ελληνική μουσική
    167 online   ·  210.893 μέλη

    Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε στο radio musicheaven.

    MagicaDeSpell
    15.04.2010, 16:34

    δεν μπορω να παιξω με windows 7 μπορει καποιος να με βοηθησει?

    {#emotions_dlg.helpsmilie}


    MagicaDeSpell
    15.04.2010, 17:00

    ακυρο μετα την συμβολη της αλκυονης απο οτι φαινεται λειτουργει οπως στα vista


    vasilisbSax
    16.04.2010, 12:39

    Για άλλη μια φορά το συμπαθέστατο πτηνό του ΜΗ έσωσε την κατάσταση με το τιτίβισμά του!!! {#emotions_dlg.clap}

    Κάθε φορά που διαβάζω κάτι παρόμοιο με το προηγούμενο της MagicaDeSpell, θυμάμαι την πρώτη μου επαφή με την "τεχνολογία" του διαδικτυακού ραδιοφώνου και την Αλκυόνη στο chat να δίνει οδηγίες!!! {#emotions_dlg.walkman}

    Γιάννα να είσαι καλά! {#emotions_dlg.thumbup}
    Τσίου τσιρ τσίου

     {#emotions_dlg.beer} 


    SouLRocK
    17.04.2010, 15:21

    Αν ειναι ευκολο θα μπορουσατε να με βοηθήσετε με τις ακριβείς ρυθμίσεις απο το Sam Broadcaster γιατι πάλι δεν ακουγόταν το μικροφωνο πανω απο τη μουσική... δεν εχω πρόβλημα με τη μεταδοση, οι ρυθμίσεις του encoder σωστες ειναι.

    το source του encoder ειναι audio pipeline ή soundcard στερεοφωνική μιξη? και τα σωστά volumes για να ακουγετε ομαλά?

    thx! {#emotions_dlg.beer} (windowsx86 ultimate 7, sam broadcaster v3.3.2 full)


    leonidasm
    29.04.2010, 04:21

    βοηθεια παιδια !... ειναι 4 το πρωι,παιζει ο Κουκουβάγγος και είπα να κάνω μια δοκιμή μια που την Κυριακή έχω την πρώτη εκπομπή...λοιπόν,τα έκανα όλα κατα γράμμα κι επειδή έχω βίστα,ήμουν ακόμα πιο προσεκτικός..όμως..΄προσπάθησα 2 φορές και τις 2 φορές,τη στιγμή που ήμουν έτοιμος,με το που πάτησα κονέκτ , κόλλησε όλο το σύστημα (shoutcast kai winamp)...τη δευτερη φορά μάλιστα είχα κάνει επανεκκίνηση και στο λάπτοπ ..και δεν είχα φυσικά άλλα προγράμματα ανοιχτά..τί μπορεί να συμβαίνει; έχει συμβει σε κανέναν σας? κόλλησε και δεν ξεκόλλαγε με τίποτα..και φυσικά δεν συνδέθηκα!


    alkyoni
    29.04.2010, 16:41

    {#emotions_dlg.confused1}Δε μπορω να καταλαβω.....χμμ...... μηπως ειχες την ατυχια να πεσεις σε αναβαθμηση του site... {#emotions_dlg.confused1} Απ'οτι ειδα στο αλλο θεματακι με την αναφορα προβληματων, περιπου εκεινη την ωρα ειχε αναβαθμιση...

    Ααα! και κατι που σκεφτηκα μολις τωρα... προσεξε λιγο μηπως εχεις μπλοκαρισμενο το winamp στο Firewall σου!!!(απο τον πινακα ελεγχου των windows).
    Κι αυτο ισως να σε εμποδιζει να συνδεθεις και ισως προκαλει αυτο το κολλημα....
    Καλη επιτυχια!Wink


    leonidasm
    02.05.2010, 06:54

    paidia an kanei ekpompi kapoios me vista kai laptop as epikoinonisei simera mazi mu parakalo..exo tin proti ekpompi meta ta mesanyxta stis 2 kai den exo kataferei na kano ute 1 dokimi ! olo kollaei otan patao connect! 1 fora mono den kollise,edeixna sto shoutcast syndedemenos alla den epaiza sto stathmo ! akoma o kukuvagos itane ! pleaseeeee heeeeeelp !..


    emmanuella
    02.05.2010, 14:51

    Μήπως την στιγμή που πάς να πατήσεις connect στην καρτέλα input δεν βρίσκεται η μπάρα στην κατάσταση "winamp (reccommended)" ?


    leonidasm
    02.05.2010, 18:57

    einai sto winamp emmanuela ! xm... na su po... sto yellowpages sto adress vazeis afto pu lene oi odhgies dld www.musicheaven.gr i to afineis sti www.shoutcast.com pu exei? ki apo kato ta N/A ta svineis kai ta afineis kena i vazeis N/A se ola? giati kathe paragogos me symvulepse allios..


    emmanuella
    04.05.2010, 00:48

    Στην ιστοσελίδα βάζεις http://www.musicheaven.gr και από κάτω στα τρία κενά τα σβήνεις όλα...

