ελληνική μουσική
    420 online   ·  210.859 μέλη

    Μαύρη Λίστα τραγουδιστών!

    mousikofilh
    24.09.2006, 23:08
    Αίσχος,διαμαρτύρομαι...
    sentoni
    24.09.2006, 23:17
    συνέχισε τα πηγαίνεις περίφημα
    mousikofilh
    24.09.2006, 23:20
    έτσι...έτσι...
    poison_girl
    25.09.2006, 01:33
    θελξη??????
    rompa
    25.09.2006, 16:08
    Ξανθιώτης
    και ο κύριος που έλεγε το "πόσο μου λείπει η ζεστή αγκαλιά σου..." και εξαφανίστηκε σε μία νύχτα...Βολάνη δεν τον είπαμε???Και που είναι τώρα?
    Επιτυχίες της μίας σεζόν
    sentoni
    25.09.2006, 18:05
    . . . καλέ ερμηνεύει τα τραγούδια του στο Μέγαρο κάθε βράδυ . . . ρώτα κι εμάς !
    poison_girl
    25.09.2006, 22:13
    Μεγαρο????μα πως επεσε τοσο χαμηλα???τσκ τσκ τσκ
    NazeLee
    27.09.2006, 19:53
    Ποιά είναι η Θέλξη??
    Ποιός είναι ο Ξανθιώτης??
    Ποιός είναι ο Βολάνης??

    Μα που ζώ???!!
    sea_like_eyes
    28.09.2006, 00:22
    Ποιά είναι η Θέλξη??
    Ποιός είναι ο Ξανθιώτης??
    Ποιός είναι ο Βολάνης??

    Μα που ζώ???!!

    ...Αν δεν κανεις πλακα..χμμ..μαλλον στον ΑΡΗ..μπορω να ερθω κι εγω..σε παρακαλω..
    maspa
    28.09.2006, 00:37
    Το μέλος sea_like_eyes στις 28-09-2006 στις 00:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ποιά είναι η Θέλξη??
    Ποιός είναι ο Ξανθιώτης??
    Ποιός είναι ο Βολάνης??

    Μα που ζώ???!!

    ...Αν δεν κανεις πλακα..χμμ..μαλλον στον ΑΡΗ..μπορω να ερθω κι εγω..σε παρακαλω..






    monkeyface
    01.10.2006, 13:36
    Δεν αντέχω με τίποτα όλους τους υποτιθέμενους τραγουδιστές...
    π.χ. Βέρα Λάμπρου, Στέλλα Μπεζεντάκου, Έλενα Βέντη και όλους σ' αυτό το "είδος"
    Όλοι οι άλλοι που δεν αρέσουν προσωπικά σε μένα είναι τουλάχιστον υποφερτοί... !!!
    __ilias__
    02.10.2006, 15:55
    Φλωρινιώτης... Ελεεινός...
    oStelios
    16.10.2006, 01:00
    Μαύρη λίστα:::
    Είμαι καινούργιος και αυτό το τοπικ με εξίταρε!
    Με βάση τα προσωπικά μου κριτήρια ιδού μερικά ονόματα, από όλα τα...περιβόλια του ελληνικού τραγουδιού ¨-"έντεχνα", λαϊκά, ποπ, κλπ.

    Τσαλιγοπούλου, Μακεδόνας, Κότσιρας, Βανδή, Κοκκίνου, Πετρέλης, Πρωτοψάλτη, Θηβαίος, Κραουνάκης, Νικολακοπούλου, Ανδρέου, Δεληβοριάς, Πασχαλίδης, Λουδοβίκος, Θάνος Μικρούτσικος και λοιπή οικογένεια, Μίκρο, Πασπαλά, Ρέμος.

    Sorry αν ξέχασα μερικούς.

    Ερώτημα: Τι κοινό έχουν οι πιο πάνω???
    Astron
    16.10.2006, 01:04
    Παράθεση:

    Το μέλος oStelios στις 16-10-2006 στις 01:00 έγραψε...
    Ερώτημα: Τι κοινό έχουν οι πιο πάνω???



