ελληνική μουσική
    419 online   ·  210.886 μέλη
    tetraktis
    22.05.2005, 19:34
    Quote:

    Το μέλος nefos στις 22-05-2005 στις 19:27 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος xristos στις 22-05-2005 στις 11:59 έγραψε:
    [i]
    Quote:

    Το μέλος ELENAPAPARIZOU στις 22-05-2005 στις 04:12 έγραψε:
    [i]
    ELENA,YOU ARE OUR NUMBER OOOOOOOOOOOOONE!!!!
    ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΠΡΟΣΚΥΝΑΕΙ.............







    Πειράζει που δεν έχω πέσει να προσκυνήσω το βλαχοκιτσαριό;;;;
    Αν πειράζει, να πέσω... Ειδοποιήστε με...!

    [/I]



    πέσε πέσε χρήστο! αλλά να φωνάξεις κι εμάς να σε βλέπουμε!

    πολύ προσκύνημα βρε παιδιά. . . ας χαλαρώσουμε λίγο!

    [/I]



    ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΑΝΘΡΩΠΟΝ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ

    πόσες φορές θα το πώ!!!

    ...Έρημε ΛΕΩΝΙΔΑ...ξέβαψες...ξεθώριασες...

    Δεν είχες βλέπεις καλυντικά από μωρά φώκιας...
    elenoua
    22.05.2005, 21:07
    poli kali i paparizou tis aksize mprabo tis panta tetoia krima omos gia tin kipriaki apostoli egw pantos perimena kaliteri thesi gia tin kipro alla den mpeirazei kai pali sigxaritiria stin elena kai stous dimiourgous tou tragoudiou kai oxi mono
    Orfeus
    22.05.2005, 21:13
    Quote:

    Το μέλος ELENAPAPARIZOU στις 22-05-2005 στις 04:12 έγραψε:

    ELENA,YOU ARE OUR NUMBER OOOOOOOOOOOOONE!!!!
    ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΠΡΟΣΚΥΝΑΕΙ.............






    Ποιος προσκυνάει ποιον βρε παιδιά και δεν το πήρα χαμπάρι;



    Quote:

    Το μέλος xristos στις 22-05-2005 στις 11:59 έγραψε:

    Πειράζει που δεν έχω πέσει να προσκυνήσω το βλαχοκιτσαριό;;;;
    Αν πειράζει, να πέσω... Ειδοποιήστε με...!






    Αμάν βρε Χρήστο μου πια…
    Αιωνίως αντιρρήσεις θα φέρνεις;
    Είναι δυνατόν όλη η Ελλάδα να πέφτει κι’ εσύ να μένεις ….όρθιος;



    Quote:

    Το μέλος jorge στις 22-05-2005 στις 13:07 έγραψε:

    Συγχαρητήρια σε όλες τις όμορφες γυναίκες που πέρασαν εχθές από την πασαρέλα.





    Ε δεν μπορώ να μην πέσω σ’ αυτό.
    Θα …πέσω!!!! Συγνώμη θα πιω ήθελα να πω….


    Spilman44
    22.05.2005, 21:30
    Κακό δεν είναι νάσαι κουλτουριάρης...Το άσχημο είναι να παριστάνεις το σκέτο κουλτουριάρη ! (Φαντάσου, τώρα μιά Γιουροβίζιον με συνθέσεις Ιάννη Ξενάκη, Σκαλκώτα, Σοστάκοβιτς...Μπρρρ !)
    vouliakis
    22.05.2005, 21:43
    Quote:

    Το μέλος Spilman44 στις 22-05-2005 στις 21:30 έγραψε:

    Κακό δεν είναι νάσαι κουλτουριάρης...Το άσχημο είναι να παριστάνεις το σκέτο κουλτουριάρη ! (Φαντάσου, τώρα μιά Γιουροβίζιον με συνθέσεις Ιάννη Ξενάκη, Σκαλκώτα, Σοστάκοβιτς...Μπρρρ !)





    Γιουροβίτσιον
    Sofia
    22.05.2005, 21:56
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 22-05-2005 στις 21:43 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος Spilman44 στις 22-05-2005 στις 21:30 έγραψε:
    [i]
    Κακό δεν είναι νάσαι κουλτουριάρης...Το άσχημο είναι να παριστάνεις το σκέτο κουλτουριάρη ! (Φαντάσου, τώρα μιά Γιουροβίζιον με συνθέσεις Ιάννη Ξενάκη, Σκαλκώτα, Σοστάκοβιτς...Μπρρρ !)





