ελληνική μουσική
    700 online   ·  210.830 μέλη
    yiannisyiannis
    23.08.2007, 10:30
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 23-08-2007 στις 04:03 έγραψε...

    Επαναλαμβάνω την ερώτηση που αγνόησες και προσπερνώ το ύφος σου γιατί το έχω συνηθίσει.....


    Δηλαδή αν εγώ πω σε σένα ή οποιοδήποτε άλλο μέλος "κόψε τις μαλακίες γιατί έχω και τα νεύρα μου,και γίνεται της πουτάνας με τους ξερω γω παπάρες που γράψανε πριν.."

    .είμαι μια χαρά διότι μιλώ την καθομιλουμένη ??????????

    Αν θέλει ας απαντήσει κάποιος συντονιστής που δεν είναι αυτή τη στιγμή μόνο μέλος.
    Ας αναλάβει στην τελική μια και βγήκαμε εκτός τόπικ.

    Ποιες υποδείξεις να σταματήσω?
    Θα ήθελα να μου υποδείξεις τις υποδείξεις που έχω κάνει ένα χρόνο εδώ στο Μ.Η.




    Μαργαρίτα θα σου απαντήσω εγώ. Εξαρτάται από τις απόψεις που θα διατυπώσεις.

    Αν π.χ. οι απόψεις σου συγκλίνουν με όσα πρεσβεύει η χριστιανική διδασκαλία, απαγορεύεται να βρίσεις, να προσβάλλεις, να εκφραστείς ελεύθερα κλπ. διότι θα χαρακτηριστείς φανατικός, κολλημένος, τραμπούκος, οπισθοδρομικός κλπ. Επίσης απαγορεύεται να κάνεις υποδείξεις και να επικαλείσαι τους κανονισμούς του ΜΗ.

    Αντίθετα, αν διαφωνείς με κάθε τι που έχει σχέση με το Χριστιανισμό, επιτρέπεται να βρίζεις, να εκφράζεσαι όπως θέλεις, με άπειρες δόσεις αθυροστομίας, να προσβάλλεις τους συνομιλητές σου, να παραβιάζεις τους κανονισμούς κλπ. Γιατί; Μα διότι σε αυτή την περίπτωση θεωρείσαι προοδευτικός κι όλα επιτρέπονται.

    Τι να πει κανείς εδώ πέρα; Τα προφανή έχουν διαγραφεί σε αυτό το φόρουμ και προσπαθούμε να αποδείξουμε πως δεν είμαστε ελέφαντες.
    Tren
    23.08.2007, 10:54
    Καταρχην καλημερα σε ολες τις φωνουλες της παρεας!

    Θελω κι εγω με τη σειρα μου να ζητησω να βγει το βιντεακι Μαρια.

    Σε διαφορετικη περιπτωση (και το λεω με πολυ καλη διαθεση ) ζητω απο οποιον μπορει να βρει υλικο να επισυναψει φωτογραφιες τερατογεννεσεων και βιντεακια τοκετων ανηλικων η ακομα και τοκετους που οδηγησαν σε θανατο της μητερας για να καλυφθουν δικαια ολες η εκδοχες.



    Εχω βρει λιγα πραγματα κι εγω αλλα συνεχιζω το ψαξιμο!


    Επισης επειδη αναγκαστηκε η otherside να διαγραψει το κειμενο της ,να διαγραψει επισης και okanenas "τα περι ηλιθιοτητας".

    Αυτα
    noizreduction
    23.08.2007, 10:58
    Νομιζω πως η δημοσιευση των φωτογραφιων ( ή και κινηματογραφικου υλικου ) ειναι fair enough ( εαν δεν γινει βεβαιως με αμεση τοποθετηση φωτογραφιων, αλλα με links, ωστε να προειδοποιηθει ο εκαστοτε ενδιαφερομενος ).
    Προσωπικα, επαναλαμβανω, πως ειμαι υπερ της ιατρικης εκτρωσης, σε λογους που εχω αναφερει σε προηγουμενο post.
    Tren
    23.08.2007, 11:13
    Συμφωνω Noize μονο που ο εκαστοτε ενδιαφερομενος κανει τις αναζητησεις του σε ενα γενικοτερο πλαισιο που του βγαζει οτιδηποτε,το τονιζω οτιδηποτε ,αφορα το θεμα του και οχι επιλεκτικα


    πχΒαζω "Εκτρωση"στο google.Μου βγαζει 25.900 αποτελεσματα

    οχι το εξης ενα....
    noizreduction
    23.08.2007, 11:17
    Ισως με περισσοτερες δικλειδες αναζητησης να βγουν λιγοτερα αποτελεσματα ( πχ "Κατα της εκτρωσης" ή "Εναντιον της εκτρωσης" ) και sites που θα εχουν αυτο που αναζητας.
    Απλα, για τα links των φωτογραφιων ή των video, προτεινω να ειναι σε μορφη link και οχι σε αμεσο ανοιγμα απο το tab του forum. Απ'ο,τι φαινεται υπαρχουν αρκετες ευαισθητες καρδιες και καλο ειναι να σεβαστουμε το δικαιωμα επιλογης εαν θελουν να δουν ή οχι τις εικονες
    Tren
    23.08.2007, 11:24
    (καφες ε?Μην παρεξηγηθουμε.. για τελειωμενοι πρωι πρωι χαχα)


    Παλι συμφωνω μαζι σου


    αλλα....



    Το θεμα μας ΕΔΩ ειναι ακριβες και σαφες νομιζω

    Εκτρωση(σκετο)
    noizreduction
    23.08.2007, 11:28
    Ναι, ειναι σαφες, απλα αναφερθηκες σε οπτικο υλικο για τα αποτελεσματα λανθασμενης επιλογης για αποφυγη εκτρωσης, οποτε ειπα πως εψαχνες για παρομοιο υλικο.
    Αλλιως συμφωνουμε στο θεμα του..θεματος


    ΥΓ: Ποτε αλκοολ..τα εγκεφαλικα κυτταρα δεν αναπλαθονται, οσο και να προσπαθουν πολλοι γεροι TV stars να μας αποδειξουν για το αντιθετο :P
    Orfeus
    23.08.2007, 12:18
    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 23-08-2007 στις 10:30 έγραψε...

    Μαργαρίτα θα σου απαντήσω εγώ. Εξαρτάται από τις απόψεις που θα διατυπώσεις.

    Αν π.χ. οι απόψεις σου συγκλίνουν με όσα πρεσβεύει η χριστιανική διδασκαλία, απαγορεύεται να βρίσεις, να προσβάλλεις, να εκφραστείς ελεύθερα κλπ. διότι θα χαρακτηριστείς φανατικός, κολλημένος, τραμπούκος, οπισθοδρομικός κλπ. Επίσης απαγορεύεται να κάνεις υποδείξεις και να επικαλείσαι τους κανονισμούς του ΜΗ.

    Αντίθετα, αν διαφωνείς με κάθε τι που έχει σχέση με το Χριστιανισμό, επιτρέπεται να βρίζεις, να εκφράζεσαι όπως θέλεις, με άπειρες δόσεις αθυροστομίας, να προσβάλλεις τους συνομιλητές σου, να παραβιάζεις τους κανονισμούς κλπ. Γιατί; Μα διότι σε αυτή την περίπτωση θεωρείσαι προοδευτικός κι όλα επιτρέπονται.

    Τι να πει κανείς εδώ πέρα; Τα προφανή έχουν διαγραφεί σε αυτό το φόρουμ και προσπαθούμε να αποδείξουμε πως δεν είμαστε ελέφαντες.


