ελληνική μουσική
    882 online   ·  210.851 μέλη

    6ο Live: Εντυπώσεις, Φωτογραφίες, Video

    AR-ON
    15.02.2011, 04:39

     

     

    (... Απλά να υπογραμμίσω τρία σημαντικά για μένα σημεία:

    Από τη μία

    1) την κουβέντα του ixthis: Οι καλλιτέχνες οφείλουν να προάγουν το νου και την ψυχή και οχι να παραδίνονται. Για κανενα αντάλαγμα.

    και

    2) την κουβέντα του mixalis-kleanthis: Γιατί τώρα ακούμε μόνο τον εαυτό μας και τελικά είμαστε πιο μόνοι  απ όλους.

    ενώ από την άλλη

    3) το γεγονός ότι ο Kay ήταν από τους ελάχιστους (ή μήπως ο μόνος;) από τους συμμετέχοντες μουσικούς που ΤΙΜΗΣΕ όλους τους συναδέλφους του μένοντας μέχρι το τέλος σχεδόν του Live...)

     

    (το παραπάνω μήνυμα έχει μεταφερθεί εδώ: http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=23896&start=0)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AR-ON στις 17-02-2011 20:06 ]


    AlfaWolf
    15.02.2011, 07:55

    Θα συμφωνήσω σε όλα με τον Χάρη (ar-on)

    Oσο για το θέμα παραμονής του κόσμου στο Live εγώ ήμουν ο πρώτος που το έθιξα από το ραδιόφωνο μας το ποσό κακή εντύπωση μου έκανε  αλλά …

    Καμιά φορά κρίνουμε κατ ιδίαν τα αλλότρια  :)

    Στο συγκριμένο  Live υπήρξαν κάποιοι παράγοντες που βοήθησαν να συμβεί έντονα αυτό

    Κάτι η καθυστέρηση έναρξης κάτι ότι πολλοί από τους παρευρισκομένους δεν είχαν μέσον μεταφοράς και έφυγαν να προλάβουν το τελευταίο μετρό , κλπ .


    ilio
    15.02.2011, 09:05

    Δεν έχω φώτο μα ούτε και βίντεο αλλά ούτε και την μαρτυρία πως ήμουν παρούσα

    στην "Αυλαία" να παραθέσω εδώ.

    Ήμουν όμως συντονισμένη ραδιοφωνικά και έχω να δηλώσω πως ήταν μια πραγματικά

    υπέροχη βραδιά,ακόμα και για εμάς που ακούγαμε από μακριά...

    Συγχαρητήρια σε όλους τους μουσικούς για την ενέργεια τους,την παρουσία,την μοναδικότητα τους

    σε αυτό το live του Musicheaven!!!{#emotions_dlg.clap}

    Συγχαρητήρια στον jorge για το μεράκι και το "δόσιμο" του πραγματικά για να διεξαχθεί αυτή

    η βραδιά!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Συγχαρητήρια επίσης στο πολύ ταιριαστό πλέον δίδυμο των παρουσιαστών Deos και Pastella

    που χρωμάτισαν την βραδιά με τις εισαγωγές τους και τις παρουσιάσεις τους και το καναν κάτι

    σαν musicheavenοβίζιον!{#emotions_dlg.biggrin}){#emotions_dlg.thumbup}

    Συγχαρητήρια στην ΣΟΛ,δηλαδή στους ΚΙΤ_ΚΑΤ,aiolos_m,Spiroos και beatlus για την συμβολή τους

    σε αυτήν την προσπάθεια (νομίζω πως η ηχητική πολυμορφία των συγκροτημάτων ευθύνεται σε ένα

    μεγάλο μέρος και σε αυτούς! ){#emotions_dlg.thumbup}

    Τέλος ,όσον αφορά τον προβληματισμό σχετικά με την μεγάλη διάρκεια του live και το γεγονός

     πως κάποια συγκροτήματα παίζουν σε χώρο που έχει αδειάσει,νομίζω πως η ιδέα ενός διημέρου τελικά

     είναι πολύ καλή.

    Έτσι θα μοιράζεται ο χρόνος και θα μπορεί τόσο ο κόσμος όσο και τα συγκροτήματα να χαίρονται

    τις στιγμές τους!!!

