ελληνική μουσική
    678 online   ·  210.857 μέλη
    220493
    02.12.2009, 23:57

    Παράθεση:

    Το μέλος Dreicon στις 02-12-2009 στις 23:51 έγραψε...

    ακουστε ενα αλλο

     

     

    Ονειρεύτηκα πως γύρισες κοντά μου,
    και με φίλησες στα χείλη τρυφερά
    και μου είπες πως ποτέ πια,
    μακριά μου δε θα φύγεις γιατί έπαθες πολλά.


    Σε κοιτούσα μεσ' τα μάτια με λατρεία
    και τα λόγια σου μου δίνανε ζωή,
    ένα όνειρο γεμάτο ευτυχία,
    που αλοίμονο δεν κράτησε πολύ.


    Ονειρεύτηκα πως γύρισες κοντά μου
    τόσο όμορφη και τόσο ζωντανή
    που σαν ξύπνησα δεν πίστευα χαρά μου,
    ότι χάθηκες μαζί με τ' ονειρό μου



    http://www.forums.gr/archive/index.php/t-8471.html

     


    Dreicon
    05.12.2009, 13:08

    Για εμενα εισαι η ψηχη, ο ηλιος, το φεγγαρι

    και δεν θα αφησω στην ζωη

    καποιος αλος αν σε παρει

     

     

    Μην λες πως δεν ευθηνεσε για τον δικο μου πονο

    γιατι η καρδια μου απο καιρο

    χτυπα για 'σενα μονο

     

     

    Εξηντα χτυπους το λεπτο καθε καρδια χτυπα

    μα η δικη μου οταν σε δω

    στους οχτακοσιους παει

     

     

    Ερωτισα την θαλασσα τι εστι αγαπη

    και εκηνη μου εγραψε στην αμουδια

    ερωτας, πονος, δακρυ

     

     

    Οση ωρα καθομαστε μαζι ξεχνω τα βασανα μου

    γ' αυτο καλη μου καθισε

    οσο μπορεισ κοντα μου

    {#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Dreicon στις 05-12-2009 13:09 ]


    Dreicon
    05.12.2009, 13:10

    Αντε ρε παιδια μονο εγω γραφω??????

    Ξεμινα απο ιδεες

    ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΟΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΛΕΩ?????!!!!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Dreicon στις 05-12-2009 13:12 ]


    Dreicon
    05.12.2009, 16:10

    "Άγγελέ μου, αν κατέβεις προς την γη
    θέλω να έρθεις να μιλήσουμε μαζί
    περιμένω να μου δώσεις συμβουλή
    πως να γιάνω μία καρδιά που αιμμοραγεί.

    Αγγελέ μου, έχω αγιάτρευτη πληγή,
    από θαύμα είναι ακόμα ζωντανή
    έχει τραύμα βαθύ η λεπίδα η κοφτερή
    δηλητήριο είχε και έρωτα πολύ.

    Αγγελέ μου, μία χάρη σου ζητώ
    στο όνειρό μου, λύση στο αίνιγμα να βρω
    την καρδιά μου γιάτρεψε την αν μπορείς,
    με ένα δάκρυ από τα βάθη της ψυχής.
    και αν την σώσεις θα σου τάξω προσευχή
    στον θεό μου, να σoυ δώσει την ευχή
    για να γίνεις των αγγέλων διοικητής.
    και ένα θρόνο στον παράδεισο να βρείς!

     

     

     

    ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΜΙΑ ΔΥΟ ΦΩΡΕΣ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑ ΕΣΥ ΜΕ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΕΣ ΝΑ Σ'ΑΓΑΠΩ ΑΙΩΝΙΑ!!!!

    ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΣΑΝ ΤΟ ΚΕΡΙ ΝΑ ΛΙΩΝΕΙΣ ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΝΕΙΣ!!!!

    ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΞΕΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙΣ,ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΝΤΡΟΠΙΑΖΕΙΣ ΛΙΣΤΕΥΕΙΣ...ΜΕ ΧΑΛΑΣ ΜΕ ΠΟΝΑΣ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΛΑΤΡΕΥΕΙΣ...ΣΤΕΡΙΜΕΝΗ ΚΑΡΔΙΑ!!ΠΩΣ ΠΕΤΑΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΑΝΤΙΟ,ΞΑΦΝΙΚΟ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑΣ ΔΕΛΤΙΟ,ΝΑ ΠΟΝΑΩ ΝΑ ΑΓΑΠΑΩ ΓΙΑ 2,ΝΑ ΖΕΣΤΑΝΩ ΤΟ ΔΑΚΡΙ ΠΟΥ...ΚΡΥΒΩ...ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ!ΠΑΡΤΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΨΙΧΗ ΝΑ ΑΠΟΚΤΙΣΕΙΣ...ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΔΟΣΩ ΕΝΤΟΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΒΙΣΕΙΣ...

    ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΜΟΥ ΑΠΑΝΟ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΕΝΑ ΜΕ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΟΛΟΧΡΥΣΑ ΠΩΣ ΠΕΘΑΝΑ ΓΙΑ 'ΣΕΝΑ.

    ΟΤΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ 'ΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΘΑ 'ΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ ΜΗΝ ΛΥΠΙΘΕΙΣ ΕΤΣΙ ΠΑΝΤΑ ΣΗΜΒΑΙΝΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΑΓΑΠΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ!!!!

     

     

    'ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ...ΜΕ ΘΕΑ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ!!!''

     

     

    ουφ ουφ ουφ{#emotions_dlg.scared}

     

    Παιδια θα γραψετε ποτε τιποτα γιατι μου φενετε οτι μονο εγω εχω ιδεες{#emotions_dlg.excl}{#emotions_dlg.excl}{#emotions_dlg.excl}{#emotions_dlg.excl}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Dreicon στις 05-12-2009 16:11 ]


    vicobubble
    05.12.2009, 19:17

    Ξεχνάς, γελάς, ποιος σου΄μαθε έτσι ν΄αγαπάς
    μεθάς και την αλήθεια μας τολμάς κερνάς
    μεσ΄ το σκοτάδι ξεγλιστράς κι εμάς
    μέσα στο γκρίζο μας πετάς, πού πας
    ποια ξένα μάτια θα φιλάς χρωστάς
    ένα εμείς μη το ξεχνάς


    Dreicon
    05.12.2009, 19:34
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΟΙ
    rollinngstone
    08.12.2009, 19:48

    Ο ΧΑΜΟΣ

    Περπατούσες σαν αστέρι στην ακρη του δρόμου

    Δεν μπορούσα να αντέξω το αίσθημα του πόνου

    Κι εκεί που σε ακολουθούσα σαν τρέλος

    Το λεωφωρείο σε πάτησε κι έγινε ο χαμός !!

     

    Η ΕΝΑΤΗ ΤΕΧΝΗ

    Σουρεαλισμό έκανε κάποτε ο Νταλι

    Αλλά τη θα κάνω εγώ χωρίς εσένα τη μουρλή !!

     

    Πινακες έκανε κι ο Ντελακρουα

    Ενώ εσύ το μόνο που έκανες ηταν να πεις

    Να φας σ....τα !!

     

    Δημιουργούσε και ο Πικασο

    Και εσύ μου 'δινες στραπάτσο

     

    Η Ενατη Τεχνη είναι μυστική

    Που την κατέχεις μόνο εσύ!

     

    Εεεεεεεεεεεεεε: Εεεεεεεεεεεεεεεε; Ωραίο, ε; Εμ τι ! Μόνο εσείς ξέρετε να γράφεται ποιήματα;


    Dreicon
    08.12.2009, 23:48
    Καλο ειναι αλλα μην βαζεις τσαμπουκα!!!!!!! το κανεις να φετεται ασχιμο!!!!!!!!!!!
    rollinngstone
    09.12.2009, 16:06
    Δηλαδή τι ακριβώς εννοείς;;
    Dreicon
    11.12.2009, 18:39

    Να μην μιλας τοσο εκνεβρισμενα!!!!!!!!!

     (Στο τελος)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Dreicon στις 11-12-2009 19:10 ]


    Dreicon
    11.12.2009, 19:08

    4. Επειδή το φεγγάρι είναι ερωτευμένο μαζί σου έρχεται κάθε βράδυ όταν κοιμάσαι και σε γεμίζει φιλιά. Απόψε αποφάσισα να πάρω τή θέση του. Θα με περιμένεις???



    5. Έχω να σου προτείνω ένα ταξίδι! Προορισμός? Τα άστερια!Μεταφορικό μέσο? Η καρδιά! Οδηγός? Ο έρωτας! Επιβάτες? Εγώ+Εσύ! Εισιτήρια? Χωρίς επιστροφή! Τι λές??



    6. Σ'αγαπάω για χίλιους απλούς λόγους και τον πίο σημαντικό..επειδή είσαι εσύ! Δε χρειάζεται τιποτα παραπάνω.. Σ'αγαπάω γιατί στα μάτια σου βλέπω αυτο που χρειάζομαι. Γιατί στην αγκαλία σου αισθάνομαι ασφάλεια. Γιατί το χαμόγελο σου με κάνει χαρούμενο και μου δίνει δύναμη. Σ'αγαπάω γιατι σε σκέφτομαι συνέχεια. Γιατί μου λείπεις και ποτέ δε θα σε έχω όσο θα ήθελα.. Έτσι απλά... Σ'αγαπάω.



    7. Αν άνοιξαν τα όμορφα ματάκια σου, αν χασμουρίθηκαν τα γλυκά χειλάκια σου, αν τεντώθηκε το υπέροχο κορμάκι σου.. τότε μπορώ να σου πώ μια γλυκιά καλημέρα...



    8. Κλαις εσύ
    ..κλαιω και εγώ .. Πονάς εσύ
    ..πονάω και εγώ ..
    Γελάς εσύ
    ..γελώ και εγώ ..
    Πέφτεις από το παράθυρο εσύ και συνεχίζω να γελάω εγώ!!!

    _fantom_


    9.Καθώς μετρούσα τα αστέρια ικέτευα να πέσει ένα
    για να βρω το θάρρος να σου πω πόσο σε θέλω ...; Αχ πόσο θα ήθελα
    να έιμασταν μαζί για πάντα ...;!!!




    10Πάνω απ τα κάστρα είναι τα άστρα. Πάνω στα κάστρα είμαι μια γλάστρα,
    κάτω απ τα κάστρα είσαι εσύ. Κάθεσαι και κοιτάς τα κάστρα.
    Πέφτει η γλάστρα, τα είδες τ';άστρα?




    11.Κάτι μου λείπει ...;
    Κάτι όμορφο ...;
    ...;γλυκούλη ...;
    ...;μικρούλι ...;
    ...;ακόμα κάθεσαι? Άντε έλα!!!




