ελληνική μουσική
    723 online   ·  210.861 μέλη

    Άδικη επίθεση στον 20χρονο!!!!!

    ins2anity
    06.01.2009, 00:21

    επειδη εγινε μεγαλη φασαρια για τον θανατο του 15χρονου περιμενω να δω κατι αναλογο και για αυτην την αδικη επιθεση στον ειδικο φρουρο...η καλυτερα δεν περιμενω αλλα ελπιζω...γιατι τοτε θα σημαινει πως ο αγωνας γινεται και γινοταν κατα της βιας...τωρα το πως ο συγκικριμενος αγωνας (στο συνολο του) ηταν κατα της βιας ας το κρινουμε ο καθενας μονος του...δεν συγκρινεται βεβαια ενας (εν βρασμο ψυχης και χωρις θεληση) δολοφονος  αστυνομικος με εναν (εκ προ μελετης και αδιστακτο) δολοφονο εγκληματια...ο πρωτος εξ'ορισμου δεν πρεπει να προβαινει σε τετοιες πραξεις καθως η ιδιοτητα του ειναι η προστασια των πολιτων (πλην καποιων εξαιρεσεων π.χ. αυτοαμυνα) ο δευτερος ειναι απλα ενας δολοφονος...η πραξη ομως ειναι ιδια...στην δευτερη περιπτωση το εγκλημα ειναι απροκλητο και πιο βιαιο... ο αγωνας κατα της βιας θα συνεχιστει η πλεον δεν διακυβευονται πολιτικα συμφεροντα???

     

    για να εκθετουμε αποψεις........

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 31-01-2009 14:17 ]


    johnfrusciante
    06.01.2009, 08:12

    οντως ειναι πολυ ασχημο αυτο που συνεβη...κ κριμα για το παλικαρι..μακαρι να πανε ολα καλα με την υγεια του..χαθηκε ενα παλικαρι..η λυση δεν ειναι να χαθει κ ενα ακομα..ελεος..

    μην ζητας να στεναχωρεθουν ανθρωποι επειδη ετσι πρεπει..οποιος θεωρει οτι ειναι αδικο που παραλιγο να χαθει μια ζωη κ στεναχωριεται καλα κανει..η υποκρισια δεν οφελει..ο καθενας σκεφτεται οπως θελει..

    περαστικα στο παιδι κ ολα να πανε μια χαρα για να ειναι κοντα στην οικογενεια του..την κοπελα του τους φιλους του..


    mitskinis
    06.01.2009, 14:12

    Τώρα οι αναρχικοί παίρνουν ρεβανς για τον θάνατο του τσογλανιού τότε.Δηλαδή θέλουν και έναν αστυνομικό νεκρό.Συμφωνώ πάντως ήταν πολύ άδικη  η επίθεση στον αστυνομικό από τους παλιοαναρχικούς.Πάντως τώρα οι φασαρίες σίγουρα θα συνεχιστούν ώσπου να σκοτωθεί κάποιος αστυνομικός.Τώρα και οι αστυνομικοί θα πρέπει να πυροβολούν αυτούς, αφού έτσι θέλουν,έτσι για να ηρεμήσουν, μην πω δηλαδή να βγουν και τα τανκ για να ηρεμήσουν ακόμα περισσότερο.Πάντως πρέπει αυτοί που έκαναν αυτό στον αστυνομικό,αλλά και στους καταστηματάρχες,πρέπει να τους κάνουν τα ίδια και σ΄αυτούς,δηλαδή να τραυματιστούν αυτοί που έκαναν αυτή την πράξη , και  να πάθουν τα ίδια που έπαθε το παιδί αυτό,μην πω και να πεθάνουν.Περαστικά για τον νεαρό αστυνομικό και για τους δικούς του ανθρώπους.

     


    theotita
    06.01.2009, 15:13

    αυτό ακριβώς!

    Δεν θα έπρεπε να έχουμε 2 μέτρα και 2 σταθμά. Σαφός κι αυτό που έγινε με τον πιτσιρικά δεν έπρεπε να γίνει κι ο αστυνομικός τι έφταιγε;

    Λέγανε κατά τις βίας και καθόντουσαν και σπάγανε και καίγανε. Αυτό δεν είναι βία; Έτσι διαδηλώνεις κατά της βίας; Πόσο μάλλον να κάνεις κι εσύ κάτι αντίστοιχο με στόχο τη ζωή κάποιου.

    Φώναζαν όλοι γι αυτό που έγινε με τον μικρό κατηγορούσαν ολόκληρη την αστυνομία και μετά φώναζαν γιατί δεν τους προστάτευαν τισ περιουσίες. Μα για να τισ προστατέπσεις στην κατάσταση που ήταν αυτοι που κατέστρεφαν έπρεπε είτε να τους τραβήξουν είτε να τους σύρουν και καμιά φορά να δείρουν κιόλας. Εγώ αυτό θα έκανα αν μου κτέστεφαν την περιουσία κι ο καθένας νομίζω. Γιατί τότε δεν αφήνουν αυτούς που είναι η δουλειά τους να το κάνουν. Πάντα όταν καποιοσ αστυνομικός χτυπάει κάποιον βρήσκει τον μπελά του α΄λλά όταν χτυπάνε αστυνομικό είναι καλά. Δηλαδή αυτοί δεν είναι άνθρωποι; Οικογένειες δεν έχουν;

