ελληνική μουσική
    549 online   ·  210.876 μέλη

    sillia On Air:Μηνυματα!

    demtsek
    10.07.2008, 21:29

    ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΣΑΣ. Λάδι σε μουσαμά. Τίτλος " Το Καρνάγιο ".¨΄Εργο του Demtsek.


    -----------------
    D.T.S.


     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : demtsek στις 11-07-2008 08:58 ]


    επισυναπτόμενα: Karnagio1.JPG 
    sillia
    10.07.2008, 22:15

    Είσαι ένα φιλότιμο κουκουτσάκι{#emotions_dlg.yes}Σ ευχαριστούμε πάρα μα πάρα πολύ{#emotions_dlg.rolleyes}όλα τα κουκουτσάκια{#emotions_dlg.clap}

    Στην αίιθουσα συνεδριάσεων κι αυτός{#emotions_dlg.thumbup}Τέλειος!!!!


    sillia
    10.07.2008, 22:48

    Χτες κουκουτσάκια μου παρ' όλα τα προβλήματα {#emotions_dlg.mad}τα καταφέραμε {#emotions_dlg.clap}

    Η καλύτερη ιστοριούλα που εσείς επιλέξατε ήταν του προέδρου μας{#emotions_dlg.smartass}και βέβαια να ευχαριστήσουμε όλα τα παιδια που έγραψαν ιστοριούλες {#emotions_dlg.clap}

    Αυτή την εβδομάδα κουκουτσάκια μου γλυκά παίζουμε με  τις λέξεις..

    ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ

    ΜΑΓΝΗΤΗΣ

    ΔΙΑΚΟΠΗ

    ΧΑΜΟΓΕΛΟ

    ΕΠΙΣΤΟΛΗ

    Αντε να μας δω πόσο παιχνιδιάρικα είμαστε και αυτήν την εβδομάδα{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

    φιλάκια


    CROSS
    11.07.2008, 16:18

    {#emotions_dlg.eek}Ανακάλυψα καινούρια κουκουτσάκια!!!καλώς να ωρίσουν{#emotions_dlg.yes}

    (Lil) Green Patch Widgets


    marylin
    11.07.2008, 19:27

    {#emotions_dlg.thumbup} ΩΡΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!! {#emotions_dlg.thumbup}


    sillia
    11.07.2008, 19:45

    Πρόεδρε να μην ξεχάσουμε την Τετάρτη την μπάντα για την υποδοχή τους{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

       
    Oταν σταματήσεις να παριστάνεις κάτι, τότε γίνεσαι KΑΤΙ http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 07-04-2014 11:51 ]


    sillia
    11.07.2008, 20:20

    Στα ακαταλαβίστικα πιο πάνω μην δίνεται σημασία!!! Εκανα προσπάθεια για delete αλλά ανεπιτυχώς{#emotions_dlg.blush}

    ευχαριστώ


    Spirtoulis
    12.07.2008, 01:23

    Χρειάστηκε μόνο μια διακοπή ρεύματος για να ζήσει μια μικρή στιγμή ευτυχίας. Άφησε το αναμένο κερί δίπλα στο κρύσταλλο και αμέσως ξεχύθηκαν πολύχρωμες κορδέλες στο μικρό δωμάτιο. Σα μαγνήτης η κίτρινη κορδέλα έπεσε πάνω στην επιστολή που δεν είχε στείλει ποτέ...Για άλλη μια φορά έκανε την ίδια σκέψη...
    <<Ακόμα και τώρα αν τη στείλω ίσως να μην είναι αργά>>
    Άπλωσε το χέρι να την πάρει από το σκονισμένο ράφι και τότε τυφλώθηκε από το φως της λάμπας. Ένα αχνό χαμόγελο και μια θλίψη σχηματίστηκε στο γερασμένο πια πρόσωπό της.
    <<Ίσως και να είναι αργά πια για να τη στείλω...ποιος ξέρει αν υπάρχει κάποιος για να την παραλάβει...>>


    mellia
    12.07.2008, 03:15

    wellcome spirtoulis {#emotions_dlg.beer}


    sillia
    12.07.2008, 11:25

    Τέλεια...τέλεια{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap} ...ένα ακόμα κουκουτσάκι στην παρέα μας που γράφει και όμορφα{#emotions_dlg.thumbup}spirtoulis σ ευχαριστούμε !!{#emotions_dlg.rolleyes}

