ελληνική μουσική
    391 online   ·  210.886 μέλη

    Επιστολή MusicHeaven προς Atlantis FM με αφορμή συνέντευξη του Κασιδιάρη

    STEFANOS604
    20.10.2013, 17:10

    Παράθεση:

    Το μέλος suspect στις 20.10.2013, 16:02 έγραψε...

     

    .......Τρανο παραδειγμα η κοινη εμφανιση Αδωνι Γεωργιαδη και Ηλια Κασιδιαρη στην εκπομπη του Πορτοσαλτε.

    Ο μπουμπουκος, τσιριδας, γραφικος οπως θελεις πες τον, δεν θα τα χαλασουμε εκει, τον κονιορτοποιησε.

    Αν νομιζεις οτι υπερβαλλω ακουσε το και μονος σου:

    >

    Νομιζω οτι εγινε τοσος ντορος για το τιποτα.


    -----------------

    www.suspect.gr

    [ τροποποιήθηκε από τον/την suspect, 20-10-2013 16:35 ]



    Πρώτη φορά άκουσα σε Μέσο διάλογο ΧΑ με ΝΔ και πιστεύω , ότι αν και 40 λεπτά , αξίζει να τους ακούσετε:   
    https://www.youtube.com/watch?v=3BXvrvQySewLink

    >

     

    Πράγματι στον ακροατή παρ’ όλες τις ηχηρές διαμαρτυρίες μένει ότι ο Κασιδιάρης βγήκε χαμένος.  


    ilio
    20.10.2013, 17:18

    Από όλες τις απόψεις που διάβασα με καλύπτει εκείνη του Suspect.Διαβάζω και γράφω από το κινητό και έτσι κατά λάθος πάτησα dislike στο σχετικό ποστ του Noiz στην προσπαθεία μου να μεγενθύνω το κείμενο.Θεωρώ όμως και εγώ πως η άποψη του Noiz ήταν βιαστική  και άδικη όπως εξελίχθηκε η συζήτηση στην πορεία,καθώς το σχετικό άρθρο που παρέθεσε μιλούσε για τις δημοκρατικές αρχές και μέσα σε αυτό δεν διέκρινα κάτι αντίθετο ως προς το θέμα αυτό.
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως,όχι μόνο στην παρούσα συζήτηση αλλά και σε άλλες που έχουν υπάρξει κατά τον παρελθόν είναι η διάθεση που υπάρχει να "καπελώσουμε" ο ένας τον άλλον ή να κρίνουμε ευθύς αμέσως ανθρώπους που δεν γνωρίζουμε μόνο και μόνο επειδή τυγχάνει κάποια στιγμή να παραθέσουν μία άποψη που δεν είτε δεν μας αρέσει,είτε δεν συμφωνούμε με αυτήν.
    Οι καιροί είναι πάρα πολύ δύσκολοι,όλοι μας πιεζόμαστε σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό και είναι κατανοητό πως κάποιες φορές μπορεί να ξεφύγουμε από τον έλεγχο του εαυτού μας και έτσι να προσβάλλουμε άλλους ανθρώπους.Κυρίως  όμως συμβαίνει έτσι να εκθέτουμε μέσα από αυτήν την διαδικασία τους εαυτούς μας και αυτό είναι κάτι που δημιουργεί στεναχώρια,τόσο σε αυτούς που εμπλέκονται στην συζήτηση,όσο και σε εκείνους που την παρακολουθούν.
    Κανείς μας νομίζω δεν μπορεί να ισχυριστεί πως κατέχει την υπέρτατη αλήθεια,όπως επίσης κανείς μας δεν είναι καλύτερος ή χειρότερος από τον άλλον.Οπότε είναι κρίμα να τσακωνόμαστε,να προσβάλλουμε ο ένας τον άλλον λες και έχουμε κάτι να κερδίσουμε ή να χάσουμε.Το μόνο που μένει τελικά είναι η εντύπωση πως είμαστε κάποια παιδιά που αντιμετωπίζουν την ζωή μέσα σε ένα πλαίσιο like ή dislike ή άσπρο - μαύρο.
    Δεν νομίζω όμως πως είμαστε ούτε τέτοιοι άνθρωποι αλλά ούτε και πως η ζωή μας στερείται όλων των ενδιάμεσων αποχρώσεων.
    Γι αυτό λοιπόν ούτε "τσάτσος" μπορεί να θεωρηθεί o Noiz αλλά ούτε και φασίστας ο Διονύσης Κωτσάκης.
    Είναι κρίμα και γι αυτούς αυτοί οι βιαστικοί και άδικοι χαραχτηρισμοί,πάνω στην αψημαχία,αλλά και για ολόκληρη την κοινωνία γενικότερα.
    Γιατί όλοι ξέρουμε πως οτιδήποτε κάνεις σου επιστρέφεται με έναν τρόπο.
    Δεν είχα την πρόθεση να απαντήσω στο σχετικό θέμα αν δεν μου ξέφευγε το χέρι πάνω στην προσπάθεια μου να μεγενθύνω το κείμενο για να το διαβάσω,αλλά μπήκα στην διαδικασία για να μην δημιουργηθούν τυχόν παρεξηγήσεις από ένα dislike ή like που μπήκε κατά λάθος.

    Μήπως αυτό το like/dislike θα πρέπει να το δούμε ουσιαστικά κάποια στιγμή;Γιατί δημιουργεί περισσότερα προβλήματα τελικά και παρεξηγήσεις από την καλή πρόθεση να διεξάγονται καλύτερα οι συζητήσεις στο φόρουμ.
    Τέλος,καλώς έπραξε ο Χόρχε και διέκοψε την συνεργασία του με τον Ατλαντίς από την στιγμή που δεν συμφωνεί με την συγκεκριμένη κίνηση της διεύθυνσης για την συνέντευξη του Κασιδιάρη και μαλίστα στην παρούσα χρονική φάση όπου έχουμε  ακόμα νωπή στο μυαλό και την καρδιά μας τη δολοφονία ενός ανθρώπου αλλά και που η δικαστική έρευνα βρίσκεται σε εξέλιξη και ο εν λόγω βουλευτής έχει κριθεί πως έχει άμεση σχέση με την υπόθεση.
    Αυτά τα ολίγα από εμένα και συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο.Smile

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 20-10-2013 20:51 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 20-10-2013 20:57 ]


    inkve
    20.10.2013, 21:21

    ilio....

