ελληνική μουσική
    522 online   ·  210.821 μέλη

    Διαγωνισμός Τραγουδιού MusicHeaven - Cosmomusica

    margo
    14.04.2008, 18:25
    Παράθεση:

    Το μέλος Lampiris στις 14-04-2008 στις 18:01 έγραψε...

    Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλα τα παιδιά.
    Άλλος με πιό επαγγελματικά μέσα, άλλος πιό ερασιτεχνικά μας δίνουν το στίγμα της δουλειάς τους.
    Όμως όλα τα τραγούδια έχουν "ψυχή" μέσα τους και αυτό είναι νομίζω που μετράει περισσότερο.

    Μπράβο και στο www.musicheaven.gr για την ευκαιρία που δίνει σε όλους μας να προβάλουμε τα τραγούδια μας πέρα απο ψηφοφορίες κλπ.
    Το ταξίδι είναι που μετράει...





    roubas
    14.04.2008, 18:35
    ΕΡΩΤΗΣΗ!
    Η κατηγορια που εχουν μπει τα τραγουδια (εντεχνο,rock...) ειναι αυτη που δηλωνει ο καθε δημιουργος στην αιτηση ή εχουν αξιολογηθει απο το mh?

    Και απλι συγχρητηρια και η διαδικασια ειναι αψογη!
    Καλυτερη απο οσο την περιμενα!
    Καλη επιτυχια σε ολους μας!
    jorge
    14.04.2008, 18:50
    Έγινε προσπάθεια να μην έχουμε πολλές κατηγορίες, γι' αυτό και ορισμένα τραγούδια εντάχθηκαν σε κατηγορίες παρόμοιες μ' αυτές που είχαν δηλώσει.

    Παραδείγματα:

    - ένα τραγούδι που ήταν δηλωμένο σαν Ποπ-Ροκ-Εντεχνο, μπήκε στο Ποπ Ροκ.
    - κάποιο που δήλωνε Σύγχρονο Λαϊκό μπήκε στο Λαϊκό
    - κάποια που είχαν έρθει ως "Μπαλάντες", έγιναν - μετά από ακρόαση - είτε Έντεχνα, είτε Ροκ.
    - κάποιο "Ελαφρύ" έγινε "Έντεχνο".

    Κάποια που έμειναν μόνα τους σε μια κατηγορία, είναι γιατί απλά δεν ταίριαζαν σε κάποια από τις υπόλοιπες (πχ το Ραπ ή το Ποπ Γκόσπελ)
    jorge
    14.04.2008, 18:54
    Παιδιά χαίρομαι τόσο για τα τραγούδια που ακούω, αλλά κι επειδή βλέπω πως κινητοποιούμαστε όλοι προς ένα κοινό στόχο: να ακούσουμε καλύτερη μουσική και να δείξουμε πως η καλή ελληνική μουσική δεν έχει πεθάνει.

    Απλά δεν παίζεται στην τηλεόραση ή στο ραδιόφωνο

    sakisgouzonis
    14.04.2008, 18:57

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14-04-2008 στις 01:32 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sakisgouzonis στις 14-04-2008 στις 00:30 έγραψε...

    Για μένα δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος πλέον να διεξαχθεί ψηφοφορία. Ας μετρήσουμε τους φίλους των καλλιτεχνών που συμμετέχουν και ας τους βραβεύσουμε σύμφωνα με τον αριθμό των φίλων τους στο musicheaven.


    ΟΚ. Την επόμενη φορά δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ τόσο πολύ με το να βρίσκω κανόνες που κανουν ένα διαγωνισμό αξιοκρατικό. Θα αφήνω τον καθένα να ψηφίζει όσες φορές θέλει, κι ας μην είναι μέλος.



    Μα, jorge, έτσι όπως έστησες τον διαγωνισμό ( το ρήμα "έστησες" να μην παρεξηγηθεί από ορισμένους, καταλαβαίνουμε όλοι μας τί θέλω πω ), δεν έκανες πιο αξιοκρατικό τον διαγωνισμό του musicheaven, αντιθέτως, έκανες πολύ χειρότερα τα πράγματα. Ήδη σου έχω εξηγήσει και θα σου ξαναεξηγήσω παρακάτω με άλλα λόγια γιατί πρέπει η ψηφοφορία να είναι ανοιχτή, να έχουν δίκαιωμα ψήφου όλοι οι άνθρωποι και να μπορούν να ψηφίζουν όσες φορές επιθυμούν τον αγαπημένο τους καλλιτέχνη.



