ελληνική μουσική
    872 online   ·  210.855 μέλη

    Ξανά ο Σάκης στην Eurovision ????

    emmanuella
    22.08.2008, 22:05

    Εγώ να κάνω μια ερώτηση ...  ???

    Γιατί οι ανησυχίες είναι παράγοντας για να αποκαλούμε κάποιον "καλλιτέχνη" ?

    Ψυχή , ταλέντο και ίσως παιδεία χρειάζεται καποιος για να είναι καλλιτέχνης ...

    Και - πιστέψτε με - οι αληθινοί καλλιτέχνες δεν νοιάζονται αν τους λέμε εμείς καλλιτένχες. Φτάνει που το πιστεύουν οι ίδιοι. Ή μάλλον που νομίζουν οι ιδιοι ...

    Ο Ρουβάς είναι καλλιτέχνης ... αλλά ίσως διαφορετικός από τον Beethoven ...

    Κύριοι από πάνω ... δεν θέλω να παρεξηγηθώ΄από εσάς ... ειδικά εσύ Νίκο ξέρεις τι μουσική ακούω ... ξέρεις ότι δεν συμπεριλαμβάνεται μέσα ο κάθε κύριος Ρουβάς ... αλλά - το χω πει χιλιάδες φορές ... - ας μην κοιτάμε μονάχα ευθεία !! Κοιτάξτε αριστερά και δεξιά ... πρέπει να ξεχωρίζουμε τη μουσική που εμείς πραγματικά γουστάρουμε δηλ. τα προσωπικά μας ακούσματα, από τη μουσική που μας διασκεδάζει.

    Φιλικά και προς τους δυο σας ...


    -----------------
    " Ζήσε απλά ! Έτσι ίσως κάποιος άλλος απλά ζήσει ! --> RadioMH _ Τετάρτη 18.00 - 20.00 Συντονιστείτε !!! <--

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : emmanuella στις 22-08-2008 22:06 ]


    deathminor88
    22.08.2008, 22:08

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 22-08-2008 στις 22:05 έγραψε...

    Εγώ να κάνω μια ερώτηση ... ???

    Γιατί οι ανησυχίες είναι παράγοντας για να αποκαλούμε κάποιον "καλλιτέχνη" ?

    Ψυχή , ταλέντο και ίσως παιδεία χρειάζεται καποιος για να είναι καλλιτέχνης ...

     



     

    Aυτό ακριβώς..


    john1987
    22.08.2008, 23:42

    Ρε παιδια αναφερετε τον μεγαλυτερη μουσουργο ολων των εποχων,στο ιδιο topic με το Σακη?{#emotions_dlg.happycrazy}

     

    Παντως συμφωνω με οτι λεει ο freekhood,αν και μπορει και εγω να εχω τραγουδησει μια στροφη απο Ρουβα,οταν ημουν στο αυτοκινητο και σκεφτομουν την ταδε γκομενα,χχαχαχαχα!!

     

    Παντως ο καθενας εκφραζει την αποψη του,δλδ,αν τωρα ερθει ο οποιοσδηποτε και μου πει "οσοι ακουνε judas priest (που ειναι το αγαπημενο μου γκρουπ) ειναι gay",ε δε θα το παρω προσωπικα,μαλλον θα γελασω!

     

     


    freakhood
    25.08.2008, 12:40

    Ακριβώς!


    gioreta
    25.08.2008, 14:54

    Μανιτσα μουουουου ρεεεεεεεεεε{#emotions_dlg.sleep1}


    -----------------
    Μην τα βάζεις με ηλίθιους...σε κατεβάζουν στο επίπεδο τους και λόγω εμπειρίας σε "κερδίζουν"..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gioreta στις 26-08-2008 22:32 ]


