ελληνική μουσική
    243 online   ·  210.899 μέλη

    Νέο σήμα σταθμού - Ευχαριστούμε Μιχάλη Κλεάνθη!

    AR-ON
    03.05.2011, 15:19

    Αγάπη... 
    Μεράκι...
    Αίσθημα συνεισφοράς σε μια κοινότητα...
    Θέληση να μπει ένα λιθαράκι ν' ανέβουμε ψηλότερα...
    Χαρά...
    Ναι, πάνω απ' όλα χαρά να αφιερώνεις κόπο και χρόνο προσφέροντας χωρίς ανταλλάγματα κάτι, ό,τι κι αν είναι αυτό...
    Να συμπυκνώσω σε μια λέξη τα παραπάνω κίνητρα; Ευγένεια! Αυτή η έρμη λέξη που η έλλειψή της έχει γίνει κανόνας και πολλές φορές με κάνει να ντρέπομαι που ζω σ' αυτή τη χώρα...

    Συγνώμη Μιχάλη Κλεάνθη. Δε χρειάζεσαι ευχαριστώ. Συγνώμη μόνο. Γιατί ξέρω καλά (βάζοντας τον εαυτό μου στη θέση σου), πως θα νιώσεις όταν διαβάσεις όλα αυτά, πως είναι να σου ξεσκίζουν τη χαρά... Συγνώμη κι όχι ευχαριστώ, λοιπόν. Γιατί η ηθική υποχρέωση του Jorge να σε ευχαριστήσει εκ μέρους του Musicheaven, κίνηση επίσης ευγενής, είχε αυτή την κατάληξη...

    Άλλωστε, εσύ είσαι "παλιά καραβάνα", τα 'χεις δει αμέτρητες φορές αυτά στη ζωή και γι αυτό είμαι σίγουρος ότι δεν θ' αφήσεις να δηλητηριαστεί η ευγένειά σου, δε θα πεις "χαράμι", δε θα μετανιώσεις. Η υπέροχη, τζαζίστικη, αληθινά εμπνευσμένη διασκευή σου στο σήμα του σταθμού ήρθε για να μείνει, να γράψει την ιστορία της στα δρώμενα αυτής εδώ της μουσικής κοινότητας!


    AlfaWolf
    03.05.2011, 15:22

    +1000


    kwstakisch
    03.05.2011, 15:26

    Πολύ σωστός ο Χάρης!!!!!{#emotions_dlg.rockon}


    antwnispatra
    03.05.2011, 15:30

    Παράθεση:

    Το μέλος AR-ON στις 03-05-2011 στις 15:19 έγραψε...

     

    Ευγένεια! Αυτή η έρμη λέξη που η έλλειψή της έχει γίνει κανόνας και πολλές φορές με κάνει να ντρέπομαι που ζω σ' αυτή τη χώρα...

     

    Σ΄ αυτό τον τόπο όσοι αγαπούνε,τρώνε βρώμικο ψωμί...


    tas0s19
    03.05.2011, 15:35

    Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι συνεχιζεται να αναφερεστε πανω σε αυτο ο ανθρωπος εδωσε απλοχερα στον σταθμο ενα σποτακι γιατι τοση μιζερια και κακοπροερετα σχολια δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα.Στην τελικη εδωσε αλλη μορφη στον ραδιοφωνικο σταθμο απο το να ακουμε συνεχεια ενα συνηθισμενο κομματι.Πιστευω πως το θεμα πρεπει να τελειωσει εδω.Καλη μερα να εχετε..


    gianna-dep
    03.05.2011, 15:35

    Παράθεση:

    Το μέλος ChristosMoustakas στις 03-05-2011 στις 15:14 έγραψε...

    παιδιά, προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός??? τα πράγματα ειναι απλά. ένας άνθρωπος, εκει που θα μπορούσε να κάθεται στο σπίτι του και να ασχολείται με το αιδοίο του, κάθισε με χαρά και ασχολήθηκε μαζί μας και έφτιαξε ένα καλαίσθητο σποτ για το ραδιόφωνο, το οποίο είναι και κατά πολύ καλύτερο από το προηγούμενο. Γιατί πρέπει να κάνουμε τόσο πολύ θέμα γι' αυτό και να είμαστε αγνώμονες αντί να πούμε ενα απλό ευχαριστώ και να τελειώνει το θέμα εκεί? Νομίζω πραγματικά ότι ψάχνουμε αφορμή για να τονίζουμε μία επίπλαστη διαφορετικότητα η οποία εξυπηρετει απλά και μόνο το Εγώ μας. Με πραγματική εκτίμηση και αγάπη, η γνώμη μου...!

     

    αν και δεν ασχολουμε με φιανομενα σαν και σενα εγω θα σου την γνωμη μου εισαι ΧΥΔΑΙΟΣ επιεικως αυτο και δεν επανερχομαι

     


    laice
    03.05.2011, 15:37

    Να πω για ακομη μια φορα, θελωντας να επιμεινω στο οτι τα σποτακια ηταν εξαιρετικα.
    εσεις χαλατε την ολη ωραια ατμοσφαιρα και γεμιζετε με φλυαρα και ξυλινα λογια τον πινακα ανακοινωσεων. ενα ευχαριστω αρκει και τιποτε παραπανω.
    Οι παλιες καραβανες οπως ανεφερε ενας παραγωγος δεχονται και τη σιωπη.
    Και να δεχεστε οτι σας λενε εστω και μικροτεροι σε ηλικια απο σας, γιατι σας ενδιαφερει, πιστευω, πως να προβληθειτε, οχι με τον ασχημο τροπο, δλδ να μαζεψετε δημοσιοτητα αλλα με το προσωπο που περνατε. πως οι φιλοι και τα παιδια να σας θαυμαζουν ενω δηλητηριαζετε όλα με τραγελαφικα σχολια? 
    ζήτησα να σταματησουν οι κραχτες,
     (Άνθρωπος ή αντικείμενο που χρησιμεύει για να τραβάει την προσοχή προς όφελος κάποιου άλλου αντικειμένου ή ανθρώπου, π.χ. ένα πολύ καλό κομμάτι σε μια βιτρίνα με σαβούρες.) έτσι δείνει λεξικο τον ορισμο του κραχτη.
    είμαι χρονια μελος στο σταθμο, σταματειστε να γινεστε αυτα που δε θελετε να ειναι οι αλλοι γυρω σας.  

    δε θα ασχοληθώ περεταίρω.

    Παρακήση προς βελτίωση είναι αυτη.{#emotions_dlg.helpsmilie}


    PHILIPPOSSM
    03.05.2011, 15:39
    Πολλά ευχαριστούμε Μιχάλη. Και εσείς όλοι οι άλλοι που μόνο μιλάτε κάντε και εσείς κάτι μικρότερο και μετά να σχολιάζεται να κρίνετε.........
    ChristosMoustakas
    03.05.2011, 15:41

    Παράθεση:

    Το μέλος gianna-dep στις 03-05-2011 στις 15:35 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ChristosMoustakas στις 03-05-2011 στις 15:14 έγραψε...

    παιδιά, προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός??? τα πράγματα ειναι απλά. ένας άνθρωπος, εκει που θα μπορούσε να κάθεται στο σπίτι του και να ασχολείται με το αιδοίο του, κάθισε με χαρά και ασχολήθηκε μαζί μας και έφτιαξε ένα καλαίσθητο σποτ για το ραδιόφωνο, το οποίο είναι και κατά πολύ καλύτερο από το προηγούμενο. Γιατί πρέπει να κάνουμε τόσο πολύ θέμα γι' αυτό και να είμαστε αγνώμονες αντί να πούμε ενα απλό ευχαριστώ και να τελειώνει το θέμα εκεί? Νομίζω πραγματικά ότι ψάχνουμε αφορμή για να τονίζουμε μία επίπλαστη διαφορετικότητα η οποία εξυπηρετει απλά και μόνο το Εγώ μας. Με πραγματική εκτίμηση και αγάπη, η γνώμη μου...!

     

    αν και δεν ασχολουμε με φιανομενα σαν και σενα εγω θα σου την γνωμη μου εισαι ΧΥΔΑΙΟΣ επιεικως αυτο και δεν επανερχομαι

     

    Smile


    AlfaWolf
    03.05.2011, 15:41

    Φιλιππε +1000


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 03-05-2011 15:42 ]


    jorge
    03.05.2011, 15:44
    Τι κακία υπάρχει στον κόσμο...
    aviectus
    03.05.2011, 15:44

    Με συχωρειτε... είδατε πουθενά να πω,οτι δεν μου άρεσαν τα σποτάκια?

    απλος με την αναρτηση ειχα προβλημα.

    αμαν τι παρεξήγηση ήταν αυτή? ο καθένας λεει ευχαριστώ οπως θέλει.

    όταν παίζω στην εκπομπή μου,τα σποτάκια του Νικολά,η τα ευχετήρια του Αντώνη,πρεπει να λεω και ευχαριστώ?

    το ευχαριστώ φαίνεται και απλώς και μονό που παίζουν.


    antwnispatra
    03.05.2011, 15:44

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 03-05-2011 στις 15:39 έγραψε...

    Πολλά ευχαριστούμε Μιχάλη. Και εσείς όλοι οι άλλοι που μόνο μιλάτε κάντε και εσείς κάτι μικρότερο και μετά να σχολιάζεται να κρίνετε.........

    {#emotions_dlg.beer}


    jorge
    03.05.2011, 15:48

    Παράθεση:

    Το μέλος aviectus στις 03-05-2011 στις 15:44 έγραψε...

    απλος με την αναρτηση ειχα προβλημα.

    Τι πρόβλημα είχες δηλαδή;


    Extremio
    03.05.2011, 15:50

    Σεμνα και διακριτικα προσεφερε το σποτ ο Μιχαλης.  Οπως σεμνος και διακριτικος ειναι και ο ιδιος σαν ανθρωπος.