    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14-04-2008 στις 01:32 έγραψε...

    Εξάλλου, πάντα, σε όλους τους διαγωνισμούς που ψηφίζει το κοινό (=τηλεθεατές), ο νικητής είναι ο καλύτερος τραγουδιστής, με την καλύτερη φωνή. ΠΟΤΕ δεν κερδίζει αυτός που προκαλεί με άλλα πράγματα εκτός από τη φωνή του. Όσοι είναι γυμνασμένοι, ωραίοι γκόμενοι ή γυναικάρες, πάντα βγαίνουν τελευταίοι. Αυτός που τελικά κερδίζει στους διαγωνισμούς της TV είναι αυτός με την καλύτερη φωνή. Να είναι καλά λοιπόν τα ριάλιτυ και η Eurovision που μας διδάσκουν πως πρέπει να γίνεται ένας διαγωνισμός τραγουδιού.



    Μην μπερδεύεις τα reality shows όπου σαφώς δεν κερδίζει ΠΟΤΕ ο καλύτερος τραγουδιστής. Είναι reality και κερδίζει αυτός που προκαλεί με τέτοιο τρόπο ώστε να αρέσει στον κόσμο.
    Όσον αφορά τη Eurovision, το μεγαλύτερο διαγωνισμό τραγουδιού πανευρωπαϊκά και παγκοσμίως ( κάτι αντίστοιχο δεν υπάρχει σε ολόκληρο τον κόσμο ), όλοι οι τηλεθεατές έχουν δικαίωμα ψήφου και ψηφίζουν όσες φορές το επιθυμούν. Πέρασε μια φάση όχι και τόσο αξιοκρατικής ψηφοφορίας ( πχ γειτονικές ψήφοι μεταξύ χωρών, κλπ. ), αλλά, αυτό σταματά από φέτος με τον διαχωρισμό των χωρών σε ζώνες. Ωστόσο, ΔΕΝ σταματά και δεν αλλάζει ο τρόπος ψηφοφορίας που θέλει να ψηφίζουν όλοι, από όλα τα κράτη, όσες φορές το επιθυμούν. Αυτό είναι το σωστό.



    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14-04-2008 στις 01:32 έγραψε...

    Άλλωστε, ακόμα και αν ένας καλλιτέχνης έχει 2-3 που τον ψηφίζουν μέρα νύχτα, οι υπόλοιποι θα έχουν κι αυτοί τους δικούς τους :) Οπότε δεν έχουμε spam γιατί αυτό γίνεται απ' όλους :)

    Πρωί, μεσημέρι, βράδυ λοιπόν...

    Θα πατάμε όλοι Refresh και το κουμπί. Και την άλλη μέρα τα ίδια. Τι ωραία και τι απλά που θα είναι τα πράγματα. Και κυρίως τι δίκαια :)

    Αχ Ελλάδα...


    Αχ Ελλάδα! Θα συμφωνήσω.

    Θα σου εξηγήσω, jorge, ξανά, γιατί το musicheaven έκανε ακόμα χειρότερα τα πράγματα στην ψηφοφορία.
    Θα σου παρομοιάσω τους καλλιτέχνες που συμμετέχουν με αθλητές. Με τον κλειστό τρόπο ψηφοφορίας που επέλεξες, δεν βάζεις όλους τους καλλιτέχνες στην αφετηρία, αλλά, άλλους τους βάζεις στην αφετηρία, άλλους τους βάζεις κάπου στη μέση και άλλους λίγο πριν τον τερματισμό. Ε, ποιος θα κερδίσει;
    Και γιατί το λέω αυτό; Γιατί όταν κλείνεις τον διαγωνισμό και λες ότι δικαίωμα ψήφου έχουν μόνο τα μέλη του musicheaven που ήταν μέλη πριν την έναρξη του διαγωνισμού και κανείς άλλος, αυτομάτως δίνεις ένα πολύ σοβαρό προβάδισμα και πλεονέκτημα στους καλλιτέχνες με τους περισσότερους φίλους στο musicheaven.
    Ενώ αν άφηνες όλους τους ανθρώπους να ψηφίσουν, το αποτέλεσμα εκτιμώ προσωπικά ότι θα ήταν πολύ διαφορετικό από αυτό που θα είναι τώρα.

