ελληνική μουσική
    313 online   ·  210.899 μέλη

    Ποιά είναι η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία;

    inkve
    17.09.2008, 23:46

     

    εμενα ξερετε τι με ενοχλει??

    οτι ολοι οι <<ευαισθητοι>> εχουν γνωμη και αποψη περι των δικαιωματων των ομοφυλοφιλων γιατι λεει αν τους τα στερησουμε θα εχουν απο ψυχολογικα-επαγγελματικα-κοινωνικα και ποιος αλλος ξερει τι προβληματα...

    ολους αυτους τους υπερμαχους για τα δικαιωματα των ομοφυλοφιλων  ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΔΕΙ να δραστηριοποιουνται(εστω και στα ορια μιας on line συζητησης)σε ανυσηχιες ανθρωπων ΜΕ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!!

    οπως π.χ...αναπηροι...ανθρωπους με νοητικα προβληματα(που οι κατηγοριες τους ειναι αμετρητες)...πρωην τοξικομανεις...τυφλους...κωφαλαλους...ασθενεις του aids...επιληπτικους...πρωην ασθενεις ψυχικων νοσηματων..

    ολοι αυτοι οι παραπανω (ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΧΤΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΤΕ)αντιμετωπιζουν η οχι ΕΝΤΟΝΟΤΑΤΟ κοινωνικο ρατσισμο??και ποιος ασχολειται μαζι τους??ΚΑΝΕΝΑΣ...η εστω οχι οσοι θα επρεπε...

    ξερετε γιατι???γιατι ολοι αυτοι  ΣΕΒΟΝΤΑΙ τον εαυτο τους και δεν βγαινουν να κλαφτουν σε καθε τηλεοραση και <δημοσιογραφο>οτι παραγκωνιζονται κοινωνικα...!!!μενουν και επιμενουν στην ζωη δυναμικα!!!δεν τρεχουν σαν καραγκιοζηδες στα καναλια και στα σηριαλ να λενε οτι μας δημιουργουνται ψυχολογικα προβληματα και κοινωνικοι φραγμοι επειδη ειμαστε ομοφυλοφιλοι και δεν επιτρεπεται να παντρευομαστε η να υιοθετουμε ενα παιδι!!!

    ΈΛΕΟΣ...τι να πουνε ολοι οι παραπανω δηλαδη που ΞΕΡΟΥΝ απο νωρις(απο μικρα παιδια)πως θα αντιμετωπιστουν απο την κοινωνια και πολλες φορες και απο την ιδια τους την οικογενεια,,,,ολοι εσεις οι <<ευαισθητοι>>εχετε(εχετε?)ποτε σκεφτει για τα προβληματα(πολλες φορες επιβιωσης)αυτων των ανθρωπων???Ε??

    τι να πουν ΟΛΟΙ αυτοι που αντιμετωπιζονται σαν αρρωστοι...λεπροι,,,σαν ανικανοι..αχρηστοι...ανοητοι...και ενας θεος ξερει τι αλλο...

    και θα εχει προβλημα ο ομοφυλοφιλος που θα του πουμε οτι δεν ειναι φυσιολογικος!!!??

    ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

    ας ασχοληθουμε με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ανθρωπων και οχι με προβληματα του κ...παρακαλω...

     

    ευχαριστω για τον χρονο σας....


    -----------------
    inkve

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : inkve στις 17-09-2008 23:48 ]


    okanenas
    17.09.2008, 23:52

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 17-09-2008 στις 23:46 έγραψε...

     

    εμενα ξερετε τι με ενοχλει??

    οτι ολοι οι <<ευαισθητοι>> εχουν γνωμη και αποψη περι των δικαιωματων των ομοφυλοφιλων γιατι λεει αν τους τα στερησουμε θα εχουν απο ψυχολογικα-επαγγελματικα-κοινωνικα και ποιος αλλος ξερει τι προβληματα...

    ολους αυτους τους υπερμαχους για τα δικαιωματα των ομοφυλοφιλων  ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΔΕΙ να δραστηριοποιουνται(εστω και στα ορια μιας on line συζητησης)σε ανυσηχιες ανθρωπων ΜΕ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!!

    οπως π.χ...αναπηροι...ανθρωπους με νοητικα προβληματα(που οι κατηγοριες τους ειναι αμετρητες)...πρωην τοξικομανεις...τυφλους...κωφαλαλους...ασθενεις του aids...επιληπτικους...πρωην ασθενεις ψυχικων νοσηματων..

    ολοι αυτοι οι παραπανω (ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΧΤΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΤΕ)αντιμετωπιζουν η οχι ΕΝΤΟΝΟΤΑΤΟ κοινωνικο ρατσισμο??και ποιος ασχολειται μαζι τους??ΚΑΝΕΝΑΣ...η εστω οχι οσοι θα επρεπε...

    ξερετε γιατι???γιατι ολοι αυτοι  ΣΕΒΟΝΤΑΙ τον εαυτο τους και δεν βγαινουν να κλαφτουν σε καθε τηλεοραση και <δημοσιογραφο>οτι παραγκωνιζονται κοινωνικα...!!!μενουν και επιμενουν στην ζωη δυναμικα!!!δεν τρεχουν σαν καραγκιοζηδες στα καναλια και στα σηριαλ να λενε οτι μας δημιουργουνται ψυχολογικα προβληματα και κοινωνικοι φραγμοι επειδη ειμαστε ομοφυλοφιλοι και δεν επιτρεπεται να παντρευομαστε η να υιοθετουμε ενα παιδι!!!

    ΈΛΕΟΣ...τι να πουνε ολοι οι παραπανω δηλαδη που ΞΕΡΟΥΝ απο νωρις(απο μικρα παιδια)πως θα αντιμετωπιστουν απο την κοινωνια και πολλες φορες και απο την ιδια τους την οικογενεια,,,,ολοι εσεις οι <<ευαισθητοι>>εχετε(εχετε?)ποτε σκεφτει για τα προβληματα(πολλες φορες επιβιωσης)αυτων των ανθρωπων???Ε??

    τι να πουν ΟΛΟΙ αυτοι που αντιμετωπιζονται σαν αρρωστοι...λεπροι,,,σαν ανικανοι..αχρηστοι...ανοητοι...και ενας θεος ξερει τι αλλο...

    και θα εχει προβλημα ο ομοφυλοφιλος που θα του πουμε οτι δεν ειναι φυσιολογικος!!!??

    ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

    ας ασχοληθουμε με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ανθρωπων και οχι με προβληματα του κ...παρακαλω...

     

    ευχαριστω για τον χρονο σας....


    -----------------
    inkve

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : inkve στις 17-09-2008 23:48 ]



    Πέστα Χρυσόστομε {#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.yes}


    mariza18
    18.09.2008, 00:12

    Παράθεση:

    ΈΛΕΟΣ...τι να πουνε ολοι οι παραπανω δηλαδη που ΞΕΡΟΥΝ απο νωρις(απο μικρα παιδια)πως θα αντιμετωπιστουν απο την κοινωνια και πολλες φορες και απο την ιδια τους την οικογενεια,,,,ολοι εσεις οι <<ευαισθητοι>>εχετε(εχετε?)ποτε σκεφτει για τα προβληματα(πολλες φορες επιβιωσης)αυτων των ανθρωπων???Ε??

    τι να πουν ΟΛΟΙ αυτοι που αντιμετωπιζονται σαν αρρωστοι...λεπροι,,,σαν ανικανοι..αχρηστοι...ανοητοι...και ενας θεος ξερει τι αλλο...

    και θα εχει προβλημα ο ομοφυλοφιλος που θα του πουμε οτι δεν ειναι φυσιολογικος!!!??

    ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

    ας ασχοληθουμε με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ανθρωπων και οχι με προβληματα του κ...παρακαλω...

     

     

    Ξεχνας κατι,οι ανθρωποι αυτοι προσπαθουν να διεκδικησουν τα δικαιωματα τους!!Οταν απο μικρα παιδια αντιμετωπιζουν αυτην την επιθετικοτητα επειδη εχουν κανει τις επιλογες τους λογικο δεν ειναι να νιωθουν περιθωριοποιημενοι? Και σε αυτο που λες,οτι δεν διεκδικουν τη ζωη τους δυναμικα...θες να σου θυμισω ποσες πορειες εχουν κανει και συνεχιζουν να κανουν?

    (αυτο δεν παει σε σενα αλλα γενικα το λεω)Καταρχην, δεν μπορω να καταλαβω το γεγονος οτι αντιμετωπιζετε τους gay σαν ενα φαινομενο εξωπραγματικο/ανωμαλο/αρρωστο. Ειναι - κατα τη γνωμη μου - κατι που δεν αποτελει προβλημα και θα πρεπει να σταματησει να ειναι ταμπου! Ποιοι ειμαστε εμεις που θα κρινουμε τι ειναι διαφορετικο και τι οχι? Αν καποιος δεν σε βλαπτει οφειλεις να τον σεβεσαι για το τροπο που θελει να ζει και οχι να τον κοροιδευεις/να τον ξεχωριζεις και να μη τους δινεις ισες ευκαιριες.

    Υ.Γ. Ολοι εσεις που κατηγορειτε τους ομοφυλοφιλους ως κατι αρρωστο,θα θελα να σας δω αυριο-μεθαυριο που ισως γυρισει το παιδι σας και σας πει ''ειμαι gay'',να δω αν εκει θα εχετε την ιδια αποψη απο οτι παραπανω...κρατατε πισινη γιατι ποτε δεν ξερετε πως τα φερνει η ζωηWink


    inkve
    18.09.2008, 01:02

    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 18-09-2008 στις 00:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    ΈΛΕΟΣ...τι να πουνε ολοι οι παραπανω δηλαδη που ΞΕΡΟΥΝ απο νωρις(απο μικρα παιδια)πως θα αντιμετωπιστουν απο την κοινωνια και πολλες φορες και απο την ιδια τους την οικογενεια,,,,ολοι εσεις οι <<ευαισθητοι>>εχετε(εχετε?)ποτε σκεφτει για τα προβληματα(πολλες φορες επιβιωσης)αυτων των ανθρωπων???Ε??

    τι να πουν ΟΛΟΙ αυτοι που αντιμετωπιζονται σαν αρρωστοι...λεπροι,,,σαν ανικανοι..αχρηστοι...ανοητοι...και ενας θεος ξερει τι αλλο...

    και θα εχει προβλημα ο ομοφυλοφιλος που θα του πουμε οτι δεν ειναι φυσιολογικος!!!??

    ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

    ας ασχοληθουμε με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ανθρωπων και οχι με προβληματα του κ...παρακαλω...

     

     

    Ξεχνας κατι,οι ανθρωποι αυτοι προσπαθουν να διεκδικησουν τα δικαιωματα τους!!Οταν απο μικρα παιδια αντιμετωπιζουν αυτην την επιθετικοτητα επειδη εχουν κανει τις επιλογες τους λογικο δεν ειναι να νιωθουν περιθωριοποιημενοι? Και σε αυτο που λες,οτι δεν διεκδικουν τη ζωη τους δυναμικα...θες να σου θυμισω ποσες πορειες εχουν κανει και συνεχιζουν να κανουν?

    (αυτο δεν παει σε σενα αλλα γενικα το λεω)Καταρχην, δεν μπορω να καταλαβω το γεγονος οτι αντιμετωπιζετε τους gay σαν ενα φαινομενο εξωπραγματικο/ανωμαλο/αρρωστο. Ειναι - κατα τη γνωμη μου - κατι που δεν αποτελει προβλημα και θα πρεπει να σταματησει να ειναι ταμπου! Ποιοι ειμαστε εμεις που θα κρινουμε τι ειναι διαφορετικο και τι οχι? Αν καποιος δεν σε βλαπτει οφειλεις να τον σεβεσαι για το τροπο που θελει να ζει και οχι να τον κοροιδευεις/να τον ξεχωριζεις και να μη τους δινεις ισες ευκαιριες.

    Υ.Γ. Ολοι εσεις που κατηγορειτε τους ομοφυλοφιλους ως κατι αρρωστο,θα θελα να σας δω αυριο-μεθαυριο που ισως γυρισει το παιδι σας και σας πει ''ειμαι gay'',να δω αν εκει θα εχετε την ιδια αποψη απο οτι παραπανω...κρατατε πισινη γιατι ποτε δεν ξερετε πως τα φερνει η ζωηWink



    ειμαι εναντιον οποιασδηποτε τετοιας συμπεριφορας που περιγραφεις,,,μη ριχνεις λαδι εκει που δεν υπαρχει φωτια,,,

    και μην δραματικοποιεις τα πραγματα τοσο πολυ στο θεμα της ομοφυλοφιλιας...στην ελλαδα τουλαχιστον ποτε δεν ειχανε ιδιαιτερο προβλημα...για τραβα να δεις αμερικη τι γινετε...για κοιτα απο τουρκια που ειναι και διπλα μας...μαλλον δεν γνωριζεις...

    μην εππηρεαζεσαι απο δακρυβρεχτες δηλωσεις του <<καταπιεσμενου γκευ στην ελλαδα>>..

    και τελος τελος δεν το θεωρω και δεν ειναι σοβαρο θεμα η <φυσιολογικοτητα του να εισαι ομοφυλοφιλος> με τα προβληματα που ανεφερα στο προηγουμενο μηνυμα μου..

    μην απομονωνεις ενα κομματι απο το μηνυμα μου...αυτο δεν λεγετε διαλογος...

    και δεν χαρακτηρισα κανεναν ομοφυλοφιλο ως αρρωστο!!! μην δημιουργεις εντυπωσεις επειδη πολυ απλα δεν διαβασες(η μαλλον δεν προσεξες) τι εγραφα..

     


    StavmanR
    18.09.2008, 09:58

    Mariza, τα μπερδεύεις λιγάκι. Θα σε βοηθήσω σε μερικά σημεία, με τον τρόπο που τα βλέπω εγώ, από την δική μου πλευρά.

     

    Θεωρώντας πως η ομοφυλοφιλία είναι ασθένεια ή μή φυσιολογική κατάσταση δεν θίγεται κανείς, ειδικά στην κοινωνία που περιέγραψες, δηλαδή των ανθρωπίνων δικαιωμάτων και της διαφορετικότητας. Θίγεται ηθικά κανείς με νανισμό, σύνδρομο Dawn κλπ. από το γεγονός ότι τους θεωρούμε "μή φυσιολογικά" (για τα δεδομένα της κοινωνίας) άτομα. Απεναντίας τους προστατεύουμε παρέχοντας τα κατά δύναμιν απαραίτητα μέσα και υπηρεσίες στην κοινωνία. Για να χαριτολογήσω και λιγάκι: αν πάσχεις από μία απλή ίωση, είσαι δηλαδή "άρρωστη," αισθάνεσαι μειονεκτικά απέναντι στην κοινωνία ή αντίστοιχα οι υπόλοιποι γύρω σου σε βλέπουν ως εξωγήινη; Απλώς προστατεύονται απο την ίωση, γεγονός που η ίδια συνειδητοποιείς ότι πρέπει να γίνει και απομακρύνεσαι από μόνη σου.

     

    Η λέξη δικαίωμα κρύβει πολύ περισσότερα από όσα παρουσιάζονται στα γραφόμενά σου. Έτσι το δικαίωμα κάποιου να υποστηρίζει την ομοφυλοφιλία δεν στερεί το διακαίωμα του άλλου να την  αναλύει, αποφεύγει, επικρίνει ή κατακρίνει. Το ίδιο ισχύει και για τις λοιπές συγγενείς -μέχρι πρότερων- διαταραχές που έχω αναφέρει, αλλά και άλλες  που δεν είναι ακόμη αναγνωρισμένες αλλά τείνουν να ανγνωριστούν ως τέτοιες (ηδονισμός -όχι με τη φιλοσοφική έννοια,-, καταναλωτισμός κλπ.). Σε όσους φαίνεται περίεργη η αναφορά μου στη "διαταραχή του ηδονισμού" , θυμίζω ότι λειτουργούν ήδη κέντρα απεξάρτησης από τις σεξουαλικές ηδονές στην Αμερική, με γνωστούς διάσημους αλλά και άσημους πολίτες της στο ρόλο του ασθενούς. Αντίστοιχα, στις σκανδιναβικές χώρες έχουν ήδη τεθεί σε λειτουργία κέντρα απεξάρτησης από τη χρήση υπολογιστών, καθώς και απαλλαγή στράτευσης λόγω εθισμού σε αυτήν (χρήση).

     

    Βλέπεις ότι οι ψυχικές διαταραχές-δυσλειτουργίες (μόνιμες ή παροδικές) δεν περιορίζονται στον άν κοιμάμαι με το Νίκο και η Αλεξάντρα με την Φροσύνη.

     

    Σε τελική ανάλυση ποια είσαι εσύ που θα ΚΡΙΝΕΙΣ τον συνάνθρωπό σου επειδή εμφανίζει τάσεις παιδοφιλίας ή κτηνοβασίας; Αλλά, ειδικά οι δεύτεροι δεν έχουν κάνει κτήμα τους τα μέσα μαζικής επικοινωνίας και ως εκ τούτου δεν έχουν προς το παρόν δικαίωμα στην τηλεοπτική συνείδησή μας...

     

    Αυτό που αναφέρεις για την ομοφυλοφιλία και την πιθανή της σχέση με τα αυριανά παιδιά μας, ανήκει στην ίδια περίπτωση που τα παιδιά ΜΑΣ (όλων) εμφανίσουν οποιαδήποτε από τις διαταραχές που έχω επίσης αναφέρει, αλλά και όλες εκείνες που ήταν αδύνατο να έχω αναφέρει λόγω οικονομίας κειμένου. Γιατί κάνεις επιλεκτική αναφορά μόνο σε αυτήν; Είναι χρήσιμο να σου επισημάνω ότι πολλές απαντήσεις υπάρχουν μέσα στις ίδιες τις ερωτήσεις που υποβάλλει κανείς. Μπορείς να αναζητήσεις στο περιεχόμενο των ερωτήσεών σου γιατί διαχωρίζεις και υποστηρίζεις επιλεκτικά το "δικαίωμα στην ομοφυλοφιλία", όπως σωστά αναφέρει και ο προηγούμενος συζητητής.

     

    Υ.Γ. Χθες στην ΕΤ3 είχε μία πολύ όμορφη συζήτηση φιλοσοφικού-κοινωνικού τύπου με διάφορους συνομιλητές (χαρακτηριστικά θυμάμαι το Ζουράρη). Υπήρχε έντονος προβληματισμός στη συζήτηση σχετικά με το θέμα και την εφαρμογή των ατομικών δικαιωμάτων, και το πώς αυτά "πριμοδοτούν" την ατομικότητα σε μία κατάσταση ιδιαίτερα επικίνδυνη, με δεδομένο ότι ο άνθρωπος είναι κοινωνικό όν. Χρήσιμο να παρακολουθεί κανείς τέτοιες συζητήσεις και να αναθεωρεί κάποιες απόψεις του που θεωρούσε θεμελιακές και δεδομένες.


    mariza18
    18.09.2008, 13:37

     

    Καταλαβαινω πολυ καλα τι λετε. Απομονωσα ενα μονο κομματι για να ξεκινησω απο κει,δεν εναντιωνομαι σε αυτο μονο το σημειο,διαφωνω σε πολλα περισσοτερα αλλα δεν ειναι εκει το θεμα μας..

    Μεσα σε αυτες τις 11 σελιδες βρηκα ατομα που αντιμετωπιζουν τους ομοφιλοφιλους ως κατι το αρρωστο,γι αυτο εξοργιστηκα. Και οταν λεω οτι δεν εχουν ιση μεταχειριση θα σας εξηγησω που το στηριζω. Στη σχολη που σπουδαζω,υπαρχει μια παραταξη( δεν θα αναφερω το ονομα της αλλωστε αλλος ειναι ο σκοπος του θεματος) στην οποια δεν γράφουν τους ομοφιλοφιλους και θελετε να ακουσετε ποια ειναι τα γελοια επιχειρήματα τους? Α) Οτι σαν ομοφιλοφιλοι,δεν μπορουν να εκφερουν αποψη στη πολιτικη γιατι τα μονα προβληματα που τους απασχολουν ειναι οι σχεσεις τους και τιποτα αλλο Β) Οτι δεν μπορουν να τους εμπιστευτουν γιατι απτη φυση τους ειναι επιθετικοι (? λογικο δεν ειναι απτη στιγμη που νιωθουν την απορριψη απο πολυ μικρη ηλικια?) Γ) Δεν μπορουν να δεχθουν τους γκει που δεν αντιμετωπιζουν καποια ορμονικη διαταραχη διοτι-θεωρουν- οφειλεται καθαρα στα κοινωνικα προτυπα που προβαλλουν τα ΜΜΕ.

    Οταν ακους αυτες τις ανοησιες και τον ρατσισμο δεν ειναι ξεκαθαρο οτι δεν υπαρχουν ισα δικαιωματα?Και τα παραπανω δεν τα συνανταω μονο στη σοχλη μου,ειναι μια γενικοτερη σταση που κρατανε τα παιδια της παραταξης..Δεν δραματοποιω τπτ οπως ανεφερε ενα παιδι παραπανω,παρουσιαζω τη σκληρη πραγματικοτητα.

    Ενα παιδι εγραψε ''Θίγεται ηθικά κανείς με νανισμό, σύνδρομο Dawn κλπ. από το γεγονός ότι τους θεωρούμε "μή φυσιολογικά" '' ..Δυστυχως σε τετοιες περιπτωσεις το πρωτα πραγμα που μας ερχεται στο νου ειναι ο οικτος,οχι η περιφρονηση οπως στο θεμα που συζηταμε

    Τελος καποιος εγραψε  ''Σε τελική ανάλυση ποια είσαι εσύ που θα ΚΡΙΝΕΙΣ τον συνάνθρωπό σου επειδή εμφανίζει τάσεις παιδοφιλίας ή κτηνοβασίας; Αλλά, ειδικά οι δεύτεροι δεν έχουν κάνει κτήμα τους τα μέσα μαζικής επικοινωνίας και ως εκ τούτου δεν έχουν προς το παρόν δικαίωμα στην τηλεοπτική συνείδησή μας...''

    Τι σχεση εχει το ενα με το αλλο????Ειμαστε σοβαροι?Στη παιδοφιλια και τη κτηνοβασια βλαπτονται-σωματικα και ψυχικα- τα ''θυματα''.Εδω κρινεται απαραιτητη η παρεμβαση καποιου ειδικου για να λυθει το προβλημα,τι σχεση εχουν αυτα που λες με την ομοφιλοφιλια??

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mariza18 στις 18-09-2008 13:40 ]


    inkve
    18.09.2008, 15:45

    επαναλαμβανω...αντι να ασχοληθουμε με κυριοτερα θεματα ασχολιομαστε με τους γκευ...μαλιστα,,,

    ενας λογος που γινετε τετοιος ντορος ειναι επειδη υπαρχει η λεγομενη <<γκευ κοινοτητα>>

    που τι κανει?φροντιζει να βγαινουν προς τα εξω(με πολλες υπερβολες)τα <<προβληματα>>των γκευ...

    με αλλα λογια ειναι ΕΝΩΜΕΝΟΙ κατω απο εναν ΚΟΙΝΟ σκοπο....

    ολοι εσεις αντι να ενωθειτε και να διεκδικησετε καλυτερους μισθους-ποιοτητα ζωης-αξιοκρατια(και δημοκρατια)καλυτερη παιδεια-θεσεις εργασιας- και τελος παντων ολα αυτα που συνθετουν ενα καλυτερο μελλον για εσας εμας και τα παιδια ολων μας στο μελλον τι κανετε??

    να σας πω εγω??

    πατε και ψηφιζετε τους λοποδυτες και τους απατεωνες που ειναι υπευθυνοι για τοσες ζωες που εχουν ονειρα αλλα ποτε δεν θα γινουν πραγματικοτητα(τουλαχιστον στον επαγγελματικο τομεα δεν σηκωνω κουβεντα)...

    τσακωνεστε διχαζεστε και ρουφιανευεστε για δηθεν πολιτικες ιδεολογιες!!

    αντι να καταλαβετε και να παραδειγματιστειτε οτι οι γκευ εχουν πετυχει τοσα πολλα επειδη ειναι απλα ενωμενοι,φανταστειτε τι θα μπορουσαμε εμεις να κανουμε που εχουμε ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΤΕΡΑ ΚΟΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΩΤΙΚΗ ΜΑΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ!!

    αφηστε τους λοιπον να κανουν οτι τους κατεβασει η γκλαβα τους και πιαστειτε με προβληματα που αφορουν τουλαχιστον το 70 τοις του πληθυσμου της ελλαδος!!!και απο αυτα τα προβληματα δεν θα ξεφυγει κανεις!!τι κανετε για αυτα??

    εγω δεν βλεπω να σας νοιαζουν γιατι αν σας ενοιαζαν δεν θα μιλαγαμε για ομοφυλοφιλια!!!

