ελληνική μουσική
    813 online   ·  210.852 μέλη

    Aπέδρασε ο Χριστόδουλος Ξηρός..

    freak
    21.01.2014, 22:48

    Παράθεση:

    Το μέλος tallos στις 21.01.2014, 22:27 έγραψε...

    διαβαστε τι ειπε ο Γιωτοπουλος

    http://www.lifo.gr/team/bitsandpieces/45480

    Βλεπω ο σχολιασμος δινει και παιρνει στην συγκεκριμενη ιστοσελιδα...


    gikostas
    22.01.2014, 00:34
    Δεν αμφέβαλλα στιγμή πως τα πράγματα θα ήταν κάπως έτσι,όπως τα περιγράφει ο Γιωτόπουλος.Από εκει και πέρα τι να συζητάμε.Χρόνο χάνουμε.
    KRISTHESS
    22.01.2014, 01:39

    sorry..αλλά από πότε ο Γιωτόπουλος αποτελεί πρότυπο αξιοπιστίας?Σίγουρα είναι πανέξυπνος ..μπορεί να λέει όσα λέει για τους δικούς του λόγους και επειδή θέλει να τα ρίξει όλα στο κράτος..αυτό δεν έκανε κι όταν ήταν "εν δράση"?Παρόμοια πράγματα δεν πίστευε πάντα?Υπήρχε περίπτωση να πει κάτι διαφορετικό?Ευκαιρία έψαχνε να μιλήσει και περί μυστικών Υπηρεσιών..Μια χαρά εξυπηρετεί τα πιστεύω του..Προσωπικά αμφιβάλλω..αλλά ο καθένας ας πιστεύει αυτό που θέλει...Που ξέρεις ?σύμφωνα με τη λογική αυτή..τα "γυρίσματα"για το βίντεο του Ξηρού... μπορεί να έγιναν.. και στη .. Νέα ΔΤ{#emotions_dlg.blink} Ενδιαφέρον μου ακούγεται.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 22-01-2014 01:58 ]


    gikostas
    22.01.2014, 09:23
    Για το πως περνούσε στην φυλακή,ποιούς έβλεπε και όσον αφορά τις άδειες του Ξηρού,τα ίδια έχει πει και ο Αραβαντινός.Αν και οι δύο λένε ψέμματα ας βγει κάποιος απο το υπουργείο να τους διαψεύσει και να μας πει πως έχουν τα πράγματα.
    tallos
    22.01.2014, 12:05
    γυρω στους 15 εχουν αποφυλακιστεί ,4 είναι φυλακη ακομα Γιωτοπουλος,Κουφοντινας,Σαβας,και ακομα ενας,πιστευω ότι θα βγουν κι αυτοι.
    Konstantinosoa
    22.01.2014, 14:25
    Ο Γιωτόπουλος μιλάει απολύτως λογικά. Μόνο που δεν έχει υπολογίσει την πιθανότητα, αν δεν είναι βαλτός, να αφέθηκε προκλητικά σε άδειες ο Χριστόδουλος, ώστε είτε κάποια στιγμή να αποδράσει και ως λαγός να οδηγήσει σε ίχνη της Αντιτρομοκρατική η οποία τον παρακολουθεί διακριτικά, είτε αυτό που είπα πιο πριν, όλη η ιστορία να γίνεται για να τοποθετηθούν βραχιολάκια στους αδειούχους και αργότερα τσιπ, σαν πρώτο δείγμα εφαρμογής στους πολίτες. Κράζει στημένη η υπόθεση, αλλά δεν είναι βέβαιο ότι ο Ξηρός μετέχει συνειδητά στο σχέδιο της Αντιτρομοκρατικής.
    Hastaroth
    22.01.2014, 15:11

    Κι'εγώ θέλω έναν τέτοιο μικροεπεξεργαστή-και dual core μάλιστα.