    Επίσης και η σύσταση της κριτικής επιτροπής, παρόλο που αποτελείται από ανθρώπους που πραγματικά σέβομαι, είναι λανθασμένη, γιατί και οι 3 προέρχονται πάνω-κάτω από τον ίδιο καλλιτεχνικό χώρο-είδος μουσικής, οι οποίοι, όμως, καλούνται να δώσουν την ψήφο τους σε έναν διαγωνισμό που απέστειλε πρόσκληση σε όλα τα είδη μουσικής. Στο εξωτερικό, για κάθε είδος μουσικής υπάρχει ξεχωριστή κριτική επιτροπή ή υπάρχει μια επιτροπή που το κάθε μέλος προέρχεται από τελείως διαφορετικό χώρο-είδος μουσικής. Έχω την αίσθηση ότι η συγκεκριμένη κριτική επιτροπή θα επιβραβεύσει περισσότερο εντεχνο-κιθαριστικά και λαϊκά κομμάτια, ενώ πιστεύω ότι κομμάτια όπως electronica / dance / rock / pop θα καταποντιστούν όσο όμορφα κι αν είναι. Είναι προσωπική μου εκτίμηση αυτή, ότι δηλαδή θα δούμε στις πρώτες θέσεις έντεχνα / λαϊκά κομμάτια και όχι electronica, pop, κλπ.. Γιατί, να μην ξεχνάμε, ότι και η κριτική επιτροπή ( γενικά, όχι μόνο του musicheaven ) στην ουσία είναι ένα μουσικόφιλο κοινό, ολιγομελές και με πολύ συγκεκριμένο μουσικό γούστο.


    Παράθεση:

    Το μέλος yioryis στις 14-04-2008 στις 17:37 έγραψε...

    Όσοι υποστηρίζουν το αντίθετο, πραγματικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται


    Γιώργη, θα σε παρακαλούσα πολύ να εκθέτεις με επιχειρήματα την άποψή σου και σχολιασμοί που προσβάλουν και θίγουν την προσωπικότητα των υπολοίπων μελών θα σε παρακαλούσα να λείπουν μελλοντικά. Ξέρουμε πάρα πολύ καλά τί μας γίνεται. Αν δεν ξέραμε, κάπου άλλου θα βρισκόμασταν τώρα και σίγουρα δεν θα εκθέταμε όμορφα και πολιτισμένα τις απόψεις μας επί του θέματος. Είναι το πρώτο σου post το παραπάνω και αυτό το έγραψες για να βρίσεις και να θίξεις την προσωπικότητα όσων έχουν διαφορετική άποψη από τη δική σου, παραβαίνοντας τους κανονισμούς αυτού του forum!

    Official MySpace Music Page


     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sakisgouzonis στις 16-09-2008 17:10 ]


    Singsing
    14.04.2008, 19:04
    Γεια χαρά!! Όσοι δεν πρόλαβαν την ημερομηνία μπορούν να στείλουν ετεροχρονισμένα το τραγούδι τους ή το πουλάκι πέταξε και το πουλάκι πάει?
    margo
    14.04.2008, 19:06
    αγαπητέ sakisgouzonis στο λέω εντελώς φιλικά και χωρίς καμιά διάθεση για αντιπαράθεση: γκρινιάζεις..
    Και γκρινιάζεις χωρίς λόγο,κατά τη γνώμη μου.

    Γίνεται μια ωραία προσπάθεια,δεν βλέπω το λόγο να μας φταίνε 1000 πράγματα.



    sakisgouzonis
    14.04.2008, 19:12

    Αγαπητή, margo, δεν γκρινιάζω χωρίς λόγο. Έχω αφιερώσει αρκετό από το χρόνο μου γράφοντας την άποψή μου επί του θέματος. Δεν είναι γκρίνια η έκθεση των απόψεών μας. Αν διαβάσεις πολύ προσεκτικά τα όσα έχω γράψει, θα διαπιστώσεις ότι μόνο γκρίνια δεν είναι. Και θα καταλάβεις ακόμα καλύτερα αυτά που γράφω, όταν βγουν τα αποτελέσματα. Εκτιμώ ότι στην πρώτη δεκάδα θα έχουμε έντεχνα τραγούδια, καθώς επίσης και μέλη με πολλούς φίλους εδώ στο musicheaven. Και όλα τα παραπάνω τα λέω όχι γιατί θίγομαι προσωπικά μιας και δεν συμμετέχω στον διαγωνισμό, αλλά, ως μέλος του musicheaven και ως ακροατής.