    Γιατί Γιάννη τα γράφεις όλα αυτά;
    Σου αφαιρέθηκε ποτέ ο λόγος; Δεν εκφράζεσαι πάντοτε ελεύθερα;
    Δεν διατυπώνεις πάντα τις απόψεις σου; Πού τα είδες όλα αυτά;

    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι πώς γίνεται κάθε φορά που δημιουργείται μία συζήτηση, να μπερδεύεται μέσα σ’ αυτή ο Θεός, η θρησκεία, η πίστη κλπ… κλπ…

    Πώς γίνεται η συζήτηση για την τελετή του γάμου, για τις ταυτότητες, για την έκτρωση (στο παρόν forum) για … για … για … για ένα σωρό διάφορα κοινωνικά θέματα να καταλήγει πάντοτε σε “προσβολή της πίστης”; Πώς το καταφέρνετε αυτό;
    Κι αν εδώ δεν έγινε κάτι τέτοιο …..ακόμα, δεν θα ….αργήσει!! Εδώ είμαστε και θα το δούμε…

    Σας βαρέθηκα…

    yiannisyiannis
    23.08.2007, 12:32
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 23-08-2007 στις 12:18 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 23-08-2007 στις 10:30 έγραψε...

    Μαργαρίτα θα σου απαντήσω εγώ. Εξαρτάται από τις απόψεις που θα διατυπώσεις.

    Αν π.χ. οι απόψεις σου συγκλίνουν με όσα πρεσβεύει η χριστιανική διδασκαλία, απαγορεύεται να βρίσεις, να προσβάλλεις, να εκφραστείς ελεύθερα κλπ. διότι θα χαρακτηριστείς φανατικός, κολλημένος, τραμπούκος, οπισθοδρομικός κλπ. Επίσης απαγορεύεται να κάνεις υποδείξεις και να επικαλείσαι τους κανονισμούς του ΜΗ.

    Αντίθετα, αν διαφωνείς με κάθε τι που έχει σχέση με το Χριστιανισμό, επιτρέπεται να βρίζεις, να εκφράζεσαι όπως θέλεις, με άπειρες δόσεις αθυροστομίας, να προσβάλλεις τους συνομιλητές σου, να παραβιάζεις τους κανονισμούς κλπ. Γιατί; Μα διότι σε αυτή την περίπτωση θεωρείσαι προοδευτικός κι όλα επιτρέπονται.

    Τι να πει κανείς εδώ πέρα; Τα προφανή έχουν διαγραφεί σε αυτό το φόρουμ και προσπαθούμε να αποδείξουμε πως δεν είμαστε ελέφαντες.


    Γιατί Γιάννη τα γράφεις όλα αυτά;
    Σου αφαιρέθηκε ποτέ ο λόγος; Δεν εκφράζεσαι πάντοτε ελεύθερα;
    Δεν διατυπώνεις πάντα τις απόψεις σου; Πού τα είδες όλα αυτά;

    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι πώς γίνεται κάθε φορά που δημιουργείται μία συζήτηση, να μπερδεύεται μέσα σ’ αυτή ο Θεός, η θρησκεία, η πίστη κλπ… κλπ…

    Πώς γίνεται η συζήτηση για την τελετή του γάμου, για τις ταυτότητες, για την έκτρωση (στο παρόν forum) για … για … για … για ένα σωρό διάφορα κοινωνικά θέματα να καταλήγει πάντοτε σε “προσβολή της πίστης”; Πώς το καταφέρνετε αυτό;
    Κι αν εδώ δεν έγινε κάτι τέτοιο …..ακόμα, δεν θα ….αργήσει!! Εδώ είμαστε και θα το δούμε…

    Σας βαρέθηκα…




    Γιατί Γιώργο προσπαθείς να κατευθύνεις αλλού το όλο ζήτημα; Δεν κατάλαβες ότι δεν αναφερόμουν στον εαυτό μου, αλλά απαντούσα στην Μαργαρίτα; Δεν αντιλήφθηκες ότι το όλο θέμα ξεκίνησε από το υβριστικό post του μέλους otherside και την αντιμετώπισή του από τον συντονιστή vouliakis?

    Τέλος, είναι δικαίωμά σου να βαρεθείς όποιους δεν γουστάρεις, σε ευχαριστώ που με εντάσεις κι εμένα σε αυτήν την κατηγορία. Ειλικρινά δεν με χαλάει καθόλου.
    okanenas
    23.08.2007, 12:36
    Εγώ προτείνω οποίος μιλάει για Θεό και θρησκεία να του βάζετε πρόστιμο

    100 μεταλλικές
    noizreduction
    23.08.2007, 12:43
    Orfeus, ισως η απορια σου να λυθει, εαν αναλογιστεις πως πολλα θεματα της κοινωνιας εχουν βασεις σε θρησκευτικες αποψεις και πεποιθησεις, Δεν ειναι κατι που δημιουργειται σε αυτο το forum, ουτε και κατι που μπορει να αποφυγει καποιος.
    Αυτο ομως που μπορει να αποθευχθει ειναι η προστασια τοσων των μεν, οσο και των δε απο βαρβατες εκφρασεις, κατηγοριες και λεξεις που δεν ταιριαζουν σε μια σοβαρη συζητηση. Πχ το να πεις τον θρησκευτικο γαμο "εμπορικο πανηγυρακι" ειναι μια βαρια εκφραση, η οποια θα μπορει να αποτελεσει και πατημα για οποιον βαθια θρησκευομενο και "κολλημενο" θελει να κανει φασαρια..Και σε αυτη την περιπτωση θα εχει το δικιο του.

    Σιχαινομαι να κανω μαθημα σε mods, ομως ο πρωτος που πρεπει να διατηρει και να υποστηριζει τους ορους ενα forum, ειναι ενας mod. Και απο την στιγμη που τα μελη υπογραφουν και δεχονται καποιους ορους, πρεπει να υποχρεουνται για την τηρηση τους.

    Δεν φτιαξαμε εμεις τους κανονες στο κατω κατω, ετσι δεν ειναι?
    Orfeus
    23.08.2007, 12:50
    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 23-08-2007 στις 12:32 έγραψε...

    Γιατί Γιώργο προσπαθείς να κατευθύνεις αλλού το όλο ζήτημα; Δεν κατάλαβες ότι δεν αναφερόμουν στον εαυτό μου, αλλά απαντούσα στην Μαργαρίτα; Δεν αντιλήφθηκες ότι το όλο θέμα ξεκίνησε από το υβριστικό post του μέλους otherside και την αντιμετώπισή του από τον συντονιστή vouliakis?


    Στη Μαργαρίτα .......έτσι;;;;;;;;;;;


    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 23-08-2007 στις 10:30 έγραψε...

    Μαργαρίτα θα σου απαντήσω εγώ. Εξαρτάται από τις απόψεις που θα διατυπώσεις.

    Αν π.χ. οι απόψεις σου συγκλίνουν με όσα πρεσβεύει η χριστιανική διδασκαλία, απαγορεύεται να βρίσεις, να προσβάλλεις, να εκφραστείς ελεύθερα κλπ. διότι θα χαρακτηριστείς φανατικός, κολλημένος, τραμπούκος, οπισθοδρομικός κλπ. Επίσης απαγορεύεται να κάνεις υποδείξεις και να επικαλείσαι τους κανονισμούς του ΜΗ.

    Αντίθετα, αν διαφωνείς με κάθε τι που έχει σχέση με το Χριστιανισμό, επιτρέπεται να βρίζεις, να εκφράζεσαι όπως θέλεις, με άπειρες δόσεις αθυροστομίας, να προσβάλλεις τους συνομιλητές σου, να παραβιάζεις τους κανονισμούς κλπ. Γιατί; Μα διότι σε αυτή την περίπτωση θεωρείσαι προοδευτικός κι όλα επιτρέπονται.

    Τι να πει κανείς εδώ πέρα; Τα προφανή έχουν διαγραφεί σε αυτό το φόρουμ και προσπαθούμε να αποδείξουμε πως δεν είμαστε ελέφαντες.


    Όπως εσύ λοιπόν, “διατύπωσες άποψη και γενίκευσες”, το ίδιο έκανα κι εγώ με το “Σας βαρέθηκα”.


    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 23-08-2007 στις 12:32 έγραψε...

    Τέλος, είναι δικαίωμά σου να βαρεθείς όποιους δεν γουστάρεις, σε ευχαριστώ που με εντάσεις κι εμένα σε αυτήν την κατηγορία. Ειλικρινά δεν με χαλάει καθόλου.


    Να είσαι καλά όπως και να 'χει...



    Orfeus
    23.08.2007, 13:01
    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 23-08-2007 στις 12:43 έγραψε...

    Orfeus, ισως η απορια σου να λυθει, εαν αναλογιστεις πως πολλα θεματα της κοινωνιας εχουν βασεις σε θρησκευτικες αποψεις και πεποιθησεις, Δεν ειναι κατι που δημιουργειται σε αυτο το forum, ουτε και κατι που μπορει να αποφυγει καποιος.
    Αυτο ομως που μπορει να αποθευχθει ειναι η προστασια τοσων των μεν, οσο και των δε απο βαρβατες εκφρασεις, κατηγοριες και λεξεις που δεν ταιριαζουν σε μια σοβαρη συζητηση. Πχ το να πεις τον θρησκευτικο γαμο "εμπορικο πανηγυρακι" ειναι μια βαρια εκφραση, η οποια θα μπορει να αποτελεσει και πατημα για οποιον βαθια θρησκευομενο και "κολλημενο" θελει να κανει φασαρια..Και σε αυτη την περιπτωση θα εχει το δικιο του.


    Off Topic
    Εάν η έκφραση "εμπορικό πανηγυράκι" θεωρείται βαριά, δεν θεωρείται βαριά η συμπεριφορά των παπάδων που χρηματίζονται και παζαρεύουν τις οποιεσδήποτε τελετές; Γάμους, βαφτίσια, μνημόσυνα κλπ… κλπ… Και τι έχει να κάνει αυτή η συμπεριφορά με τα θέματα πίστης; Άλλο το ένα, άλλο το άλλο!

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 23-08-2007 στις 12:43 έγραψε...

    Σιχαινομαι να κανω μαθημα σε mods, ομως ο πρωτος που πρεπει να διατηρει και να υποστηριζει τους ορους ενα forum, ειναι ενας mod. Και απο την στιγμη που τα μελη υπογραφουν και δεχονται καποιους ορους, πρεπει να υποχρεουνται για την τηρηση τους.

    Δεν φτιαξαμε εμεις τους κανονες στο κατω κατω, ετσι δεν ειναι?



    On Topic
    Σ' ευχαριστώ για το μάθημα. Πότε είναι το επόμενο;

    noizreduction
    23.08.2007, 13:04
    Δεν ειναι τοσο off topic, ιδιαιτερα οταν προσβαλλει τα πιστευω ενος ανθρωπου. Και επιμενω, πως απο την στιγμη που προσωπικα δεν εθιξα κανεναν με τετοιες εκφρασεις, τοσο σαν ατομο, οσο και σαν πιστευω, δεν νομιζεις πως δικαιουμαι να αναζηταω το ιδιο; Και ποσο περισσοτερο μαλιστα, οταν υπαρχουν σαφεις κανονες μεσα στο forum.

    Δεν θεωρω πως εκανα μαθημα, αλλα εαν το βλεπεις ετσι, τοτε μαλλον θα αποφυγω την απαντηση γιατι θα θεωρηθει προσωπικη επιθεση με τον τροπο που θα την πω..και τοτε πιστευω πως το moderating θα λειτουργησει αψογα.
    panachr
    23.08.2007, 13:05
    ΕΙΝΑΙ ΦΟΝΟΣ.Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια, κανενα ελαφρυντικο.ΕΙΝΑΙ ΦΟΝΟΣ.ο αντηρωπος δεν εχει κανενα δικαιωμα να σκοτωνει.απαγορευεται ν ασκοτωσεισ εναν ενηλικο,που οσο να΄ναι μπορει να αμυνθει ή τουλαχιστον εχει το μυαλο να αποφεύγει τος κινδύνους.με ποιο δικαίωμα λοιπόν μπορούμε να σκοτώσουμε μια ανυπερασπιστη ψυχούλα που δεν εχει καν γεννηθεί;αλλες λενε:"γιατι να κρατήσω το παιδί του βιαστή μου"γιατί;επειδη ειναι και δικό σου παιδί.το ωάριο είναι δικό σου.η μήτρα δικ'η σου.και δεν έχεισ το δικαίωμα να το κάνεις.ακόμα κι όταν το παιδί έχει κάποια νοητική στέρηση ή κάποια αρρώστια δεν πρέπει να το σκοτώσεις.αυτά τα παιδιά είναι που μας βοηθούν-άθελά τους- να κοιταξουμε τη δικη μας ζωη και να δουμε οτι-δόξα τω Θεώ- οσα προβληματα κι αν εχω τα πράγματα θα μπορουσαν να ειναι χειροτερα, η ζωη μου ειναι πολη καλη.αθελα τους τα παιδια αυτα μας βαζουν σε εναν αγωνα να γινει ο κοσμος μας καλυτερος.
    margo
    23.08.2007, 13:05
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 23-08-2007 στις 12:18 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 23-08-2007 στις 10:30 έγραψε...

    Μαργαρίτα θα σου απαντήσω εγώ. Εξαρτάται από τις απόψεις που θα διατυπώσεις.

    Αν π.χ. οι απόψεις σου συγκλίνουν με όσα πρεσβεύει η χριστιανική διδασκαλία, απαγορεύεται να βρίσεις, να προσβάλλεις, να εκφραστείς ελεύθερα κλπ. διότι θα χαρακτηριστείς φανατικός, κολλημένος, τραμπούκος, οπισθοδρομικός κλπ. Επίσης απαγορεύεται να κάνεις υποδείξεις και να επικαλείσαι τους κανονισμούς του ΜΗ.

    Αντίθετα, αν διαφωνείς με κάθε τι που έχει σχέση με το Χριστιανισμό, επιτρέπεται να βρίζεις, να εκφράζεσαι όπως θέλεις, με άπειρες δόσεις αθυροστομίας, να προσβάλλεις τους συνομιλητές σου, να παραβιάζεις τους κανονισμούς κλπ. Γιατί; Μα διότι σε αυτή την περίπτωση θεωρείσαι προοδευτικός κι όλα επιτρέπονται.

    Τι να πει κανείς εδώ πέρα; Τα προφανή έχουν διαγραφεί σε αυτό το φόρουμ και προσπαθούμε να αποδείξουμε πως δεν είμαστε ελέφαντες.


    Γιατί Γιάννη τα γράφεις όλα αυτά;
    Σου αφαιρέθηκε ποτέ ο λόγος; Δεν εκφράζεσαι πάντοτε ελεύθερα;
    Δεν διατυπώνεις πάντα τις απόψεις σου; Πού τα είδες όλα αυτά;

    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι πώς γίνεται κάθε φορά που δημιουργείται μία συζήτηση, να μπερδεύεται μέσα σ’ αυτή ο Θεός, η θρησκεία, η πίστη κλπ… κλπ…

    Πώς γίνεται η συζήτηση για την τελετή του γάμου, για τις ταυτότητες, για την έκτρωση (στο παρόν forum) για … για … για … για ένα σωρό διάφορα κοινωνικά θέματα να καταλήγει πάντοτε σε “προσβολή της πίστης”; Πώς το καταφέρνετε αυτό;
    Κι αν εδώ δεν έγινε κάτι τέτοιο …..ακόμα, δεν θα ….αργήσει!! Εδώ είμαστε και θα το δούμε…

    Σας βαρέθηκα…




    Γιατί Γιώργο μας βαρέθηκες?
    Βρίσκεις παράλογο το ερώτημά μου?ΔΕΝ απαντάς ούτε κι εσύ..

    Με είδες ποτέ να βρίσω εδώ μέσα?να μην σεβαστώ το συνομιλητή μου?
    Συμφωνείς με την απάντηση του vouliakis προς εμένα????

    Αν βαρέθηκες να ακούς αυτά,να μην κάνετε παρατηρήσεις σε κανέναν ,ούτε
    μπαν,αφήστε να βρίζονται όλοι στην καθομιλουμένη και να ησυχάσουμε.
    Δυστυχώς αυτά που λέει ο Γιάννης δεν είναι φαντασία,είχα την ατυχία να τα δω μπροστά μου και θα το δει ο καθένας αν ασχοληθεί λίγο.
    Έστω και συμπτωματικό να είναι δεν παύει να υπάρχει.

    Ήδη αναφέρθηκε ο noizreduction στην σχετική αναλγησία και δεν τα χει δει και όλα ως νέο μέλος..

    Ευχαριστώ ..αν θέλεις κάνε τον κόπο να μου απαντήσεις.
    Desmar
    23.08.2007, 13:09
    ...ποιό είναι το θέμα του topic???

    μπερδεύτηκα!!!


    Tren
    23.08.2007, 13:11


    Αν διαφωνει κανεις με το χριστιανισμο μονο βριζει?


    Μα που ζω εγω τελος παντων?Σε αλλο κοσμο?

    Γιατι εδω,στον δικο μου κοσμο δηλαδη ,τα καντηλια και οι χρ.....παν...ιες
    πανε κι ερχονται απο θρησκους..


    Ειδες τι τραβαμε τελικα εαυτε μου ?Απο τοτε που μπηκαν τα p/c στα μοναστηρια οτι και να πεις χαχαχαχα την εχουμε βαμμενη

    Ειπα βαμμενη.Αν υπαρχει Αγια Βαμμενη το παιρνω πισω

    Για να μαζευεται ο καθεις στο ποστο του λεω εγω.Μην το ξεφτιλιζουμε τελειως.Αντε μπραβο.Η υπομονη εχει και τα ορια της...Ααααααααα με την χριστιανικη διδασκαλια πιααααααααα!!!!Τον ξερουμε τον δρομο για την εκκλησια επιτελους,αμα μας ερθει η ορεξη θα παμε.
    Τελος εδω ειναι μουσικος παραδεισος.Παρεξηγησατε νομιζω..
    Εδω Θεος ειναι καταρχας το ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ
    yiannisyiannis
    23.08.2007, 13:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 23-08-2007 στις 12:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 23-08-2007 στις 12:32 έγραψε...

    Γιατί Γιώργο προσπαθείς να κατευθύνεις αλλού το όλο ζήτημα; Δεν κατάλαβες ότι δεν αναφερόμουν στον εαυτό μου, αλλά απαντούσα στην Μαργαρίτα; Δεν αντιλήφθηκες ότι το όλο θέμα ξεκίνησε από το υβριστικό post του μέλους otherside και την αντιμετώπισή του από τον συντονιστή vouliakis?


    Στη Μαργαρίτα .......έτσι;;;;;;;;;;;


    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 23-08-2007 στις 10:30 έγραψε...

    Μαργαρίτα θα σου απαντήσω εγώ. Εξαρτάται από τις απόψεις που θα διατυπώσεις.

