ελληνική μουσική
    869 online   ·  210.851 μέλη

    Ποια είναι η γνώμη σας για το Emo style;

    analystis
    25.10.2007, 08:51
    Να μιλήσει τώρα και ο παπούς...
    Τα έβλεπα που λέτε τα πιτσιρίκια κάμποσο καιρό με τις αφάνες, τις φράντζες, τα ξεχειλωμένα ρούχα και τα πεσμένα παντελόνια και δεν ήξερα ότι έχουν κι΄όνομα. Από κάποιες εφημερίδες, αυτές τις LIFO κλπ που με κρατάνε ενήμερο για να μην καταντήσω απολίθωμα, έμαθα ότι είναι ρεύμα; κίνημα; νέων που έχουν απογοήτευση, κατάθλιψη κλπ. Όπως είχαμε παλιότερα τους πανκ, τους ρέιβερς, τους διαχρονικούς αλλά πλέον ξεπεσμένους μεταλάδες κοκ.
    Να ρωτήσω κάτι ρε παλληκάρια και κοπελιές, αφού έχετε τόσο ψαχτεί με την κατάθλιψη και δε συμμαζεύεται. Εγώ ξέρω ότι όταν κάποιος έχει κατάθλιψη δεν μπορεί να κάνει τίποτα και αδιαφορεί γενικώς. Εσείς πως κάθεστε τόση ώρα στον καθρέφτη να φουσκώσετε με λακ την καούκα σας, να ψάξετε επιτηδευμένα τα ρούχα τα συγκεκριμένα που να ναι έτσι κι' αλλιώς κι' αλλιώτικα, να βάψετε και το ματάκι και πάει λέγοντας; Απ΄την πολλή στεναχώρια για το κατεστημένο; Απ΄την πολλή στεναχώρια βρίσκεστε οι παρεούλες και γκομενίζετε κάνοντας και σκέιτ;
    Ρε δεν αφήνετε τα ψόφια να πούμε; Κάνετε τη μόδα σας, όπως σε κάθε εποχή άλλωστε.
    Άσε που αν θέλεις να αντιδράσεις δεν είναι αυτός ο τρόπος, υπάρχουν άλλοι, πιο δυναμικοί από την εύκολη παραίτηση.
    Τάδε έφη παπούς analystis...
    nattyemogirl
    25.10.2007, 12:22
    λογικο ειnai na exeis tetoies apopseis..ta idia leei k h mama m pou einai s hlikia sas... alla exete ksexasei oloi pos noio8eis k ti shmainei efhveia... dld otan exeis kata8lipsh de ntunesai k de vafesai??auto den exei kamia sxesh...apla epeidh eimaste xalia de vazoume xaroumena xromata.to malli me th frantza sumvolizei oti vlepoume ton kosmo me miso mati(etsi opos einai... )exei den exei kapoios kata8lipsh de 8a stamathsei na zei apla 8a zei se mia monhmh maurila..alla auto de sunepagetai kommena ta psonia,voltes k skeit....peutei h dia8esh kai auksanontai oi ores pou kleinesai s domatio manos sou....mporeis na mou proteineis kapoia allo tropo na antidraso sthn hlikia pou eimai gt oso k na psaxno de vrisko....oi goeis mou pantos mou apanthsan legotasmou na sumvivasto..eee auto de to dexomai...na allaksei h koinonia oxi ego
    Efklidis
    25.10.2007, 14:42
    Παράθεση:

    Το μέλος analystis στις 25-10-2007 στις 08:51 έγραψε...