    Εγγυημένο  {#emotions_dlg.yes}


    leonidasm
    04.05.2010, 11:59

    Efxaristo poly Emmanuela kai olous paidia ! telika ola pigan kala tin Kyriaki kai egine i proti ekpompi! ola kala ! ouuuf !!! :))


    alkyoni
    04.05.2010, 18:42

    Παράθεση:

    Το μέλος leonidasm στις 04-05-2010 στις 11:59 έγραψε...

    Efxaristo poly Emmanuela kai olous paidia ! telika ola pigan kala tin Kyriaki kai egine i proti ekpompi! ola kala ! ouuuf !!! :))



    {#emotions_dlg.thumbup}Να εισαι καλα, καλες εκπομπες!!!!{#emotions_dlg.walkman} {#emotions_dlg.beer}


    alkyoni
    11.05.2010, 16:18

    {#emotions_dlg.excl}Αλλαξε κατι σχετικα με την ραδιοσελιδα και το chat ??{#emotions_dlg.confused1}

    Με το που ανοιγω την ραδιοσελιδα ( ειτε την παλια, χωρις τον player: http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Nuke-Cast , ειτε την νεα:http://www.musicheaven.gr/live/101 )  με βαζει αυτοματα στο chat!!!!!!!!!! {#emotions_dlg.wacko}
    Δοκιμασαμε με firefox, chrome, explorer και συμβαινει το ιδιο και σε αλλα ατομα.

    Μπορει να επανελθει το συστημα να επιλεγουμε εμεις ποτε θα μπαινουμε στο chat?{#emotions_dlg.excl}
    Ευχαριστω!Smile


    jorge
    11.05.2010, 19:48
    Ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα να μπαίνει απευθείας στο Chat; Θέλουμε τα μέλη να έχουν μεγαλύτερη επικοινωνία και να αγαπήσουν το σταθμό μέσα και από αυτή την επικοινωνία. Ακριβώς από κάτω έχει link που μπορείτε να το πατήσετε για να αφαιρέσει το chat, αν για κάποιο λόγο ενοχλεί...
    ilio
    12.05.2010, 11:04

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11-05-2010 στις 19:48 έγραψε...

    Ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα να μπαίνει απευθείας στο Chat; Θέλουμε τα μέλη να έχουν μεγαλύτερη επικοινωνία και να αγαπήσουν το σταθμό μέσα και από αυτή την επικοινωνία. Ακριβώς από κάτω έχει link που μπορείτε να το πατήσετε για να αφαιρέσει το chat, αν για κάποιο λόγο ενοχλεί...

    Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου jorge,πολύ καλή αυτή η αλλαγή για περισσότερη επικοινωνία, όπως είπες,αλλά κάποιοι επισκέπτες του site ίσως να νιώσουν αμήχανα με αυτό (ξέρεις δεν έχουμε όρεξη πάντα για κουβέντα ή να μπερδευτούν που τους άνοιξε και το chat και έτσι να βγουν ΚΑΙ απ το ραδιόφωνο) και η επιλογή να το κλείσουν επειδή είναι κάτω δεν γίνεται με την πρώτη απόπειρα αντιληπτή.

    (Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι γι αυτό).{#emotions_dlg.rolleyes}

    Γι αυτό το είπε και η Alkyoni αυτό νομίζω,καταλαβαίνω και το δικό της σκεπτικό,γιατί και εγώ χθες που πήγα να ακούσω απόρησα με την αλλαγή και δεν είδα καν την επιλογή να το κλείσω γιατί το έκανα στα βιαστικά.

