ελληνική μουσική
    965 online   ·  210.856 μέλη

    Είπε τους Deep Purple αχρηστους !!!!!!!!!!!!!

    heliasv
    08.02.2009, 14:56

    JohnieAnto θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενής μιας και δεν με ξέρεις από χθες, οπότε το αν "το έχω" άστο καλύτερα! Όπως και ο δημοσιογράφος θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει άλλες λέξεις για να μην γίνει προκλητικός έτσι κι εσύ θα μπορούσες να απαντήσεις με διαφορετικό τρόπο. Έχω καταλάβει από την αρχή αυτό που λες και καταλαβαίνω γιατί έγραψες αυτά που έγραψες! Απλά θεώρησα αυτό το παράδειγμα άστοχο και ήθελα να το επισημάνω! Είναι τόσο κακό αυτό?


    johnfrusciante
    08.02.2009, 15:02

    εμενα ο μπαμπας μου ειναι ο πιο δυνατος του κοσμου..γι αυτο ατςςς ρε...

     

    αχ θα τρελαθω με αυτα που διαβαζω...

     

    jorge μην αγχωνεσαι..εγω με τον freddie μια χαρα μιλαγαμε..κ ουτε προσβληθηκε κανεις.....τωρα με μια καινουργια πορδη στο αερα που πεταχτηκε δε ξερω τι θα γινει..γιατι εβαλα κ καινουργιο υποκαμισο κ δεν θελω να μυριζω..οχι τπτ αλλο...

     

     


    moufidis
    08.02.2009, 15:16

    Και γιατί το λές Υποκάμισο; Τι είναι; Υπολοχαγός;


    johnfrusciante
    08.02.2009, 15:46

    ετσι το λενε το γαμβριατικο υποκαμισο...


    revelation
    09.02.2009, 07:46

    an les gia mena ok sorry den parembaino ksana


    -----------------
    Η ζωή είναι σαν τη χορδή μίας κιθάρας. Έχεις πολλές νότες να παίξεις αν όμως την ζωρίσεις πάρα πολύ θα σπάσει. Δεν υπάρχει σύμπτωση, μόνο η ψευδαίσθηση της συμπτώσεος Music is the language of God. Jazz is His slang.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : revelation στις 09-02-2009 14:21 ]


    john1987
    09.02.2009, 13:16

    Ρε παιδια ενταξει υποκειμενικο το θεμα οσον αφορα τα γουστα του καθενος,αλλα η αποψη οτι συγκροτημα μεγεθους Deep Purple ειναι αχρηστο (γιατι οι Πυξ Λαξ ειναι οντως χεχε) νομιζω οτι απο μονη της δε στεκει και πολυ!

     

    Anyway,εγω προτιμω τους Rainbow...Smile


    RockAlximistis
    10.02.2009, 18:33

    "Κύριε Κανελλόπουλε,
                                   σας γράφω για να εκφράσω την γνώμη μου σχετικά με ένα άρθρο σας στην στήλη Otherside,με το όνομα "Deep Purple:Οι Πύξ Λάξ του Hard Rock"...
    Η αλήθεια είναι πως πρώτη φορά στην ζωή μου γράφω κάτι τέτοιο,και αυτό συμβαίνει γιατί πρώτη φορά στην ζωή μου διαβάζω ένα τόσο ΗΛΙΘΙΟ και αβάσιστο κείμενο.Δεν είναι κακό να είσαι άσχετος για κάτι...Όλοι είμαστε σε κάτι...Κακό όμως είναι να φωνάζεις πως είσαι άσχετος και άχρηστος σε κάτι.Λυπάμαι που το λέω αλλά εσείς "Κύριε" Κανελλόπουλε είστε εντελώς άσχετος τόσο από μουσική ιστορία,τόσο από μουσική παιδεία τόσο και από μουσική αρμονία...Κανένα άρθρο σας στην συγκεκριμένη στήλη δεν είναι αντικειμενικό,δεν αναλύει έστω επιφανειακά την μουσική δομή των κομματιών,σε αντίθεση εσείς με αμπελοφιλοσοφίες γράφετε και διαφημίζεται την άγνοιά σας για την Μουσική.
    Καλύτερα να πάψετε να γράφεται και να δημοσιεύεται μόνο αυτές τις "καλλιτεχνικές" φωτογραφίες..Τουλάχιστον αυτές δεν κάνουν συντακτικά λάθη,δεν προσπαθούν να μειώσουν συγκροτήματα με τεράστια ιστορία και δεν προσπαθούν αποτυχημένα να προωθήσουν άλλα συγκροτήματα στην θέση τους...Άλλωστε τουλάχιστον αυτές οι φωτογραφίες εν αντιθέσει με τα άρθρα σας αυξάνουν την επισκεψιμότητα του site...

