ελληνική μουσική
    257 online   ·  210.899 μέλη

    Νέο σήμα σταθμού - Ευχαριστούμε Μιχάλη Κλεάνθη!

    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Deos
    03.05.2011, 18:52

    Είμαι σίγουρος ότι ο Μιχάλης θα κάθεται και θα γελάει με όλες τις απαντήσεις.

    Είμαστε πολύ αστείοι τελικά.

    Όποτε αναρωτιέστε που κρύβεται η ανάπτυξη και η εξέλιξη, να περνάτε μια βόλτα από αυτό το topic.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Deos στις 03-05-2011 18:57 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    AlfaWolf
    03.05.2011, 18:57

    Και λίγα λές Μεσιέ... Deos


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 03-05-2011 18:58 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    suspect
    03.05.2011, 20:25

    Κατα τη γνωμη μου που μπορει να ειναι και λαθος, οποιος προσφερει κατι στην κοινοτητα / σταθμο, δεν ειναι καθολου κακο να του αναγνωριστει. Επειδη δεν υπαρχουν αμοιβομενες υπηρεσιες αλλα εθελοντικη προσφορα, η ηθικη αναγνωριη ειναι εκ των ων ουκ ανευ.

    Οποτε η λεξη "διακριτικα" δεν εχει για μενα καμια βαρυτητα. Ειτε διακριτικα ειτε ....αδιακριτα, μπραβο σε οποιον μπαινει στον κοπο και εχει την καλη διαθεση να προσφερει. Κατα τα αλλα αυτο που εισπραττω απο το τοπικ ειναι οτι η κουβεντα ξεφυγε για προσωπικους λογους και οχι για το θεμα του αρχικου ποστ.

     

    Συγγνωμη για την ενοχληση, συνεχιστε ελευθερα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : suspect στις 03-05-2011 20:29 ]


    AR-ON
    03.05.2011, 20:40

    Νομίζω ότι μετά το παραπάνω απολύτως εύστοχο σχόλιο του suspect, σωστό είναι να κλείσει εδώ η συζήτηση, καθώς η συνέχισή της δεν έχει πια νόημα. Όση ηθική ανταμοιβή και χαρά ήταν να δώσουμε στο Μιχάλη Κλεάνθη με τις ευχαριστίες μας, την εισέπραξε ήδη.

    {#emotions_dlg.whistling}{#emotions_dlg.yes}


    gianna-dep
    03.05.2011, 21:14

    Παράθεση:

    Το μέλος gianna-dep στις 03-05-2011 στις 15:35 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ChristosMoustakas στις 03-05-2011 στις 15:14 έγραψε...

    παιδιά, προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός??? τα πράγματα ειναι απλά. ένας άνθρωπος, εκει που θα μπορούσε να κάθεται στο σπίτι του και να ασχολείται με το αιδοίο του, κάθισε με χαρά και ασχολήθηκε μαζί μας και έφτιαξε ένα καλαίσθητο σποτ για το ραδιόφωνο, το οποίο είναι και κατά πολύ καλύτερο από το προηγούμενο. Γιατί πρέπει να κάνουμε τόσο πολύ θέμα γι' αυτό και να είμαστε αγνώμονες αντί να πούμε ενα απλό ευχαριστώ και να τελειώνει το θέμα εκεί? Νομίζω πραγματικά ότι ψάχνουμε αφορμή για να τονίζουμε μία επίπλαστη διαφορετικότητα η οποία εξυπηρετει απλά και μόνο το Εγώ μας. Με πραγματική εκτίμηση και αγάπη, η γνώμη μου...!

     

    αν και δεν ασχολουμε με φιανομενα σαν και σενα εγω θα σου την γνωμη μου εισαι ΧΥΔΑΙΟΣ επιεικως αυτο και δεν επανερχομαι

     



    θελω να σου ζητησω δημοσια συγνωμη τωρα εμαθα τη σχεση που εχεται 20 χρονια κολλητοι αλλα βρε παιδι μου οταν ειδα το απο το να παιζει το αιδοιο του το πηρα σαν απαξιωση της προσφορας του τελος παντων....... συγνωμη


    -----------------
    μάθε να ακούς πίσω από τις λέξεις

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 04-05-2011 00:25 ]


    wilma
    04.05.2011, 13:24

    Θα συμφωνήσω με τον Deos. Παιδιά, είναι αστείος, γραφικός και κουραστικός αυτός ο αλληλοσπαραγμός. Τι είπαμε, τι δεν είπαμε. Ας ασχοληθούμε λιγάκι με το ραδιόφωνο αυτό καθεαυτό και με το πως θα κάνουμε καλύτερα αυτό που αγαπάμε ο καθένας με τον τρόπο του.

    Ο Μιχάλης Κλεάνθης προσέφερε κάτι προφανώς από την καρδιά του. Ας τον μιμηθούμε κι ας αφήσουμε όλα τα υπόλοιπα απ'έξω.

    Εκτός αυτού, το να βγαίνουν προσωπικά στη φόρα, μπιχτές και επιθέσεις σε ένα τέτοιο τόπικ είναι τουλάχιστον άσχημο, όχι μόνο για κάποιο νέο μέλος, αλλά για όλους μας.


    mixalis-kleanthis
    04.05.2011, 13:57

    Αγαπητοί μου φίλοι σκόπιμα δεν παίρνω θέση σε όλο αυτό που γίνεται !!!

    Smile


    Extremio
    04.05.2011, 14:12
    Και αγια κανεις, Μιχαλη. Γιατι ειναι προφανες οτι δεν εχει να κανει ουτε με σενα ουτε με κανεναν μας.
    jj7
    04.05.2011, 14:23

    Aδέλφια αφήστε τα μίσοι και πιάστε το νόημα της υπόθεσης..η μουσική υπάρχει για να ενώνει όλους τους ανθρώπους άσχετα από οτιδήποτε........


    antwnispatra
    04.05.2011, 17:45

    Παράθεση:

    Το μέλος wilma στις 04-05-2011 στις 13:24 έγραψε...

    Θα συμφωνήσω με τον Deos. Παιδιά, είναι αστείος, γραφικός και κουραστικός αυτός ο αλληλοσπαραγμός. Τι είπαμε, τι δεν είπαμε. Ας ασχοληθούμε λιγάκι με το ραδιόφωνο αυτό καθεαυτό και με το πως θα κάνουμε καλύτερα αυτό που αγαπάμε ο καθένας με τον τρόπο του.

    Ο Μιχάλης Κλεάνθης προσέφερε κάτι προφανώς από την καρδιά του. Ας τον μιμηθούμε κι ας αφήσουμε όλα τα υπόλοιπα απ'έξω.

    Εκτός αυτού, το να βγαίνουν προσωπικά στη φόρα, μπιχτές και επιθέσεις σε ένα τέτοιο τόπικ είναι τουλάχιστον άσχημο, όχι μόνο για κάποιο νέο μέλος, αλλά για όλους μας.



    Μαζί σου.Εκτός τόπικ οι πιο πολλοί.Ο άνθρωπος προσέφερε κάτι,και ένας άλλος άνθρωπος ένιωσε την ανάγκη να τον ευχαριστήσει.Απλά και ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ.


    antwnispatra
    04.05.2011, 17:46

    Παράθεση:

    Το μέλος laice στις 03-05-2011 στις 17:08 έγραψε...

    Σταματηστε να ασχολειστε πια... σταματηστε να ασχολειστε με τον pentatoniko και τον aviectus. καταλαβαμε οτι κάτι έχετε μαζι τους αλλα αυτο ειναι προσωπικα. Υπερβαλλετε και παρεκτρεπεστε.

    {#emotions_dlg.thumbdown}


    ilio
    04.05.2011, 19:29

    Μπορούμε πατήσουμε λίγο pause και να δούμε τα πράγματα

    με ψυχραιμία;

    1.Ο jorge ανοίγει ένα τόπικ για να ευχαριστήσει τον Μιχάλη Κλεάνθη για τα σποτάκια.

    Έτσι ένιωσε και το έκανε;Οκ!

    Σκέψη:Γιατί ήταν η πρώτη φορά που έκανε κάποιος σποτάκι για το radiomusicheaven?

    2.Ο Aviectus διερωτάται σχετικά με το,"σεμνά και διακριτικά"...

    Σκέψη:Ήταν εύλογη η σκέψη και η διατύπωση του ερωτήματος του "διακριτικά?"

    σύμφωνα με την παραπάνω σκέψη;

    3.Μετά η μπάλα κάπου χάθηκε σχετικά με το να αναρωτιόμαστε και να τσακωνόμαστε

    για τις προθέσεις των δύο αλλά και των 3 και χιλίων δεκατρίων προσώπων που ναι μέλη του ΜΗ καθώς επίσης  και για το αν πρέπει να λέμε ευχαριστώ ή να το περιμένουμε απ τους άλλους.

    Σκέψη: Μήπως τελικά να προσπαθήσουμε να πάμε ο ένας πιο κοντά στον άλλον;Να χαμηλώσουμε

    τον πήχυ της φιλοδοξίας μας και να δούμε τον άλλον μα και τις πράξεις μας καθαρά;

    Μέσα στον καθρέφτη τι βλέπεις;

    4.Προσωπικά βλέπω πως έχω κουραστεί...

    Σκέψη: Τότε γιατί ασχολείσαι;Γιατί δεν φεύγεις;Γιατί συνεχίζεις σε ένα θέμα που δεν έχει

    τελειωμό μα ούτε και λογική;

    Γιατί πιστεύω πως υπάρχει το φως μες το μυαλό και στην ψυχή μας αρκεί κάποιος

    να κάτσει δίπλα μας και να μας βοηθήσει να το δούμε.

     


    sympetheros
    04.05.2011, 20:27

    Το μνημόνιο φταίει για όλα!

    Ενα ευχαριστώ ήταν η αφορμή....

    όπως στην Τροία με την Ελένη....

    η καθημερινότητα μας οδηγεί στην υπερβολή

    ας μην τους κάνουμε το χατήρι γιατί βλέπω ένα θέμα που δεν είναι καν θέμα να μας απασχολεί υπερβολικά.

    Ας το δούμε όπως ειναι.

    Μια παρέα που μπορεί να μην συναντηθεί ποτέ από κοντά που μπορεί να βλέπει αλλιως τα πράγματα αλλά μπορεί να συνυπάρχει αλλά και να εκπλήσει ο ένας τον άλλο ευχάριστα.

    αυτό έχει συμβεί πολλές φορές μέχρι σήμερα και ακόμα έχουμε δρόμο....μετά τη στροφή έχει πάλι ευθεία....μη χαθείς.....


    sven
    04.05.2011, 21:10

    Ειλικρινά, μου κάνει εντύπωση η έκπληξη και η απορία πολλών, για τα ηλεκτρονικά αλληλομαχαιρώματα  -μεταξύ των μουσικών παραγωγών, κυρίως- από τη στιγμή που δεν είναι ούτε η πρώτη, αλλά ούτε και θα είναι η τελευταία φορά που κάτι τέτοιο συμβαίνει…

    Ακόμα και ένας αδαής θα μπορούσε να αντιληφθεί τον πάντα έντονο και παρόντα υποβόσκοντα ανταγωνισμό, την αντιζηλεία, την ένταση, τα υπονοούμενα, τις «μικροπαρεξηγήσεις», τις «συμφιλιώσεις» και τη λυκοφιλία μεταξύ πολλών από αυτούς -συνεπικουρούμενων από τον προσωπικό τους κάθε φορά «κύκλο»- που πυροδοτούνταν εύκολα και «δια ασήμαντον αφορμήν» συχνά…

    Και όλα αυτά πού;;; Στο ραδιόφωνο του ΜΗ, όπου ο αριθμός των ακροατών στην κάθε εκπομπή, τις περισσότερες φορές, δεν ξεπερνά τους 10-15. Φανταστείτε το τι θα γινόταν μεταξύ των ίδιων ατόμων, αν είχαν εκπομπές σε ένα πολύ μεγαλύτερης εμβέλειας και ακροαματικότητας ραδιόφωνο…

    Μικρογραφία της ελληνικής κοινωνίας; Αντιπροσωπευτικά δείγματα του μέσου νεοέλληνα; Μία ακόμα ένδειξη πως «…για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή…»;

    ΥΓ. 1. Παρα λίγο, θα ξεχνούσα να δώσω τα συγχαρητήριά μου στον Κλεάνθη για την ευγενή προσφορά του στο σταθμό. Του αξίζει ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Εγγυώμαι πως δεν πρόκειται για "μικροαστική" ευχαριστία, αν και πρώτη φορά ακούω αυτόν τον όρο.

    Άλλη μία ταξινόμηση και κατάταξη ανθρωπίνων εκδηλώσεων, Κεμάλ...


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης