ελληνική μουσική
    473 online   ·  210.892 μέλη

    Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

    KyriakosFlash
    25.10.2012, 13:43

    AR-ON φίλε μου,

    το είδα ότι ο χρήστης είναι πια ανενεργός, αλλά σκέφτηκα να αφήσω το μήνυμα για κάποιον που θα έχει το ίδιο πρόβλημα :)


    renabill
    26.10.2012, 01:01
    αγαπητέ Κυριάκο. Εμένα σαν γυναίκα και σαν κορίτσι δεν με ένοιαζε καθόλου αν ο φίλος μου ήξερε τον καφετζή ή τον μπάρμαν εκεί που θα με πήγαινε. Ισα ίσα θα είχα άσχημη εντύπωση ότι μου κάνει πολλές φιγούρες για να με ρίξει.... Άκυρο λοιπόν για μερικές κοπέλες.
    venceremos
    26.10.2012, 01:19

    Αχαχαχαχα....Γελασαμεεεεε και σημερα... να στε καλα {#emotions_dlg.blush}

    Ρε παιδια... η απαντηση ειναι απληηηη.... της βαζεις τρικλοποδιαααα


    KyriakosFlash
    26.10.2012, 18:59
    renabill: Υπάρχουν πάντα εξαιρέσεις στο θέμα μας. Όμως άλλο είναι να ρίξεις μία γκόμενα για 1 βράδυ και άλλο αν θέλεις να κάνεις σοβαρή σχέση ...
    Marios228
    29.10.2012, 19:19

    Καλησπέρα παιδιά,


    με λένε Μάριο και είμαι 15 χρονών. Στην Α' Λυκείου που είμαι τώρα, μου άρεσει 1 κορίτσι αλλά είναι από άλλο τμήμα, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε, γιατί έχουν παιχτεί λίγες ματιές, αλλά δεν έχουμε μιλήσει. Τι πρέπει να κάνω ;

    Ευχαριστώ πολύ,

    Μάριος


    Foidel
    06.11.2012, 18:01

    Και ήρθε η ώρα να ζητήσω και γω συμβουλή..

    Πρόκειται για μια κοπέλα από το χωριό μου.
    Μου άρεσε από την πρώτη στιγμή που την είδα.Χώρισα με την τότε κοπέλα μου (μην με κατακρίνετε γι'αυτό) και προσπάθησα από την πρώτη στιγμή να της δείξω τι ένιωθα.

    Κάποια στιγμή της μίλησα.

    Μου είπε πως της άρεσα αλλά είχε αγόρι.

    Όλο αυτό το διάστημα λοιπόν ήμουν σε πολύ άσχημη κατάσταση.
    (Οπότε την επόμενη φορά που θα σας πουν πως ο έρωτας δίνει φτερά να ξέρετε πως πρόκειται περί μεγάλης μαλ**ιας.)

    Κυριακή βράδυ λοιπόν βρεθήκαμε.Όταν έφτασε η ώρα να φύγω και ήμαστε στο σταθμό της ζήτησα να κλείσει τα μάτια. Την φίλησα. Ανταποκρίθηκε. Δεν με ένοιαξε το πλήθος που πέρναγε και μας έβλεπε αλλά μόνο αυτή. Με έσφιξε στην αγκαλιά της και ένιωσα σα παιδί. Της ζήτησα λοιπόν να "τα φτιάξουμε ". Η απάντηση ήταν αρνητική.

    Είναι άδικο να θες να δωθείς ολοκληρωτικά σε κάποιον που στοιχειώνει τις σκέψεις σου μήνες τώρα και αυτός δίνοντας σου 2 λεπτά χαράς να σε προσγειώνει ανώμαλα λέγοντας μια χαζομάρα του τύπου "μόλις χώρισα και δεν μπορώ και τις αποστάσεις.."

    Ποια είναι η γνώμη σας και τι μου προτείνετε;


    Hastaroth
    06.11.2012, 18:35

    Παράθεση:

    Το μέλος Foidel στις 06-11-2012 στις 18:01 έγραψε...

