ελληνική μουσική
    851 online   ·  210.853 μέλη

    Καλωσόρισμα και γνωριμία νέων μελών!

    gate
    06.05.2003, 14:39
    Quote:

    06-05-2003 στις 14:18, KostasLadas wrote:
    Gate έκανες και εσύ; Συνεχίζεις να κάνεις; Πως σου φαίνεται;




    Ναι Κώστα...
    Εγώ ανήκω..στη Βυζαντινή Μουσική
    NoLogo
    06.05.2003, 18:58

    Mixalhs 24, se kapoio psaroxwri ths Skwtias. Den xerei ti mousikh akouei kai den exei katastalaxei se organo... ton teleytaio kairo pernaei tis wres ths hmeras tou prospathontas na vrei sto internet kapoio CD twn Ghetonia. An kapoios exei kapoia kalh idea gia to pou tha vrei tha ton swsei....
    Conium
    12.05.2003, 17:21
    Καλησπέρα, με λένε Παντελή, είμαι 35 ετών από Αθήνα, παιζω ερασιτεχνικά κιθάρα 14 χρόνια και ΔΕΝ τραγουδάω!!!!
    Συγχαρητήρια στα παιδιά για την καλή δουλειά που έκαναν!!!!!!!!
    savina
    13.05.2003, 13:20
    Αποφασισα λοιπον κι εγω μετα απο καμποσο καιρο που εχω γινει μελος να συστηθω .
    Το ονομα μου ειναι Γραννετα και σε περιπου ενα μηνα κλεινω τα τριαντα και αυτο το θεωρω το τραγικοτερο γεγονος της ζωης μου!!!! Υπερβαλλω λιγο βεβαια αλλα ειναι και καπως τρομαχτικο...
    Με τη μουσικη ασχολουμαι απο παιδι παιζοντας ακκορντεον και αργοτερα κιθαρα, μεχρι που ανακαλυψα την αγαπη μου για το τραγουδι. Τα τελευταια 12 χρονια λοιπον ασχολουμαι ερασιτεχνικα κατα συνειδηση με την ευγενη τεχνη του τραγουδιου, με σπουδες στο κλασσικο και αργοτερα στον τζαζ τροπο, αν μπορω να το πω ετσι...

    Θεωρω την προσπαθεια του site εξαιρετικη, επειδη πραγματικα υπαρχει μεγαλη αναγκη επικοινωνιας αναμεσα σε ανθρωπους που εχουν κοινο οραμα
    tanya
    06.06.2003, 09:30
    Με λένε Τάνια είμαι 28 ετών, έχω σπουδάσει νομική στην Αθήνα και αυτή ακριβώς την δουλεία εξασκώ.Ασχολούμαι με την μουσική κάπου 20 χρόνια τότε άρχισα με την βοήθεια της γιαγιάς μου να παίζω πιάνο, τώρα πιά παίζω καλό πιάνο έχω και τα σχετικά πτυχία, προσπαθώ να βρώ χρόνο και να γίνω πιο καλή και στην κιθάρα, έχω παίξει και λίγο μπουζούκι αλλά τελείωσε άδοξα...Τρελαίνομαι για χορό αν και με κέρδισε για χρόνια το καλλιτεχνικό πατινάζ...παρά λίγο να γίνω επαγγελματίας!Τώρα πιά επειδή με πήραν και τα χρόνια!!! μόνο ως χόμπυ...το οποίο στην Ελλάδα συνεχώς καταδιώκεται!

    φιλάκια σε όλους το site είναι πολύ καλό και προσεγμένο!
    Mariagoros
    06.06.2003, 11:12
    Καλημέρα κι από μένα... Είμαι η Μαρία, 29 και μένω Πειραιά! Στα 15 μου πήγα Λονδίνο και έμεινα εκεί για 11 χρόνια και όταν γύρισα Ελλάδα, έμεινα Κέρκυρα (γιατί από κει είναι η καταγωγή μου) και τραγουδούσα για 2 χρόνια. Τώρα δουλεύω σε μια εταιρία στον Πειραιά αλλά το τραγούδι, τη μουσική δηλαδή, δεν την αφήνω με τίποτα...
    Γράφτηκα στο musicheaven μια μέρα πριν τα γενέθλιά μου και θέλω να πω ότι είναι απ' τα καλύτερα δώρα που έχω κάνει ποτέ στον εαυτό μου. Καθότι ήμουν πολλά χρόνια έξω και μετά Κέρκυρα, δεν έχω πολλές γνωριμίες στην Αθήνα αλλά μέσω του musicheaven και μιας αγγελίας μου για γκρουπ/μουσικούς που μπορεί να ψάχνουν για τραγουδίστρια, έκανα κάποιες γνωριμίες που εύχομαι να εξελιχθούν σε φιλίες ή καλές συμεργασίες... Όποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να δει την αγγελία μου στο Forum, στις "Αγγελίες" με θέμα: "Τραγουδίστρια ψάχνει συνεργάτες" από Μariagoros που καταχωρήθηκε στις 20/05/2003.