    η τεραστια διαφορα ειναι πως αυτος που στοχοποιηθηκε ως φασιστας ειναι ο διονυσης που τολμησε να γραψει ενα αντιφασιστικο αρθρο...!!!ειναι λιγο αντιφατικο??

    επισης οταν πραγματικα στοιχεια και επιχειρηματα βγηκαν στην συζητηση.....ειτε για τις εκπομπες του διονυση...ειτε για την συμφωνια του MH με τον ατλαντις  δεν τεθηκε κανενα σοβαρο επιχειρημα απο αυτους που ουσιαστικα κατηγορουσαν/συμφωνουσαν οτι ο διονυσης ειναι φασιστας..!!!!!!!μονο φτηνες ειρωνειες και παιχνιδια με τις λεξεις...

    και επειτα οταν δεν τους επαιρνε,,,,ακρα του ταφου σιωπη....

    ο διονυσης κανει εκπομπες κατα της χρυσης αυγης,,,,

    αλλα ειναι φασιστας επειδη ο ιδιοκτητης του σταθμου γερνει προς τα δεξια??

    το ΜΗ που ΗΞΕΡΕ την πολιτικη προτιμηση του ιδιοκτητη γιατι συνεργαζοταν ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΟΦΕΛΟΣ 2 χρονια???μηπως με το ιδιο σκεπτικο πρεπει να καταδικαστει και το ΜΗ???

    οχι φυσικα,,,,,

    αλλα αποτι ΕΛΠΙΖΩ να ειδες στην συζητηση ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο το ειδος σκεπτικου χρησιμοποιηθηκε εναντια του διονυση ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΗ....

    το ποιος χαρακτηρισε και το ποιοι συμφωνησαν  οτι ο διονυσης ειναι φασιστας φανηκε...σελιδα 3 το πανω πανω ποστ....κανεις απο αυτους δεν ζητησε συγγνωμη το οτι ΤΑΜΠΕΛΩΣΕ τοσο ασχημα ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΙΔΑΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ....

    αλλα οπως εγραψα παραπανω ακρα του ταφου σιωπη..εκανα λαθος...η σιωπη των αχ-αμνων ειναι πιο ακριβης φραση....


    suspect
    20.10.2013, 21:49

    Ενταξει αδερφε, μην το κανεις και συ τωρα διαμαρτυρια για τη βαση του Γκουανταναμο.

    Το ειδε ο Διονυσης, μπηκε, ανεπτυξε τα επιχειρηματα του επαρκως, ολοι τα διαβασαμε και ο καθενας εβγαλε τα συμπερασματα του.


    inkve
    20.10.2013, 22:47

    Παράθεση:

    Το μέλος suspect στις 20.10.2013, 21:49 έγραψε...

    Ενταξει αδερφε, μην το κανεις και συ τωρα διαμαρτυρια για τη βαση του Γκουανταναμο.

    Το ειδε ο Διονυσης, μπηκε, ανεπτυξε τα επιχειρηματα του επαρκως, ολοι τα διαβασαμε και ο καθενας εβγαλε τα συμπερασματα του.



    ειπα απλως να ελαφρυνω λιγο την ατμοσφαιρα με την τελευταια μου προταση...

    οντως βγαλαμε ΠΟΛΛΑ συμπερασματα(παλι)...


    ilio
    20.10.2013, 22:58

    Inkve η συγγνώμη δεν απαιτείται.Αν στην δώσουν καλώς.Αν δεν στην δώσουν δεν πειράζει.Τραβάμε τον δρόμο μας χωρίς να στεκόμαστε σε μια συγγνώμη που δεν δόθηκε.Διαφορετικά χάνουμε ζωή.Και την διαφορά που λες την είδα αλλά επίσης είδα και μια πίεση προς τον Noiz να βγει στην εκπομπή του Διονύση Κωτσάκη για να μιλήσουν σχετικά με το θέμα που προέκυψε.Εσύ αυτήν την πίεση την είδες;Αν έκανε λάθος ο Noiz έτσι νομίζεις πως βοηθιέται να το δει;Προφανώς όχι.Δεν γνωρίζω κανέναν από τους δύο απλώς διατυπώνω αυτό που βλέπω,ως εξωτερικός παρατηρητής της συζήτησης.Και αυτό που επιχείρησα με το ποστ μου πριν ήταν να ρίξω μία "γέφυρα" ανάμεσα στο κενό της επικοινωνίας, μεταξύ των δύο παιδιών ή όσων υποστήριξαν την μία ή την άλλη πλευρά.Και ο καθένας κρίνει και βγάζει τα συμπερασματά του για την συγκεκριμένη περίπτωση ανάλογα με τα βιώματα του,την προσωπικότητα και τον βαθμό αυτογνωσίας και ωριμότητας του
    Όσο για τα like/dislike ξαναλέω ότι θα πρέπει να τα ξανακοιτάξουμε πιο ουσιαστικά.



    dimsavidis
    20.10.2013, 23:53

    Παράθεση:

    Το μέλος dkotsak στις 20.10.2013, 15:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dimsavidis στις 19.10.2013, 13:32 έγραψε...

    ....ΧΑ ΧΑ...FREAK ...ΤΡΙΠΟΝΤΟ... φιλε dkotsak αφου εισαι στον σταθμο αμισθι και δεν μπαινει θεμα επιβιωσης παραιτησου φιλαρακι να βρεις την υγεια σου...φιλικα στο λεω γιατι "τον αραπη και αν τον πλενεις...οσο θελεις βροντα..."