    Γιουροβίτσιον


    [/I]



    Παναγιώτη....
    DeLaSane
    22.05.2005, 22:08
    Nomizw pws pote kanena vraveio den tha antiproswpepsei tous pantes.

    H vraveush tou Angelopoulou stis Kanes to '98 den antiproswpeuse olo ton elliniko lao, opws kai to idio symvainei me th nikh ths Paparizou. Proswpika den akousa pote auto to eidos mousikhs, den akousa to tragoudi, oute eida ton diagwnismo, kai eimai sigourh oti to tragoudi den tha mou aresei katholou. Apla nomizw pws den exw kanena logo na gkriniaksw gia auth th nikh, afou den vlepw tipota to arnitiko se authn. H poiothta einai ypokeimenikh kai kalo tha itan na afiname olous autous pou thewroun auth th mousikh poiotikh, h toulaxiston aresth, na to xaroun dixws na tous ypovivazoume synexws.

    Pistepse me, exw poly perissotera arnitika sxolia na grapsw gia th nikh ths paparizou ap'oti arnitika, apla, mia kai einai k Kyriakh shmera kai eixa k thn giorth mou exthes, eipa na to dw thetika to thema.

    Sigoura h ellada exei poly perissotera na epideiksei apo thn paparizou, alla den mou arkei to na gnwrizoun oi ksenoi mono thn arxaia ellada, alla kai liga pragmata gia thn shmerinh. Eite to theloume eite oxi, eite mas ekfrazei eite oxi, h paparizou kai h koultoura ths einai anapospasto meros auths ths sygxronhs ellinikhs koinwnias kai den vlepw ton logo gia ton opoio den tha prepei ki auto to kommati ths ellinikhs koultouras na provlithei. Den mporw na fantastw thn poiothta mias koinwnias opou ola tha itan poiotika.

    Elpizw na mhn pareksigisa kanena sto prohgoumeno post mou, to opoio thelw na anaferw oti den apeuthinotan ston GL, apla parethesa to post tou ws aformh. An kapoioi theixtikan, lathos diko mou.

    Kalo vrady se olous.


    mariaaa
    22.05.2005, 22:18
    τα συγχαρητηρια μου στην Ελενα!Σιγουρα το τραγουδι δεν εκφραζει ολους μας αλλα ας το δουμε ως μια ακομη διακριση για την Ελλαδα μας!
    Αποτι φαινεται ομως κανενας δεν σκεφτεται τα εξοδα για την διοργανωση της eurovision του 2006 στη χωρα μας.Καλες οι διακρισεις αλλα τα εξοδα τρεχουν και εμεις πληρωνουμε...Ας ελπισουμε απλα ολα να πανε καλα! Συγχαρητηρια και παλι
    Hastaroth
    22.05.2005, 22:45
    Quote:

    Το μέλος tetraktis στις 22-05-2005 στις 19:27 έγραψε:

    Θα ήθελα να φανώ ειλικρινής...


    ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ...

    ΌΜΩΣ...

    Δεν το προτιμώ να διακρίνομαι, (έστω και χωρίς να με ρωτήσουν ή να με θεωρήσουν -άμεσα και όχι έμμεσα άξιο να κρίνω αυτό μέσα από το οποίο θα διακριθώ-), για κάτι το οποίο δεν θεωρώ πως αντιπροσωπεύει αυτό που πραγματικά είμαι...

    ΔΗΛΑΔΗ...

    ...Δεν αρέσκομαι σε κινήσεις του τύπου, δεν με εκφράζει αλλά μια και βγήκα πρώτος ας το απολαύσω...

    ΔΙΟΤΙ...

    ...Αύριο η πόρτα θα είναι ανοικτή, για να βραβευθώ για κάτι που θα με αντιπροσωπεύει ακόμη λιγότερο...

    ΚΑΙ...

    ...Μεθαύριο, για κάτι που καμμία σχέση δεν θα έχει μαζί μου...

    ...ΕΠΟΜΕΝΩΣ...

    ...Θα το επωμιστώ και αυτό...

    ΓΙΑΤΙ...

    ...Θα με κάνει να νιώθω νικητής...