    Να μιλήσει τώρα και ο παπούς...
    Τα έβλεπα που λέτε τα πιτσιρίκια κάμποσο καιρό με τις αφάνες, τις φράντζες, τα ξεχειλωμένα ρούχα και τα πεσμένα παντελόνια και δεν ήξερα ότι έχουν κι΄όνομα. Από κάποιες εφημερίδες, αυτές τις LIFO κλπ που με κρατάνε ενήμερο για να μην καταντήσω απολίθωμα, έμαθα ότι είναι ρεύμα; κίνημα; νέων που έχουν απογοήτευση, κατάθλιψη κλπ. Όπως είχαμε παλιότερα τους πανκ, τους ρέιβερς, τους διαχρονικούς αλλά πλέον ξεπεσμένους μεταλάδες κοκ.
    Να ρωτήσω κάτι ρε παλληκάρια και κοπελιές, αφού έχετε τόσο ψαχτεί με την κατάθλιψη και δε συμμαζεύεται. Εγώ ξέρω ότι όταν κάποιος έχει κατάθλιψη δεν μπορεί να κάνει τίποτα και αδιαφορεί γενικώς. Εσείς πως κάθεστε τόση ώρα στον καθρέφτη να φουσκώσετε με λακ την καούκα σας, να ψάξετε επιτηδευμένα τα ρούχα τα συγκεκριμένα που να ναι έτσι κι' αλλιώς κι' αλλιώτικα, να βάψετε και το ματάκι και πάει λέγοντας; Απ΄την πολλή στεναχώρια για το κατεστημένο; Απ΄την πολλή στεναχώρια βρίσκεστε οι παρεούλες και γκομενίζετε κάνοντας και σκέιτ;
    Ρε δεν αφήνετε τα ψόφια να πούμε; Κάνετε τη μόδα σας, όπως σε κάθε εποχή άλλωστε.
    Άσε που αν θέλεις να αντιδράσεις δεν είναι αυτός ο τρόπος, υπάρχουν άλλοι, πιο δυναμικοί από την εύκολη παραίτηση.
    Τάδε έφη παπούς analystis...



    Analysti EGAPSES filarako...

    Nattyemogirl κάτσε να πάθεις κανονική κατάθλιψη να σου πω εγω έτσι τα παρατάμε τα πράγματα την ζωή? κ εγώ ειμαι στη εφηβεία και μάλιστα πιο νέος απο σενα αλλα δεν τα παρατάω αμα τα παρατάς σε κάνουν οι άλλοι ότι θέλουν και καταντας ενω μισοκακόμιρο της κοινωνία και είναι σαν να μην υπαρχεις...
    nattyemogirl
    25.10.2007, 15:15
    milao epeidh exo kata8lipsh eutuxos oxi polu varias morfhs k pao s psuxologo...den exo oreksh gia polla alla den 8a kopso k ta liga..kapos prepei na zhso k ego de nomizeis???maresei na ka8omai kleismenh s domatio m k na akouo mousikh...oso afora thn eksoterikh m emfanish ligo moluvi mauro k skia...oi emo mh nomizeis oti ka8ontai me tis ores mprosta s ka8refth...gia na vaftoun.... ..de ksero gia tous allous alla proospika emena den exoun kataferei na me kanoun oti 8elou kanenas ekei ekso...anti8etos...
    emO-girl
    25.10.2007, 15:34
    Γεια σε ολους!ειμαι νεο μελος αυτου του site.Μολις εκανα εγγραφη.Παρακολουθουσα εδω και ωρα αυτη τη συζητηση και τις αποψεις του καθενος σχετικα με τους emo και θελω να πω κι εγω τη δικη μου αποψη σχετικα μ αυτο.Δεν ειμαι emo απο αποψη της ιδεολογιας τους(σε σχεση με κοψιμο χεριων με ξυραφακια,καταθλιψεις,κοκ.)γιατι δεν θεωρω οτι αυτο ειναι λυση για να αλλαξουν την κοινωνια,τη ζωη τους, η οτιδηποτε μισουν,αν επηχειρουν κατι τετοιο.Η ζωη ειναι πολυτιμη και εχει πολλες αξιες και πολλα καλα που θα σου τα δωσει αν την βλεπεις αισιοδοξα. Ή οτι ακομα καποιοι αυτο το πλασαρουν ως μοδα δηλαδη,πως πρεπει να συμπεριφερονται για να ναι emo.Ο καθενας μπορει βεβαια να χει το δικο του στυλ να φτιαχνεται,να ντυνεται οπως του αρεσει,οπως αυτος αισθανεται καλα,οπως προτιμαει,ειτε αυτο ειναι στη μοδα η δεν ξερω τι(δεν μιλαω παντα για τους emo)αρκει να το κανει δικο του κι ας μοιαζει εξωτερικα με αλλους,το στυλ αλλαζει συνεχεια.Αλλο στυλ στην εφηβεια,που περναμε και δυσκολες φασεις και ταυτιζομαστε με οτι μας πλασαρουν,αλλο στυλ πιο μετα οταν οριμαζει ο ανθρωπος.ο καθενασ εχει το δικαιομα να χει το δικο του στυλ δεν κρινω.Αρκει να μην αλλαζει η πρωσοπικοτητα του να ναι αυτος που ειναι.Ολοι ειμαστε ξεχωριστοι.κανεις δε μπορει να μοιασει σε ολα με καποιον αλλο.γι αυτο επειδη το θεμα μας ειναι οι emo μπορει πολλοι να μοιαζουν στα γουστα,αλλα καλο θα ναι να μην παριστανουν κατι αλλο επειδη το λεει η ιδεολογια τους.κι εγω εχω στυλ εμο και μ εχουν ρωτισει πολλες φορες αν ειμαι και με κοιτανε και καποιοι που δεν με ξερουν με μισο ματι μονο και μονο απο ενα στυλ.δεν ειναι ετσι.τον αλλο δεν μπορεις να τον κρινεις μονο απο ενα στυλ.