    δηλαδη εδω ο κοσμος εχει καταντησει να ψαχνει τα σαπια φρουτα καθε φορα που τελειωνει η λαικη αγορα γιατι δεν την βγαζει να παρει τα φρεσκα και εμας μας νοιαζει η διαφορετικοτητα του γκευ??ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΡΜΠΕΡΗ ΡΕΕΕΕΕ!!!!!!

    αλλα μαλλον αυτα δεν τα εχουνε δει οι περισσοτεροι...και πως να τα δουνε?αυτα δεν τα δειχνει η τηλεοραση,,,,η τηλεοραση ξερει να δειχνει το gay pride ομως!!!αυτο ητανε για τα κοινωνικα προτυπα που (σαφως)περνανε τα ΜΜΕ...

    εχετε δει κοσμο να μαζευει μεχρι και τα μονολεπτα και να σου ερχετε στο περιπτερο να παρει τσιγαρα και να σου αμολαει 300 μονολεπτα???και γιατι,,,,για τσιγαρα μαγκες!!σε λιγο θα πεινασουμε επειδη θα μας τρωνε μεχρι και το φαγητο που μαγειρευουμε και μας νοιαζει ο συναισθηματικος κοσμος των ομοφυλοφιλων??ΣΟΔΟΜΑ ΚΑΙ ΓΟΜΟΡΑ!!!

    αυτο mariza ειναι η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ που μοιραζετε το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ κομματι του ελληνικου πλυθησμου...

    διεκδικηστε πραγματα με ουσια και μην γινεστε φερεφωνα καποιων που απλα φωναζουν γιατι εχουνε το θαρρος να το κανουν και ξερουν οτι οταν το κανουν σωστα θα ακουστουν(και αυτο το βλεπουμε και σε αυτο το τοπικ)

    διεκδικηστε τον σεβασμο σας σαν ενεργοι πολιτες σαν εργαζομενοι σαν ανθρωπινα οντα με ονειρα που θελετε να τα δειτε να πραγματοποιουνται...και ειδικα εσεις που ειστε και πιο νεοι εχετε ΠΟΛΥ χρονο μπροστα σας...

    αφηστε τις ψευτοδιεκδικησεις και την <<ευαισθησια>> σας λοιπον και στοχευστε ψηλοτερα!!

    και επειδη ξεφυγα απο το θεμα ας δωσω και μια συμβουλη..

    οι σχολες σας  βρωμανε χασισι απο τα υπογεια μεχρι τις ταρατσες,καντε κατι γιατι μετα διαμαρτυρεστε οτι εισαστε δακτυλοδεικτουμενοι...


    mariza18
    18.09.2008, 23:27

    Σωστα αυτα που λες αλλα τελείως off topic. Είναι πολυ σημαντικα θεματα που μας αφορουν ολους αλλα εδω μιλαμε αποκλειστικα για ενα θεμα,καλο ειναι να πουμε τις αποψεις μας πανω σε αυτο. Αν δεν μας αφορα ή το θεωρουμε δευτερεύον απλα δεν μπαινουμε στον κόπο να απαντήσουμε. Προσωπικα,εχω πολυ πιο ουσιαστικα πραγματα να ασχοληθω αλλα δν το βρισκω κακο να παραδεχτω πως οι γκει δεν αντιμετωπιζονται το ιδιο με μας τους straightSmile


    black_devil
    19.09.2008, 00:18

    Λοιπον, εγω σημερα εκανα το πρωτο μου μαθημα στις αρχες φιλοσοφιας και εμπνευσμενη απο αυτο θα ρωτησω το εξης. Τι ειναι φυσιολογικο και τι αφυσικο? Μηπως αυτο που θεωρουμε φυσιολογικο εμεις ειναι στην πραγματικοτητα αφυσικο? Ποιος το οριζει αυτο?

    Και επειδη η μονη απαντηση ειναι οτι ολα ειναι πιθανα καλυτερα να μην κατακρινουμε τους αλλους σε θεματα οπως αυτο γιατι ισως καποια στιγμη ανατραπουν τα δεδομενα και αποδειχθει οτι ειμαστε πιο πισω και απο πισω.

    Ισως ειναι μια παρομοια κατασταση με τις ιδιοφυϊες, που συχνα τους περναμε για τρελους, ενω αυτοι ειναι χρονια μπροστα. Ζαρατουστρα και ετσι..

    Και στο κατω κατω ο καθενας στο κρεβατι του κανει ο,τι θελει..

     

    Επισης σχετικα με την παιδοφιλια και την κτηνοβασια, πιστευω τα ιδια πραγματα, μονο που στην περιπτωση αυτη, αφου δεν εχεις τη συναινεση του παιδιου ή του ζωου δεν εχεις το διακαιωμα να "τις ασκεις".


    StavmanR
    19.09.2008, 12:25
    Κάποιο μέλος παραπάνω παρέθεσε μέρος κειμένου μου και αντιπαρατέθηκε σε αυτό. Απαντώ: Έχω γράψει αρκετά τις τελευταίες 10 σελίδες και δεν έχω σκοπό να επαναλάβω για 30η φορά τις θέσεις μου καθώς άδικα γεμίζω τον server του ΜΗ με kb δεδομένων, από ότι φαίνεται. Μέσα στις δέκα σελίδες υπάρχουν θέσεις και απαντήσεις σε κάθε σχεδόν πιθανό ερώτημα.
    alina25
    20.09.2008, 01:39

    Θα συμφωνησω στο οτι ο καθενας στο κρεβατι του κανει οτι θελει.Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με τους ομοφυλοφιλους,οπως εμενα δεν μου αρεσει να κατακρινουν την διαφορετικοτητα μου σε καποια πραγματα ετσι κι εγω δεν μ αρεσει να κατακρινω κανεναν ο οποιος στην τελικη απλα εχει διαφορετικες προτιμισεις.Εχω φιλους ομοφιλοφιλους και οι συγκεκριμενοι ειναι πολυ ανοιχτομυαλοι,αυτο βεβαια δεν συμβαινει παντα.Αυτο που δεν μου αρεσει καθολου ειναι το οτι μερικοι χρησιμοποιουν την ομοφιλοφιλια για να προβληθουν και την επιδικνυουν συνεχως.Ειδικα στον χορο των καλλιτεχνικων που γι αυτον μπορω και να μιλισω καλυτερα δεν ειναι λιγοι αυτοι που φωναζουν οτι ειναι gay γιατι ετσι θεορουν οτι γινονται εκκεντρικοι και αποκτουν ενδιαφερουσα προσοπικοτητα.Μονο αυτο με ενοχλει σε ΚΑΠΟΙΟΥΣ ομοφυλοφιλους ..Η ομοφυλοφιλια ειναι αρχαιοτατο φαινομενο και δεν το θεορω ανομαλια αλλα διαφορετικη επιλογη..απλα αναρωτιεμαι πολλες φορες αν γεννιεσαι ομοφυλοφιλος η γινεσαι στην πορεια???οπως και να χει θα ηταν βαρετο ισως να ημασταν ολοι ιδιοι......
    -----------------
    Αλινα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alina25 στις 20-09-2008 02:11 ]