    Το κοινό τους είναι ότι τους έγραψες μάλλον σε λάθος topic...
    heartbreak-kid
    16.10.2006, 01:12
    Παράθεση:

    Το μέλος oStelios στις 16-10-2006 στις 01:00 έγραψε...

    Μαύρη λίστα:::
    Είμαι καινούργιος και αυτό το τοπικ με εξίταρε!
    Με βάση τα προσωπικά μου κριτήρια ιδού μερικά ονόματα, από όλα τα...περιβόλια του ελληνικού τραγουδιού ¨-"έντεχνα", λαϊκά, ποπ, κλπ.

    Τσαλιγοπούλου, Μακεδόνας, Κότσιρας, Βανδή, Κοκκίνου, Πετρέλης, Πρωτοψάλτη, Θηβαίος, Κραουνάκης, Νικολακοπούλου, Ανδρέου, Δεληβοριάς, Πασχαλίδης, Λουδοβίκος, Θάνος Μικρούτσικος και λοιπή οικογένεια, Μίκρο, Πασπαλά, Ρέμος.

    Sorry αν ξέχασα μερικούς.

    Ερώτημα: Τι κοινό έχουν οι πιο πάνω???


    Το μέλος Astron στις 16-10-2006 στις 01:04 έγραψε...

    Το κοινό τους είναι ότι τους έγραψες μάλλον σε λάθος topic...


    εκτός κι αν τους έχη όντως σε μαύρη λίστα αυτούς και του αρέσουν οι πιο πάνω...
    sea_like_eyes
    16.10.2006, 01:20
    μολις καποιος κρινει αρνητικα το εντεχνο.......στο καρφιιιιιιιιιιι!!!!!
    beth
    16.10.2006, 11:28
    him, gradle of filth, korn και για να μην μακρυγορω... ολα απο hard core kai nu metal
    CasillasF
    16.10.2006, 12:05
    Βέρα Λάμπρου!!!
    όνομα και πράγμα!
    χαχαχα...
    μα κάλα.. αυτή η "κοπέλα" δεν έχει ούτε ίχνος αξιοπρέπειας πάνω της?!!
    δεν το καταλαμβαίνει οτι γίνεται ρεζίλι...
    Έλεος...
    Βγάζει ο κάθε άσχετος cd...
    Που θα πάμε?
    oStelios
    16.10.2006, 23:17
    Μαύρη λίστα

    ...η συνέχεια:

    Τσακνής, Μαχαιρίτσας, Πέτα, Μπάμπαλη, Ασλανίδου, ο Ακατανόμαστος από το '85 και μετά.

    Στη δική μου μαύρη λίστα δεν έχουν θέση οι εντερντεϊνερς, κυρίως αν είναι ταλαντούχοι και κάνουν καλά τη δουλειά τους. Άσε που πολλοί είναι πιο... έντεχνοι από τους δήθεν έντεχνους και... καλά ποιοτικούς. Η μεγάλη παραμυθα της σοβαρής καλλιτεχνίας είναι για αφελείς που τσιμπάνε.

    Αυτός που νομίζει ότι μπορεί να σε εκπολιτίσει... γιατί σε θεωρεί απολίτιστο, επειδή ακούς λόγου χάριν Ρουβά ή Μαντόνα, είναι δημόσιος κίνδυνος!
    Τα πιο ατάλαντα άτομα έχουν συνήθως αυτό το σύνδρομο. Μαύρο λοιπόν!

    ISOBITHS
    17.10.2006, 01:06
    Ο Πανταζής είναι διασκεδαστής. Σαχλοτράγουδα ως επί το πλείστον αλλά και κάποια καλά τραγούδια. Δεν είναι φωνάρα αλλά όχι και παράφωνος σίγουρα.

