ελληνική μουσική
    1008 online   ·  210.856 μέλη

    Εντυπώσεις: Πυξ Λαξ στο ΟΑΚΑ

    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    AnnaAdams
    15.07.2011, 20:29

    Για να ξεκαθαρίσω κάτι, δεν είπα ποτέ πως έπρεπε τα σχόλια για τη συναυλία να είναι υποστηρικτικά. Κι εγώ δεν το ευχαριστήθηκα ιδιαίτερα και προσπαθώ να δω το θέμα όσο πιο αντικειμενικά γίνεται. Δε θα παραθέσω όμως το προσωπικό μου γούστο σε βάρος άλλων που γούσταραν στη συναυλία, και στην εκάστοτε συναυλία.Αυτό ήταν το θέμα μου, ο καθένας είναι εδώ για να λέει τη γνώμη του και συμφωνώ, αλλά ήταν καθαρά ένα σχόλιο για τη συναυλία, και όχι για το συγκρότημα και το την αποθέωση ή αντίστοιχα την αποδοκιμασία του.

    Η γνώμη μου είναι εάν θέλει κάποιος να γράψει αυτά που πιστεύει περί μουσικής και γούστου του, ή να τα κρατήσει για τον εαυτό του, ή να τα ποστάρει στο προφίλ/μπλογκ/δικό του ποστ σε φόρουμ. Να ξεκαθαρίζουμε τα θέματα καμιά φορά.

    Δεν είμαι εδώ για να διαφωνήσω όπως και να χει, και δεν έχω τίποτα προσωπικό με κανέναν. Απλώς θέλω όσοι φιλοτιμούνται να γράψουν, να το κάνουν με όσο περισσότερη ευγένεια γίνεται., Και συγνώμη για τις ατυχείς λέξεις που ανέφερα πριν και προσβολές.

    Αυτά. "Peace", όπως είπε και ο Giwrgos-k. Smile


    skordalis21
    15.07.2011, 20:52
    Η ουσια ειναι μια, στη Μαλακασα θα κανουν live μονο με τα δεντρα...
    inkve
    15.07.2011, 21:45

    Παράθεση:

    Το μέλος skordalis21 στις 15-07-2011 στις 20:52 έγραψε...

    Η ουσια ειναι μια, στη Μαλακασα θα κανουν live μονο με τα δεντρα...

    εισαι τραγικα λαθος...δε θα υπαρχουν ουτε δεντρα....θα τα εχει ξεριζωσει ο τσακ για να τα κανει ομπρελες στην παραλια!!{#emotions_dlg.lol}

    τι να την κανουν την μαλακασα??εδω τα τους τα πηραν κανονικα χωρις να κανουν μια προβα...κανε υπολογισμο...75Χ75.000...κοψε μερικα για τα ηχητικα,τα φωτα,το stage,το γηπεδο,τις groupies(εδω γελαμε)και πανω κατω θα υπολογισεις το μεγεθος της ληστειας...

    το ΟΑΚΑ ειναι περιεργο ειναι η αληθεια....αλλο ομως δυσκολο...και αλλο κανουμε περικοπες στα ηχητικα για να βγαλουμε περισσοτερα μιστερ πλιατσικα,,,,αλλο ο χωρος εχει ιδιαιτεροτητες και αλλο ειμαστε πολυ χαμηλοτερα των περιστασεων και κοροιδεψαμε τον κοσμο...τα balls κυριοι πλιατσικα-στοκα για τετοιους χωρους δεν τα ειχατε ποτε και το γνωριζατε...τα παντελονιασατε κανονικα και αυτος ηταν ο σκοπος σας....κοψτε λοιπον τις δικαιολογιες και τα καλλιτεχνικομπλουμ και καντε τουμπεκι...τουλαχιστον ειναι πιο ειλικρινης σταση απο το να ψαχνετε τι εφταιξε θεωρωντας ολους μας ηλιθιους...

    εγω εχω μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΠΟΡΙΑ....75ευρω ρε παιδια???θελω πραγματικα καποιος να μου αναλυσει το value for money αυτης της συναυλιας....

     


    AnnaAdams
    15.07.2011, 21:50

    ποιος ειπε 75 ευρω καλε? το πιο πολυ που ήταν σαν τιμή ήταν 45 ευρώ. Εγώ πλήρωσα 20 προσωπικά για κερκίδα.


    inkve
    16.07.2011, 19:27

    ναι ενταξει παρερμηνευσα πανω στην καψα μου{#emotions_dlg.lol}

    αλλα και 20 εως 40 ευρω παραμενουν πολλα για αυτο που σου προσφερεται....τελος παντων για τα 20 ΙΣΩΣ υπερβαλλω το παραδεχομαι....πραγματικα ομως λυπαμαι οσους τα δωσανε...απο την αλλη με πιανουν και τα γελια διοτι με διαφορα πρεπει να ειναι η πιο νομιμη ληστεια και μαλιστα με το προσχημα της διασκεδασης και μαζι με αυτο η Νο1 πιο μουφα συναυλια του 2011!!


    skordalis21
    17.07.2011, 02:50

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 15-07-2011 στις 21:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος skordalis21 στις 15-07-2011 στις 20:52 έγραψε...

