ελληνική μουσική
    612 online   ·  210.870 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    IronGirl
    14.12.2013, 20:43

    Παρατήρησα παρόμοιo πρόβλημα σήμερα με αίτημα φιλίας που δέχτηκα.
    Όταν πηγαίνω στο προφιλ του μέλους και παταω "Απαντήστε στο αίτημα φιλίας", τότε απλά μου σβήνει την επιλογή του "Κλήση στο skype".

    Αυτό με google chrome, δεν έχω δοκιμάσει με άλλο browser.


    PetrosTser
    14.12.2013, 20:44

    Κι εγώ είμαι με Internet Explorer, οπότε δεν είναι θέμα browser παιδάκια...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 14-12-2013 20:44 ]


    suspect
    15.12.2013, 15:46
    Καλως αλλαξε το design - για ολους λευκο, ειναι πιο ωραιο! :)
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    26.12.2013, 00:05

    Χρόνια πολλά και καλά, γεμάτα υγεία και δημιουργία. Επειδή είναι γιορτινές μέρες, δεν πρέπει να γκρινιάζουμε, γιατί είναι γρουσουζιά, κακομοιριά και γραφικότητα. Μπορώ όμως να κάνω διαδήλωση, έστω και μόνη μου.εικονες, διαδηλωτη, photos, τρομακτικεςΟ server κοινώς το πτηνό του σταθμού τα έφτυσε. Τώρα συνάχι κόλλησε και εξελίχθηκε σε πνευμονία δεν ξέρει η διαμαρτυρόμενη. Ένα είναι σίγουρο το 1-1-4, που έχει γίνει 1-2-0, δεν ισχύει και δεν μπορεί το ραδιόφωνο να ξεκολλάει με τις φιλότιμες προσπάθειες των ολίγων. Θα μου πειτε, κυρά μου εφόσον είσαι αδαής με τη τεχνολογία, τι θέλεις και φωνάζεις; Σωστά, δεν φωνάζω γιατί δεν ξέρω από αυτά. Φωνάζω όμως, γιατί θέλω την παρεούλα μου, δηλαδή ή το Κουκουβάγγο ή το βαγγάκι. Το καλοκαίρι υπήρχε ανάλογο πρόβλημα με τα : "Δεν υπάρχει συνδεδεμένος παραγωγός" ή "Αλλαγή παραγωγών, κοντά σας σε λίγα δευτερόλεπτα". Καλά το καλοκαίρι βγαίνεις στη βεράντα και πίνεις ένα φραπέ, το χειμώνα όμως; Το φρέντο καπουτσίνο στο ξεροβόρι θα πιείς για να γίνεις παγοκολώνα; Το Νοέμβριο και το Δεκέμβριο κατανόησα πλήρως τι σημαίνει να περνάω ατελείωτες ώρες πίσω από ένα Η.Υ. ή P.C. και να φέρνω μικρό αποτέλεσμα. Ευτυχώς, που είχα το ΜΗ και είχα παρηγοριά. Όμως, γιατί χρονιάρες μέρες να μη έχω μια παρεούλα έναν server ή έστω τον βοηθό του; Θα μου πείτε: Γιατί κυρία μου δεν πάτε αλλού; Και μεις παίζαμε μαντολίνο, αλλά δεν κάναμε έτσι. Ο αντίλογος μου είναι ήρθα για να μείνω, εκτός εάν κάνω καμιά πατατιά και φύγω είτε με το καλό είτε με το άγριο. Tα πάρακάτω συνθήματα είναι οι πιθανές απαντήσεις σας, στην περίπτωση που προκαλέσω ανήκεστο βλάβη στο ΜΗ.

     

    Επειδή πλησιάζουν τα μεσάνυκτα, που είναι η ώρα των τρελλών που τραγουδά και η Αρλέτα, σας αφήνω και ελπίζω να έχω την παρεούλα μου από αύριο ή έστω ένα Βάγγο ή ένα Βαγγάκι ή ότι προαιρείσθε. Ε.Σ. ή Λιάνα Σακελλαρίου.


    -----------------

    Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο  το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την EVAGGELIASAKELLARIOU, 26-12-2013 00:07 ]


    jorge
    26.12.2013, 10:55

    Καλημέρα Ευαγγελία, Χρόνια Πολλά. Η γραφή σου είναι πάντα απολαυστική, ακόμα και για θέματα που σε ενοχλούν, όπως το συγκεκριμένο. :)

    Όπως και να έχει, το πρόβλημα θα λυθεί και σε λίγες μέρες θα έχουμε πάλι μουσική 24ωρη. Ο Βάγγος είναι ένα μικρό laptop, χωρίς CD, και για να επαναρυθμιστεί χρειάζεται εγκατάσταση μέσω δικτύου. Είναι ήδη στον γιατρό και ελπίζω αύριο να είναι ΟΚ. Απ' οτι μου είπαν βέβαια, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μην μπορεί να διορθωθεί και σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να βρούμε ένα μικρό μεταχειρισμένο laptop.

