ελληνική μουσική
    990 online   ·  210.857 μέλη

    Συνάντηση!!! (Live από τα μέλη του Musicheaven)

    afro
    13.07.2004, 11:30
    Σκεφτομουν πριν δηλωσω συμμετοχη κι εγω σαν ακροατηριο αλλα με τοσους μουσικους που εχουν μαζευτει δε νομιζω οτι σας λειπουν μελη στη μπαντα οποτε θα σας ακουσω με κατανοιξη οταν γινει το event . Και βεβαια συμφωνω μετα τις διακοπες. Παρεπιπτοντως που θα γινει σε μαγαζι η στο υπαιθρο.


    Ο ηλιος βρισκεται παντου για οποιον τον ψαχνει.....
    Orfeus
    13.07.2004, 11:32
    Κατ' αρχήν η λίστα...

    SteliosG
    Odisseas
    MariannaP
    afro

    Jorge * (Κιθάρα)
    Giorgos * (Πιάνο)
    Hastaroth * (Κρουστά)
    Santourman * (Σαντούρι)
    Lefty23 * (Κιθάρα)
    Linda 7 * (Τραγούδι)
    Katya * (Τραγούδι)
    Tintalle * (Τραγούδι)
    Astron * (Κιθάρα, Τραγούδι)
    Falimento * (Κιθάρα)
    Orpheus * (...ότι περισσεύει)
    Orfeus * (Κιθάρα, Φυσαρμόνικα, Τραγούδι)

    Παρασκευή 3 ή Σάββατο 4 του Σεπτέμβρη. Αυτές είναι οι ημερομηνίες του live.

    Είναι καλύτερα τότε. Θα έχουμε και τον Orpheus (ph). Το Piano Bar είναι δικό μας και το κάνουμε ότι θέλουμε. Δεν σας λέω ακόμα πως το λένε, γιατί έχω ζητήσει από τον ιδιοκτήτη να αλλάξει το όνομα.

    Για τα υπόλοιπα...

    Hastaroth...
    Ναι!!! Οπωσδήποτε θα γίνει μία προ-συνάντηση όσων θα παίξουν και αυτή, την προσδιορίζω για τις 20/21 Αυγούστου. Δύο εβδομάδες πριν από το live, νομίζω πως είναι καλά. Θα πρέπει να οργανώσουμε το ρεπερτόριο.

    Για την πρόβα που λες, όσοι θέλουν να κάνουν πρόβα, να ...κάνουν!!!

    Είμαστε 12 για το πάλκο και είμαστε νομίζω πολύ καλά. Αν υποθέσουμε ότι θα φέρουμε και από 4 άτομα (εκτός ΜΗ) ο καθένας, μας βρίσκω μια χαρά. (.....Χλιδή!!!)

    Αλμπέρτο...
    Ο Γιοκαρίνης σε πληροφορώ, παίζει πολύ όμορφη κιθάρα και έχω την τύχη να συναντιέμαι συχνά μαζί του και να ξεδίνουμε ...κιθαρίζοντας, εν μέσω κρασιού και μεζέδων.

    Το θέμα (λόγω χρονικής απόστασης, διακοπών κλπ.), μπορεί να ατονήσει. Να μην το ...ξεχάσετε!! Θα σας το θυμίσω βέβαια. Έχουμε και την προ-συνάντηση.
    Γιατί βλέπετε... τη συνάντηση αυτή, δεν θα την κάνουμε για ...πλάκα. Δεν θα την κάνουμε για ...τζαμάρισμα. Θα την κάνουμε "φεστιβαλική" και σας πληροφορώ ότι στο συγκεκριμμένο χώρο, μπορούμε να το επαναλαμβάνουμε αυτό, όποτε εμείς θέλουμε. Σκέφτομαι να φτιάξουμε και μία αφίσσα. Τι λέτε; Τι λέει ο Jorge γι' αυτό; Άντε να κάνουμε την αρχή...

    Orpheus...
    Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια και τις ιδέες.

    Να περνάτε καλά....

    Υ.Γ.
    Συμπληρωματικά να πω, ότι φεύγω σε λίγο για την Ερέτρια και δεν ξέρω πότε θα επιστρέψω. Να μην σας ξενίσει λοιπόν η απουσία μου από το θέμα.



    Jai, Guru, Deva, Om!!