    MissRoro
    31.08.2008, 17:10

    Eγώ πιστεύω πως ο Σάκης στο είδος του είναι ο καλύτερος, δίνει τον εαυτό του και βγάζει πολύ πάθος. Όσοι έχουν πάει σε συναυλία του ή τον έχουν δει live, καταλαβαίνουν... Γι'αυτό αντέχει και τόσα χρόνια... Φυσικά το είδος σε πολλούς - θέλετε σε όλους; - δεν αρέσει αλλά αναμφισβητητα το κάνει καλά! Ποτέ ούτε οι θαυμαστές του, ούτε ο ίδιος τον θεώρησαν Beethoven... Προς Θεού! Αλλά γιατί να συγκρίνουμε άσχετα μεταξύ τους πράγματα με σκοπό να δείξουμε κάποιον κατώτερο; Έτσι το μόνο που δείχνουμε ειναι πως είμαστε "άσχετοι" και νομίζουμε πως είναι ένας ασφαλής τρόπος να πούμε αλάνθαστα την άποψή μας. "Τι σχέση έχει αυτό με αυτό και τέλος..." Δεν πάει έτσι...

    Πάμε Σάκηηη!{#emotions_dlg.clap}


    konvoulis
    21.02.2009, 19:47

    Παλι ο Σακης και  το 2004 ηταν τριτος.Ηρθε φετος παλι με το τραγουδι  THIS IS OUR NIGHT  θα ψηφισουν ολοι και θα ειμαστε παλι πρωτοι!!!Θα γινει στην Ελλαδα η eurovision επιτελους!!!Αντε καλη επιτυχια Σακη!!!!Smile


    rompa
    21.02.2009, 20:06

    Ξανά  και ξανά ... Αφού είναι από τους καλύτερους που μπορούμε να στείλουμε και ο οποίος δέχεται. Το λέω το τελευταίο γιατί αν η ΕΡΤ πλησίαζε άλλα ονόματα , άλλου ύφους , αμφιβάλλω αν θα δεχόταν κανείς .


    VOICETEACHER
    21.02.2009, 20:44

    Παιδια,ποσουs εχουμε στην Ελλαδα,να μπορουν να τραγουδουν και να χορευουν?Τουs εξειs 3,Παπαριζου,Ρουβα,Καλομοιρα.Αν ξερετε και κανεναν αλλον ,πεστε μου το να το μαθω και γω...(και να τραγουδανε καλα στα αγγλικα ,εννοειται..){#emotions_dlg.rockon}


    rompa
    21.02.2009, 20:50

    Παράθεση:

    Το μέλος VOICETEACHER στις 21-02-2009 στις 20:44 έγραψε...

    Παιδια,ποσουs εχουμε στην Ελλαδα,να μπορουν να τραγουδουν και να χορευουν?Τουs εξειs 3,Παπαριζου,Ρουβα,Καλομοιρα.Αν ξερετε και κανεναν αλλον ,πεστε μου το να το μαθω και γω...(και να τραγουδανε καλα στα αγγλικα ,εννοειται..){#emotions_dlg.rockon}



    Χωρίς να έχω κάτι με την Καλομοίρα , αλίμονο πέρσι τα πήγε περίφημα και γενικά είναι αξιοπρεπής .. θα διαφωνήσω μαζί σας για το ότι είναι ένας άνθρωπος που μπορεί να χορεύει και να τραγουδάει καλά αφού ως προς τις φωνητικές ικανότητες ... μάλλον υστερεί . Δεν μπορεί να συγκριθεί με την Παπαρίζου .

     


    NikosRoman
    22.02.2009, 01:19

    Καλος ο θεσμος της γιουροβιζιον κακη η προβολη.Παλι θα ψηθουν μυαλα οτι θα βγουμε πρωτοι και στο τελος ολοι στην δικαιολογια.Και με αυτο θα απανταω σε οσους πιστεψουν οτι για ακομα μια φορα αδικηθηκε η ελληνικη συμμετοχη.


    sitzoune81
    22.02.2009, 03:08

    Πάτε καλά?

    Υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που ν' ασχολείται με τη Γιουροβίζιον?

    Σε τι τέλμα έχουμε φτάσει?


    VOICETEACHER
    22.02.2009, 10:50

    Το οτι η Καλομοιρα δεν εχει ογκωδη,φωνη,δεν φταιει αυτη,ειναι ετσι απο την φυση.Ξερω οτι κανει μαθηματα φωνητικηs,χρονια,οπωs και ο Σακηs και η Παπαριζου,(η οποια εχει χονδρο προβλημα με την μυτη τηs),παταει καλα τονικα,οποταν,...no problem....{#emotions_dlg.rockon}


    NikosRoman
    22.02.2009, 10:52

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 22-02-2009 στις 03:08 έγραψε...

    Πάτε καλά?

    Υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που ν' ασχολείται με τη Γιουροβίζιον?

    Σε τι τέλμα έχουμε φτάσει?



    Ακομα ενας που μπλεκει την σοβαροτητα με την ωριμοτητα και θα ηθελε τα 15χρονα να ακουνε οτι αυτος θεωρει σωστο και "σοβαρο".Δικαιωμα του καθενος φιλε μου να ακουει οτι γουσταρει!!Εσυ εχεις να πεις κατι για το θεμα η πεταγεσαι σαν βρωμερη πορδη μονο για να κριτικαρεις?Μην το παρεις προσωπικα και τα βαλεις μαζι μου γιατι θα αναγκαστω οπως και με αλλους εδω μεσα να ανατρεξω σε οτι εχεις γραψει για να δουμε ποσο σοβαρος εισαι του λογου σου!!!Απλα πες την γνωμη σου για το θεμα.


    marakiasteraki
    22.02.2009, 15:44

    Μία φορά, ρε παιδιά,να πάει κάποιος να μας εκπροσωπήσει στη γιουροβίζιον και να μην πέσουν να τον φάνε οι γλώσσες μας και η κακολογιά του λαού μας....Και πριν και μετά, είτε καλά πάει είτε χάλια...Δηλαδή,έλεος...Καλή επιτυχία στο παιδί και οι υπόλοιποι....Τα φτυάρια μέσα.


    konvoulis
    22.02.2009, 20:52

    Θα παει ξανα και θα κερδισουμε!!!Ωραιο τραγουδι παντως ειναι που θα παει φετος!!!


    freakhood
    23.02.2009, 00:40

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 22-02-2009 στις 03:08 έγραψε...

    Πάτε καλά?

    Υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που ν' ασχολείται με τη Γιουροβίζιον?

    Σε τι τέλμα έχουμε φτάσει?



    Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου αλλά έτσι είναι η μάζα. Αποχαυνωμένη.


    NikosRoman
    23.02.2009, 10:06

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 23-02-2009 στις 00:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 22-02-2009 στις 03:08 έγραψε...

    Πάτε καλά?

    Υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που ν' ασχολείται με τη Γιουροβίζιον?

    Σε τι τέλμα έχουμε φτάσει?



    Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου αλλά έτσι είναι η μάζα. Αποχαυνωμένη.



    complexxxx!!!oust!!!!


    samg
    23.02.2009, 15:05

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 23-02-2009 στις 00:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 22-02-2009 στις 03:08 έγραψε...

    Πάτε καλά?

    Υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που ν' ασχολείται με τη Γιουροβίζιον?

    Σε τι τέλμα έχουμε φτάσει?



    Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου αλλά έτσι είναι η μάζα. Αποχαυνωμένη.



    Η ευκολη απαντηση σε αυτο ειναι "μπορεις να απεχεις απο την αποχαυνωμενη μαζα αφου οπως διαφαινεται εχεις την παπεοιθηση οτι η αποχαυνωση μεταδιδεται και εξαπλωνεται.

    Τουλαχιστον αν απειχες δεν θα δηλωνες απλα υπεροπτης αλλα θα ησουν κιολας, πραγμα εξαιρετικα εκτιμητεο."

    Περα απο αυτο εγω τουλαχιστον την eurovision την αντιλαμβανομαι σαν παρτυ και μια και δεν ειμαι ποδοσγαιροφιλος, εκτονωνω τα οπαδικα ενστικτα μου εκει.

    Δεν ασχολεισαι μονο με κατι που εκτιμας βαθια.

    Μπορει συνειδητα να ασχιλεισαι με κατι γιατι σου δινει το δικαιωμα στην σαχλαμαρα, δεν καταλαβαινω τι δεν καταλαβαινεις!


    konvoulis
    23.02.2009, 17:24

    Ε ναι ρε ο Σακης παλι στην γιουροβιζιον!!!!Εμενα μαρεσει η γιουροβιζιον και ειμαι φανατικος!!!!