ελληνική μουσική
    973 online   ·  210.856 μέλη

    Συντονιστές (moderators) στο Chat

    jorge
    22.04.2007, 14:43
    Εγώ πάντως δεν διέκρινα κάποια "κρυφή" επιθυμία του kid να γίνει moderator και διαφωνώ με όσους εντόπισαν τέτοιους σκοπούς.

    Όσον αφορά τωρα το γιατί έγραψα ...2 posts ως απάντηση, θεώρησα οτι με το πρώτο δεν σε είχα καλύψει, ειδικά από τη στιγμή που δεν απάντησες. Δε μ' αρέσει χωρίς λόγο να αποχωρούν κάποιοι που έχω γνωρίσει και εκτιμώ.
    KAKOFONIKS
    22.04.2007, 15:11
    Δεν το λέω προσωπικά για τον kid γενικά για όσους το σκέφτηκαν έτσι!

    Σόρρυ kid δεν το διατύπωσα σωστά!
    Erik
    24.04.2007, 00:19
    Παιδιά τηελο και εγώ να γίνω moderator για να βοηθήσω και εγώ το ΜΗ να γίνει καλύτερο.
    renabill
    22.07.2007, 00:11
    Παιδιά το εξαντλήσαμε το θέμα.Είναι πολύ σωστή η κίνηση και πιστεύω πως δεν πρέπει να κολάμε στο ποιός θα είναι διαχεριστής.
    rory166
    22.07.2007, 03:01
    Παράθεση:

    Το μέλος renabill στις 22-07-2007 στις 00:11 έγραψε...

    Παιδιά το εξαντλήσαμε το θέμα.Είναι πολύ σωστή η κίνηση και πιστεύω πως δεν πρέπει να κολάμε στο ποιός θα είναι διαχεριστής.



    που το ξεθαψες
    nightwhisper
    22.07.2007, 22:08
    και εγω θελω να γινω μοντ αλλα ο ρορυ τους βαζει λογια συνεχεια
    jorge
    25.07.2007, 18:02
    Στους συντονιστές του chat προστέθηκε και η edelweiss

    Και μερικές οδηγίες...

    Όσοι είστε συντονιστές, μπορείτε να δείτε την επιλογή "Απαγόρευση" αν κάνετε κλικ (αριστερό) στο nickname κάποιου μέλους, στην δεξιά λίστα.

    Αν εκεί επιλέξετε "Απαγόρευση από το δωμάτιο", τότε η απαγόρευση είναι προσωρινή.

    Αν επιλέξετε "Απαγόρευση από το chat", τότε η απαγόρευση είναι μόνιμη.
    heartbreak-kid
    25.07.2007, 18:20
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 25-07-2007 στις 18:02 έγραψε...

    Στους συντονιστές του chat προστέθηκε και η edelweiss




    σύμφωνα με το μετεωρολογικό δελτίο οι ζέστες αναμένεται να σφίξουν κι άλλο...μιλάμε ότι ο jorge προβαίνει σε κίνησι που ούτε ο ίδιος δεν είμαι σίγουρος αν έχη καταλάβει. επιλογή ατόμων που πρωτομπήκαν στο chat και τσακώθηκαν άνευ λόγου και αιτίας με μέλη, λέγοντας οτι δεν τους συμπαθούν στο κουφό. και που επανειλημμένως έχουν αποχωρήσει με ύφος χιλίων καρδιναλίων από το τσατ γιατί νιώθουν να μην της ταιριάζη η νοοτροπία και συμπεριφορά κάποιων (μεταξύ των οποίων και ο γράφων). επειδή νιώθω στο τσατ να περισσεύη και η νηφαλιότης και η αντικειμενικότης οφείλω να δώσω τα "θερμοπληκτικά" μου συγχαρητήρια για την επιλογή. οι προσπάθειες για να σταματήσουν να ασχολούνται, ενεργά, συγκεκριμένα μέλη στο site, βαίνουν καλώς...
    jorge
    25.07.2007, 18:34
    Δεν έχουμε την ίδια αντίληψη ρε kid, τι να κάνουμε. Σκεφτόμαστε διαφορετικά.

    Τουλάχιστον όμως, έχω την εντύπωση πως εγώ σου μιλάω κόσμια και χωρίς ειρωνία. Και παρά την όποια διαφορά αισθητικής & αντίληψης, προσπαθώ (βλ. προηγούμενα posts εδώ) να δημιουργήσω ένα πλαίσιο διαλόγου και να σε καταλάβω.

    Εσύ συνεχίζεις ότι ξεκίνησες πριν 3 μήνες, δηλαδή την ειρωνική αντιμετώπιση κάποιων προσπαθειών που γίνονται για να ξεκαθαρίσουμε το chat από κάποιους τύπους που δημιουργούν προβλήματα.

    Την ειρωνία τη δέχομαι, παρόλο που δεν τη γουστάρω. Αυτό που δε δέχομαι όμως είναι η απουσία προτάσεων.

    Ποιούς προτείνεις για συντονιστές ΕΣΥ λοιπόν;
    heartbreak-kid
    25.07.2007, 18:54
    jorge, αν προσέξης λίγο τα άλλα δυο μου post σε αυτό το τοπικ, θα δης και μόνος σου ότι δεν είχα διάθεσι για ειρωνείες και τα τοιαύτα. εξέφρασα τις αντιρρήσεις μου σχετικά με την επιλογή κάποιων ατόμων που ορισμένες φορές ένιωσα εμπάθεια από μέρους τους. κα μίλησα καθαρά για έλλειψι αντικειμενικότητος. μάλιστα, για κάποιο λόγο που δεν έχω διαπιστώσει ακόμα παραλίγο να παρεξηγηθώ με άτομα που αλληλοσυμπαθιόμαστε. το έχω ξαναγράψει ότι εσύ αποφασίζεις αλλά ο καθένας έχει το δικαίωμα να κρίνη επιλογές. δεν θα σου υποδείξω τον ρόλο σου, την δουλειά σου το κέφι σου στο κάτω κάτω. κάποιο γεγονός που μπορεί ή νιώθω ότι μπορεί να με επηρεάζη όμως θα (ήθελα να μπορώ να) το κρίνω
    εις ό,τι αφορά στις ειρωνείες που, τυχόν, διαπίστωσες στο προηγούμενο post, μην έχεις αμφιβολία ότι θα σού τόνιζα τις αντιρρήσεις μου από κοντά με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. αν κρίνεται το ο,τι γράφω από έναν χαρακτηρισμό παραπάνω, που είχες την επιλογή να τον αντιμετωπίσης με χιούμορ, τότε οκ. δεν μπορώ να κάνω κάτι. επίσης αν βλέπης προσωπική εμπάθεια πίσω απο το ποστ και πάλι οκ. το να σου πω ότι δεν υπάρχει, δεν ξέρω πόσο θα σε πείση. αυτό που βλέπω όμως είναι ότι και σε αυτό το θέμα, όπως ίσως και σε κάποια άλλα(που έχοουν συζητηθή σε Pm), δεν δείχνεις διατεθειμένος να δης το πράγμα διαφορετικά και αν έχης άδικο να το παραδεχθής. και να το διορθώσης. ίσως να αποδειχθής εσύ σωστός.

    P.S:επειδή ακριβώς δεν είμαι αντικειμενικός ως προς τις προτιμήσεις και τις συμπαθειες μου στο site δεν μπορώ να προτείνω κανέναν.

    P.S2:βλέπω όμως ότι τα υπόλοιπα μέλη δεν έχουν κάποια διαφωνία, οπότε όλα καλά(μάλλον)
    edelweiss
    25.07.2007, 20:06
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 25-07-2007 στις 18:02 έγραψε...

    Όσοι είστε συντονιστές, μπορείτε να δείτε την επιλογή "Απαγόρευση" αν κάνετε κλικ (αριστερό) στο nickname κάποιου μέλους, στην δεξιά λίστα.

    Αν εκεί επιλέξετε "Απαγόρευση από το δωμάτιο", τότε η απαγόρευση είναι προσωρινή.

    Αν επιλέξετε "Απαγόρευση από το chat", τότε η απαγόρευση είναι μόνιμη.



    και η απαγόρευση της ΙP τι είναι Χόρχε????


    myspace
    Animated GIFs

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : edelweiss στις 26-07-2007 08:17 ]


    jacamar
    25.07.2007, 20:29
    νομιζω Kid οτι η επιλογη της edelweiss εγινε γιατί δαπανά τις περισσότερες ώρες στο τσατ.... όσο και να έχει λατρεμένο ιδιόρυθμο χαρακτήρα σίγουρα μπορεί να βρίσκει τα ταραχοποιά στοιχεία αφού είναι πολλές φορές παρούσα σε καυγάδες στο chat την ώρα που πολλόι συντονιστές απουσιάζουν....
    Kid πάντως νομίζω οτι θα ήθελες και συ ενα Α δίπλα στο nick sou!!!
    sea_like_eyes
    25.07.2007, 22:56
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 25-07-2007 στις 18:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 25-07-2007 στις 18:02 έγραψε...

    Στους συντονιστές του chat προστέθηκε και η edelweiss




    σύμφωνα με το μετεωρολογικό δελτίο οι ζέστες αναμένεται να σφίξουν κι άλλο...μιλάμε ότι ο jorge προβαίνει σε κίνησι που ούτε ο ίδιος δεν είμαι σίγουρος αν έχη καταλάβει. επιλογή ατόμων που πρωτομπήκαν στο chat και τσακώθηκαν άνευ λόγου και αιτίας με μέλη, λέγοντας οτι δεν τους συμπαθούν στο κουφό. και που επανειλημμένως έχουν αποχωρήσει με ύφος χιλίων καρδιναλίων από το τσατ γιατί νιώθουν να μην της ταιριάζη η νοοτροπία και συμπεριφορά κάποιων (μεταξύ των οποίων και ο γράφων). επειδή νιώθω στο τσατ να περισσεύη και η νηφαλιότης και η αντικειμενικότης οφείλω να δώσω τα "θερμοπληκτικά" μου συγχαρητήρια για την επιλογή. οι προσπάθειες για να σταματήσουν να ασχολούνται, ενεργά, συγκεκριμένα μέλη στο site, βαίνουν καλώς...




    συμφωνω απολυτα ! Οσο για το ξεκαθαρισμα αυτων που δημιουργουν προβλημα στο chat...ενα εχω να πω...αλλαγη της καταστασης,ΚΑΜΙΑ!
    Kerato
    25.07.2007, 22:57
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 25-07-2007 στις 18:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 25-07-2007 στις 18:02 έγραψε...

    Στους συντονιστές του chat προστέθηκε και η edelweiss




    σύμφωνα με το μετεωρολογικό δελτίο οι ζέστες αναμένεται να σφίξουν κι άλλο...μιλάμε ότι ο jorge προβαίνει σε κίνησι που ούτε ο ίδιος δεν είμαι σίγουρος αν έχη καταλάβει. επιλογή ατόμων που πρωτομπήκαν στο chat και τσακώθηκαν άνευ λόγου και αιτίας με μέλη, λέγοντας οτι δεν τους συμπαθούν στο κουφό. και που επανειλημμένως έχουν αποχωρήσει με ύφος χιλίων καρδιναλίων από το τσατ γιατί νιώθουν να μην της ταιριάζη η νοοτροπία και συμπεριφορά κάποιων (μεταξύ των οποίων και ο γράφων). επειδή νιώθω στο τσατ να περισσεύη και η νηφαλιότης και η αντικειμενικότης οφείλω να δώσω τα "θερμοπληκτικά" μου συγχαρητήρια για την επιλογή. οι προσπάθειες για να σταματήσουν να ασχολούνται, ενεργά, συγκεκριμένα μέλη στο site, βαίνουν καλώς...