    Η ουσια ειναι μια, στη Μαλακασα θα κανουν live μονο με τα δεντρα...

    εισαι τραγικα λαθος...δε θα υπαρχουν ουτε δεντρα....θα τα εχει ξεριζωσει ο τσακ για να τα κανει ομπρελες στην παραλια!!{#emotions_dlg.lol}

    τι να την κανουν την μαλακασα??εδω τα τους τα πηραν κανονικα χωρις να κανουν μια προβα...κανε υπολογισμο...75Χ75.000...κοψε μερικα για τα ηχητικα,τα φωτα,το stage,το γηπεδο,τις groupies(εδω γελαμε)και πανω κατω θα υπολογισεις το μεγεθος της ληστειας...

    το ΟΑΚΑ ειναι περιεργο ειναι η αληθεια....αλλο ομως δυσκολο...και αλλο κανουμε περικοπες στα ηχητικα για να βγαλουμε περισσοτερα μιστερ πλιατσικα,,,,αλλο ο χωρος εχει ιδιαιτεροτητες και αλλο ειμαστε πολυ χαμηλοτερα των περιστασεων και κοροιδεψαμε τον κοσμο...τα balls κυριοι πλιατσικα-στοκα για τετοιους χωρους δεν τα ειχατε ποτε και το γνωριζατε...τα παντελονιασατε κανονικα και αυτος ηταν ο σκοπος σας....κοψτε λοιπον τις δικαιολογιες και τα καλλιτεχνικομπλουμ και καντε τουμπεκι...τουλαχιστον ειναι πιο ειλικρινης σταση απο το να ψαχνετε τι εφταιξε θεωρωντας ολους μας ηλιθιους...

    εγω εχω μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΠΟΡΙΑ....75ευρω ρε παιδια???θελω πραγματικα καποιος να μου αναλυσει το value for money αυτης της συναυλιας....

     



     

    Κωστα δινεις ρεστα. Δε περιγραφω αλλο. Τελος!!!!!!!!


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    kosk
    17.07.2011, 17:43

    Καλησπερα παιδια.. και εγω που πηγα στην συναυλια το μονο που μου αρεσε ηταν οταν ''βγηκε'' ο ξηδους στην οθονη και τραγουδισε οπως επρεπε.. με ζωντανια ορεξη και παθος που εχει ενας καλλιτεχνης οταν βγαινει επανω στη σκηνη.. σε αντιθεση με τον πλιατσικα κ στοκα που δεν ειχαν τπτ απο τα παραπανω..


    Gio777
    17.07.2011, 21:24

    Εγώ ήμουν αριστερά στην αρένα , σχετικά κοντά στη σκηνή . Ο ήχος κατα τη γνώμη μου ήταν άριστος , δεν αντιλήφθηκα προβλήματα , παρόλο που δεν ξέρω τι γινόταν στις κερκίδες , και η ορατότητα πολύ καλή . Ακόμα οι Πυξ Λαξ τα έδωσαν όλα στη σκηνή , ξεσήκωσαν το κοινό , είπαν όλες τις γνωστές κομματάρες τους , πρόσφεραν συγκίνηση και ήρθαν κοντά με τους θεατές . Ακόμα το εισιτήριο ήταν πολύ φθηνό ( 11 ευρώ ) σε αντίθεση με συγκροτήματα που ήρθαν μόνο και μόνο για τα χρήματα ( βλέπε Bon Jovi ) . Ακόμα η συναυλία δεν είχε ιδιαίτερη καθυστέρηση , η πρόσβαση και η φυγή μας από τον χώρο έγιναν ομαλά , και γενικά το σόου μας ικανοποίησε πλήρως ( και τίμησαν και με το παραπάνω τον Μάνο Ξυδού ) . Πιστεύω πώς σε κάλυψα .


    jorge
    17.07.2011, 21:58

    Παράθεση:

    Το μέλος Gio777 στις 17-07-2011 στις 21:24 έγραψε...

    Ακόμα οι Πυξ Λαξ τα έδωσαν όλα στη σκηνή , ξεσήκωσαν το κοινό , είπαν όλες τις γνωστές κομματάρες τους , πρόσφεραν συγκίνηση και ήρθαν κοντά με τους θεατές .

    Θα ήθελες να μας πεις πως ακριβώς συνέβησαν τα παραπάνω; Τι ακριβώς δηλαδή έκαναν οι Πυξ Λαξ;


    aviectus
    17.07.2011, 22:10

    Παράθεση:

    Το μέλος Gio777 στις 17-07-2011 στις 21:24 έγραψε...