    Αν π.χ. οι απόψεις σου συγκλίνουν με όσα πρεσβεύει η χριστιανική διδασκαλία, απαγορεύεται να βρίσεις, να προσβάλλεις, να εκφραστείς ελεύθερα κλπ. διότι θα χαρακτηριστείς φανατικός, κολλημένος, τραμπούκος, οπισθοδρομικός κλπ. Επίσης απαγορεύεται να κάνεις υποδείξεις και να επικαλείσαι τους κανονισμούς του ΜΗ.

    Αντίθετα, αν διαφωνείς με κάθε τι που έχει σχέση με το Χριστιανισμό, επιτρέπεται να βρίζεις, να εκφράζεσαι όπως θέλεις, με άπειρες δόσεις αθυροστομίας, να προσβάλλεις τους συνομιλητές σου, να παραβιάζεις τους κανονισμούς κλπ. Γιατί; Μα διότι σε αυτή την περίπτωση θεωρείσαι προοδευτικός κι όλα επιτρέπονται.

    Τι να πει κανείς εδώ πέρα; Τα προφανή έχουν διαγραφεί σε αυτό το φόρουμ και προσπαθούμε να αποδείξουμε πως δεν είμαστε ελέφαντες.


    Όπως εσύ λοιπόν, “διατύπωσες άποψη και γενίκευσες”, το ίδιο έκανα κι εγώ με το “Σας βαρέθηκα”.


    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 23-08-2007 στις 12:32 έγραψε...

    Τέλος, είναι δικαίωμά σου να βαρεθείς όποιους δεν γουστάρεις, σε ευχαριστώ που με εντάσεις κι εμένα σε αυτήν την κατηγορία. Ειλικρινά δεν με χαλάει καθόλου.


    Να είσαι καλά όπως και να 'χει...






    Αγαπητέ Γιώργο απαντάς όπως θες, εκτός ουσίας και γενικεύεις κατά το δοκούν. Εδώ τα πράγματα είναι συγκεκριμένα. Στη Μαργαρίτα απάντησα ναι, αυτό φαίνεται από την πρώτη γραμμή του post μου. Δεν είπα ότι το υβριστικό post απευθυνόταν σε εκείνη, εκείνη όμως έθεσε κάποια ερωτήματα προς απάντηση. Άλλωστε, ούτε δικηγόρος της είμαι, ούτε ανάγκη από δικηγόρους έχει η κοπέλα. Εσύ όμως αποφεύγεις να απαντήσεις επί της ουσίας. Ποιος έβρισε ποιον και μάλιστα χωρίς την παραμικρή παρατήρηση από τους συντονιστές; Κι όχι μόνο αυτό, αλλά αντίθετα ο συντονιστής απεύθυνε ειρωνικό σχόλιο προς τους υβριζομένους, με τη δικαιολογία ότι το απεύθυνε σαν απλό μέλος!!!!! Κι εσύ από τη μεριά σου δηλώνεις ευθαρσώς ότι έχεις βαρεθεί όλους εμάς, οι οποίοι στη συγκεκριμένοι περίπτωση είμαστε οι υβριζόμενοι. Αλλά τους υβριστές, προφανώς τους αποδέχεσαι, παρότι παραβαίνουν καραμπινάτα τους κανονισμούς του ΜΗ. Ή μήπως οι κανονισμοί αυτοί δεν ισχύουν για όλους ή μήπως ερμηνεύονται κατά το δοκούν από τους διάφορους συντονιστές;
    margo
    23.08.2007, 13:16
    Παράθεση:

    Το μέλος Desmar στις 23-08-2007 στις 13:09 έγραψε...

    ...ποιό είναι το θέμα του topic???

    μπερδεύτηκα!!!





    Η άμβλωση και εξάμβλωση οπισθοδρομικών ιδεών των πρώην κανονισμών ...κατάλαβες Δεσποινάκι?