ελληνική μουσική
    689 online   ·  210.863 μέλη

    Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

    mastour
    02.11.2011, 19:18
    egw lew na pareis ena mpaloni p leei sagapw kai mia lakta kai na pas ;)
    Foidel
    02.11.2011, 19:24

    Ό,τι να'ναι...

    Ή όπως θα έλεγε μια ψυχή...

    Whatever to be :)


    gavrilza
    04.11.2011, 13:01

    για σας είμαι 14 χρόνον και είμαι ερωτευμένος με μια κοπλελα.θέλω πολύ να τις δείξω ποσο την αγαπώ αλλα δεν με προσέχει αλλα και εγώ πρέπει να κάνω μια κίνηση να τις δείξω το ενδιαφέρον μου γι αυτό θα ήθελα μερικές συμβουλές.


    Foidel
    04.11.2011, 20:06

    Mίλα της.Σίγουρα θα ξέρει το όνομα σου.Άνοιξε την συζήτηση με κάποιον σύνδεσμο μεταξύ σας(π.χ. σόρρυ που έπεσα πάνω σου σήμερα).Προσπάθησε να έχεις ευπρεπές χιούμορ χωρίς να γίνεσαι προσβλητικός.Άφησε την να σου μιλάει,να σου ανοιχτεί.Μην προβάλλεις τα συνηθισμένα ενδιαφέροντα των αγοριών.Δείξε της ευαισθησία και κατανόηση.Στην τελική όμως δείξε της πως δεν την βλέπεις σαν φίλη γιατί αν σε δει έτσι και της πεις για τα αισθήματα σου θα την έχεις προδώσει.Καλή επιτυχία!


    gavrilza
    04.11.2011, 23:17

    οκ Θα δοκιμάσω την ιδέα σου άμα πετίχει θα σε ενημερώσω και νομίζω πως έχεις δίκαιο. Ευχαριστώ


    BuggyTheClown
    09.11.2011, 16:32

    Για σας παιδιά χρειάζομαι για αλί μια φορά και τελευταία ελπίζω την βοήθεια σας. Πριν τρεις εβδομάδες γνώρισα ένα κορίτσι. είχαμε αρχίσει να μιλάμε και είχαμε κανονίσει μια μέρα να βγούμε να πάμε για σινεμά. εμένα μου αρέσει μόνο που αιδώ και μια εβδομάδα δεν απαντά στα μηνύματα που τις στέλνω. Έτυχε χθες να μιλήσω με μια φιλί τις και μου είπε ότι και σε αφτί άρεσα τον πρώτο καιρό αλλά μετά το σινεμά επειδή άλλαξα την συμπεριφορά μου και τον τρόπο σκέψεις μου (τις έγραφα τι κανείς μικρούλι μου ? και κάτι τέτοια) ξενέρωσε και για αυτό τον λόγο δεν μου απαντάει στα μηνύματα μου. Λίγοι βοήθεια σας παρακαλώ γιατί πάω να σκάσω !!!


    Foidel
    09.11.2011, 20:27

    Κάθε καλή διάθεση να σε βοηθήσω.Αλλά πρόσεχε λίγο την ορθογραφία σου.Πρώτον οφείλεις να αντιληφθείς οτί από την ώρα που της άρεσες πράγματι στην αρχή της αρέσεις ακόμα και τώρα.Το θέμα είναι να της βγάλεις αυτό το συναίσθημα και πάλι στην επιφάνεια.Πρέπει να προσέχεις αυτά τα χαιδευτικά.Ζήτα της συγγνώμη και πες οτί θες να επανορθώσεις με τον κάθε δυνατό τρόπο.Λογικά της κοπέλας δεν της άρεσε οτί την θεώρησες δεδομένη λέγοντας της κάτι τέτοιο.Επίσης προσπάθησε να την αφήσεις να εκφραστεί και να σου μιλήσει όσο βαρετά και να σου φαίνονται τα λόγια της.Μίλα της όσο λιγότερο μπορείς(για τα κορίτσια η φλυαρία δεν είναι προσόν) και ουσιαστικά.

