ελληνική μουσική
    871 online   ·  210.853 μέλη
    venceremos
    06.04.2008, 13:19
    Θα ξερασω..! Τιτανικος;;;;;!!! Της ειπε τα παντα γι αυτον;;;!!!!! Ποια παντα??!! Ελα ρε paperino... Βαλτος εισαι??? Μη με ξενερωνεις ετσι.... Το ξεφτιλισαμε εντελως...! Συγγνωμη κιολας για τη λογοκρισια αλλα πού πηγε η φαντασια σου;! Βαλε και λιγη σαλτσα..
    Τιτανικος να πουμε.. Μπλιαχ!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : venceremos στις 06-04-2008 13:37 ]


    paperino
    06.04.2008, 15:38
    Μπλιάχ! Ακριβώς! Δεν μου αρέσει ο Τιτανικός! Όλες αυτές που τρέχουν πίσω από το Ντικάπριο επειδή έπαιξε τον.... τύπα που πνίγεται....Μου τη σπάει.... Αλλά αφού θες να βάλω και λίγη σάλτσα.... Αύριο θα κάτσω να γράψω!
    punkster
    06.04.2008, 17:50
    Συνεχιζω το στορρυ....


    Και εκει που ηταν για αλλη μια φορα ξαπλωμενη τσιτσιδη στο κρεβατι αγκαλια με ενα αρσενικο, μια σκεψη περασε απο το μικροσκοπικο, εως ανυπαρκτο εγκεφαλικο ιστο της: "Μηπως τελικα ειμαι πολυ τσουλα?"
    Καθισε σκεπτικη για καμποσα κλασματα του δευτερολεπτου, οσο δηλαδη αντεχε να σκεφτεται χωρις να παθει κραμπα στον εγκεφαλο.
    "Χα! Εννοειται πως οχι! Τι ηλιθια που ειμαι...", αναφωνησε χασκογελωντας και φορεσε το βρακι της αναποδα.

    Κατευθυνθηκε στην κουζινα, ανοιξε το ψυγειο και αρχισε να ψαχουλευει αναμεσα στα φαγητα. Αποφασισε οτι διψαγε και ηθελε να πιει γαλα.
    Επιασε στα χερια της το μπουκαλι, το εβγαλε απο την ειδικη θηκη για μπουκαλια στο ψυγειο, και εκλεισε την πορτα (του ψυγειου). Στην συνεχεια, εκανε μεταβολη 180 μοιρων και ακουμπησε το μπουκαλι με το γαλα πανω στο τραπεζι που ηταν ακριβως πισω της. Απλωσε το χερι της στο ντουλαπακι της κουζινας και εβγαλε ενα απλυτο ποτηρι. Ξεβιδωσε το καπακι του μπουκαλιου με το γαλα, εφερε το στομιο στην ακρη του ποτηριου με τροπο τετοιο ωστε μολις να ακουμπαει και εγειρε ελαφρα το χερι της. Μεσα απο το μπουκαλι ξεπηδησε ενα ολοκληρο μικρο-οικοσυστημα. Βλεποντας το ειδεχθες θεαμα, συσκεφτηκε: "Μπασταρδοι γενετιστες.... Εφτιαξαν και πρασινο γαλα....Που παει αυτη η κοινωνια?", λαλησε η αμυαλη κορασιδα και ηπιες μια γουλια.
    "Μμμ....Του βαλανε και γευσεις....Δεν ειναι ασχημο....Εχει και μικρα σβολακια.....Πρεπει να ειναι φρουτα του δασους....."
    venceremos
    10.04.2008, 20:50
    Γελασε μονη της με αυτό που ειχε γραψει, το διαβασε άλλη μια φορα στα βιαστικα για να διορθωσει ορθογραφικα λαθακια, όχι, καλο ηταν, ενταξει, ετοιμο! Μπηκε στο διαδικτυο και το ανεβασε ενθουσιασμενη! Ηθελε να είναι απο μια μερια για να δει τις φατσες τους! Καλα, τους ειχε ισοπεδωσει τους ηρωες, δηλαδη ποιους ηρωες, αυτοι ηταν αντιηρωες τωρα πια!!! Ετσι όμως ηταν, δεν της αρεσαν ποτε οι ηρωες. Οι αντιηρωες εχουν πιο πολλη πλακα. Ασε που είναι πιο αληθινοι, πιο απτοι. Εριξε μια ματια στο ρολοι και τιναχτηκε πανω. Γμτ, ειχε αργησει.. Θα την περιμενανε.. βγηκε απ το net, πηγε στο δωματιο της, αλλαξε μπλουζα, βουτηξε και το κινητο, και… κατευθυνθηκε προς την κουζινα. Ειχε μια διψα..! Ανοιξε το ντουλαπι με το δεξι της χερι, πηρε από μεσα ένα ποτηρι, του ριξε μια ενδελεχη ματια, ε, ειχε κατι αλατα στα γυαλινα τοιχωματα, ανοιξε με το αριστερο την πορτα του ψυγειου και εβγαλε από μεσα έναν χυμο με γευση φρουτα του δασους. Ξεπλυνε το ποτηρι για καλο και για κακο, ανοιξε το χυμο και γεμισε το ποτηρι. Στην υγεια μου! σκεφτηκε. Μετα από αυτό το διαλειμμα δροσιας σαν να ξυπνησε και ξαναμπηκε στους τρελους ρυθμους της για να προλαβει τη συναντηση.. Χυθηκε στους δρομους ξεμαλλιασμενη και εριξε μια τρεχαλα μεχρι το σταθμο. Ισα που προλαβε τον ηλεκτρικο τη στιγμη που κλειναν οι πορτες, ενταξει, θα προλαβαινε..! Εκει ξαναβρηκε την ανασα της κι αρχισε να χαζευει γυρω τον κοσμο.. Ο καθενας ηταν πραγματικα στον κοσμο του. Ολοι χωμενοι μες στους γιακαδες τους. Τις ζωες τους. Εριξε ένα γελακι μονη της. Ηταν και μια τυπισα που εμοιαζε με την ηρωιδα της.. Ξανθο ψευτικο μαλλι, κορμι μπαρμπι, γοβα στιλετο.. Στην φυλακη της. Βγηκε απ το τρενο και μηχανικα τα ποδια της την οδηγησαν χωρις να το καταλαβει στην γνωριμη πορτα. Χτυπησε το κουδουνι και πριν προλαβει να καταλαβει την πορτα να ανοιγει, τη βουτηξαν δυο μεγαλα τριχωτα χερια μεσα. Ηταν ο φιλος της ο Στελιος. Που σαι ρε μικρο, σε περιμεναμε.. Ξεκιναμε εμεις χωρις εσενα??! Ε ενταξει, βασικα ξεκινησαμε λιγο για να ζεσταθουμε μεχρι να ρθεις, αλλα συγκροτημα χωρις φωνη δεν είναι το δικο μας συγκροτημα!