    Σοβαρά τώρα:τα "βραχιολάκια" και τα μικροτσίπ στους αδειούχους φυλακισμένους εφαρμόζονται επί χρόνια τώρα σε άλλα κράτη και είναι κατανοητό να θέλουν οι αστυνομίες αυτών τών χωρών να παρακολουθούν αυτούς τους ανθρώπους που,σε τελική ανάλυση,είναι εγκληματίες,δηλαδή κακοποιά στοιχεία.Το να ισχυριζώμαστε όμως πως αυτό αποτελεί ένα "δείγμα εφαρμογής στους πολίτες" είναι,το λιγώτερο,καθαρή ανοησία,καθ'όσον τα εξαρτήματα αυτά προορίζονται να αποτρέπουν την απομάκρυνση τών κακοποιών που τα φέρουν,πέραν από μιά καθωρισμένη απόσταση απ'το σπίτι τους και δέν έχει νόημα να τα φορούν απλοί,νομοταγείς πολίτες στους οποίους δέν έχει επιβληθεί κανένας περιορισμός στην μετακίνησή τους.


    KRISTHESS
    22.01.2014, 18:04

    Πάντως και έτσι να είναι τα πράγματα..και ο Ξηρός να χρησιμοποιείται ως "πράκτορας" της CIA ή δεν ξέρω και γω τι άλλο...θεωρώ ότι είναι τόσο χαζός ...που αμφιβάλλω αν ο ίδιος το γνωρίζει!!Ακόμα κι αν όλοι οι άλλοι μπορεί να το ξέρουν!!!{#emotions_dlg.biggrin}

    Υ.Σ. Το μαλλί πότε πρόλαβε να το βάψει μαύρο κατράμι?και μη μου πει κανείς..ότι είναι το φυσικό του!! Στις φυλακές τους χορηγούν και.. μπογιές? To lifestyle lifestyle πάντως.. μη βγούμε και ..άσχημοι στο βίντεο{#emotions_dlg.tt2}..


    -----------------

    Θεσσαλονίκη - Γιάννενα με δυο παπούτσια πάνινα..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 22-01-2014 18:35 ]


    tallos
    22.01.2014, 19:52
    μετατίθεται η διευθυντρια των φυλακων κορυδαλου γιατι οι σωφρονιστικοι υπαληλοι καταθεσαν ότι ο Ξηρος πηγαινοερχοταν σε άλλες πτέρυγες των φυλακων οποτε ηθελε.
    KRISTHESS
    22.01.2014, 19:59

    και γεννάται σε μένα το ερώτημα..αφού δε θά'θελε ποτέ να "εξυπηρετήσει"τις Μυστικές Υπηρεσίες του κράτους...και  να ευνοηθεί μακροπρόθεσμα η "προσκυνημένη" κυβέρνηση..σύμφωνα με την ιδεολογία του...(και με όσα λέει και ο Γιωτόπουλος..)γιατί μπήκε σ'αυτό το τριπάκι?Δεν τον κόβει ότι μπορεί να τον άφηναν εσκεμμένα???Επομένως αν μπούμε σε αυτήν τη λογική(Γιωτόπουλου και άλλων..)..όντως δεν είναι πολύ έξυπνος.."Εξυπηρετεί" το σύστημα και νομίζει ότι το πολεμάει...Κάποιος ας του το πει..κι ας παραδοθεί!!Δεν υπάρχει κανείς στους αγαπημένους του..."Πυρήνες"???Σε τι λοιπόν θα ωφελήσει ο "ενοπλος" αγώνας,τυχόν νέα δολοφονικά χτυπήματα.. και το "αντάρτικο" πόλης..που κάποιοι ...υπερασπίζονται...νοερά και όχι μόνο? 