    12.Ψάξε στον ουρανό και αν δεν είμαι αστέρι ψάξε στη άμμο
    και αν δεν είμαι φωτιά ψάξε στην νύχτα και αν δεν είμαι σιωπή
    ψάξε στην καρδία σου και σίγουρα θα είμαι εκεί ...;




    13.Μερικές φορές οι άγγελοι χάνουν το δρόμο για τον παράδεισο
    και μένουν στη γη και κάνουν τη ζωή κάποιων παραδεισένια.
    Γι';αυτό μη φύγεις ποτέ από δω άγγελε μου..




    14.Σου στέλνω τόσα φιλάκια όσα τα αστέρια του ουρανού,
    μια καληνύχτα τόσο μεγάλη όσο το φεγγάρι και εύχομαι τα όνειρα σου
    να είναι τόσο γλυκά όσο εσύ.




    15.Ρώτησα ένα λουλούδι, ένα πουλί και έναν άνθρωπο τι είναι η αγάπη
    και το λουλούδι άνθισε, το πουλί κελάηδησε και ο άνθρωπος δάκρυσε.




    16.Η ζωή χωρίς εσένα είναι ένα τίποτα..Θα ήμουν σαν το ψάρι χωρίς νερό..Σαν τη βάρκα χωρίς κουπιά..Σαν την καρδιά χωρίς αίμα.. Σαν εμένα χωρίς εσένα.. Σ'αγαπάω..



    17.1 στυλό χωρίς μελάνι δεν γράφει... 1 λουλούδι χωρίς νερό δε ζει... 1 αγάπη δίχως έρωτα πληγώνει... και εγώ χωρίς εσένα... δεν υπάρχω...




    18.Αν αγαπάς κάτι άφησέ το να φύγει αν γυρίσει είναι δικό σου, αν όχι δεν το είχες ποτέ...



    19.Ποτέ μην κλάψεις μπροστά σε καμία δυσκολία που θα αντιμετωπίσεις..
    ήρωας δεν είναι αυτός που ξέρει να κλαίει αλλά αυτός που ξέρει να
    κρύβει κάθε δάκρυ πίσω από ένα χαμόγελο..(SATER)




    20.Αν η ζώη σ'έχει πληγώσει
    Αν η αγάπη σ'έχει προδώσει, γέλα κι εσύ όπως κι άλλοι.
    Η ζωή δεν είναι μεγάλη!!!! Κοίτα γύρω σου όλοι γελάνε τι νομίζεις;;; Αυτοί δεν πονάνε;;;)




    21.Καθησε μοναχος στην ακρη του χωριου και εβλεπε τα σταχυα που ο αερας τα εκανε να μοιαζουν σαν τα κυματα της θαλασσας.Το μυαλο εφυγε πολυ μακρυα, ενα δακρυ εκανε την παρουσια του στα ματια του. Επεσε στα γονατα και ηρθαν δακρυα πολλα. Δεν ηξερε γιατι αλλα εκλαιγε, θυμιθηκε τα λογια της.... και καταλαβε. Μονο τοτε καταλαβε...



    22.Να αλλάξεις είπες πως θες. Aλλάζεις ζωή, αλλάζεις δρόμο, αλλάζεις χώρο..
    Στα μονοπάτια της σιωπης σαν χθές, εκφράζεις όλο σου τον πόνο. Oμορφη είναι η ζωή οταν την ζείς και την μαθαίνεις.
    Εσύ μου το έμαθες αυτό. Εσύ που τώρα σωπαίνεις. Βρέχει έξω και εσυ σκοτινιάζεις. Μη μπορώντας να αντέξεις τον πόνο μένεις μόνη και
    φωνάζεις σ'έναν κόσμο που συννεφιάζει μόνο... (SATER)




    23.K εμένα εδώ μες στον χορό των πικραμένων ναυαγών ψάχνοντάς για μια αγκαλιά να ξαποστάσω..
    Χάθηκε οτι αγαπώ, το κλεψάν οι γοργόνες στο βυθό, χαμένη αγάπη δε μπορώ να σε ξεχάσω.. (SATER)




    24.Αν ποτέ σου 'ρχονται δάκρυα στα μάτια άστα να τρέξουν. Αλλά να θυμάσαι πως για τίποτα δεν αξίζει να κλαις γιατί το μόνο πράγμα που δεν διορθώνεται σ'αυτόν τον κόσμο είναι ο θάνατος.



    25.Αν γνώριζα την λέξη που θα άγγιζε την ψυχή σου θα στην έλεγα συνέχεια μέχρι να ματώσουν τα χείλη μου!!!



    26. Δεν εχει σημασια... η ωρα... το μερος... η αιτια... οταν χρειαζεσαι καποιον τον θελεις παντα... διπλα σου...



    27.Θα γίνω hacker της καρδίας, τους κωδικούς να σπάσω, να σ'εχω σ'ενα cd-rom ποτέ να μη σε χάσω!!



    28. Σςςς... Μη μιλας.. Προσπαθω να ακουσω τι λεει το μυαλο και η καρδια σου για μενα... Δεν ακουω τιποτα!!! Μαλλον δεν υπαρχω... Μεσα σου...