    Και ήρθε η ώρα να ζητήσω και γω συμβουλή..

    Πρόκειται για μια κοπέλα από το χωριό μου.
    Μου άρεσε από την πρώτη στιγμή που την είδα.Χώρισα με την τότε κοπέλα μου (μην με κατακρίνετε γι'αυτό) και προσπάθησα από την πρώτη στιγμή να της δείξω τι ένιωθα.

    Οπότε τα αισθήματά σου γιά την τότε κοπέλα σου μάλλον δέν ήταν σοβαρά.Οπότε μήν είσαι σίγουρος ότι και με την κοπέλα απ'το χωριό σου θα τα πήγαινες καλύτερα.

    Παράθεση:

    Το μέλος Foidel στις 06-11-2012 στις 18:01 έγραψε...
    Μου είπε πως της άρεσα αλλά είχε αγόρι.

    Οπότε κι'αυτή one of the same,δηλαδή μιά απ'τα ίδια.

    Παράθεση:

    Το μέλος Foidel στις 06-11-2012 στις 18:01 έγραψε...

    Όλο αυτό το διάστημα λοιπόν ήμουν σε πολύ άσχημη κατάσταση.

    Κακώς.

    Παράθεση:

    Το μέλος Foidel στις 06-11-2012 στις 18:01 έγραψε...

    (Οπότε την επόμενη φορά που θα σας πουν πως ο έρωτας δίνει φτερά να ξέρετε πως πρόκειται περί μεγάλης μαλ**ιας.)

    Εξαρτάται.Απ'την ηλικία,την εμπειρία και πολλά άλλα πράγματα.Και η μύγα έχει φτερά αλλά δέν είναι αετός.

    Παράθεση:

    Το μέλος Foidel στις 06-11-2012 στις 18:01 έγραψε...

    Κυριακή βράδυ λοιπόν βρεθήκαμε.

    Δηλαδή:άφησε το αγόρι της γιά να βγή μαζί σου;

    Παράθεση:

    Το μέλος Foidel στις 06-11-2012 στις 18:01 έγραψε...

    Όταν έφτασε η ώρα να φύγω και ήμαστε στο σταθμό της ζήτησα να κλείσει τα μάτια. Την φίλησα. Ανταποκρίθηκε. Δεν με ένοιαξε το πλήθος που πέρναγε και μας έβλεπε αλλά μόνο αυτή. Με έσφιξε στην αγκαλιά της και ένιωσα σα παιδί. Της ζήτησα λοιπόν να "τα φτιάξουμε ". Η απάντηση ήταν αρνητική.

    Συμπέρασμα:ούτε η ίδια ξέρει τί θέλει......

    Παράθεση:

    Το μέλος Foidel στις 06-11-2012 στις 18:01 έγραψε...

    Είναι άδικο να θες να δωθείς ολοκληρωτικά σε κάποιον που στοιχειώνει τις σκέψεις σου μήνες τώρα και αυτός δίνοντας σου 2 λεπτά χαράς να σε προσγειώνει ανώμαλα λέγοντας μια χαζομάρα του τύπου "μόλις χώρισα και δεν μπορώ και τις αποστάσεις.."

    Ποια είναι η γνώμη σας και τι μου προτείνετε;

    Ξέχνα την,κοίταξε να τελειώσης το σχολείο και-κυρίως-να αποκτήσης σωστές γνώσεις και τα υπόλοιπα θα έρθουν μετά.


    Foidel
    06.11.2012, 19:06

    Η πρώτη συζήτηση που μου είπε οτί είχε αγόρι ήταν το καλοκαίρι.Τώρα είναι ελεύθερη.

    Αλλά εγώ εξακολουθώ να την θέλω.

    Το χτυποκάρδι την ώρα που με φίλαγε, την διαπεραστική ματιά της, τα χείλη της, το χαμόγελο της.

    Θέλω να είμαι μαζί της.


    Foidel
    06.11.2012, 21:17

    Έχεις δίκιο,αλλά φοβάμαι.