    Η προσπάθεια είναι πολύ καλή, αλλά, ελλείπεται σωστής οργάνωσης κατά την άποψή μου. Σε κάθε περίπτωση και ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα, επειδή όπως έλεγαν και οι πρόγονοί μας δεν υπάρχει κακό χωρίς καλό, θα έχουμε την ευκαιρία να ακούσουμε νέες συνθέσεις, φωνές και στίχους και μακάρι να υπάρξουν και συνεργασίες. Ειδικά για μένα που ψάχνω στίχους και φωνές είναι πολύ καλό το ότι μπορώ μέσα από αυτό το διαγωνισμό να δω αν υπάρχει κάτι το ενδιαφέρον.

    Φιλικά πάντα!

    Official MySpace Music Page


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sakisgouzonis στις 16-09-2008 17:07 ]


    margo
    14.04.2008, 19:26
    Παράθεση:

    Το μέλος sakisgouzonis στις 14-04-2008 στις 19:12 έγραψε...

    Αγαπητή, margo, δεν γκρινιάζω χωρίς λόγο. Έχω αφιερώσει αρκετό από το χρόνο μου γράφοντας την άποψή μου επί του θέματος. Δεν είναι γκρίνια η έκθεση των απόψεών μας. Αν διαβάσεις πολύ προσεκτικά τα όσα έχω γράψει, θα διαπιστώσεις ότι μόνο γκρίνια δεν είναι. Και θα καταλάβεις ακόμα καλύτερα αυτά που γράφω, όταν βγουν τα αποτελέσματα. Εκτιμώ ότι στην πρώτη δεκάδα θα έχουμε έντεχνα τραγούδια, καθώς επίσης και μέλη με πολλούς φίλους εδώ στο musicheaven. Και όλα τα παραπάνω τα λέω όχι γιατί θίγομαι προσωπικά μιας και δεν συμμετέχω στον διαγωνισμό, αλλά, ως μέλος του musicheaven και ως ακροατής.

    Η προσπάθεια είναι πολύ καλή, αλλά, ελλείπεται σωστής οργάνωσης κατά την άποψή μου. Σε κάθε περίπτωση και ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα, επειδή όπως έλεγαν και οι πρόγονοίμας δεν υπάρχει κακό χωρίς καλό, θα έχουμε τ6ην ευκαιρία να ακούσουμε νέες συνθέσεις, φωνές και στίχους και μακάρι να υπάρξουν και συνεργασίες. Ειδικά για μένα που ψάχνω στίχους και φωνές είναι πολύ καλό το ότι μπορώ μέσα από το διαγωνισμό να δω αν υπάρχει κάτι το ενδιαφέρον.

    Φιλικά πάντα!


    The Official MySpace Page of Sakis Gouzonis

    International Award Winning Composer

    MySpace TOP Artist


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sakisgouzonis στις 14-04-2008 19:16 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sakisgouzonis στις 14-04-2008 19:17 ]






    Καταλαβαίνω τι λες,αλλά δεν νομίζω πως έχει βάση.

    Η εκτίμησή σου ότι στην πρώτη δεκάδα θα βγουν έντεχνα..
    δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό.
    Εξάλλου αν δεν κάνω λάθος η συγκεκριμένη κατηγορία έχει τις περισσότερες συμμετοχές.

    Όσο για τους φίλους,πως το εννοείς?
    Δηλαδή αν εσύ ψήφιζες,θα ψήφιζες τα τραγούδια των φίλων σου,κι ας μη σου άρεσαν?
    ή θα ψήφιζες τα τραγούδια που θα σε συγκινούσαν?