    Ο jorge όμως δεν ξέρω αν θα πρέπει να παίρνει extra συμπληρώματα διατροφής για αυτό το διήμερο

    φεστιβάλ ε;;;{#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------
    Κάθε Τρίτη βράδυ 23.00-01.00 μαζί σας με "μια ανάσα"!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ilio στις 15-02-2011 09:07 ]


    Termite
    15.02.2011, 10:56

    Καλημέρα σε όλους.

    Θέλω μέσα απο αυτό το βήμα (πολλοί φίλοι εντός MH γνωρίζουν οτι έχω σταματήσει να συμμετέχω στην κοινότητα) να ευχαριστήσω τον Rivera, τον andreas_dr, τον pavlopoulos και τη Γιοβάννα που για χάρη του live επανενωθηκε η Rivera Band σχεδόν όπως πριν 2 χρόνια.

     

    Θα ήθελα να προσθέσω και την δική μου άποψη στο θέμα της ανταπόκρισης του κοινού πριν,μετά και κατα τη διάρκεια των κομματιών:

    Αυτή η κατάσταση επικρατεί σε κάθε live του ΜΗ και δεν είναι απαραίτητα κάτι κακό. Ίσως να είχε αποφευχθεί, αν οι μουσικοί-τραγουδιστές που βγήκαν μόνο με μια κιθάρα έπαιζαν ειτε όλοι μαζί (ο ένας μετά τον άλλο) είτε σε 2 μέρη. Έτσι θα μπορούσε να υπάρχει καλύτερη ροή, και περισσότερη προσοχή. Συμφωνώ λοιπόν σε αυτό το σημείο με τον Kay. Δική μου εκτίμηση είναι οτι θα μπορούσαν να λειτουργούν σαν "διάλλειμα" απο συνεχόμενο σκληρό ήχο αλλά και σαν επίλογος για να ηρεμήσει και ο κόσμος απο την ένταση της μουσικής.

     

    Υ.Γ.1: Για να απορρίψετε κάτι (είτε ειναι ποζεριά, είτε είναι αγγελόπουλος, είτε σκυλάδικο, είτε ένας απλός μελωδικός κιθαρωδός) πρέπει πρώτα να το γνωρίσετε. Και επειδή δεν γίνεται να είναι κάποιος γνώστης των πάντων...ας εκμεταλευτεί όποιος θέλει, οποιοδήποτε απο τα μουσικά ερεθίσματα που του δόθηκαν στο live της Κυριακής (γιατι ουσιαστικά γι αυτό μιλάμε-για ερεθίσματα όχι για ολοκληρωμένες παρουσιάσεις) απο τον Kay, τους Verbal Delirium, τον δάσκαλο Μιχάλη Κλεάνθη, τους Δια Μαγείας κλπ.

    Υ.Γ.2: Τα συγχαρητήριά μου στους Colpo Grosso και τους Verbal Delirium για το εξαιρετικό επίπεδο της δουλειάς τους.


    Kay
    15.02.2011, 11:16
    Συμφωνούμε για αυτό και είπα και ξαναλέω ότι όλη η διοργάνωση ήταν σουπερ και όπως είπαν και άλλοι το θέμα με τις 23 μπάντες/nosoundcheck/και εναλλαγές ήτανε F1 και πιο θαυματουργό από την εικόνα στην Τήνο. Μην παρεξηγούμε πάντα το γραπτό λόγο - Δεν τσακώνεται κανείς ;)
    skordalis21
    15.02.2011, 11:19
    Και μαλιστα για να γινει πιο γρηγορα κατι τετοιο, προτεινω να συμμετασχουμε οχι μονο ως μουσικοι, αλλα ο καθενας να βοηθησει κ στα οργανωτικα ωστε να μη τραβηξει παλι κουπι ο jorge κ η παρεα του κ να τρεχουν πανω κατω συνεχεια για ολους. Να διοργανωθει δηλαδη απο το musicheaven το οποιο δεν ειανι μονο η διαχειρηση αλλα κ εμεις ολοι που ειμαστε μελη.
    jorge
    15.02.2011, 12:44

    Βρήκα και Blindfold από ...μπρος :)

    ΥΓ. Ελπίζω σύντομα να μπορεσω να γράψω κάτι κι εγώ.





    επισυναπτόμενα: IMAG0413.jpg 
    rouli726
    15.02.2011, 13:35

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 15-02-2011 στις 05:47 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 15-02-2011 στις 04:26 έγραψε...

    Πραγματικά μιλάτε σοβαρά?