    Ως τότε, ο αντικαταστάτης του, θα κάνει οτι μπορεί. Δημιουργεί όμως σοβαρό πρόβλημα στους υπόλοιπους παραγωγούς, καθώς είναι σχεδόν αδύνατο να τον "παύσουν" ώστε να μπουν να κάνουν την εκπομπή τους. Παράλληλα, επειδή είναι επαγγελματικό εργαλείο, δεν είναι πάντα διαθέσιμος. Άρα, υπάρχει και δεν υπάρχει.

    Επομένως, μέχρι να βρεθεί λύση, προτείνω στους παραγωγούς και στον διευθυντή μας να ορίσουν ένα εορταστικό πρόγραμμα με playlists, που να βάζει κάθε παραγωγός από το σπίτι του, μέχρι κάποιος να τον διακόψει. Και εννοείται πως όποιος θέλει να κάνει έκτακτες, το κάνει κατά βούληση.


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    26.12.2013, 13:06

    Αγαπητέ Γιώργο, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, αλλά εγώ δρω άμεσα. Η απάντηση- πρόταση είναι η εξής: Αύριο ραντεβού στη πλατεία Συντάγματος για να πάμε στο Πλαίσιο ή το Public για την αγορά ενός σοβαρού laptop που θα χρησιμοποιείται αποκλειστικά για το ΜΗ. Τα έξοδα δικά μου, η τεχνογνωσία δικιά σου, όπως και το κέρασμα ενός καφέ. Εάν πεις όχι θα συνεχίσω να φωνάζω και να γκρινιάζω και σε ενημερώνω ότι είμαι κακό σπυρί στο π....... Περιμένω, άμεση απάντηση. Ε.Σ.


    antwnispatra
    26.12.2013, 14:17

    Έρχεταιιιιιιιιιιιιιιιιι.......

     


    jorge
    26.12.2013, 14:19
    Ανεξαρτήτως εξέλιξης (επισκευής ή αγοράς νέου laptop), νομίζω πως όλοι πρέπει να ευχαριστήσουμε την Ευαγγελία, που εδώ και πολλούς μήνες στηρίζει αθόρυβα το ραδιόφωνό μας και δίνει την αγάπη της για να μπορούμε να υπάρχουμε, παρά τις δυσκολίες.

    Ευαγγελία σ' ευχαριστώ.
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    26.12.2013, 14:30

    Λοιπό εάν σε βολεύει, αγαπητέ Γιώργο, αύριο στις 3 το μεσημέρι ραντεβού στα Public του Συντάγματος. Εάν θέλεις πιό νωρίς ή πιό αργά, εγώ δεν έχω πρόβλημα. Κανόνισε τα της εργασίας σου και τα του οίκου σου και θα είμαι εκεί. Λιάνα.


    jorge
    26.12.2013, 15:09
    Ας περιμένουμε πρώτα τη διάγνωση Ευαγγελία, πιστεύω αύριο ή το Σάββατο θα ξέρουμε :)
    kerveros2013
    26.12.2013, 15:11

    Εγω παιδια θα πω κατι αν μου επιτρεπετε για το ραδιο! Δεν ξερω βεβαια το ολο στησιμο του σαιτ και του ραδιου αλλα γνωριζω πολυ καλα οτι για να εχουμε κανονικο ONLINE Streaming 24/7 (ολη μερα καθε μερα) υπαρχει και η επιλογη Premium Account σε καποιο Soutcast Radio! Εκει εχει ολο τον ογκο ανεβασματος για τραγουδια, Ειναι αυτοματο που σημαινει οτι χωρις να κανουμε επανεκινηση στον σερβερ (kick) μπορει να παρει ο παραγωγος χωρις προβλημα και οταν αφησει αναλαμβανει παλι ο αυτοματος μιξαροντας! Οι δυνατοτητες του ειναι απιστευτα καλες και δεν υπαρχουν κοληματα και διακοπες (οπως σε εναν τοπικο σερβερ λογο κακης συνδεσης) Το κοστος του ραδιου για τις απαιτησεις του ΜΗ ειναι μολις 50 - 60€ τον χρονο! Τεχνικη εξυπηρετηση εχουν αυτοι που διαχειρηζονται τον κεντρικο σερβερ που δινει σε ολα τα ραδια οποτε εμεις δεν εχουμε να κανουμε τιποτα! Το σεταρισμα του ειναι γελιο για να το προσαρμοσουμε στις αναγκες του ΜΗ! Πιστευω οτι ειναι μια καλη οικονομικη λυση! Αν γθελετε να το δουμε μπορω να δωσω περισσοτερες πληροφοριες! Ολο αυτο το λεω σαν μια ιδεα μηπως και ειναι λυση στο προβλημα του ραδιου! Φιλακια πολλα πολλα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολον τον ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ!


    jorge
    26.12.2013, 15:17
    Μπορούμε να έχουμε ένα link με τα διαθέσιμα πακέτα;
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    26.12.2013, 15:23

    Η διάγνωση ας γίνει όποτε θέλει. Εξάλλου με τους γιατρούς δεν έχω καλή σχέση. Τους έχω κατατάξει χαμηλά στις προτιμήσεις μου. Πες το ναι για αύριο και λαμβάνοντας υπόψη τα γραφόμενα του Κέρβερου-Φώτη πάμε για ένα νέο λαπτοπ. Εδώ ανακαίνισα ένα ολόκληρο σπίτι και δεν μου φέρανε αντίρρηση, σε ένα διαδικτυακό ραδιοφωνικό σταθμό θα κολλήσω; Άσε τη περιφάνια κατά μέρος Γιώργο και άδραξε την ευκαιρία. Είναι για το καλό του δημιουργήματός σου. Περιμένω μια καθαρή απάντηση ΤΩΡΑ. Ναι ή Όχι; Ο Ράλλης έλεγε δεν θέλω ου, έτσι λοιπόν και εγώ. Ή αύριο Ή ποτέ. Λιάνα.


    -----------------

    Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο  το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την EVAGGELIASAKELLARIOU, 26-12-2013 20:37 ]


    kerveros2013
    26.12.2013, 15:25

    Γιωργο μου εδω ειναι οι καλυτερες προσφορες σε τιμες απο τους αλλους σερβερ που κυκλοφορουν! Απολυτα δοκιμασμενος σε παλαιοτερα ραδιο που εχω στησει (οχι προβληματα, κοληματα, ευκολο μιξαρισμα αυτοματου - παραγωγου, απλο σεταρισμα, constumer support) http://www.fastcast4u.com/premium.php

    [addsig]
    kerveros2013
    26.12.2013, 15:29
    αυτο που χρησιμοποιουμε παντα ειναι το Starter Package οχι το Unlimited (μπορεις να το κανεις upgrade οποτε θες αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται.... υπερκαλυπτει) και οι τιμες ειναι σε Δολαρια αρα κοντα στις τιμες που σου ειπα!
    jorge
    26.12.2013, 15:36
    Κέρβερε σ' ευχαριστώ, φαίνεται πως μας κάνει! Κάποτε υπήρχε όριο στα MB τραγουδιών που μπορούσες να ανεβάσεις. Αυτό που έστειλες λέει unlimited. Ισχύει όμως;
    kerveros2013
    26.12.2013, 15:38
    Λοιπον το ραδιο που σεταρισα ειναι οντως Unlimited! δεν εχει οριο ανεβασματος! οντως ξεπερασαμε τα 15GB δεδομενων που τα αλλα ραδια δινουν μεχρι 5! και συνεχιζει!
    ilio
    26.12.2013, 15:50

    Ευαγγελία και Φώτη σας ευχαριστώ και εγώ προσωπικά για την διάθεση προσφοράς και τις λύσεις που ήδη προσφέρατε!!!Να στε καλά βρε παιδιά!!! Smile


    kerveros2013
    26.12.2013, 16:30

    Επισης και κατι ακομα! Αν τελικα καταληξετε σε αυτην την λυση, εγω σαν τεχνικος ειμαι διαθεσιμος να βοηθησω σε οτι χρειαστει (σεταρισμα, βοηθεια στους DJ αν την χρειασtουν και οτι αλλο ειναι στις γνωσεις μου ως τεχνικος υπολογιστων) και ολο αυτο με αγαπη και εκτιμηση στον ΜΟΥΣΙΚΟ μας ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kerveros2013, 26-12-2013 16:37 ]


    jorge
    26.12.2013, 17:01
    Ευαγγελία, η λύση του Κέρβερου σημαίνει οτι δεν θα χρειαστούμε καθόλου εξοπλισμό :) Οπότε θα μελετηθεί άμεσα και θα επανέλθω.