    Πάμε και βλέπουμε άλλες χώρες και λέμε τι ωραία που τους έχουν και δεν κάνουν φασαρίες. Καλά κανείς δεν βλέπει ότι κι εκεί πέφτει ξύλο και τραβάνε και σέρνουνε; Εδώ δηλαδή γιατί να είναι διαφορετικά;

    Φωνάζαμε κάποτε ότι δεν εκπαιδεύονται. Τώρα που εκαπιδεύονται πάλι φωνάζουμε και δεν τους αφήνουμε να κάνουν τη δουλειά τους. Τότε να καταργήσουμε την αστυνομία και τη δικαιοσύνη και να πάρει ο καθένας το νόμο στα χέρια του. Η' απλούστατα θα πρέπει ν' αλλάξουμε τον τρόπο εισαγωγής στην αστυνομία με ψυχολογικά τεστ, να έχουν καλή σωματική υγεία, να θέλουν το επάγγελμα να το κανουν ωσ λειτούρημα κι οχι επειδη έχει λεφτα ή είναι δημόσιο και πολλα πολλά άλλα για να μην έχουμε αλλα ή να μειώσουμε απαράδεκτα περιστατικά σαν αυτό με τον 16χρονο.

    Συγνώμη αν βγήκα από το θέμα αλλά ακούω πολλές αντικρουόμενες απόψεις όλον αυτό τον καιρό και καμιά λογική δεν αντιλαμβάνομαι...


    theo182
    06.01.2009, 15:21

    Παράθεση:

    Το μέλος ins2anity στις 06-01-2009 στις 00:21 έγραψε...

    επειδη εγινε μεγαλη φασαρια για τον θανατο του 15χρονου περιμενω να δω κατι αναλογο και για αυτην την αδικη επιθεση στον ειδικο φρουρο...η καλυτερα δεν περιμενω αλλα ελπιζω...γιατι τοτε θα σημαινει πως ο αγωνας γινεται και γινοταν κατα της βιας...τωρα το πως ο συγκικριμενος αγωνας (στο συνολο του) ηταν κατα της βιας ας το κρινουμε ο καθενας μονος του...δεν συγκρινεται βεβαια ενας (εν βρασμο ψυχης και χωρις θεληση) δολοφονος  αστυνομικος με εναν (εκ προ μελετης και αδιστακτο) δολοφονο εγκληματια...ο πρωτος εξ'ορισμου δεν πρεπει να προβαινει σε τετοιες πραξεις καθως η ιδιοτητα του ειναι η προστασια των πολιτων (πλην καποιων εξαιρεσεων π.χ. αυτοαμυνα) ο δευτερος ειναι απλα ενας δολοφονος...η πραξη ομως ειναι ιδια...στην δευτερη περιπτωση το εγκλημα ειναι απροκλητο και πιο βιαιο... ο αγωνας κατα της βιας θα συνεχιστει η πλεον δεν διακυβευονται πολιτικα συμφεροντα???

     

    για να εκθετουμε αποψεις........



     

    Δε μας χ@##$%εις   ρε Νταλάρα????


    theo182
    06.01.2009, 15:25

    Παράθεση:

    Το μέλος mitskinis στις 06-01-2009 στις 14:12 έγραψε...

    Τώρα οι αναρχικοί παίρνουν ρεβανς για τον θάνατο του τσογλανιού τότε.Δηλαδή θέλουν και έναν αστυνομικό νεκρό.Συμφωνώ πάντως ήταν πολύ άδικη  η επίθεση στον αστυνομικό από τους παλιοαναρχικούς.Πάντως τώρα οι φασαρίες σίγουρα θα συνεχιστούν ώσπου να σκοτωθεί κάποιος αστυνομικός.Τώρα και οι αστυνομικοί θα πρέπει να πυροβολούν αυτούς, αφού έτσι θέλουν,έτσι για να ηρεμήσουν, μην πω δηλαδή να βγουν και τα τανκ για να ηρεμήσουν ακόμα περισσότερο.Πάντως πρέπει αυτοί που έκαναν αυτό στον αστυνομικό,αλλά και στους καταστηματάρχες,πρέπει να τους κάνουν τα ίδια και σ΄αυτούς,δηλαδή να τραυματιστούν αυτοί που έκαναν αυτή την πράξη , και  να πάθουν τα ίδια που έπαθε το παιδί αυτό,μην πω και να πεθάνουν.Περαστικά για τον νεαρό αστυνομικό και για τους δικούς του ανθρώπους.

     



    Καμία σχέση μάγκα μου.Οι άναρχικοί δε πιάνουν όπλο στα χέρια τους .Θα το ήξερες αν γνώριζες έστω και τα βασικά περί ιδεολογίας της αναρχίας.Κανείς αναρχικός δε πιάνει όπλο στα χέρια του.Ήταν τρομοκρατική έπίθεση από πιθανότατα τρομοκρατική οργάνωση...Δεν έχουν σχέση οι αναρχικοί.

    Ήταν καθαρά εγκληματική ενέργεια.


    ins2anity
    06.01.2009, 15:42

    Παράθεση:

    Το μέλος theo182 στις 06-01-2009 στις 15:21 έγραψε...

    Δε μας χ@##$%εις ρε Νταλάρα????



    theo θελω να σου πω πως θαυμαζω το λογου σου...εισαι ενα χαρισματικο παιδι που τουλαχιστον εμαθες να χρησημοποιεις τον υπολογιστη σου και το πληκτρολογιο αυτου και μας εκθετεις τοσο αναλυτικα τις αποψεις σου(για την κατασταση σου κατι ειναι κ αυτο)...εμενα με εχεις πεισει με τον λογο σου παντως..για ακομη μια φορα χρησημοποιεις τοσα πολλα επιχειρηματα και τεκμηρια για να μας πεισεις...ευγε παλικαρι μου!!!!!!!! μπραβο σου συνεχισε την καλη σου δουλεια...

     

    για να ξεφυγουμε απο την χαζομαρα(δεν εννοω απο εσενα, για να αποφυγω παρεξηγησεις) ας μιλησουμε λιγο σοβαρα. εγινε μια αδικη επιθεση σε εναν 20χρονο και εγω καλω ολους οσους εχουν αποψη να το σχολιασουν...αν δεν θες να σχολιασεις μην ποσταρεις...παντως οφειλω να ομολογησω πως σε κατι εχεις δικαιο.οι αναρχικοι δεν πιανουν οπλο στα χερια τους..ειδαμε πολλους τις προηγουμενες μερες με μαδερια και λοστους (ειδα κ εναν με τσεκουρι!!!!)αλλα με οπλο κανεναν...(μην μου πεις οτι δεν εκαναν τις ζημιες μονο αναρχικοι γιατι εδω εκαναν και αναρχικοι ζημιες).....

    για να επανελθουμε στην χαζομαρα(αυτη την φορα εννοω εσενα) πες μου σε τι δεν συμφωνεις σε αυτο που εγραψα στην αρχη και μετα στειλε παλι...αλλα σε παρακαλω μην ξαναστειλεις τετοιες βλακειες...συζητησ θελω να κανουμε....

    αν η αντιρηση σου ειναι στην υποκινηση του ολου ''αγωνα'' σας τοτε ξαναδιαβασε γιατι τον θεωρω υποκινουμενο ....

    Υ.Γ.

    εχεις κατι με τον νταλαρα? ειναι αψογος καλιτεχνης...{#emotions_dlg.clap}
    -----------------
    μα καπως αδοξα τελειωνει και το ξερω το καλοκαιρι που'ρχεται ξανα μεσ'την ψυχη μου ξερω! δεν θα το φερει παλι πισω η κραυγη μου κι αν το χειμωνα εσυνηθησα...ξανα θα υποφερω

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ins2anity στις 06-01-2009 15:45 ]


    gikostas
    06.01.2009, 16:11

    Καταδικάζω κι εγώ με την σειρά μου αυτή την άδικη και άνανδρη επίθεση εναντίον του 20 χρονου αστυνομικού.Φίλε theo182 καλό θα ήταν να μην χρησμοποιούμε τέτοιους χαρακτηρισμούς για ένα τόσο σοβαρό θέμα.Νομίζω ότι έχεις άποψη για τα πράγματα και το κατάλαβα όταν αμέσως μετά τοποθετήθηκες περί αναρχικών.Θα συμφωνήσω μαζί σου.Δεν θέλω να πιστέψω ότι ευθύνονται οι αναρχικοί για αυτό που έγινε.Δεν ξέρω αν αυτοαποκαλλούνται αναρχικοί αλλά σίγουρα δεν έχουν καμία σχέση με την όλη ιδεολογία.Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους τρομοκρατική οργάνωση είναι αυτή που βλέπει την εξουσία στα μάτια ενός παιδιού που τυγχάνει να είναι αστυνομικός και όχι κάπου αλλού.Μυρίζει προβοκάτσια το όλο σενάριο.Το σημαντικό είναι να πάει καλά το παιδί και δυστηχώς όλα αυτά πάντα θα υπάρχουν.


    noizreduction
    06.01.2009, 16:20

    Απλως αφηστε με να πιστευω πως κανεις αντιεξουσιαστης ή αναρχικος δεν ευθυνεται για το προχθεσινο συμβαν. Αφηστε με επισης να πιστευω πως καποιοι παραγοντες απαιτουν την αποσταθεροποιηση της χωρας μας. Κι αυτοι οι παραγοντες ανηκουν σε μυστικες υπηρεσιες κρατων που εχουν σκοπο τη γενικοτερη αποσταθεροποιηση των Βαλκανιων.

     

    Ενδεικτικα αναφερω λογους που καποιοι παλιοι μας φιλοι ( ονοματα δε λεω, ΗΠΑ λεγονται ) θελουν το κεφαλι του Καραμανλη:


    α) Υπογραψαμε ενεργειακη συμφωνια με τη Ρωσια, παρολο που η Κοντολιζα Ραϊς μας προειδοποιησε ανοικτα να μην εχουμε ενεργειακη αναγκη απο τη Ρωσια.
    β) Οι Ρωσοι εδω και καιρο μας ζητησαν αδεια για στρατιωτικες ασκησεις στην περιοχη του Αιγαιου και σε αμφισβητουμενες περιοχες απο τους Τουρκους.
    γ) Μετα απο την απαγορευση των Τουρκων να κανουν επιθεση στο Β.Ιρακ οι Αμερικανοι και την "παραβιαση" των ορων εκεχειριας με τις επιθεσεις των τουρκικων δυναμεων στους Κουδρους του Β.Ιρακ, οι Αμερικανοι εχασαν εναν καλο συμμαχο στην περιοχη
    δ) Αρνηθηκαμε την εισοδο των Σκοπιων σε ΝΑΤΟ και Ε.Ε. Αυτο ειναι αρκετο για να σκυλιασουν οι Αμερικανοι.


