ελληνική μουσική
    549 online   ·  210.876 μέλη

    sillia On Air:Μηνυματα!

    CROSS
    08.07.2008, 15:12

    Έλεγα να βάλω μια αστεία ιστοριούλα που έφτιαξα πρώτα,αλλά επειδή έπαιζαν κάτοικοι

    Κουκουτσοχωρίου φοβήθηκα μήπως παρεξηγηθούν {#emotions_dlg.tt2}...γι'αυτό την απέρριψα.{#emotions_dlg.ohmy} ..και στη θέση της μπήκε αυτό το δράμα{#emotions_dlg.crying}.........{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

     

    <<Η κουρτίνα στο ψυχρό της δωμάτιο είχε ξεφτίσει.Κρύωνε και δεν είχε τίποτα για να ζεσταθεί.
    Θυμήθηκε ''το κοριτσάκι με τα σπίρτα'', που της  διάβαζαν όταν ήταν μικρή για να την πάρει ο ύπνος.Εκείνη όμως ούτε αυτή τη μικρή στιγμιαία φλόγα δεν είχε για να την ζεστάνει ή για να την κάνει να ονειρευτεί.Το χιόνι έξω γινόταν πιο πυκνό και η σκέψη της έτρεξε στο παρελθόν, τότε που χόρευε στον πάγο και όλοι τη θαύμαζαν.Μακάρι να μπορούσε να ξαναχορέψει...ίσως αν περίμενε λίγο να έρθει η άνοιξη με τις όμορφες ηλιόλουστες μέρες να αισθανόταν καλύτερα και να ξαναδοκίμαζε.Θα περίμενε το σύνθημα  που την ειδοποιεί κάθε χρόνο για τον ερχομο της:το ''τραγούδι''του τρυποκάρυδου καθώς σμιλεύει τους κορμούς των δέντρων.Ναι,θα περίμενε..και με αυτές τις σκέψεις αποκοιμήθηκε.Ονειρεύτηκε ότι φορούσε ένα ζευγάρι παγοπέδιλα και γλίστραγε πάνω στα σύννεφα.Μ'αυτό τον υπέροχο χορό υποκλίθηκε στη ζωή και η ψυχή της πέταξε στον ουρανό.>>

     


    marylin
    08.07.2008, 15:49

    Καλά ε, Σιλιάκιιιιιιιιιιιιιιιι μαγεύεις πραγματικά!!!!!!!!! {#emotions_dlg.thumbup}


    CROSS
    08.07.2008, 16:36

    {#emotions_dlg.walkman}Θα μας δροσίζεις μές τα ζεστά καλοκαιρινά μεσημέρια{#emotions_dlg.thumbup}

    Καλή συνέχειαααααααα!!!!!!{#emotions_dlg.yes}


    sillia
    08.07.2008, 18:47

    marylinaki{#emotions_dlg.inlove} cross..{#emotions_dlg.inlove}

    {#emotions_dlg.rolleyes}


    PHILIPPOSSM
    08.07.2008, 20:33

    cross ... Εκλαψα     {#emotions_dlg.crying} {#emotions_dlg.crying}


    sillia
    08.07.2008, 21:34

    O PHILIPPOS είναι ζηλιάρης{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}CROSS μετά απο αυτό  να γράψουμε {#emotions_dlg.rolleyes}εμείς ?Τέλειοοοοοο{#emotions_dlg.yes}


    CROSS
    08.07.2008, 23:59

    Δεν είναι ζηλιάρης...ευσυγκίνητος είναι{#emotions_dlg.whistling}.........{#emotions_dlg.lol}

    Τί εννοείς ''να γράψουμε εμείς?''..έχετε αργήσει..έπρεπε να είχατε ήδη γράψει..άντε άντε..μην {#emotions_dlg.nono}κάθεστε!!!


    PHILIPPOSSM
    09.07.2008, 18:04

    χαχαχαχαχαχαχαχα sillia {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2}

    Δεν ξερεις τι να γραψεις τωρα;

    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

     


    PHILIPPOSSM
    09.07.2008, 18:07

    Παράθεση:

    Το μέλος CROSS στις 08-07-2008 στις 15:12 έγραψε...

    Έλεγα να βάλω μια αστεία ιστοριούλα που έφτιαξα πρώτα,αλλά επειδή έπαιζαν κάτοικοι

    Κουκουτσοχωρίου φοβήθηκα μήπως παρεξηγηθούν {#emotions_dlg.tt2}...γι'αυτό την απέρριψα.{#emotions_dlg.ohmy} ..και στη θέση της μπήκε αυτό το δράμα{#emotions_dlg.crying}.........{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

     

     



    Εγω παντος δεν παρεξηγουμαι γραψε οτι θες.......αν με θεωρης κατοικο του χωριου.(σαν προεδρος που εισαι)


    CROSS
    09.07.2008, 18:56

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 09-07-2008 στις 18:07 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος CROSS στις 08-07-2008 στις 15:12 έγραψε...

