ελληνική μουσική
    601 online   ·  210.900 μέλη

    Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε στο radio musicheaven.

    IronGirl
    20.04.2013, 11:09

    Παράθεση:

    Το μέλος Agia στις 08.03.2013, 01:13 έγραψε...

    Μία παρατήρηση και από μένα ....Πως είναι δυνατό να είμαι αποσυνδεμένη και να φαίνομαι on line; Και για να γίνω πιο σαφής, την Δευτέρα ενώ αποσυνδέθηκα μετά το πρόγραμμα του Αιθεροβάμονα, μεσα στη εβδομάδα άνοιξα δύο φορές τον MH και φαινόμουν on line....σαν να μην είχα αποσυνδεθεί ποτέ!

    Σήμερα άλλαξα κωδικούς πρίν απο τέσσερις ώρες περίπου , αποσυνδέθηκα,  έφυγα απο το σπίτι και πρίν από λίγο άνοιξα το mh και φαινόμουν on line!!!!!!

    Αν μπορούν ας το ελεγξουν και τα υπόλοιπα μέλη.

    Twilight Zone !????!!!!!!{#emotions_dlg.confused1}  



    Έχω παρατηρήσει και εγώ ακριβώς το ίδιο με τον λογαριασμό μου. Επισκέπτομαι τη σελίδα χωρίς να είμαι συνδεδεμένη και βλέπω ότι φαίνομαι Online και στο "last loggin" στο προφιλ μου φαίνεται όντως σαν να είχα συνδεθεί εκείνη τη μέρα, ενώ δεν είχα..

    Αριστέα όταν το είδες αυτό είχες δοκιμάσει να κάνεις login in για να δεις αν θα στο επιτρέψει? Εγώ δεν το δοκίμασα.. 


    Agia
    20.04.2013, 23:47

    Παράθεση:

    Το μέλος IronGirl στις 20.04.2013, 11:09 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Agia στις 08.03.2013, 01:13 έγραψε...

    Μία παρατήρηση και από μένα ....Πως είναι δυνατό να είμαι αποσυνδεμένη και να φαίνομαι on line; Και για να γίνω πιο σαφής, την Δευτέρα ενώ αποσυνδέθηκα μετά το πρόγραμμα του Αιθεροβάμονα, μεσα στη εβδομάδα άνοιξα δύο φορές τον MH και φαινόμουν on line....σαν να μην είχα αποσυνδεθεί ποτέ!

    Σήμερα άλλαξα κωδικούς πρίν απο τέσσερις ώρες περίπου , αποσυνδέθηκα,  έφυγα απο το σπίτι και πρίν από λίγο άνοιξα το mh και φαινόμουν on line!!!!!!

    Αν μπορούν ας το ελεγξουν και τα υπόλοιπα μέλη.

    Twilight Zone !????!!!!!!{#emotions_dlg.confused1}  



    Έχω παρατηρήσει και εγώ ακριβώς το ίδιο με τον λογαριασμό μου. Επισκέπτομαι τη σελίδα χωρίς να είμαι συνδεδεμένη και βλέπω ότι φαίνομαι Online και στο "last loggin" στο προφιλ μου φαίνεται όντως σαν να είχα συνδεθεί εκείνη τη μέρα, ενώ δεν είχα..

    Αριστέα όταν το είδες αυτό είχες δοκιμάσει να κάνεις login in για να δεις αν θα στο επιτρέψει? Εγώ δεν το δοκίμασα.. 



    Βάσω το έχω δοκιμάσει και μου το επέτρεψε ...εκανα log out, φάνηκε οτι ήμουν αποσυνδεμένη , έκλεισα τον browser , τον ξανάνοιξα και πάλι τα ίδια!! Σημειωτέον δε, ότι αυτό συμβαίνει σποραδικά και όχι παντα!

    Του διαβόλου παιδί μου , μηχανηματα, τι περιμένεις?{#emotions_dlg.tt2}

    {#emotions_dlg.rockon}


    trelakias
    17.05.2013, 21:08

    Μέχρι σήμερα άκουγα από τον player της σελίδας κανονικά αλλά τωρα το απόγευμα δεν μπορώ να ακούσω.  Φαίνεται να κάνει συνεχόμενα refresh η μπάρα οπότε αναγκαστικά ακούω από winamp.  Έσβησα τα πάντα από ιστορικά, cookies κλπ αλλά δεν άλλαξε κάτι.

    Μόνο σε μένα συμβαίνει?

    Έχω Firefox 21.0


    mary_omikron
    17.05.2013, 21:15

    Συμβαίνει και σε μένα αρκετά συχνά Πάνο και το αλλάζω σε winamp... τώρα όμως ακούω κανονικά χωρίς πρόβλημα.

    (έχω chrome)


    panzou
    17.05.2013, 21:17

    Μάλλον περιστασιακό είναι το πρόβλημά σου. Αυτό μου το κάνει μερικές φορές, όταν "σέρνεται" το internet.


    koukz
    20.05.2013, 21:02
    Χρησιμοποιώ chrome και εδώ και μία εβδομάδα κολλάει το τσατ,έχω την τελευταία έκδοση του Adobe Flash Player. τι μπορεί να φταίει; ακούω κανονικά στο radio.
    ixthis
    23.05.2013, 14:35

    Πρόβλημα παιδες βοηθεια... Συνδέομαι κανονικά στη σελίδα αλλα δε μπορω να ακουσω ραδιόφωνο.