    Ποιος φυσιολογικός άνθρωπος δηλαδή θα μείνει 7 ώρες ακίνητος αμίλητος αγέλαστος?

     

    Απο κει κ πέρα όταν κάτι που άκουγα δε μου άρεσε,φρόντιζα να κάνω τις βόλτες μου να γνωρίσω όσο πιο πολλά παιδιά μπορώ,είναι παράλογο?

    ΟΚ.

    Αν καί είσαι λίγο εκτός θέματος  αλλααααααααααααα δε βαριέσαι   ΟΚ .



    Χα χα εγω ειμαι εκτος θεματος?οκ..πασο!

    Παντως οι Schooldrivers απο οσο θυμαμαι δε τραγουδησαν λαικοποπ σκυλαδικα..τι να πω,ισως ημουν σε αλλη "Αυλαια".

    Ο καθενας αντιλαμβανεται καποια πραγματα διαφορετικα,τελος παντων,ποτε δε με ενδιεφερε να επιβαλλω την αποψη μου.

    Συνεχιζοντας λοιπον,εκτος θεματος παντα,να πω για τις εμφανισεις που μου αρεσαν,απο οσες ειδα δηλαδη,μια και το ξεχασα στα προηγουμενα ποστς.

    Ευχαριστη εκπληξη ο Αποστολος Μελλης,με ταξιδεψε με τις μουσικες και τα τραγουδια του. Φυσικα το να μιλησω για τον Χριστοφορο Κροκιδη ειναι περιττο! Μεγάλος καλλιτεχνης!!!

    Διεθνης Αμνησια , Colpo Grosso και Macondo επισης απο τις αγαπημενες εμφανισεις!

    Στενοχωρηθηκα που δε μπορεσα να μεινω περισσοτερο να ακουσω και το φιλτατο παραγωγο μας Χαρη Αρωνη, αλλα ευελπιστω πως κατι θα γινει ,τυπου κονσερβα ή εκπομπη-αφιερωμα,και για μας που δε τους ειδαμε ολους.


    astarth_18
    15.02.2011, 14:42

    Θα ξεκινήσω απο μια κατάθεση φωτογραφιών πρώτα και έπειτα θα γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου :)

    Με "σειρά εμφάνισης"

     

    Το άδειο Stage που μας φιλοξένησε με Χόρχε και Θεό-Λάμπρο

    Χάρης Αρώνης και Άλφα,γαβ-γαβ,Γούλφ! το ραδιόφωνο δεν πεθαίνει ποτέ!

    Δέος στην Παρουσίαση

    Συμπέθερος στο τραγουδάκι του Ορφέα

    Όνομα

    Macondo

    Theremin απο τους Δια Μαγείας, επιτρέψτε μου να είμαι πορωμένη με αυτό το όργανο...

     

    και κάπου εκεί η μηχανούλα μου έμεινε απο μπαταρία























    επισυναπτόμενα: 6o Live MusicHeaven.jpg 6o Live MusicHeaven (30).jpg 6o Live MusicHeaven (4).jpg 6o Live MusicHeaven (26).jpg 6o Live MusicHeaven (8).JPG 6o Live MusicHeaven (13).jpg 6o Live MusicHeaven (15).jpg 
    astarth_18
    15.02.2011, 15:27

    Λοιπόν να μαι και εγώ εδώ :)

    Καταρχήν, βρίσκομαι στην Θεσσαλονίκη πια και χαζεύω φωτογραφίες απο το λαιβ και το μόνο που περιμένω είναι τα διάφορα βίντεο που θα ανεβάσετε και την εκπομπή που θα γίνει για το live για να το ξαναζήσω άλλη μια φορά!

    Με τον Δέος (καθότι του μπαστακώθηκα στο σπίτι!) ήμασταν στην "Αυλαία" απο τις 16.00 και είδαμε όλες τις προετοιμασίες και τα πράγματα που έπρεπε να γίνουν. Δύσκολη δουλειά για όλους, απο τον Χόρχε, τον θεό-Λάμπρο-ηχολήπτη (ήρωας πραγματικά και με μεγάλη υπομονή, τα πολλά μπράβο), την ΣΟΛ, τους Παραγωγούς σε θέση μάχης AR-On και AlfaWolf, τους Παρουσιαστές Δέος και Παστέλα, μέχρι τα παιδιά που έφτιχαν το μαγαζί και τους μουσικούς που ήρθαν απο πολύ νωρίς για να βοηθήσουν στην διεξαγωγή δανείζοντας τα όργανά τους στο stage.