    ευχαριστω παντως που με ακουσατε !!!
    emogirl
    25.10.2007, 16:13
    re paidia kai ego eimai emo kai ksero pos einai...kai ego kleinomai sto domatio mou me tis ores kai akouo mousiki kai ola ta sxetika.to na katakrineis ton allo apo to style pou exei einai apantropo.polles fores bgaino ston dromo kai me koitane les kai eimai frikio.alla den eimai.den einai to pan i eksoteriki emfanisi.oi emo exoun ena style kai oloi to katakrinoun.oi emo den stamatane tin zoi tous epeidi exoun katathlipsi,apla tin bazoun se allo rithmo.ton rithmo ton emo.einai adiko na milane gia to emo autoi pou den kseroun.an den eisai emo den mporeis na katalabeis pos einai.ama den kserete min milate.kai oso gia auton ton pappou i opos allios ton lene,e,pappous einai gia auto ta leei.exoun perasei mallon pola xronia gia na niosei ti einai na eisai efibos.oxi fusika pos oloi oi efiboi einai idioi,alla exoun polla koina
    emO-girl
    25.10.2007, 17:08
    και ποιος ειναι αυτος ο ρυθμος?ειναι σοστος ρυθμος ζωης το να χαρακωνεσαι καθε τρεις και λιγο,να κλεινεσαι στον εαυτο σου,να μην εχεις τη δυναμη και τα κοτσια να αντιμετωπισεις την κοινωνια αυριο μεθαυριο?
    emO-girl
    25.10.2007, 17:18
    βασικα δε μ αρεσει ενα πραγμα μ αυτο.το οτι να βαζουμε τιτλους στα ατομα που χρειαζονται ψυχολογικη στηριξη.σαν να χει γινει μοδα κι αυτο.''ειμαι εμο γιατι ειμαι ετσι,ετσι κι ετσι και κανω αποπειρες και μπλα μπλα..''τα χουμε ισοπεδωσει τα πραγματα.ειναι ενα στυλ το οποιο ξεκινισε αλλιως και κατεληξε σημερα αλλιως.καλα θα κανετε να αφησετε λιγο τη μοδα στην ακρη,να τα βρειτε πρωτα με τον εαυτο σας με οτι σας απασχολει ,να το συζητατε και μετα ολα τα αλλα.γιατι δηλαδη να το δεχεστε αυτο στον εαυτο σας?
    emogirl
    25.10.2007, 18:54
    koita den eipame oti oloi oi emo xarakonontai apla exoun ena ritmo opos eipa kai prin.apla den einai san olous tous allous.to na eisai emo den einai moda,den einai moda na exeis katathlipsi.apla poloi efiboi exoun to problima auto kai etsi tou edosan onoma.emo mporeis na eisai akoma kai an akous melagxolika tragoudia kai eisai se allo planiti.etsi einai oi emo...
    emO-girl
    25.10.2007, 20:46
    τι ειδους ρυθμο μπορει να εχει μια τετοια ζωη?Αυτο δεν το λες καν ρυθμο και τροπο ζωης.Αμα ειναι να κανετε ετσι απο τοσο μικρη ηλικια τι θα γινει στα 25?οποιοδηποτε προβλημα μπορει να εχει καποιος μπορει να το λυσει με την επικοινωνια.δεν υπαρχει καλυτερη λυση.κι εγω μπορεις να πεις μεχρι περσυ ειμουν πραγματικη emo(αφου θελετε να βαζετε ταμπελες)δεν ηξερα οτι υπηρχε κι ονομασια για τα ατομα με ψυχολογικο προβλημα.ειμουν χαλια.θα μπορουσεσ να πεις κριση της εφηβειας?ολα μου φταιγανε.