    Έλεγα να βάλω μια αστεία ιστοριούλα που έφτιαξα πρώτα,αλλά επειδή έπαιζαν κάτοικοι

    Κουκουτσοχωρίου φοβήθηκα μήπως παρεξηγηθούν {#emotions_dlg.tt2}...γι'αυτό την απέρριψα.{#emotions_dlg.ohmy} ..και στη θέση της μπήκε αυτό το δράμα{#emotions_dlg.crying}.........{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

     

     



    Εγω παντος δεν παρεξηγουμαι γραψε οτι θες.......αν με θεωρης κατοικο του χωριου.(σαν προεδρος που εισαι)



    Φυσικά και σε θεωρώ κάτοικο..αλλά έτσι κι αλλιώς άλλος ήταν μέσα στο story ..τέλος πάντων τώρα πάει..την άλλη φορά{#emotions_dlg.yes}

    Και νομίζω ότι πρέπει να αναφερθεί και το επίσημο όνομα του κουκουτσοχωρίου...Sillia ως ιδρύτρια αυτού του τόπου γράψε το όνομα εσύCool


    mellia
    09.07.2008, 20:05

    Ποιό επίσημο όνομα παιδάκι μου? ΚΟΥΚΟΥΤΣΟΧΩΡΙ είναι το επίσημο όνομα!!!

    Να σου πω! Πάλι για μένα ήθελες να πεις????{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}
    Ελεύθερα βρεεεεεεεεεεεεεεεε
    (το ξύλο θα το φας μετά! και δεν θα το μάθει κανείς, μη φοβάσαι{#emotions_dlg.lol})


    CROSS
    09.07.2008, 20:31

    Παράθεση:

    Το μέλος mellia στις 09-07-2008 στις 20:05 έγραψε...

    Ποιό επίσημο όνομα παιδάκι μου? ΚΟΥΚΟΥΤΣΟΧΩΡΙ είναι το επίσημο όνομα!!!

    Να σου πω! Πάλι για μένα ήθελες να πεις????{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}
    Ελεύθερα βρεεεεεεεεεεεεεεεε
    (το ξύλο θα το φας μετά! και δεν θα το μάθει κανείς, μη φοβάσαι{#emotions_dlg.lol})



    1ον)Όχι,δεν{#emotions_dlg.nono} ήθελα να πώ για σένα.

    2ον)Έχασες ένα επεισόδιο της σειράς,σήμερα το μεσημέρι και δεν ξέρεις για το νέο επίσημο όνομα.

    Φυσικά υπάρχει η ονομασία που ξέρεις,αλλά η άλλη ακούγεται πιο ωραία και θα γίνει η επίσημη,μετά απο απόφαση μελών του προεδρικού συμβουλίου.{#emotions_dlg.smartass}


    sillia
    09.07.2008, 20:59

    Και νομίζω ότι πρέπει να αναφερθεί και το επίσημο όνομα του κουκουτσοχωρίου...Sillia ως ιδρύτρια αυτού του τόπου γράψε το όνομα εσύCool


    ΑΑΑΑ...πρόεδρε !!!{#emotions_dlg.wacko}Την γραμματέα{#emotions_dlg.smartass} τι την θέλαμε?ΕΧΕΙ ήδη παραγγελθεί η φωτεινή επιγραφή{#emotions_dlg.rockon}που θα μπει στην είσοδο του Κουκουτσοχωρίου{#emotions_dlg.rolleyes}Ρίξτε μια ματιά πιο κάτω να πάρετε μια ιδέα{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}





    επισυναπτόμενα: autumn10.jpg 
    marylin
    09.07.2008, 22:09

    {#emotions_dlg.yes} {#emotions_dlg.inlove} {#emotions_dlg.yes}


    sillia
    09.07.2008, 22:35

    Να γράψω κι εγώ την μικρή πικρή μου ιστορία{#emotions_dlg.crying}

    Στεκόμουν στην μέση του δωματίου {#emotions_dlg.rolleyes}ρίχνοντας μια τελευταία ματιά στον ΥΠΕΡΟΧΟ αυτό χώρο που δυστυχώς σε λίγη ώρα έπρεπε να αποχαιρετήσω , ... για πάντα{#emotions_dlg.crying}