    Είναι πραγματικά πολύ όμορφο το να βλέπεις να συνυπάρχουν στην σκηνή τόσα διαφορετικά είδη μουσικής, αρμονικά και με απήχηση στον κόσμο. Ήμασταν πόσος κόσμος (πραγματικά δεν μπορώ να υπολογίσω τον αριθμό) και ο κάθε ένας βρήκε κάποια αγαπημένη εμφάνιση, και είμαι σίγουρος οτι κανείς δεν έμεινε παραπονεμένος. Αυτό είναι το όλο θέμα, το ζουμί και η επιτυχία της διοργάνωσης, παρόλες τις όποιες δυσκολίες και τα προβλήματα που μπορεί να υπήρξαν.

    Σαν θεατής λοιπόν, ξεχώρισα τους εξής φυσικά χωρίς σειρά προτίμησης: Macondo (εξαιρετική εμφάνιση, πρωτότυπα ακούσματα, vibe και υπέροχη παρουσία!) , X-Darawish (των οποίων πήρα και το cd, και γνωρίστηκα με τα παιδιά και το ευχαριστήθηκα πολύ), Colpo Grosso (τα λόγια είναι περιττά, ίσως η καλύτερη γυναικεία φωνή του live, με απίστευτο feeling και θεατρικότητα και λιτότητα παράλληλα όμως και αλήθεια αναρωτιέμαι πως το κάνει! πολλά μπράβο και στην Τρομπέτα της μπάντας, το όνομα του παιδιού δεν το συγκράτησα και ντροπή μου!), Virbal Delirium (πάλι καβάτζωσα το cd τους και τους ευχαριστήθηκα πολύ γιατί είναι πολύ κοντά στα δικά μου μουσικά ακούσματα), Kay and the SchoolDrivers (δεν είχα δει live ποτέ την μπάντα σε πλήρη line-up και πραγματικά τα παιδιά είναι οτι ακριβώς χρειαζόμουν για να ξυπνήσω, γιατί άρχισε να με κυριεύει η κούραση εκείνη την ώρα που βγήκανε! Bon Jovi, τρέμε!) και τέλος Tumbleweed (μια μπάντα πρωτότυπη με όντως ιδιαίτερες πολυφωνίες και μουσικό στυλ που δύσκολα συναντάς στην Ελλάδα! το cd τους επίσης ήταν πολύ ευχάριστο!)...

    Σαν μέλος της Διεθνούς Αμνησίας, να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στο MusicHeaven, για την ευκαιρία που μας δόθηκε να παρουσιάσουμε τα κομμάτια μας, όπως είπα τρακαρισμένη στο ραδιόφωνο αμέσως μετά απο την εμφάνιση, ήταν ίσως η πιο μαγική live εμπειρία γιατί ήταν αυτή η πολυμορφία του κοινού που σε ιντριγκάρει να κερδίσεις όσο περισσότερο κόσμο μπορείς. Προσωπικά δεν είχα ξαναπαρουσιάσει σε τόσο ευρύ κοινό κομμάτι μου (παιδί μου! σπλάχνο μου!, χαχα) και ένιωσα περήφανη μαμά, αλήθεια!

    Σαν παραγωγός του Ραδιοφώνου μας, να πω απλά τα χίλια μπράβο σε Νικόλα και Χάρη για την ραδιοφωνική τους κάλυψη, το ραδιόφωνο δεν πέθανε και ίσα ίσα έφερε και άλλον κόσμο στο live που δεν μπορούσε να βρίσκεται εκεί. Ακούγανε φίλοι απο Θεσσαλονίκη και ήμασταν σε επικοινωνία με μηνύματα και με ρωτούσαν πως είναι το ένα πως είναι το άλλο. Το ραδιόφωνό μας είχε τον δικό του "σταθμό" στο μαγαζί, και απέδειξε οτι είναι πιο χειροπιαστό απόσο φανταζόμασταν.