    Δεν ξερω, ομως παντα επαιζαν μεγαλα παιχνιδια οι Αμερικανοι στην περιοχη μας. ΚΑι τωρα που η Ρωσια κοιταει στα ματια την Αμερικη ( κατι που φανηκε στη Ν.Οσετια ), τοτε υποθετω πως στο χωρο μας διαδραματιζονται πολλα παιχνιδια


    fireroc
    06.01.2009, 16:33

    ναι οντος εγκλημα ! αυτο που καποιοι πρεπει να καταλαβουν ειναι οτι  το να αφαιρεις σε καποιον τη ζωη ειναι εγκλημα ! οποιος και να ειναι αυτος!  πληγμα στην δημοκρατια   ειναι και η επιθεση στον αστυνομικο  και ο θανατος του αλεξη( πληγμα στην δημοκρατια και οχι μεμονομενο περιστατικο)!  δεν νομιζω να το εκαναν αντιεξουσιαστες  παντως !  κατι αλλο κρυβεται πισω απ την επιθεση του αστυνομικου! ελπιζω να ζεισει!


    -----------------
    Κρατάω το στόμα μου κλειστό τα χείλη μου ματώσανε κι αυτοί που μας προδώσανε ανέραστοι να μείνουν κουφάλες δεν ξοφλήσαμε αυτό έχω μόνο να τους πω τα όνειρα των εραστών δε σβήνουν

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fireroc στις 06-01-2009 16:34 ]


    vero
    06.01.2009, 18:06

    Παράθεση:

    Το μέλος mitskinis στις 06-01-2009 στις 14:12 έγραψε...

    Τώρα οι αναρχικοί παίρνουν ρεβανς για τον θάνατο του τσογλανιού τότε.Δηλαδή θέλουν και έναν αστυνομικό νεκρό.Συμφωνώ πάντως ήταν πολύ άδικη  η επίθεση στον αστυνομικό από τους παλιοαναρχικούς.Πάντως τώρα οι φασαρίες σίγουρα θα συνεχιστούν ώσπου να σκοτωθεί κάποιος αστυνομικός.Τώρα και οι αστυνομικοί θα πρέπει να πυροβολούν αυτούς, αφού έτσι θέλουν,έτσι για να ηρεμήσουν, μην πω δηλαδή να βγουν και τα τανκ για να ηρεμήσουν ακόμα περισσότερο.Πάντως πρέπει αυτοί που έκαναν αυτό στον αστυνομικό,αλλά και στους καταστηματάρχες,πρέπει να τους κάνουν τα ίδια και σ΄αυτούς,δηλαδή να τραυματιστούν αυτοί που έκαναν αυτή την πράξη , και  να πάθουν τα ίδια που έπαθε το παιδί αυτό,μην πω και να πεθάνουν.Περαστικά για τον νεαρό αστυνομικό και για τους δικούς του ανθρώπους.

     

     

    Ετσι πρεπει... να κατεβει κατω στρατός και να τους ρίξει φυλακή....
    Όπως είπε και το παίδι που ανοιξε το θέμα, αυτος που πήγε να ρίξει στους αστυνομικούς ήταν σκόπιμα δηλαδη και αποκαλειται δολοφονος, ενώ ο αστυνομικός που σκότωσε το παίδι δεν το είχε στο μυαλό του απο πιο πριν. Σορρύ κιόλας....


    pastella
    06.01.2009, 19:31

    Παράθεση:

    Το μέλος vero στις 06-01-2009 στις 18:06 έγραψε...

    Ετσι πρεπει... να κατεβει κατω στρατός και να τους ρίξει φυλακή....
    Όπως είπε και το παίδι που ανοιξε το θέμα, αυτος που πήγε να ρίξει στους αστυνομικούς ήταν σκόπιμα δηλαδη και αποκαλειται δολοφονος, ενώ ο αστυνομικός που σκότωσε το παίδι δεν το είχε στο μυαλό του απο πιο πριν. Σορρύ κιόλας....


     

    Συγνώμη, αλλά τη λογική σου δεν μπορώ να την πιάσω πίσω από το επιχείρημα. Τι δηλαδή ο αστυνομικός που σκότωσε τον Αλέξη είναι λιγότερο ένοχος σε σχέση με τον άνανδρο που πυροβόλησε τον αστυνομικό προχτές;

    Αυτή η φράση δε "να κατέβει ο στρατός" μου σήκωσε την τρίχα vero. Κάτι τέτοια λέγανε και μερικοί πριν 40 χρόνια και είδαμε τι καλό έκαναν σε τούτη τη ριμαδοχώρα.

    Το ότι επιτέθηκαν σε αστυνομικούς είναι θλιβερό. Στενοχωριέμαι πολύ που έχει απαξιωθεί η αστυνομία στις συνειδήσεις μας. Είναι κρίμα για την ηλιθιότητα μερικών ή (κυρίως) των μεγάλων κεφαλιών που ορίζουν στην αστυνομία να την πληρώνει η φήμη του σώματος και οι αστυνομικοί που επιθυμούν και κάνουν τη δουλειά τους.

    Ας μην καθίσουμε και αναλωθούμε σε συζητήσεις σχετικά με τον Αλέξη, τον αστυνομικό, τον φρουρό των ειδικών δυνάμεων, τις σπασμένες βιτρίνες κλπ. ας καθίσουμε να σκεφτούμε τι έφερε την Ελλάδα στην κατάσταση αυτή και τι μπορούμε να κάνουμε για να ξεφύγουμε από αυτό το βούρκο στον οποίο έχουμε πέσει. Ας μην στεκόμαστε στην επιφάνεια των γεγονότων.

