ελληνική μουσική
    467 online   ·  210.865 μέλη

    Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

    Post αρνητικής αξιολόγησης
    gavrilza
    14.10.2011, 21:42
    Δίκιο έχεις το παρακάναμε.Η θεωρία μου για να κάνει κανεις παρέα με κάποια πετυχαίνει καμια φορα αλλα εξαρτάται από το κορίτσι.Μου έχει τύχη κάποια που προς το παρόν δεν μπορώ να τις πω τίποτα επειδή την βλέπω μονο στο σχόλιο.Στην ταξί κάνω τον καραγκιόζηγια να με προσέξει και το πετυχαίνω και γελάει αλλα δεν πρέπει να το συνεχίσω.Θα ήθελα κάποιες συμβουλές please.
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    mary_omikron
    15.10.2011, 11:58

    @ Foidel

    Ποστάρισες ιδιωτική συνομιλία σου με κάποιο κορίτσι από το facebook εδώ στο ΜΗ, κίνηση εντελώς ανώριμη και αντιδεοντολογική. Το copy-paste συνομιλιών είναι ηθικά ανεπίτρεπτο ακόμη και σε ιδιωτικές συνομιλίες, πόσο μάλλον σε δημόσιο forum σε θέαση χιλιάδων.

    Το ποστ διεγράφη και στο εξής παρακαλώ να είσαι προσεκτικός.


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 15-10-2011 12:05 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    gavrilza
    15.10.2011, 17:12
    Για εμενα το λες;;;
    manosfp97
    23.10.2011, 01:17

    Ειμαι 14 χρονων και μου αρεσει μια συνομηλικη μου κοπελα τρελαα!Απ'οτι εβλεπα απο συμβουλες λεγατε οι περισσοτεροι να γινω φιλος της!Εγινα φιλος της,ή μαλλον παραεγινα φιλος της και τωρα ποια με βλεπει σαν κολλητο(οποτε ξερω τα παντα για εκεινη)!Προσφατα τσακωθηκε με εναν που παιζοταν να γινει κατι και ειναι ελευθερη!Με βλεπει σαν "προστατη" και οποτε την πειραζουν!!!Προσφατα της ειπα οτι την αγαπω και μου ειπε το συνηθισμενο "σε βλεπω σαν κολλητο και δεν θελω να αλλαξει αυτο μεταξυ μας" αλλα της το εφερα σαν πλακα επειδη με το που ακουσα την απαντηση της δεν σιγουρα θα αλλαζε κατι μεταξυ μας!Μηπως ξερετε τι μπορω να κανω για να μην με βλεπει σαν κολλητο αλλα σαν το αγορι της;(συγνωμη για τους τονους αλλα απο το να μου ξεφευγουν σε καμια λεξη προτιμω να μην τους γραγω καν) {#emotions_dlg.helpsmilie}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : manosfp97 στις 23-10-2011 01:20 ]


    manosfp97
    23.10.2011, 01:51

    Μα εγω αυτην μονο θελω!Δεν μπορω να την ξεχασω!Για αυτο απευθυνομαι εδω για να δω αν σωνεται το θεμα αλλιως θα την ειχα ξεχασει και απο μονος μου! Wink


    Foidel
    23.10.2011, 21:02

    Δεν υπάρχει λόγος να προσπαθήσεις.Θα είναι σα να έχεις προδώσει την φιλία της.Και που είδες σε ποστ εδώ να γίνεις φίλος της;Σε κάθε περίσταση αναλογεί και σε διαφορετική ενέργεια.Πήγαινε αλλού.{#emotions_dlg.ban}


    freddieKrueger
    24.10.2011, 20:26

    Παράθεση:

    Το μέλος manosfp97 στις 23-10-2011 στις 01:17 έγραψε...

    Ειμαι 14 χρονων και μου αρεσει μια συνομηλικη μου κοπελα τρελαα!Απ'οτι εβλεπα απο συμβουλες λεγατε οι περισσοτεροι να γινω φιλος της!Εγινα φιλος της,ή μαλλον παραεγινα φιλος της και τωρα ποια με βλεπει σαν κολλητο(οποτε ξερω τα παντα για εκεινη)!Προσφατα τσακωθηκε με εναν που παιζοταν να γινει κατι και ειναι ελευθερη!Με βλεπει σαν "προστατη" και οποτε την πειραζουν!!!Προσφατα της ειπα οτι την αγαπω και μου ειπε το συνηθισμενο "σε βλεπω σαν κολλητο και δεν θελω να αλλαξει αυτο μεταξυ μας" αλλα της το εφερα σαν πλακα επειδη με το που ακουσα την απαντηση της δεν σιγουρα θα αλλαζε κατι μεταξυ μας!Μηπως ξερετε τι μπορω να κανω για να μην με βλεπει σαν κολλητο αλλα σαν το αγορι της;(συγνωμη για τους τονους αλλα απο το να μου ξεφευγουν σε καμια λεξη προτιμω να μην τους γραγω καν) {#emotions_dlg.helpsmilie}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : manosfp97 στις 23-10-2011 01:20 ]



    Φίλε μου,

    θα σου δώσω μια συμβουλή και δεν ξαναμιλάω...Λοιπόν...άκου τι θα κάνεις βήμα-βήμα..

    Θα καλέσεις αυτή την κοπέλα σε μια συνάντηση στην οποία θα τηρήσεις μια επισημότητα...θα της προτείνεις κάτι που γνωρίζεις μέσα από τη φιλία σας πως γουστάρει...εκεί,ενώ όλα είναι καλά και ενώ έχεις φροντίσει να φτιάξεις μια ρομαντική ατμόσφαιρα άρχισε να της εξηγείς τα εξής,κοιτώντας την στα μάτια και κρατώντας της το χέρι...

    ''Μαρία μου,Ελένη μου-η όπως αλλοιώς στον π@#$$%ο τη λένε,θέλω να σου μιλήσω για κάτι πολύ σημαντικό για μένα...κάτι το οποίο με  βασανίζει αρκετά...νοιώθω πως πρέπει να το κάνω τώρα πριν αφήσω αυτή την τόσο όπμορφη φιλία να πάρει λάθος δρόμο...ο λόγος βασικά για τον οποίο σε πλησίασα και έγινα φίλος σου εξαρχής, είναι πως μου άρεσες αρκετά ώστε να μην έχω μιλιά να στο  πώ αμέσως...αυτό το συναίσθημα που ένοιωσα με έκανε να μην μπορώ να εκφραστώ τόσο άμεσα,σαν να μην σήμαινες τίποτα για μένα...έτσι αποφάσισα να γίνω φίλος σου...τώρα όμως  συνειδητοποιώ πως αν δεν σου εκφράσω αυτό που νοιώθω η φιλία μας θα μετατραπεί σε ένα μεγάλο λάθος...θέλω απλά να σου πω ότι...μ αρέσεις..είσαι ένας άγγελος..μια πολύ γοητευτική κοπέλα,που θέλω να κλέψω σαν τρελός ένα της χάδι,η ένα της φιλί...''

    Αν σε απορρίψει αποχώρησε με αξιοπρέπεια...συνόδεψέ την στο σπίτι της όπως κάνει έανς σωστός τζεντλ μαν και κατόπιν άλλαξε πορεία πλεύσης...μην της κόψεις την καλημέρα,απλά κόψε το κολλητιλίκι και στρέψου αλλού...μην κολλάς σε μια γυναίκα...

    Όταν ένα κορίτσι σ αρέσει 1)Μην  την μυθοποιείς και μην πλάθεις ρομαντικά παραμύθια γύρω από αυτήν...

    2)Προσέγγισέ την ανθρώπινα και ζεστά και δείχτεις το άμεσο ενδιαφέρον σου χωρίς να το αφήσεις να μετατραπεί σε φιλία

    3)Φάε τη χυλόπιτα και δέξου τη ως φόρο τιμής ενός γνήσιου αρσενικού...κάπου είχα διαβάσει πως ''η χυλόπιτα είναι η καθημερινή τροφή του αληθινού άνδρα''...ο εγωισμός και η ευθιξία είναι γυναικείο χαρακτηριστικό...όταν καταφέρεις να απολέσεις το φόβο της απόρριψης θα γίνεις πολύ πιο άνετος και οι επιτυχία σου θα αυξηθεί κατακόρυφα...

    Αυτά...


    manosfp97
    24.10.2011, 21:28
    Ευχαριστω παρα πολυ φιλε για την συμβουλη σου!Απο οτι φαινεται ειναι το τελευταιο μου χαρτι...
    billaras21
    27.10.2011, 00:25

    Παιδια γεια σας. Ειμαι ο βασιλης. Μεχρι πριν 5 μερες ειχα μια γκομενα στο νου μου. Αλλα τωρα μολις ηρθε μια καινουργια απο αλλο σχολειο και αλλη περιοχη. Οπως καταλαβαινετε ειναι μονη της.(ειναι μεγαλη γκομεναρα μιλαμε). Πως  μπορω να την προσεγγισω? Θα η8ελα συμβουλες και για τις 2 επειδη και οι δυο ειναι τρελα γκομενακια(μιλαμε τελειες) α και ξεχασα να σας πω:ειμαι 15 χρονων μολις πηγα στα 16

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 27-10-2011 11:02 ]


    mary_omikron
    27.10.2011, 11:07

    @Billaras

    Μια καλή αρχή θα ήταν να μην τις αποκαλείς "γκομενάκια" όταν αναφέρεσαι σ΄αυτές... το να ξεχωρίζεις απ΄το σύνολο είναι σοβαρό συν (+) για σένα, τα υπόλοιπα θα γίνονται μόνα τους όταν θα γίνεις πόλος έλξης. Αυτό να προσπαθήσεις {#emotions_dlg.biggrin}


    Foidel
    27.10.2011, 12:42

    Βασίλη και μόνο που αποκαλείς έτσι τα κορίτσια του σχολείου σου έχεις ένα μείον.Προσβάλλεις γενικά το φύλο τους αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.Φέρσου σαν άντρας,μίλα σοβαρά και συνεσταλμένα.Προσπάθησε να καλύψεις τις κακές πτυχές του εαυτού σου που απ'οτι καταλαβαίνω είναι πολλές.Αποδέξου μια επικείμενη απόρριψη με σεβασμό και με ωριμότητα.Άλλαξε τρόπο γιατί τα κορίτσια από άλλα σχολεία δεν ανοίγονται εύκολα.Φλέρταρε τη με τακτ και διακριτικότητα.Δες αν ανταποκρίνεται,αλλιώς μην γίνεις κουραστικός.


    qqlol
    29.10.2011, 00:29

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : qqlol στις 29-10-2011 00:34 ]


    qqlol
    29.10.2011, 00:33

    Παιδια ειμαι 14 χρονων και μου αρεσει ενα κοριτσι (παρα πολυ καλη και γλυκια) εδω και 2 χρονια και αποφασισα να κανω τιν κινηση αλλα δεν ξερω τον τροπο. Δεν ξερω ομως  πως θα το παρει. Φοβαμαι και την απορριψη, χρειαζομαι μια λύση επειγοντως .

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : qqlol στις 29-10-2011 00:37 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 29-10-2011 08:54 ]


    MIXALIS74
    01.11.2011, 20:18

    Δ


    MIXALIS74
    01.11.2011, 20:18

    Σ


    MIXALIS74
    01.11.2011, 20:24

    κε αν δεν σου δινει καθολου σιμασια