    Αν μου επιτρέπεται να πω και εγώ παρατηρήσεις γενικες κτλ, απλά ήθελα να συμφωνήσω με τον Kay, για τον αριθμό των συμμετεχόντων. Ας είναι λιγότεροι, και ας τους δοθεί περισσότερος χρόνος, για να μπει ο θεατής πιο πολύ στο κλίμα, να καταλάβει με το τι έχει να κάνει. Επίσης η κατανομή των μουσικών ήταν λιγάκι άδικη κάποιες φορές για τα ακουστικά σχήματα περισσότερο καθώς όντως δεν μπορεί να συγκριθεί μια φουλ μπάντα με ένα ακουστικό σχήμα. Σε κάποιο post επίσης διάβασα οτι θα ήταν καλό όσα μέλη μπορούν να βοηθήσουν στην διοργάνωση να το κάνουν, και αυτό γιατί είμαστε μια Κοινότητα και έτσι πρέπει να λειτουργούμε. Επειδή ο Χόρχε, οι Παρουσιαστές και η ΣΟΛ είναι δηλωμένοι διοργανωτές δεν σημαίνει οτι δεν μπορούν και οι υπόλοιποι να κάνουν κάτι.

    Τέλος, θα πρότεινα, να γίνεται αίτηση για την παρουσίαση. Πως γίνεται αίτηση απο τις μπάντες για το live, έτσι να υπάρχει δυνατότητα για κάθε μέλος να παρουσιάσει το Event. Προφανώς και δεν είχα πρόβλημα με τους παρουσιαστές (αν είναι δυνατόν), απλώς το σκέφτηκα για να υπάρχει μια ανανέωση και όχι μια ανακύκλωση. Αν πάλι το κόνσεπτ είναι οτι πάντα θα είναι οι ίδιοι για λόγους οργάνωσης κτλ, είναι κάτι που δεν ήξερα και πάω πάσο :)

    Αυτά απο μένα λοιπόν.

    Να ανταμώνουμε και να περνάμε καλά!

    ΥΓ: Πολλά φιλιά σε όλους όσους γνώρισα αυτές τις μέρες και απο την Ραδιοσυνάντηση και απο το Live, επιτέλους είμαστε άνθρωποι με πρόσωπα και δεν είχα ανάγκη μια οθόνη και ένα πλήκτρολόγιο για να επικοινωνήσω. :)


    billpanasteros
    15.02.2011, 15:47
    Φίλε AR-ON πολύ ωραίο το video της προετοιμασίας. Περιμένουμε και τα επόμενα!!!
    EffieKakaflika
    15.02.2011, 16:03

    Κατ'αρχήν ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια παιδιά... είναι πολύ όμορφο να ανέβαίνεις σε μια σκηνή για 3 μόλις τραγούδια (συνήθως χρειάζεται τόσο για να χαλαρώσει κανείς) και να αντιλαμβάνεται το κοινό αυτό που θέλεις να του δώσεις... 

    Τώρα για το θέμα της φασαρίας στο live, έχω την αίσθηση ότι την έχω ξαναπαρακολουθήσει αυτή την ίδια συζήτηση αμέσως μετά το προηγούμενο live. Δεν ξέρω, κάτι μου θυμίζει... το παράδοξο είναι ότι, για κάποιον λόγο, ανοίγει ένα τέτοιο ζήτημα που σηκώνει πολλή συζήτηση, διαφορετικές οπτικές, και παραμέτρους που πρέπει να λαμβάνει κανείς υπ'όψιν όταν κρίνει τους άλλους, σε ένα θέμα που γενικά θα έπρεπε να περιέχει εντυπώσεις και υλικό από το Live.

    Προσωπικά, έμεινα στο Live ακριβώς 7 ώρες και διασκέδασα, συγκινήθηκα και παρακολούθησα με προσοχή όλα σχεδόν τα σχήματα. Έφυγα αποκαμωμένη (πριν δω κάν τους Rivera Band που ήθελα), αλλά και χορτασμένη από ήχους, εικόνες, και κίνηση. Αυτό είναι νομίζω αρκετό.

    Να΄στε όλοι καλά και προσπαθήστε να θυμάστε τις καλές στιγμές, πάντα βοηθάει...

    Smile

     


    antwnispatra
    15.02.2011, 16:35

    Ακριβώς αυτό είναι πολύ σημαντικό.Είσαι εκεί για 3 τραγούδια και καταφέρνεις να κάνεις τον άλλο να σε προσέξει σε αυτό το μικρό διάστημα.

    Τη στιγμή που ζήτησες τη βοήθειά μας,άκουσα μια φωνή να λέει "το περίμενα"...

