ελληνική μουσική
    600 online   ·  210.870 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    PetrosTser
    02.02.2014, 19:28

    Τον τελευταίο καιρό έχουν τεθεί διάφορα ζητήματα σχετικά με τον σταθμό μας και έχουν πέσει στο τραπέζι πολλές προτάσεις από διάφορα παιδιά για καλύτερη λειτουργία και προβολή του. Κάνω μία απόπειρα να τις συνοψίσω:

    Στην αρχική του MusicHeaven: - να λυθεί το θέμα με το πλαίσιο ON AIR το οποίο έχω ακούσει από διάφορους χρήστες ότι μπλοκάρεται από ad blockers

                                                      - να υπάρχει, ας πούμε στο πλαίσιο ON AIR, link που να οδηγεί σε ολόκληρο το πρόγραμμα του σταθμού

                                                      - να υπάρχει κάπου στο πλαίσιο ON AIR η φράση "Radio MusicHeaven"

                                                      - να μαζευτούν σε ένα πλαίσιο τα πιο πρόσφατα κάθε φορά topics Παραγωγών (συμπεριλαμβανομένου του topic "Απουσίες - Μηνύματα Παραγωγών"), ξέχωρα από τις υπόλοιπες συζητήσεις του forum 

    Στην αρχική του Radio MusicHeaven: - να επανέλθουν τα "Νέα Εκπομπών" κάτω από το "Ακούτε Ζωντανά την Εκπομπή χ - στο μικρόφωνο ψ" και τα avatars να πάνε από κάτω

                                                                - τα avatars αυτά να μην οδηγούν στο προφίλ του παραγωγού αλλά στο "On Air" του

                                                                - στο "ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ" να προσδιορίζεται και η ημέρα πέρα από την ώρα. Ειδικά από την στιγμή που οι ζωντανές εκπομπές του σταθμού περιορίζονται κατά κύριο λόγο στις απογευματινές και βραδινές ζώνες, καλό θα είναι να υπάρχουν στο "ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ" προσδιορισμοί όπως "Σήμερα" και "Αύριο". Π.χ., αντί για:

    20:00 Μουσικές Διαδρομές., dimitris1965

    22:00 Λίγο Φως... Χρυσάφι, ilio

    18:00 LIVE TO ROCK!, PetrosTser

    20:00 Η Μουσική του Αιθεροβάμονα, aitherovamonas,

    κάτι τέτοιο:

    20:00, ΣΗΜΕΡΑ: Μουσικές Διαδρομές., dimitris1965

    22:00, ΣΗΜΕΡΑ: Λίγο Φως... Χρυσάφι, ilio

    18:00, ΑΥΡΙΟ: LIVE TO ROCK!, PetrosTser

    20:00, ΑΥΡΙΟ: Η Μουσική του Αιθεροβάμονα, aitherovamonas

    Υ.Γ. 1: Όλα τα παραπάνω είναι προτάσεις που έχουν γίνει κατά καιρούς από διάφορα μέλη και σε αυτό και σε άλλα topics αλλά και στο chat και που θεώρησα ότι είναι καλό να μαζευτούν. Αν έχω ξεχάσει κάτι σημαντικό, ας επισημανθεί.

    Υ.Γ. 2: Ελπίζω να μην φαίνομαι υπέρμετρα απαιτητικός. Γνωρίζω ότι το ραδιόφωνο δεν έχει επανέλθει 100% μετά την αλλαγή server, καθώς μένει να λυθεί το θέμα με τις ζώνες, ενώ δεν μπορώ να γνωρίζω κατά πόσο πραγματοποιήσιμες είναι αυτές οι προτάσεις ή πόσος καιρός θα χρειαστεί να υλοποιηθούν εάν ο jorge συμφωνήσει να το πράξει. Επαναλαμβάνω, αυτά είναι μόνο προτάσεις. Προτάσεις όμως που απηχούν βασικές κατά την γνώμη μου ελλείψεις.

    {#emotions_dlg.beer}


    -----------------

    "LIVE TO ROCK!": Rock-metal εκπομπή κάθε Δευτέρα 18:00 - 20:00 εδώ στο Radio MusicHeaven! (http://radio.musicheaven.gr/

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 02-02-2014 19:36 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 02-02-2014 19:38 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 02-02-2014 19:39 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 02-02-2014 22:22 ]


    Jackosan
    04.02.2014, 11:07

    Θέμα 1. : "ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ" : Αν μπουν οι λέξεις "ΣΗΜΕΡΑ" και "ΑΥΡΙΟ" καλό θα΄ταν να μπουν σαν τίτλος, πριν την ώρα εκπομπής.

    2. "ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΑΚΡΟΑΤΕΣ" : Προσωπικά δεν μ΄αρέσει το επίθετο "φανατικός". Ούτε σαν οπαδός (Παναϊα μου), ούτε ακροατής ούτε αλλού. Ενα άλλο (ας πούμε "ένθερμος" ακούγεται ίσως υπερβολικό). "Συστηματικός" (;). Αν έβγαινε τελείως ο πίνακας; Διότι, αφ΄ενός είναι πανεύκολο ν΄αφησεις τον μετρητή να "γράφει ώρες" κι εσύ να λείπεις, (ή να έχεις κλέισει τον ήχο) αφ΄εταίρου …κλέβει (κατά πάνω).

    3. Ανοίγοντας το site : Radio Music Heaven ακους   αμέσως    το τι παίζει. Θα προτιμούσα να έχω εγώ την επιλογή.

    4. Η καθημερινή ενημέρωση που έρχεται με μεϊλ ας έγραφε μόνο τον τίτλο του κάθε θέματος κι όχι οοοολα τα σχόλια που γράφτηκαν (στο ίδιο θέμα). Ειδικά αν πρόκειται για θέμα-μακρυνάρι και με λιγόλογα (ή μονολεκτικά) σχόλια, τραβάει σε μάκρος η ανάγνωση και …(εγώ) βαρυέμαι να τα διαβάσω όλα. Αν μ΄ενδιαφέρει το θέμα καλώς, αλλιώς ας κάνω κλικ σε όποιο επιλέξω.

    Ψείρας; Νομίζω οτι ολα (μα όλα στο μάταιο τούτο …κλπ) σηκώνουν βελτιώση. Με καλή πρόθεση και το θράσος (;) του "νέου".

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Jackosan, 04-02-2014 11:09 ]


    jorge
    04.02.2014, 17:27
    Ευχαριστούμε για τα σχόλια παιδιά!
    Δυστυχώς ο χρόνος είναι πολύ λίγος αυτή τη στιγμή για θέματα όχι τόσο επείγοντα. Μόλις λύσουμε πρώτα τα πιο σημαντικά θέματα, πχ τις πολύ λίγες ώρες που έχουμε ζωντανό πρόγραμμα, και βρεθεί και χρόνος, τότε θα κοιτάξουμε και τις επιπλέον βελτιώσεις που κάνατε τον κόπο να καταγράψετε και σας ευχαριστούμε πολύ.
    PetrosTser
    04.02.2014, 20:25

    Παράθεση:

    Το μέλος Jackosan στις 04.02.2014, 11:07 έγραψε...

    3. Ανοίγοντας το site : Radio Music Heaven ακους   αμέσως    το τι παίζει. Θα προτιμούσα να έχω εγώ την επιλογή.



    Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τις παρατηρήσεις του Τζακ. Διαφωνώ καθέτως όμως με την τρίτη, την οποία και παραθέτω παραπάνω.

    Σε συζητήσεις μου με μερικά άλλα μέλη έχει τεθεί σαν πρόταση το άκρως αντίθετο, δηλαδή το ραδιόφωνο να παίζει μόλις ανοίγεις την αρχική του MusicHeaven. Επειδή ωστόσο αυτό μου φαίνεται υπερβολικό και μπορεί να αποβεί ενοχλητικό για πολλούς, καθώς και επειδή νομίζω ότι και ο jorge είναι αντίθετος σε κάτι τέτοιο, γι' αυτό και δεν το έθεσα ως πρόταση στο προηγούμενό μου post. Όμως, το να παίζει το ραδιόφωνο στην σελίδα του Radio MusicHeaven είναι όχι μόνο προφανές αλλά και επιβεβλημένο. Εκτός κι αν θέλουμε να μας ακούει ένα άτομο.


    PetrosTser
    04.02.2014, 20:31

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 04.02.2014, 17:27 έγραψε...