    Εντελώς φιλικά... και εν τιμη δεν θέλω σε καμμία περίπτωση να τραβήξω το θέμα διότι με έχει κουράσει τραγικά και αυτή εδώ η συζήτηση είναι ένα πολύ-πολύ-πολύ μικρό κομμάτι της κατάστασηςε που πρέπει να διαχειριστώ...

    Δεν μπορώ να μπω σε λογικές του τύπου "αφού δεν τα παίρνεις γράψτα στα παλαιότερα των υποδημάτων σου και γίνε λαγός". Δηλαδή αν τα έπαιρνα κι αν ετίθετο θέμα επιβίωσης, θα έπρεπε να ανεχτώ τον... "φασίστα"; Ωραία ηθική!...

    Το γιατί είμαι εκεί που είμαι το εξήγησα. Κουράστηκα να το εξηγω 100 φορές.

    Δεν με αφορούν οι ιδεολγικές τοποθετήσεις του ενός, τη στιγμή που σε εμένα δίνει ελεύθερο μικρόφωνο και τη στιγμή που από την τσέπη του δίνει βήμα στο δικό μου μουσικό μετερίζι.

    Όσο για τα λεφτά καλέ μου φίλε, θα σου πω ότι δεν φέρνουν την ευτυχία, γιατί ποτέ δεν ήταν παιδικό όνειρο.

    Αν αισθανόμουν ποτέ φιμωμένος ή ότι εξαναγκαζόμουν να λειτουργήσω ανήθικα, θα έφευγα ακόμα κι αν ετίθετο θέμα επιβίωσης. Ξέρω από παγκάκι. Αλλοίμονο από κάτι αριστερισταράδες του pc που ψάχνουν αφορμή να καννιβαλήσουν ανθρώπους για να πουλήσουν ιδεολογία...

    Μην πας μακριά... Το post του φίλου μας εδώ που με χαρακτήρισε "υπαίτιο της ακροδεξιοφασίζουσας στροφής του Ατλαντίς" έχει ακόμα 5 like...

    Και υποπτεύομαι ότι οι άνθρωποι που ενώ τα έκαναν (ας πουμε χωρίς να ξέρουν) και τα αφήνουν εκεί να φαίνονται (τώρα που πλέον ξέρουν), δεν έχουν κανένα πρόβλημα να κοιτάζουν τη φάτσα τους στον καθρέφτη.

    Ακουσα κάτι για φασισμό;



    ...αγαπητε φιλε ( συντροφε ) αν επιτρεπεις την προσφωνηση...ειπα να φυγεις καλυτερα για να γλυτωσεις απτα "σκατα"...αν εσυ πιστευεις οτι μπορεις να προσφερεις κατι θετικο μεσα σ'αυτον τον χωρο τοτε...σου βγαζω το καπελλο και μονο επαινετικα λογια εχω να πω...ομως πιστευω οτι εγινε και μια μικρη παραννοηση , οι περισσοτεροι συμφορουμιτες επιτεθηκαν στον σταθμο ατλαντις ( 0ρθως κατα την γνωμη μου ), κακως δοθηκε προσωπικη προεκταση...και φυσικα αν νοιωθεις αδικημενος καλως ζητας την δικαιωση σου...παντως και τα επιχειρηματα που διατυπωθηκαν κατα του σταθμου μου φανηκαν πολυ σοβαρα και μαλλον αληθινα( δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω )...δεν ειμαι αριστερος του  pc  αλλα δεν με πειραζει ο χαρακτηρισμος...συγχαρητηρια στους συμφορουμιτες για τον ζωντανο διαλογο και στο Μ. Η . για την σταση του προς την συνεντευξη...  


    jorge
    21.10.2013, 02:28

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 20.10.2013, 21:21 έγραψε...

    το ΜΗ που ΗΞΕΡΕ την πολιτικη προτιμηση του ιδιοκτητη γιατι συνεργαζοταν ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΟΦΕΛΟΣ 2 χρονια???


    Περιμένω άμεσα να μου αποδείξεις τα παραπάνω αυθαίρετα συμπεράσματα, δηλαδή:

    α) από που γνωρίζεις πως το MusicHeaven γνώριζε τι ψήφιζε και με ποιόν πολιτευόταν ο ιδιοκτήτης ενός από τα δεκάδες sites με τα οποία συνεργάζεται

    β) από που γνωρίζεις πως το MusicHeaven είχε οικονομικό όφελος από το Ατλαντίς και μάλιστα επί 2 χρόνια για την ανταλλαγή banners και μια χορηγία επικοινωνίας (διότι άλλη συνεργασία δεν υπήρξε)

    Περιμένω τις απαντήσεις σου και θα πράξω αναλόγως.


    dkotsak
    21.10.2013, 03:33

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21.10.2013, 02:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 20.10.2013, 21:21 έγραψε...

    το ΜΗ που ΗΞΕΡΕ την πολιτικη προτιμηση του ιδιοκτητη γιατι συνεργαζοταν ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΟΦΕΛΟΣ 2 χρονια???


    Περιμένω άμεσα να μου αποδείξεις τα παραπάνω αυθαίρετα συμπεράσματα, δηλαδή:

    α) από που γνωρίζεις πως το MusicHeaven γνώριζε τι ψήφιζε και με ποιόν πολιτευόταν ο ιδιοκτήτης ενός από τα δεκάδες sites με τα οποία συνεργάζεται

    β) από που γνωρίζεις πως το MusicHeaven είχε οικονομικό όφελος από το Ατλαντίς και μάλιστα επί 2 χρόνια για την ανταλλαγή banners και μια χορηγία επικοινωνίας (διότι άλλη συνεργασία δεν υπήρξε)

    Περιμένω τις απαντήσεις σου και θα πράξω αναλόγως.