    29.Απόψε το μόνο που με συντροφεύει είναι τ αστέρια ...; Εκεί μόνο μπορώ να ζωγραφίσω τις αόρατες γραμμές της μορφής σου!!!
    Αχ να ήξερες πόσο πολύ μου λείπεις ...;




    30.Μπήκες μια νύχτα ξαφνικά μες στη ζωή μου τ'; αστέρια μου έδωσες μαζί μ'; ένα φιλί.
    Μ'; έκανες και ένιωσα μια ρίγη στο κορμί μου μ'; έκανες και άκουσα ήχους της ψυχής!
    Μπήκες μια νύχτα ξαφνικά μες στα όνειρα μου και εγώ σ'; αγάπησα με όλη την καρδία μου και είδα στα μάτια σου πως λάμπουνε τ'; αστέρια και παραδόθηκα γλύκα στα δύο σου χέρια!!!




    31.Όλες οι σκέψεις τελειώνουν με'; σένα ...; Όλα μου τα όνειρα αρχίζουν από σένα..
    Η φαντασία μου φωλιάζει το κορμί σου ...; και η καρδία μου δεν ξεχνάει τη μορφή σου ...;!!!




    32.75. Ζηλεύω τα ποτήρια που κλέβουν το φιλί σου!
    Ζηλεύω τ'; άρωμα σου που αγγίζει το κορμί σου!
    Ζηλεύω και τη σκέψη που ξενυχτάει μαζί σου!!!
    Αν χάσω εσένα θα χάσω τα πάντα ...;
    Και θα χαθώ!!!!!



    33.Κάποτε μπορεί να πάψω να σ'; αγαπώ! Ποτέ όμως δε θα πάψω να αγαπώ τις μέρες που σ'; αγαπούσα!!!



    34.Αν ποτέ αποφασίσεις να με σκοτώσεις μην σημαδέψεις την καρδία μου γιατί εκεί μέσα υπάρχεις εσύ!!!



    35.Αν σου πουν ότι πέθανα μην το πιστέψεις! Αν σου πουν ότι έπαψα να σ'; αγαπώ τότε σίγουρα θα έχω πεθάνει!!!



    36.Να με θυμάσαι πάντα μ'; ένα χαμόγελο! Αν δακρύσεις θα ξέρω πως με ξέχασες!!!



    37.Κοίταξα τα αστέρια και έλειπε ένα ...; Έψαξα να το βρω και βρήκα εσένα!!



    38.Ν'; αμφιβάλεις αν τ'; αστέρια είναι φωτιά!
    Ν'; αμφιβάλεις αν ο ήλιος κινείται!
    Ν'; αμφιβάλεις μήπως η αλήθεια λέει ψέματα ...;.
    Μα ποτέ μην αμφιβάλεις αν σ'; αγαπώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




    39.Κλειδώθηκαν οι σκέψεις μου μες στού μυαλού τα υπόγεια!!! Αχ πόσα θέλω να σου πώ μα δεν υπάρχουν λόγια!!!



    40.Μια συμβουλή : «Να προσέχεις!!!»
    Μια παράκληση: «Μην αλλάξεις!!!»
    Μια ευχή: «Μη με ξεχάσεις!!!»
    Ένα ψέμα: «Δεν σ'; αγαπάω!!!»
    Μια αλήθεια: «Μου λείπεις!!!»




    41.Όταν δακρύζεις εγώ κλαίω! Όταν πονάς εγώ πεθαίνω! Όταν γελάς εγώ πετάω ...; Όταν με χρειάζεσαι εγώ σε θέλω ...;.



    42.Τι είναι βροχή? Σταγόνες! Τι είναι σταγόνες? Δάκρυα!
    Τι είναι δάκρυα? Πόνος! Τι είναι πόνος? Αγάπη! Τι είναι αγάπη? ΕΣΥ!!!!




    43.Όταν οι αισθήσεις μου ταξιδεύουν βγάζουν εισιτήριο για το ομορφότερο μέρος του κόσμου: «Την αγκαλιά σου»



    44.Λένε πώς όταν πεθαίνεις περνούν μπροστά από τα μάτια σου οι ωραιότερες στιγμές της ζωής σου! Λοιπόν τι λες?? Αξίζει μια αυτοκτονία για να ξαναζήσω τις δικές μας στιγμές????



    45.Αν η αγάπη είχε σχήμα ...;θα ήταν του κορμιού σου.. Αν είχε χρώμα ...;θα ήταν των ματιών σου ...; Αν είχε ήχο ...;θα ήταν της φωνής σου ...; Όσο μ'; αγαπάς παίρνει η αγάπη τη μορφή σου!!!



    46.Κάθε ανατολή φέρνει μια ελπίδα. Κάθε δύση φέρνει μια ανάμνηση. Ανάμεσα σε δύση και ανατολή υπάρχουν ώρες χωρίς ζωή. Είναι οι ώρες που είσαι μακριά μου!!!



    47.Άγγελοι κρατούν τον δρόμο για την αγκαλιά σου. Αστέρια ερωτεύτηκαν το άγγιγμα σου. Νεράιδες άκουσαν το κάλεσμα σου. Μάγισσες υποσχέθηκαν να με φέρουν κοντά σου!!!



    48.Παίρνω την εικόνα σου, πάρε τη δική μου. Να είμαι μες στη σκέψη σου να είσαι στη ψυχή μου. Παίρνω την ανάσα σου πάρε την πνοή μου ...;Είσαι ότι αγάπησα ...;είσαι η ζωή μου!!!



    49.Αν ποτέ κάποιος καταφέρει να χαράξει το όνομα σου με πάγο στον ήλιο τότε θα παραδεχτώ ότι κάποιος σ'; αγαπάει περισσότερο από μένα!!!