    Παρ'όλα αυτά όμως είναι πολύ καλή η αλλαγή αυτή{#emotions_dlg.clap}ευχαριστούμε πολύ και αν δεν μπορεί να γίνει κάτι σχετικά με αυτά που ανέφερα δεν πειράζει!Αν θέλουν να μας ακούσουν θα μας ακούσουν!{#emotions_dlg.walkman}


    vasilisbSax
    12.05.2010, 12:20

    Το έχω γράψει-προτείνει και παλιά, χωρίς βέβαια να ξέρω αν μπορεί να γίνει ή αν οι υπεύθυνοι το θεωρούν σωστό, θα το ξαναγράψω-ξαναπροτείνω:

    Μήπως θα ήταν καλό (λέω μήπως) να ανοίγει το ραδιόφωνο σε όποιον μπαίνει στην ιστοσελίδα του ΜΗ, όπως γίνεται δηλαδή με πολλές ιστοσελίδες που έχουν μουσική στην "είσοδο" και αν κάποιος δεν το θέλει να το κλείνει.
    Κάτι δηλαδή σαν αυτό που έκανε ήδη ο jorge με το παράλληλο άνοιγμα ραδιοφώνου και δωματίου επικοινωνίας. 


    PHILIPPOSSM
    12.05.2010, 19:22

    Εγώ δηλώνω κατά.....


    jorge
    12.05.2010, 19:25
    ίσως βγάζουμε κανένα pop-up κάτω δεξιά... θα δούμε...
    cineboy
    12.05.2010, 19:41
    Χωρίς να είμαι ειδικός και να μου πέφτει λόγος, απλά ως χρήστης να πω ότι ίσως να ήταν εκνευριστικό κάποιες φορές αυτό που λέει ο Bασίλης
    alkyoni
    12.05.2010, 21:22

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 12-05-2010 στις 11:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11-05-2010 στις 19:48 έγραψε...

    Ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα να μπαίνει απευθείας στο Chat; Θέλουμε τα μέλη να έχουν μεγαλύτερη επικοινωνία και να αγαπήσουν το σταθμό μέσα και από αυτή την επικοινωνία. Ακριβώς από κάτω έχει link που μπορείτε να το πατήσετε για να αφαιρέσει το chat, αν για κάποιο λόγο ενοχλεί...

    Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου jorge,πολύ καλή αυτή η αλλαγή για περισσότερη επικοινωνία, όπως είπες,αλλά κάποιοι επισκέπτες του site ίσως να νιώσουν αμήχανα με αυτό (ξέρεις δεν έχουμε όρεξη πάντα για κουβέντα ή να μπερδευτούν που τους άνοιξε και το chat και έτσι να βγουν ΚΑΙ απ το ραδιόφωνο) και η επιλογή να το κλείσουν επειδή είναι κάτω δεν γίνεται με την πρώτη απόπειρα αντιληπτή.

    (Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι γι αυτό).{#emotions_dlg.rolleyes}

    Γι αυτό το είπε και η Alkyoni αυτό νομίζω,καταλαβαίνω και το δικό της σκεπτικό,γιατί και εγώ χθες που πήγα να ακούσω απόρησα με την αλλαγή και δεν είδα καν την επιλογή να το κλείσω γιατί το έκανα στα βιαστικά.

    Παρ'όλα αυτά όμως είναι πολύ καλή η αλλαγή αυτή{#emotions_dlg.clap}ευχαριστούμε πολύ και αν δεν μπορεί να γίνει κάτι σχετικά με αυτά που ανέφερα δεν πειράζει!Αν θέλουν να μας ακούσουν θα μας ακούσουν!{#emotions_dlg.walkman}



    Σε γενικες γραμμες με καλυψε η ilio (κυριως στην 1η παραγραφο) Wink
    Πιστευω πως ηταν καλυτερα με την επιλογη μας να μπαινουμε και οχι αυτοματα!

    Oπως καλυτερα ειναι με την επιλογη μας να ακουμε το ραδιο και οχι αυτοματα, γιατι αυτο ειναι προβληματικο νομιζω, για εμενα προσωπικα, ειναι ενοχλητικο  την ωρα πχ. που κανω  εκπομπη ή σερφαρω  , να παω σε ενα σαϊτ που να ανοιγει μουσικη αυτοματα...!!!!{#emotions_dlg.nono}

    {#emotions_dlg.excl}Παντως υπαρχει τροπος να ειμαστε στην ραδιοσελιδα χωρις να ειμαστε στο chat.
    Απλα πριν συνδεθουμε στο σαϊτ, ανοιγουμε την ραδιοσελιδα ( ειτε την παλια, χωρις τον player: http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Nuke-Cast , ειτε την νεα:http://www.musicheaven.gr/live/101 ) και παταμε "κλεισιμο chat" στο κατω μερος.
    Μετα ανοιγουμε αλλη καρτελα στον browser μας και συνδεομαστε κανονικα απο την αρχικη σελιδα.
    Αν αργοτερα θελησουμε να μπουμε στο chat , παταμε "ανοιξτε το chat" απο την  ραδιοσελιδα που ειχαμε ανοιξει νωριτερα, και ειμαστε μεσα!Wink