    Με τα πόδια βαριά πήγα μέχρι το παράθυρο{#emotions_dlg.sad}Ηθελα να κοιτάξω για μια ακόμα φορά ό,τι μέχρι σήμερα μου κρατούσε συντροφιά{#emotions_dlg.crying}Τράβηξα αργά αργά την ΚΟΥΡΤΙΝΑ  προσεχτικά.Πριν λίγο είχα περάσει με λίγο βερνίκι τα νύχια μου, και με τίποτα δεν ήθελα να αφήσω ίχνη κόκκινου πάνω της!! {#emotions_dlg.rolleyes}Κοίταξα έξω τον ολάνθιστο κήπο μου.Αυτήν την εικόνα θα την κρατούσα για πάντα !Εκλεισα τα παντζούρια και την τράβηξα και πάλι προσεχτικά .Τέταρτο μου είχε πει η πωλήτρια όταν το αγόρασα,είχε περάσει μισή ώρα{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy} κι ακόμα δεν είχαν στεγνώσει καλά.{#emotions_dlg.helpsmilie}Εριξα μια ματιά στο ρολόι του τοίχου.Είχα λίγο χρόνο ακόμα στην διάθεσή μου, να φτιάξω έναν καφέ!Τον είχα τόσο ανάγκη αυτήν την ώρα !!Με πολλά ΠΑΓΑΚΙΑ όπως τον έφτιαχνα πάντα!!{#emotions_dlg.thumbup}Πέρασα στον χώρο της κουζίνας αφήνοντας τον ΤΡΥΠΟΚΑΡΥΔΟ το αγαπημένο μου παραμύθι στην βαλίτσα μου επάνω!Αυτόν θα τον έπαιρνα μαζί μου .Ηταν δώρο του μπαμπά,Ο τρυποκάρυδος και το ΣΠΙΡΤΟ!!Ενα παραμύθι που μου άρεσε πάρα πολύ!!WinkΚάθησα στην καρέκλα έβαλα το ένα πόδι πάνω στο άλλο ,παίζοντας με το καλαμάκι του καφέ και με την σκέψη πως σε λίγο όλα αυτά θα τα αποχαιρετούσα χάθηκα σε αυτές!!{#emotions_dlg.yes}

    {#emotions_dlg.oops}

    Τι{#emotions_dlg.blush}θέλετε να συνεχίσω{#emotions_dlg.lol}?όχι καλά μου κουκουτσάκια{#emotions_dlg.lol}Δεν είμαι έτοιμη να γράψω το φινάλε αυτής της ιστορίας .....

    γιατί αλήθεια σας λέω μου χτυπάνε την πόρτα{#emotions_dlg.mad}και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ{#emotions_dlg.tt2}

    Οποιος και να είναι θα τον διώξω{#emotions_dlg.ban} γιατί σε λίγο πρέπει να ετοιμαστώ για την συγκέντρωσή μας στην πλατεία κουκουτσοχωρίου{#emotions_dlg.clap}

    Να με περιμένετε!!!! Ερχομαι...{#emotions_dlg.walkman}


    -----------------
    Oταν σταματήσεις να παριστάνεις κάτι, τότε γίνεσαι KΑΤΙ http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 09-07-2008 22:36 ]


    CROSS
    10.07.2008, 00:21

    Η φωτεινή επιγραφή σκίζει{#emotions_dlg.rockon}


    alkyoni
    10.07.2008, 01:22

    Σχετικα με την πινακιδα του χωριου, με ενημερωσε το συνεργειο που την ανελαβε, οτι ειναι σχεδον ετοιμη!!! {#emotions_dlg.yes}Σε λιγο θα την τοποθετησουν...για να την δουν και να την εγκρινουν και οι κατοικοι του Κουκουτσοχωριου....να σημειωσουμε οτι ειναι η ξενογλωσση βερσιον για τους επισκεπτες μας απο αλλες πολιτειες....{#emotions_dlg.lol} Εν αναμονη νεοτερων...{#emotions_dlg.whistling}

    Ας γραψω ομως και την ιστοριουλα μου για να μην με διαγραψουν απο κατοικο....{#emotions_dlg.tt2}

    «Είχε βραδιάσει για τα καλά….τράβηξε την κουρτίνα, έσβησε το φως , πήρε ένα σπίρτο να ανάψει τα 2-3 κεράκια για πιο ζεστό φωτισμό και έβαλε στο βίντεο να δει τα παλιά και αγαπημένα cartoons που έβλεπε μικρός στην τηλεόραση. Ήθελε να ταξιδέψει στο παρελθόν τότε που όλα έμοιαζαν υπέροχα μέσα στο παιδικό του μυαλό και να ξεφύγει από την καθημερινότητα έστω για λίγες στιγμές…

    Ξεκίνησε να βλέπει από τις απίθανες ιστορίες με τον «Γούντυ τον Τρυποκάρυδο» ως και τα πιο νέας γενιάς κινούμενα σχέδια με πλαστελίνη, τον σκανδαλιάρη πιγκουΐνο «Pingu», που ζούσε με την οικογένειά του στους πάγους του Βόρειου Πόλου.
    Μετά καμία ώρα τον πήρε γλυκά ο ύπνος όπως τότε που ήταν μικρούλης….»

