ελληνική μουσική
    551 online   ·  210.875 μέλη

    Σατανισμός στη μουσική ροκ

    tatsis
    21.04.2007, 17:28
    Και εσένα otherside girl ti se peirazei an einai oi slipknot satanistes (p den einai)??
    Ego pou akouo mayhem darkthrone marduk ti simainei oti eimai satanistis?

    siopiloss
    21.04.2007, 19:19
    τι εννοει καποιος οταν λεει σατανισμος στη ροκ μουσικη? γιατι δεν αναφερεστε στο γκοσπελ η στο χριστιανικο ροκ? ποια η αποψη σας για αυτο? δηλαδη στη μουσικη εκφραζονται συμπαθειες και αντιπαθειες οσο αναφορα το χριστο η το διαολο? δηλαδη τι ειναι αυτη η μεταφυσικη αν οχι εμπορικο τεχνασμα? η μηπως πιστευετε οτι το βραδυ οι iron maiden πανε και θυσιαζουν κοκορες και γυμνες παρθενες? σας παρακαλω ...δεν υπαρχει τετοιο πραγμα εκτος βεβαια απο την εκκλησιαστικη προπαγανδα για προσυλητιση πιστων...

    (αποψη ενος φιλου μου)
    Bruce_Dicki13
    21.04.2007, 21:23
    Παράθεση:

    Το μέλος Othersidegirl στις 21-04-2007 στις 14:49 έγραψε...

    Γιατι ρε Βruce_Dicki13?Aν ακουει SlipKnoT τι σε πειραζει?Τραβας κανα ζορι?Τι θελεις να πεις οτι οι SlipKnoT βριζουν Χριστους και Παναγιες??? Καμια σχεση...Δεν εχουν καμια σχεση με θρησκειες τα κομματια τους...Μονο το"Τhe Heretic Anthem"(κομματαρα!!!)μιλαει γι'αυτο το θεμα:if you're 555 then i'm 666...!!! Παει κοντρα στους δηθεν αιρετικους που τους λενε σατανιστες και μαλακιες...Με λιγα λογια Ειρωνια...



    κοριτσι μου δεν το ανεφερα για αυτο το λογο...απλα ετσι οπως τα ελεγε το παλικαρι μου θυμησε πολυ εναν φιλο που ειναι πωρομενος με τους slipknot!!! Ουτε θελω να τους σνομπαρω ή κατι τετοιο! ουτε κα που με ενδιαφερεουν !!
    Othersidegirl
    22.04.2007, 12:48
    tatsi den eipa kati tetoio...ti katalabes?eipa to antitheto apo auto pou les... kai egw akouw rotting christ,venom ktl...ara eimai satanistria
    gtx2000
    23.04.2007, 01:17
    metal is the best music guys and maybe is satanic
    Othersidegirl
    23.04.2007, 15:01
    Συμφωνω απολυτα μαζι σου gtx2000! Eτσι ειναι...Προσκυνω το metαl κι ας ειναι Δημιουργος της ο ιδιος ο Σατανας... Δεν με ενδιαφερει...Εγω και τα αυτια μου αυτη τη μουσικη γουσταρουμε να ακουμε...!
    theodora32
    15.05.2007, 11:48
    θεωρώ ότι δεν είναι απαραίτητος ο σατανισμός σε σχέση με τη ροκ μουσική.Δηλαδή δε σημαίνει οτι οποιος ακούει ροκ είναι σατανιστής.για παράδειγμα εγώ είμαι κολλημένη με τους ΗΙΜ που είναι δήθεν σατανιστές και όμως πάω στην εκκλησία και παρακολουθώ κειτουργεία.
    deathminor88
    16.05.2007, 01:16
    ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΩΣ ΤΩΡΑ:


    Στην ελλαδα οι ανθρωποι ειναι ακομα ΠΟΛΥ κολλημενοι...

    Ή θα ειναι αντι-μεταλλαδες ή κολλημενοι μεταλλαδες οι περισσοτεροι
    Βεβαια διακρινω και αρκετους (με τα δικα μ κρητηρια) ισορροπημενους.
    Δηλαδη αν ακουω Dimmu Borgir, Mayhem, Venom κλπ ειμαι σατανιστης, μεταλας, δν πρεπει να ερχομαι σε επαφη με τον υπολοιπο κοσμο γιατι θα τους μυησω στο σατανισμο.
    Και αφου τελειωσει το τελευταιο κομματι των Venom βαζω λιγο R n B...
    Πω, πω... Οι μεταλλαδες τοτε θα με θεωρησουν προδοτη, οτι δν αξιζω να ανηκω στην "κοινοτητα τους"... που να παω και σε κανενα club δηλαδη...
    Και οταν παω στο Club να λενε, να ενας μεταλλας με μουσια και μαλλια, σατανιστης και προδοτης αφου ηρθε σε ενα τετοιο μερος...

    ΜΑ ΚΑΛΑ... ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ...???

    Ε λοιπον μ αρεσουν τα παντα απο Dimmu Borgir μεχρι Jay Z τι σας πειραζει???
    Τι σας πειραζει αν υπαρχουν σατανιστικοι στιχοι? Αν σας προσβαλλουν ΜΗΝ ακουτε...
    Τι σας πειραζει που δν ακουω μονο μεταλ? Δεν υπαρχουν αλλα ηδη μουσικης???
    Ξεκολληστε λιγο απο το στακαρισμενο μυαλο σας...
    Η συμβουλη μ ειναι να αρχισετε να σκεφτεστε...
    Γιατι στην τελικη ουτε Θεος ουτε Σατανας υπαρχουν...
    Μην πιστευετε σε οτι παραμυθια σας λενε...
    Γιατι αν το σκεφτειτε ειναι μια προπαγανδα, η χειροτερη απ ολες και την δεχομαστε απο την πρωτη στιγμη, τη στιγμη της βαφτισης και το κακο ειναι οτι εχει περασει εδω και καιρο και στις τεχνες (μουσικη, κινηματογραφος κλπ)...
    Με οτι διαφωνουν αυτο γινεται αυτοματα σατανιστικο...
    Και σαν ζωα κανουμε αυτα που λενε...
    Απλα καντε αυτο που θελετε...


    Και το βασικοτερο ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΤΕ τους αλλους απο αυτα που ακουνε...

    ΓΝΩΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ

    ΑΚΟΥΩ ΜΕΤΑΛ, ΑΛΛΑ ΔΝ ΕΙΜΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ...

    ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ......

    Sapios
    16.05.2007, 04:04
    ΜΗΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΑΥΤΑ

    Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ

    \m/
    venus2
    16.05.2007, 12:01
    Παράθεση:

    Το μέλος Othersidegirl στις 23-04-2007 στις 15:01 έγραψε...

    Συμφωνω απολυτα μαζι σου gtx2000! Eτσι ειναι...Προσκυνω το metαl κι ας ειναι Δημιουργος της ο ιδιος ο Σατανας... Δεν με ενδιαφερει...Εγω και τα αυτια μου αυτη τη μουσικη γουσταρουμε να ακουμε...!


    +1! δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη νοοτροπία "η metal μουσική είναι σατανιστική, μην τη ακούτε"! ο καθένας είναι ελεύθερος να ακούει ότι θέλει, κ δεν πιστεύω στην καμία ότι οι metalαδες είναι σατανιστές.
    "Και οταν παω στο Club να λενε, να ενας μεταλλας με μουσια και μαλλια, σατανιστης και προδοτης αφου ηρθε σε ενα τετοιο μερος..."
    άλλο ένα πράγμα που με νευριάζει! δηλαδή όσοι έχουν αυτή την εμφάνιση είναι σατανιστές!! Η ΜΕΤΑΛ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΟΧΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑ Κ ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΥΛΗΤΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!
    sea_like_eyes
    16.05.2007, 13:29
    δλδ τα μουσια και η μαλουρα ειναι απαραιτητα?...εγω βασικα εχω δουλεψει και σε club τι θα πει αυτο?στον δρομο για την δουλεια ακουγα Satyricon,Behemoth κτλ...
    οτι γουσταρει ο καθενας παιδια.αν μπορεις να τα seaνδιαζεις κι ολα ακομα καλυτερα!
    YrIazz
    16.05.2007, 20:08
    Τοσα χρονια τα ιδια κ τα ιδια με την ροκ κ τα παρακλαδια της! Μου κανει εντυπωση που ακομη ψαρωνουν καποιοι...

    Για ρωτηστε τους Δημητροκαλη,Μαριετη κ Κατσουλα τη μουσικη ακουγαν!!!
    Αν δεν γελασουν με την ερωτηση να μην με λενε Κατερινα... Τι σχεση εχει η μουσικη με τις καστες που λατρευουν τον σατανα??
    ..."Ε... συγνωμη... τι μουσικη ακουτε?
    -Ροκ..
    -ΧΑΧΑ... - ΤΟ ΞΕΡΑ- Ε ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΗΡΩΘΗΚΑΤΕ Ως ΤΥΧΕΡΟς ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΑς ΠΑΡΕΑ...ΕΚΤΟς ΑΠΟ ΩΡΑΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑς ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ, ΓΥΝΑΙΚΕς, ΦΟΡΟΑΠΑΛΛΑΓΕΣ Κ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ BONUS!! ... ΛΟΙΠΟΝ?"

    Μου θυμιζει το "προσεχε παιδακι μου, μην παρεις καμμια τσιχλα απο κανα αγνωστο γιατι μπορει να εχει μεσα ναρκωτικα!!"...
    fantasma
    17.05.2007, 00:18
    Παράθεση:

    Το μέλος YrIazz στις 16-05-2007 στις 20:08 έγραψε...

    Τοσα χρονια τα ιδια κ τα ιδια με την ροκ κ τα παρακλαδια της! Μου κανει εντυπωση που ακομη ψαρωνουν καποιοι...

    Για ρωτηστε τους Δημητροκαλη,Μαριετη κ Κατσουλα τη μουσικη ακουγαν!!!
    Αν δεν γελασουν με την ερωτηση να μην με λενε Κατερινα... Τι σχεση εχει η μουσικη με τις καστες που λατρευουν τον σατανα??
    ..."Ε... συγνωμη... τι μουσικη ακουτε?
    -Ροκ..
    -ΧΑΧΑ... - ΤΟ ΞΕΡΑ- Ε ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΗΡΩΘΗΚΑΤΕ Ως ΤΥΧΕΡΟς ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΑς ΠΑΡΕΑ...ΕΚΤΟς ΑΠΟ ΩΡΑΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑς ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ, ΓΥΝΑΙΚΕς, ΦΟΡΟΑΠΑΛΛΑΓΕΣ Κ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ BONUS!! ... ΛΟΙΠΟΝ?"

    Μου θυμιζει το "προσεχε παιδακι μου, μην παρεις καμμια τσιχλα απο κανα αγνωστο γιατι μπορει να εχει μεσα ναρκωτικα!!"...





    Μ Α Σ Ε Φ Α Γ Ε Τ Ο Ρ Ο Κ


    ...ΤΕΛΙΚΑ...
    edelweiss
    20.05.2007, 17:16
    Μπορεί να με πάρετε με τις πέτρες αλλά ο σατανισμός στην ροκ μουσική είναι ότι και ο χριστιανισμός στην ροκ μουσική... Ποια η διαφορά...? Αλλά άμα πω την συγκεκριμένη άποψη που έχω για το πιστεύω (γενικότερα) θα με πετροβολίσετε οπότε αποσύρομαι :)
    mariam99
    26.05.2007, 23:30
    ναι,υπάρχουν ροκ τραγουδιστές και συγκροτήματα που είτε η εμφάνηση,είτε οι στίχοι τους παραπέμπουν στο σατανισμό..αυτό όμως δεν κάνει όλη τη ροκ σκηνή σατανική!!ας μην ξεχναμαι ότι πολλοί "σατανάδες" εμφανίζονται έτσι για να προκαλέσουν και για να γίνουν ευρύτερα γνωστοί!!έλεος επιτέλους με την καραμέλα ότι όλοι οι ροκαδες είναι σατανιστές,και ότι σε ένα κοπέλα δεν αρμόζουν τέτοιες μουσικές επιρροές ...η μουσική δεν έχει ούτε θρησκεία,ούτε ηλικία,ούτε φυλο..!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mariam99 στις 26-05-2007 23:46 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mariam99 στις 26-05-2007 23:48 ]


    punkster
    27.05.2007, 01:56
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 16-05-2007 στις 01:16 έγραψε...

    ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΩΣ ΤΩΡΑ:


    Στην ελλαδα οι ανθρωποι ειναι ακομα ΠΟΛΥ κολλημενοι...