    Με όλον το σεβασμό για την παρέμβαση, αλλά κάθε είδους ανταλλακτική διαφήμιση, αποτιμάται σε κάποιο οικονομικό όφελος. Περισσότερος κόσμος και για τους δύο, συνεπώς καλύτεροι όροι διαπραγμάτευσης σε πώληση παροχής υπηρεσιών προς τρίτους. Είναι η αρχή σε μια τέτοιου είδους συνεργασία, παγκοσμίως. Στα 2 αυτά χρόνια ο Ατλαντίς δεχτηκε περίπου 700.000 επισκέψεις άρα πάρα πολλά μάτια είδαν το musicheaven και φυσικά και το αντίστροφο! Αυτό έφερε μια όσμωση του κόσμου, άρα αύξηση της επισκεψιμότητας εκατέρωθεν, άρα υψηλότερη αποτίμηση των παρεχόμενων υπηρεσιών, άρα κέρδος... Μικρό ή μεγάλο, ασήμαντο ή σηματικό, πάντως επί της ουσίας ΚΕΡΔΟΣ. Και για τις δύο πλευρές...

    Δεν καταλαβαίνω που είναι το μεμπτόν, πραγματικά δεν το καταλαβαίνω...

    Από εκεί και πέρα αναφέρθηκε το "όλοι ήξεραν" πρωτίστως από άλλον συμμετέχοντα... Αν δεν κάνω λάθος και από άλλους... (Διορθώστε με αν κάνω λάθος..)

    Θα ερχόμουν σε πολύ δύσκολη θέση εάν η προσπάθεια υπεράσπισής μου από τον φίλο invike γινόταν η αιτία αποβολής του από την κοινότητα που αγαπά και που και εγώ προσωπικά αγαπώ και σέβομαι απεριόριστα...

    Εξάλλου είμαι σίγουρος ότι κι εσείς δεν θα βρίσκατε ηθικό από τη μία οι ανυπόστατες χυδαίες και ψευδείς ύβρεις ("υπαίτιος της ακροδεξιοφασίζουσας στροφής του Ατλαντίς" ?!?) προς το πρόσωπό μου (που στο κάτω-κάτω είμαι κι εγώ μέλος σας) να περνούν στο ντούκου, ενω μία ας πούμε άστοχη εκτίμηση προς το δικό σας πρόσωπο ("το ΜΗ ήξερε") να γίνει αιτία αποβολής....

    Είμαι σίγουρος ότι συμφωνείτε, ότι κάτι τέτοιο (υποθετικά πάντα) θα ήταν άδικο....


    -----------------

    Να μην ξεχνάτε τα όνειρά σας. Αυτά δεν σας ξεχνάνε ποτέ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την dkotsak, 21-10-2013 03:35 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την dkotsak, 21-10-2013 03:40 ]


    jorge
    21.10.2013, 10:52

    @dkotsak,

    ζούμε σε μια εποχή που καλείται αυτός που συκοφαντείται να αποδείξει οτι δεν ισχύει αυτό για το οποίο κατηγορείται.

    Εδώ ΔΕΝ θα ισχύσει αυτό.

    Ο inkve πρέπει να δώσει τα στοιχεία που έχει σχετικά με το οικονομικό όφελος που ισχυρίζεται οτι είχε το MusicHeaven από τη συνεργασία του με τον ακροδεξιό σταθμό.

    Ο δημόσιος αυτός ισχυρισμός υπονοεί οτι το MusicHeaven πληρωνόταν για τη συνεργασία του με το ανωτέρω μέσο, επομένως αν δεν παρουσιαστούν στοιχεία για οικονομικές συναλλαγές ή στατιστικά που να αποδεικνύουν οτι το MusicHeaven αποκόμισε κέρδος έστω και ενός ευρώ από τη συνεργασία του με τον Ατλαντίς, το θέμα θα πάει νομικά (και δεν θα είναι η πρώτη φορά που θα γίνει κάτι τέτοιο).

    Επίσης αναμένεται απάντηση για το α), το οποίο συνιστά επίσης συκοφαντία.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 21-10-2013 10:53 ]


    dkotsak
    21.10.2013, 12:47

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21.10.2013, 10:52 έγραψε...

    @dkotsak,

    ζούμε σε μια εποχή που καλείται αυτός που συκοφαντείται να αποδείξει οτι δεν ισχύει αυτό για το οποίο κατηγορείται.

    Εδώ ΔΕΝ θα ισχύσει αυτό.

    Ο inkve πρέπει να δώσει τα στοιχεία που έχει σχετικά με το οικονομικό όφελος που ισχυρίζεται οτι είχε το MusicHeaven από τη συνεργασία του με τον ακροδεξιό σταθμό.

    Ο δημόσιος αυτός ισχυρισμός υπονοεί οτι το MusicHeaven πληρωνόταν για τη συνεργασία του με το ανωτέρω μέσο, επομένως αν δεν παρουσιαστούν στοιχεία για οικονομικές συναλλαγές ή στατιστικά που να αποδεικνύουν οτι το MusicHeaven αποκόμισε κέρδος έστω και ενός ευρώ από τη συνεργασία του με τον Ατλαντίς, το θέμα θα πάει νομικά (και δεν θα είναι η πρώτη φορά που θα γίνει κάτι τέτοιο).

