ελληνική μουσική
    638 online   ·  210.864 μέλη

    Είπε τους Deep Purple αχρηστους !!!!!!!!!!!!!

    JohnieAnto
    05.02.2009, 12:20

    Τι είπε το άτομο, γράφει στο avopolis.gr ένα καμένο μουσικό site, τη στήλη the other side, στην οποία καταρχήν παρομοιάζει τους DEEP PURPLE με τους ΠΥΞ ΛΑΞ, αν έχεις το θεό σου ρε μεγάλε....... και στην συνέχεια τους λέει άχρηστους ....αν είναι δυνατον.... οι DEEP PURPLE άχρηστοι, ένα απο τα κορυφαία συγκροτήματα του πλανήτη που έδωσαν το στίγμα τους στην παγκόσμια μουσική σκηνή και έχουν γράψει ιστορία με όλη τη σημασία της λέξης, ο Δημήτρης Κανελλόπουλος ""συγραφέας του άρθρου "" τους λέει άχρηστους !!!!!!!!!!!!

    Για αυτό τον λόγο Μουσικά στην Ελλάδα πάμε κατα διαόλου !!!!!!!

    Θα έλεγα όλοι οι αντίστοιχοι Κανελλόπουλοι των μουσικών sites που υπάρχουν, να συμορφωθούν, να μάθουν λίγο απο μουσική, να μάθουν να ακούνε πρώτα και μετά ας εκφέρουν γνώμη.....ΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ...... για να μήν χρησιμοποιήσω άλλη έκφραση....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-02-2009 12:47 ]


    freddieKrueger
    05.02.2009, 12:28

    Ακριβες λινκ εχεις φιλε?


    JohnieAnto
    05.02.2009, 12:34

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 05-02-2009 στις 12:28 έγραψε...

    Ακριβες λινκ εχεις φιλε?



    http://www.avopolis.gr/theotherside/

     

    μπες στη σελίδα και κατέβα λίγο κάτω και θα το δείς


    freddieKrueger
    05.02.2009, 12:44

    Το ειδα φιλε...βασικα δεν τεκμηριωνει την αποψη του...

    Γενικως πεταει μια κοτσανα κι οποιον παρει ο χαρος...ευτυχως που εχει ποστ και τα οπισθια της Μαρως Λυτρα...κι ανεβαινει το επιπεδο...{#emotions_dlg.helpsmilie}


    -----------------
    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 05-02-2009 13:33 ]


    JohnieAnto
    05.02.2009, 12:49

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 05-02-2009 στις 12:44 έγραψε...

    Το ειδα φιλε...βασικα δεν τεκμηριωνει την αποψη του...

    Γενικως πεταει μια μλκια κι οποιον παρει ο χαρος...ευτυχως που εχει ποστ και τον κωλο της Μαρως Λυτρα...κι ανεβαινει το επιπεδο...{#emotions_dlg.helpsmilie}



    Γματα !!!! Του κώλου άποψη είναι!


    Orfeus
    05.02.2009, 13:05

    Παράθεση:

    Το μέλος JohnieAnto στις 05-02-2009 στις 12:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 05-02-2009 στις 12:44 έγραψε...

    Το ειδα φιλε...βασικα δεν τεκμηριωνει την αποψη του...

    Γενικως πεταει μια μλκια κι οποιον παρει ο χαρος...ευτυχως που εχει ποστ και τον κωλο της Μαρως Λυτρα...κι ανεβαινει το επιπεδο...{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Γματα !!!! Του κώλου άποψη είναι!

    Ούτε κι εσείς όμως ανεβάζετε το επίπεδο με εκφράσεις σαν κι αυτές που χρησιμοποιείτε.  {#emotions_dlg.nono}


    jorge
    05.02.2009, 13:07

    Johnie ωραία ατάκα, αλλά προσπάθησε να γράφεις λίγο πιο προσεκτικά. Αν θέλουμε να ανέβει το επίπεδο, ας το προσπαθήσουμε πρώτα εμείς.


    PARATERISTAS
    05.02.2009, 13:10

    Eτσι ειναι οι φελλοι...επιπλέουν(το ιδιο λεμε πιο ευγενικα)


    JohnieAnto
    05.02.2009, 13:12

    οκ ρε παιδες ! εχετε δίκιο απλά ξεχνιέμαι καμια φορά και γράφω οτι σκεφτομαι..... SORYYYYY


    freddieKrueger
    05.02.2009, 13:28

    Αγαπητοι Ορφεα και Ζωρζ απο τη δικη μου τη μερια εχω να πω το εξης:Μετεφερα απλως οτι ειδα στο λινκ!Και βεβαια θα μπορουσα να αναφερθω στα οπισθια κι οχι στον κ...λο της Μαρως,αλλα δε νομιζω οτι το επιπεδο μιας συζητησης κρινεται σε τοσο λεπτα σημεια...

    Ουτως η αλλως δεν μπορει να υπαρξει  κουβεντα επιπεδου απεναντι σε καποιον που απλα σπιλωνει το ονομα των DEEP PURPLE η τους παραλληλιζει με τους Πυξ λαξ χωρις να βασιζει σε επιχειρηματα την αποψη του...

    Γενικα οι αποψεις του πραγματικα ειναι 'της γλουτιαιας χωρας' οπως πολυ ευστοχα υπογραμμιζει ο johnie, καθοτι ανυποστατες και ατεκμηριωτες...


    noizreduction
    05.02.2009, 14:52

    Αφου το ξερουμε ολοι πως οταν καποιος δεν "αρπαζει" στην Ελλαδα για μια συναυλια, τοτε αναγκαστικα εφαρμοζει την αντιθετη μεθοδο...δηλαδη αντι για γλειψιμο κανει θαψιμο.

    Τωρα τα μαθαμε αυτα? 


    jorge
    05.02.2009, 15:57

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 05-02-2009 στις 13:28 έγραψε...

    Αγαπητοι Ορφεα και Ζωρζ απο τη δικη μου τη μερια εχω να πω το εξης:Μετεφερα απλως οτι ειδα στο λινκ

    Η παρατήρηση δεν ήταν για σένα.


    thaliey
    05.02.2009, 16:04

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 05-02-2009 στις 14:52 έγραψε...

    Αφου το ξερουμε ολοι πως οταν καποιος δεν "αρπαζει" στην Ελλαδα για μια συναυλια, τοτε αναγκαστικα εφαρμοζει την αντιθετη μεθοδο...δηλαδη αντι για γλειψιμο κανει θαψιμο.

    Τωρα τα μαθαμε αυτα? 



    εχεις δικιο ρε συ αν ειχε πει κατι σωστο αλλωστε θα ειχε πει και επειγχηρηματα για να τεκμηριωσει την αποψη του!


    kithara-woman
    05.02.2009, 18:59

    {#emotions_dlg.thumbdown} {#emotions_dlg.blink} {#emotions_dlg.nono}{#emotions_dlg.mad} {#emotions_dlg.helpsmilie}

    Τι λέει ρε παιδιά;Το 'χει χάσει;{#emotions_dlg.ban}

    Αλλά πόση σοβαρότητα να περιμένεις με τέτοιες φωτογραφίες που πλαισιώνουν το άρθρο;{#emotions_dlg.thumbdown}


    kwstasagas
    05.02.2009, 19:50

    {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}Τι ήταν αυτό που διάβασα ???
    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 05-02-2009 20:03 ]


    sitzoune81
    05.02.2009, 21:11

    Στην πυρά! Στην πυρά ο Κανελλόπουλος! Σταύρωσον! ουυυυυ σιξ χάντρεντ σίξτυ σίξ!

    Εμπρός όλοι στην παλαϊκή συγκέντρωση στο Πεδίον του Άρεως, αύριο στις 8, να κάψουμε εκτυπωμένα κείμενα του ύψιστου υβριστή Δ. Κανελλόπουλου!

    Η ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ!


    nowaveband
    05.02.2009, 21:35

    Ρε παιδιά πως κάνετε έτσι......Και οι πυξ λάκιδες και οι ντίπ πέρπλαδες είναι διαφορετικοί σαν μουσικά είδη....Αλλά άχρηστοι και οι δύο...Συσχετισμός οπότε επιτυχημένος εκ μέρους του δημοσιογράφου υπάρχει,,,,{#emotions_dlg.walkman} Η ρόκ να μας ενώνει...Ακόμα και η άθλια μορφή της!


    vero
    05.02.2009, 22:13

    Eλεος δηλαδη! δεν ξερω... αλλα για μενα η μπαντα εχει δωσει πολλα στο μουσικο στερέωμα απ οτι οι Πυξ Λαξ..... τωρα εαν τους εξισωνει και τους διαφθειρει... δικαιωμα του... ετσι κι αλλιως επιχειρηματα δεν εχει το κειμενακι... που εγω αδιαφορω ....εμ ετσι εχουμε καταντησει στην Ελλαδα... ότι μ***** μας ερθει στο μυαλο την πεταμε... χώρις να υπάρχει λογική.....


    djmetronomos
    05.02.2009, 23:15

    guys and girls... Ηρεμία! Έτσι είναι το στυλ του συγκεκριμένου δημοσιογράφου. Συμπυκνώνει κάποιες ειδήσεις & απόψεις σε μια βδομαδιαία στήλη. Κι εγώ δε συμφωνώ πάντα μαζί του, μου αρέσει όμως που δεν κρατάει προσχήματα και τα λέει όπως τα αισθάνεται. Δεν είναι τρισέλιδη ανάπτυξη ιδεών του Αργύρη Ζήλου για να επιχειρηματολογήσει...

    Προσωπικά, τους λάτρεψα τους Deep Purple, από το '68 ως το '75 περίπου. Μετά έχασα ενδιαφέρον. Δίχως Gillan, Blackmore... Εξάλλου ξεκινούσε το new wave/punk και είχα καλύτερα πράγματα ν' ασχοληθώ. Ο Κανελλόπουλος αναφέρεται συχνά στις συναυλίες στην Ελλάδα και πιστεύω ότι εκεί στοχεύει στο κείμενο του: άλλη μια από τα ίδια, από ένα γκρουπ που έχει διαλυθεί κι έχει επανασυνδεθεί 1000 φορές.

    Μου φαίνεται κάπως αρρωστημένο αυτό που κάνουμε. Κάποιος δημοσιογράφος κριτικάρει κάποιο γκρουπ, εμείς κριτικάρουμε την κριτική, κάποιοι κριτικάρουν την κριτική της κριτικής... Σπαταλάμε φαιά ουσία. Σάμπως θα αλλάξει η ζωή μας δίχως Deep Purple στα 2009?


    GL
    06.02.2009, 02:52

    To επίμαχο απόσπασμα που έγραψε ο τύπος είναι το παρακάτω....



    Λοιπόν, Κανελόπουλε, αρθρογράφε της χορίστρας......

    Βασικά μία ερώτηση:
    Αν οι Purple ειναι οι Πυξ Λαξ του Hard Rock, ποιοι είναι οι αντίστοιχοι Deep Purple του Ελληνικού ροκ???

    Υ.Γ 1:
    Ναι ρε λαλάκα!! Θα πάμε και στους AC/DC, θα πάμε και στους Άχρηστους...Τουλάχιστον όλοι αυτοί οι ΑΧΡΗΣΤΟΙ είναι πιο χρήσιμοι σε όλους  εμάς τους άσχετους με την δικιά σου ιδιοσυγκρασία.....

    Υ.Γ 2:
    Ο τίτλος της στήλης σου λέγεται: "Δεν ξέρω τι να πω, αλλά θα το πω". Καλά κάνεις και ξηγιέσαι έτσι, αλλά και εμένα θα μου επιτρέψεις να πω αυτό που θέλω να πω για σένα χωρίς να ξέρω πως να το εκφράσω...