    Ήταν κάποιος που γνώριζε,εμένα που δεν σε είχα ακούσει live,μου άρεσε αυτή η πάσα για βοήθεια.Όπως φυσικά μου άρεσε όποτε και αν βοήθησα απο τη δική μου σκοπιά.Θέλω να γίνεται και ο κόσμος "ένα" με τη σκηνή όταν χρειάζεται.

    Τώρα το αν προκλήθηκε γενικότερα φασαρία,δεν είμαι μουσικός για να αισθάνομαι το πόσο μπορεί να σας δυσκολέψει το έργο,αλλά σίγουρα δεν μπορούσα να είμαι αμίλητος σε όλη τη διάρκεια των τραγουδιών.

    Από τη μεριά του κοινού λοιπόν,εγώ πέρασα πολύ όμορφα και λυπάμαι που δεν έμεινα ως το τέλος.

    Κάποιες προτάσεις που στριφογυρίζουν στο "φτωχό" μου το μυαλό,είναι...

    1.Μικρότερη συνολική διάρκεια του live(κατά προτίμηση λιγότερες εμφανίσεις παρά λιγότερα τραγούδια ανά σχήμα),

    2.Κλήρωση από το ξεκίνημα και μετά απο κάθε εμφάνιση ώστε να είναι όλοι εκεί από νωρίς και να περιμένουν να εμφανιστούν χωρίς να γνωρίζουν από πριν την ώρα(άλλωστε ο Λάμπρος ήταν σίφουνας),

    Έτσι δεν θα "κουράζει" με τη μακρά διάρκεια και δεν θα "αδικηθεί" κάποιος που θα εμφανιστεί μπροστά σε λίγο κόσμο.


    Hastaroth
    15.02.2011, 21:29

    Κάποιες φωτογραφίες και από μένα:

    1.AR-ON και AlfaWolf,oι ραδιοσταθμάρχες μας Smile

     

    -----------------
    Αρχισαν τα όργανα,το μπουζούκι εργάζεται....


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 15-02-2011 21:30 ]


    επισυναπτόμενα: RADIO MEN.JPG 
    Hastaroth
    15.02.2011, 21:32

    Το ΟΝΟΜΑ τού Αλφα-Λύκου:

     

    -----------------
    Αρχισαν τα όργανα,το μπουζούκι εργάζεται....


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 15-02-2011 21:33 ]


    επισυναπτόμενα: ONOMA.JPG 
    Hastaroth
    15.02.2011, 21:35

    3.Amnesia International (πως λέμε Amnesty International Smile )



    -----------------
    Αρχισαν τα όργανα,το μπουζούκι εργάζεται....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 15-02-2011 21:38 ]


    επισυναπτόμενα: AMNESIA INTERNATIONAL.JPG AMNESIA INTERNATIONAL.JPG 
    Hastaroth
    15.02.2011, 21:41

    4.MACONDO

     


    -----------------
    Αρχισαν τα όργανα,το μπουζούκι εργάζεται....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 15-02-2011 21:42 ]


    επισυναπτόμενα: MACONDO.JPG 
    AlfaWolf
    15.02.2011, 21:47

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 15-02-2011 στις 21:32 έγραψε...

    Το ΟΝΟΜΑ τού Αλφα-Λύκου:

     

    -----------------
    Αρχισαν τα όργανα,το μπουζούκι εργάζεται....


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 15-02-2011 21:33 ]



     

    Σ ευχαριστούμε Αλβέρτο νασαι καλά !!!


    pastella
    15.02.2011, 21:47

    Καλησπέρα κι από μένα.

    Ήταν ένα υπέροχο τρίημερο στην Αθήνα, η αλήθεια είναι πως το μυαλό μου δεν έχει επιστρέψει μαζί με μένα και τη βαλίτσα στο σπίτι και έμεινε λίγο στην Αυλαία μάλλον.

    Καταρχάς ένα ειλικρινές και εγκάρδιο ευχαριστώ στα 21 σχήματα που επιλέγησαν από τη ΣΟΛ και στον κ.Κροκίδη που έκαναν το LIVE πραγματικότητα. Οι καλλιτέχνες που εμφανίζονται είναι το LIVE, αυτό δεν πρέπει να το ξεχάσει κανείς, το MusicHeaven είναι απλά το μέσο για να έρθει η μουσική πιο κοντά στον καθένα μας.