    Επίσης αναμένεται απάντηση για το α), το οποίο συνιστά επίσης συκοφαντία.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 21-10-2013 10:53 ]



    Πρώτα απ' όλα το "ακροδεξιός σταθμός" σύμφωνα με αυτά που λες είναι το λιγότερο συκοφαντία και έρχεται σε σύγκρουση με τη φράση σου "ζούμε σε μια εποχή που καλείται αυτός που συκοφαντείται να αποδείξει οτι δεν ισχύει αυτό για το οποίο κατηγορείται". Διότι όταν μιλάς για "ακροδεξιό σταθμό" είναι σαν να λες ότι θα πρέπει τώρα να μπουν εδώ 40 παραγωγοί να εξηγήσουν ότι δεν είναι ακροδεξιοί. Είμαι σίγουρος ότι κατανοείς καί την αντίφαση και την προσβολή. Συνεπώς φαντάζομαι ότι -συμφωνα με τα λεγόμενά σου- θα πρέπει τώρα να παρουσιάσεις αποσπάσματα και άρθρα 40 ανθρώπων του σταθμού οι οποίοι κάνουν ακροδεξιά προπαγάνδα. Εκτός βέβαια αν οι κανόνες ηθικής που προανέφερες ισχύουν μονάχα για τους άλλους.

    Το οικονομικό κέρδος του musicheaven (και του Ατλαντίς φυσικά, αμφίδρομο ήταν το όφελος) σου το εξήγησα παραπάνω και μπορεί να το κατανοήσει ο καθένας. Γίνεται κάθε μέρα, μεταξύ εκατομμυρίων ιστοτόπων και ξαναλέω ότι πραγματικά δεν καταλαβαίνω που είναι το μεμπτόν. Το ότι ο Inkve "υπονοεί ότι MusicHeaven πληρωνόταν για τη συνεργασία του με το ανωτέρω μέσο" είναι καθαρά δικό σου συμπέρασμα και κατά τη γνώμη μου αυθαίρετο. Ο Inkve μίλησε για "οικονομικό όφελος". Εαν θέλεις σου στέλνω την ακριβή επισκεψιμότητά μας, όλο αυτόν τον καιρό που συνεργαζόμασταν. Εάν η προβολή του Banner ενός site που πουλά υπηρεσίες, το οποίο βλέπουν εκατοντάδες χιλιάδες χρήστες, δεν συνιστά οικονομικό όφελος για το site, ε τότε θα πρέπει να καταργήσουμε όχι μόνο κάθε έννοια λειτουργίας του διαδικτύου, αλλά κάθε έννοια λογικής. Δηλαδή είμαι σίγουρος ότι κατανοείς ότι δεν υπάρχει δικαστήριο που να δεχτεί το ισχυρισμό: "Πουλάμε υπηρεσίες και συνεργαζόμασταν με ένα site στο οποίο είδαν 700.000 φορές το Banner μας, αλλά από τη συγκεκριμένη συνεργασία δεν αποκομίσαμε ούτε ένα ευρώ". Είναι σαν να λες: "Πουλάμε ροδάκινα, και σε ένα κανάλι που συνεργαζόμαστε έδειξαν 700.000 φορές τη φίρμα μας, αλλα εμείς δεν πουλήσαμε ούτε κουκούτσι".

    Παρομοίως με το "α), το οποίο συνιστά επίσης συκοφαντία" και πάντα σύμφωνα με τη δική σου λογική, περιμένω και επιμένω να ζητώ, να εξηγήσεις γιατί ο "Ατλαντίς είναι ακροδεξιός σταθμός" και επίσης, γιατί δεν έδειξες την ίδια ευαισθησία όταν μέλος εδώ με κατηγόρησε  ως "υπαίτιο της ακροδεξιοφασίζουσας στροφής του Ατλαντίς".  Μήπως τελικά καί εδώ " καλείται αυτός που συκοφαντείται να αποδείξει οτι δεν ισχύει αυτό για το οποίο κατηγορείται" εκτός εάν είναι ας πούμε administrator ή ιδιοκτήτης; (Διόρθωσέ με, αν κάνω λάθος, αλλά κάτι από τα 2 δεν είσαι;)

    Θα ήταν χαρά μου να παρουσιάσεις τις αποδείξεις σου (περί "ακροδεξιού σταθμού") εάν θέλεις και στην εκπομπή μου, απόψε στις 12 τα μεσάνυχτα. Εάν θέλεις τις παρουσιάζεις και εδώ.

    Εαν επιλέξεις να μην το κάνεις, καταλαβαίνεις ότι το να διαγράψεις τον inkve για κατι πολύ πολύ πιο μικρό, ("το MH ήξερε") δεν θα ήταν και η δημοκρατικότερη ενέργεια.


    -----------------

    Να μην ξεχνάτε τα όνειρά σας. Αυτά δεν σας ξεχνάνε ποτέ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την dkotsak, 21-10-2013 13:11 ]


    dkotsak
    21.10.2013, 12:59

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21.10.2013, 10:52 έγραψε...

    @dkotsak,

    ζούμε σε μια εποχή που καλείται αυτός που συκοφαντείται να αποδείξει οτι δεν ισχύει αυτό για το οποίο κατηγορείται.

    Εδώ ΔΕΝ θα ισχύσει αυτό.

    Ο inkve πρέπει να δώσει τα στοιχεία που έχει σχετικά με το οικονομικό όφελος που ισχυρίζεται οτι είχε το MusicHeaven από τη συνεργασία του με τον ακροδεξιό σταθμό.

    Ο δημόσιος αυτός ισχυρισμός υπονοεί οτι το MusicHeaven πληρωνόταν για τη συνεργασία του με το ανωτέρω μέσο, επομένως αν δεν παρουσιαστούν στοιχεία για οικονομικές συναλλαγές ή στατιστικά που να αποδεικνύουν οτι το MusicHeaven αποκόμισε κέρδος έστω και ενός ευρώ από τη συνεργασία του με τον Ατλαντίς, το θέμα θα πάει νομικά (και δεν θα είναι η πρώτη φορά που θα γίνει κάτι τέτοιο).

