ελληνική μουσική
    604 online   ·  210.873 μέλη

    Έχω όρεξη σήμερα να γράψω...

    nightwhisper
    22.09.2006, 11:20
    Σημερα εχωορεξη να γραψω...οτι ζω τελευταιας μερες ξεγνοιασιας!
    τα κεφαλια μεσα



    μεχρι τοτε..γεια μας
    assasinos
    22.09.2006, 11:22
    Άλλο ένα μάθημα και να το περάσω...



    και φυσικά όπως πάντα,πολλούς εκεί που τους πρέπει!
    heartbreak-kid
    22.09.2006, 12:21
    Το μέλος nightwhisper στις 22-09-2006 στις 11:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    Σημερα εχωορεξη να γραψω...οτι ζω τελευταιας μερες ξεγνοιασιας!
    τα κεφαλια μεσα



    μεχρι τοτε..γεια μας



    τι κλαψιάρης που είσαι...
    faltsoo
    22.09.2006, 12:42
    ηταν μια φορα και ενα καιρο ενα παλτο
    και ιδρωνε το καλοκαιρι
    μα το χειμωνα οταν πιανανε τα κρυα
    ηθελε να γινει κοντομανικο

    πηγε λοιπον σε ενα ψυχοθεραπευτη
    και μεσα απο τη πυρινη μπαλλα
    ειδε το μελλον του χωρις πετρελαιο
    κατω απο ενα ουρανο απο μαρμελαδα

    ξυπνησε παγωμενο απο το τρομο
    αλλα αντεξε ενα ζεστο ντους
    και ξεκινησε με βημα αργο
    το μακρυ δρομο της μεταμελειας



    Fler
    22.09.2006, 13:50
    Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω και πολύ όρεξη να γράψω, να μιλήσω..Γενικώς δεν έχω όρεξη για τίποτα.Ανοίγω ένα βιβλίο και το κλείνω στην πρώτη σελίδα.Βάζω τα δάχτυλά μου στο πιάνο και δε βγαίνει τίποτα, κανένας ήχος.Πιάνω το μολύβι να γράψω και καταλήγω να τραβάω αόριστες γραμμές.Ναι,τώρα βέβαια αλλάζω πόλη,πιθανόν να γνωρίσω καινούρια άτομα, να βρω καινούρια ενδιαφέροντα αλλά ούτε και για αυτό έχω όρεξη..Κάτι μου λείπει, κάτι ψάχνω αλλά δεν έχω βρει ακόμη τι ακριβώς είναι αυτό..Συχνά αναρωτιέμαι αν το λάθος το κάνω εγώ τελικά, που ζητάω πολλά τόσο από εμένα όσο και από τους άλλους, από όλη την κοινωνία και δε συμβιβάζομαι με την υπάρχουσα κατάσταση..Σα να μη χωράω πουθενά. Ή σα να μην έχω βρει ακόμη το κατάλληλο μέρος για να μπω..
    Και αυτό το ''εγώ'' το βαρέθηκα. Θέλω το ''εμείς''. Θέλω το ''όλοι''.Και μ'αρέσει που εδώ μέσα πολλές φορές το νιώθω πολύ έντονα αυτό το ''όλοι''.Κι ας είναι ο καθένας διαφορετικός..Κι ας μη γνωριζόμαστε προσωπικά..(Ποιος άσχετος είπε ότι το internet αποξενώνει??)
    ΟΚ. Μια άσχημη περίοδος είναι, ελπίζω να περάσει..(βαθιά ανάσα και ψυχραιμία, πριν με πιάσει ο απόλυτος πανικός..)
    koini_maria
    26.09.2006, 00:08
    Μούφα ...
    Σιγά μην έχω όρεξη να γράψω ...
    Πονάνε και τα μάτια μου , άλλωστε ...
    Να μιλήσω θέλω , να μιλήσω γιατί θα σκάσω !
    Αλλά έλα που δεν θέλω να μιλήσω σε κανέναν που να με ξέρει , σε κανέναν που να καταλαβαίνει σε τι ακριβώς αναφέρομαι...
    Έχω βάλει και ακούω τον μόνο ζωντανό άνθρωπο που με ημερεύει αλλά σήμερα ούτε αυτός μπορεί να με συνετίσει ...
    Σήμερα ''μπάζει ραδιενέργεια από παντού'' ...
    Αύριο το πρωι για πολλοστή φορά θα πρέπει να ξυπνήσω να φορέσω ένα μεγάλο χαμόγελο και να επισκεφθώ αυτό το μέρος με τους μεγάλους διαδρόμους και τα πολλά κρεβάτια που δεν κοιμάται και δεν αδειάζει ποτέ - και δεν εννοώ ούτε ξενοδοχείο , ούτε ψυχιατρείο ...
    Τζίφος ...
    Εγώ εκεί μέσα θα γεράσω - αν γεράσω - το ξέρω ...
    Πόσα χρόνια πάνε , άραγε ;
    Ούτε που θυμάμαι ...
    Πριν αρχίσω να θυμάμαι , πριν αρχίσω καν να σκέφτομαι βρέθηκα εκεί ...
    Και μάλλον με αγάπησε τόσο που δεν θέλει να με αποδεσμεύσει .
    Είμαι μικρή , ρε γαμώτο !
    Την Πέμπτη θα κλείσω τα 19 και νιώθω οτι σε λίγο θα πεθάνω .
    Θες να με πεις απαισιόδοξη και υπερβολική ;
    Πες με όπως θες !
    Ξέρεις κάτι ; Τώρα που γράφω κλαίω ! Και ξέρεις γιατί ; Γιατί νιώθω κουρασμένη και γιατί οι πιθανότητες με έχουν ξεσκίσει ...
    1 στα 500.000.000 το παθαίνει λένε οι γιατροί ...
    Ε , εγώ ούτε που έχω μετρήσει ποτέ μου ως το 500.000.000 , ήταν ανάγκη να ξεχωρίσω ...
    Και βαρέθηκα να είμαι και ''διαφορετική'' !
    Και βαρέθηκα να γίνεται κατάχρηση της υπομονής μου !
    Και έχω υπομείνει πολλά !
    Και ένα φαινόμενο που λέγεται ''συμπαθητική οφθαλμία'' δεν θέλω να μου κλέψει τα ηλιοβασιλέματα , τα πρόσωπα των αγαπημένων μου , τον συννεφιασμένο ουρανό ...
    Μα τελικά δεν εξαρτάται από εμένα ...
    19 χρόνια προσπάθεια κι όμως τίποτα δεν εξαρτάται από εμένα ...