    Δεν θέλω να πω ποιοι μου άρεσαν περισσότερο, όχι για να το παίξω καλή, αλλά γιατί όλοι αξίζουν κάτι παραπάνω από 15' μπροστά σε ένα απαιτητικό κοινό όπως αυτό της αυλαίας. Και όπως σχολίασε και οι παρέα μου (όλοι μή μέλη) "όλοι οι μουσικοί που προλάβαμε και ακούσαμε στο live αδικούνται, γιατί να μην προβάλλονται αυτοί και να τρώμε στη μάπα άλλους από Media κλπ". Οπότε ένα μπράβο και ένα εμπρός για καλύτερα σε όλους από μένα, για να συνεχίσετε να ζήτε τη μουσική και να περνάμε κι εμείς κι εσείς καλά με αυτά που μας δίνετε. Η ομορφιά του LIVE μας είναι η διαφορετικότητα του από άλλες εκδηλώσεις και η αίσθηση που αφήνει ότι δεν ήταν αρκετό και πως θέλουμε κι άλλο.

    Τα συγχαρητήρια μου σε όλη την ομάδα προετοιμασίας και στα παιδιά που τρέξαν τόσο πριν όσο και κατά τη διάρκεια του live: KIT_KAT, AIolos_m, Beatlus, Spiroos, Orfeus, adanezi, deos, Alfawolf, AR-ON, sympetheros & σε όλους όσους βοήθησαν με τα όργανα και το soundecheck ένα ιδιαίτερο ευχαριστώ στους Jorge & Eleni για τη στήριξή τους σε ότι κατέβαζε το κεφάλι μου όλο τον καιρό της προετοιμασίας και κυρίως για τις Λάκτα τις κρίσιμες ώρες :). Χαρά μου να φτιάχνω πράγματα και να δημιουργώ για τα Live και όχι μόνο :) Όσο για τον συμπαρουσιαστή μου, μερικά πράγματα γίνονται τόσο φυσικά, αφού η χρόνια γνωριμία σου έχει μάθει τα κουμπιά του άλλου.

    Μεχρι το επόμενο live, ας ακούσουμε όλοι τις παρατηρήσεις και την κριτική, καλή ή κακή για ότι κάνουμε, γιατί όταν ο πήχης ψηλώνει, θα μεγαλώνουν κι αυτά και έπειτα επιλέγεις αν θα προσπαθήσεις να κρατηθείς εκεί που έχεις φτάσει ή να πας πιο μακρυά.

    Θα προτείνω κι εγώ το επόμενο:

    - Να είναι διήμερο ή να γίνεται Σάββατο γιατί οι περισσότεροι έφυγαν με μισή καρδιά που δεν μπορούσαν να κάτσουν περισσότερο για δικούς τους λόγος.

    - Αν είναι μονοήμερο να έχει λιγότερα σχήματα ώστε να μπορεί κάποιος να το παρακολουθήσει ολόκληρο.

     

    ΥΓ: Τα χαρτόνια με τις ευχές και τις αφιερώσεις τα πήρε κανείς;;;

    ΥΓ2: Jorge πάνε να δουλέψεις στη Ferrari και άσε τους κώδικές :)

    ΥΓ3: Μετά την πρόταση της Αστάρτης, deos απολύεσαι από παρουσιαστής!


    Hastaroth
    15.02.2011, 22:01

    Μιά λεπτομέρεια που θα ήθελα να επισημάνω:υπήρχαν κάποιοι εκ τών εμφανιζομένων καλλιτεχνών που διέθεταν CD τής δουλειάς τους κατά την διάρκεια τού live (έτσι τουλάχιστον έγραφε στο flow chart που διάβασα).Ομως,όσο και άν έψαξα,δέν κατάφερα να εντοπίσω το σημείο όπου υπήρχαν αυτά τά CD και όσους ρώτησα με παρέπεμπαν από την Σκύλλα στην Χάρυβδη (όπου Σκύλλα=το μπάρ και Χάρυβδη=ο Λάμπρος{#emotions_dlg.biggrin}).Ετσι,δυστυχώς έφυγα χωρίς να έχω πάρει κάποια CD από σχήματα που ήθελα να έχω (π.χ. τού djmetronomou).Μήπως λοιπόν στο επόμενο live θα πρέπη να είναι εμφανές αυτό το σημείο και να το ξέρουν άπαντες;