    freddieKrueger
    20.09.2008, 05:31

    Ποια ειναι η γνωμη μας για την ομοφυλοφιλια η για τους ομοφυλοφυλους?...Ας ξεκινησω την επιχειρηματολογια μου απο τους 'κανονικους' τους στρειτ,εμας που μαλλον ειμαστε και η πλειοψηφια:Εχετε αναρρωτηθει γιατι στον κορακα τα αγορια να γουσταρουν τα κοριτσια και το αντιστροφο?Μηπως επειδη βαθια μεσα μας ειναι χαραγμενο το ενστικτο της αναπαραγωγης του ειδους και συνεπως οταν 'ζευγαρωνουμε' το κανουμε για να ικανοποιησουμε υποσυνειδητα αυτο μας το ενστικτο?Της διαιωνισης του ειδους?Απο τη στιγμη λοιπον που το ζευγαρωμα δυο ομοιου φυλου ατομων δεν οδηγει με φυσικο τροπο στην αναπαραγωγη,ουτε εστω στην υποσυνειδητη ικανοποιηση του ενστικτου της,ειναι μια εξ ορισμου ΠΑΡΑΦΥΣΕΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ...Ετσι αντιμετωπιζω την ομοφυλοφιλια...σαν κατι το μη φυσιολογικο...Επιλογη ειναι να παω με ψηλη η κοντη γυναικα,με ξανθια η μελαχροινη,με μια η με δυο γυναικες παντα...αλλα οχι με ανδρα...τα αντιστοιχα ισχυουν και για τις γυναικες...Επιλογη για να φαω κατι οταν πειναω ειναι μονο κατι που εντασεται στη διατροφικη γκαμα του ειδους μου:Πχ ειναι αραγε επιλογη ενα προβατο να ειναι σαρκοφαγο????Ενας ανθρωπος να ειναι κανιβαλος?Για σκεφτειτε λιγο πριν μιλησουμε για 'επιλογες'!

    Η γνωμη μου για τους ομοφυλοφιλους ειναι η εξης:Εφοσον δεν με ενοχλουν και με σεβονται,το ιδιο θα εισπραξουν κι απο μενα σαν αντιμετωπιση...Το γεγονος οτι εχουν στρεβλο το κομματι της προσωπικοτητας τους που αφορα τον ερωτισμο και την ευρεση συντροφου δεν τους καθιστα στρεβλους συνολικα...μπορει να ειναι κατα τ αλλα υπεροχοι και καλλιεργημενοι ανθρωποι..να ειναι γεματοι αρετες και θετικα να προσφερουν στους γυρω τους...να εχουν κλισεις και δεξιοτητες πολυ ανωτερου επιπεδου απο εναν 'στρειτ'...Ακομη κι αντιστροφα να το δουμε υπαρχουν κι αλλου ειδους χειροτερες διαστροφες που παρατηρουνται σε κατα τ αλλα ετεροφυλοφιλους,δηλαδη 'νορμαλ'...πχ η παιδεραστια ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ,και ο παιδεραστης ΤΟΜΑΡΙ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ,κατακριτεος απο καθε αποψη...αρα,αν ηθελα να ειμαι κριτης των παντων γυρω μου,θα επρεπε να πεσουν πολλα κεφαλια πρωτου κρινω αρνητικα τους γκει...


    Loukianie
    20.09.2008, 16:47

    Απλό το θέμα.

    Ο καθένας κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι του φτάνει να μην ενοχλεί τρίτους που δεν έχουν -και δεν θέλουν- ανάμειξη με τέτοιου είδους θέματα.

    Αν θέλουν να παντρευτούν και το κρίνει σωστό η εκκλησία καλώς.

    Όμως είμαι τελείως κάθετη στο θέμα της υιοθεσίας σε τέτοιου είδους ζευγάρια!!


    inkve
    20.09.2008, 17:23

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 20-09-2008 στις 05:31 έγραψε...

    Ποια ειναι η γνωμη μας για την ομοφυλοφιλια η για τους ομοφυλοφυλους?...Ας ξεκινησω την επιχειρηματολογια μου απο τους 'κανονικους' τους στρειτ,εμας που μαλλον ειμαστε και η πλειοψηφια:Εχετε αναρρωτηθει γιατι στον κορακα τα αγορια να γουσταρουν τα κοριτσια και το αντιστροφο?Μηπως επειδη βαθια μεσα μας ειναι χαραγμενο το ενστικτο της αναπαραγωγης του ειδους και συνεπως οταν 'ζευγαρωνουμε' το κανουμε για να ικανοποιησουμε υποσυνειδητα αυτο μας το ενστικτο?Της διαιωνισης του ειδους?Απο τη στιγμη λοιπον που το ζευγαρωμα δυο ομοιου φυλου ατομων δεν οδηγει με φυσικο τροπο στην αναπαραγωγη,ουτε εστω στην υποσυνειδητη ικανοποιηση του ενστικτου της,ειναι μια εξ ορισμου ΠΑΡΑΦΥΣΕΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ...Ετσι αντιμετωπιζω την ομοφυλοφιλια...σαν κατι το μη φυσιολογικο...Επιλογη ειναι να παω με ψηλη η κοντη γυναικα,με ξανθια η μελαχροινη,με μια η με δυο γυναικες παντα...αλλα οχι με ανδρα...τα αντιστοιχα ισχυουν και για τις γυναικες...Επιλογη για να φαω κατι οταν πειναω ειναι μονο κατι που εντασεται στη διατροφικη γκαμα του ειδους μου:Πχ ειναι αραγε επιλογη ενα προβατο να ειναι σαρκοφαγο????Ενας ανθρωπος να ειναι κανιβαλος?Για σκεφτειτε λιγο πριν μιλησουμε για 'επιλογες'!

