ελληνική μουσική
    576 online   ·  210.879 μέλη

    Eurovision 2007 - 7ος Ο Sarbel, 1η Η Σερβία

    babisdr
    01.03.2007, 02:52
    Άννα-Μαρία μου, αν το πάμε με το ποιό ήταν πιό χάλια, δεν βγαίνει τίποτα...
    Ίσως όμως ήταν το πιό "κατάλληλο" να πάει.

    Παράθεση:

    οχι βρε παιδιά δεν έχουμε καθόλου γούστο ως Έλληνες!


    Αυτό το φαινόμενο έχει παγκόσμιες διαστάσεις
    ANNAMARAKI
    01.03.2007, 03:07
    Παράθεση:

    Το μέλος babisdr στις 01-03-2007 στις 02:52 έγραψε...

    Άννα-Μαρία μου, αν το πάμε με το ποιό ήταν πιό χάλια, δεν βγαίνει τίποτα...
    Ίσως όμως ήταν το πιό "κατάλληλο" να πάει.

    Παράθεση:

    οχι βρε παιδιά δεν έχουμε καθόλου γούστο ως Έλληνες!


    Αυτό το φαινόμενο έχει παγκόσμιες διαστάσεις




    ίσως.. θα δείξει βέβαια και η πορεία!
    maspa
    01.03.2007, 03:27
    Παράθεση:

    Το μέλος babisdr στις 01-03-2007 στις 02:20 έγραψε...

    Πιστεύω οτι στελνουμε το σωστό τραγούδι στο σωστό διαγωνισμό. Σε ένα τόσο κιτς διαγωνισμό πιστεύω οτι κάναμε σωστή επιλογή. Κακά τα ψέμματα, απ'τα τρία, ήταν το "κανόνι".







    1.Μόνο που με τόσο κούνημα θα μας βγεί η φήμη ως έλληνες πως εκτός από καλό λάδι βγάζουμε και καλά σύκα.

    2.Όχι σαν Ελλήνες δεν είμαστε κακόγουστοι (πάντα), απλά τυχαίνει να αναδεικνυουμε τη βλακεία που χαρακτηρίζει τους λίγους.
    djthc
    01.03.2007, 05:14
    Εγώ δεν ψήφισα τίποτα! Το θεωρώ κοροιδία! Και γιατί να πληρώνεις για να ψηφίσεις?
    Τους έχουμε ανάγκη? Τόσα λεφτά χαμένα! Έλεος!
    Ζήτω το κιτς! Γιατί δεν στέλναμε την Τσίλα σε σύνθεση του Καρβέλα?
    roubas
    01.03.2007, 05:33
    Μπηκα να πω μονο οτι εχουμε το τραγουδι και τον πολιτισμο που μας αξιζει!
    Αντε μαγκες και 80% στη βραδυα του τελικου!

    margo
    01.03.2007, 08:19


    τι ? αυτό βγήκε ?

    yassou Maria η άσχημη..


    Pucca
    01.03.2007, 08:28
    Γειά σας και καλώς σας ξαναβρίσκω! Όσο έλειψα βλέπω ότι ανοίξατε μια ενδιαφέρουσα συζήτηση. Στο θέμα λοιπόν. Την ποιοτική αξία της Γιουροβίζιον δεν θα τη σχολιάσω γιατί θα μπούμε σε φαύλο κύκλο και δεν θα το ήθελα θα πώ μόνο ότι και έγω δεν πιστεύω ότι έχει κανέναν ιδιαίτερο αλλά δεν μπορώ να συμφωνήσω με όσους υποστηρίζουν ότι είναι ζημιογόνα για τη τσέπη του Έλληνα και άλλα τέτοια που θυμίζουν ανακριβή ρεπορτάζ του Στέφανου Χίου. Πρόκειτε για μιά ιδιαίτερα κερδοφόρα ιστορία για την ΕΡΤ αφού η υψηλή τηλεθέαση που κάνει κάθε show που την αφορά έιναι από 44% και πάνω την τελευταία πενταετία αν προστεθούν δε τα κέρδοι που προκείπτουν από την τηλεθέαση της δορυφορικής εκπομπής της ΕΡΤ τότε μιλάμε για γέμισμα του κουμπαρά που όχι μόνο καλύπτει τα έξοδα παραστάσεως και τα δικαιώματα, αλλά μένει και καλό υπόλοιπο, πέρσι δε που η έλλαδα εισέπραξε και αυτά που επωφελείτε η διοργανώτρια χώρα το πεσκέσι ήταν μεγάλο. Συμπέρασμα η ΕΡΤ επένδύει στο πανυγηράκι και βγάζει λεφτά και για μένα καλά κάνει, τώρα τι παθαίνει η μουσική αυτό είναι άλλη υπόθεση, οπότε μια χαρά ο Σαρμπέλ γιατί εξυπηρετεί καταλληλότατα τις κερδοσκοπικές απαιτήσεις του κράτους.
    KAKOFONIKS
    01.03.2007, 11:01
    Εγώ θέλω να πώ ότι συμφωνώ με την επιλογή του κόσμου γιατί το κομμάτι του Σαμπρέλ είναι αυτό που ανταποκρίνεται στα στάνταρντς του Ευρωπαικού μας "πανηγυριού".Εμένα πιο πολύ μου άρεσε του Δάντη (όχι οτι ήταν κάτι το ιδιαίτερο απλά μου αρέσει ο Δάντης) αλλά περίμενα ότι θα βγεί το "yassoy Maria"!