    Συμφωνώ με τον heartbreak-kid μόνο και μόνο, λόγω των τοποθετήσεων της νέας moderator στο θέμα "ελευθερία λόγου"...Νομίζω ότι αρκεί.
    sea_like_eyes
    25.07.2007, 23:05
    Εννοείτε με τον Kid…κι όσο για τα post στο "ελευθερία λόγου" ..χμμμ..και που να μπεις στο chat..εκει να δεις ! Ελπιδα για συντονισμο(οπου χρειαζεται)...ΚΑΜΙΑ!



    jorge
    25.07.2007, 23:10
    Προτασεις παιδια, προτασεις... Προσωπικα δεν μπαινω συχνα στο chat και δεν εχω στατιστικα για να βλεπω οσα βλεπετε εσεις που περνατε αρκετες ωρες συζητοντας... Προτεινετε ατομα και το βλεπουμε.

    Και μην ξεχνατε πως και ο κριτης κρινεται. Διαβαστε οσα ειχα γραψει στην πρωτη σελιδα.
    heartbreak-kid
    26.07.2007, 00:46
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 25-07-2007 στις 20:29 έγραψε...


    Kid πάντως νομίζω οτι θα ήθελες και συ ενα Α δίπλα στο nick sou!!!



    και γω νομίζω ότι με ξέρεις πολύ λίγο και θα ήθελα να διατηρηθή το παρόν καθεστώς
    edelweiss
    26.07.2007, 03:55
    Κιντ αλήθεια γιατί δεν λες τι σε ενοχλεί σε μένα ή γενικά και ξεσπάς κάθε φορά που ο Jorge κάνει μια κίνηση???

    Άμα βάλει καινούργιους συντονιστές θα ξεσηκώσεις και πόλεμο???


    myspace
    Animated GIFs

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : edelweiss στις 26-07-2007 04:20 ]


    Spotlight_Dancer
    26.07.2007, 08:06
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 25-07-2007 στις 23:10 έγραψε...

    Προτασεις παιδια, προτασεις... Προσωπικα δεν μπαινω συχνα στο chat και δεν εχω στατιστικα για να βλεπω οσα βλεπετε εσεις που περνατε αρκετες ωρες συζητοντας... Προτεινετε ατομα και το βλεπουμε.




    Αν οντως θελεις προτασεις,θα ηταν καλο να γνωστοποιησεις και στους υπολοιπους τα κριτηρια επιλογης των chat moderators.Π.χ. η επιλογη εχει να κανει με το χρονο παραμονης στο chat?Mε το χρονο ενεργους παρουσιας του στο site?Με την ηλικια του η την ωριμοτητα του ως ανθρωπος?Η με κατι αλλο που προσωπικα δεν μπορω να φανταστω?

    Καθε Δευτερα 22.00-24.00 η on line ραδιοφωνικη εκπομπη Monday's Metal Show παρουσιαζει νεες κυκλοφοριες απο ολο το φασμα του metal καθως και αγαπημενα τραγουδια του μεταλλικου μας παρελθοντος.

    Συντονιστειτε :

    http://listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spotlight_Dancer στις 26-07-2007 11:46 ]


    jacamar
    26.07.2007, 16:51
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 26-07-2007 στις 00:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 25-07-2007 στις 20:29 έγραψε...


    Kid πάντως νομίζω οτι θα ήθελες και συ ενα Α δίπλα στο nick sou!!!



    και γω νομίζω ότι με ξέρεις πολύ λίγο και θα ήθελα να διατηρηθή το παρόν καθεστώς




    τι να σου πω εμένα απο αυτά που γράφεις έτσι μου φάνηκε.....
    δεν λέω οτι η edelweiss είναι και απόλυτα σωστή στην χρήση του chat ούτε οτι στις αρχές δεν παρουσίαζε περίεργη συμπεριφορά.....αλλά εφόσων φιλοξενούμαστε σε αυτό το site πρέπει νομίζω να σεβόμαστε και τις αποφάσεις του διαχειριστή του.....
    νομίζω οτι ο Spotlight θέτει το ζήτημα σωστά.....ας μας διευκρινιστουν το τι προσόντα χριάζετε να έχει ένας συντονιστής και μετά μπορούμε να κρίνουμε την επιλογή της edelweiss....


    Το μόνο που βλέπω εγώ είναι οτι τα προβλήματα του chat μένουν αλυτα....