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 17-07-2004 19:07 ]
    MariannaP
    13.07.2004, 16:28
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 13-07-2004 στις 11:32 έγραψε:
    [I]
    Σκέφτομαι να φτιάξουμε και μία αφίσσα. Τι λέτε;



    Γιούπι!!!! Εκτός από παλαμάκια μπορώ να βοηθήσω και με την αφίσα!

    jorge
    13.07.2004, 16:41
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 13-07-2004 στις 11:32 έγραψε:

    Σκέφτομαι να φτιάξουμε και μία αφίσσα.




    Νομίζω πως είναι μια πολύ καλή ιδέα, ώστε να έχουμε ένα αναμνηστικό από αυτή τη βραδιά.

    Μαριάννα είσαι γραφίστρια απ' ότι θυμάμαι; Μήπως είναι καλό να απαλλάξουμε τον Orfeus από αυτό το θέμα μια και έχει αναλάβει τα της οργάνωσης; Εφόσον βέβαια το θέλει και ο ίδιος.

    Someone dreams of doing great things, someone stays awaken and does it...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 13-07-2004 16:42 ]
    MariannaP
    14.07.2004, 09:51
    Μου ήρθε ήδη μια ιδέα!
    Φωτογραφίες απο προηγούμενες συναντήσεις-συναυλιούλες θέλουμε να μπουν; Πόσες αφίσες θα χρειαστούν και τι μέγεθος;
    rapsodos
    14.07.2004, 10:37
    Νομίζω Μαριάννα οτι καλύτερα είναι ο σχεδιασμός της όλης συνάντησης ( οτι αφορά την οργάνωση) να γίνει εκτός forum σε προσωπικά μηνύματα.
    Haroulinda
    14.07.2004, 13:40
    Ναι έχει δίκαιο να μήν τα βλέπουμε και εμείς να σκάζουμε...
    jorge
    14.07.2004, 14:16
    Quote:

    Το μέλος MariannaP στις 14-07-2004 στις 09:51 έγραψε:

    Μου ήρθε ήδη μια ιδέα!
    Φωτογραφίες απο προηγούμενες συναντήσεις-συναυλιούλες θέλουμε να μπουν; Πόσες αφίσες θα χρειαστούν και τι μέγεθος;





    Ένα ένα Μαριάννα. Πρέπει πρώτα να μας απαντήσει ο Orfeus, ο οποίος είχε και την ιδέα και ίσως έχει ήδη σκεφθεί κάποια πράγματα.
    Hastaroth
    15.07.2004, 00:14
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 13-07-2004 στις 11:32 έγραψε:

    Κατ' αρχήν η λίστα...

    SteliosG
    Odisseas
    MariannaP
    afro

    Jorge * (Κιθάρα)
    Giorgos * (Πιάνο)
    Hastaroth * (Κρουστά)
    Santourman * (Σαντούρι)
    Lefty23 * (Κιθάρα)
    Linda 7 * (Τραγούδι)
    Katia * (Τραγούδι)
    Tintalle * (Τραγούδι)
    Astron * (Κιθάρα, Τραγούδι)
    Falimento * (Κιθάρα)
    Orpheus * (...ότι περισσεύει)
    Orfeus * (Κιθάρα, Φυσαρμόνικα, Τραγούδι)

    Παρασκευή 3 ή Σάββατο 4 του Σεπτέμβρη. Αυτές είναι οι ημερομηνίες του live.

    Είναι καλύτερα τότε. Θα έχουμε και τον Orpheus (ph). Το Piano Bar είναι δικό μας και το κάνουμε ότι θέλουμε. Δεν σας λέω ακόμα πως το λένε, γιατί έχω ζητήσει από τον ιδιοκτήτη να αλλάξει το όνομα.

    Για τα υπόλοιπα...

    Hastaroth...
    Ναι!!! Οπωσδήποτε θα γίνει μία προ-συνάντηση όσων θα παίξουν και αυτή, την προσδιορίζω για τις 20/21 Αυγούστου. Δύο εβδομάδες πριν από το live, νομίζω πως είναι καλά. Θα πρέπει να οργανώσουμε το ρεπερτόριο.

    Για την πρόβα που λες, όσοι θέλουν να κάνουν πρόβα, να ...κάνουν!!!

    Είμαστε 12 για το πάλκο και είμαστε νομίζω πολύ καλά. Αν υποθέσουμε ότι θα φέρουμε και από 4 άτομα (εκτός ΜΗ) ο καθένας, μας βρίσκω μια χαρά. (.....Χλιδή!!!)