    50.Δώσε μου ένα δρόμο να περπατήσουν τα πάθη μου ...;γίνε ποτάμι να παρασύρεις τα λάθη μου ...; Να βρουν τη χώρα που στα όνειρα σου κρατάς!!!



    51.Τα σημαντικότερα πράγματα για μένα στον κόσμο είναι 3:
    Τα λουλούδια ...; τ'; αστέρια και εσύ !
    Τα λουλούδια για μία μέρα ...;
    Τ'; αστέρια για μια νύχτα ...;
    Και εσύ για πάντα!!!!!!!




    52.Ποιο τραγούδι να σου πω που δε σε ξέρει ...; να ναι εκεί όταν γελάς και όταν φοβάσαι ...; να ναι εκεί όταν μεθάς και όταν λυπάσαι ...; και όταν βρίσκεσαι στις μοναξιάς τα μέρη!!! Τι τραγούδι να σου πω εκεί που πας ...;να μη μοιάζει με κανένα ...; να μη μοιάζει μ'; όλα αυτά που αγαπάς!!!



    53.Στέλνω τ'; αστέρια τ'; ουρανού σαν χάδι μες στη νύχτα για να σου ψιθυρίσουνε μωράκι καληνύχτα!!!




    54.Ρώτησα τον καθρέφτη μου γιατί κάθε φορά που σε σκέφτομαι δακρύζω.
    Κι εκείνος είπε: « όταν τα όνειρα δε χωράνε στα μάτια πέφτουν και γίνονται δάκρυα !!!
    » Γι'; αυτό μη με κάνεις ποτέ να δακρύσω και άσε με να ζήσω αυτό το όνειρο που ακούει στο όνομα σου μωράκι μου!!!




    55.Θα σ'; αγαπώ όσο θα ονειρεύομαι ...; όσο θα σκέφτομαι ...; όσο θα έχω αναμνήσεις ...;
    Θα σ'; αγαπώ όσο θα έχω αυτιά ν'; ακούω ...; μάτια να βλέπω ...; χείλη να μιλάω ...;
    Θα σ'; αγαπώ όσο θα έχω καρδία να νοιώθω ...; Θα σ'; αγαπάω όσο θα υπάρχει χρόνος..
    όσο υπάρχει αγάπη ...; όσο υπάρχεις εσύ ...; και έχω ανάσα να λέω τ'; όνομα σου!!!




    56.Είσαι το όνειρο που βλέπω κάθε μέρα! Είσαι ο θάνατος που θα με πάρει μια μέρα! Είσαι το φως που με βοηθάει να ζω! Ένα όμως δεν είσαι: «Δεν είσαι εδώ!!!»



    57.Αν κρατήσεις 11 τριαντάφυλλα μπροστά σ'; έναν καθρέφτη θα δεις τα 12 ωραιότερα πράγματα του κόσμου!!!



    58.Θέλω να κλείσω τις ομορφότερες στιγμές μας σ'; ένα μπουκάλι. Κάθε φορά που θα σου λείπω να τ'; ανοίγεις να πίνεις και να μεθάς από ευτυχία!!!



    59.Είναι το πάθος που με δένει με τη σάρκα σου ...; και των φιλιών μας η αρμύρα που μεθάει ...; και όταν αγγίζει πάνω μου η ανάσα σου ...; κάθε μου κύτταρο τη ηδονή ζητάει!!!



    60. Ειπα ν'αλλαξω ουρανο να βρω αγαπη αλλη μα η πυξιδα της καρδιας εσενα δειχνει παλι...



    61. Αν χρειαζεσαι αγαπη και μας χωριζουν 100 σκαλια, μπορεις να κατεβεις 1 σκαλι για να ερθεις κοντα μου κι εγω θα ανεβω ολα τα 99 για να ειμαι εκει..



    63. Τα ωραιοτερα λογια μιας αγαπης κρυβονται πισω απο τη σιωπη ενος βλεματος... Ο,τι δεν ακουγεται δε σημαινει πως δεν υπαρχει...



    64. Κοιταω τις νυχτες συχνα τον ουρανο και τα αστρα ρωταω αν θα σε ξαναδω και ξερεις τι λενε εκεινα καρδια μου;;; Πως θα 'ρχεσαι μονο στα ονειρα μου!!!



    65. Ποτε μη φυσας σταχτες απο καμμενες καρδιες γιατι θα μπουν στα ματια σου και θα δακρυσεις...



    66.Δε θελω να ξημερωσει. Η νυχτα με κανει να ονειρευομαι και τα ονειρα μου χαριζουν αυτο που η καθημερινοτητα μου αρνειται, λιγες στιγμες κοντα σου...



    67.Οταν καποιος μουσικος καταφερει να γραψει τον ηχο απο ενα τριανταφυλλο που πεφτει σε γυαλινο πατωμα, τοτε κι εγω θα παψω να σε σκεφτομαι...



    68. Χωρισαμε και λογικα απ' τη ζωη του φευγω μα θα 'μαι ο,τι αγαπησε και θα 'ναι ο,τι λατρευω..



    69.Ίσως κάποτε πάψω να σ αγαπώ!!! Ποτέ όμως δεν θα πάψω να αγαπώ τις μέρες που σ'άγαπούσα..