    υπάρχουν ελλείψεις στην οργάνωση?δεν το βλέπω,αλλά ακόμα κι αν υπάρχουν
    είναι δικαιολογημένο ,αφού η προσπάθεια είναι δύσκολη και γίνεται για πρώτη φορά!


    yioryis
    14.04.2008, 19:50
    Αγαπητέ sakisgouzonis όπως βλέπεις κι άλλοι (margo)συμφωνούν μαζί μου ότι άδικα γκρινιάζεις..Γίνεται μια όμορφη προσπάθεια και είναι πραγματικά όμορφη γιατί έχουν αποφευχθεί τα περισσότερα λάθη που συμβαίνουν συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις.
    Δεν ήθελα να σε προσβάλλω, αν το έκανα, έγινε άθελά μου. Σου ζητώ συγγνωμη.
    sakisgouzonis
    14.04.2008, 19:51

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 14-04-2008 στις 19:26 έγραψε...

    Καταλαβαίνω τι λες,αλλά δεν νομίζω πως έχει βάση.

    Η εκτίμησή σου ότι στην πρώτη δεκάδα θα βγουν έντεχνα..
    δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό.
    Εξάλλου αν δεν κάνω λάθος η συγκεκριμένη κατηγορία έχει τις περισσότερες συμμετοχές.

    Όσο για τους φίλους,πως το εννοείς?
    Δηλαδή αν εσύ ψήφιζες,θα ψήφιζες τα τραγούδια των φίλων σου,κι ας μη σου άρεσαν?
    ή θα ψήφιζες τα τραγούδια που θα σε συγκινούσαν?

    υπάρχουν ελλείψεις στην οργάνωση?δεν το βλέπω,αλλά ακόμα κι αν υπάρχουν
    είναι δικαιολογημένο ,αφού η προσπάθεια είναι δύσκολη και γίνεται για πρώτη φορά!





    Από ό,τι βλέπω στο Έντεχνο συνολικά είναι 45 συμμετοχές, στην Pop 30 συμμετοχές και στη Rock 25 συμμετοχές. Οπότε, ας μην λέμε βαρύγδουπες εκφράσεις του στυλ "οι περισσότερες συμμετοχές είναι στο έντεχνο". Ναι, είναι, αλλά, δεν υπάρχει τόοοσο μεγάλη διαφορά στην ποσότητα. Το γιατί εκτιμώ ότι τα έντεχνα έχουν σοβαρό προβάδισμα έναντι των άλλων το εξήγησα παραπάνω και δεν έχει να κάνει με την μικρή αριθμητική υπεροχή τους.

    Όσο για τους φίλους, επίσης το έχουμε ξανασυζητήσει. Ναι, υπάρχουν άτομα που θα ψηφίσουν τους φίλους τους ακόμα και αν δεν τους αρέσουν τα κομμάτια τους. Εγώ είμαι σχεδόν βέβαιος ( ας μην είμαι απόλυτος ) ότι ήδη το musicheaven έχει δεχτεί ψήφους κι ας έχουν περάσει μόλις 4-5 ώρες από την έναρξη της ψηφοφορίας!!! Πώς είναι δυνατόν κάποιος να έχει ακούσει 133 συμμετοχές και από αυτές να κατέληξε στις καλύτερες μέσα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα και μάλιστα να ξέρει τι βαθμό θα δώσει στην καθεμιά, αυτό ας μας το εξηγήσουν οι ίδιοι!!!

    Τέλος, δεν είπα ότι υπάρχουν ελλείψεις στην οργάνωση, είπα ότι υπάρχει έλλειψη σωστής οργάνωσης. Κατά την άποψή μου δεν έχει στηθεί επαγγελματικά και σωστά ο διαγωνισμός του musicheaven και εξήγησα παραπάνω γιατί το λέω αυτό. Ναι, είναι η πρώτη φορά και είναι λογικό να υπάρχουν πολλές αδυναμίες. Γι αυτό και γράφουμε ό,τι γράφουμε, έτσι ώστε μελλοντικά να έχουμε και στην Ελλάδα αξιοκρατικούς διαγωνισμούς, όπως έχουμε στο εξωτερικό. Έχουμε λάβει μέρος και εγώ και άλλοι Έλληνες συνάδελφοι σε διεθνείς διαγωνισμούς και ποτέ δεν έπεσε στην αντίληψή μας κάποια φωνή διαμαρτυρίας περί στημένου αποτελέσματος, κλπ.. Ενώ στην Ελλάδα, ακούμε συνέχεια φωνές διαμαρτυρίας. Γιατί άραγε; Μήπως τελικά όλα ξεκινούν από τους διοργανωτές και από το πόσο σωστά οργανώνουν έναν διαγωνισμό; Μήπως οι διαγωνισμοί της Ελλάδας δεν έχουν επαγγελματική οργάνωση; Μερικές ερωτήσεις για να σκεφτούμε περισσότερο κάποια πράγματα.



    Παράθεση:

    Το μέλος yioryis στις 14-04-2008 στις 19:50 έγραψε...

    Γίνεται μια όμορφη προσπάθεια και είναι πραγματικά όμορφη γιατί έχουν αποφευχθεί τα περισσότερα λάθη που συμβαίνουν συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις.
    Δεν ήθελα να σε προσβάλλω, αν το έκανα, έγινε άθελά μου. Σου ζητώ συγγνωμη.



    Μόνο που κατά την άποψή μου τα λάθη που έγιναν στον διαγωνισμό του musicheaven είναι περισσότερα από τα λάθη άλλων ελληνικών διαγωνισμών, πάντα όσον αφορά την οργάνωσή του.

    Η συγνώμη σου δεκτή. Δεν υπάρχει λόγος να προσβάλλει ο ένας τον άλλον. Ο καθένας λέει την άποψή του και αυτό είναι όλο.

    Official MySpace Music Page


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sakisgouzonis στις 16-09-2008 17:08 ]


    margo
    14.04.2008, 20:11
    Βάζεις το χέρι σου στη φωτιά αλλά στην πραγματικότητα δεν ξέρουμε
    ΟΥΤΕ αν θα βγουν περισσότερα έντεχνα
    ΟΥΤΕ αν κάποιοι έχουν ήδη ψηφίσει.

    Και αν ψήφιζε ο κάθε περαστικός επισκέπτης σίγουρα δεν θα καθόταν να ακούσει όλα τα κομμάτια,μπορεί να ψήφιζε για την πλάκα του το πρώτο τραγούδι που άκουγε και μην τον είδατε τον Παναή.
    Άσε που έτσι,θα ήταν πολύ πιο πιθανό να γίνουν οι ζαβολιές που επισημαίνεις.

    Πιστεύω ότι τα μέλη της κοινότητας θα ακούσουν με ενδιαφέρον και θα ψηφίσουν σοβαρά
    και όχι με βάση φιλίες κλπ.
    Αγαπάμε τη μουσική και αυτήν θέλουμε να αναδείξουμε.
    Προσωπικά δεν θα ψηφίσω κανένα τραγούδι αν δεν μου αρέσει
    ακόμα και αν τυχαίνει να γνωρίζω αυτούς που το έχουν στείλει.
    Και πιστεύω ότι το ίδιο θα κάνουν τα άλλα μέλη.

    tago
    14.04.2008, 20:22
    Ας είμαστε λίγο πιο συγκρατημένοι με τα προγνωστικά. Εγώ ας πούμε ψήφισα πέντε τραγούδια από τέσσερις κατηγορίες. Ασφαλώς αυτά που μου άρεσαν περισσότερο. Ωστόσο τα μέλη που θα ψηφίσουν είναι τόσα πολλά που θεωρώ πως είναι νωρίς για αντιπαραθέσεις τέτοιου είδους.
    sakisgouzonis
    14.04.2008, 20:32
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 14-04-2008 στις 20:11 έγραψε...

    Βάζεις το χέρι σου στη φωτιά αλλά στην πραγματικότητα δεν ξέρουμε
    ΟΥΤΕ αν θα βγουν περισσότερα έντεχνα
    ΟΥΤΕ αν κάποιοι έχουν ήδη ψηφίσει.



    Τα τραγούδια είναι αυτά, 133 στο σύνολο και δεν θα βγουν άλλα. Ο διαγωνισμός έχει κλείσει και δεν δέχεται νέες συμμετοχές.

    Όσο για το αν κάποιοι έχουν ήδη ψηφίσει, ο tago σου έδωσε την απάντηση:

    Παράθεση:

    Το μέλος tago στις 14-04-2008 στις 20:22 έγραψε...

