ελληνική μουσική
    237 online   ·  210.894 μέλη

    Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε στο radio musicheaven.

    ilio
    12.05.2010, 22:12

    Βασίλη στην ραδιοσυνάντηση που είχαμε κάνει τον Γενάρη είχαμε εκφράσει όλοι αυτό που λέει ο cineboy και η Alkyoni.Ένα pop-up παράθυρο θα ήταν ιδιαιτέρως ενοχλητικό γι αυτό και αποφασίσαμε να φτιαχτεί η μπάρα που είναι τώρα πάνω -πάνω και δείχνει τον παραγωγό και με ένα κλικ του on air σου ανοίγει την σελίδα του σταθμού.

    Έτσι δίνεις την επιλογή στον επισκέπτη και αν θέλει να ακούσει ράδιο,θα ακούσει.

    Ίσως θα έπρεπε τα topic του radio να ανέβουν λίγο ψηλότερα στην κεντρική για να προβληθεί και

    με αυτόν τον τρόπο περισσότερο;Για να τα παίρνουν χαμπάρι πιο εύκολα (γιατί απ' την δημοσκόπηση που είχαμε πει να βάλουμε στην κεντρική σελίδα βγήκαν κάτι αποτελέσματα κουλά...).


    AlfaWolf
    06.07.2010, 15:01

    Δεν γνωρίζω γιατί...

    αλλά από χτες όταν κάποιος παραγωγός κάνει ντισκονεκτ αντί για τον κουκουβάγγο

    τον διαδέχεται αυτόματα ο τακιςκουκου

    δεν λέω κούκου ο ένας κούκου κι ο άλλος  αλλά ο τακιςκουκου έχει ένα είδος μουσικής

    που δεν είναι για όλες τις ώρες και δεν έχει και την μεγαλύτερη αποδοχή

    σύμφωνα και με την δημοσκόπηση στην αρχική σελίδα έχει το μικρότερο ποσοστό η παραδοσιακή μουσική

    (έμενα μ αρέσει... αλλά δεν ακούω μόνο εγώ ευτυχώς )

    με αποτέλεσμα να μην βρίσκει κάποια ''μαγιά'' κάποιο κοινό έτοιμο ο παραγωγός που είναι να κάνει μετά

     

    σίγουρα κάτι λάθος υπάρχει


    sympetheros
    06.07.2010, 19:33

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 06-07-2010 στις 15:01 έγραψε...

    Δεν γνωρίζω γιατί...

    αλλά από χτες όταν κάποιος παραγωγός κάνει ντισκονεκτ αντί για τον κουκουβάγγο

    τον διαδέχεται αυτόματα ο τακιςκουκου

    δεν λέω κούκου ο ένας κούκου κι ο άλλος  αλλά ο τακιςκουκου έχει ένα είδος μουσικής

    που δεν είναι για όλες τις ώρες και δεν έχει και την μεγαλύτερη αποδοχή

    σύμφωνα και με την δημοσκόπηση στην αρχική σελίδα έχει το μικρότερο ποσοστό η παραδοσιακή μουσική

    (έμενα μ αρέσει... αλλά δεν ακούω μόνο εγώ ευτυχώς )

    με αποτέλεσμα να μην βρίσκει κάποια ''μαγιά'' κάποιο κοινό έτοιμο ο παραγωγός που είναι να κάνει μετά

     

    σίγουρα κάτι λάθος υπάρχει



    To είδα κι εγώ αυτό χθές Νίκο και μου φάνηκε πως έγινε κατάληψη του MusicHeaven απο το ''ραδιο Πρασσιά''.

    Προσωπικά το βρήκα άκομψο και αντιδεοντολογικό να γίνεται αναμετάδοση άλλου σταθμού από αυτόν εδώ.Το εξέφρασα και στο δωμάτιο επικοινωνίας χθές.Προσωπικά προτιμώ τον Κουκουβάγγο αν δεν υπάρχει συνδεδεμένος παραγωγός.


    athanton-music
    06.07.2010, 20:41

    Μάλλον κάνει εκπομπή και σε κάποιο άλλο radio.... ξέχασε να αποσυνδεθεί - να αλλάξει τις ρυθμίσεις σύνδεσης .... και δεν θέλω να πιστεύω πως κάνει κακοήθεια!!!

     


    PHILIPPOSSM
    06.07.2010, 21:16

    Αυτό έγινε περισσότερο από μια φορά;


    alkyoni
    07.07.2010, 14:25

    -Το προβλημα που ανεφεραν πιο πανω οι συναδελφοι, νομιζω οτι διορθωθηκε. Υπηρχε και την Δευτερα και την Τριτη.
    Πιθανοτατα καποια λαθος ρυθμιση θα υπηρχε στο encoder του.... και συνδεοταν χωρις να το γνωριζει... ποιος ξερει???

    - Κατι αλλο θα ηθελα να αναφερω σχετικα με την ραδιοσελιδα και το νεο chat:
    Aπο χθες που αλλαξε το chat  στην ραδιοσελιδα (εγινε πιο ευρυχωρο, καλο αυτο!), αλλα....... χαθηκαν τα links με το προγραμμα, την σελιδα των παραγωγων και τις συχνες ερωτησεις, καθως και τα links των on air μηνυματων των παραγωγων,  απο την αριστερη πλευρα του chat........και στην θεση τους  μπηκε μια διαφημηση!!!

    Αν ειναι ευκολο, να επιστρεψουν τα links εστω με καποια αλλη  μορφη καπου πανω απο το chat της ραδιοσελιδας,  γιατι ειναι χρησιμα την ωρα που ειμαστε σε εκπομπη να υπαρχουν και να μην ανοιγουμε κι αλλη σελιδα για να τα ψαχνουμε.Wink
    Ευχαριστω, καλη συνεχεια σε ολους!{#emotions_dlg.beer}
    Φιλικα παντα,
    alkyoni
    {#emotions_dlg.walkman}


    vasilisbSax
    07.07.2010, 14:42

    Νομίζω Γιάννα, οτι το πρόβλημα δεν υφίσταται έτσι ακριβώς. Εμένα μου τα δείχνει κανονικά.
    Επειδή κάποια στιγμή αντιμετώπισα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα σε άλλη σελίδα του ΜΗ, και το βρίσκω συχνά μπροστά μου και αλλού, έχω την εντύπωση οτι κάποιες διαφημήσεις είναι αρκετά "γυριστρούλες" και περιφέρονται καλύπτοντας, πότε σχόλια, πότε μηνύματα, πότε links και οτι άλλο βρουν μπροστά τους.

    (Το έχω γνωστοποιήσει και στον jorge σε άλλο ποστ)

     


    Anonymous
    07.07.2010, 16:39

    Αν δεν συνδεθείς στο chat μια χαρά τα δείχνει τα link για το πρόγραμμα ,την σελίδα παραγωγών κ.α.

    Αν συνδεθεις δεν τα βλέπεις πρέπει να έχεις δυο σελίδες ανοιχτές......


    PHILIPPOSSM
    07.07.2010, 16:43

    Αυτο το anonymous ειμαι εγω.........:p


    PHILIPPOSSM
    07.07.2010, 17:15

    Ξέχασα να συνδεθώ......{#emotions_dlg.sad}

     


    vasilisbSax
    07.07.2010, 21:52

    Τελικά η αλκυόνη είχε δίκιο, απλά εγώ δεν είχα μπει στο δωμάτιο για να δω το πρόβλημα.
    Ειδικά τώρα το καλοκαίρι αποφεύγω τους κλειστούς χώρους... {#emotions_dlg.whistling}


    AlfaWolf
    08.07.2010, 00:04

    Παράθεση:

    Το μέλος vasilisbSax στις 07-07-2010 στις 21:52 έγραψε...

    Τελικά η αλκυόνη είχε δίκιο, απλά εγώ δεν είχα μπει στο δωμάτιο για να δω το πρόβλημα.
    Ειδικά τώρα το καλοκαίρι αποφεύγω τους κλειστούς χώρους... {#emotions_dlg.whistling}



     

    {#emotions_dlg.thumbup} Βασίλη

    Κι εγω μία απο τα ίδια

    οσο καλοκαιριαζει...

    τοσο ειμαι εκτος Chat {#emotions_dlg.biggrin}


    aviectus
    12.07.2010, 04:19

    δεν ξερω αν εδω ειναι το σωστο μερος να το γραψω.. ( χρησιμοποησα και το Ψαχτηρι,αλλα δεν βρηκα λυση )

    Ξερει κανεις να σεταρει το SAM broadcasting? Ντρεπομαι που το λεω..αλλα πρωτη φορα βρηκα προβλημα στο πως να χειρηστω ενα προγραμμα...{#emotions_dlg.inlove}..ισως ειναι καλυτερη λυση μιας και εχω window 7 και με το winamp εχω προβληματακια....

    ευχαριστω!!!

     


    PHILIPPOSSM
    12.07.2010, 08:21

    Παράθεση:

    Το μέλος aviectus στις 12-07-2010 στις 04:19 έγραψε...