    Επίσης αναμένεται απάντηση για το α), το οποίο συνιστά επίσης συκοφαντία.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 21-10-2013 10:53 ]



    Και για ναγίνομαι και πιο σαφής δεν κατανόω την ασυλία του "όλοι γνωρίζατε" του noize... (Βρηκα τον χρήστη που το ανέφερε). Να φανταστώ ότι αυτό δεν σας ενοχλεί επειδή θεωρείτε ότι δεν υπονοεί εσάς; Αν ναι, πόσο δημοκρατικό είναι να επιτρέπετε τέτοιες λογικές για τους έξω του MH αλλά για τους μέσα ζητάτε εξηγήσεις;
     Αν πάλι όχι, γιατί δεν έχετε ακριβώς την ίδια αντιμετώπιση στον noize;

    Καλοπροαίρετα υποθέτω ότι απλά δεν είχατε δει το σχόλιο και για αυτό άλλωστε σας ενημερώνω.

    Τώρα όμως που γνωρίζετε πιστεύω πως κατανοείτε ότι θα ήταν ηθικό να δώσετε και εσεις κάποια εξήγηση... Οπότε έχουμε άλλον έναν λόγο να σας ακούσουμε στον αέρα του Ατλαντίς.

    Σε περίπτωση που δεν προβείτε στις ανάλογες διευκρίνήσεις, καταλαβαίνετε ότι παρόλο που είμαι άκρως καλόπιστος και καλοπροαίρετος μαζί σας, θα έχω μετά κάθε δικαίωμα να σκεφτώ ότι κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας...

    Εως τότε περιμένω καλόπιστα την απάντησή σας...


    jorge
    21.10.2013, 13:11
    Θα τα συζητήσουμε όλα, ένα - ένα όμως. Το τσουβάλιασμα συνήθως οδηγεί σε αποπροσανατολισμό.

    Περιμένω τις απαντήσεις στα 2 ερωτήματά μου από τον ίδιο τον inkve και συνεχίζουμε ευχαρίστως.
    dkotsak
    21.10.2013, 13:18

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21.10.2013, 13:11 έγραψε...

    Θα τα συζητήσουμε όλα, ένα - ένα όμως. Το τσουβάλιασμα συνήθως οδηγεί σε αποπροσανατολισμό.

    Περιμένω τις απαντήσεις στα 2 ερωτήματά μου από τον ίδιο τον inkve και συνεχίζουμε ευχαρίστως.

    Το δέχομαι και περιμένω. Υποθέτω ότι αμέσως μετά θα αναφερθείτε με την ίδιο τρόπο στον Noise και θα παρουσιάσετε και τις δικές σας εξηγήσεις...

    Οπως και να έχει χαίρομαι που κάνουμε εναν διάλογο επιπέδου. Σας τιμά.


    -----------------

    Να μην ξεχνάτε τα όνειρά σας. Αυτά δεν σας ξεχνάνε ποτέ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την dkotsak, 21-10-2013 13:19 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την dkotsak, 21-10-2013 13:20 ]


    inkve
    21.10.2013, 15:31

    jorge

    δεν μιλησα για μετρητα η επιταγες....μιλησα για "οικονομικο οφελος"το οποιο προκυπτει απο την επισκεψιμοτητα του ατλαντις και τουμπαλιν....ευτυχως τουλαχιστον γνωριζω εστω και οχι σε βαθος τι σημαινει ανταλλακτικη χορηγια banner

    και οπως εξηγησε ο διονυσης η διαφημιση(μεσω baner) αποτιμαται σε οικονομικο οφελος και φυσικα συμβαινει σε χιλιαδες site...

    και για να μην  παρεξηγουμε περαιτερω,απο εμενα δεν υπαρχει τιποτα το κακο σε αυτη την "ανταλλαγη"....το ΜΗ υπαρχει πολλα χρονια και συνεχιζει να μεγαλωνει...οπωσδηποτε τα εξοδα που προκυπτουν απο αυτο το ¨μεγαλωμα καπως πρεπει να καλυπτονται....το πως θα καλυπτονται δεν με ενδιαφερει καθολου...

    αυτο ομως που με ενδιαφερει ειναι να μην παρερμηνευονται τα λογια μου...

    αν το ΜΗ δεν ηξερε τοτε ζητω συγγνωμη και παραδεχομαι οτι παρασυρθηκα απο την φραση "ολοι ηξερν δω και χρονια".....

    εχω ομως την ευλογη απορια γιατι δεν δειξατε την ιδια "ευαισθησια" απεναντι στον noizreduction που κατηγορησε τοσο αστηρικτα τον διονυση....

    επισης εχω την απορια πως μεσα σε 5 μερες βγαλατε το συμπερασμα περι "ακροδεξιου σταθμου"...ακουσατε ολες τις εκπομπες ολους τους παραγωγους και διαβασατε τα εκατονταδες αρθρα του site..??

    και ο πιο ασχετος θα υποψιαζοταν ειτε οτι αυτην την αποψη την ειχατε απο πριν,ειτε οτι το "ψαξιμο"ηταν πολυ επιφανειακο ωστε να στηριξει τετοια κατηγορια....

    ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΠΩΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΙΧΤΗΚΑ ΠΟΥΘΕΝΑ....ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΝ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ....ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΚΙΘΑΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ Η ΤΡΙΒΗ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΜΑΖΙ ΣΕ ΠΟΡΕΙΕΣ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΚΗΝΗ ΣΕ ΑΝΤΙΠΟΛΕΜΙΚΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΑΙ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΜΕΣΩ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΜΠΕΛΩΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΝΟΙΧΤΑ ΣΑΝ ΦΑΣΙΣΤΑ Ε ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ....ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΠΑΡΑΛΟΓΟ???

    σε εμενα προσωπικα jorge ηταν γνωστο το παρε δωσε του ιδιοκτητη του ατλαντις με το ΛΑΟΣ....σε εσας δεν ηταν??