    Εγώ ας πούμε ψήφισα πέντε τραγούδια από τέσσερις κατηγορίες.

    margo
    14.04.2008, 20:49
    Το ξέρω ότι έκλεισαν οι συμμετοχές..!
    Δεν καταλαβαίνω που κολλάει η απάντηση αυτή

    Όσο για τον tago που ψήφισε...με γεια του με χαρά του.
    Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα.
    Αφού άρχισε η ψηφοφορία δικαίωμά του είναι να ψηφίσει όποτε θέλει

    Τέλος πάντων,διαφωνώ και στα υπόλοιπα που έθεσες στο προηγούμενο ποστ
    αλλά σεβαστή η άποψή σου.Δε νομίζω ότι έχει νόημα να συνεχίσουμε.

    Χάνουμε το χρόνο μας τη στιγμή που θα μπορούσαμε να ακούμε τα τραγούδια
    jorge
    14.04.2008, 21:04
    Παράθεση:

    Το μέλος sakisgouzonis στις 14-04-2008 στις 19:51 έγραψε...


    Μόνο που κατά την άποψή μου τα λάθη που έγιναν στον διαγωνισμό του musicheaven είναι περισσότερα από τα λάθη άλλων ελληνικών διαγωνισμών, πάντα όσον αφορά την οργάνωσή του.


    Φαντάζομαι μιλάς για διαγωνισμούς με μέσο το Internet. Περιμένω λοιπόν κάποιο link από κάποιον διαγωνισμό που άφηνε επισκέπτες και μέλη να πατούν άπειρες φορές το κουμπί "Ψήφος", κάτι που κατά τη γνώμη σου είναι το πιο ...δίκαιο.

    Περιμένω links...
    jorge
    14.04.2008, 21:17
    Και κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω βρε Σάκη.

    Οι όροι είναι αναρτημένοι δύο (2) ολόκληρους μήνες. Τους βλέπεις και τους ξαναβλέπεις.

    ΤΩΡΑ, παραμονές της έναρξης της ψηφοφορίας, βρήκες να βγάλεις όλη αυτή τη χολή;

    Αφού είχες διακρίνει "όλα αυτά τα προβλήματα", γιατί δεν έλεγες τίποτα τόσο καιρό; Αφού σχεδόν κάθε μέρα online ήσουν.

    Γιατί περίμενες να μας τα σούρεις 1 μέρα πριν; Χμμμ... Ε;
    panos68
    14.04.2008, 21:33
    Χριστε μου τι κομμάατια ειναι αυτά?

    Ακουσα προς το παρόν ένα (τυχαίο) από κάθε κατηγορία και ειμαι κατενθουσιασμένος!!!

    Συγχαρητήρια σε όλους... μπράβο.

    Πάνος
    Astron
    14.04.2008, 22:07
    Συγχαρητήρια σε όλους τους διαγωνιζόμενους! Πραγματικά μου έχει κάνει εντύπωση η ποιότητα των τραγουδιών από ένα γρήγορο πέρασμα που τους έκανα σήμερα. Είναι πολύ δύσκολο να επιλέξει κανείς αγαπημένα τραγούδια. Σίγουρα χρειάζονται πάρα πολλές ώρες ακρόασης. Κάτι που με χαροποιεί πολύ βέβαια γιατί η διαδικασία της ακρόασης είναι πάρα πολύ ευχάριστη.

    Jorge, συγχαρητήρια, όλα λειτουργούν ά ψ ο γ α !
    Πάρα πολύ ωραίος και εύχρηστος ο player.

    Ειλικρινά δεν μπορώ να φανταστώ καλύτερο τρόπο για την οργάνωση του διαγωνισμού.
    Μικροβελτιώσεις εννοείται πώς πάντα μπορούν να γίνουν στο μέλλον, αλλά νομίζω ότι αυτή είναι η καλύτερη δυνατή πρεμιέρα μουσικού διαγωνισμού που θα μπορούσαμε να έχουμε εδώ στο MusicHeaven.

    Και πάλι μπράβο σε όλους!


    Υ.Γ. Μια πρόταση θα ήταν να γίνει κάπως πιο σαφές ότι έχει αρχίσει η ψηφοφορία. Απ' ό,τι κατάλαβα πολλοί περνάνε το μπανεράκι για ...διαφήμιση!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 14-04-2008 22:16 ]


    vouliakis
    14.04.2008, 23:28
    Καλή επιτυχία εύχομαι κι εγώ, παιδάκια.
    Υπάρχει πολύ καλό "υλικό" -και πολλή "ψυχή"- στις συμμετοχές, κι αυτό είναι που μετράει.
    Μπράβο σε όλους τους διαγωνιζόμενους!