     

    Ο jorge διατυμπανισε την διακριτικη αυτη προσφορα του Μιχαλη.  ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ.  ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ.

     

    Καποιοι συμπλεγματικοι, αγνωμονες και ανταγωνιστικοι τυποι απλα δεν ξερουν καν να διαβαζουν ελληνικα.  Η προσφορα ηταν διακριτικη.  Το "ευχαριστω" ηταν εντονο, οπως αρμοζει σε περιπτωσεις ανθρωπων που προσφερουν χωρις ανταλλαγματα.  Ισως για την παρερμηνεια του ποστ του jorge να φταινε τα πολλα ταξιδια στο εξωτερικο και ο αφορισμος της "μιζερης Ελλαδιτσας", οπως καποιος προσφατα την αποκαλεσε.  Ισως απλα ο φθονος που τους θολωνει το μυαλο.

     

    Εν πασει περιπτωσει, επειδη γνωριζω πολυ καλα πως νιωθει αυτη τη στιγμη ο Μιχαλης, ζητω κι εγω μια συγγνωμη, με την ελπιδα να παραμεινει μαζι μας με το ιδιο μερακι, το ιδιο κεφι για κατι που ολοι μας απολαμβανουμε.  Την κοινοτητα μας.

     

    Ενα ευχαριστω δεν κοστιζει τιποτα.  Αν δεν το νιωθετε, τουλαχιστον μη φτυνετε.  Το φτυσιμο δεν αποτελει αποψη.

     


    aviectus
    03.05.2011, 15:51

    Το οτι το ευχαριστω, εχει ηδη δοθει,με την αποδοχη που αυτα τα ομορφα σποτ παιζουν ηδη.

    μου φαινετε καπως οι τυμπανοκρουσίες.

    Αυτό δεν καταλάβατε, εγώ απορώ,που είδατε κακιά στα σχόλια μου.


    astarth_18
    03.05.2011, 15:55

    το να γινονται τετοιες συζητησεις ειναι καλο κατα την αποψη του. καπου ειδα, οχι εδω στο φορουμ, αναφερθηκε σε κλικες και σε τετοια: ποσο πιο φυσιολογικο ειναι το να εχει ο καθενας τη παρεα του; και ας μην αλληλεπιδρα καθολου με τις αλλες. Δεν μπορουμε να κανουμε παρεα με τον καθενα εδω μεσα. Αλλα επειδη ειμαι off topic να πω το αλλο:

    ευχαριστω αυτό, ευχαριστώ εκείνο, ευχαριστώ το άλλο. 
    Το να ευχαριστουμε καποιον ειναι το μονο ευκολο και μας κανει να δειχνουμε ενα ραδιοφωνο με συναισθημα και ευγνωμοσυνη. Το να πεσουμε να φαμε ομως καποιον που διαφωνει εστω με τον τροπο δεν μας κανει τιποτα παραπανω απο μικοαστικα πλασματακια που διψαμε για ιντριγκες και ολα αυτα. Δεν βγαζω την ουρα μου απ'εξω, απλα λεω και γω τη βλακεια μου.

    Κανεις δεν ειπε οτι δεν του αρεσαν τα σποτακια, κανεις δεν ειπε κακο λογο για κανενα. Τουλαχιστον στην αρχη της ολης παρανοιας.

    Αυτα απο μενα.


    skordalis21
    03.05.2011, 15:55
    Ρε παιδια , ηρεμια . Τι ειναι αυτα τα πραγματα? Ο ανθρωπος εκανε μια προσπαθεια για τη ψυχη της μανας του. Προσφορα για εμας που αγαπαμε το site και το ραδιοφωνο του. Κ αμεσως να γινει κ εδω παρεξηγηση? Εαν σε καποιον δεν αρεσει το σημα, απλα ας μη το παιζει στην εκπομπη του.
    rouli726
    03.05.2011, 15:56

    Είχε πρόβλημα με την ανάρτηση,αλλά ειρωνεύτηκε τη διακριτικότητα....

    Καταλάβαμε...μη προσπαθείς άλλο..!

    Υ.Γ.Βρε Γιάννα μου,μάλλον μπέρδεψες τα σχόλια{#emotions_dlg.blink}


    aviectus
    03.05.2011, 15:58

    Εφη, με τη διακριτικοτητα της αναρτησης ειχα θεμα. και το ειπα!

    δηλαδή ΔΕΝ μπορούμε να λεμέ τις απόψεις μας? ακόμα και αν δεν σου αρέσουν?


    -----------------
    AVIECTUS ON AIR rockarolla τεταρτη 02:00-03:00 και Κυριακη 02:00-03:00 ( Ξενη-ελληνικη Ροκ(ολα τα ειδη) και ασφαλως Εσεις με τις δικες σας επιλογες) (http://www.facebook.com/pages/Rockarolla/167903479888114?ref=ts)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : aviectus στις 03-05-2011 15:58 ]