνα τυπακι πεταλουδα απο λουλουδι σε λουλουδι μπορει να φοβαται να πληγωθει παρολο που σε γουσταρει και να μη θελει να μπει σε σχεση μαζι σου γιατι δεν της εχεις δωσει την εικονα του σταθερου χαρακτηρα..εκτος των αλλων δε θελει πολυ, λιγες κακες εμπειριες και μπορει να μη γουσταρει να κανει σχεση σε αυτη τη φαση.. απλα.. μπορει να χρειαζεται το χρονο και το χωρο της.. μπορει να θελει να της δειξεις σταθεροτητα χαρακτηρα, οτι τη γουσταρεις σε διαρκεια.. μπορει να σε δοκιμαζει ή και να παιζει μαζι σου.. μπορεις να συνεχισεις να προσπαθεις και να της δειχνεις οτι εισαι εκει παρον γιαυτη και να τη διεκδικεις...με τη δικια σου 'μουσικη' και οχι τη μουσικη των αλλων {#emotions_dlg.tt2} αλλα μη γινεσαι ο μαλακας ουτε δουλικος, χαλι να σε πατησουν.. αυτοι που σε γουσταρουν οφειλουν να σε γουσταρουν γιαυτο που εισαι.. αβυσσος η ψυχη μιας γυναικας... ακομα και 16 χρονων... {#emotions_dlg.tt2} να αγαπας αλλα πανω απο ολα να νιωθεις καλα μεσα σε μια σχεση.. αν ο αλλος σε κανει να νιωθεις ασχημα τοτε φυγε.. πρεπει να λυσει πρωτα τα δικα του προβληματα για να μπορει να δωσει..


    inkve
    10.11.2012, 19:24

    τα εχουμε ξαναπει....

    η θα την ριξεις με λεφτα...η θα την ριξεις με τις "ικανοτητες σου"...η θα χρειαζεται να εισαι τοσο εξυπνος ωστε να καλυπτεις και την δικη της ανασφαλεια(μου λενε οτι ειναι πολυ βασικο αυτο)...

    αλλα η πιο σιγουρη λυση ειναι να παρεις μια κοντοκανη και με ενα απλο τραβηγμα της σκανδαλης θα την ριξεις στα σιγουρα οσο μεγαλη γκομενα και να ειναι...!!!

    ΥΓ αν και χρειαζονται αλλοι χειρισμοι για να ριξεις κοριτσι και αλλοι για να ριξεις γυναικα....αποφασισε λοιπον τι θες και σου απανταμε καταλληλως!!!


    agelikouli
    28.11.2012, 22:41
    γεια ειμαι κοριτσι και επειδη επισκευτονται πολλα αγορια εχω καποιες ερωτισεισ 1)παω 3 γυμνασιου κ πο την πρωτη γυμν υπαρχουν παιδια κ ιδικα αγορια που δεν εχω μηλισει ποτε μαζι τουσ (γιατι οι παρεα μου ειναι σε αλλο τμημα) κ στο μαθημα του σεπ επιδη η καθηγιτρια ειναι λιγο ... κ μασ αφινει να κανουμε οτι θελουμε κ ωσ συνιθοσ ελινα τισ ασκησεισ των αγγλικων μου στην ακρη στο τραπεζι κ τα αλλα παιδι εκαναν βλακιεσ τοτε ηρθε αυτοσ κ εκτσε διπλα μ κ αρχησε να με ρωταει τι λυνω κ με βοηθησε (αν κ ειναι ασχετοσ στα αγγλικα) κ την αλλη μερα το μεσιμερι σε ενα περιβαλλοντικο προγραμμα καθομασταν σε μια σιρα αν και ημουν με την παρεα μ ηρθε κ εκαστε διπλα μ αναμεσα σε τοσα κοριτσια κ δεν πηγε στην παρεα του που ηταν πολυ μακρια σε σχεση με εμενα 2) το καλοκαιρι πριν παω 1 γυμνασιου τσακοθηκ με ενα κοριτσι απο την παρεα(την αρχηγω) κ ετσι απο τοτε δεν μου μηλανε ασ ειμστε στο ιδιο τμημα ετσι μπηκα σε μια νεα παρεα τωρα ποια με μια κοπελα κανω λιγο παραπανω παρεα μετα απο τοσο καιρο αποφασησε να μου γνορισει τον κολιτο τησ (που ειναι κ ξαδελφοσ τησ) τον ειδα για πρωτη το καλοκαιρι που ειχαμαι παει για μπανιο την πρωτη φορα εκανε μζει μασ μπανιο την δευτερη δεν εμπενε μεσ καθοταν εξω κ κοιταγε πριν δυο βδομαδεσ πηγαμε στο σινεμα να δουμε το skyful που το διαλεξε αυτοσ απο τοτε δεν τον ειχα ξανα δει η κοπελα μετα απο καποιεσ μερεσ μου ειπε οτι του αρεσω αλλα δεν πρεπει να μαθει οτι το ξερω το επομενο σαββατοκυρικο πηγαμαι να δουμε την χαραβγη (δεν του αρεσε καθολου βαρεθηκε αλλα δεν ειπε τιπ) και στησ δυο φορεσ με κερασε ακομ κ τα εισιτιρια του λεωφοριου κ εμενα δεν μου αρεσει θελω να καιρασω κ εγω οταν το εκανε εγω νευριασα πολυ αλλα δεν καταλαβενει πωσ δεν μου αρεσει κ ασ του το ειπα ξεκαθαρα η απαντιση του ηταν να το συνιθησω στο σπιτι φτασαμαι κατα τισ 10 κ αντι να πανε σπιτι τησ κοπελασ (γιατι απο εκει θα εφεβγε) με πηγε μεχρι στο σπιτι μου κ αμα δεν εμπενα μεσα δεν εφεβγαν περιγραφη μου(για να εχεται μια εικονα) μαλλια:καστανοξανθα,σπαστα υψοσ:1,68 βαροσ:53 ερωτησεισ: πωσ μπορω να κανω να καταλαβουν πωσ δεν θελω να γινει κατι χωρισ ομωσ να τσακοθουμε? πωσ μπορω να κανω να καταλαβει οτι δεν μου αρεσει να μου τα κερνανε χωρισ να κερναω κ εγω. απαντηστε μου ειναι επιγον!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    agelikouli
    29.11.2012, 22:35
    βοηθειστε!
    agelikouli
    03.12.2012, 14:52
    ax den pernv apanthsh
    kostisbl
    06.12.2012, 20:08
    παδια εχω ενα προβλημα προχθες σε ενα παρτυ ιπια λιγο παρα πανω δηλ μαθησα και αρχισα να φιλιεμε με μια κοπελα (η οποια ηταν και αυτη μεθησμενη) και μου αρεσει.απο τοτε δεν την εχς ξαναδει .οταν τη δω δεν ξερω τι να της πω .μηπος μπορειτε να με βοηθησετε?
    fontasgreece
    07.12.2012, 14:47