    Gate, στην Αγγλία τραγουδούσα ρεμπέτικα στην κομπανία του Γ. Πολυκανδριώτη (αδερφού του Θανάση) και τώρα κάνω μαθήματα φωνητικής τοποθέτησης με την J. Massino. Ενδιαφέρομαι πολύ για μαθήματα βυζαντινής μουσικής, τα οποία αν δεν κάνω λάθος παραδίδεις.
    Αν ενδιαφέρεσαι για μια καινούργια μαθήτρια, στείλε μου ένα μήνυμα please! Σ'ευχαριστώ! χχχ

    Μπράβο παιδιά... Πολύ καλή δουλειά!

    Σε κάθε δρόμο πάντα υπάρχει ένας γκρεμός, αρκεί στην ώρα να τον δεις και να ξεφύγεις... ('Ο Γκρεμός' Χατζιδάκις)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: Mariagoros στις 06-06-2003 11:20 ]
    ZeNiA
    07.06.2003, 00:35
    Χαιρετώ!
    Με λένε 'Αννα, είμαι 19 χρονών και σπουδάζω στο Πανεπιστήμιο Θράκης (Ξάνθη) στο τμήμα Πολιτικών Μηχανικών.
    Παίζω πιάνο, αρμόνιο και προσπαθώ τώρα τελευταία να παίξω και κιθάρα (ομολογουμένως όχι με μεγάλη επιτυχία γιατί δεν ασχολούμαι πολύ...). Τον τελευταίο χρόνο ξεκίνησα και μαθήματα φωνητικής σε ένα ωδείο εδώ στη Ξάνθη.
    Το site το βρίσκω πολύ προσεγμένο και χαίρομαι που δίνει τη δυνατότητα σε όλους μας να ανταλλάξουμε απόψεις για τη μουσική που -εγω προσωπικά- λατρεύω!
    Αυτά!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: ZeNiA στις 07-06-2003 00:36 ]
    gate
    07.06.2003, 01:34
    Quote:

    06-06-2003 στις 11:12, Mariagoros wrote:
    Καλημέρα κι από μένα... Είμαι η Μαρία, 29 και μένω Πειραιά! Στα 15 μου πήγα Λονδίνο και έμεινα εκεί για 11 χρόνια και όταν γύρισα Ελλάδα, έμεινα Κέρκυρα (γιατί από κει είναι η καταγωγή μου) και τραγουδούσα για 2 χρόνια. Τώρα δουλεύω σε μια εταιρία στον Πειραιά αλλά το τραγούδι, τη μουσική δηλαδή, δεν την αφήνω με τίποτα...
    Γράφτηκα στο musicheaven μια μέρα πριν τα γενέθλιά μου και θέλω να πω ότι είναι απ' τα καλύτερα δώρα που έχω κάνει ποτέ στον εαυτό μου. Καθότι ήμουν πολλά χρόνια έξω και μετά Κέρκυρα, δεν έχω πολλές γνωριμίες στην Αθήνα αλλά μέσω του musicheaven και μιας αγγελίας μου για γκρουπ/μουσικούς που μπορεί να ψάχνουν για τραγουδίστρια, έκανα κάποιες γνωριμίες που εύχομαι να εξελιχθούν σε φιλίες ή καλές συμεργασίες... Όποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να δει την αγγελία μου στο Forum, στις "Αγγελίες" με θέμα: "Τραγουδίστρια ψάχνει συνεργάτες" από Μariagoros που καταχωρήθηκε στις 20/05/2003.