    Aiolos_m
    05.09.2008, 16:37

    τσα{#emotions_dlg.rolleyes}


    sea_like_eyes
    05.09.2008, 16:56

    ''...ΟΚ. Μια άσχημη περίοδος είναι, ελπίζω να περάσει..(βαθιά ανάσα και ψυχραιμία, πριν με πιάσει ο απόλυτος πανικός..)''

     


    KIT_KAT
    05.09.2008, 17:27

    Πού το ξέθαψες καλέ Χρήστο αυτό το θέμα; {#emotions_dlg.huh}


    pastella
    05.09.2008, 18:17

    μετά από... 7 μήνες, ξανά πραγματική όρεξη για μελέτη! {#emotions_dlg.clap}

    (καιρός μου ήταν)


    vasiliki33
    05.09.2008, 20:43

    Θέλω σήμερα να γράψω….

    Ότι το γαλάζιο πουκάμισο σου πηγαίνει υπέροχα

    Ότι τα χρόνια σε ομορφαίνουν

    Ότι αδυνάτισες…

    Ότι η ευγένεια και η καλοσύνη πηγάζουν από μέσα σου και βγάζεις κάτι το ουράνιο…

    Θέλω σήμερα να γράψω πως σε αγαπάω

     


    kamelia8
    05.09.2008, 22:32

    Καλέ, αυτό δεν πρέπει να είναι στα Ανάλαφρα;;; {#emotions_dlg.confused1}

     

    Ας την πω κι εγώ τη βλακεία μου..

     

    Πονούσε το στομάχι μου σήμερα.... {#emotions_dlg.crying}


    LathosPathos
    06.09.2008, 01:17

    Λύκε - λύκε...

    Είσ' εδώ;;

     

     


    sea_like_eyes
    06.09.2008, 05:11

    H καλη μερα απο το πρωι φαινεται . . . τα κλαιμε αργοτερα . . .