     

    Καλή επιτυχία!


    Alexi23
    02.12.2011, 01:16

    Γεια σας παιδια.. Σας παρακαλω απαντηστε μου... Ειμαι 16 χρονων γνωριζω μια γυναικα που ειναι στην ηλικια μου εδω και πολλα χρονια, γνωριζω εννοώ μονο με ενα γεια... καθε φορα που τη βλεπω η με βλεπει με χαιρεταει και τη χαιρεταω καθε φορα... και θελω να της μιλησω μα δεν ξερω πως.. ειναι συνεχεια με μια φιλη της μονη ποτε δεν την ειχα βρει στο δρομο.. δεν εχει facebook για να μπορεσω να της μιλησω απο κει ..... πως να της μιλησω?  πως να τη κανω να ενδιαφερεται?  πως να κανω σχεση μαζι της...?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 02-12-2011 09:08 ]


    Rayan
    04.12.2011, 16:54

    γεια σας.ειμαι 15 χρονων και μου αρεσει καποια που την ξερω 4 χρονια.μετα απο πολυ προσπαθεια της ειπα να βγουμε και εκεινη δεχτηκε.τωρα δεν ξερω πως να της πιασω την κουβεντα και δεν ειμαι σιγουρος πως να συμπεριφερθω οταν θα βγουμε.{#emotions_dlg.helpsmilie}


    Foidel
    04.12.2011, 18:56

    Να είσαι ο εαυτός σου και να είσαι άνετος :)

     


    Link

    " />
    Link
    " type="application/x-shockwave-flash" width="363" height="291">

     

    Take It Slow
    And Daddy-O
    You Can Live It Up And Die In Bed
    Boy, Boy, Crazy Boy
    Stay Loose, Boy
    Breeze It
    Buzz It
    Easy Does It
    Turn Off The Juice, Boy

    Go Man, Go
    But Not Like A Yo-Yo School Boy
    Just Play It Cool, Boy
    Real Cool

     

    ;)


    thanosSIN
    13.12.2011, 16:06

    Είμαι 15 ετών και ειμαι τρελα ερωτευμένος με ένα κορίτσι. τον τελευταίο καιρό σπάω το κεφάλι μου να βρω ένα τρόπο να της το πω. Την ξέρω και με ξέρει εδώ και τρία χρονια και έχει αναπτυχθεί μεταξύ μας μια σχέση, δηλαδή μερικές φορές συζητάμε, αλλά όταν θέλω να της μιλήσω για αυτά που νιώθω ξαφνικά κολλάω και δεν μου βγαίνει λέξη. Παρεπιπτόντως έχω προσέξει πώς τον τελευταίο καιρό μου ρίχνει κάτι βλέματα όλο νόημα. τί πρέπει να κάνω;


    thanosSIN
    14.12.2011, 14:27

    Σας ευχαριστώ. Σίγουρα θα δοκιμάσω αυτά που προτείνατε.


    xristos98
    19.12.2011, 22:04

    γεια σας.ειμαι 13 χρονον και γουσταρω μια κοπελα που την βλεπω μονο στο φροντιστιριο γερμανικων.ειμαι ερωτευμενος μαζι της εδω και 3 χρονια αλλα δε μου δινει καθολου σημασια.τι να κανω


    johnisss
    25.12.2011, 19:54

    Παιδια καλησπερα και Χρονια πολλα !!