    Η γνωμη μου για τους ομοφυλοφιλους ειναι η εξης:Εφοσον δεν με ενοχλουν και με σεβονται,το ιδιο θα εισπραξουν κι απο μενα σαν αντιμετωπιση...Το γεγονος οτι εχουν στρεβλο το κομματι της προσωπικοτητας τους που αφορα τον ερωτισμο και την ευρεση συντροφου δεν τους καθιστα στρεβλους συνολικα...μπορει να ειναι κατα τ αλλα υπεροχοι και καλλιεργημενοι ανθρωποι..να ειναι γεματοι αρετες και θετικα να προσφερουν στους γυρω τους...να εχουν κλισεις και δεξιοτητες πολυ ανωτερου επιπεδου απο εναν 'στρειτ'...Ακομη κι αντιστροφα να το δουμε υπαρχουν κι αλλου ειδους χειροτερες διαστροφες που παρατηρουνται σε κατα τ αλλα ετεροφυλοφιλους,δηλαδη 'νορμαλ'...πχ η παιδεραστια ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ,και ο παιδεραστης ΤΟΜΑΡΙ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ,κατακριτεος απο καθε αποψη...αρα,αν ηθελα να ειμαι κριτης των παντων γυρω μου,θα επρεπε να πεσουν πολλα κεφαλια πρωτου κρινω αρνητικα τους γκει...



    συμφωνω παλυ με αυτα που λες αλλα μπορω να μαθω γιατι ολοι εχετε την ιδεα οτι οι γκευ ειναι κατι ιδιαιτερο σαν ανθρωποι??

    τι παραπανω δεξιοτητες και χαρισματα εχει ενας γκευ??

    τι παραπανω προσφερει?

    με δεξιοτητες και χαρισματα γεννιεσαι...γκευ δεν γεννιεσαι...γινεσαι...(πολλοι οι λογοι και οι αιτιες)οποτε την βρισκω λαθος αυτη την (γενικη οχι μονο δικη σου)αποψη για τους γκευ...

     η εικονα που εχει περασει οτι ο γκευ ειναι ενας ανθρωπος χαρουμενος θετικος γεματος καλοσυνη και ευγενια ειναι ενας μυθος

    το ιδιο σαν ολους τους υπολοιπους ειναι απλα γουσταρουν αγορακια(μιλωντας για <<αντρες>>)..

     

    το οτι εχουν δικαιωμα να μην νιωθουν παραπεταμενοι επειδη ειναι γκευ το εχουν...

    αλλα το εχουν εκμεταλευτει με τετοιο τροπο που τους φερομαστε λες και ειναι οντως ατομα που χριζουν κοινωνικης βοηθειας και υποστηριξης!!

    τι να πουνε αλλο(ΞΑΝΑΛΕΩ)που εχουν αληθινα προβληματα...


    musicathy
    20.09.2008, 17:36


    Παράθεση:

    το ιδιο σαν ολους τους υπολοιπους ειναι απλα γουσταρουν αγορακια(μιλωντας για <<αντρες>>)..

     


     

    Συμφωνώ απόλυτα με αυτή σου την άποψη. Κανείς δεν έχει το αλάθητο αν είναι ομοφυλόφιλος. Αν και όσον αφορά το θέμα του ότι γκέι δεν γεννιέσαι γίνεσαι έχω ακούσει μία αντίθετη υποστήριξη σε σχέση με τα γονίδια αλλά ας το αφήσω κατά ώρας...

     

     

    υ.γ.Freddie έχεις απόλυτο δίκιο.


    Loukianie
    20.09.2008, 18:20

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 20-09-2008 στις 17:23 έγραψε...

    το οτι εχουν δικαιωμα να μην νιωθουν παραπεταμενοι επειδη ειναι γκευ το εχουν...



    Σε κάποια θέματα

    Και εξηγώ: Έχουν δικαίωμα να μην νιώθουν παραπεταμένοι για τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις αλλά δεν μπορούν να τα έχουν όλα!

    Για παράδειγμα την φυσιολογική ζωή ενός ανθρώπου με οικογένεια.

    Δεν θα μπορέσουν κατά την γνώμη μου να αποκτήσουν σωστή οικογένεια..

    Υ.Γ. Συγνώμη για την παρένθεση μου {#emotions_dlg.blush}

     


    black_devil
    22.09.2008, 23:46
    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 20-09-2008 στις 17:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 20-09-2008 στις 05:31 έγραψε...

    Ποια ειναι η γνωμη μας για την ομοφυλοφιλια η για τους ομοφυλοφυλους?...Ας ξεκινησω την επιχειρηματολογια μου απο τους 'κανονικους' τους στρειτ,εμας που μαλλον ειμαστε και η πλειοψηφια:Εχετε αναρρωτηθει γιατι στον κορακα τα αγορια να γουσταρουν τα κοριτσια και το αντιστροφο?Μηπως επειδη βαθια μεσα μας ειναι χαραγμενο το ενστικτο της αναπαραγωγης του ειδους και συνεπως οταν 'ζευγαρωνουμε' το κανουμε για να ικανοποιησουμε υποσυνειδητα αυτο μας το ενστικτο?Της διαιωνισης του ειδους?Απο τη στιγμη λοιπον που το ζευγαρωμα δυο ομοιου φυλου ατομων δεν οδηγει με φυσικο τροπο στην αναπαραγωγη,ουτε εστω στην υποσυνειδητη ικανοποιηση του ενστικτου της,ειναι μια εξ ορισμου ΠΑΡΑΦΥΣΕΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ...Ετσι αντιμετωπιζω την ομοφυλοφιλια...σαν κατι το μη φυσιολογικο...Επιλογη ειναι να παω με ψηλη η κοντη γυναικα,με ξανθια η μελαχροινη,με μια η με δυο γυναικες παντα...αλλα οχι με ανδρα...τα αντιστοιχα ισχυουν και για τις γυναικες...Επιλογη για να φαω κατι οταν πειναω ειναι μονο κατι που εντασεται στη διατροφικη γκαμα του ειδους μου:Πχ ειναι αραγε επιλογη ενα προβατο να ειναι σαρκοφαγο????Ενας ανθρωπος να ειναι κανιβαλος?Για σκεφτειτε λιγο πριν μιλησουμε για 'επιλογες'!

    Η γνωμη μου για τους ομοφυλοφιλους ειναι η εξης:Εφοσον δεν με ενοχλουν και με σεβονται,το ιδιο θα εισπραξουν κι απο μενα σαν αντιμετωπιση...Το γεγονος οτι εχουν στρεβλο το κομματι της προσωπικοτητας τους που αφορα τον ερωτισμο και την ευρεση συντροφου δεν τους καθιστα στρεβλους συνολικα...μπορει να ειναι κατα τ αλλα υπεροχοι και καλλιεργημενοι ανθρωποι..να ειναι γεματοι αρετες και θετικα να προσφερουν στους γυρω τους...να εχουν κλισεις και δεξιοτητες πολυ ανωτερου επιπεδου απο εναν 'στρειτ'...Ακομη κι αντιστροφα να το δουμε υπαρχουν κι αλλου ειδους χειροτερες διαστροφες που παρατηρουνται σε κατα τ αλλα ετεροφυλοφιλους,δηλαδη 'νορμαλ'...πχ η παιδεραστια ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ,και ο παιδεραστης ΤΟΜΑΡΙ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ,κατακριτεος απο καθε αποψη...αρα,αν ηθελα να ειμαι κριτης των παντων γυρω μου,θα επρεπε να πεσουν πολλα κεφαλια πρωτου κρινω αρνητικα τους γκει...



    συμφωνω παλυ με αυτα που λες αλλα μπορω να μαθω γιατι ολοι εχετε την ιδεα οτι οι γκευ ειναι κατι ιδιαιτερο σαν ανθρωποι??

    τι παραπανω δεξιοτητες και χαρισματα εχει ενας γκευ??

    τι παραπανω προσφερει?

    με δεξιοτητες και χαρισματα γεννιεσαι...γκευ δεν γεννιεσαι...γινεσαι...(πολλοι οι λογοι και οι αιτιες)οποτε την βρισκω λαθος αυτη την (γενικη οχι μονο δικη σου)αποψη για τους γκευ...

     η εικονα που εχει περασει οτι ο γκευ ειναι ενας ανθρωπος χαρουμενος θετικος γεματος καλοσυνη και ευγενια ειναι ενας μυθος

    το ιδιο σαν ολους τους υπολοιπους ειναι απλα γουσταρουν αγορακια(μιλωντας για <<αντρες>>)..

     

    το οτι εχουν δικαιωμα να μην νιωθουν παραπεταμενοι επειδη ειναι γκευ το εχουν...

    αλλα το εχουν εκμεταλευτει με τετοιο τροπο που τους φερομαστε λες και ειναι οντως ατομα που χριζουν κοινωνικης βοηθειας και υποστηριξης!!

    τι να πουνε αλλο(ΞΑΝΑΛΕΩ)που εχουν αληθινα προβληματα...



    Καθε κοινωνικη ομαδα εχει ορισμενα χαρακτηριστικα, αρνητικα και θετικα. Ουτε εμενα μ'αρεσει να ακουω τετοιου ειδους παραπονα και ειδικα οταν αυτα τα παραπονα δημιουργουνται και υπαρχουν για να προβληθει η συγκεκριμενη κοινωνικη ομαδα. Δεν γινεται ομως γι αυτο και μονο το λογο, επειδη δηλαδη μας ενοχλει ενα πραγμα στη συμπεριφορα τους ως κοινωνικη ομαδα, να τους κατακρινουμε τοσο πολυ και τοσο χυδαια μερικες φορες. Επισης δεν νομιζω οτι ο πρωλαλησας εννοουσε οτι εχουν παραπανω ικανοτητες επειδη ειναι γκευ, αλλα οτι εχουν τις ιδιες ικανοτητες με ολους τους ανθρωπους, γιατι η σεξουαλικη μας ζωη δεν μας επηρεαζει στον τομεα αυτο. Και ακομα θα συμφωνισω με τη Loukianie, γιατι οκ, δεν ξερουμε τι ειναι φυσιολογικο και τι αφυσικο, εχουμε το διακιωμα να επιλεγουμε τι θα κανουμε στη ζωη μας, αλλα δεν πρεπει αυτες οι επιλογες μας να επηρεαζουν και να καθοριζουν τις ζωες καποιων αλλων. Α! και η εκκλησια δεν εχει να κανει με αυτο. Ο γαμος ειναι κρατικη υποθεση, αλλα θα βγουμε λιγο off αν το συνεχισουμε..
    music-fan
    23.09.2008, 00:46

    ο ηλιος καιει για μας τους gay


    mariza18
    23.09.2008, 16:05

    Παράθεση:

    Το μέλος music-fan στις 23-09-2008 στις 00:46 έγραψε...

    ο ηλιος καιει για μας τους gay



    +1


    alex4you
    07.03.2009, 11:16

    Παράθεση:

    Το μέλος angel-0f-darkness στις 09-05-2008 στις 23:44 έγραψε...

    9a sumfwnisw m tn filo okanenas..se afto t 9ema eimai ka9eth!!oxi mono a9lio alla aisxro kai eleino mazi!

    dn borw n akouw t sunh9hsmeno ''dn me noiazei ti kanei o ka9enas st krebati t..''

    apo ts omofulofilikes sxeseis exoun 3ekinisei arketa se3oualikos metadidomena nosimata!augnwmh kiolas alla s afto t 9ema nai eimai ratsistria!!!dn shmainei oti 9a apomakrinw kapoion an ma9w oti einai omofulofilos-h alla s kamia periptwsh dn 9a sumfwnisw m afto!

    afta t olhga apo emena..

     



    κάτσε βρε angel-of-darkness....δηλαδή πιστεύεις ότι το aids π.χ, ξεκίνησε απο τους ομοφυλόφιλους?δεν έχεις ακούσει να λένε περί ανθρώπινης δημιουργίας τέτοιων ασθενειών? στο κάτω κάτω θα ήταν ένα πολύ καλό μέσο μείωσης πληθυσμού..........αλλά ας πούμε ότι δεν ισχύει..αν θέλει κάποιος ομοφυλόφιλος στο χέρι του είναι να προστατευτεί απο τέτοια νοσήματα και με το να τούς επικρίνομε απλά τους περιθωριοποιούμε δεν τούς κάνουμε να αλλάξουν.

    προσωπικά δέν με νοιάζει τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του πιστεύω ότι οπιούδηποτε είδους ρατσισμός που δεν στηρίζετε σε λογικά επιχειρήματα είναι παράλογος και έχει κόμπλεξ αυτός που είναι ρατσιστής αναίτια......

    Υ.Γ μην χαίρεσαι που είσαι ρατσίστρια