    Η Άντζελα Δημητρίου κάποτε είχε και φωνή και είπε και κάποια λαϊκά που θα μείνουν στην ιστορία. Τώρα το ότι έγινε μπάζο και απλά και μόνο που την αναφέρουν είναι για να την κοροϊδέψουν μόνο αυτή φταίει.

    Η Νατάσσα Θεοδωρίδου-και απορώ με την μουσική σας ικανότητα-είναι σπουδαία τραγουδίστρια. Ειλικρινά αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καμιά ΚΑΘΑΡΑ ΛΑΙΚΗ-και το τονίζω για να μην μου πείτε για τις εξαιρετικές ΕΝΤΕΧΝΕΣ ΛΑΙΚΕΣ γυναικείες φωνές που έχουμε-που να μπορεί να συγκριθεί. Είναι πραγματικά μια τραγουδίστρια που αν έπαιρνε τα τραγούδια της λίγοπιο σοβαρά θα είναι κάποτε ότι αποτελεί η Μπέλου σήμερα,σχολή. Μπάσα στέρεα φωνή με άρτια εκπαιδευμένη τεχνικά, εξαιρετική λαϊκή χροιά. Σου δίνει την εντύπωσει ότι έκανε χρόνια μελέτη στη λαΙκή μουσική γιατί κατέχει γυρίσματα βυζαντινής και παραδοσιακής μουσικής. Δεν είναι τυχαίο που ο Χατζηγιάννης της έγραψε, είναι δεδομένο ότι δεν μπορείς να είσαι οποιοσδήποτε για να σε αναγνωρίζει ένας τόσο αυστηρός κριτής.

    Η Καίτη Γαρμπή ζωντανά παρατονεί, έχει πολύ περιορισμένη έκταση φωνητικά και όχι πολλές δυνατότητες. Με τόσα χρόνια πείρας το ότι φαλτσάρει απίστευτα ζωντανά μόνο στο ότι δεν είναι και φωνάρα δικαιολογείται. Από το cd όμως μια χαρά ακούγεται, ωραία λαϊκή χροιά αλλά μια τέτοια διαχρονική πορεία δε νομίζω να την δικαιούνταν. Είναι πολύ καλός χαρακτήρας όμως κι αυτό μετρά.

    Η Δέσποινα Βανδή δεν είναι φωνάρα αλλά μπορεί να σταθεί. Σίγουρα αν σκεφτεί κανείς τι φωνές υπάρχουν εκεί έξω-απλά δείτε μερικές πολύ καλές φωνές που πέρασαν από ριάλιτι-δεν της άξιζε να φτάσει να γίνει μια από τις τοπ τραγουδίστριες.Όμως ποιος είπε ότι στο σύγχρονο τραγούδι με μια Μαντόνα στην κορυφή βασίλισσες είναι αυτές που έχουν ταλέντο. Βέβαια η Βανδή έχει δυνατότητες, Ζωντανά βελτιώθηκε σημαντικά τα τελευταία 3 χρόνια-ήταν απαράδεκτη-γιατί επιτέλους τραγουδά στην κλίμακά της και επίσης έμαθα ότι άλλαξε μέθοδο και πλέον χρησιμοποιεί πάντα το διάφραγμα. Ως αποτέλεσμα η αδύναμη λεπτή φωνούλα της απέκτησε όγκο και δύναμη.

    Η Βίσση το ξέρουμε όλοι ότι είναι ταλέντο από αυτά που υπάρχουν 1 στα 1000. Σπουδαία φωνή, κοπέλα με άστρο. Κρίμα που θα παρατήσει το τραγούδι κάποτε χωρίς να έχει προσφέρει τίποτε το ουσιαστικό σε αυτό. Κακά τα ψέματα σε 20 χρόνια το μ'ονο που θα έχουμε να θυμόμαστε από το τραγούδι είναι η ίδια η μουσική. Ούτε οι εικόνες ούτε οι φώτος. Και η Βίσση μπορούσε να γράψει ιστορία όμως δεν το'κανε για το εύκολο και γρήγορο κέρδος...