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 22-01-2014 20:16 ]


    tallos
    22.01.2014, 21:11
    μην ξεχνας ότι υπαρχουν και καποιοι που τους αρεσει να σκωτονουν
    NasosHarmony
    22.01.2014, 22:11
    Σίγουρα υπάρχουν απο πίσω μυστικές υπηρεσίες που του παρέχουν ανέσεις. Ομως μάλλον τελικά όντως είναι χαζος ο Ξηρός. Θα μπορούσε να θάψει τα πιστεύω του και να εξυπηρετήσει το σύστημα που δεν θα το πολεμάει και να δουλεψει σε μεγάλια κανάλια εκπεμποντας ραδιοτηλεοπτικά προπαγάνδες που έχουμε συνηθίσει να ακούμε και να μας οδηγούν...Είναι πιο εύκολος τρόπος. Και φυσικά ανωδυνος...
    Hastaroth
    22.01.2014, 22:46

    Πώς το ξέρεις ότι "σίγουρα" υπάρχουν πίσω του μυστικές υπηρεσίες;

    Και γιατί δεν έκαναν απ'την πρώτη φορά που πήρε άδεια ο Ξηρός αυτό που υποτίθεται ότι κάνουν τώρα;

    Μήπως θα ήταν καλύτερα να σκεφτούμε το πιό απλό:ότι δηλαδή ο Ξηρός,αφού χρησιμοποίησε τίς πέντε προηγούμενες άδειες που πήρε γιά να αποκοιμίση την δικαιοσύνη ότι δήθεν έγινε "καλό παιδί" και συμμορφώνεται πλέον με τους νόμους κλπ,την έκτη φορά την έκανε με ελαφρά άλματα και άντε να τον βρούν τώρα....

    Δέν είναι όλα συνωμοσίες σ'αυτήν την ζωή....


    sven
    22.01.2014, 23:08

    Το κατά πόσο είναι "πράκτορας" ή όχι θα πρέπει λογικά να φανεί σχετικά σύντομα...

    Αν είναι, θα πρέπει να κάνει δώρο στην αντιτρομοκρατική και στη ΣΥΓΚΥΒΕΡΝΗΣΗ τους "Πυρήνες" ή έστω 1-2 "Πυρηνάκια", και μάλιστα πριν από τις επικείμενες ευρωεκλογές. Αλλιώς, τι νόημα έχει...;;;

    Κοντός ψαλμός αλληλούια...


    sven
    22.01.2014, 23:17

    Φυσικά!!!

    Αλλά εδώ ξεδιπλώνεται τις τελευταίες μέρες ολόκληρη συνομωσιολογία. Είπα κι εγώ να κάνω λίγο τον...Sherlock Holmes...{#emotions_dlg.happycrazy}


    NasosHarmony
    22.01.2014, 23:23
    Η άδεια είναι το θέμα? Ο Παλαιοκώστας με άδεια έφυγε? Η τον έπιασε κανείς? (Οσο αναφορά περι πρακτόρων κ τα σχετικά, το υποθέτω χωρις φυσικά να ξέρω κάτι σίγουρα. Όμως με την έννοια των πληροφοριών που είχαν και της ενδεχόμενης βοήθειας,πχ δεν νομίζω η μάνα του να τον καλύπτει πχ τις οδικές κάμερες. Υποθέσεις και σκέψεις λέω μονο και ακούω απόψεις..Αν είμαι σωστός ή λάθος θα το δείξει το μέλλον)
    KRISTHESS
    22.01.2014, 23:37

    Παράθεση:

    Το μέλος NasosHarmony στις 22.01.2014, 22:11 έγραψε...

    Σίγουρα υπάρχουν απο πίσω μυστικές υπηρεσίες που του παρέχουν ανέσεις. Ομως μάλλον τελικά όντως είναι χαζος ο Ξηρός. Θα μπορούσε να θάψει τα πιστεύω του και να εξυπηρετήσει το σύστημα που δεν θα το πολεμάει και να δουλεψει σε μεγάλια κανάλια εκπεμποντας ραδιοτηλεοπτικά προπαγάνδες που έχουμε συνηθίσει να ακούμε και να μας οδηγούν...Είναι πιο εύκολος τρόπος. Και φυσικά ανωδυνος...