    Προβληματιστείτε επί της ουσίας.


    ins2anity
    06.01.2009, 20:17

    ενα εκ προ μελετης εγκλημα δεν συγκρινεται με ενα εγκλημα εν βρασμο ψυχης η ενα εγκλημα που διεπραξε καποιος υπο αυτοαμυνα....η δολοφονια ομως ειναι δολοφονια...επεισης η ιδιοτητα του εγκληματια παιζει ρολο.. π.χ. αλλο να ειναι εγκληματιας ενας αστυνομος που καθηκον του ειναι να προστατευει τους πολιτες και αλλο να ειναι καποιος αλητης που πηρε οπλο στα χερια του.δεν συγκρινονται απο καμια οψη τα περιστατικα αυτα(το εχω ξαναγραψει)...

    οσο για τον στρατο μαζι σου ειμαι pastella... αυτο που με ανυσηχησε και με στεναχωρησε παρα πολυ ειναι κατι που ειχα ακουσει για να κυρηχτει η χωρα σε κατασταση εκτακτου αναγκης η κατι τετοιο τεσπα(πριν αρκετο καιρο)....πραγματικα θα ηταν κριμα γτ ετσι γεννουνται καθεστωτα που εχουμε βιωσει οι ελληνες στο πετσι μας, και εγιναν τοσοι πραγματικοι αγωνες για να επανελθει η δημοκρατια που τωρα αλλοι στο ονομα της! την υπονομευουν...

    αν δεν μιλησουμε για αυτα pastella  τοτε πως θα καταλαβουμε πραγματικα πως σκεφτονται οι διπλανοι μας και προς τα που πρεπει να βαδισουμε ωστε να φερουμε την χωρα μας ενα επιπεδο πιο πανω? καμια συζητηση δεν ειναι ασκοπη...(ακομη και αυτη με τον theo{#emotions_dlg.biggrin})...πρεπει να τα συζηταμε αυτα τα θεματα γιατι αυτα ειναι η απορια της νοοτροπιας του νεοελληνα και αν δεν κατανοησουμε την σκεψη τους και με την σειρα τους αν δεν ερθουν σε αντιπαραθεση με γνωμες αλλων τοτε κανεις δεν προκειτε να εξελιχτει και θα πνιγομαστε μια ζωη στα σ!@#@ μας..σορρυ και για την εκφραση.......


    koukoutsi
    06.01.2009, 23:19

    Όλοι έχουν δίκιο………

    Όλοι όσοι γράψατε έστω και μια γραμμή έχετε δίκιο ο καθένας για τους λόγους του.

    Όμως το βασικό είναι το πώς αντιμετωπίζουν οι έχοντες το λόγο, τέτοια επεισόδια

    Δεν μπορώ να βλέπω την υποκρισία του λόγου, του μιλά για να πεις κάτι γύρω μου

    Το μόνο που εύχομαι είναι……………..

    Τα χειρότερα να πέρασαν.      


    theo182
    07.01.2009, 01:31

    1. Φίλε ins2anity μας λες στο Αρχικό ποστ : ''δεν συγκρινεται βεβαια ενας (εν βρασμο ψυχης και χωρις θεληση) δολοφονος  αστυνομικος με εναν (εκ προ μελετης και αδιστακτο) δολοφονο εγκληματια.."

    ΕΕΕΕΕΕ????????Ενα βρασμό ψυχής???Ξέρεις τι σημαίνει ενα βρασμό ψυχής που το λες έτσι??Σημαίνει ότι πχ γυρνάς σπίτι σου και βλέπεις τη γυναίκα σου με έναν άλλο και πέρνεις το κουζινομάχαιρο και τους καθαρίζεις ή ότι βρείς μπροστά σου.Ο αστυνομικός δέχθηκε τη πρόκληση προχώρησε,πάρκαρε και κατέβηκε μετά να το παίξει νταής.Επίσης μη μου λες ότι δεν ήθελε γτ εγώ ξέρω ότι το όπλο βγαίνει από τη ΘΗΚΗ ΜΟΝΟ για να ρίξει.

    2. Μitskinis : ''Τώρα οι αναρχικοί παίρνουν ρεβανς για τον θάνατο του τσογλανιού τότε.Δηλαδή θέλουν και έναν αστυνομικό νεκρό.Συμφωνώ πάντως ήταν πολύ άδικη  η επίθεση στον αστυνομικό από τους παλιοαναρχικούς.Πάντως τώρα οι φασαρίες σίγουρα θα συνεχιστούν ώσπου να σκοτωθεί κάποιος αστυνομικός.Τώρα και οι αστυνομικοί θα πρέπει να πυροβολούν αυτούς, αφού έτσι θέλουν,έτσι για να ηρεμήσουν, μην πω δηλαδή να βγουν και τα τανκ για να ηρεμήσουν ακόμα περισσότερο"

    Ασχολίαστο...(ήδη χάλασα πολύ ενέργεια που σου απάντησα.)

    3.Φίλε gikostas : "Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους τρομοκρατική οργάνωση είναι αυτή που βλέπει την εξουσία στα μάτια ενός παιδιού που τυγχάνει να είναι αστυνομικός και όχι κάπου αλλού.Μυρίζει προβοκάτσια το όλο σενάριο.Το σημαντικό είναι να πάει καλά το παιδί και δυστηχώς όλα αυτά πάντα θα υπάρχουν"

    Συμφωνώ απόλυτα.