    70."... κ μένω εδώ μες στο χορό των πικραμένων ναυαγών ψάχνοντας μία αγκαλιά να ξαποστάσω..
    χάθηκε εκείνος που αγαπώ,τον κλέψαν γοργόνες στο βυθό,χαμένη αγάπη δεν μπορώ να σε ξεχάσω...¨
    (SATER)




    71.Καθησε μοναχος στην ακρη του χωριου και εβλεπε τα σταχυα που ο αερας τα εκανε να μοιαζουν σαν τα κυματα της θαλασσας.Το μυαλο εφυγε πολυ μακρυα, ενα δακρυ εκανε την παρουσια του στα ματια του. Επεσε στα γονατα και ηρθαν δακρυα πολλα. Δεν ηξερε γιατι αλλα εκλαιγε, θυμιθηκε τα λογια της.... και καταλαβε. Μονο τοτε καταλαβε...



    72.Καλή σου μέρα οπου και νά' σαι να με θυμάσαι τι κι αν χωρίσαμε, αν προχωρήσαμε μην μου λυπάσαι
    ΑΧ! φυλαχτό μου, άστρο του κόσμου όταν κοιμάσαι σκιά σου γίνομαι και σε σκεπάζω να μην φοβάσαι.

     

     

    Γέλα ψυχή μου τα τρένα περνούν
    τα μάτια αρπάζουν και μόνο έτσι ζουν
    γέλα κυλάει ο καιρός

    Γέλα ψυχή μου και βγες να σε δουν
    σαν σβήνει η μέρα χαρές θες να 'ρθουν
    γέλα κυλάει ο καιρός

    Μη με προδώσεις δεν έχω μιλιά
    μη μου φορτώσεις σκισμένα πανιά
    σημάδια είν' όλα το ξέρω καλά
    σημάδια οι σκέψεις άγρια πουλιά

     

    Ησύχασε η θάλασσα
    μέσα στα μάτια σου
    Το πλοίο φτάνει,
    μπαίνει μες στο λιμάνι
    Τώρα που ησύχασε κι εμένα η καρδιά μου
    Ο πόνος άλλο τώρα, πια δε μας φτάνει

    Μόνη ξανά δε θα σ' αφήσω
    Να μη μ' αφήσεις μόνο ποτέ
    Πέρασε η μπόρα, πέρασε

    Κανείς δε θα μπορέσει να σε πειράξει
    άγγελος φύλακας θα βάζει τάξη
    άγγελος θα 'μαι εγώ για σένα

     

    ΠΟΠΟ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΠΙΑ

     

    ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΛΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    rollinngstone
    11.12.2009, 20:16

    Τι είσαι εσύ βρε παιδί μου.;;;;;;;;

    Τέτοια έμπνευση δεν την είχε ούτε ο Καβάφης!!!!!!!!!!

    Λοιπόν εσύ ή είσαι τρελά ερωτευμένος

    ή έχεις τεράστιο ταλέντο

    ή εχεις μπροστά σου ενα βιβλίο που λέει ποιήματα για πικραμένους!!

     

    .............Μωρέ μπράβω.....

     

    Τέτοια λες και ρίχνεις κορίτσια;;;

     

    Να βγάλεις βιβλίο!!!!!!!!!!

     

    ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΙΗΜΑΤΟΔΟΙΑΡEΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΒΛΕΠΩ

     

    Να σου πω και κάτι άλλο; Τι μου λες να μη γραφω εκνευρισμένα; Εντάξει είπαμε εσύ στην ποιήση είσαι μίλια μπροστά αλλά εγώ την ταπεινή μου απόπειρα να μην την κάνω. Εξάλλου τι ; να γράφω ύμνους για τα κορίτσια. Ε, βάζω εκεί λίγα αστειάκια ( μονο αστειακια δεν ειναι απο οτι φαίνεται) έτσι για να σατιρήσω λίγο το γυναικείο φίλο ( όχι ότι περνιέμαι για ποιητής )

     

    Ένταξει όμως αυτό που θα πω είναι αλήθεια και μην το πάρεις σαν κολακεία:

     

    Η ποίηση είναι ένα μεγάλο βιβλίο. Εσύ έφτασες στην τελευταία σελίδα και εγώ τώρα έμαθα να διαβάζω

     

    Aν κατάλαβες .... δεν νωώ

     

     

    Υ.Γ Περιμένω τη νέα ποητική σου ποιηματοδοιάρεια σύντομα.

     

    Πραγματικά δεν παίζεσαι!!!!!!!!

     

    Δικός σου rollinngstone.................


    rollinngstone
    11.12.2009, 20:37

    Παράθεση:

    Το μέλος Dreicon στις 11-12-2009 στις 18:39 έγραψε...

    Να μην μιλας τοσο εκνεβρισμενα!!!!!!!!!

    (Στο τελος)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Dreicon στις 11-12-2009 19:10 ]



     

    Πρώτα από όλα πότε μίλησα εκνευρισμένα; Εγώ μια ερώτηση διαπίστωσης πήγα να κάνω. Εκτώς αν και με το "μιλάς" εννοείς "γράφεις" οπότε αλλάζει το πράγμα, (πιο πάνω που αναφέρθηκα σε αυτό δεν είχα διαβάσει σωστά το σχόλιό σου)


    Dreicon
    11.12.2009, 22:51
    Κοιτα αν καθεισεις και εσυ 3 χρονακια τοσα θα βγαλεις περιπου αα και το επιασες δεν ειμαι απλα τρελα ερωτεβμενοσ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΗΣ ΑΝΟΙΚΕΙ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΥΠΛΑ ΜΟΥ ΔΝ ΑΝΝΤΕΧΩ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΑΚΡΙΑ ΜΟΥ ΕΣΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΥΝΤΕΛΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
    Dreicon
    11.12.2009, 22:56
    Θα γραψω και αλα αρκει να βρω τα (200) φυλαδια που εχω γραψει ΠΟΙΗΜΑΤΑΡΕΣ
    rollinngstone
    11.12.2009, 23:13

    Σώπα ρε φίλε τέτοιος έρωτας δηλαδή. Καλά τωρα, σοβαρά μιλάς; 'Λως πάντων.