με το παραμικρο επεφτα σε καταθλιψη.χωρις λογο εκλαιγα.ενοιωθα οτι κανενας δε μ αγαπαει.μισουσα τα παντα!δεν τα χα καθολου καλα με τον εαυτο μου.οι γονεις μου δεν καταλαβαιναν τι ειχα.το εκρυβα πολυ καλα.αλλα καποια στιγμη καταλαβα,τα βαλα κατω,μιλησα με ατομα που αγαπω και με τους γονεις μου για το τι με προβληματιζει(ουτε γω ηξερα τι μου εφταιγε και ελεγα οτι τα μισω ολα σ αυτο το κοσμο,ονειρευομουν κι αυτοκτονιες) με συμβουλεψαν,αλλα απο τη μερα που τα πα απο τοτε εχω ηρεμισει ψυχικα κι επειδη δεν μπορουσα να κανω κι αλλιως συμβιβαστικα.τα χω βρει με τον εαυτο μου,εχω πλεον αυτοεκτιμιση,αυτοπεποιθηση,ειμαι μια χαρα βλεπω τη ζωη με εντελως διαφορετικο ματι,ξερω τα ορια μου,τα βλεπω ολα με αισιοδοξια,ανοιγομαι και τωρα πλεον δε με αναγνωριζουν,καθε μερα γελαω.μου λενε εχω περιεργια να σε δω μια μερα στεναχωρημενη πως θα σαι?παρολο που ντυνομαι σαν εμο.αυτο ειναι κατι εντελως διαφορετικο.αυτο ειναι θεμα γουστου.γι αυτο μου τη σπαει οταν συγκρινουν το στυλ με την πρωσοπικοτητα.δεν εχουν καμμια σχεση!γι αυτο δεν μ αρεσει ετσι οπος εχουν ορισει τους εμο.το οτι για να υποστηριξεις το στυλ πρεπει να σαι και καταθλιπτικος για να επαναστατισεις.μην τα μπλεκουμε παιδια!δεν ειναι καλο μυνημα αυτο να το περασουμε προς τα εξω.πρεπει να θεραπευτει.το στυλ ειναι αλλο θεμα.ασ κρατηθει και σ οποιον αρεσει.μην τα μπλεκουμε ομως!τοτε με την ιδια λογικη θα πρεπε να κατακρινουμε ολα τα στυλ!αυτο δεν εχει να κανει!αυτα ηθελα να πω.κι οποιος καταλαβε καταλαβε (δεν απευθυνομαι μονο σε σενα emogirl μιλαω γενικως.)κι οποιος εχει αντιρισση ας μου πει.
    emO-girl
    25.10.2007, 21:06
    emogirl συμφωνω μαζι σου.το ιδιο πραγμα λεμε.δεν αντιλεγω.απλα το εμο θα προτημουσα να ναι ενα απλο στυλ.
    emogirl
    25.10.2007, 21:15
    ego den diafono mazi sou apla den simfono me auto pou les oti ola therapeuontai me to na milas.as poume px.gia mena.ego den imoun emo mexri fetos.ola alksan stin zoi mou kai egina.to ti alakse pola.metakomisa se alli xora,exo problimata sto sxoleio,me tous goneis mou.den antexo tin zoi mou.etsi ksero panta pos uparxoun kai pola alla atoma san kai emena kai legontai emo.den diafono oti uparxoun emo pou exoun mono to style kai oxi tin prosopikotita opos kai eipa oti den theloun oloi oi emo na xarakothoun,alla autoi pou einai emo einai kati san kai emena.ego eimai emo apla exo kai to style tous.to style onomase to opos theleis pesto trance,pesto katerina,pesto maria einai style.apla to leme emo.oi emo anthropoi omos einai allo
    emogirl
    25.10.2007, 21:18
    kai ego simfono em0-girl mazi sou.den ksero an ennooume ta idia pantos ta leme me alles lekseis
    punkster
    25.10.2007, 23:40
    Παράθεση:

    Το μέλος nattyemogirl στις 24-10-2007 στις 23:40 έγραψε...

    ola ta paidia sthn efhveia exoun psuxologika provlhmata(oxi me thn enoia ths sxizofrenias).merika paidia pa8ainoun kata8lipsh gia kapoious logous.ta paidia me kata8lipsh dixnoun th psuxikh tous katastash k sthn emfanhsh tous(idou k ta maura).auta ta paidia dhmiourghsan ena neo style ta emo kids.tora an ta paidia den exoun dikh tous prosopikothta k parasurontai apo kati pou de pisteuoun de nomizo na ftaine oi emo alla to sxoleio h oikogeneia klp...to fainomeno ths mazopoihshs exei polu pio sovares pleures (apo ta style pou akolou8oun oi shmerinoi neoi) na eksetasoume.. giauto ksekolate k mh krazete gia ena fainomeno pou de kserete ti einai k apo pou phgazei kai mh ta rixnete ola sta emo kids pou sto kato kato de ftaine se tpt



    Το οτι καταπιανονται απο το "εμο κινημα" οι πολυεθνικες και το υποστηριζουν και το πλασαρουν οσο δεν παει αλλο το θεωρεις εντελως ασχετο??

    Βρισκουν αφορμη στα ψυχολογικα προβληματα των εφηβων και ερχονται σαν καλοι σαμαριτες να τους προσφερουν την σωτηρια μεσα απο απειρα υλικα αγαθα! Γιατι πλεον στα μεγαλυτερα καταστηματα πουλανε εμο ρουχα και εμο αξεσουαρ και εμο ζωνες και εμο παπουτσια και εμο κορδελακια και γυαλακια και εμο καπελακια και εμο βαφες μαλλιων και εμο σπρει για ογκο και εμο κονκαρδες και και και και και...........
    Το οτι το mad παιζει συνεχεια mainstream εμο μπαντες ειναι τυχαιο???

    Για να εισαι εμο πρεπει να αγορασεις και να καταναλωσεις και να καταναλωσεις και να αγορασεις!

    Ολα εχουν καταντησει πλεον ενα καταναλωτικο προτυπο! Μια παγιδα που βλεπω πολλα κοριτσακια απ το σχολειο μου να πεφτουν! Γιατι μην μου πεις οτι τα 3/4 του σχολειου μου εχει καταθλιψη!

    Απλως δεν το θεωρω σωστο να χρησιμοποιειται τοσο πολυ και να ξεφτιλιζεται καποιο στιλ, που περισσοτερο μοδα εχει καταντησει παρα ιδεολογια!


    Και αλοιμονο αν η λυση στην καταθλιψη ειναι το εμο! Μεσα απ το εμο μονο να διαιωνιστει μπορει η κατασταση και οχι να λυθει! Αυτο θελετε;; Μια μονιμη καταθλιψη;;
    Και εγω εφηβη ειμαι και μην λετε οτι δεν σας καταλαβαινω! Εχω ζησει και εγω δυσκολες και περιεργες καταστασεις στην ζωη μου που πολλες φορες με εχουν οδηγησει σε ψυχολογικη αποδιοργανωση!
    Εχω κλαψει πολυ! Και ναι, εχω περασει περιοδο καταθλιψης!!! Αλλα δεν ηταν η λυση να κλεινομαι στο δωματιο μου και να αποφευγω αυτα που με εχουν πληγωσει!
    Και ακομα και τωρα, ειναι πολλες οι φορες που κλαιω και δεν ξερω καν τον λογο που κλαιω!

    Η ευτυχια, ομως, δεν ειναι κατι που απλως καποτε θα ερθει.
    Πρεπει να μπορεις να την αντιληφθεις και να μπορεις να την δεχτεις! Γιατι πολλες φορες μπορει να τυχει να περασει διπλα σου και να σου δωσει ενα φιλικο χτυπημα στον ωμο και εσυ να μην παρεις καν χαμπαρι οτι ηταν εκει επειδη ησουν πολυ απασχολημενος με το να εχεις καταθλιψη!
    Οτι χειροτερο υπαρχει ειναι να μπεις σε αυτο το τριπακι της καταθλιψης! Εχω παει να πεσω στην παγιδα πολλες φορες! Γιατι οταν επιμενεις οτι εισαι συνεχεια στεναχωρημενος, σιγα σιγα θα το πιστεψεις πραγματι και θα αρχισεις υποσυνειδητα να το επιδιωκεις βρισκοντας παντου αφορμες για καταθλιψη!

    Πρεπει να πολεμησεις με τον ιδιο σου τον εαυτο, οχι να τα ριχνεις στην κοινωνια! Η κοινωνια δεν προκειται να αλλαξει! Ουτε ομως χρειαζεται να συμβιβαστεις! Προβληματα θα υπαρχουν παντα! Απλως πρεπει ο καθενας μας να βρει τροπο ωστε να κανει αυτα τα προβληματα να πονανε λιγοτερο! Το νοημα ειναι να παιρναμε καλα! Και στην τελικη ο ανθρωπος που παντα θα τα καταφερει παρολες τις αντιξοες συνθηκες ειναι εκεινος ο ανθρωπος που μπορει να βλεπει και να βρισκει παντου κατι ομορφο και θετικο!
    emogirl
    26.10.2007, 09:06
    oraia ta eipes,kai einai i apopsi sou sebasti.alla malon den ksereis pos einai na exeis katathlipsi.den pernaei etsi apla.ego to eipa oti to emo arxise me paidia pou den itan psixologika kala.to pos katelikse sto bapsimo kai sta mallia den ksero.oxi oti den mou aresei to style alla auto einai allo.simfono pou les oti oloi oi efiboi exoun perasei duskoles stigmes alla allios tis pernane oloi.alloi pio diskola alloi pio eukola.autoi pou to pernane diskola legontai emo.einai blakeia na les oti eisai emo epeidi ntinesai kapos.oi emo einai anthropoi me paragmatika problimata.oso gia tin eutuxia,otan perimeneis poli kairo meta kourazese....
    nattyemogirl
    26.10.2007, 11:49
    sumfono apoluta emogirl...k marese polu h teleutaia s protash...
    epeidh exo kata8lipsh k den einai paikse -gelase ta pragmata nio8o kapos...k kseka8arizo oti den epa8a kata8lipsh gia na akolou8hso t style...meta egina emo...exo perasei pollla k eidika fetos...oi filoi m lene pos antexo me ola auta...ti nomizete??oti sthn efhveia ta kakoma8hkena klaine epeidh o mpampas de tous dinei lefta gia kafe??h oti olo t 8ema einai polu rhxo??k ti einai proteimotero??na to paizeis oti eisai kala (eno den eisai) h na sumperiferesai opos nio8eis??ego proteimo to 2o....nai...xarakonontai oi emo alla oxi k ego...tous allous ti tous peirazei??emeis poname oxi autoi...k de klaime k xarakonomaste gia na allaksoume t kosmo...oute epidiokoume kati tetoio...auto to lene oi anti-emo..ola auta ta kanoume gt etsi goustaroume...kata8lipsh einai na exeis k taseis autokatastrofhs...
    punkster
    26.10.2007, 12:13
    Η αυθυποβολη ειναι μεγαλο πραγμα!

    Μπορει να σε κανει καλα, μπορει και να σε καταστεψει.....

    nattyemogirl
    26.10.2007, 12:44
    ti einai au8upovolh?? alla proth fora akouo auth th leksh...
    katurunen
    26.10.2007, 13:08
    ΕΛΕΟΣ! Οι Εmo ΔΕΝ είναι καταθλιπτικοί! Και προφανώς δεν ξέρουν καν τι είναι η κατάθλιψη!
    Όλοι στην ηλικία 14-18 περνάμε μια κρίση που είναι απολύτως φυσιολογική! Δεν ξέρουμε που πάμε, τι κάνουμε στη ζωή, τίποτα δεν έχει νόημα, όλα είναι ανώφελα... Και οχι, οι Εmo δεν είναι άνθρωποι με πραγματικά προβλήματα! Πραγματικά προβλήματα έχουν αυτοί που δεν έχουν να φάνε, που δεν έχουν που να μείνουν, που υποφέρουν από αρρώστιες σοβαρές, εκεί να δεις πόνο!
    Κατάθλιψη έχει η μάνα που χάνει το παιδί της και η 20χρονη που μόλις ανακάλυψε οτι έχει καρκίνο ξέρω γω! Και αυτό ξεπερνιέτε με ιατρική βοήθεια φυσικά, και ΟΧΙ με καούκα στο κεφάλι και τίγκα μολύβι στο μάτι!
    Δέχομαι οτι είναι μια μόδα (και ευτυχώς η μόδα είναι τόσο ανηπόφορη που κάθε χρόνο αλλάζει :P ) αλλά μέχρι εκεί! Η κατάθλιψη δεν είναι αφορμή!
    Kαι μένα μου αρέσει το goth αλλά δεν λέω οτι έχω κατάθλιψη!!!

    emogirl
    26.10.2007, 13:20
    nai oraia.fusika kai exoun megala problimata autoi pou exoun ola auta.o kathenas omos exei to problima tou eite einai sobaro gia tous allous i oxi.den milao gia blakeies opos "to agori pou thelo den me thelei kai tetoia"milao gia problimata.an kserete den einai mono oi efiboi emo.uparxoun kai megaloi pou legontai etsi.gia na eisai emo den xreiazetai na bazeis tria kila molubi,apla na eisai o eautos sou.sumfono apoluta me tin nattyemogirl.kserete to olo thema apo auta pou exete akousei kai dei.an den to ziseis den kses ti einai