    Φοβάμαι γιατί ξέρω πως δεν είμαι αρκετά καλός..


    cobal
    07.11.2012, 00:11

    Παράθεση:

    Το μέλος Emmanuelle στις 06-11-2012 στις 20:40 έγραψε...

    @ Foidel :

    Μην ακούς τον φίλτατο Αλβέρτο… Διεκδίκησε την, Κωνσταντίνε!...

    Παρ’ την τηλέφωνο ή στείλε της E-mail ή chat – άρε μαζί της στο Face και πες της –ακριβώς…- πως ένιωνες μαζί της όταν σε φίλησε, πόσο όμορφα νιώθεις με  αυτήν όταν είσαι μέσα στην αγκαλιά της, πόσο μόνος και «άδειος» νιώθεις όταν αυτή δεν είναι δίπλα σου…

    Αν δεν σε γούσταρε δεν θα ανταποκρινόταν και αυτή…

    Οπότε σου κάνει τα σχετικά επιβαλλόμενα «γυμνάσια»…

    Αλλά και εσύ ρε φίλε…

    Τι «να τα φτιάξουμε…» και λοιπές παιδικές ελαφρότητες είναι αυτές που τις είπες?… Την «γείωσες» γιατί σε πέρασε για κανένα παιδάκι και όχι για έφηβο…

    Πες της η’ δείξε της -απλά και ξάστερα- ότι :

    «Μου αρέσεις σαν γυναίκα και σε γουστάρω απίστευτα!

    Σε θέλω! Θέλω να είμαι μόνο μαζί σου και με καμία άλλη! …

    Αν θέλεις το ίδιο και εσύ, κανόνισε πως θα  μπορούμε να βρισκόμαστε μαζί…»

    Να νιώσει η γυναίκα ότι έχει ένα αρσενικό μαζί της και όχι ένα παιδάκι, που δεν μπορεί να ικανοποιήσει τα δικά της γυναικεία «θέλω» και τις ανάγκες της…

    Αυτά είχα να σου πω, αν θέλεις τα ακούς…

    Αν πάλι δεν θέλεις, κάνε ότι εσύ νομίζεις καλύτερο προς εσένα για τον έρωτα σου προς αυτήν…

    Γιατί στην τελική-τελική, εσύ και αυτή θα αποφασίσετε –από κοινού…- για την σχέση σας και όχι εμείς…



    Εγω ψηφιζω Emmanuelle......


    Hastaroth
    07.11.2012, 11:20

    Φίλτατοι Cobal & Emmanuelle,

    Σέβομαι τον νεανικό σας ενθουσιασμό (votre enthusiasme de la jeunesse,που λένε και στο 6θme arrondissement χεχε) αλλά επειδή είμαι 59 ετών και οδεύω "πάσει δυνάμει" στα 60,έχω μιά κάποια εμπειρία ζωής που με προφύλαξε από δυσάρεστες καταστάσεις και μού επέβαλε την κακή συνήθεια να προσπαθώ να βλέπω τα πράγματα με ψυχραιμία.

    Λοιπόν,τί έχουμε εδώ;Ο Foidel (που κανονικά έπρεπε να γράφεται Fidel,όπως ο Castro) ο οποίος είναι 14 ετών, έχει σχέση με μιά κοπέλα (που αυτό λογικά σημαίνει ότι τού αρέσει η κοπέλα αυτή),αλλά χωρίζει μ'αυτήν μόλις γνωρίζει μιά άλλη κοπέλα απ'το χωριό του.Συμπέρασμα (δικό μου,βεβαίως):η "τότε" κοπέλα του δέν τού άρεσε, αφού μετέβαλε άρδην τα αισθήματά του γι'αυτήν μόλις "τού γυάλισε" η κοπέλα απ'το χωριό του.Αυτό δείχνει ανωριμότητα-λογικό είναι,στα 14 χρόνια μας κανείς δέν είναι ώριμος και σοφός.Γι'αυτό άλλωστε ο Foidel δέν εξετάζει το θέμα απ'την πλευρά τής "τότε" κοπέλας του,δηλαδή τί συνέπειες θα έχη γιά εκείνην αυτός ο χωρισμός,άν θα στενοχωρηθή/πληγωθή/αναπτύξη εχθρότητα γιά το άρρεν φύλο από τόσο μικρή ηλικία κλπ κλπ.

    Απ'την άλλη,η κοπέλα απ'το χωριό του,τού λέει ότι τής αρέσει μέν,αλλά αυτή έχει αγόρι.Οπότε ισχύει ο ίδιος συλλογισμός,γιατί όταν μάς αρέσει κάποια/κάποιος (αναλόγως τί φύλο είμαστε),δέν ψάχνουμε γιά κάτι άλλο, ούτε παρασυρόμαστε από την παρουσία κάποιου άλλου ατόμου.Διαφορετικά δέν είμαστε ειλικρινείς ούτε με τον εαυτό μας ούτε με τον/την σύντροφό μας.

    Πέραν τούτου,η κοπέλα απ'το χωριό του ανταποκρίνεται στην έκφραση τρυφερότητας που αποτελεί το φιλί του πρός αυτήν αλλά, "μόλις χώρισα και δέν μπορώ και τίς αποστάσεις",τού λέει και τού ρίχνει μιά χυλόπιττα ξεγυρισμένη.Αλλη ανωριμότητα κι'από εδώ-επίσης αναμενόμενη,καθώς υποθέτω πως η κοπέλα απ'το χωριό είναι στην ίδια ηλικιακή κατηγορία με τον Foidel.Επίσης,κάποιος που "μόλις χώρισε",δέν φιλιέται περιπαθώς με κάποιον άλλο,εκτός άν στο κεφάλι του έχη chipάκι και όχι εγκέφαλο που αναπτύσσει ψυχολογικές συμπεριφορές.Τέλος δέ,αφού "μόλις χώρισες" κοπέλα μου,κάτσε και βρές τα λίγο με τον εαυτό σου και μήν δίνης αδίκως ελπίδες σε άλλους......

    Ερχεστε λοιπόν τώρα εσείς οι δύο φίλτατοι και τού λέτε να την "διεκδικήση"-η Emmanuelle μάλιστα ανέπτυξε ολόκληρο στρατηγικό σχέδιο,με βιντεογραφία par dessus le marchθ,που ούτε ο στρατηγός De Gaulle δέν θα το είχε σκεφτεί.Να την "διεκδικήση" λοιπόν ο Foidel γιά να την κάνη τι;Τουρσί;Γιά να τής πή,μετά από λίγο καιρό "ξέρεις,γνώρισα μιά άλλη κοπέλα εδώ στην Αθήνα και είναι υπέροχη και μωρό μου σόρρυ";Στην ηλικία του δέν ξεχωρίζει κάποιος τα πραγματικά αισθήματα από τους νεανικούς ενθουσιασμούς.Been there,done that,που λένε και οι Κινέζοι (οι αγγλομαθείς δηλαδή,γιατί γιά τους άλλους αυτά είναι "κινέζικα").Οταν αποκτήση αρκετή εμπειρία απ'την ζωή, θα καταλάβη.

    Βεβαίως όλα αυτά που λέω μπορεί ο Foidel να μήν τα λάβη υπ'όψιν του και να "διεκδικήση" την κοπέλα απ'το χωριό του,να τής κάνη και καντάδες κάτω απ΄το μπαλκόνι της και όλα αυτά που τού συστήνετε.Μπορεί και να πετύχη η όλη ιστορία-ίσως μάλιστα και να αναπτυχθή μιά σχέση που θα αντέξη στον χρόνο.Αλλά ΑΝ,λέω ΑΝ,δέν γίνη τίποτε,τότε να μήν χτυπά το κεφάλι του στον τοίχο.He has been warned (που λένε και οι-επίσης αγγλομαθείς-Ινδοί).......


    Orfeus
    07.11.2012, 16:48

    Ένα διδακτικό παραμύθι

    Μια φορά κι έναν καιρό, ζούσε σ’ ένα χωριό ένας σοφός που τον έλεγαν Rastahoth και που όλοι οι κάτοικοι του χωριού πήγαιναν και ζητούσαν τη συμβουλή του για όποιο θέμα τους απασχολούσε, αλλά αυτός είχε μία ειδικότητα στα ζητήματα τα νεανικά. Μία ημέρα λοιπόν, πήγε ένα μικρό αγόρι και του είπε:

    - Καλημέρα πάνσοφε
    - Καλημέρα νεαρέ μου. Τι σε απασχολεί;
    - Να…ξέρεις πάνσοφε… μου αρέσει ένα κορίτσι.
    - So what?
    - Ε να… δεν ξέρω τι να κάνω… θέλω να “τα φτιάξω” μαζί της, αλλά άλλος μου λέει “κάνε αυτό”, άλλος μου λέει “κάνε εκείνο”, και έχω μπερδευτεί. Δεν ξέρω τι να κάνω. Εσύ πάνσοφε τι με συμβουλεύεις;
    - Χμμμ… Να μην ακούς κανέναν και να κοιτάξεις τα μαθήματά σου. Αυτά να τα αφήσεις. Ποιος είσαι; Ο Στρατηγός De Gaulle? Κι αν “τα φτιάξεις” μαζί της, μέσα στην ανωριμότητα των 14 χρόνων σου τι θα την κάνεις;  Τουρσί; Κάτσε να μεγαλώσεις πρώτα.

    Το μικρό αγόρι απομακρύνθηκε απογοητευμένο. Πήγε και διηγήθηκε στους φίλους του τη συζήτηση με τον πάνσοφο Rastahoth και όλα συμφώνησαν με τα λόγια του σοφού.    

    - Έτσι είναι. Έχει δίκιο. Κι αν τα φτιάξουμε τώρα με ένα κορίτσι τι θα το κάνουμε; Τουρσί; Καλά λέει. Άσε να μεγαλώσουμε πρώτα, και μετά βλέπουμε.

    Περνούσαν έτσι τα χρόνια και τα αγόρια του χωριού δεν "τα έφτιαχναν" με τα κορίτσια. Περίμεναν όλα να μεγαλώσουν, ώσπου ήρθε ο καιρός που τα αγόρια μεγάλωσαν και ο μικρός της ιστορίας μας που τώρα είχε μεγαλώσει κι αυτός, αποφάσισε να πάει να βρει το κορίτσι που του άρεσε από τότε που ήταν μικρός και που τώρα πια, ήταν κι εκείνο σωστή γυναίκα. Πήγε και τη συνάντησε.

    - Ξέρεις… να… εγώ...
    - Τι είναι καλέ; Θέλεις κάτι;
    - Ε ναι... Θέλω να πω...
    - Ε τι είναι; Πες μου.
    - Θέλω να πω... μου άρεσες από τότε που ήμασταν μικρά και τώρα που μεγαλώσαμε, αποφάσισα να σου ζητήσω να "τα φτιάξουμε". Θέλεις;
    - Ααα αυτό ήτανε; Και γιατί δεν το λες τόση ώρα; Θέλω.
    - Αααα…. Πολύ ωραία. –είπε το αγόρι- Θέλεις να συναντηθούμε το βραδάκι στον αχυρώνα και να κάνουμε επιτέλους αυτό που τόσα χρόνια περιμένω;

    Συμφώνησαν λοιπόν να βρεθούνε στον αχυρώνα και πραγματικά μόλις νύχτωσε συναντήθηκαν εκεί. Σε μία άκρη του αχυρώνα, ήταν ένα μεγάλο κιούπι.

    - Έλα εδώ. -της είπε και της έδειξε το κιούπι-
    - Τι είναι εκεί; 
    - Έλα και μη φοβάσαι. Είναι κάτι που μου το είπε ο σοφός.


    Το κορίτσι πλησίασε και τότε ο φίλος μας την άρπαξε και προσπάθησε να τη βάλει μέσα στο κιούπι, αλλά η κοπέλα άρχισε να φωνάζει.

    - Ααααα…. Καλέ σταμάτα! Τι κάνεις εκεί; Είσαι με τα καλά σου;
    - Τι κάνω; Θέλεις δηλαδή να μου πεις ότι εσένα δεν σου αρέσει;
    - Καλέ ποιο να μ’ αρέσει; Το ότι θες να με βάλεις μέσα στην άλμη;
    - Ε αφού έτσι μου είχε πει ο σοφός Rastahoth. Αποκλείεται ένας σοφός να κάνει λάθος.
    - Τι σου είχε πει δηλαδή;
    - Ε μου είχε πει ότι αν τα φτιάξω μαζί σου, να σε κάνω τουρσί, αλλά να περιμένω πρώτα να μεγαλώσω!


    Foidel
    07.11.2012, 16:49

    Κ. Αλβέρτο,

    Ίσως έχετε δίκιο.Είστε μεγαλύτερος, με περισσότερες εμπειρίες και σίγουρα πιο προσγειωμένος από εμένα.

    Αλλά λέω την αλήθεια.Δεν ξέρω αν είναι αγάπη, έρωτας ή απλώς ενθουσιασμός (δεν μου αρέσει να κατονομάζω να συναισθήματα,νιώθω πως με αυτόν τον τρόπο απομαγεύονται) αλλά θέλω να την έχω δίπλα μου.

    Δυστυχώς όμως η εν λόγω κοπέλα δεν έχει δώσει ούτε ένα σημείο ζωής τον τελευταίο καίρο.

    @Emmanuelle

    Πώς μπορώ να την διεκδικίσω όταν με αγνοεί επιδεικτικά;


    Foidel
    07.11.2012, 16:59

    @Orfeus θα προτιμούσα μια πιο ξεκάθαρη απάντηση αλλά ομολογώ πως ήταν η πιο έξυπνη.

    Παρ'ολα αυτά σε ευχαριστώ πολύ..


    trelakias
    07.11.2012, 19:46

    Παράθεση:

    Αλλά –όπως εύλογα καταλαβαίνεις…- το Music Heaven δεν είναι το κατάλληλο site για να στο υπενθυμίσω αυτό…

    Σαφέστατα.  Είναι όμως ακατάλληλα και κάποια που ήδη ειπώθηκαν. 

    Μπορεί η συζήτηση να συνεχίσει χωρίς περιγραφές και υπονοούμενα.


    Hastaroth
    07.11.2012, 19:48

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 07-11-2012 στις 16:48 έγραψε...

    Ένα διδακτικό παραμύθι

    Μια φορά κι έναν καιρό, ζούσε σ’ ένα χωριό ένας σοφός που τον έλεγαν Rastahoth και που όλοι οι κάτοικοι του χωριού πήγαιναν και ζητούσαν τη συμβουλή του για όποιο θέμα τους απασχολούσε, αλλά αυτός είχε μία ειδικότητα στα ζητήματα τα νεανικά. Μία ημέρα λοιπόν, πήγε ένα μικρό αγόρι και του είπε:

    - Καλημέρα πάνσοφε
    - Καλημέρα νεαρέ μου. Τι σε απασχολεί;
    - Να…ξέρεις πάνσοφε… μου αρέσει ένα κορίτσι.
    - So what?
    - Ε να… δεν ξέρω τι να κάνω… θέλω να “τα φτιάξω” μαζί της, αλλά άλλος μου λέει “κάνε αυτό”, άλλος μου λέει “κάνε εκείνο”, και έχω μπερδευτεί. Δεν ξέρω τι να κάνω. Εσύ πάνσοφε τι με συμβουλεύεις;
    - Χμμμ… Να μην ακούς κανέναν και να κοιτάξεις τα μαθήματά σου. Αυτά να τα αφήσεις. Ποιος είσαι; Ο Στρατηγός De Gaulle? Κι αν “τα φτιάξεις” μαζί της, μέσα στην ανωριμότητα των 14 χρόνων σου τι θα την κάνεις;  Τουρσί; Κάτσε να μεγαλώσεις πρώτα.