    stav1966
    21.12.2012, 19:07

    Παιδία γεια σας.Ειμαι 16 και μου αρεσει μια κοπελα απο το σχολειο.Ειναι ενα χρονο μικροτερη αλλα αυτο ειναι ανευ σημασίας.Πολλές φορες την κοιταω αλλα χωρις να θελω να καρφωθω κιολας.Και εκεινη πολλες φορες ανταποδιδει αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν και σε εκεινη αρεσω.Θα ηθελα εναν τροπο να γινει η πρωτη ''επαφη''{#emotions_dlg.biggrin} αφου δεν γνωριζομαστε καθολου.


    ultragate7
    05.01.2013, 12:53

    παιδια για ερωτικη εξομολογηση αυτο το τραγουδι ειναι καλο?                                                                                      
    https://www.youtube.com/watch?v=dgULL7ycVvw

    Link
    >
    blogarismenos-enge-falos
    09.01.2013, 07:09

    Δέν θα την ρίξεις. Θα σε ρίξει. Το θέμα είναι όταν γίνει αυτό να μην αισθανθείς ριγμένος και της ζητάς και τα ρέστα. Εσύ θα φταίς. Άμα όμως την ρίξεις τότε (για αυτήν) θα της έχεις πεί ψέμματα, και θα αισθάνεται εκείνη ριγμένη. Με μία διαφορά. Θα λέει τραγουδώντας μετά "και πώς μου λείπει το λάγνο ψέμμα του που τάκανε όλα ωραία...". Το πώς θα την ρίξεις είναι θέμα που μπορεί να πιάσει σε όγκο το μισό forum του Musicheaven. Ένα σχετικό post είχα κάνει πρόπερσι για τους μελετούντες το είδος - και πάλι σε σύνοψη...
    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Blog&file=page&op=viewPost&pid=30750



    tapak
    09.01.2013, 08:18

    RIKSE TIS MIAN PETRA


    erotevmenos
    01.02.2013, 14:38
    Kalispera sas eimai 16 eton kai parakoloutho auta pou grafete edo kai 3 meres ,vlepo oti dinete liseis se polla atoma kai tha ithela na me voithisete sto eksis thema . Edo kai 3 xronia gnorizo mia kopela sinomiliki mou kai eimaste filoi , apo tote pou tin ida mou aresei kai tin goustaro , ala me ta xronia arxisa na tin eroteuomai kai na tin agapo , skeftomai na tis miliso ksekathara kai na tis po pos niotho , eimai kai ligo ntropalos kai den ksero pos tha tis to po akrivos , mipos mporeite na me voithisete;