     

    Περιμένω τα καινούρια σου αποφθέγματα. Δε μου λες. Αυτή τη φαντασία που την ψωνίζεις, να πάω να την ψωνήσω και εγώ.

    Είναι ακριβή; Δεν έχω πολύ χαρτζιλίκι ( αστείο ).

     

    Για άκου αυτό:

    Πήρα το λύχνο της καρδιάς μου να σε ψάξω, αλλά δε σε βρήκα, γιατί για σένα είχε σβήσει...

     

    ΑΚΟΥΩ ΑΠΟΨΕΙΣ........


    petetre
    13.12.2009, 10:53

    moni kathete skeptiki se mia gonia vouvameni

    h kira tasia pligomeni..


    -----------------
    the way you born is the same way you gona spend the rest off your life ..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : petetre στις 13-12-2009 10:54 ]


    Dreicon
    14.12.2009, 15:50
    Rolingstone καλο ειναι απλα να προσθεσεις ομοιοκαταλιξια
    Dreicon
    14.12.2009, 16:33

    Πάντα εσύ τ'αστεράκι και πάντα εγώ το σκοτεινό πλεούμενο
    Πάντα εσύ το λιμάνι κι εγώ το φανάρι το δεξιά
    Το βρεμένο μουράγιο και η λάμψη επάνω στα κουπιά
    ψηλά στο σπίτι με τις κληματίδες
    Τα δετά τριάντάφυλλα, το νερό που κρυώνει
    Πάντα εσύ το πέτρινο άγαλμα και πάντα εγώ η σκιά που μεγαλώνει
    Το γερτό πατζούρι εσύ, ο αέρας που το ανοίγει εγώ
    Επειδή σ'αγαπώ και σ'αγαπώ   


    Σε καποιον τοιχο εγραψα με κοκκινο μελανι ,πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει...........
    Μα αν σκεφτείς και ξαναρθεις χωρίς να μετανιώσεις,  να ξέρεις πως κατάφερες μια ζωή να σώσεις.....................


    Στης καρδιάς μου τον χειμώνα
    φύτρωσε μια ανεμώνα...
    Μα δεν πρόλαβε ν' ανθίσει
    και μαράθηκε πριν ζήσει
    γιατί κρίμα δεν την πότισες και εσύ...



    Μη κουραστείς να με αγαπάς  κι αν κουραστείς μη φύγεις...................
    Κι αν φύγεις για παντοτινά....................... τα μάτια σου ας δω ξανά
    κι αν κλαίνε μη τ' ανοίγεις............


    Σου κράτησα το χέρι...
    Αυτό έχω μόνο από σένα,
    σ' ευχαριστώ που μ' άφησες τα μάτια σου να δω...
    Κι ας ήταν γι' άλλον δακρυσμένα...


    Στο ταξίδι μέσα στα μάτια σου, γνώρισα τον κόσμο. Στο άγγιγμά σου, ένιωσα την ηδονή.
    Στο σιγανό της φωνής σου, άκουσα το θάρρος. Στην αγκαλιά σου ανακάλυψα το λιμανάκι μου.
    Στους χτύπους της καρδιάς σου, έγραψα μουσική. Στο άρωμά σου μύρισα τον πόθο.
    Στο φιλί σου, γεύτηκα το πάθος. Στο κορμί σου, έζησα τον έρωτα.  Στο δάκρυ σου πόνεσα.
    Στο γέλιο σου έγινα μικρό παιδί. Στα λόγια σου υφαίνω ποιήματα.
    Στην ψυχή σου, βρήκα τον εαυτό μου.



    Ανάμεσα σε ζωή και θάνατο υπάρχει  η ελπίδα.
     Ανάμεσα σε παρελθόν και μέλλον...η ανάμνηση.
    Ανάμεσα σε λόγια και πράξεις...η δυσκολία...
    Ανάμεσα σε μένα και σένα...η απόσταση.

    Υπάρχουν σπαθιά τριγύρω που με κρατούν ασφαλισμένη:
       Είναι τα φιλιά από τα χείλη σου...........Το δάκρυ του κορμιού μου μια ολοκλήρωση, είναι ένα δάκρυ για σένα.                                         
       Το αίμα μου κυλά ρυθμικά στ' όνομά σου,   χωρίς σταματημό................ανελέητα.
       Τ' όνομά σου, τ' όνομά σου.......................               


    Λένε ότι είμαστε αστρόσκονη.....
    στον ώμο ενός τεράστιου θεού περπατάει ο γίγαντας
     και εμείς χορεύουμε στις δονήσεις
    πόση σημασία μπορεί να έχει κάποιος <ένας>που νιώθει κάτι;
    Κάποιος που αγαπάει...
    κάποιος που πονάει......... τι σημασία έχει;




    Παραθέτω ένα ενδιαφέρον άρθρο περί έρωτα...
    Abduction%20psyche++ερωτας+και+ψυχη.jpg"Τι είναι ο έρωτας; Γιατί ερωτευόμαστε; Ποιον ερωτευόμαστε; Πότε ερωτευόμαστε; Κεραυνοβόλος, φλογερός, τρυφερός, συντροφικός, περαστικός, αιώνιος, χωρίς ανταπόκριση, αμοιβαίος, μπορεί να χαθεί μέσα στη μονοτονία ή να ξαναγεννηθεί μέσα από τις στάχτες του σαν το Φοίνικα. Προσπάθεια να κατακτήσουμε ή να κατακτηθούμε, να γοητεύσουμε, να γίνουμε καλύτεροι, να βοηθήσουμε τους άλλους να γίνουν καλύτεροι...
    Κάποιοι λένε ότι είναι πάντα ερωτευμένοι, κάποιοι άλλοι ότι ερωτεύονται συνεχώς. Άλλοι υποστηρίζουν ότι υπάρχει μόνο ένας μεγάλος έρωτας στη ζωή τους, άλλοι πως έχουν ερωτευτεί ελάχιστες φορές. Πίσω από τις λέξεις "έρωτας", "πάθος", "ερωτική έλξη", "τρυφερότητα", "συντροφικότητα" υπάρχουν διάφορες ερμηνείες και ο καθένας από εμάς δίνει τη δική του.
    Ο Freud υποστηρίζει ότι ο έρωτας έρχεται σιγά σιγά, μέσα από την ικανοποίηση της ερωτικής ανάγκης. Άλλοι πάλι πιστεύουν ότι ο έρωτας "ανθίζει" γρήγορα. Γι' αυτό και στην αγγλική γλώσσα υπάρχει η έκφραση "fall in love" ή στα γαλλικά "tomber amoureux".

    Ορισμένες φορές, ερωτευόμαστε πριν γνωρίσουμε πραγματικά τον άλλο ή ζούμε έναν έρωτα χωρίς ανταπόκριση. Ο έρωτας εισβάλει στη ζωή μας, χωρίς να μας ρωτήσει. Και είναι κάτι πέρα από τη σεξουαλική επιθυμία. Είναι μία εμπειρία μοναδική, υπέροχη, ξεχωριστή. Μία εμπειρία που μας παρασύρει, που μεταμορφώνει τον τρόπο με τον οποίο βλέπουμε τον κόσμο, που "αιχμαλωτίζει" την καρδιά και το μυαλό μας.
    Ο Πλάτωνας θεωρούσε τον έρωτα μία θεία τρέλα, ένα παραλήρημα εμπνευσμένο από το Θεό. Όταν είμαστε ερωτευμένοι, είμαστε έτοιμοι να κατακτήσουμε τον κόσμο. Στο "Συμπόσιον", η Διοτίμα εξηγεί στο Σωκράτη ότι ο έρωτας είναι επιθυμία για αιωνιότητα. Ο έρωτας είναι μία διαδικασία ωρίμανσης, γιατί ερωτευόμαστε όταν είμαστε έτοιμοι να διαφοροποιηθούμε, όταν είμαστε έτοιμοι να αλλάξουμε ζωή, να αφήσουμε πίσω το παρελθόν και να στραφούμε στο μέλλον.
    Ποιον, όμως, ερωτευόμαστε; Η ψυχαναλυτική άποψη υποστηρίζει ότι ερωτευόμαστε κάποιον που μας θυμίζει αγαπημένα πρόσωπα της παιδικής ηλικίας. Ο άντρας ερωτεύεται ένα αντίγραφο (φυσικό ή ψυχολογικό) του μητρικού προτύπου και η γυναίκα του πατρικού ή κάποιου προσώπου που έπαιξε σημαντικό ρόλο στην παιδική μας ηλικία. Η επιλογή αυτή μπορεί να μην είναι παρά το μέσο εκδήλωσης της ανάγκης και της επιθυμίας μας να προχωρήσουμε.
    Στην πραγματικότητα, αυτό που έχει αξία είναι η συμβολική σπουδαιότητα της στιγμής που ερωτευόμαστε. Αν είμαστε έτοιμοι, αρκεί μία αφορμή για να ερωτευτούμε. Αρκεί να αισθανθούμε ότι υπάρχει βαθιά συνάφεια ανάμεσα σε εμάς και το αντικείμενο του έρωτα. Το αν υπάρχει, το ανακαλύπτουμε στην πορεία. Είναι, όμως, δυνατό να ερωτευτούμε ένα άτομο που δεν έχουμε προλάβει να γνωρίσουμε, ένα άτομο που αγνοούμε αν ανταποκρίνεται στις επιθυμίες και τις ανάγκες μας. Ένα άτομο που επιλέξαμε για να δημιουργήσουμε το "εμείς", ακόμη και αν το "εσύ" δε θα σταθεί στο ύψος των προσδοκιών μας...
    Άλλωστε, ο έρωτας είναι μία κατάσταση που υπόκειται σε συνεχείς προκλήσεις, που μπορεί να ανανεώνεται συνεχώς, να αποδυναμώνεται, να εξελίσσεται, να σβήνει ή να δυναμώνει!" [img size=150]http://www.inkalamata.gr/~inkalama/images/fbfiles/images/th_LovePenguins.jpg[/img]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Dreicon στις 14-12-2009 16:36 ]


    Dreicon
    14.12.2009, 16:40
    Αυτα για σημερα!!!