    Το μικρό αγόρι απομακρύνθηκε απογοητευμένο. Πήγε και διηγήθηκε στους φίλους του τη συζήτηση με τον πάνσοφο Rastahoth και όλα συμφώνησαν με τα λόγια του σοφού.    

    - Έτσι είναι. Έχει δίκιο. Κι αν τα φτιάξουμε τώρα με ένα κορίτσι τι θα το κάνουμε; Τουρσί; Καλά λέει. Άσε να μεγαλώσουμε πρώτα, και μετά βλέπουμε.

    Περνούσαν έτσι τα χρόνια και τα αγόρια του χωριού δεν "τα έφτιαχναν" με τα κορίτσια. Περίμεναν όλα να μεγαλώσουν, ώσπου ήρθε ο καιρός που τα αγόρια μεγάλωσαν και ο μικρός της ιστορίας μας που τώρα είχε μεγαλώσει κι αυτός, αποφάσισε να πάει να βρει το κορίτσι που του άρεσε από τότε που ήταν μικρός και που τώρα πια, ήταν κι εκείνο σωστή γυναίκα. Πήγε και τη συνάντησε.

    - Ξέρεις… να… εγώ...
    - Τι είναι καλέ; Θέλεις κάτι;
    - Ε ναι... Θέλω να πω...
    - Ε τι είναι; Πες μου.
    - Θέλω να πω... μου άρεσες από τότε που ήμασταν μικρά και τώρα που μεγαλώσαμε, αποφάσισα να σου ζητήσω να "τα φτιάξουμε". Θέλεις;
    - Ααα αυτό ήτανε; Και γιατί δεν το λες τόση ώρα; Θέλω.
    - Αααα…. Πολύ ωραία. –είπε το αγόρι- Θέλεις να συναντηθούμε το βραδάκι στον αχυρώνα και να κάνουμε επιτέλους αυτό που τόσα χρόνια περιμένω;

    Συμφώνησαν λοιπόν να βρεθούνε στον αχυρώνα και πραγματικά μόλις νύχτωσε συναντήθηκαν εκεί. Σε μία άκρη του αχυρώνα, ήταν ένα μεγάλο κιούπι.

    - Έλα εδώ. -της είπε και της έδειξε το κιούπι-
    - Τι είναι εκεί; 
    - Έλα και μη φοβάσαι. Είναι κάτι που μου το είπε ο σοφός.


    Το κορίτσι πλησίασε και τότε ο φίλος μας την άρπαξε και προσπάθησε να τη βάλει μέσα στο κιούπι, αλλά η κοπέλα άρχισε να φωνάζει.

    - Ααααα…. Καλέ σταμάτα! Τι κάνεις εκεί; Είσαι με τα καλά σου;
    - Τι κάνω; Θέλεις δηλαδή να μου πεις ότι εσένα δεν σου αρέσει;
    - Καλέ ποιο να μ’ αρέσει; Το ότι θες να με βάλεις μέσα στην άλμη;
    - Ε αφού έτσι μου είχε πει ο σοφός Rastahoth. Αποκλείεται ένας σοφός να κάνει λάθος.
    - Τι σου είχε πει δηλαδή;
    - Ε μου είχε πει ότι αν τα φτιάξω μαζί σου, να σε κάνω τουρσί, αλλά να περιμένω πρώτα να μεγαλώσω!


    You are not playable (κοινώς δέν παίζεσαι {#emotions_dlg.biggrin} ).

    Δέν είπα να το πάρη και τοίς μετρητοίς αυτό με το τουρσί.Εκφραση είναι,που την συνήθιζε ένας φίλος μου με τον οποίο πηγαίναμε μαζί στο φροντιστήριο (και που δυστυχώς έχει πεθάνει).

    Πάντως είναι αλήθεια πως σ'αυτήν την ηλικία εύκολα ενθουσιάζεται κάποιος/α όταν διαπιστώση πως άτομο τού αντιθέτου φύλου δείχνει να τον/την προσέχη.Ομως άλλο ενθουσιασμός κι'άλλο (συν)αίσθημα....