    Τις καλησπέρες μου...."

    Το email που έστειλα στον συγκεκριμένο κύριο...


    SpyrusTheVirus
    11.02.2009, 07:51

    αμα σου πω οτι και γω αχρηστους τους θεωρώ?και αυτους και τους Πιξ Λαξ και πιθανότατα το 80% των συγκροτηματων που ακους,τι θα μου πεις?


    LOUREED
    11.02.2009, 11:36

    Δεν ξρω αν οι Deep Purple itan axristoi.Στο γυμνασιο ακουγα μερικα τραγουδια. Τωρα ειναι βασανιστηριο να κατσω να ακουσω.

    Θεωρω οτι εχουν προσφερει πραγματα αλλα μονο στο μεταλ.Αποδειξη ειναι οτι οσοι ακουν deep purple ακουν πολυ μεταλ.

    Στο ροκ δεν νομιζω να εχουν προσφερει και πολλα πραγματα. Εκει υπαρχουν πολυ σημαντικοτερα συγκροτηματα οπως οι Byrds οι Κinks oi Rolling stones oi Velvet Underground ο Dylan οι Love.

     

     


    Orfeus
    11.02.2009, 13:54

    Παράθεση:

    Το μέλος LOUREED στις 11-02-2009 στις 11:36 έγραψε...

    Εκει υπαρχουν πολυ σημαντικοτερα συγκροτηματα οπως οι Byrds οι Κinks oi Rolling stones oi Velvet Underground ο Dylan οι Love.

    {#emotions_dlg.rockon} {#emotions_dlg.beer}


    sigur
    11.02.2009, 14:19

    περίεργο επίθετο διάλεξε για να περιγράψει ένα μουσικό γκρούπ ο τύπος ή απλά έγινε κακή μετάφραση. εκτός και εαν έχει προσωπικά μαζί τους βέβαια.

     

    οι μόνες που δικαιούνται να χαρακτηρίσουν έτσι τα παλληκάρια μας είναι οι...γυναίκες τους !!! το άχρηστος είναι καθαρά γυναικείος χαρακτηρισμός. νομίζω....

     

     


    revelation
    11.02.2009, 14:31

    Παράθεση:

    Το μέλος SpyrusTheVirus στις 11-02-2009 στις 07:51 έγραψε...

    αμα σου πω οτι και γω αχρηστους τους θεωρώ?και αυτους και τους Πιξ Λαξ και πιθανότατα το 80% των συγκροτηματων που ακους,τι θα μου πεις?



     

    Θα σου πούμε και εσένα "με τι επιχείρημα;"

    ΑΛΛΟ το άχρηστοι και άλλο το δεν μου αρέσει. παιδιά... λίγη αντικειμενικοτητα.


    revelation
    11.02.2009, 14:32

    Παράθεση:

    Το μέλος LOUREED στις 11-02-2009 στις 11:36 έγραψε...

    Δεν ξρω αν οι Deep Purple itan axristoi.Στο γυμνασιο ακουγα μερικα τραγουδια. Τωρα ειναι βασανιστηριο να κατσω να ακουσω.

    Θεωρω οτι εχουν προσφερει πραγματα αλλα μονο στο μεταλ.Αποδειξη ειναι οτι οσοι ακουν deep purple ακουν πολυ μεταλ.

    Στο ροκ δεν νομιζω να εχουν προσφερει και πολλα πραγματα. Εκει υπαρχουν πολυ σημαντικοτερα συγκροτηματα οπως οι Byrds οι Κinks oi Rolling stones oi Velvet Underground ο Dylan οι Love.

     

     



     

    Συμφωνώ απόλυτα διότι οι Deep Purple όσο και αν μου αρέσουν πάρα πολύ παραδέχομαι ότι ειναι η αρχή του heavy metal και δεν άνηκαν τόσο στο rock.


    JohnieAnto
    11.02.2009, 15:47

    Παράθεση:

    Το μέλος SpyrusTheVirus στις 11-02-2009 στις 07:51 έγραψε...

    αμα σου πω οτι και γω αχρηστους τους θεωρώ?και αυτους και τους Πιξ Λαξ και πιθανότατα το 80% των συγκροτηματων που ακους,τι θα μου πεις?



     

    Θα σε στείλουμε να κάνεις παρέα με τον Κανελόπουλο !! θα τα βρείτε !!!


    freakhood
    12.02.2009, 04:24

    Παράθεση:

    Το μέλος SpyrusTheVirus στις 11-02-2009 στις 07:51 έγραψε...

    αμα σου πω οτι και γω αχρηστους τους θεωρώ?και αυτους και τους Πιξ Λαξ και πιθανότατα το 80% των συγκροτηματων που ακους,τι θα μου πεις?



    Συμφωνώ απόλυτως.


    NikosRoman
    12.02.2009, 16:19

    Παράθεση:

    Το μέλος SpyrusTheVirus στις 11-02-2009 στις 07:51 έγραψε...

    αμα σου πω οτι και γω αχρηστους τους θεωρώ?και αυτους και τους Πιξ Λαξ και πιθανότατα το 80% των συγκροτηματων που ακους,τι θα μου πεις?



    Τωρα αμα σου πω οτι ειναι καλυτεροι απο την ρεγγε της μαστουρας,την ντισκο με τα λαμε πουκαμισα,και το ροκ ν ρολ της φαβοριτας που ακους εσυ?Τι να μας πεις?
    Να ειναι κατι καινουργιο ομως!!!!(αυτο που θα πεις)


    LOUREED
    12.02.2009, 16:48

    Πρεπει να αναφερθει επισης η μεγαλη απατη με το "Child in time"

    Τα μελη των Περπλ εχουν πει οτι εμπνευστηκαν απο το "Bombay Calling" ton It's a Beautiful Day. Δεν μιλαμε απλως για εμπνευση αλλα για καθαρη κλεψια αφου δεν τους αναφερουν καθολου στα credits  του δισκου.

    Ιδου η αποδειξη


    https://www.youtube.com/watch?v=zAJoAO88BdkLink

    >

    http://en.wikipedia.org/wiki/It's_a_Beautiful_Day


    johnfrusciante
    12.02.2009, 21:25

    χαχαχα....ΘΑ ΑΣΤΕΙΕΥΕΣΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!....πραγματικα απιστευτο..δεν ειχα ιδεα..


    kwstasagas
    12.02.2009, 22:38

    [Άσχετο / offtopic : Μια και ανακαλύψατε το - ιδιοφυές - BOMBAY CALLING από τον ομώνυμο δίσκο των It's A Beautiful Day, σάς προτείνω να ανακαλύψετε ΟΛΟΚΛΗΡΟ τον εν λόγω δίσκο (έτους 1968) !!! Απλά  ... το κάτι άλλο !!! Αναφέρω μόνο ότι αποτέλεσε βασική επιρροή του ΜΑΝΟΥ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙ για να γράψει τον ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΙΚΟ .... ] ....


    NikosRoman
    13.02.2009, 01:23

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 12-02-2009 στις 22:38 έγραψε...

    [Άσχετο / offtopic : Μια και ανακαλύψατε το - ιδιοφυές - BOMBAY CALLING από τον ομώνυμο δίσκο των It's A Beautiful Day, σάς προτείνω να ανακαλύψετε ΟΛΟΚΛΗΡΟ τον εν λόγω δίσκο (έτους 1968) !!! Απλά  ... το κάτι άλλο !!! Αναφέρω μόνο ότι αποτέλεσε βασική επιρροή του ΜΑΝΟΥ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙ για να γράψει τον ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΙΚΟ .... ] ....



    Ωχ φιλε!!!Εριξες βαρυ ονομα στο τραπεζι.(και δεν σε εχουν παρει χαμπαρι ακομα).Εσπειρες κεραυνο,θα θερισεις θυελλα........χαχαχαχα{#emotions_dlg.beer}