    Παιδια χτυπηστε αλυυυυπητααααα!!!...

    paperino
    12.04.2008, 23:08
    Nα γράψω κάτι σχετικό ή όχι με αυτό του venceremos ;
    venceremos
    13.04.2008, 01:17
    Παιδια ο,τι θελετε. Εννοειται αυτο.. Απλα σαν να ησυχασε πολυ και ειπα να την κανω την τρελα μου.. Απο κει και περα δεν εχει σημασια, ο,τι θελετε, αλιμονο, αν ειναι να παρεξηγηθουμε κιολας...
    venceremos
    13.04.2008, 01:18
    Αν θες ξαναανατρεψε με οπως εγω την punkster, ουτως ή αλλως θα το ξανακανω Δεν διορθωνομαι
    Conspiratus
    13.04.2008, 02:02
    ...αφου ειπιε με μεγαλη ευχαριστηση(!!!) το μουχλιασμενο και γεματο μυκητες γαλα,το οποιο περασε για καινουργια γευση με κομματακια φρουτων του δασους,επεστρεψε στο δωματιο οπου κοιμοταν ο καλος της!καθοταν στην πορτα και τον χαζευε...αυτο δεν ηταν σαν τον σουβλατση τον Θρασιβουλα...οχι,δεν ειχε καμια σχεση με αυτον!αυτος ειχε πυροξανθα μαλια τα οποια ξεχινονταν πλουσια απο το καλλιγραμο κρανιο του...ειχε πλουσιες και μακρυες βλεφαριδες οι οποιες σου εδειναν οτι τα πρασινογαλαζα ματια του εμοιαζαν με φουρτουνιασμενη θαλασσα...ηταν φρεσκοξυρισμενος, και τα χειλια του εμοιαζαν με ροδακινο!

    Καθοταν στην πορτα και τον χαζευε...τον χαζευε...μεχρι που κοντεψε να χαζεψει και η ιδια...οχι οτι θα ηταν καιι πολυ δυσκολο κατι τετοιο...

