ελληνική μουσική
    760 online   ·  210.865 μέλη

    Η Καλομοίρα στο Ηρώδειο

    revekka
    27.08.2004, 02:49
    εγω έχω κι ένα άλλο κόλλημα! είμαι της άποψης οτι μια τραγουδίστρια είναι ανάγκη να έχει φωνή, ένας ψαράς να ξέρει να ψαρεύει, ένας πιλότος να ξέρει να 'οδηγά' αεροπλάνο, ένας δρομέας να είναι καλός στο τρέξιμο, ένας γιατρός να ξέρει τη διαφορά της ασπιρίνης απο τις καραμέλες, ένας ζωγράφος να ζωγραφίζει ... πολλά ζητάω ε? ... !!!
    Angel20
    17.09.2006, 22:24
    Ρε παιδιά, αφού πήγε η καλομοίρα στο Ηρώδειο, τα έχω ακούσει ΟΛΑ! Μη σας πω ότι έχω πιθανότητες να πάω κι εγώ!
    alexia-vicky
    17.09.2006, 22:29
    ΕΛΕΟΣ!!!! ΕΛΕΟΣ!!!! ΕΛΕΟΣ

    ΕΛΕΟΣ!!!!

    Τα έχουμε ισοπεδώσει όλα....!!! Οκαθένας στο σκαμνί του πια! Και της Καλομοίρας σίγουρα δεν είναι στο Ηρώδειο!


    maspa
    17.09.2006, 23:06
    Άντε βρε! Αφού πήγε η Καλομοίρα ας πάνε και τα "Ζουζούνια" !


    alexia-vicky
    17.09.2006, 23:09
    Ναι γιατί όχι????? Τα ζουζούνια θα τα παρακολουθούσα ευχάριστα...5χρονα και οχι 20χρονα που ουσιαστικά είναι 5χρονα....


    Υ.Γ. τελικά έχω και εγώ πιθανότητες για το Royal Albert Hall
    megaloserwtikos
    17.09.2006, 23:09
    Αυτό το θέμα δεν το είχα δει. Από ότι είδα όμως κάποια φίλη το ξέθαψε 2 χρόνια μετά και όπως όλοι, έριξε κι αυτή ένα τυπικό θαψιματάκι στο γεγονός.
    Κι εγώ διάβασα με έκπληξη ένα κατεβατό απαντήσεις από ανθρώπους που δεν ήσαν την βραδιά εκείνη στο Ηρώδειο, που δεν ξέρουν τι αίσθηση έκανε την βραδιά εκείνη, ούτε πως παρουσιάστηκε, να έχουν απόλυτη άποψη , αρνητικότατη, για το θέμα.
    Ενας δυό (η Αγγελική) που ήταν εκεί, τι να τους βεβαιώνει ότι είχε κάποιο χιούμορ όλο αυτό...τίποτα οι κουλτουριάρηδες... εκεί...με μανία. Να αμφισβητούν τον άνθρωπο που άλλαξε την ροή της μουσικής ιστορίας και να της δώσει πολιτική υπόσταση, από την έκπληξη με το πολύπαθο κοριτσάκι.

    Η φίλη πριν από μένα αναφωνεί ''έλεος''... μα δεν έκανε κάποια συναυλία με το ''παίζεις'' καλή φίλη. Συμμετείχε σε ένα χαρούμενο στυγμιότυπο μιας συναυλίας-γιορτής. Τι έχει το κορίτσι, μια χαρά είναι, την θυμάμαι να τραγουδά την γατούλα
    του Χατζιδάκη, τι είχε; Λαμπερή και χαριτωμένη ήταν... άφωνη; να σου πω μέτριες φωνές που το σύστημα τις έχει για μεγάλες φωνές να πάθεις...

    Προσωπικά νομίζω ότι ο Σαββόπουλος έκανε πολύ καλά με την έκπληξη αυτή, είχε χιούμορ, το χρειαζόμαστε, όπως έκανε πολύ καλά, που είχε αγκαλιά την (κατάπτηστη! για τους κουλτουριάρηδες) Αννούλα μας στην τελετή λήξης.
    Πάντα με εμπνεύσεις, πάντα με άποψη.
    Πολύ τον γουστάρω...

    alexia-vicky
    17.09.2006, 23:13
    Για να μη παρεξηγούμαι, δεν ανήκω στους κουλτουριάρηδες....πάω και στα μπουζούκια...αλλά όχι βρε παιδιά η Καλομοίρα στο Ηρώδειο....Όλα για τη διαφήμιση και για να προκαλέσουμε εντυπώσεις πια???

    Ε ναι, τραγούδησε μόνο την γατούλα?? Πάλι καλά, ηρέμησα που δεν "τουφέκισε στα 100 μέτρα" κανένα σοβαρό τραγούδι.
    maspa
    17.09.2006, 23:24
    alexia

    Όσο για το Σαβόπουλο,που κι εμένα μ'αρέσει δε λέω, ένα έχω να πω......
    Κανείς δεν είναι τέλειος!Άνθρωποι είμαστε,σφάλματα κάνουμε!
    aggeliki
    17.09.2006, 23:29
    Αντε πάλι τα ίδια...
    Εγώ τα έχω ξαναπεί...

    Αλλά περσινά ξινά σταφύλλια, λέω εγώ!
    rory166
    17.09.2006, 23:54
    Το μέλος alexia-vicky στις 17-09-2006 στις 22:29 έγραψε...
    Παράθεση:

    ΕΛΕΟΣ!!!! ΕΛΕΟΣ!!!! ΕΛΕΟΣ

    ΕΛΕΟΣ!!!!

    Τα έχουμε ισοπεδώσει όλα....!!! Οκαθένας στο σκαμνί του πια! Και της Καλομοίρας σίγουρα δεν είναι στο Ηρώδειο!





    εε,να πηγαινει ρε αλεκο η καλομοιρα στο Ηρωδειο και να μην πηγαινει ο Καραφωτης...επιεικως απαραδεκτο
    picachu8
    18.09.2006, 00:24
    παπαπα.....τι να πω πια;;

    με σοκάρετε όλοι σας..

    μη βγεί ένας(μια) ατάλαντος(η) να τραγουδήσει σε κάποιο ιστορικό σημείο που τραγουδούν μεγάλοι καλλιτέχνες και κάνουν την εμφάνιση τους παραστάσεις τις οποίες παρακολουθεί κόσμος αξιόλογος..αμέσως να τον(την) φάτε.....

    Δε μένει τίποτα άλλο το πήρα απόφαση και δε με σταματάει κανείς....αφού γύρισα από τα εξωτερικά και η κακομοίρα τραγουδάει στο ηρώδειο θα βγώ και εγώ βρε αδερφέ στο μέγαρο.....

    Αν ψάχνετε τους υπαίτιους για συμβάντα όπως το παρόν δεν έχετε παρά μόνο να κοιτάξετε ένα καθρέπτη...όσο υπάρχουν άνθρωποι που τα βραδάκια τους τα παιρνούν μπροστά σε μια (επίπεδη) οθόνη με ένα τηλεχειριστήριο ανα χείρας εναλλάσοντας τις κάμερες σε κάποιο σπίτι το οποίο παράγει νούμερα αντί κάνουν κάτι για τον εαυτό τους ή για κάποιον άλλο (δεδομένου πως ο εαυτός τους είναι κάποιος άλλος άνθρωπος) τότες τα νούμερα αυτά θα μεγαλώνουν τόσο ώστε κάποια μέρα να πατάν τ ο πόδι τους στο Ηρώδειο............................

    heartbreak-kid
    18.09.2006, 11:05
    εγώ πάντως είμαι υπέρ της παρουσίας της μικρής στο Ηρώδειο...χίλιες φορές Καλομοίρα παρά νταλάρα...και όσοι πιστοί προσέλθετε.οι υπόλοιποι ξυδάκι που κάνει και καλο!
    vero
    18.09.2006, 11:13
    Το μέλος heartbreak-kid στις 18-09-2006 στις 11:05 έγραψε...
    Παράθεση:

    εγώ πάντως είμαι υπέρ της παρουσίας της μικρής στο Ηρώδειο...χίλιες φορές Καλομοίρα παρά νταλάρα...και όσοι πιστοί προσέλθετε.οι υπόλοιποι ξυδάκι που κάνει και καλο!



    Να σου πω ειναι καλυτερα να ακουσω την Καλομοιρα απο τον Νταλαρα αλλα ακομη καλυτερα ειναι ο Μικης Θεοδωρακης θα τον προτημουσα!!!!
    heartbreak-kid
    18.09.2006, 11:14
    Α!!και κάτι ακόμα...όσοι θεωρούν τον εαυτό τους τόσο έξυπνο και με τόσο μεγάλη δόσι χιούμορ ώστε να κοροιδεύουν την συγκεκριμένη κοπέλα παραλλάζοντας το όνομα της από καλομοίρα σε κακομοίρα,ας θυμηθούν την τελευταία φορά που ενεφάνισαν ένα μικρό ίχνος ευαισθησίας στην ζωή τους,βλέποντας να κοροιδεύουν κάποιον συμμαθητη τους λόγω ονόματος (εκτός κι αν έγιναν αντικείμενο χλεύης οι ίδιοι και έχουν συμπλέγματα)...Αυτό δεν είναι χιούμορ αδέρφια...try harder....
    vero
    18.09.2006, 11:18
    Το μέλος heartbreak-kid στις 18-09-2006 στις 11:14 έγραψε...
    Παράθεση:

    Α!!και κάτι ακόμα...όσοι θεωρούν τον εαυτό τους τόσο έξυπνο και με τόσο μεγάλη δόσι χιούμορ ώστε να κοροιδεύουν την συγκεκριμένη κοπέλα παραλλάζοντας το όνομα της από καλομοίρα σε κακομοίρα,ας θυμηθούν την τελευταία φορά που ενεφάνισαν ένα μικρό ίχνος ευαισθησίας στην ζωή τους,βλέποντας να κοροιδεύουν κάποιον συμμαθητη τους λόγω ονόματος (εκτός κι αν έγιναν αντικείμενο χλεύης οι ίδιοι και έχουν συμπλέγματα)...Αυτό δεν είναι χιούμορ αδέρφια...try harder....



    Σορρυ αλλα εμεις οι μεταλλαδες ετσι ειμαστε!!!!!!!μουχαμουχου
    eleana
    18.09.2006, 12:00
    Χα! Τραγουδησε στο Ηρωδειο, Επαιξε στον Φωσκολο, τραγουδαει....Εβαλε και "βυζί"! Ποιος την πιανει.....
    Καλο χειμωνα σε ολους!
    maspa
    18.09.2006, 20:35
    Το μέλος eleana στις 18-09-2006 στις 12:00 έγραψε...
    Παράθεση:

    Χα! Τραγουδησε στο Ηρωδειο, Επαιξε στον Φωσκολο, τραγουδαει....Εβαλε και "βυζί"! Ποιος την πιανει.....
    Καλο χειμωνα σε ολους!





    Όσο για αυτούς που είπαν καλύτερα Καλομοίρα αντί Νταλάρα....Τι να πω.....Υπάρχουν και οι μπατονέτες για τα αυτια!


    vero
    18.09.2006, 20:37
    Το μέλος maspa έγραψε...
    Παράθεση:




    Όσο για αυτούς που είπαν καλύτερα Καλομοίρα αντί Νταλάρα....Τι να πω.....Υπάρχουν και οι μπατονέτες για τα αυτια!





    Simfwnw kai egwwwwwwwwwww!!!!

    www.Frusciantism.co.nr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 18-09-2006 20:49 ]


    heartbreak-kid
    18.09.2006, 20:47
    μπατονετες υπάρχουν...όπως και κουμουνιστες βορείων προαστείων...
    Spotlight_Dancer
    18.09.2006, 20:51
    Το μέλος heartbreak-kid στις 18-09-2006 στις 20:47 έγραψε...
    Παράθεση:

    μπατονετες υπάρχουν...όπως και κουμουνιστες βορείων προαστείων...



    Παιαιαιαιαιζειεις,ναι με παιαιαιαιαιιζειειειιεις....