    Εννοείται οτι δεν ψήφισα, δεν φτάνει που τους πληρώνουμε να πάνε θα τους πληρώσουμε να τους ψηφίσουμε κιόλας?

    Τέλος δεν πιστεύω πως αυτό το τραγούδι που βγήκε αποδεικνύει το επίπεδο της Ελλάδας αντιθέτως αποδεικνύει το επίπεδο της Ευρώπης και της Eurovision γράφτηκε ειδικά για αυτόν τον λόγο.Δεν πιστεύω οτι τα άλλα που θα πάνε θα είναι πολύ καλύτερα!

    Αυτά !

    Υ.Γ. Παρ' όλες τις αντιρήσεις και τις αντιδράσεις εγώ θα πώ καλή τύχη στον Σαρμπέλ!
    mariaelena
    01.03.2007, 12:17
    Εμένα μου φάνηκε πως χθες ο Σαρμπέλ τραγούδησε καλύτερα απο τους άλλους δύο. Δεν λέω πως ήταν το καλύτερο τραγούδι αλλά κατ' εμέ είχε την καλύτερη εμφάνιση. Καλή επιτυχία να έχει το παιδί!
    Thalia__
    01.03.2007, 12:26
    Καλά έκανε και βγήκε αλλά προσωπικά εγώ δεν θα το επελεγα ποτέ...
    Πάντως ας μην ζητάμε να πάρουμε σοβαρά και να αναδείξουμε κάτι απο μας μέσα από αυτόν τον διαγωνισμό γιατί τον θεωρείτε σοβαρό διαγωνισμό?
    Πλέον ένα από τα "κάτι για να περνάει η ώρα.."
    seniorita
    01.03.2007, 12:35
    kata th gnwmh mou, to kalutero tragoudi htan ths tamta alla den elege na steiloume mpalanta. o danths an k exei talento den tha entupwsiaze toso, k o sarmpel exei to sunolo opote htan o kalallhloteros gia na paei. egw tha pshfiza ksana paparizou.xaxa
    Emilia_
    01.03.2007, 12:41
    Εεεεε...να πω και εγω την γνώμη μου ντε...

    Λοιπον,λοιπον..προσωπικα δεν μου αρεσε κανένα,αλλα ανάμεσα στα 3,πιστευω οτι για τα δεδομενα του Διαγωνισμού ήταν το καλύτερο.... Δεν το συζητω οτι το τραγούδι του Δάντη το σιχάθικα ολιγον...στοιχος οτι να ναι,αγριος κ επιθετικός γενικα...τωρα θα μου πεις πως θα πεις ενα ροκ τραγούδι,χαμογελαστος? Anyway...αντε κ σε καλη μερια...!
    jorge
    01.03.2007, 13:42
    ΕΔΩ μπορείτε να διαβάσετε μια εικασία σχετικά με τη διαμόρφωση του αποτελέσματος. Δε μου φαίνεται παράλογη...
    StaSiS
    01.03.2007, 14:04
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 01-03-2007 στις 12:41 έγραψε...

    Δεν το συζητω οτι το τραγούδι του Δάντη το σιχάθικα ολιγον...στοιχος οτι να ναι,αγριος κ επιθετικός γενικα...

    _____________________________________________ o o o O O ( Δεν άκουσα... Τι ήταν ο Δάντης?? )

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StaSiS στις 01-03-2007 14:06 ]


    vero
    01.03.2007, 14:20
    Βλακειες ΟΛΑ!!!! εκατσα να δω χτες λιγο και δεν αντεξα εκλεισα την τηλεοραση ΑΙΣΧΟΣ!!!!