    και τοτε...ντριιιιιιιινννν....ακουστηκε το ξυπνιτηρι και εκεινη πεταχτηκε σαν να της ειχαν βαλει γουοκμαν στα αυτια με την ενταση στο φουλ...

    "Κριμα" σκεφτηκε "...ηταν πολυ καλο ονειρο...και πηγε στην τουαλετα να πληνει τα δοντια της!
    Conspiratus
    13.04.2008, 02:04
    Παράθεση:

    Το μέλος paperino στις 06-04-2008 στις 15:38 έγραψε...

    Μπλιάχ! Ακριβώς! Δεν μου αρέσει ο Τιτανικός! Όλες αυτές που τρέχουν πίσω από το Ντικάπριο επειδή έπαιξε τον.... τύπα που πνίγεται....Μου τη σπάει....




    ...εεεε...punster...σε πηραν χαμπαρι!!!!
    paperino
    13.04.2008, 10:06
    Σύντομα............Έρχεται......Η.......Συνέχεια..........
    punkster
    13.04.2008, 12:57
    Παράθεση:

    Το μέλος venceremos στις 10-04-2008 στις 20:50 έγραψε...

    Γελασε μονη της με αυτό που ειχε γραψει, το διαβασε άλλη μια φορα στα βιαστικα για να διορθωσει ορθογραφικα λαθακια, όχι, καλο ηταν, ενταξει, ετοιμο! Μπηκε στο διαδικτυο και το ανεβασε ενθουσιασμενη! Ηθελε να είναι απο μια μερια για να δει τις φατσες τους! Καλα, τους ειχε ισοπεδωσει τους ηρωες, δηλαδη ποιους ηρωες, αυτοι ηταν αντιηρωες τωρα πια!!! Ετσι όμως ηταν, δεν της αρεσαν ποτε οι ηρωες. Οι αντιηρωες εχουν πιο πολλη πλακα. Ασε που είναι πιο αληθινοι, πιο απτοι. Εριξε μια ματια στο ρολοι και τιναχτηκε πανω. Γμτ, ειχε αργησει.. Θα την περιμενανε.. βγηκε απ το net, πηγε στο δωματιο της, αλλαξε μπλουζα, βουτηξε και το κινητο, και… κατευθυνθηκε προς την κουζινα. Ειχε μια διψα..! Ανοιξε το ντουλαπι με το δεξι της χερι, πηρε από μεσα ένα ποτηρι, του ριξε μια ενδελεχη ματια, ε, ειχε κατι αλατα στα γυαλινα τοιχωματα, ανοιξε με το αριστερο την πορτα του ψυγειου και εβγαλε από μεσα έναν χυμο με γευση φρουτα του δασους. Ξεπλυνε το ποτηρι για καλο και για κακο, ανοιξε το χυμο και γεμισε το ποτηρι. Στην υγεια μου! σκεφτηκε. Μετα από αυτό το διαλειμμα δροσιας σαν να ξυπνησε και ξαναμπηκε στους τρελους ρυθμους της για να προλαβει τη συναντηση.. Χυθηκε στους δρομους ξεμαλλιασμενη και εριξε μια τρεχαλα μεχρι το σταθμο. Ισα που προλαβε τον ηλεκτρικο τη στιγμη που κλειναν οι πορτες, ενταξει, θα προλαβαινε..! Εκει ξαναβρηκε την ανασα της κι αρχισε να χαζευει γυρω τον κοσμο.. Ο καθενας ηταν πραγματικα στον κοσμο του. Ολοι χωμενοι μες στους γιακαδες τους. Τις ζωες τους. Εριξε ένα γελακι μονη της. Ηταν και μια τυπισα που εμοιαζε με την ηρωιδα της.. Ξανθο ψευτικο μαλλι, κορμι μπαρμπι, γοβα στιλετο.. Στην φυλακη της. Βγηκε απ το τρενο και μηχανικα τα ποδια της την οδηγησαν χωρις να το καταλαβει στην γνωριμη πορτα. Χτυπησε το κουδουνι και πριν προλαβει να καταλαβει την πορτα να ανοιγει, τη βουτηξαν δυο μεγαλα τριχωτα χερια μεσα. Ηταν ο φιλος της ο Στελιος. Που σαι ρε μικρο, σε περιμεναμε.. Ξεκιναμε εμεις χωρις εσενα??! Ε ενταξει, βασικα ξεκινησαμε λιγο για να ζεσταθουμε μεχρι να ρθεις, αλλα συγκροτημα χωρις φωνη δεν είναι το δικο μας συγκροτημα!


    Παιδια χτυπηστε αλυυυυπητααααα!!!...




    Οχ!!! Αυτη ειμαι εγω!!!!


    Ιδιοφυες συγγραφικο εφευρημα!!!!
    Απλα τελειο!!!
    Χειροκροτω!!!!!



    "Σε σας μιλω που πια δεν εχετε αυτια, δεν εχετε ουτε ματια,
    σε σας μιλω που δεν εχετε εγκεφαλο και γινεστε κομματια,
    τσατιζομαι και θα σας ριξω ολους πιο βαθια μες στο ψυγειο,
    να κρεμεστε μαζι με τα κρεατικα μες στο παντοπωλειο"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 13-04-2008 12:58 ]


    punkster
    13.04.2008, 13:21
    .........Καθως κοιταζονταν στον καθρεφτη του μπανιου, πλενοντας τα λιγδιασμενα δοντια της, κατι ασυνηθηστο τραβηξε την προσοχη της. Στην αντανακλαση του καθρεφτη εβλεπε την εικονα ενος σαπιου τραπεζιτη.
    Πλησιασε στον καθρεφτη για να κοιταξει καλυτερα. Για μια στιγμη νομισε οτι ειδε κατι. Προσπαθησε να εστιασει το βλεμμα της πανω στο κενο.
    Πραγματι, μεσα στην τρυπα του σαπιου δοντιου της κρυβονταν ενας ολοκληρος μικροκοσμος μυστηριου!
    ........Δεν μπορουσε να πιστεψει στα ματια της. Την ειχαν προδοσει αλλωστε τοσες φορες....
    Κι ομως, αυτη τη φορα ηταν αληθεια!
    Ηταν πραγματι απιστευτο, ενα παραδοξο της βιολογιας: μεσα στην τρυπα του σαπιου δοντιου της, ακριβως στο κεντρο, περιτριγυρισμενο απο εναν δακτυλιο απαισιας τεριδονας, εβλεπε το συμπαν.

    Ειχε ανακαλυψει την πυλη του χωροχρονου.




    "Σε σας μιλω που πια δεν εχετε αυτια, δεν εχετε ουτε ματια,
    σε σας μιλω που δεν εχετε εγκεφαλο και γινεστε κομματια,
    τσατιζομαι και θα σας ριξω ολους πιο βαθια μες στο ψυγειο,
    να κρεμεστε μαζι με τα κρεατικα μες στο παντοπωλειο"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 13-04-2008 13:24 ]


    paperino
    16.04.2008, 22:32
    ....Ούρλιαξε και έβγαλε το δόντι της , τα πλασματάκια βγήκαν έξω και τη σκυλόβρησαν και αυτή πήρε ένα βάζο με μαρμελάδα και τα έβαλε μέσα....(Συνεχίζω αύριο με περιμένει ένα μάτς να δω.....)

    venceremos
    19.04.2008, 14:16
    Paperino δεν εισαι ενταξει, ολο ταζεις ταζεις και ξεχνιεσαι μετα.. Τεσπα!


    .. Χα, σκεφτηκε, θα το φυλαξω εδω το δοντακι και θα παρακολουθω μερα με τη μερα την αποσυνθεση του. Να δουμε τι θα γινει και με την τρυπα-πυλη του χωροχρονου..! Δεν νιωθω ακομα ετοιμη να την εξερευνησω, εχω τοσα κενα στα μαθηματικα και στη φυσικη... Αυτο ακριβως θα κανω.. Θα στρωθω να καλυψω τα κενα μου και μετα θα επισκεφτω την εθνικη βιβλιοθηκη και θα κανω βουτια στον κοσμο της γνωσης. Και οταν νιωσω οτι εχω καποια βασικα οπλα, τοτε μπορει και να το κανω το βημα προς το αγνωστο. Οχι ακομα ομως, δεν ειμαι ετοιμη. Θα περιμενω.. Ο χρονος θα δειξει.. Ετσι κι αλλιως ολο αυτο μπορει να ειναι μια απατη, μια ψευδαισθηση παλι των ματιων μου. (Μα παλι καπνιζει ο διπλα μαριχουανα και εχουμε ντουμανιασει εδω μεσα;;)
    paperino
    19.04.2008, 15:45
    Έτυχαν δουλειές! Δεν πρόλαβα να γράψω......Θα συνεχίσω ΜΑΛΛΟΝ αύριο!
    marakiasteraki
    20.04.2008, 12:55
    Έπειτα από αυτό, πήγε να ντυθεί για να φύγει στην αγορά να ψωνίσει νέα εσώρουχα σε περίπτωση που της τύχαινε πάλι κάτι καλό να ήταν θεά….
    Στον δρόμο για την αγορά, συνάντησε τον πρώτο της εραστή….
    Γυμνασμένος, μελαμψός με λίγες κυλίδες καυτού ιδρώτα που καθώς έπεφταν επάνω στο κορμί του οδηγούσαν το βλέμμα της στο πολυπόθητο σημείο….
    Χωρίς να το σκεφτεί πολύ του ζήτησε να πάνε κάπου να θυμηθούνε τα παλιά….