    εγω δεν κατηγορησα το ΜΗ που ειχε συνεργασια με τον σταθμο.....αλλα οταν κατηγορειτε εναν ανθρωπο σαν φασιστα επειδη απλως κανει εκπομπη στον σταθμο και ατυχως ο ιδιοκτητης του εν λογου σταθμου ειναι δεξιος, αν θελουμε να ειμαστε δημοκρατικοι στην σκεψη μας το ιδιο δεξιοι χαρακτηριζοσαστε και εσεις που συνεργαζοσασταν....ετσι δεν ειναι??

    οπως ΦΥΣΙΚΑ καταλαβαινεις το σκεπτικο αυτο ειναι ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΑΠΙΟ ειτε "κατηγορειτε" ο διονυσης ειτε το ΜΗ.....

    πιστευω να σε καλυψα....


    jorge
    21.10.2013, 16:32

    Όχι, δεν με κάλυψες.

    Από τη μία ζητάς συγνώμη...

    Παράθεση:

    αν το ΜΗ δεν ηξερε τοτε ζητω συγγνωμη

    ...αλλά από την άλλη επιμένεις προκλητικά στο ίδιο ακριβώς.

    Παράθεση:

    σε εμενα προσωπικα jorge ηταν γνωστο το παρε δωσε του ιδιοκτητη του ατλαντις με το ΛΑΟΣ....σε εσας δεν ηταν??

    Επίσης, γράψε ξεκάθαρα αν έχεις κάποιο στοιχείο που να δηλώνει οτι το MusicHeaven είχε οικονομικό όφελος από τη συνεργασία αυτή.

    Έχεις κάποιο στοιχείο ή υποθέτεις;


    AbubaTheAlien
    21.10.2013, 16:54
    σκανδαλίζομαι!
    inkve
    21.10.2013, 17:00

    δεν ειναι καθολου προκλητικο το υφος μου jorge...καθολου μα καθολου...

    και επειδη δεν απαντησα σε μια ερωτηση σου....γνωριζε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ οτι ο ιδιοκτητης του ατλαντις ηταν προσκημενος στο ΛΑΟΣ...εγω το γνωριζω καποια χρονια τωρα...οι φημες(ειδικα οι ασχημες)αλλωστε κυκλοφορουν πιο ευκολα....ετσι λοιπον το γνωριζα...ειναι λογικοτατο λοιπον να το γνωριζει και μια κοινοτητα τοσο μεγαλη οπως το ΜΗ που προσεκτικα διαλεγει τις συνεργασιες της.

    επισης πιστευω οτι και ο διονυσης και εγω εξηγηθηκαμε πολυ καλα στο τι εννοουμε "οικονομικο οφελος"....η επισκεψιμοτητα με τοσες χιλιαδες κοσμο φερνει αναπαντεχες και πολλες φορες ευχαριστες συνεργασιες ως προς την βιωσιμοτητα ενος τοσο μεγαλου και μακροβιου δικτυακου τοπου.

    επισης σου εγραψα πως δεν εχω κανενα προβλημα ως προς με ποιους τροπους θα εξασφαλιστει αυτη η μακροβιοτητα....ενα μελος ειμαι που απολαμβανει τις υπηρεσιες του site...το πως αυτες οι υπηρεσιες μου χαριζονται και συνεχιζουν να εξελισσονται δε με ενδιαφερει.

    εσυ ομως αγκυστρωνεσαι σε 2 λεξεις(οικονομικο οφελος)παραβλεπωντας ολο το ποστ που μονο λαδι στην φωτια ΔΕΝ πεταει.

    καλυτερα δεν ειναι να κοιταξουμε το δασος και οχι το δεντρο..???παιζεις με ενα δυο λεξεις....ενω εγω και ο διονυσης σου γραφουμε αναλυτικα τι εννοουμε....γιατι παραβλεπεις ολοκληρα ποστ??

    επισης εγω το ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣ συγγνωμη μου το ζητησα και δεν το παιρνω πισω....εσυ τεχνιεντως θες να το μετατρεψεις σε ειρωνεια και προκλητικοτητα....συγγνωμη αλλα εισαι ΛΑΘΟΣ....

    τουλαχιστον θα μπορουσες να κρατησεις τα προσχηματα και να δειξεις την ιδια αυστηροτητα και στον noiz που ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕ ΕΥΘΕΩΣ ενα μελος του ΜΗ(dkotsak).

    ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑ ΤΟ ΜΗ.

    ΑΠΛΩΣ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ Ο ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΕΙ ΕΚΠΟΜΠΗ...??ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ...ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΙΝΩΣ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΣΑΣΤΑΝ...

    ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟ,,,????ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ....

    οποτε καλυτερα να αφησουμε την επιλεκτικη αναγνωση στα ποστ και ας κοιταξουμε την ουσια....


    jorge
    21.10.2013, 17:11

    Εδώ μιλάς μαζί μου inkve. Τα άλλα στην ώρα τους.

    Από τη μία ζητάς συγνώμη, από την άλλη συνεχίζεις να ισχυρίζεσαι οτι δήθεν γνώριζα (διότι σε μένα στρέφεται αυτό, για τις συνεργασίες και τα banners δεν υπάρχει άλλος).

    Αποφάσισε.

    Υποθέτεις ή το ισχυρίζεσαι;

    Ξεκάθαρα. Ή το ένα ή το άλλο.

    Όπως ξεκάθαρος να είσαι και στην προηγούμενη ερώτηση που σου υπέβαλλα και δεν απαντάς

    Γνωρίζεις ή υποθέτεις οτι υπήρχε το ΟΠΟΙΟ οικονομικό όφελος;


    dkotsak
    21.10.2013, 17:52

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21.10.2013, 16:32 έγραψε...

    Όχι, δεν με κάλυψες.

    Από τη μία ζητάς συγνώμη...

    Παράθεση:

    αν το ΜΗ δεν ηξερε τοτε ζητω συγγνωμη

    ...αλλά από την άλλη επιμένεις προκλητικά στο ίδιο ακριβώς.