    Δείχνει να προσπαθει να συνδεθεί  αλλα δεν ολοκληρωνεται ποτε η σύνδεση.


    alkyoni
    23.05.2013, 14:47

    Ναι... δοκιμασα να ακουσω κι εγω απο την ραδιοσελιδα πριν λιγο, και αργει να ανοιξει το ραδιο... κανει οτι συνδεεται...και μετα απο 6-7 φορες που κανει ανανεωση μονο του,  συνδεθηκε.

    Μηπως εχει να κανει με τον browser? Ειμαι με chrome.

    (Απο winamp δεν υπαρχει προβλημα.) 


    -----------------

    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Τετάρτη βράδυ 22:00-23:00, Πέμπτη βράδυ 00:00-01:00 ~ Τune in!--> Radio MusicHeavenwww.listen.musicheaven.gr

    [ τροποποιήθηκε από τον/την alkyoni, 23-05-2013 14:48 ]


    ixthis
    23.05.2013, 14:50
    Δηλ το mozilla ειναι το προβλημα?
    ixthis
    23.05.2013, 15:22
    με το chrome παιζει απ οτι βλεπω αλλα γιατι συμβαίνει αυτο ?
    jorge
    23.05.2013, 15:40
    Σοφάκι κάτι πρεπει να συμβαινει με το μηχανημά σου. Έκανες κανένα restart;
    ixthis
    23.05.2013, 15:43
    όχι Γιώργη θα κανω τωρα
    ixthis
    23.05.2013, 15:52

    Εκανα επανεκίνηση το ίδιο κάνει .Κοίτα να δεις τι συμβαίνει τώρα το πρόσεξα. Όταν μπεις στη σελίδα του ραδιοφώνου κάνει σύνδεση κανονικότατα .Όταν πατώ τον πλειερ αρχίζει το πρόβλημα. Δεν ακούγεται και το κυκλάκι της σύνδεσης περιστρέφεται συνέχεια και δε συνδέει. Μόλις βγω απ τη σελίδα του ραδιοφώνου και κλείσει ο πλειερ και πάω στην κεντρική συνδέετε μια χαρά.


    trelakias
    23.05.2013, 16:00
    Μου το κανει μέρες τώρα και ακούω με winamp. Δεν έχω βρει τρόπο να συνδεθεί...
    jorge
    23.05.2013, 16:04

    Στην παρακατω σελιδα θα δειτε ενα κοκκινο βέλος.

    http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/find-version-flash-player.html

    Τι γράφει στα 3 αυτά πεδία;

    Your flash player version:

    Your OS

    Your Browser


    trelakias
    23.05.2013, 16:09

    11.7.700.202

    Windows 7 (32-bit)

    Mozilla Firefox


    mary_omikron
    23.05.2013, 16:19

    11.7.700.202

    Windows 7 (32-bit)

    Google Chrome


    alkyoni
    24.05.2013, 03:31

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 23.05.2013, 15:52 έγραψε...

    Εκανα επανεκίνηση το ίδιο κάνει .Κοίτα να δεις τι συμβαίνει τώρα το πρόσεξα. Όταν μπεις στη σελίδα του ραδιοφώνου κάνει σύνδεση κανονικότατα .Όταν πατώ τον πλειερ αρχίζει το πρόβλημα. Δεν ακούγεται και το κυκλάκι της σύνδεσης περιστρέφεται συνέχεια και δε συνδέει. Μόλις βγω απ τη σελίδα του ραδιοφώνου και κλείσει ο πλειερ και πάω στην κεντρική συνδέετε μια χαρά.

     

    Το προβλημα  οφειλοταν στο οτι ειχε γινει update η νεοτερη εκδοση του firefox (την 21), η οποια ομως  σε συνδιασμο με τα win 7,   δεν αναγνωριζει  (δεν ειναι τοποθετημενο στην εκδοση μεσα),  το plugin:   "Microsoft? Windows Media Player Firefox Plugin "  κι ετσι δεν λειτουργουσε σωστα ο player απο την σελιδα.
    (Υπαρχουν πολλες σχετικες αναφορες  με παρομοιο προβλημα σε ξενα sites,  το οποιο αντιμετωπιζεται αλλα ηταν πολυπλοκος ο τροπος του.)

    Μαζι με το Λουκα που το ψαξαμε, καταληξαμε στο να εγκαταστησει μια λιγο παλαιοτερη εκδοση του firefox (20.0.1),  η οποια αναγνωριζει το plugin ,  ειναι συμβατο με win 7 κι ετσι παιζει ο player σωστα. 

    Επισης, ενημερωτηκα,  σε Windows XP  με  firefox 20.0.1 και 21 ,  ο player λειτουργει  σωστα.

    Η αναφορα γινεται  προς βοηθεια οσων εχουν παρομοιο προβλημα.

    Καλημερες και καλη συνεχεια σε ολους!Smile


    jorge
    24.05.2013, 11:03
    Ευχαριστούμε τους τεχνικούς μας, μπραβο παιδια :)
    ixthis
    24.05.2013, 13:29
    Να ευχαριστήσω τα παιδιά για την ώρα που μου αφιερώσανε .Λουκά και Αλκυόνη είστε τζιμάνια!!!!Ευχαριστώ πολύ.