    Ή θα ειναι αντι-μεταλλαδες ή κολλημενοι μεταλλαδες οι περισσοτεροι
    Βεβαια διακρινω και αρκετους (με τα δικα μ κρητηρια) ισορροπημενους.
    Δηλαδη αν ακουω Dimmu Borgir, Mayhem, Venom κλπ ειμαι σατανιστης, μεταλας, δν πρεπει να ερχομαι σε επαφη με τον υπολοιπο κοσμο γιατι θα τους μυησω στο σατανισμο.
    Και αφου τελειωσει το τελευταιο κομματι των Venom βαζω λιγο R n B...
    Πω, πω... Οι μεταλλαδες τοτε θα με θεωρησουν προδοτη, οτι δν αξιζω να ανηκω στην "κοινοτητα τους"... που να παω και σε κανενα club δηλαδη...
    Και οταν παω στο Club να λενε, να ενας μεταλλας με μουσια και μαλλια, σατανιστης και προδοτης αφου ηρθε σε ενα τετοιο μερος...

    ΜΑ ΚΑΛΑ... ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ...???

    Ε λοιπον μ αρεσουν τα παντα απο Dimmu Borgir μεχρι Jay Z τι σας πειραζει???
    Τι σας πειραζει αν υπαρχουν σατανιστικοι στιχοι? Αν σας προσβαλλουν ΜΗΝ ακουτε...
    Τι σας πειραζει που δν ακουω μονο μεταλ? Δεν υπαρχουν αλλα ηδη μουσικης???
    Ξεκολληστε λιγο απο το στακαρισμενο μυαλο σας...
    Η συμβουλη μ ειναι να αρχισετε να σκεφτεστε...
    Γιατι στην τελικη ουτε Θεος ουτε Σατανας υπαρχουν...
    Μην πιστευετε σε οτι παραμυθια σας λενε...
    Γιατι αν το σκεφτειτε ειναι μια προπαγανδα, η χειροτερη απ ολες και την δεχομαστε απο την πρωτη στιγμη, τη στιγμη της βαφτισης και το κακο ειναι οτι εχει περασει εδω και καιρο και στις τεχνες (μουσικη, κινηματογραφος κλπ)...
    Με οτι διαφωνουν αυτο γινεται αυτοματα σατανιστικο...
    Και σαν ζωα κανουμε αυτα που λενε...
    Απλα καντε αυτο που θελετε...


    Και το βασικοτερο ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΤΕ τους αλλους απο αυτα που ακουνε...

    ΓΝΩΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ

    ΑΚΟΥΩ ΜΕΤΑΛ, ΑΛΛΑ ΔΝ ΕΙΜΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ...

    ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ......





    Συμφωνω μαζι σου. Δεν υπαρχει χειροτερο απ τα κολλημενα μυαλα. Κ δυστυχως υπαρχουν παντου. Οχι μονο στους αντι-μεταλλαδες κ μεταλλαδες.



    tatsis
    03.09.2007, 13:57
    Kαμία μπάντα που ασχολείτε με τον σατανισμό στην μουσική του δεν πιστέυει πραγματικά αυτά που λέει. Εξερουνται πολύ λίγες μπάντες που και απο αυτές μερικά μέλη τους δεν πιστέυουν.... Αν σου αρέσει ενα είδος μουσικής δεν χρειάζεται να ακολουθήσεις αυτά που λέει.... Αυτό είναι ένα μεγάλο λάθος. Αλλα δέν μπορείς να μου πείς οτι ο BENTON δεν είναι σαταναρέος του κερατά!!!! Οπως δεν γίνεται να πέζεις black metal και να και να διδάσκεις τα έργα και τις πράξεις του θεού....
    seras
    03.09.2007, 14:27
    O Ρατσισμός στη χώρα μας δεν είναι κάτι νέο...πάντα θα μας περνάνε για σατανιστές και ναρκομανείς..κάποτε με ενοχλούσε να με κοιτάν με μισό μάτι επειδή έχω μακρύ μαλλί και έχω το στυλ του μεταλά η ροκά αν θέλετε.Τώρα απλά δεν ασχολούμαι γιατί είναι γελοίο να χάνω το χρόνο μου με στενόμυαλους βλάκες που ζουν στην εποχή του 40.Έχω τσακωθεί πολλές φορές και θα τσακονώμουν ακόμα περισσότερες αν δεν είμουν ψύχραιμο άτομο.Στην τελική αυτό που θέλω να πω είναι πως η μουσική είναι και τρόπος ζωής για αρκετούς, και για μένα..Αλλα δεν υπάρχει λόγος να ασπάζομαι τα "γούστα" των καλλιτεχνών που ακούω..Αν υπάρχουν αυτά τα "γούστα" που λένε περι σατανισμού..Stay metal..
    odis13
    03.09.2007, 14:39
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 16-05-2007 στις 01:16 έγραψε...

    ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΩΣ ΤΩΡΑ:


    Στην ελλαδα οι ανθρωποι ειναι ακομα ΠΟΛΥ κολλημενοι...

    Ή θα ειναι αντι-μεταλλαδες ή κολλημενοι μεταλλαδες οι περισσοτεροι
    Βεβαια διακρινω και αρκετους (με τα δικα μ κρητηρια) ισορροπημενους.
    Δηλαδη αν ακουω Dimmu Borgir, Mayhem, Venom κλπ ειμαι σατανιστης, μεταλας, δν πρεπει να ερχομαι σε επαφη με τον υπολοιπο κοσμο γιατι θα τους μυησω στο σατανισμο.
    Και αφου τελειωσει το τελευταιο κομματι των Venom βαζω λιγο R n B...
    Πω, πω... Οι μεταλλαδες τοτε θα με θεωρησουν προδοτη, οτι δν αξιζω να ανηκω στην "κοινοτητα τους"... που να παω και σε κανενα club δηλαδη...
    Και οταν παω στο Club να λενε, να ενας μεταλλας με μουσια και μαλλια, σατανιστης και προδοτης αφου ηρθε σε ενα τετοιο μερος...

    ΜΑ ΚΑΛΑ... ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ...???

    Ε λοιπον μ αρεσουν τα παντα απο Dimmu Borgir μεχρι Jay Z τι σας πειραζει???
    Τι σας πειραζει αν υπαρχουν σατανιστικοι στιχοι? Αν σας προσβαλλουν ΜΗΝ ακουτε...
    Τι σας πειραζει που δν ακουω μονο μεταλ? Δεν υπαρχουν αλλα ηδη μουσικης???
    Ξεκολληστε λιγο απο το στακαρισμενο μυαλο σας...
    Η συμβουλη μ ειναι να αρχισετε να σκεφτεστε...
    Γιατι στην τελικη ουτε Θεος ουτε Σατανας υπαρχουν...
    Μην πιστευετε σε οτι παραμυθια σας λενε...
    Γιατι αν το σκεφτειτε ειναι μια προπαγανδα, η χειροτερη απ ολες και την δεχομαστε απο την πρωτη στιγμη, τη στιγμη της βαφτισης και το κακο ειναι οτι εχει περασει εδω και καιρο και στις τεχνες (μουσικη, κινηματογραφος κλπ)...
    Με οτι διαφωνουν αυτο γινεται αυτοματα σατανιστικο...
    Και σαν ζωα κανουμε αυτα που λενε...
    Απλα καντε αυτο που θελετε...


    Και το βασικοτερο ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΤΕ τους αλλους απο αυτα που ακουνε...

    ΓΝΩΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ

    ΑΚΟΥΩ ΜΕΤΑΛ, ΑΛΛΑ ΔΝ ΕΙΜΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ...

    ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ......




    +1

    Ας κλείσει κάποιος αυτο το ΓΕΛΙΟ thread...
    sea_like_eyes
    03.09.2007, 14:44
    Παράθεση:

    Το μέλος tatsis στις 03-09-2007 στις 13:57 έγραψε...

    Kαμία μπάντα που ασχολείτε με τον σατανισμό στην μουσική του δεν πιστέυει πραγματικά αυτά που λέει. Εξερουνται πολύ λίγες μπάντες που και απο αυτές μερικά μέλη τους δεν πιστέυουν.... Αν σου αρέσει ενα είδος μουσικής δεν χρειάζεται να ακολουθήσεις αυτά που λέει.... Αυτό είναι ένα μεγάλο λάθος. Αλλα δέν μπορείς να μου πείς οτι ο BENTON δεν είναι σαταναρέος του κερατά!!!! Οπως δεν γίνεται να πέζεις black metal και να και να διδάσκεις τα έργα και τις πράξεις του θεού....



    Επειδη τυχαίνει να γνωρίζω το Story του Benton . . . ο τυπος ειναι . . . ψιλοπαλαβιαρης!Δεν εχει καμια γνωση για το απόκρυφο(μαγεια κτλ) !Με λιγα λογια,ενας μηχανικος αυτοκινητων ειναι που εχει ενα group και πουλαει τρελα!Groups οπως αυτο των Akercoke ή των Acheron . . . μαλιστα !Εκει παιζει και μαγεια και πολλα αλλα(εκτος απο μουσικη)
    Οσο για το Black Metal . . . χμμμ . . . τα εχουμε ξαναπει ! Το κακο πουλαει . . . αρα φραγκα . . . αρα