    4.Vero : "Ετσι πρεπει... να κατεβει κατω στρατός και να τους ρίξει φυλακή....
    Όπως είπε και το παίδι που ανοιξε το θέμα, αυτος που πήγε να ρίξει στους αστυνομικούς ήταν σκόπιμα δηλαδη και αποκαλειται δολοφονος, ενώ ο αστυνομικός που σκότωσε το παίδι δεν το είχε στο μυαλό του απο πιο πριν. Σορρύ κιόλας..."

    Χχαχαχχααχαχχαχα..η πιο ενδιαφέρουσα άποψη που έχω ακούσει...Επειδή δηλαδή δε το είχεστο μυαλό του όταν άρχισε την υπηρεσία του ή τη βάρδια του ας πούμε δεν είναι αποκαλείται δολοφόνος...έπρεπε να το είχε σχεδιάσει...

    Όσο για το στρατό....Hi Hitler........!!!!!

    edit 1:Ο νταλάρας δεν είναι καλλιτέχνης.

    edit 2:Εννοείται πως ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ την ενέργεια,εννοείται πως αυτό δεν είναι αγώνας/αυθόρμητη εξέγερση κλπ κλπ κλπ ούτε καν αντιεξουσιατική επίθεση.Όλοι οι σκεπτόμενοι άνθρωποι καταλαβαίνουν πως ακόμα και οι αστυνομικοί είναι οι ίδιοι θύματα μιας βίαιης πολιτικής.

    edit 3:Προσέχουμε λίγο τι αποκαλούμε "τρομοκρατική οργάνωση".Αυτό ήταν καθαρά μια εγληματική πράξη ή άνανδρου ή κάτι κρύβεται (πολιτική σκοπιμότητα πχ όπως είπε ο noizreduction) που δε μπορούμε να το γνωρίζουμε.

    Δε μπορούμε να αποκαλούμε τρομοκράτες κάποιους που έφαγαν το Μπακογιάννη πχ,ή πολεμούν στη χώρα τους με ότι μέσα έχουν για να διώξουν τους κατακτητές(..γιάτί και η Χαμάςαποκαλείται τρομοκρατική οργάνωση νομίζω..) με κάποιους που χωρίς αιτία προσπάθησαν να σκοτώσουν ένα παιδί που απλώς έκανε τη βαρδιά του...

    Είναι κάπως διαφορετικά τα πράγματα.


    pastella
    07.01.2009, 11:46

    Παράθεση:

    Το μέλος ins2anity στις 06-01-2009 στις 20:17 έγραψε...

    αν δεν μιλησουμε για αυτα pastella  τοτε πως θα καταλαβουμε πραγματικα πως σκεφτονται οι διπλανοι μας και προς τα που πρεπει να βαδισουμε ωστε να φερουμε την χωρα μας ενα επιπεδο πιο πανω? καμια συζητηση δεν ειναι ασκοπη...(ακομη και αυτη με τον theo{#emotions_dlg.biggrin})...πρεπει να τα συζηταμε αυτα τα θεματα γιατι αυτα ειναι η απορια της νοοτροπιας του νεοελληνα και αν δεν κατανοησουμε την σκεψη τους και με την σειρα τους αν δεν ερθουν σε αντιπαραθεση με γνωμες αλλων τοτε κανεις δεν προκειτε να εξελιχτει και θα πνιγομαστε μια ζωη στα σ!@#@ μας..σορρυ και για την εκφραση.......


     

    Δεν εννοώ να μείνουμε απροβλημάτιστοι (προς Θεού, απροβλημάτιστοι είναι οι τύποι που "έχασαν" τα χριστουγεννιάτικα ψώνια τους λόγω των γεγονότων και στέκονται σε αυτό), απλά να μην αναλωθούμε σε συζητήσεις που επιθυμούν να επιβάλλουν τα μέσα και όποιος άλλος.

    Εφαρμόζεται η τακτική του "διαίρει και βασίλευε", δεν ξέρω απο ποιούς, αλλά δεν μπαινω σε αυτό το τρυπάκι, να αρχίσω να φωνάζω τους αστυνομικούς "μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι" ή όσους είναι οπαδοί ιδεολογιών της άκρας αριστεράς και της αναρχίας "εγκληματίες, τσογλάνια, αλήτες, κουκουλοφόροι". Έχω κάνει παρέα με αναρχικά άτομα στο πανεπιστήμιο κι έχω μιλήσει μαζί τους (δεν είμαι αναρχική η ίδια) και τα φαινόμενα απατούν - ένας άνθρωπος μπορεί να είναι αναρχικός και να μην το καταλάβεις από το παρουσιαστικό του.

    Όταν ακούει κανείς εδώ και λίγα χρόνια στις ειδήσεις "Αναρχικοί τα κάναν γυαλιά καρφιά στα πανεπιστήμια" και άλλες παρόμοιες εκφράσεις και τελικά αυτά τα 100 άτομα που λένε όλοι πως κάνουν τις φασαρίες δεν συλλαμβάνονται ποτέ, δεν είναι να ανησυχείς; Δεν σου βρωμάει κάτι;

    Τα μάτια μας και τα αυτιά μας ορθάνοιχτα και το μυαλό μας σε εγρήγορση για να προστατευτούμε (κι όχι με την έννοια που το λέει ο Λιακόπουλος). Επί της ουσίας, να μην ακούμε καμιά γνώμη, ακόμη και τη δική μας.


    Kwn_na
    07.01.2009, 12:15

     Απλά να αναφέρω ότι ο νεαρός 20χρονος δεν είναι ειδικός φρουρός αλλά τελείωσε την σχολή Αστυφυλάκων

     στην οποία πέρασε μέσω πανελλαδικών εξετάσεων και ορκίστηκε τον Οκτώβρη του 2008.


    johnfrusciante
    07.01.2009, 13:04

    ναι ρε παιδες..να μην υπαρχει ενας σοβαρος ανθρωπος σε αυτη την ελλαδα να μας βαλει στο σωστο δρομο..να ρε παιδια..ενας σαν το Παπαδοπουλο...εστω Hitler ρε φιλε....που εχει ξεπεσει αυτη η κοινωνια...ελεος..τςτςτςτςτςτς

    καραγκουνιεζ το κορνερ...πηδα ψηλα ο γιαννη γκουμεττι παιρνει την κεφαλιααα αποκρουει ο zulio cezar παιρνει το ριμπαουντ ο γιοσου σαριεγκι ο τρελο-βασκος κ γκολλλλλλλλλλλλλλ...ποιιιημα ....δε ζοχαδιαζει καθολου τον ζοζε μουρινιο το ολο σκηνικο..."ετσι ετσι..ετσι.."(σχολιο νικου καρουλια)

     

    μωρε λες αν ειναι να ξαναχουμε χουντα να ξαναπαει τελικο τσαμπιονς λιγκ η τριφιλαρα?πλακα πλακα μηπως να το παρουμε πιο σοβαρα εμεις οι βαζελοι??για την τριφιλαρα ρε γαμωτιιιιι{#emotions_dlg.happycrazy}


    ins2anity
    07.01.2009, 14:08

    Παράθεση:

    Το μέλος theo182 στις 07-01-2009 στις 01:31 έγραψε...

    1. Φίλε ins2anity μας λες στο Αρχικό ποστ : ''δεν συγκρινεται βεβαια ενας (εν βρασμο ψυχης και χωρις θεληση) δολοφονος  αστυνομικος με εναν (εκ προ μελετης και αδιστακτο) δολοφονο εγκληματια.."

    ΕΕΕΕΕΕ????????Ενα βρασμό ψυχής???Ξέρεις τι σημαίνει ενα βρασμό ψυχής που το λες έτσι??Σημαίνει ότι πχ γυρνάς σπίτι σου και βλέπεις τη γυναίκα σου με έναν άλλο και πέρνεις το κουζινομάχαιρο και τους καθαρίζεις ή ότι βρείς μπροστά σου.Ο αστυνομικός δέχθηκε τη πρόκληση προχώρησε,πάρκαρε και κατέβηκε μετά να το παίξει νταής.Επίσης μη μου λες ότι δεν ήθελε γτ εγώ ξέρω ότι το όπλο βγαίνει από τη ΘΗΚΗ ΜΟΝΟ για να ρίξει.

    2. Μitskinis : ''Τώρα οι αναρχικοί παίρνουν ρεβανς για τον θάνατο του τσογλανιού τότε.Δηλαδή θέλουν και έναν αστυνομικό νεκρό.Συμφωνώ πάντως ήταν πολύ άδικη  η επίθεση στον αστυνομικό από τους παλιοαναρχικούς.Πάντως τώρα οι φασαρίες σίγουρα θα συνεχιστούν ώσπου να σκοτωθεί κάποιος αστυνομικός.Τώρα και οι αστυνομικοί θα πρέπει να πυροβολούν αυτούς, αφού έτσι θέλουν,έτσι για να ηρεμήσουν, μην πω δηλαδή να βγουν και τα τανκ για να ηρεμήσουν ακόμα περισσότερο"

    Ασχολίαστο...(ήδη χάλασα πολύ ενέργεια που σου απάντησα.)

    3.Φίλε gikostas : "Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους τρομοκρατική οργάνωση είναι αυτή που βλέπει την εξουσία στα μάτια ενός παιδιού που τυγχάνει να είναι αστυνομικός και όχι κάπου αλλού.Μυρίζει προβοκάτσια το όλο σενάριο.Το σημαντικό είναι να πάει καλά το παιδί και δυστηχώς όλα αυτά πάντα θα υπάρχουν"

    Συμφωνώ απόλυτα.

    4.Vero : "Ετσι πρεπει... να κατεβει κατω στρατός και να τους ρίξει φυλακή....
    Όπως είπε και το παίδι που ανοιξε το θέμα, αυτος που πήγε να ρίξει στους αστυνομικούς ήταν σκόπιμα δηλαδη και αποκαλειται δολοφονος, ενώ ο αστυνομικός που σκότωσε το παίδι δεν το είχε στο μυαλό του απο πιο πριν. Σορρύ κιόλας..."

    Χχαχαχχααχαχχαχα..η πιο ενδιαφέρουσα άποψη που έχω ακούσει...Επειδή δηλαδή δε το είχεστο μυαλό του όταν άρχισε την υπηρεσία του ή τη βάρδια του ας πούμε δεν είναι αποκαλείται δολοφόνος...έπρεπε να το είχε σχεδιάσει...