    ΜΑ...

    ... Δεν θα είμαι πια εγώ...

    ΘΑ ΕΙΜΑΙ...

    ... Ότι με έφτιαξαν, βραβεύοντας με...


    ...ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ ! ! !







    Σταύρο,νομίζω οτι αυτό το post σου τά λέει όλα...

    Δέν αρκεί μόνο νά διακρίνεται κάπου η Ελλάδα,πρέπει αυτό στο οποίο διακρίνεται νά έχη κάποια αξία.

    Αυτοί που βγήκαν (ή θά βγούν) στούς δρόμους γιά να γιορτάσουν γιά την Παπαρίζου θά έκαναν το ίδιο άν επρόκειτο γιά την πρωτιά ενός π.χ. Ελληνικού κουαρτέτου jazz ή εγχόρδων σέ κάποιο αντίστοιχο διαγωνισμό;

    (Αλλά βέβαια τί καθόμαστε καί λέμε τώρα,η καλή μουσική -όποια κι'άν είναι αυτή- δέν έχει ανάγκη από διαγωνισμούς γιά να υπάρχη καί να εξελίσσεται.....)
    elzaatar
    22.05.2005, 23:27
    Με κάλυψε πλήρως ο(η) tetraktis(Πυθαγόρας). Θα ήθελα να ρωτήσω αν θα πανηγύριζαν έτσι για μια επιστημονική διάκριση οι Νεοέλληνες. Ντροπή στους πολιτικούς μας που έδωσαν αγώνα για τη πρωτιά σε διαγωνισμό σαν τη Eurovision. Ας δώσουν αγώνα για να λύσουν τα προβλήματα του τόπου και τη διάκριση Ελλήνων σε σημαντικούς τομείς.
    Μπράβο στην Παπαρίζου. Με αυτή δεν έχω πρόβλημα , με όλους τους άλλους τρελλαίνομαι.

    elenigeladari
    23.05.2005, 08:30
    ήταν όντως κούκλα παιδιά.. καταπληκτική, υπέροχη.. μπράβο της...

    Konnie
    23.05.2005, 09:25
    Ελατε ρε παιδια,κατα βαθος ολοι χαρηκαμε εστω και λιγο...οπως κ να το κανεις,μια νικη ειναι παντα μια νικη,και ολο και καπου μετραει.Τωρα για τα υπολοιπα,θα δειξει....αλλα πρωτια δεν περιμενα,και χαρηκα πολυ.

    Αυτο που εχω να παρατηρησω,εφοσον κι εμενα το τραγουδι δε μ'αρεσε εξαρχης,ειναι οτι με ενθουσιασε η παρουσιαση,τα χορευτικα,η εμφανιση γενικα.Ηταν κομματι φτιαγμενο για να κερδισει σε γιουριβιτσιον(που λεει κ ο παναγιωτης),αλλα αυτο ας μη μας κανει γκρινιαρηδες μωρε παιδια!!!

    Αιντε στην υγεια της Ελενας!(παρεπιπτοντως ηταν κουκλαρα το Σαββατο!)

    yiannisyiannis
    23.05.2005, 09:56
    Με κάλυψε κι εμένα απόλυτα το post του tetraktis.

    Οι έξαλλοι πανηγυρισμοί και τα εξευτελιστικά προσκυνήματα, δυστυχώς επιβεβαιώνουν τη φθορά και την ισοπέδωση που έχει υποστεί ο πολιτισμός μας, λόγω του φαινομένου της παγκοσμιοποίησης. Έχουμε ανάγκη από μια νίκη ή μια πρωτιά, ανεξαρτήτως ουσίας και περιεχομένου. Αρκεί να γαρνίρεται με χλιδή και να προβάλλει διεθνώς τα ομογενοποιημένα χαρακτηριστικά μας.

    Ευχαριστώ, δεν θα πάρω.
    Desmar
    23.05.2005, 11:50
    Quote:

    Το μέλος KRITIKOS στις 22-05-2005 στις 05:18 έγραψε:

    πολυ καλη αλλα μπορουσε να παει ακομα καλυτερα...την εφαγε το αγχος οταν
    ξεκινησε....και λογικο βεβαια





    ...Μάνο ... όταν λες "καλύτερα" ... ? τι ακριβώς εννοείς?

    που να πάει δηλαδή ??? σε ποιά θέση ???

    Έλα έλα έλα κερνάω μια ΜΑ ΝΕΝΕ για να σκεφτείς καλύτερα ...
    xristos
    23.05.2005, 12:12
    Quote:

    Το μέλος DeLaSane στις 22-05-2005 στις 22:08 έγραψε:

    H vraveush tou Angelopoulou stis Kanes to '98...






    ...και εδώ είναι το θλιβερό της υπόθεσης παλικάρια και κορασίδες. Για τον Αγγελόπουλο δεν ξεχύθηκαν ορδές στους δρόμους να πανηγυρίσουν.. Δεν ήταν ο πρώτος στην Ευρώπη;;; Και περισσότερο. αφού στις Κάννες διαγωνίζονται ταινίες από όλον τον πλανήτη. Κοινώς δεν υπάρχει ένα πολιτιστικό αντίβαρο, στα υπέροχα (ομολογουμένως) πόδια της Έλενας...
    Και δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς γιατί είμαι μίζερος που δεν συνεχίζω να χαίρομαι για την νίκη της Έλενας, του Χρήστου και της Ναταλίας.
    Η Έλενα δεν μου άρεσε ποτέ(από την εποχή των Antique). "Μιλάει" απαράδεκτα ελληνικά, και αντιπροσωπεύει ένα είδος λαϊκογκόμενας που με αφορά μόνο για συγκεκριμένα πράγματα...
    Ο Δάντης και η Γερμανού υπηρετούν εδώ και χρόνια την μουσική και την αισθητική που έχω διαλέξει να μην αντέχω...
    Γιατί λοιπόν θα έπρεπε να χαίρομαι για την Αγγλόφωνη Ελληνική νίκη της Έλενας;
    Και από πότε ακριβώς ξαναέγινε μομφή η κουλτούρα;;; Αν εγώ είμαι μίζερος κουλτουριάρης που δεν χαίρομαι, οι υπόλοιποι που χαίρονται είναι πρόσχαροι ακαλλιέργητοι;;; Και έχω εγώ το πρόβλημα;;;
    Hastaroth
    23.05.2005, 14:02
    Quote:

    Το μέλος Konnie στις 23-05-2005 στις 09:25 έγραψε:

    Ελατε ρε παιδια,κατα βαθος ολοι χαρηκαμε εστω και λιγο...οπως κ να το κανεις,μια νικη ειναι παντα μια νικη,και ολο και καπου μετραει.Τωρα για τα υπολοιπα,θα δειξει....αλλα πρωτια δεν περιμενα,και χαρηκα πολυ.

    Αυτο που εχω να παρατηρησω,εφοσον κι εμενα το τραγουδι δε μ'αρεσε εξαρχης,ειναι οτι με ενθουσιασε η παρουσιαση,τα χορευτικα,η εμφανιση γενικα.Ηταν κομματι φτιαγμενο για να κερδισει σε γιουριβιτσιον(που λεει κ ο παναγιωτης),αλλα αυτο ας μη μας κανει γκρινιαρηδες μωρε παιδια!!!

    Αιντε στην υγεια της Ελενας!(παρεπιπτοντως ηταν κουκλαρα το Σαββατο!)






    Κατ’αρχήν χρόνια πολλά (έστω καί κατόπιν εορτής 

    Προσωπικά,έχω την απορία πού ακριβώς θά μετρήση η «νίκη» αυτή (πέραν βεβαίως τών εκατομμυρίων που θά τσεπώση η κυρία Παπαρίζου επειδή θά την καλούν να τραγουδήση εις διαφόρους συναυλίας ώς «η νικήτρια τής Eurovitsion 2005” καθώς καί οι δημιουργοί τού εν λόγω άσματος ήτοι ο συνθέτης κύριος Χρήστος Βλαχάκης (a.k.a.Δάντης) καί η στιχουργός κυρία Ναταλία (που δέν ξέρω το επίθετότης…) επειδή το μπιτχιτάκι τους θά παιανίζεται εις όλα τά μαϊμουδάδικα τής επικρατείας (ενδεχομένως δέ καί εις τά τοιαύτα τής αλλοδαπής),θά γίνη ηχητική (δέν λέω «μουσική» αλλά «ηχητική») επένδυσις εις διαφημίσεις,ringtone διά κινητά κδσ (=καί δέν συμμαζεύεται)….

    Επίσης,η λογική τού «ναί η όλη φάση τής Γιουροβύζιον είναι μάπα αλλά αφού βγήκαμε πρώτοι άς μήν γκρινιάζουμε» -που την επεσήμανε κι’ό tetraktis-είναι (το λιγώτερο) ανακόλουθη.Εγώ δέν χάρηκα γιατί απλούστατα δέν υπήρχε λόγος νά χαρώ.Τί να χαρώ δηλαδή,το οτι βγήκε μιά μετρίων επιδόσεων τραγουδίστρια σέ έναν κατ’ευφημισμόν διαγωνισμό τραγουδιού (όπου το τραγούδι είναι ο τελευταίος παράγων που αξιολογείται) καί,εκπροσωπώντας την Ελλάδα,τραγούδησε στα αγγλικά «Greece you are my number one”; Υποτίθεται ότι είναι Ελληνίδα,όχι τουρίστρια από τίς Σκανδιναυικές χώρες που ήρθε στην Ελλάδα γιά τίς διακοπές της…..

    Συνεπώς εγώ θά εξακολουθήσω νά είμαι γκρινιάρης,γιατί εν τέλει δέν έχει σημασία απλά «νά βγαίνουμε πρώτοι»,αλλά καί το πού βγαίνουμε πρώτοι…..



    KIT_KAT
    23.05.2005, 14:09
    Quote:

    Το μέλος Hastaroth στις 23-05-2005 στις 14:02 έγραψε:


    ...καί η στιχουργός κυρία Ναταλία (που δέν ξέρω το επίθετότης…)






    Το πιο ένδοξο κομμάτι της σου διαφεύγει..;
    eneni
    23.05.2005, 14:10
    Quote:

    Το μέλος Hastaroth στις 23-05-2005 στις 14:02 έγραψε:


    Συνεπώς εγώ θά εξακολουθήσω νά είμαι γκρινιάρης,γιατί εν τέλει δέν έχει σημασία απλά «νά βγαίνουμε πρώτοι»,αλλά καί το πού βγαίνουμε πρώτοι…..




    [/I]



    ακριβώς!
    jorge
    23.05.2005, 14:15
    Quote:

    Το μέλος xristos στις 23-05-2005 στις 12:12 έγραψε:

    Και από πότε ακριβώς ξαναέγινε μομφή η κουλτούρα;;; Αν εγώ είμαι μίζερος κουλτουριάρης που δεν χαίρομαι, οι υπόλοιποι που χαίρονται είναι πρόσχαροι ακαλλιέργητοι;;;





    Θέλω να ελπίζω πως όσοι βγήκαν στους δρόμους να πανηγυρίσουν ανήκουν σε μία από τις παρακάτω κατηγορίες:

    - μέτοχοι της Vivodi, η διαφήμιση της οποίας έγινε από την Έλενα και πιθανότατα θα ανεβάσει τις πωλήσεις, άρα και το μέρισμά τους

    - τουριστικοί πράκτορες, ξενοδόχοι και καταστηματάρχες που ελπίζουν σε αύξηση του τουρισμού, άρα και της πελατείας τους

    - "δημοσιογράφοι" πρωινάδικων και κουτσομπολίστικων εντύπων που εξασφάλισαν ανανέωση της σύμβασης εργασίας τους, ώστε να καλυφθεί πλήρως το θέμα

    - βιοτεχνίες T-Shirts που θα πουλήσουν άλλες 150.000 μπλούζες με την ελληνική σημαία στο στήθος

    - πολιτικοί που θα πουν οτι η κυβέρνηση έκανε καλά τη δουλειά της και βοήθησε κι αυτή σε κάτι, άρα θα εξασφαλίσουν και μερικές ψήφους.

    - πολιτικοί που για άλλη μια φορά θα μας παρουσιάσουν ένα σκαλί παραπάνω από τους υπόλοιπους Ευρωπαίους και έτσι θα κρύψουν τις διαφορές μας στους μισθούς, στις παροχές και στην ποιότητα ζωής.


    Για τους υπόλοιπους που βγήκαν και πανηγύρισαν, έχω να πω μόνο πως λυπάμαι. Όχι αυτούς, αλλά τους απογόνους μου.

    Διότι όλο το οικοδόμημα και ο ντόρος της Eurovision, βασίζεται σε κάτι ψεύτικο. Είναι ένα "ψέμα" που το παραδέχονται ακόμα και αυτοί που υποστηρίζουν το θεσμό. Κι αυτοί που κουνάγανε τις σημαίες, όχι μόνο ασχολούνται, αλλά και παίζουν το παιχνίδι κάποιων, οι οποίοι πλουτίζουν από τη χαζομάρα τους.

    Αυτό το ψέμα λέγεται ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ. Όλοι συμφωνούμε πως υπάρχουν πολύ καλύτερα τραγούδια, πως έχουν γίνει πολύ καλύτερα χορευτικά, πως υπάρχουν θεάματα πολύ πιο εντυπωσιακά. Κι όμως αρκούμαστε αυτό το ΜΕΤΡΙΟ να το μεγαλοποιούμε. Ίσως γιατί είναι κενή η ζωή μας και θέλουμε με τον οποιονδήποτε τρόπο να νιώσουμε τη χαρά; (λέω γω τώρα)


    Και με όλη αυτή την - χωρίς κριτική - αποδοχή τέτοιων γεγονότων, δε βλέπουμε οτι καταστρέφεται κάτι άλλο.

    Ποιό; Μα η καλή μουσική.

    Πως; Πολύ απλά: όλη αυτή η μαζική αποδοχή που δείχνει ο κόσμος στη Eurovision, κάνει όλα σχεδόν τα ΜΜΕ να ασχολούνται με αυτήν. Άρα μειώνεται ο τηλεοπτικός (και ο ραδιοφωνικός) χρόνος που αντιστοιχεί σε καλές και αξιόλογες δουλειές. Θάβονται, όχι επειδή δεν είναι καλές, αλλά επειδή ο κόσμος κάνει τα κανάλια να προβάλουν τα της Eurovision.
    Και επειδή η μέρα έχει (αναγκαστικά) 24 ώρες, δεν περισσεύει χρόνος για τα υπόλοιπα γεγονότα.

    Χωρίς λοιπόν τηλεοπτικό ή ραδιοφωνικό χρόνο, πως θα δείξει ο καλλιτέχνης Χ τη νέα του δουλειά;

    Δε θα την δείξει, απλά. Άρα δε θα έχει έσοδα. Άρα δύσκολα θα ξαναεπενδύσει σε νέα παραγωγή. Και δύσκολα μια δισκογραφική εταιρία θα δεχθεί κάποιον, του οποίου ο προηγούμενος δίσκος δεν πούλησε. Και αυτός ο μεγάλος καλλιτέχνης ή θα αλλάξει δουλειά ή αν δεν έχει τέτοια επιλογή θα συμβιβαστεί με το σύστημα και θα γίνει κυνηγός των σουξέ και της τηλεθέασης μέσω της γνωστής πια οδού.

    Και ξαναθυμίζω το γιατί τελικά αυτός ο σπουδαίος καλλιτέχνης αναγκάστηκε στο να σταματήσει: διότι εμείς (ο κόσμος) δείξαμε στα κανάλια οτι αυτό που μας απασχολεί είναι η Eurovision, πανηγυρίζοντας και δηλώνοντας στις δημοσκοπήσεις οτι νιώσαμε την απόλυτη εθνική υπερηφάνεια.

    Μα δεν είναι ...βλακεία; Να αναγκάζουμε τόσους ταλαντούχους δημιουργούς να μένουν άνεργοι, με το να υπερεκτιμούμε κάποιους άλλους; Γιατί ΑΥΤΟ κάνουμε στην ουσία.

    Και γι' αυτό κατακρίνω (και ΘΑ κατακρίνω πάντα) ανοιχτά και φωναχτά όσους ακούν "καλή μουσική", οι οποίοι όμως αποφασίζουν να κάνουν ένα διάλειμμα και να φωνάξουν υπέρ της Έλενας και του Χρήστου.

    Γιατί δίνουν τροφή στους διαφημιστές και τους μάνατζερς, ενώ ταυτόχρονα "σκοτώνουν" αξιόλογους δημιουργούς και τη μουσική που πραγματικά αγαπάνε.
    nefos
    23.05.2005, 14:30

    xristos, jorge και tetraktis

    πείτε τα γιατί μας σκάσανε

    άντε τώρα με το τζερτζελο-σούργελο-"ανάγκη" για πανηγυρισμούς. . .