    Λες θα μπορούσε να θάψει τα πιστεύω του.Άρα υπονοείς ότι δεν τα έχει θάψει. Λες ότι από πίσω υπάρχουν μυστικές υπηρεσίες που του παρέχουν ανέσεις.Αφού δεν έχει θάψει τα πιστεύω του..πως συνεργάζεται μαζί τους???Αυτό είναι αντίφαση... Λες ότι θα μπορούσε να εξυπηρετήσει το σύστημα..(που σημαίνει ότι σύμφωνα με τη λογική σου δεν το κάνει..)Μα άλλοι ισχυρίζονται ακριβώς αυτό!ότι το εξυπηρετεί..ακριβώς με αυτόν τον τρόπο!!(βλ.Γιωτόπουλο κτλ..)Λες και πάλι θα μπορούσε να εξυπηρετήσει το σύστημα δουλεύοντας σε μεγάλα κανάλια και εκπέμποντας ραδιοτηλεοπτικά ..προπαγάνδες!!Μα..αυτό δεν έκανε μόλις προχτές???τέλος λες..αυτός είναι ο ..εύκολος τρόπος..(που για σένα προφανώς..δεν ακολούθησε..)μπορείς να μου πεις ποιος είναι ο δύσκολος που "επέλεξε"να πάρει ..και με τη βοήθεια των μυστικών Υπηρεσιών????

    Τελικά φάσκεις και αντιφάσκεις φίλε μου...(το dislike σε προηγούμενο ποστ μου από μέρους σου.. μετά από αυτά..δεν κατάλαβα σε τι ακριβώς αφορούσε..)Smile


    -----------------

    Θεσσαλονίκη - Γιάννενα με δυο παπούτσια πάνινα..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 22-01-2014 23:52 ]


    gikostas
    23.01.2014, 15:36
    Sorry που παρεμβαίνω KRISTHESS αλλά φαντάζομαι εννοεί πως θα μπορούσε να διαλέξει τον εύκολο δρόμο που επιλέγουν κάποια πρακτοράκια''δημοσιογράφοι''οι οποίοι συνεργάζονται με τις μυστικές υπηρεσίες.Ζούνε μια ζωή άνετη και πολυτελέστατη,σε βάρος άλλων κορόιδων και δεν πρόκειτε ποτέ να πάνε φυλακή.Αφού υπάρχουν και αυτοί ο Ξηρός σίγουρα είναι χαζός.Τώρα για τα πιστεύω του τί να πω.Μακάρι να τα πίστευε κι αυτός.
    KRISTHESS
    23.01.2014, 16:12

    "Σίγουρα υπάρχουν από πίσω μυστικές υπηρεσίες που του παρέχουν ανέσεις"... αυτό είπε φίλε μου Κώστα..το βλέπεις άλλωστε.Αυτό έρχεται σε αντίφαση με αυτό που υπονοείς εσύ..αφού κι ο ίδιος ο Ξηρός συνεργάζεται..σε τι τον διαχωρίζει από τα "πρακτοράκια"?Ποιο ξεκάθαρο από αυτό που είπε, δεν υπάρχει..σχολίασα την άποψή του!Ήταν ξεκάθαρη!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 23-01-2014 16:16 ]


    NasosHarmony
    23.01.2014, 17:57
    Τι διαχωρίζει τον Ξηρό απο τα πρακτοράκια "δημοσιογράφοι" κτλ ? χαχαχα! Αφου χρειάζεται να αναλύουμε τα αυτονόητα, ας τα αναλύσουμε. Στις προθέσεις και στα συμφέροντα φυσικά. Είναι διαφορετικά. Μου θυμίζεις το λογισμό του :Ο αστυνομικός είναι όργανο, το μπουζούκι είναι όργανο, άρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι που συνδέει τις προτάσεις χωρίς να εξετάζει την ορθότητά τους. Όσο για τις αντιφάσεις με κάλυψε ο gikostas που προφανώς διαβάζει την ουσία...