    Καλη συνεχεια Κουκουτσακιαααα!!!!{#emotions_dlg.beer}


    SouLRocK
    10.07.2008, 01:55

    "Τα δυο κοριτσάκια alkyoni και sillia κοιμόντουσαν ήσυχα κάτω από την ζεστασιά της κουβέρτας που τους είχε φέρει ο θείος cross... Ηταν μια πολύ όμορφη κουβερτούλα λευκή και με σχεδιάκια χαρούμενους τρυποκάρυδους... όμως έξω από την κουρτίνα του παραθύρου τους κοίταζε η φτωχούλα αλλά γλυκιά marylin που καθόταν μεσα στον πάγο και το κρύο του χειμώνα και έπαιζε με τα σπίρτα προσπαθώντας να ανάψει μια φωτιά για να ζεσταθεί... Τότε πέρασε και ο μπαμπάς sereve και βλεποντάς τη, τη ρώτησε γιατί δεν ήταν μαζί με τα άλλα κορίτσια... αυτή απάντησε ότι δε την ήθελαν μαζί τους κάτω από την καινουρια κουβέρτα τους με ένα βλέμμα λύπης στα μάτια της... αλλά αυτός την πήρε μαζί του και την πήγε να καθίσει δίπλα στο τζάκι του σπιτιού,φέρνωντας μια υπέροχη ζεστή σουπίτσα για να ζεσταθεί και να ακούσει τα παραμύθια του παππού soulrock που πέρναγε όλη τη μέρα του εκεί λέγοντας ιστορίες!"

    ...{#emotions_dlg.beer}


    mellia
    10.07.2008, 02:31

    Ο τρυποκάρυδος ακουγόταν από μέτρα μακριά. Έβγαλε το κουτάκι με τα σπίρτα και άναψε ένα τσιγάρο. Ήταν υπέροχη αυτή η εξοχή, οι πάγοι μόλις είχαν λιώσει και οι κουρτίνες στα παράθυρα των σπιτιών ανέμιζαν από το βορινό αεράκι…ξαφνικά άκουσε μια φωνή! Δεν είναι δυνατόν σκέφτηκε!!!! Γνωστή της φάνηκε! Ξάφνου ακούγεται και δεύτερη….δεν το πιστεύω σκέφτηκε! Κι εδώ εκπέμπει radio music heaven? Σε λίγο ακούγεται «κλιτς» και «ντουπ»…ήταν η Αλκυόνη βέβαια! Πάντα πιστή στο καθήκον.


    alkyoni
    10.07.2008, 03:03

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 10-07-2008 στις 01:22 έγραψε...

    Σχετικα με την πινακιδα του χωριου, με ενημερωσε το συνεργειο που την ανελαβε, οτι ειναι σχεδον ετοιμη!!! {#emotions_dlg.yes}Σε λιγο θα την τοποθετησουν...για να την δουν και να την εγκρινουν και οι κατοικοι του Κουκουτσοχωριου....να σημειωσουμε οτι ειναι η ξενογλωσση βερσιον για τους επισκεπτες μας απο αλλες πολιτειες....{#emotions_dlg.lol} Εν αναμονη νεοτερων...{#emotions_dlg.whistling}



    Η ωρα των αποκαλυπτηριων εφτασε....
    Ειναι η γαλλικη βερσιον του Κουκουτσοχωριου μας... καλοκαιρι ειναι , εχουμε πολλους επισκεπτες!!!{#emotions_dlg.tt2} (ευχαριστουμε πολυ τον μεσιε Bouzos για την μεταφραση!!Wink)
    "Bienvenue! Le village de noyaux" (προφορά:  Μπιενβενού! Λε βιλάζζ ντε νουαγιό)
    Καλως ηρθατε στο Κουκουτσοχωρι!!!{#emotions_dlg.clap}
    {#emotions_dlg.beer}





    επισυναπτόμενα: le village de noyaux_sign_.jpg