    και ειδικα το κομματι που βγηκε εντελως ΑΙΣΧΟΣ!!!!
    MarakiVas
    01.03.2007, 15:03
    Εμένα προσωπικά δεν με ενθουσίασε κανένα ιδιαίτερα. Αν όμως διάλεγα 1 απο τα 3 θα ηταν του Χ.Δάντη επειδή είναι πιο δυναμικό. Aυτό που μένει είναι να ευχηθούμε "καλή επιτυχία Sarbel"
    babisdr
    01.03.2007, 15:27
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 01-03-2007 στις 13:42 έγραψε...

    ΕΔΩ μπορείτε να διαβάσετε μια εικασία σχετικά με τη διαμόρφωση του αποτελέσματος. Δε μου φαίνεται παράλογη...



    Ενδιαφέρον
    kozanitis
    01.03.2007, 15:49
    ΑΙΣΧΟΣ, ΑΙΣΧΟΣ, ΑΙΣΧΟΣ

    ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ Ο ΣΑΡΜΠΕΛ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΞΕΦΤΙΛΙΣΤΕΙ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ ΠΟΠΑΚΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟ ΠΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ...

    ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΣΤΟΝ ΔΑΝΤΗ ΝΑ ΞΕΦΤΙΛΙΣΤΕΙ ΑΛΛΟ ΣΕ ΕΝΑ ΓΕΛΟΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ....

    ΑΛΛΑ

    ΑΞΙΖΕ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΔΑΝΤΗΣ ΑΝ Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΗΤΑΝ ΣΟΒΑΡΟΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ ΛΟΓΟ

    ΕΒΓΑΛΕ ΨΥΧΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΚΗΝΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΛΟΙΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΟΠΟΩΣ ΤΟ ΝΟ ΜΑΝΤΟΝΑ, ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΣΑΝ ΡΟΚ ΠΟΥ "ΘΑ ΞΕΣΗΚΩΝΕ ΠΛΗΘΗ". ΓΕΝΙΚΩΣ ΗΞΕΡΕ ΠΟΥ ΠΑΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΝ...

    ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΝΤΥΘΕΙ ΓΛΑΣΤΡΑ ΟΥΤΕ ΚΟΥΝΟΥΣΕ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΜΟΥΡΗ...
    ΠΗΓΕ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΔΩΣΕ ΟΛΑ... ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

    ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΙ ΣΙΚΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΣΙΚΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ...

    ΟΛΟΙ ΕΙΔΑΝ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Ο ΔΑΝΤΗΣ

    ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝ ΤΟΥ ΔΑΝΤΗ

    ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΦΗΦΙΣΕ ΤΟ 44 ΤΟΙΣ 100... ΠΟΥ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΝ....

    ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΣΑΜΠΡΕΛΟΥΛΗΣ...

    ΕΙΠΑΜΕ ΣΙΚΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ "ΣΙΚΕ" ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ

    ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΑ ΚΟΜΠΛΕΞ ΜΕ ΤΑ ΣΥΚΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΜΟΥΡΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΩΝΗ

    ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΚΙΕΣ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΦΤΙΛΙΖΟΝΤΑΙ....

    ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΤΣΙ

    ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ 44 ΤΟΙΣ 100...ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

    Α ΚΑΙ ΕΝΑ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Ο ΔΑΝΤΗΣ. Ο ΝΟΤΗΣ ΝΟΜΙΖΕ ΠΩΣ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ Ο ΔΑΝΤΗΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΜΑΘΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΠΕ: ΑΙΣΧΟΣ. ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ.....


    Ε ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ....

    ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ, ΑΡΕ ΕΛΕΝΑ .....\

    ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

    ΤΕΛΟΣ

    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟΝ ΣΑΜΠΡΕΛ
    Eliza21
    01.03.2007, 15:54
    Tαμτα τάμτα
    Emilia_
    01.03.2007, 16:15
    Παράθεση:

    Το μέλος StaSiS στις 01-03-2007 στις 14:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 01-03-2007 στις 12:41 έγραψε...

    Δεν το συζητω οτι το τραγούδι του Δάντη το σιχάθικα ολιγον...στοιχος οτι να ναι,αγριος κ επιθετικός γενικα...

    _____________________________________________ o o o O O ( Δεν άκουσα... Τι ήταν ο Δάντης?? )

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StaSiS στις 01-03-2007 14:06 ]





    Φοβεροοοοοοοος?????!!!!