    Gate, στην Αγγλία τραγουδούσα ρεμπέτικα στην κομπανία του Γ. Πολυκανδριώτη (αδερφού του Θανάση) και τώρα κάνω μαθήματα φωνητικής τοποθέτησης με την J. Massino. Ενδιαφέρομαι πολύ για μαθήματα βυζαντινής μουσικής, τα οποία αν δεν κάνω λάθος παραδίδεις.
    Αν ενδιαφέρεσαι για μια καινούργια μαθήτρια, στείλε μου ένα μήνυμα please! Σ'ευχαριστώ! χχχ

    Μπράβο παιδιά... Πολύ καλή δουλειά!

    Σε κάθε δρόμο πάντα υπάρχει ένας γκρεμός, αρκεί στην ώρα να τον δεις και να ξεφύγεις... ('Ο Γκρεμός' Χατζιδάκις)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: Mariagoros στις 06-06-2003 11:20 ]



    Μαρία καλως όρισες :)
    Ασφαλώς και είμαι στη διάθεσή σου, εφόσον ενδιαφέρεσαι για βυζαντινή μουσική. Δεν κάνεις λάθος, παραδίδω μαθήματα.. Και εφόσον βρίσκεσαι και στον Πειραιά...τόσο το καλύτερο

    "Η ζωή χωρίς μουσική θα ήταν ένα σφάλμα..." Νίτσε

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: gate στις 07-06-2003 01:36 ]
    stefke
    08.06.2003, 01:14
    an kai ta perissotera einai gnosta apo ta stoixeia tou profile mou tha kano ki ego ena post,gia na synexiso "tin paradosi"....
    eimai o stefanos,apo tin larissa,28 eton,giatros.gennithika kai megalosa stin larissa,spoudasa sto exoteriko gia 7 xronia kai exo 2 xronia pou gyrisa stin patrida....tora oson afora stin mousiki kai stin sxesi mou me autin,niotho oligon ti ypoleipomenos se sxesi me tous perissoterous apo esas.ki auto giati ektos apo to parelthon mou os didaskomenos kithara gia merika xronia den exo ousiastiki-an mporo na to po etsi- sxesi me tin mousiki,ektos apo na akouo synexos,na psaxno stixous kai tragoudia kai na prosfero mousiki (apo tin syllogi mou) stous gyro mou....

    kai tora pou to skeftomai kai to vlepo sto moto tis Gate nai.....exo apofygei ena terastio sfalma....na min exo mousiki stin zoi mou

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: stefke στις 08-06-2003 01:17 ]
    stefke
    08.06.2003, 03:06
    Quote:

    09-02-2003 στις 02:31, gate wrote:
    Χαιρετώ κι εγώ την παρέα σας...
    Η μουσική δεν είναι το επάγγελμά μου είναι όμως το μεράκι μου...
    Έχω τελειώσει μαθήματα πιάνου αλλά κατά κύριο λόγο ασχολούμαι και διδάσκω Βυζαντινή μουσική.

    χαίρομαι που στον χώρο αυτό βρίσκω την ευκαιρία να συνομιλώ με ανθρώπους που αγαπούν τη μουσική



    gia na synexiso to ergo mou (tin ergolavia kale!)....auta einai ola?
    oute to onoma sou den tha mas peis?ox ox tora prepei na se peiso kai gi auto.....
    gate
    08.06.2003, 03:12
    Quote:

    08-06-2003 στις 03:06, stefke wrote:
    gia na synexiso to ergo mou (tin ergolavia kale!)....auta einai ola?
    oute to onoma sou den tha mas peis?ox ox tora prepei na se peiso kai gi auto.....



    Όχι έλεος...φτάνουν τα επιχειρήματα...

    Το όνομα είναι: Νεκταρία
    stefke
    08.06.2003, 03:38
    i rest my case.....
    stefke
    08.06.2003, 13:06
    mono nektaria? (poli oraio onoma parepiptontos...)
    ilikia?(gyro sta 30?).poli?(peiraias?)
    gia lege,gia lege ....


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: stefke στις 08-06-2003 13:07 ]
    gate
    08.06.2003, 19:15
    Quote:

    08-06-2003 στις 13:06, stefke wrote:
    mono nektaria? (poli oraio onoma parepiptontos...)
    ilikia?(gyro sta 30?).poli?(peiraias?)
    gia lege,gia lege ....


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: stefke στις 08-06-2003 13:07 ]



    Πήρες φόρα ε ?
    Συγκρατησουουου...