    δεν ξερω αν εδω ειναι το σωστο μερος να το γραψω.. ( χρησιμοποησα και το Ψαχτηρι,αλλα δεν βρηκα λυση )

    Ξερει κανεις να σεταρει το SAM broadcasting? Ντρεπομαι που το λεω..αλλα πρωτη φορα βρηκα προβλημα στο πως να χειρηστω ενα προγραμμα...{#emotions_dlg.inlove}..ισως ειναι καλυτερη λυση μιας και εχω window 7 και με το winamp εχω προβληματακια....

    ευχαριστω!!!

     



     

    Δες αυτο το link: http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=19789

    [addsig]
    aviectus
    12.07.2010, 12:10

    Ευχαριστω πολυ φιλιππε!!

    να σε καλα!!{#emotions_dlg.clap}


    Panosagelos
    24.07.2010, 20:23

    Kalhspera!!!edw kai tris meres me petaei eksw to winamp kginete se sigekrimenes wres opos shmera sths 7:40mm peripou opos exthes meta ths 12pm klp !!! tha hthela poly na mathw an me petaei kapoios eksw h an ontos einai apo to winamp!!!

    euxaristw polu!!!:)


    alkyoni
    17.08.2010, 17:23

    Καποιο προβλημα υπαρχει με τον player του site....{#emotions_dlg.wacko} Aνοιγει κανονικα, αλλα δεν ακουγεται τιποτα...{#emotions_dlg.rolleyes}

    {#emotions_dlg.walkman}Εναλλακτικοι τροποι ακροασης για οσους εχουν προβλημα:
    Μεσω winamp: http://webradio.musicheaven.gr:9850/listen.pls
    Μεσω του site του shoutcast: http://www.shoutcast.com/Internet-Radio/Radio%20MusicHeaven
    (το τελευταιο εμφανιζεται μονο οταν κανει καποιος παραγωγος live προγραμμα,  και οχι οταν ειναι ο Κουκουβαγγος on air. Wink)
    {#emotions_dlg.beer}


    kifa
    17.08.2010, 17:29

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 17-08-2010 στις 17:23 έγραψε...

    Καποιο προβλημα υπαρχει με τον player του site....{#emotions_dlg.wacko} Aνοιγει κανονικα, αλλα δεν ακουγεται τιποτα...{#emotions_dlg.rolleyes}

    {#emotions_dlg.walkman}Εναλλακτικοι τροποι ακροασης για οσους εχουν προβλημα:
    Μεσω winamp: http://webradio.musicheaven.gr:9850/listen.pls
    Μεσω του site του shoutcast: http://www.shoutcast.com/Internet-Radio/Radio%20MusicHeaven
    (το τελευταιο εμφανιζεται μονο οταν κανει καποιος παραγωγος live προγραμμα,  και οχι οταν ειναι ο Κουκουβαγγος on air. Wink)
    {#emotions_dlg.beer}



     

    Δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα του player του site αλλα επιλογη του παραγωγού να παιζει μονο για αυτους που εχουν WINAMP.


    alkyoni
    17.08.2010, 17:49

    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 17-08-2010 στις 17:29 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 17-08-2010 στις 17:23 έγραψε...

    Καποιο προβλημα υπαρχει με τον player του site....{#emotions_dlg.wacko} Aνοιγει κανονικα, αλλα δεν ακουγεται τιποτα...{#emotions_dlg.rolleyes}

    {#emotions_dlg.walkman}Εναλλακτικοι τροποι ακροασης για οσους εχουν προβλημα:
    Μεσω winamp: http://webradio.musicheaven.gr:9850/listen.pls
    Μεσω του site του shoutcast: http://www.shoutcast.com/Internet-Radio/Radio%20MusicHeaven
    (το τελευταιο εμφανιζεται μονο οταν κανει καποιος παραγωγος live προγραμμα,  και οχι οταν ειναι ο Κουκουβαγγος on air. Wink)

    {#emotions_dlg.beer}

    Δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα του player του site αλλα επιλογη του παραγωγού να παιζει μονο για αυτους που εχουν WINAMP.



    Δεν καταλαβα πως το εννοεις kifa?
    Οι ρυθμισεις φαινονται να ειναι σωστες παντως στον server.... (Content Type: audio/mpeg)

    Κι αλλες φορες τυχαινει να μην λειτουργει απο το site ο player... (τουλαχιστον σε μενα).
    Τωρα αν ειναι επιλογη του παραγωγου...ή προβλημα του site δεν ξερω, αλλα το σωστο νομιζω ειναι να μπορουν να ακουνε και απο το site και απο το winamp οσοι θελουν.Smile


    kifa
    17.08.2010, 17:52

    Παράθεση:

    Το σωστο νομιζω ειναι να μπορουν να ακουνε και απο το site και απο το winamp οσοι θελουν.Smile



     

    {#emotions_dlg.beer}