     


    emmanuella
    06.09.2008, 13:56

    Για πρώτη φορά στη ζωή μου ... έχω όρεξη να τσακωθώ !!!Wink

    Κανείς διαθέσιμος ???? {#emotions_dlg.tt2}


    sea_like_eyes
    06.09.2008, 15:14

    Kατάλαβε το ρε . . . χρειάζομαι χρόνο . . . απλά λίγο χρόνο για να τα βάλω όλα όσα μου τύχανε . . . όλα . . . ναι . . . σε μια σειρά . . . προτεραιότητα σε κάθε τι δευτερεύον . . . αναγκαιότητα που στηρίζεται στο λάθος . . . που αγαπώ . . . να μισώ . . . που σκεφτομαι . . . που καταλήγω . . . χρειάζομαι λίγο χρόνο . . . τα πήγαινα κάποτε καλά μαζί του . . . αλλα πλέον δείχνει να βαριέται . . . ασχολείται  με άλλους . . . είχαμε μια συμφωνία θυμάσαι . . . θυμάμαι να ξεχνώ . . . τρέμω να ευχαριστιέμαι . . . κάθε τι που φαντάζει άκυρο . . . απαθανατίζω στιγμές . . . της ζωής μου την ζωή . . . στιγμές . . . παγώνει ο χρόνος . . . μου γελαει . . . άντε στο διάολο . . . κι ακόμα παραπέρα . . . έχεις το θράσος και γελάς . . . να θυμάσαι πως κάποτε θα σταθώ . . . απέναντι σε όλους και σε όλα . . . έτσι . . . γιατί την είδα επαναστάτης . . . όχι . . . ο εαυτός μου θα είμαι . . . απλά . . . κατάλαβε το ρε . . . χρειάζομαι χρόνο . . . απλα λιγο χρόνο για να τα βάλω όλα όσα μου τυχανε . . . όλα . . . ναι . . . σε μια σειρά . . . γιατι καθικι χρόνε . . . οσο πας και με εκνευρίζεις . . .ακούς . . . οσο σε ακούω με ακούς . . . δυνάμωσε την ασθενική φωνή σου . . . κάντο μου σαν χάρη . . . ελα εναντίον μου . . . θα χαρώ να σε δω να παρακαλάς . . . γιατι ξέρεις . . . οι νοσταλγοί πάνε μαζι με την λύπη . . . κι εγω αυτά που τοσο νοσταλγούσα . . . σιγα σιγα . . . ναι . . . εδώ χρόνε . . . εδώ . . .σου μιλαω . . . αυτά που τοσο ήθελα σιγα σιγα . . . χάνονται χρόνε . . . και ξέρεις . . . δεν γουστάρω να χάνω κατι . . . εξαιτίας σου . . . εξαιτίας κανενός . . . αντε πήγαινε και κλάψε τωρα . . . θα σου κανω παρέα . . . όπως εσυ μου έκανες κάποτε . . . αλλά από μεσα σου γελούσες . . . μην απορείς που γελαω . . . γελαω για να μην κανω τίποτα άλλο . . . το δάκρυ εχει σε ολους την ιδια γεύση . . . απλα . . . αστο . . . η μάλλον θα στο πω . . . χρειάζομαι χρόνο . . . απλα λιγο χρόνο για να τα βάλω όλα οσα μου τυχανε . . . όλα . . . ναι . . . σε μια σειρά . . . κάνε μου την χάρη . . . και θα σταματήσω να σου λέω τα αυτονόητα . . . να σου φωνάζω τις αλήθειες μου . . . να σου ξαναθυμίζω τις πικρές μου . . . που εσύ προκάλεσες . . . γιατί έχασα την αίσθηση σου . . . την έχασα ? ? ?


    LathosPathos
    09.09.2008, 01:41

    Καλά...

    ...τι είδους μαμά ήταν η μαμά της Κοκκινοσκουφίτσας και την άφησε να πάει μόνη της στο δάσος;;

    Τς τς τς...

    {#emotions_dlg.confused1}


    panosbousalis
    09.09.2008, 03:31

    Παράθεση:

    Το μέλος LathosPathos στις 09-09-2008 στις 01:41 έγραψε...

    Καλά...

    ...τι είδους μαμά ήταν η μαμά της Κοκκινοσκουφίτσας και την άφησε να πάει μόνη της στο δάσος;;

    Τς τς τς...

    {#emotions_dlg.confused1}



    όχι Ελληνίδα πάντωςSmile


    rompa
    09.09.2008, 08:50

    Γιατί να μην παίρνεις σύνταξη στα 20 σου ? Γιατί η ζωή να μην αρχίζει αντίστροφα ? Γιατί ο Σεπτέμβρης να είναι συνώνυμος της έναρξης των σχολείων, της εξεταστικής? Πόσο ακόμαααααααα? 3 βδομάδες έμεινανννννννννν


    music-fan
    09.09.2008, 12:56

    γιατι πρεπει να κανουμε κατι στη ζωη μας.αμα επαιρνες συνταξη στα 20 θα μενες απραγος για πολλα χρονια.ειναι ωραιο αυτο??