    Το "Νεκταρία" και το "Πειραιάς" τα εχω πει και αλλες φορές
    Όσο για την ηλικία, νομίζω ότι στο "προφίλ" μου ημουν σαφής
    Nicole
    19.07.2003, 12:28
    Γειά σας παιδιά!! Να συστηθώ και εγώ (αν και άργησα λίγο να το κάνω αλλά ποτέ δεν είναι αργά ) Λοιπόοοοοοον...ονομάζομαι Νικολέττα είμαι 25 ετών και φοιτώ στο Πανεπιστήμιο Κύπρου. Αγαπώ την μουσική και μεγάλωσα με ακούσματα του Μάνου Λοίζου, του Χατζηδάκη, του Μάριου Τόκα και με την μουσική του πολυαγαπημένου Μίκη Θεοδωράκη. Από τραγουδιστές λατρεύω τον Γιώργο Νταλάρα, τη Χάρις Αλεξίου και πολλούς πολλούς άλλους!!! Φυσικά ακούω και εμπορική μουσική ..μ'αρέσει το ανατολίτικο ύφος στη μουσική..τσιφτετέλι και τέτοια...

    Το Μ/Η το ανακάλυψα τυχαία και ειλικρινά είμαι περήφανη που είμαι μέλος σ'αυτόν το μουσικό παράδεισο, παιδιά συνεχίστε την καλή δουλειά!!!!!

    Σας φιλώ
    Ν.

    Χαμογέλασε και άφησε πίσω τα σκοτάδια....

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Nicole on 04-12-2004 19:09 ]
    Back_For_More
    19.07.2003, 12:57
    Γεια σας ... να συστηθώ κ εγώ ....
    Με λένε Γιώργο , είμαι από Τρίπολη .... 22 στα 23 ...
    Λατρεύω τη μουσική ! Ακούω σχεδόν τα πάντα !
    Όταν ήμουν μικρός έγρφα λαικά κ τσιφτετέλια
    Μεγαλώνοντας (λίγο) όμως ... αγάπησα το ροκ !!!
    Γνώρισα (από τη μουσική τους) καταπληκτικά θέματα !!!!
    Μουσικές συνθέσεις κ εκτελέσεις πέρα κάθε φαντασίας .....
    Το musicheaven το βρήκα τυχαία , και χαίρομαι πραγματικά που ανήκω κ εγώ πλέον στα μέλη αυτής της κοινότητας .
    Από την πρώτη στιγμή ,οι δημιουργοί του καναλιού σπαύσαν κ με βοήθησαν βάζοντάς με στη σελίδα "Πρώτη Εμφάνιση" κάτι που δε περίμενα να καταφέρω !
    Τις καλύτερες ευχές μου λοιπόν σε όλους σας για ένα μέλλον όπως το φαντάζεστε
    Φιλικά ,
    Γιώργος Πασχαλίδης
    idiaiteri
    22.11.2003, 01:08
    Γειά σας κι από μένα παιδιά, είμαι η Γεωργία χαίρομαι που έστω και αργά ανακάλυψα την υπέροχη παρέα σας. Λατρεύω τη μουσική όπως κι εσείς φυσικά, Το μεράκι μου είναι να γράφω στοίχους .Σας χαιρετώ όλους και να περνάτε καλά
    Eugenia2003
    22.11.2003, 17:13
    Καλησπέρα παιδιά.Είμαι η Ευγενια,17 χρονών και πηγαίνω στο Μουσικό λύκειο της Παλλήνης.Μαθαινω εδώ και αρκετά χρόνια Αρμονία και Βυζαντινή μουσική.Παίζω πιάνο που είναι και η μεγάλη μου λατρεία,φλάουτο,λίγο κιθάρα και τουμπελέκι..Φιλιά..

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Eugenia2003 on 15-12-2003 18:13 ]
    elina
    16.12.2003, 23:35
    Loipon as systithw kai gw!!!

    Me lene voula eimai 17 xronwn kai fyto stin deytera lykeioy...Ta xompi mou einai na paizw volei kai na vgainw voltes!!!!
    Mou aresei poly i mousiki!!!!
    zappas
    17.12.2003, 09:57
    καλημερα κι απο εμενα!!! με λενε σταματη, ειμαι 30 χρονων... μενω στην αθηνα, και εχω μια τρελα για τη μουσικη!!!!!!!