    Ακόμα το εισιτήριο ήταν πολύ φθηνό ( 11 ευρώ ) σε αντίθεση με συγκροτήματα που ήρθαν μόνο και μόνο για τα χρήματα ( βλέπε Bon Jovi )


    Δηλαδή η Πυξ λαξ το έκαναν για την ψύχη της μάνας τους?


    jorge
    17.07.2011, 22:33
    Η σύγκριση της τιμής του εισιτηρίου είναι ατυχέστατη. Καταρχήν μιλάμε για τεράστια διαφορά αξίας και επιπλέον για τεράστια διαφορά στο κόστος κάθε συναυλίας. Οι Bon Jovi φέρνουν όλο τον εξοπλισμό αεροπορικώς, χώρια που και η όλη διοργάνωση θα είναι απείρως καλύτερη. Τι συγκρίνεις λοιπόν και μάλιστα βγάζεις και συμπεράσματα;
    periigitis
    17.07.2011, 22:59

    Είχα πει ότι δεν πρόκειται να ξαναπάω σε ανοιχτή συναυλία αλλά εν πάση περιπτώσει πήγα πάσο πέρυσι για τους Cranberries στους Βράχους του Βύρωνα. Το μετάνιωσα όμως. Η διοργάνωση ήταν απαράδεκτη και το group - με εξαίρεση τις πολύ φιλότιμες προσπάθεις τις Dolores- έπαιζε μάλλον διεκπεραιωτικά. Πλήρωσα 45 Γιουρος για να κάτι που θα μπορούσα να έχω τζάμπα αν καθόμουν έξω απο την είσοδο του θεάτρου.

    Και να σκεφτεί κανείς ότι μιλάμε για ένα group 352 φορές καλύτερο απ' τα ποπροκάκια των Bon Jovi και των Πυξ Λαξ! Αυθαίρετο; Αυθαίρετο! Η γνώμη μου είναι!

    Τώρα... δεν πα να κάνουν συναυλία σε ανοιχτό χώρο ο Μπετόβεν μαζί με τον Ντιουκ 'Ελλινγκτον και τον Τσιτσάνη... Δεν θα πάρω, ευχαριστώ! Στην Ελλάδα τουλάχιστον!

    Madrugada σε κλειστό χώρο (έκλεισε και ΡΟΔΟΝ γαμώ) και άγιος ο θεός!


    -----------------
    "Αυτή η εποχή/θ' αφήσει εποχή/δε μοιάζει με καμία/ κι ώσπου να πει να φύγει/θα 'χουμε μείνει λίγοι/ κι όχι οι λίγοι κι οι καλοί/δεν ξέρουμε ποιοι θά 'ναι/ δεν ξέρουμε ποιοι θά 'ναι ποιοι" - Μ.Ρασούλης

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 22-07-2011 03:48 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 22-07-2011 03:51 ]


    sillia
    18.07.2011, 12:17

    Παράθεση:

    Το μέλος periigitis στις 17-07-2011 στις 22:59 έγραψε...

    Madrugada σε κλειστό χώρο (έκλεισε και ΡΟΔΟΝ γαμώ) και άγιος ο θεός!



    Χωριίς τον Μάνο οι Πιξ Λαξ είναι όπως μεταφράζεται το ναμε τους του κλώτσου και του μπάτσου{#emotions_dlg.rolleyes}Βαράτε αλύπητα Smile Στόκας και Πλιάτσικας σε καλοκαιρινό μπαράκι μια χαρά στέκουν εεεε οχι και απέναντι σε 70.000 αυτιά ...έλεοςςςς !!!

    Στην Πάτρα τον Φίλιππο η Τζοάνα τον έσωσε

    Καλημέρες .....Φίλιππε σε αγαπάμε but.......


    ApostolisArmagos
    19.07.2011, 01:31
    Παιδιά,κάποιοι πέρασαν καλά στη συναυλία.Ο καθένας έχει τη γνώμη του.Σε κάποιον πονάει το στομάχι του και άλλος λεει οτι -κατι- ειναι 352 φορές καλύτερο-από κάτι άλλο(;).Άκου 352!
    music4everyone
    19.07.2011, 02:27

    σ'αυτη τη συναυλια πραγματικά πιστευω οτι πηγε κι η κουτση μαρια,οχι απαραιτητα επειδη ακουει πυξ λαξ αλλα επειδη το παρουσιασανε ως το γεγονος της χρονιας.Ανηκω στις γενιες που ακουσανε πυξ λαξ αφου διαλυθηκανε κι η αληθεια ειναι οτι  το συγκεκριμενο συγκροτημα στο μυαλο πολλων απο εμας αντιπροσωπευει την επανασταση και τον ρομαντισμο που ισως ψαχνουμε...Στην Μαλακασα πιστευω θα ειναι πολυυυ καλυτερα καθως αυτη θα ειναι πραγματικα η τελευταια τους συναυλια!(τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω!)στην συναυλια στο οακα δεν πηγα γιατι τσαντιστηκα με την προβατοκατασταση,αλλα ο Πλιατσικας που ειναι και απο τους αγαπημενους μου στις συναυλιες παρατηρειται να εχει μια ελαφρια βαρεμαρα σε αντιθεση με τις μουσικες σκηνες που ειναι φοβερος!