    Ευχαριστούμε για τα σχόλια παιδιά!
    Δυστυχώς ο χρόνος είναι πολύ λίγος αυτή τη στιγμή για θέματα όχι τόσο επείγοντα. Μόλις λύσουμε πρώτα τα πιο σημαντικά θέματα, πχ τις πολύ λίγες ώρες που έχουμε ζωντανό πρόγραμμα, και βρεθεί και χρόνος, τότε θα κοιτάξουμε και τις επιπλέον βελτιώσεις που κάνατε τον κόπο να καταγράψετε και σας ευχαριστούμε πολύ.

    Our pleasure Smile

    ... ωστόσο, έχω μία απορία... υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος με τον οποίον οι ώρες ζωντανού προγράμματος θα γίνουν περισσότερες; Γιατί μου φαίνεται λίγο απομακρυσμένο σενάριο... {#emotions_dlg.whistling}

    Εξάλλου η προβολή του ραδιοφώνου με ευκρινέστερο logo, ευκολότερη πρόσβαση στο πρόγραμμα, ανάδειξη των On Air κ.τ.λ. κ.τλ. δεν θα συντελέσει μόνο σε αύξηση των ακροατών αλλά και των δυνάμει παραγωγών.

    Ελπίζω να μην γίνομαι φορτικός... Κατανοώ την έλλειψη χρόνου, απλά αναρωτιέμαι αν το συγκεκριμένο σημαντικό θέμα που παραθέτεις ως παράδειγμα (οι λίγες ώρες ζωντανών εκπομπών) πρόκειται να λυθεί με κάποιο τρόπο.


    kerveros2013
    06.02.2014, 13:26

    Δεν νομιζω οτι φταιει το logo ή οτιδηποτε τετοιο βρε Πετρο μου για τις λιγες ωρες Ζωντανων εκπομπων! Μηπως φταιει λιγο το οτι ψιλοαραξαμε? Πολλες απουσιες στις κανονικες απο αρκετους απο μας... καμια σχεδον εκτακτη... σχεδον καμια εμφανιση των παραγωγων περαν των γνωστων σε τσατ τις ωρες που γινονται εκπομπες αλλων φιλων... κτλπ! Παιδια κακα τα ψεματα! Εμεις ανεβαζουμε την παρεα και το ραδιοφωνο! Με την δικη μας παρουσια θα ανεβει ψηλα και οχι με τεχνικα θεματα του τυπου Logo κτλπ! Δεν λεω, ωραιες ολες αυτες οι προτασεις οσο αφορα την διαμορφωση της σελιδας και του ραδιοφωνου λειτουργικα αλλα δεν φτανει μονο αυτο για να μαζευτει κοσμος! Τι να κανουν σε μια πολυ ομορφη στημενη σελιδα αλλα ομως σε ενα τσατ αδειο με μονο τον αυτοματο να παιζει? Χωρις επικοινωνια? Χωρις INTERACTIVE ραδιο που μονο το WEB RADIO προσφερει? Αυτα ειχα να πω με ολη την εκτιμηση και αγαπη που εχω σε ολα τα παιδια εδω και χωρις βεβαια να αναφερομαι προσωπικα σε καποιον! Ολα αυτα που ειπα ειναι απο πειρα σε Ιντερνετικα ραδιοφωνα που ειχαν πολυ πιο χαλια σελιδα απο την δικη μας αλλα απο κοσμο ειναι γεματοι λογω της ζεστης και συχνης παρεας που υπαρχει μεσα απο την ομαδα του σταθμου! (Φαντασου σελιδα τωρα μονο ενα τσατ, ενα ραδιο πλειερ, και ενα φορουμακι της πλακας για αναρτησεις που δεν εχουν καμια σχεση με το μουσικο περιοδικο που τελεια εχει φτιαξει ο Χορχε μας, αλλα απο κοσμο??? χαμος καθε μερα) Μεσα στις απουσιες φυσικα βαζω και τον εαυτο μου τον τελευταιο καιρο που δεν ειμαι καλα!!!!