    Foidel
    07.11.2012, 20:18

    Σημείωση: Η κοπέλα δεν μένει στο χωριό.
    Αλλά εγώ μένω Κηφισιά ενώ αυτή μένει Αγ. Ιωάννη.. :/
    Αυτό εννοούσε λέγοντας απόσταση.

    Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και τις παρατηρήσεις σας.

    Θα επιχειρήσω το Σ/Κ να πάω στον Αγ. Ιωάννη.

    Θα της μιλήσω, θα εκφράσω όλα μου αισθήματα και θα ρωτήσω αν αυτή τη φορά θέλει να κλείσει τα μάτια της.

    Αν έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο..


    Hastaroth
    07.11.2012, 20:53

    Εγώ προσωπικά δέν έχω να σού προτείνω κάτι άλλο.

    Εσύ όμως δέν μάς είπες ότι σε αγνοεί επιδεικτικά;

     

     

     


    Foidel
    08.11.2012, 07:53

    Δυστυχώς..

    Αλλά θέλω να προσπαθήσω.

    Άλλωστε δεν έχω τίποτα να χάσω..


    freddieKrueger
    08.11.2012, 16:40

    Παράθεση:

    Το μέλος Foidel στις 08-11-2012 στις 07:53 έγραψε...

    Δυστυχώς..

    Αλλά θέλω να προσπαθήσω.

    Άλλωστε δεν έχω τίποτα να χάσω..



    Καλησπέρα φίλε μου...φυσικά και δεν έχεις τίποτα να χάσεις!

    Εγώ θα σε συμβούλευα με μια πρόταση-υβρίδιο των απόψεων εμμανουέλ και φίλτατου Hastaroth...

    Δλδ πήγαινε βρες το κορίτσι και να χεις στο μυαλό σου όχι πως την αγαπάς η κάτι μεγαλειώδες,αλλά πως απλά είσαι ενθουσιασμένος μαζί της...με τον ίδιο ενθουσιασμό προσέγγισέ την...πηγαίντε κάπου όμορφα και περάστε καλά...χωρίς να της κάνεις λεκτικές αναλύσεις τύπου 'τι σήμαινε για σένα το φιλί' η 'από τότε που σε φίλησα σε σκέφτομαι συνέχεια'...Στα λεκτικά σχήματα οι γυναίκες 'μας 'έχουν' φίλε με την έννοια πως ξέρουν να απαντούν ανάλογα και να μας 'κοβουν' η να μας ΄δινουν' φτερά...το θέμα είναι όμως να κάνεις ΕΣΥ παιχνίδι κι όχι εκεινη...

    Εκεί που εμείς τις εχουμε εμείς είναι στην...'εξωλεκτική' επικοινωνία...δλδ ΔΕΙΞΤΕΙΣ ΠΩΣ ΤΗΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ μην της το πεις...

    Πχ πιάστης τρυφερά το χέρι ενώ περπατάτε πχ η εκεί που βρίσκεστε καθισμένοι στο παγκάκι παρτη μια τρυφερή αγκαλιά σαν να έπερνες στα χέρια σου μια μικρή μικρή μπεμπούλα...χα'ι'δεψέ τη στο σβέρκο η το λαιμό επίσης η τέλος φίλησέ τη απαλά στο λαιμό και πίσω απ τ αυτί...αυτά δεν είναι συνταγές ούτε και κουμπιά για να πατήσεις και να γίνει η άλλη λιώμα...είναι απλά παραδείγματα που κατά περίπτωση εσύ επιλέγεις για να δράσεις...

    Βασικά πέρνα καλά χωρίς να πολυσκοτίζεσαι,γιατί αν το κορίτσι τελικά σε απορρίψει,αυτό που θα σου μείνει είναι πως πηγες κάπου και διασκέδασες με κάποια!!!!

    Οπότε όρμα της μάγκα μου...{#emotions_dlg.rockon}