    ΟΛΗ Η ΠΑΡΕΑ ΣΤΟ ΚΟΥΚΟΥΤΣΟΧΩΡΙ...ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΡΥΘΜΟ{#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.yes}

    ΚΛΑΠ.. ΚΛΑΠ.. ΚΛΑΠ.. ΚΛΑΠ..wellcome spirtoulis{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}


    sillia
    12.07.2008, 11:32

    Ιστοριούλα σκόλακα

    Ο παλιατζής κοντοστάθηκε σε κάποια όχι και τόσο γνωστή γειτονιά .Αυλές με κόκκινα γεράνια, και γιασεμιά δεξιά και αριστερά του ,οι νοικοκυρές άπλωναν τα φρεσκοπλυμένα ρούχα τους σε μακριά σχοινιά σιγοτραγουδώντας ,κάποιο σκυλάκι πλάι του μασούλαγε ένα γυμνό κόκκαλο.

    Φωνές και τραγούδια παιδιών ολούθε και ασταμάτητο παιχνίδι.

    Αυτό το σκηνικό   του αρέσει πήγαν  πολλά χρόνια πίσω οι σκέψεις του σε πιο αγνούς καιρούς, αποσβολωμένος ονειρεύονταν …

    Κάποια γειτόνισσα πλησίασε και με μια γρήγορη κίνηση έριξε κάτι στο τσουβάλι του ,ένα μεγάλο κομμάτι μαγνήτη που από το βάρος του έκανε θρύψαλα ένα βάζο από ατόφιο κρύσταλλο που υπήρχε μέσα.

    Ο θόρυβος τρόμαξε τους γείτονες..και τους περαστικούς διαβάτες..

    Δεν θύμωσε μόνο της χαμογέλασε…ήξερε από αυθόρμητες κινήσεις..


    O skolakas την έστειλε σε πμ την ιστοριούλα..την μεταφέρω !!!

    SKOLAKAS  σ ευχαριστούμε για την συμμετοχή σου στο παιχνίδι μας{#emotions_dlg.clap}

    καλωσόρισες κι εσύ στην τρελοπαρέα μας{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}


    CROSS
    12.07.2008, 12:54

    welcome spitouli(στη φωτογραφία φοράει φακούς επαφής){#emotions_dlg.beer}





    επισυναπτόμενα: smurf.gif 
    Spirtoulis
    12.07.2008, 13:35

    Σας ευχαριστώ κουκουτσάκια!! Καλέ τι φιλόξενα που είστε!!{#emotions_dlg.rolleyes} Μια μεγάαααλη αγκαλιά{#emotions_dlg.biggrin}


    demtsek
    13.07.2008, 12:14

    Απόβραδο καλοκαιρινό. Μια δύσκολη μέρα τελείωνε. Ζωή κι΄αυτή..., ένα τρέξιμο χωρίς ΔΙΑΚΟΠΗ. Η κούραση τον είχε εξουθενώσει. Το μόνο που ήθελε αυτήν την στιγμή ήταν να φτάσει όσο πιο γρήγορα γινόταν σπίτι, να πετάξει ρούχα, παπούτσια και κατευθείαν για ένα ντουσάκι. Έπειτα αραχτός στον καναπέ, με ωραία μουσικούλα, θα απολάμβανε ένα  ουίσκυ σερβιρισμένο στο αγαπημένο του ποτήρι από καθαρό ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ. Καθώς έβαζε το κλειδί στην εξώπορτα ένα αδιόρατο ΧΑΜΟΓΕΛΟ πλανιόταν στο πρόσωπο του. επί τέλους είχε φτάσει η ώρα της ξεκούρασης και των μικρών απολαύσεων. Με το που μπήκε όμως στο σπίτι ένας φάκελος στο πάτωμα του τράβηξε το βλέμμα σαν ΜΑΓΝΗΤΗΣ. ¨Εσκυψε, τον σήκωσε, είδε τον αποστλέα και τον κυρίεψε ταραχή. Τον άνοιξε βιαστικά και άρχισε να διαβάζει την ΕΠΙΣΤΟΛΗ που είχε μέσα. ΄Ηταν ένα γράμμα από εκείνη... . ΄Οταν τελείωσε το διάβασμα ένα χαμόγελο είχε φωτίσει το κουρασμένο πρόσωπο του ΄Αραγε τι να του έγραφε?? Ποιός ξέρει... .  κατι που δεν θα μάθουμε ποτέ!!!!! .





    επισυναπτόμενα: koukoutsoxoriani.jpg 
    sillia
    13.07.2008, 13:11

    Eίναι κάποιες φορές που το ευχαριστώ μου είναι φτωχό για να εκφράσω ό,τι νοιώθω !!!Ισως αν το γράψω με μεγάλα γράμματα , να μπορέσει να εκφράσει την αγάπη, το σεβασμό ,και την χαρά μου, για όλα τα κουκουτσάκια !!!!

    Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατί αγαπάτε αυτό, που κι εγώ αγαπώ!!

    Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατί με σεβασμό το αγγίζετε!!!

    Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις στιγμές χαράς που προσφέρετε!!

    ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΜΑΣ... ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ!!

    demtsek ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ....{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}

    όλα τα μέλη σ ευχαριστούμε{#emotions_dlg.inlove}


    -----------------
    OΤΑΝ σταματήσεις να παριστάνεις ΚΑΤΙ , τότε γίνεσαι KΑΤΙ..!! http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 16-07-2008 12:47 ]


    sillia
    13.07.2008, 13:21

    Και τώρα ας το σχολιάσουμε λίγο πιό χαλαρά, και αφήστε με να φωνάξω δυνατάαααααα{#emotions_dlg.wacko}

    Η κουκουτσοχωριανή ΕΜΟ???{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}Αυτήν την εικόνα δείχνουμε στους επισκέπτες μας?{#emotions_dlg.huh}???????

    Πρόεδρε γρήγορα συγκέντρωση.....να βρεθεί το μέλος που έδωσε την φωτό μου στον demtsek{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}


    -----------------
    OΤΑΝ σταματήσεις να παριστάνεις ΚΑΤΙ , τότε γίνεσαι KΑΤΙ..!! http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 13-07-2008 13:55 ]


    sillia
    13.07.2008, 13:57

    Ελπίζω το κουκούτσι να είναι μόνο στην μύτη μου...{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}


    CROSS
    13.07.2008, 14:55

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 13-07-2008 στις 13:57 έγραψε...

    Ελπίζω το κουκούτσι να είναι μόνο στην μύτη μου...{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}



    {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.laugh}{#emotions_dlg.laugh}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}


    CROSS
    13.07.2008, 15:03

    Demtsek θέλω κι εγώ να πώ ότι η ''κουκουτσοχωριανή''είναι απίθανη!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Sillia είχα πεί ή δεν είχα πεί ότι κυκλοφορεί κατάσκοπος εδώ????Ορίστε η απόδειξη{#emotions_dlg.laugh}

    Βρήκα και μπάντα για την υποδοχή της νέας ''σοδειάς'',οπως μου είχες πεί..{#emotions_dlg.rolleyes}

    (αν και κάποιοι θα χρειαστούν αντιμεταλλάξ..αλλά αυτούς βρήκα πρόχειρους..ήταν οι πιο οικονομικοί..κάτι άλλοι που ρώτησα ήταν.. φαρμακείο){#emotions_dlg.whistling}





    επισυναπτόμενα: band.gif 
    mellia
    13.07.2008, 16:16

    antimetallax???????????!!!!!!!!!!!!
    grrrrrrrrr....{#emotions_dlg.mad}