    tzelaki
    20.04.2008, 13:55
    Εκεινος της εγνεψε καταφατικα…
    Την επιασε από την μεση και την οδηγησε προς το αυτοκινητο του….
    Της ανοιξε την πορτα και κατευθυνθηκε προς τη δικη του μερια ( του οδηγου)
    Την ωρα που παει να βαλει μπρος για να φυγουν ανακαλυπτει πως εκεινη ακομα προσπαθει να μπει στο αμαξι!!! (Ηταν κοντη βλεπετε!!!!)
    Κατεβαινει, την παιρνει αγκαλια και την βαζει μεσα….
    Μια αστραπιαια σκεψη του παρελθοντος περασε για λιγο από τη μακροχρονη μνημη του εγκεφαλου του…..
    Ηθελε τοσο πολύ να την κανει δικη του….
    Να νιωσει ξανα τα στηθια της να ανανταριαζουν σαν δερμα κοτοπουλου επανω στα χειλη του….
    Όμως όχι!!!Κουνησε το κεφαλι του σα σκυλι που τιναζει τη γουνα του από τα νερα….Δεν ηταν σωστο.Θα φαινοταν λιγουρης μπροστα στην ιδια κοπελα που καποτε φαινοταν ολοκληρο το συμπαν….
    Με τοσους συνειρμους δεν καταλαβε για ποτε κιολας πλησιασανε την παραλια….
    Κατεβηκε, κατεβασε την κοπελα κι εκανε για να φυγει. Να κανει μια βουτια να συνελθει….
    Πριν ακομη βγαλει βημα, η κοπελα τον ειχε τραβηξει από το χερι και τον ειχε σουρει στην καυτη αμμο που ταιριαζε απολυτα με τις διαθεσεις τους….
    ‘ποσος καιρος’ του ψιθυρισε στο αυτι και αφησε με χαρη αλυτο το επανω μερος από το μπικινι της….
    Εκεινος σαστισε….Ηταν τοσο ομορφα, τοσο σμιλεμενα….Σαν την τριανταφυλλια που ποτιζε στο εξωχικο του!!!!!!!!
    Ενώ οσο κατηφοριζε στο κορμι της εισεπνεε μια ευωδια λεβαντας….
    Δεν εχασε καιρο….Την γευτηκε σαν απειρο μαθητουδι….
    Μεχρι τη στιγμη που ενας γλαρος που περνουσε από πανω του πεταξε μια κουτσουλια στο δεξι του κ…μερι!!!!
    Η κοπελα γελασε κοφτα και του ειπε με λαγνο υφος ‘γουρι!’
    Όμως αυτος δεν ακουσε!!!Τον πηρε με κακο ματι!!!
    Πηγε κι εβγαλε από το αμαξι το ψαροτουφεκο και εψαξε τον γλαρο που τον κουτσουλησε για να τον αποτελειωσει ως αντιτιμο για το ρεζιλικι που του εκανε….!!!!

    venceremos
    20.04.2008, 15:41
    ΧΑ ΧΑ ΧΑ! Δεν μπορω να πω τιποτα περισσοτερο εκτος απο το οτι ειμαστε ομαδικως γελοιοι! Αν υπηρχε βραβειο γελοιοτητας το team το ειχε σιγουρο! Πως γινεται οποιο αρσενικο συναντα ρε παιδια να τον απαυτωνει..;;; Τς τς τς, τσιπα δεν εχετε πανω σας..!
    marakiasteraki
    21.04.2008, 20:56
    ....Σε χαλάει....;;;
    venceremos
    22.04.2008, 12:22
    ??? Πιο ακριβως? Καρφακι δεν μου καιγεται, εγω ενα τοπικ ανοιξα εντελως στο χαλαρο, απο κει και περα δεν το ελεγχω ουτε την τροπη που παιρνει ουτε θελω κιολας.. Το σχολιο δεν ηταν κακοβουλο παντως. Αν καταλαβες δεν βγαζω τον εαυτο μου απεξω και δε θελω και πολυ να κυλησω!