    Αλμπέρτο...
    Ο Γιοκαρίνης σε πληροφορώ, παίζει πολύ όμορφη κιθάρα και έχω την τύχη να συναντιέμαι συχνά μαζί του και να ξεδίνουμε ...κιθαρίζοντας, εν μέσω κρασιού και μεζέδων.

    Το θέμα (λόγω χρονικής απόστασης, διακοπών κλπ.), μπορεί να ατονήσει. Να μην το ...ξεχάσετε!! Θα σας το θυμίσω βέβαια. Έχουμε και την προ-συνάντηση.
    Γιατί βλέπετε... τη συνάντηση αυτή, δεν θα την κάνουμε για ...πλάκα. Δεν θα την κάνουμε για ...τζαμάρισμα. Θα την κάνουμε "φεστιβαλική" και σας πληροφορώ ότι στο συγκεκριμμένο χώρο, μπορούμε να το επαναλαμβάνουμε αυτό, όποτε εμείς θέλουμε. Σκέφτομαι να φτιάξουμε και μία αφίσσα. Τι λέτε; Τι λέει ο Jorge γι' αυτό; Άντε να κάνουμε την αρχή...

    Orpheus...
    Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια και τις ιδέες.

    Να περνάτε καλά....

    Υ.Γ.
    Συμπληρωματικά να πω, ότι φεύγω σε λίγο για την Ερέτρια και δεν ξέρω πότε θα επιστρέψω. Να μην σας ξενίσει λοιπόν η απουσία μου από το θέμα.



    Jai, Guru, Deva, Om!![ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 13-07-2004 12:50 ]





    Κατ'αρχήν καλές διακοπές!

    Γιά τίς ημερομηνίες και λοιπά οργανωτικά θέματα συμφωνώ απολύτως.Θα τα πούμε άλλωστε όλα αυτά εκτενώς όταν επιστρέψης.

    Δέν το ήξερα οτι ο Γιοκαρίνης παίζει και κιθάρα.Αφού τον βλέπεις συχνά όμως,δώσε του χαιρετίσματα (από τον ντράμμερ τών ΚΑΚΤΟΣ πές του,άν δέν με θυμάται από το όνομά μου.Πάντως είχε κάνει κάτι εύστοχες παρατηρήσεις γιά το -μή-μαλλί μου:))) Αυτό ελπίζω να τόν βοηθήση να με θυμηθή
    Orfeus
    17.07.2004, 13:08
    Λοιπόν....

    Διάλειμμα μερικών ημερών στην .....Αθήνα (!!!!) και βλέπουμε για τη συνέχεια.

    Βλέπω ότι πάμε καλά και αρχίζουμε να μπαίνουμε στην οργάνωση του πράγματος.

    Δεν έχω καμμία αντίρρηση να αναλάβει η Μαριάννα την αφίσσα (δεν έχω σκεφτεί κάτι εγώ) και καλό θα είναι να αναλάβει ο καθένας που μπορεί και θέλει, αυτό που μπορεί να κάνει. Αυτό άλλωστε είναι και μία αρχή για κάτι που σκέφτομαι να έχει και συνέχεια.

    Συμφωνώ με τον Orpheus να συζητάμε για όλα αυτά τα οργανωτικά μέσω προσωπικών μηνυμάτων ή και τηλεφωνημάτων και να κρατήσουμε το topic για συμμετοχές, ή τέλος πάντων ότι άλλο προκύψει.

    Τα τηλέφωνά μου είναι στη διάθεσή σας. Θα τα βρείτε (Μαριάννα -προς το παρόν-) στα προσωπικά σας μηνύματα. Ο Jorge & ο Orpheus τα έχουν.

    Καλά να περνάτε...


    Hastaroth
    17.07.2004, 23:32
    Φίλτατε Orfeus (άνευ ph):
    Ωραίο αυτό το "διάλειμμα μερικών ημερών στην Αθήνα"...Δηλαδή κάνεις και διακοπές από τίς διακοπές σου;

    Πάντως πρός το παρόν δέν εύρον τα τηλέφωνά σου στα προσωπικά μου μηνύματα,οπότε αναμένω.

    Επίσης ενημερώνω (ξανά) άπαντες οτι εγώ θα λείψω από 31/7 μέχρι 6/8 και μετά θα...κάαααθομαι (αδειούχος μέν αλλά εν Αθήναις) μέχρι 31/8.Συνεπώς άν υπάρχη κάτι που μπορώ να κάνω γιά τα οργανωτικά κλπ,θα έχω άπλετον χρόνον.




    Orfeus
    19.07.2004, 18:02
    Νεώτερα...

    1) Έστειλα σε όλους σας το τηλέφωνό μου (συγνώμη για εκείνο το ...Γιώργο) και προχωράμε.

    2) Για τις πρόβες που ανέφερε ο Hastaroth και αγχώθηκε ο Santourman, έχω να πω τα εξής:
    Πρόβες δεν θα γίνουν (οργανωμένες τουλάχιστον), για τον απλό λόγο ότι ο καθένας από εμάς, ξέρει τι παίζει. Αν τώρα κάποιος θέλει να "προβάρει" μερικά τραγούδια με κάποιον άλλο, αυτό είναι δικό τους θέμα. Για παράδειγμα, εγώ δεν θα κάνω πρόβα στο δικό μου ρεπερτόριο. Θα "προβάρω" όμως μερικά τραγούδια με την Katya.
    Πρόβα λοιπόν θα κάνει, όποιος θέλει να κάνει και δεν μπορώ εγώ να πω "όχι" σ' αυτό. Κατανοητό;

    3) Θα υπάρξει μία ανακοίνωση/υπενθύμηση για την προσυνάντηση που σας είπα ότι τη βλέπω για τις 20/21 Αυγούστου. Οκ?

    Καλές διακοπές σε όσους φύγουν.

    Εγώ θα ...πηγαινοέρχομαι!!!
    efterpipalasidou
    27.07.2004, 18:06
    γεια σας παιδάκια! είμαι κι εγώ "μέσα" για τη συνάντηση.
    Astron
    27.07.2004, 20:06
    Αυτή η προσυνάντηση τί αντικείμενο ακριβώς θα έχει;
    Θα φιάξουμε το πρόγραμμα;
    SteliosG
    27.07.2004, 20:19
    Τελικα ρε παιδια ποτε λετε να τη κανουμε τη συναντηση???
    Orfeus
    27.07.2004, 21:23
    Η λίστα μας μεγάλωσε....

    SteliosG
    Odisseas
    MariannaP
    afro
    efterpipalasidou

    Jorge * (Κιθάρα)
    Giorgos * (Πιάνο)
    Hastaroth * (Κρουστά)
    Santourman * (Σαντούρι)
    Lefty23 * (Κιθάρα)
    Linda 7 * (Τραγούδι)
    Tintalle * (Τραγούδι)
    Astron * (Κιθάρα, Τραγούδι)
    Falimento * (Κιθάρα)
    Orpheus * (Κιθάρα, Φυσαρμόνικα, Τραγούδι)
    Katya * (Τραγούδι)
    Orfeus * (Κιθάρα, Φυσαρμόνικα, Τραγούδι)

    Και:
    Astron: Για την προσυνάντηση θα λάβετε όλοι προσωπικό μήνυμα και ναι, ας πούμε ότι θα φτιάξουμε το "πρόγραμμα".

    SteliosG: Είπαμε ότι η συνάντηση που αφορά στο live θα γίνει στις 3/9 (Παρασκευή)

    Καλά να περνάτε...
    SteliosG
    28.07.2004, 08:58
    Πολυ καλα!!!!!! Εχει κλεισει κ ο χωρος?? Αντε, καλη δουλεια!!!!
    Orfeus
    28.07.2004, 12:17
    Στέλιο....

    Μου φαίνεται ότι δεν διαβάζεις τίποτα...

    Ο χώρος αναφέρεται στο πρώτο μου post, αυτού του topic...


    stefke
    28.07.2004, 12:30
    3/9 mporei na eimai athina.....
    kratiste kammia thesi an yparxei
    gate
    28.07.2004, 13:00
    Για 3 Σεπτεμβρίου, προς το παρόν δεν έχω τίποτα στο πρόγραμμα και ελπίζω να μη μου τύχει στην πορεία, όπως συνέβη στην προηγούμενη συνάντησή μας στου Ψυρρή...
    Επομένως Orfeus, συμπλήρωσε ένα όνομα ακόμα στο ακροατήριό σας.
    (Η ιδέα σου είναι πολύ όμορφη!!)