    -----------------

    Κέρβερος

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kerveros2013, 06-02-2014 13:29 ]


    Jackosan
    06.02.2014, 14:01
    Προσωπικα θα μπορούσα να διαθέσω περισσοτερη ωρα για εξτρα εκπομπες. Ομως το οτι δεν ακουω τι παιζω ειναι μεγαλος ανασταλτικος παραγοντας. Το πως γινεται το Σαββατιατικο εξηντάλεπτο (μου) ειναι σκετο βασανο. Κριμα που δεν μπορει -ακομα-να λυθει. Αλλιως, εκπομπες στη μουγγα, ε δε λενε. Σωστα;
    jorge
    06.02.2014, 14:03
    Παιδια παρακαλω η συζητηση για το μελλον του ραδιοφώνου να γίνει κάπου αλλού, γιατί εδώ μαζεύουμε τα προβλήματα :)
    Jackosan
    06.02.2014, 14:29
    Αυτο που εγραψα δεν θεωρειται προβλημα;
    PetrosTser
    06.02.2014, 17:45

    Παράθεση:

    Το μέλος kerveros2013 στις 06.02.2014, 13:26 έγραψε...

    Δεν νομιζω οτι φταιει το logo ή οτιδηποτε τετοιο βρε Πετρο μου για τις λιγες ωρες Ζωντανων εκπομπων! Μηπως φταιει λιγο το οτι ψιλοαραξαμε? Πολλες απουσιες στις κανονικες απο αρκετους απο μας... καμια σχεδον εκτακτη... σχεδον καμια εμφανιση των παραγωγων περαν των γνωστων σε τσατ τις ωρες που γινονται εκπομπες αλλων φιλων... κτλπ! Παιδια κακα τα ψεματα! Εμεις ανεβαζουμε την παρεα και το ραδιοφωνο! Με την δικη μας παρουσια θα ανεβει ψηλα και οχι με τεχνικα θεματα του τυπου Logo κτλπ! Δεν λεω, ωραιες ολες αυτες οι προτασεις οσο αφορα την διαμορφωση της σελιδας και του ραδιοφωνου λειτουργικα αλλα δεν φτανει μονο αυτο για να μαζευτει κοσμος! Τι να κανουν σε μια πολυ ομορφη στημενη σελιδα αλλα ομως σε ενα τσατ αδειο με μονο τον αυτοματο να παιζει? Χωρις επικοινωνια? Χωρις INTERACTIVE ραδιο που μονο το WEB RADIO προσφερει? Αυτα ειχα να πω με ολη την εκτιμηση και αγαπη που εχω σε ολα τα παιδια εδω και χωρις βεβαια να αναφερομαι προσωπικα σε καποιον! Ολα αυτα που ειπα ειναι απο πειρα σε Ιντερνετικα ραδιοφωνα που ειχαν πολυ πιο χαλια σελιδα απο την δικη μας αλλα απο κοσμο ειναι γεματοι λογω της ζεστης και συχνης παρεας που υπαρχει μεσα απο την ομαδα του σταθμου! (Φαντασου σελιδα τωρα μονο ενα τσατ, ενα ραδιο πλειερ, και ενα φορουμακι της πλακας για αναρτησεις που δεν εχουν καμια σχεση με το μουσικο περιοδικο που τελεια εχει φτιαξει ο Χορχε μας, αλλα απο κοσμο??? χαμος καθε μερα) Μεσα στις απουσιες φυσικα βαζω και τον εαυτο μου τον τελευταιο καιρο που δεν ειμαι καλα!!!!


    -----------------

    Κέρβερος

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kerveros2013, 06-02-2014 13:29 ]



    Συμφωνώ με όσα λες φίλε Φώτη. Δεν είπα όμως ότι η ελλιπής προβολή του σταθμού μας είναι ο μοναδικός παράγοντας. Παραμένει ένας εξ αυτών ωστόσο (ελλιπής προβολή -> μικρότερη διάδοση του σταθμού -> λιγότεροι ακροατές/ πιθανοί παραγωγοί) γι' αυτό και κατά την γνώμη μου αποτελεί πρόβλημα. Πρόβλημα το οποίο μπορεί να λυθεί τεχνικά, με κάποιες αλλαγές στην διαμόρφωση της ιστοσελίδας. Αυτό που λες εσύ είναι άλλο καπέλο και έχει να κάνει με όλους μας.

    Ας μην το συζητήσουμε περαιτέρω, τουλάχιστον όχι σε αυτό το  topic.

    {#emotions_dlg.beer}


    STEFANOS604
    13.02.2014, 16:56

    Μόλις έγραψα τη φράση: ‘’το τσάμικο είναι Ύ  .........‘’

    Και αντί του κλάσματος 3/ 4 (εδώ το γράφω με κενό διάστημα πριν το 4) βγάζει το ‘Υ. Βέβαια έκανα editing.

    Για να δούμε εδώ θα παρουσιάσει το ίδιο;

    ΝΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟ ΙΔΙΟ 
    -----------------

    ''Οταν η ψυχή χάσει την αρμονία της τότε η μελωδία και ο ρυθμός βοηθούν να επανέλθει στην τάξη'' Πλάτωνας

    [ τροποποιήθηκε από τον/την STEFANOS604, 13-02-2014 16:57 ]


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    19.03.2014, 20:39

    kαλησπέρα. Ωραία η Φρακφούρτη και το musik messe, αλλά τα εν οίκω εν δήμω τώρα. Συνδέομαι στο ραδιοόφωνο του ΜΗ από το http://www.radio.musicheaven.gr/και ακούω το ραδιόφωνο κανονικά. Πατάω στο σπιτάκι για να πάω αρχική σελίδα και πηγαίνω. Όταν θελήσω να επιστρέψω στη σελίδα του ραδιοφώνου βγάζει:

    Εικονίδιο πληροφοριών

    Δεν είναι δυνατή η εύρεση αυτής της ιστοσελίδας

     http 404
     

    Πιθανότερες αιτίες:

    • Μπορεί να πληκτρολογήσατε λάθος τη διεύθυνση.
    • Εάν είχατε κάνει κλικ σε μια σύνδεση, ενδέχεται αυτή να έχει λήξει.
     

    Μπορείτε να δοκιμάσετε τα εξής:

     
    Πληκτρολογήστε ξανά τη διεύθυνση.
     
    Επιστροφή στην προηγούμενη σελίδα.
     
    Μεταβείτε  και αναζητήστε τις πληροφορίες που θέλετε.
     
    Περισσότερες πληροφορίες Περισσότερες πληροφορίες

    Μήπως είναι πρόβλημα; Ε.Σ.
    -----------------

    Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο  το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την EVAGGELIASAKELLARIOU, 19-03-2014 20:41 ]


    jorge
    21.03.2014, 00:38
    Ευαγγελία το ξανακοιτάς; Νομίζω έχει λυθεί. Πρώτα πάτα F5 (refresh)
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    21.03.2014, 17:11

    Καλησπέρα. Το πρόβλημα παραμένει με internet explorer. E.Σ.


    beatleologist
    12.05.2014, 00:34
    Καλησπέρα. Έχω στείλει μια αγγελία εδώ και κάτι μέρες και δεν έχει δημοσιευτεί ακόμα. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα;
    suspect
    12.05.2014, 22:38
    Με πεταει αυτη τη στιγμη συνεχεια εξω. Μηπως μπορει να το δει καποιος σας παρακαλω;;
    alkyoni
    22.05.2014, 16:41

    Jorge, παρατηρησα οτι καποιες φορες στο chat, οταν μενει καποιος τελευταιος μεσα,  συνεχιζει να τον δειχνει μεσα,  για αρκετες ωρες κι ας εχει κλεισει κανονικα.

    Για παραδειγμα αλλες φορες, ενω δειχνει απ' εξω οτι ειναι καποιος,  με το που μπαινω μεσα, δεν ειναι κανεις, σα να τον πεταξε με το που μπηκα μεσα,  δηλ. σα να "κολλαει" οταν ειναι καποιος μεσα μονος του και τελευταιος. {#emotions_dlg.wacko}

    (Οποτε ας τσεκαρετε οτι οντως εχετε βγει , αφου κλεισετε απο το Χ, πανω δεξια του chat. )

    Καλη συνεχεια σε ολους! {#emotions_dlg.beer}


    jorge
    23.05.2014, 18:01
    Είχαμε ένα τεχνικό θεματάκι τις τελευταίες ημέρες, που μπορεί να δημιουργησε το πρόβλημα. Λογικά έχει λυθεί.
    PetrosTser
    28.05.2014, 20:53

    Καλησπέρα!

    Στο περισκόπιο, όταν υπάρχουν συνεχόμενα ειδοποιήσεις για like ή dislike, υπάρχει σε όλες ως κοινή επικεφαλίδα το τελευταίο λαϊκαρισθέν ή ντισλαϊκαρισθέν post, με αποτέλεσμα να αδυνατεί κανείς να δει ποια είναι τα υπόλοιπα εκλεκτά posts...


    trelakias
    28.05.2014, 21:02

    Επίσης μερικές φορές η ειδοποίηση για το ίδιο like/dislike φαίνεται 2 φορές.