    Όσο για το στρατό....Hi Hitler........!!!!!

    edit 1:Ο νταλάρας δεν είναι καλλιτέχνης.

    edit 2:Εννοείται πως ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ την ενέργεια,εννοείται πως αυτό δεν είναι αγώνας/αυθόρμητη εξέγερση κλπ κλπ κλπ ούτε καν αντιεξουσιατική επίθεση.Όλοι οι σκεπτόμενοι άνθρωποι καταλαβαίνουν πως ακόμα και οι αστυνομικοί είναι οι ίδιοι θύματα μιας βίαιης πολιτικής.

    edit 3:Προσέχουμε λίγο τι αποκαλούμε "τρομοκρατική οργάνωση".Αυτό ήταν καθαρά μια εγληματική πράξη ή άνανδρου ή κάτι κρύβεται (πολιτική σκοπιμότητα πχ όπως είπε ο noizreduction) που δε μπορούμε να το γνωρίζουμε.

    Δε μπορούμε να αποκαλούμε τρομοκράτες κάποιους που έφαγαν το Μπακογιάννη πχ,ή πολεμούν στη χώρα τους με ότι μέσα έχουν για να διώξουν τους κατακτητές(..γιάτί και η Χαμάςαποκαλείται τρομοκρατική οργάνωση νομίζω..) με κάποιους που χωρίς αιτία προσπάθησαν να σκοτώσουν ένα παιδί που απλώς έκανε τη βαρδιά του...

    Είναι κάπως διαφορετικά τα πράγματα.



    σορρυ τοτε γτ ηθελα να εχω διαζευξη(ή) οχι (και) .τεσπα...για να ριξει η για να εκφοβισει και μονο με την θεα του οπλου...αλλα εγω δεν λεω οτι δεν ηθελε να πιξει λεω οτι δεν ηθελε να σκοτωσει ...σκοψου το λιγο λογικα... δεν υπαρχει κανενας ανθρωπος (τουλαχιστον κανενας μη ψυχασθενης) που θα σημαδευε για να σκοτωσει ενα παιδι...

    ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΩΝΩ ΤΟΝ ΑΣΤΥΝΟΜΟ

    απλα καταδικαζω ολους τους αλητες και τους υποκινητες

    ταυτοχρονο και ολους τους ''αγωνες'' που εγιναν γιατι ειναι αγωνες εκ του ασφαλους ,ειναι υποκινουμενοι, και ασκοποι ως προς τυς φαινομενικους στοχους(οι στοχοι των υποκινητων επιτυγχανονται)

    οσο για το αν κατεβηκε να πουλησει τσαμπουκα για σκεψου και πες μου...εισαι αστυνομος και κανεις περιπολια...καποιοι αλητες σου πετανε ενα μπουκαλι στο αμαξι...εσυ τι κανεις? το αφηνεις ετσι? ειναι μια παρανομη πραξη και ο αστυνομος καλα εκανε και γυρισε πισω να ζητησει τον λογο...η συνεχεια ομως δεν ηταν και τοσο καλη....

    1)ο νταλαρας ειναι αψογος καλιτεχνης και ας θελουν αλλοι να τον μειωνουν γτ ''οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια''(ονοματα δεν λεω ...βλ.πανουση).εχει καταπληκτικη φωνη(δυστηχως οχι ομως και εκφραστικη) και εχει εξαιρετικη παρουσια στην ελληνικη δισκογραφια

     


    theo182
    07.01.2009, 16:10

    Παράθεση:

    Το μέλος ins2anity στις 07-01-2009 στις 14:08 έγραψε...

    οσο για το αν κατεβηκε να πουλησει τσαμπουκα για σκεψου και πες μου...εισαι αστυνομος και κανεις περιπολια...καποιοι αλητες σου πετανε ενα μπουκαλι στο αμαξι...εσυ τι κανεις? το αφηνεις ετσι? ειναι μια παρανομη πραξη και ο αστυνομος καλα εκανε και γυρισε πισω να ζητησει τον λογο...η συνεχεια ομως δεν ηταν και τοσο καλη....

    Παιδάκι μου πας ΚΑΛΑ????? ΤΗ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ?????Αλήθεια είσαι σίγουρα μαθητής???????

    Αλήτες?????Αποκαλείς αλήτη δηλαδή τον Αλέξη σωστά????Επειδή πέταξαν ένα μπουκάλι????Εσύ δεν έχεις κάνει μαλακίες στη ζωή σου???????????

    Ωραία και εγώ λοιπόν θα έπρεπε να ήμουνα νεκρός...Βέβαια βέβαια γτ και εγώ όταν ήμουνα 14-15 κρυβόμασταν και πετάγαμε πορτοκάλια στα λεωφορεία.Επίσης χτυπάγαμε κουδούνια και τρέχαμε και το καλοκαίρι κρυβόμασταν στο κάδο και βρέχαμε τους περαστικούς με το λάστιχο...

    ΣΚΟΤΩΣΤΕ ΜΕ>....ΕΙΙΜΑΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ....

    Μη μας λες ότι η συνέχεια δεν ήτανε και πολύ καλή ...η συνέχεια είναι ο θάνατος....

    Και σου έχω πει.Αν έχεις αστυνομικό πατέρα ή αδερφό μη προσπαθείς να κάνεις προπαγάνδα και να τους υποστηρίξεις με κάθε λαλακία.

    Είπαμε.Δεν είναι όλοι μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι.Εξαιρούνται οι δικοί σου.Α,και ο θείος μου.

    Είναι αυτό που λέμε "Όλες οι γυναίκες είναι π@#$%ς   εκτός από τη μάνα μου"...{#emotions_dlg.whistling}