    Παράθεση:

    σε εμενα προσωπικα jorge ηταν γνωστο το παρε δωσε του ιδιοκτητη του ατλαντις με το ΛΑΟΣ....σε εσας δεν ηταν??

    Επίσης, γράψε ξεκάθαρα αν έχεις κάποιο στοιχείο που να δηλώνει οτι το MusicHeaven είχε οικονομικό όφελος από τη συνεργασία αυτή.

    Έχεις κάποιο στοιχείο ή υποθέτεις;



    Εχω την αίσθηση ότι το να σκαλίζουμε τη φρασούλα "σε εσας δεν ήταν??" είναι υπερβολή...

    Στο κάτω-κάτω ερώτηση ήταν... Θα μπορούσατε απλά να πείτε "όχι δεν ήταν".

    Για να αποδίδουμε πάντως τα του Καίσαρος τω Καίσαρι, το ΛΑΟΣ του 2004 έχει μεταφερθεί στη ΝΔ...

    Τουλάχιστον οι πιο προβεβλημένοι. Και θεωρούνται και πρωτοκλασάτα στελέχη κάποιοι εξ αυτών... Οπότε μάλλον το σύστημα διαθέτει κολυμπήθρες του Σιλωάμ για αυτούς που θεωρει χρήσιμους...

    Αν πάντως σκαλίζουμε τα υπονοούμενα που μπορεί να διακρίνει πίσω από μία ερώτηση, (που στο κάτω-κάτω το τί υπονοούμενο διακρίνει κανείς πίσω από μία ερώτηση είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα), τότε τι θα πρέπει να κάνουμε με τις ευθείες βολές; Με τις ανακρίβειες; Με τις ύβρεις; Και δεν θέλω να ρίχνω λάδι στη φωτιά, το αντίθετο μάλιστα, θέλω το θέμα να κλείσει ήρεμα, πολιτισμένα, (άλλωστε τουλάχιστον επί προσωπικού οι μομφές περι "ευθύνης για ακροδεξιοφασιζουσες στροφες" και τα συναφή μόνο στο πλαίσιο της φαρσοκωμωδίας μπορούν να σταθούν) αλλά όσο κοιτάω τα post βρίσκω διαρκώς ανακρίβειες... Ακόμα και αυτό το "χωρίς αντίλογο" στην επίσημη ανακοίνωση του MH δεν προκύπτει από κανένα στοιχείο. Είναι τελείως αυθαίρετο. Δηλαδή που το ήξερε το ΜΗ αυτό το "χωρίς αντίλογο"; Όταν βγήκε η ανακοινωση από τον Ατλαντις ούτε εμείς εκεί μέσα δεν ξέραμε πως ήταν σχεδιασμένο να γίνει. Το μάθαμε αργότερα, πολύ αργότερα και πάντως (χωρίς φυσικά αυτό να αλλάζει τη θέση μου ή τη θέση των παραγωγών ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ), ενημερώνω ότι η εκ των υστέρων ενημέρωση που είχαμε, ήταν ότι αν γινόταν θα υπήρχε αντίλογος και μάλιστα ισχυρος.

    Αλλα αυτό σε τελική ανάλυση όποιος θέλει το πιστεύει, όποιος θέλει όχι. Και το εν λόγω αυθαίρετο συμπέρασμα είναι το λιγότερο στην όλη ιστορία...

    Σε τελική ανάλυση, ως απλό μέλος του ΜΗ, αυτό που εισπράττω εγώ είναι μια αντιμετώπιση, στην οποία εγώ συκοφαντήθηκα με αποδεδειγμένα ψεύδη, που σε τελική ανάλυση θα μπορούσα να μην τα πάρω και χαμπάρι αν δεν είχα τον Κώστα να μνε ειδοποιήσει και που αν το δω και από την προσωπική μου σκοπια, επιτέλους θα μπορούσαν αυτά τα ψεύδη να είχαν πάρει και έκταση, να κυκλοφορήσουν σε άλλα sites και μετά άντε τρέχα μάζευέ τα...

    Να με συγχωρεί πολύ η διεύθυνση του ΜΗ αλλά έκανε κάτι πρωτίστως για αυτά; Και ποσο σκοπεύει να ασχολείται ακόμα με το τί εννοούσε ο Κώστας πίσω από την ερώτηση "εσείς δεν ξέρατε???"

    Και να με συγχωρεί και πάλι η διεύθυνση, αλλά ας υποθέσουμε ότι τα εν λόγω ψεύδη διέρρεαν και το θέμα στο πρόσωπό μου έπαιρνε έκταση, θα ήταν σε θέση να προβλέψει τί ζημια θα μπορούσε να προκληθεί στις μουσικές μου συνεργασίες;

    Δηλαδή αν, λέω αν, αύριο ερχόταν ο Παπακωνσταντίνου ή ο Κότσιρας ή η Χρηστίδου ή ο Μαχαιρίτσας ή οι Magic de Spell και μου έλεγαν "ξερεις Διονύση, έχεις γίνει κόκκινο πανί και δεν μπορούμε πλέον να συνεργαστούμε γιατί μας κάνει κακό να συνεργαζόμαστε με ένα στιγματισμένο" τί θα έκανε το MH? Δεν ξέρω αν γνωρίζετε τις συνεργασίες μου και δεν θέλω να πουλήσω εδώ το στυλάκι του "είμαι και κάποιος" αλλα, επιτέλους, δεν έχει κανένας δικαίωμα να παίζει με αυτό που φτύνω αίμα 20 χρόνια τώρα να φτιάξω...

    Και όσο για τον φίλο Noise είναι και τυχερός που δεν πήρε μεγάλη έκταση το θέμα και έμεινε εδώ...  Δόξα τω Θεώ ο δικηγόρος μου είναι εξαιρετικός και πολύ εργατικός....

    Από εκει και περα, έρχεται και η στιγμή που με πνίγει το δίκιο μου, έτσι;