     

    Ειμαι 14 ετων αγαπαω μια κοπελα απο το σχολιο αλλα δεν εχω καταφερει κατι.Στην αρχη της μιλαγα οπως και εκεινη μεχρι και που σε ενα σημειο ημουν ως καλος φιλος της, αλλα μετα της εστελνα μυνηματα και εκεινη δεν απανταγε !!Επισης στο σχολειο εχει μια φιλη η οποια δεν με παει καθολου ,της εχει πει ασχημα λογια για εμενα και μερικες φορες μπροστα και σε μενα. Τωρα πλεον κανα καλημερα οποτε συναντηθουμε η κανα τυπικο ξερω γω τι κανεις,πως εισαι κτλ.. Με λιγα λογια της μιλαω και δεν μου μιλα!!

     

    Καντε κατι γιατι εγω εχω λιωσει ...εχω απελπιστει !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : johnisss στις 25-12-2011 19:54 ]


    Foidel
    26.12.2011, 10:43

    Μίλα της.Εννοώ μίλα στην φίλη της.Ίσως μπορεί να σου εξηγήσει τον λόγο για τον οποίο μιλάει έτσι για σένα.Στο λέω γιατί είχα παρόμοιο πρόβλημα κάποτε.Όπως μου είπε τελικά με γούσταρε και καταλάβαινε οτί κάτι έπαιζε με την φίλη της.Μίλα της λοιπόν,μπορεί να έχει απρόσμενο τέλος...


    johnisss
    26.12.2011, 14:55
    λες να ειναι ετσι ?Κανενας αλλος καμοια συμβουλη ?
    miky164
    26.12.2011, 19:11

    Ρε παιδια εγω εχω αλλο προβλημα....

    Ειμαι με δυο κοπελες και δε ξερω τι να κανω γιατι γνωριζονται μεταξυ τους...????

    Τι θα κανω ωστε να μη με καταλαβουν???

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : miky164 στις 26-12-2011 19:12 ]


    Foidel
    26.12.2011, 19:44

    Παράτησε την μία.Μην γίνεσαι άπιστος.Βέβαια πρέπει να ξέρεις πως ακόμα και αν αφήσεις την μία θα έχεις ακόμα πρόβλημα γιατί μπορεί να κελαηδήσει κανένας φίλος σου.Πρόσεχε,ή άσ'τες και τις δύο ή κράτα χαμηλό προφίλ έχοντας την μία.

     


    fotinithanati
    27.12.2011, 10:21

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos98 στις 19-12-2011 στις 22:04 έγραψε...

    γεια σας.ειμαι 13 χρονον και γουσταρω μια κοπελα που την βλεπω μονο στο φροντιστιριο γερμανικων.ειμαι ερωτευμενος μαζι της εδω και 3 χρονια αλλα δε μου δινει καθολου σημασια.τι να κανω



    πες της  ich liebe dich......


    -----------------
    «Το γνωστό είναι πεπερασμένο, το άγνωστο ατελείωτο. Στεκόμαστε πάνω σε ένα νησί στη μέση ενός απεριόριστου, ανεξήγητου ωκεανού. Το καθήκον κάθε γενιάς είναι να αποκτά λίγη περισσότερη γη.»

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fotinithanati στις 27-12-2011 10:22 ]


    nick94
    30.12.2011, 20:22

    παιδια θελω βοηθεια... λοιπον ακουστε... ειναι μια κοπελα που μου αρεσει αλλα οταν με ηθελε αυτη εγω ηθελα εκεινο το καιρο αλλην.. αργοτερα οταν τσακωθηκαμε με την αλλη κοπελα αυτη συνεχισε να μου μιλαει και σε καποια φαση της ζητησα να βγουμε για καφε και γνωριστικαμε πιο καλα... αργοτερα δεν ξερω κατι με εκανε σιγα σιγα και μου αρεσε πιο πολυ με το καιρο.... ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ εγω τι μπορω να κανω για να την κερδισω πριν την χασω (ξεχασα να αναφερω πως της ανοικτικα σε καποια φαση για εμενα και εκει εμαθα αυτα για εκεινη)... ειλικρινα helpppp plzzzzzz{#emotions_dlg.helpsmilie}




    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία