ελληνική μουσική
407 online   ·  209.053 μέλη

Διεθνές Φεστιβάλ Κρουστών στην Άρτα

fantasma
Φθασμένος
Chat
12.06.2008, 09:29

7ήμερο Διεθνές Φεστιβάλ Κρουστών «κρουστοπανήγυρις» που διοργανώνεται από 25 έως 31 Ιουλίου στο Κομμένο Άρτας (ποταμός Άραχθος) με καλλιτεχνικό διευθυντή τον γνωστό κρουστό Νίκο Τουλιάτο.
Είναι ήδη γνωστό ότι τo διεθνές φεστιβάλ κρουστών του Νίκου Τουλιάτου ξεκίνησε την πορεία του πριν πολλά χρόνια με αποκορύφωμα το 10ήμερο φεστιβάλ στο θέατρο Πέτρας το 2003.

Παγκόσμια ονόματα από τον μουσικό χώρο των κρουστών θα παίξουν και θα διδάξουν φέτος το καλοκαίρι επί ένα επταήμερο (25-31 Ιουλίου) στην «κρουστοπανήγυρι», την διεθνή εκπαιδευτική κατασκήνωση κρουστών που διοργανώνεται στο Κομμένο Άρτας, δίπλα στον ποταμό Άραχθο, υπό την καλλιτεχνική διεύθυνση του Νίκου Τουλιάτου.
Σε εκπαιδευτικό χωριό κρουστών μετατρέπεται το Κομμένο Άρτας για 7 ημέρες φέτος το καλοκαίρι, αφού η διεθνής αυτή γιορτή των κρουστών θα απλωθεί σε διαφορετικούς χώρους του χωριού και της γύρω περιοχής από την πλατεία του χωριού, την κατασκήνωση, μέχρι το δέλτα του ποταμού Άραχθου με συναυλίες, μαθήματα, σεμινάρια, ημερίδες, εργαστήρια, εκθέσεις, συναντήσεις, jam sessions, δρώμενα κλπ.

Ο πρόεδρος της ιστορικής κοινότητας του ΚΟΜΜΕΝΟΥ και το κοινοτικό συμβούλιο πήραν την απόφαση, στα πλαίσια της πολιτιστικής πολιτικής της κοινότητας, να φιλοξενήσουν και να θεσμοθετήσουν μια ιδιαίτερη και μοναδική διεθνή γιορτή, το ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΡΟΥΣΤΩΝ Κρουστοπανύγυρις, ανοίγοντας δρόμους στη τέχνη και τον πολιτισμό στο χωριό τους, αλλά και σε όλη την Ελλάδα, με την εθελοντική συμμετοχή όλων των κατοίκων στο στήσιμο και οργάνωση της γιορτής.
Θα συναντηθούν μουσικοί κρουστών από διαφορετικά είδη μουσικής, θα διδάξουν στους συμμετέχοντες-κατασκηνωτές, θα παίξουν μαζί τους, θα γνωριστούν, θα ανταλλάξουν απόψεις, θα μοιραστούν εμπειρίες και δράσεις, θα δημιουργήσουν, θα ανοίξουν νέους δρόμους.
Μια βδομάδα πολιτιστικού εκπαιδευτικού τουρισμού με εκδρομές, με παράλληλες δράσεις και ουσιαστική επικοινωνία.
Μια κατασκήνωση γεμάτη ήχους και ρυθμούς, γεμάτη μουσική από όλο τον κόσμο.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η μέρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - 25 Ιουλίου

ΠΟΤΑΜΙ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΚΡΟΥΣΤΩΝ

10:00 - 11:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ - Αφρικάνικα κρουστά
11:00 - 12:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΙΝΤΙΡΑΚΗΣ - ελληνικά παραδοσιακά κρουστά
11:00 - 12:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ - ντράμς
12:00 - 13:30 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ - ελεύθερος αυτοσχεδιασμός στα ντράμς
12:00 - 14:00 ENRIQUE BU PASCUAL - congas, τυμπάλες (μόνο για μια ημέρα)

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:00 ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ - ρυθμολογία
18:00 - 19:00 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ & SIMONE MONGELLI - εναλλακτικά κρουστά
17:00 - 20:30 ΑΘΗΝΑ ΠΑΠΠΑ - λόγος, ρυθμός, ήχος στο θέατρο
19:00 - 20:00 GUNTER BABY SOMMER - εναλλακτικά ντράμς
20:00 - 21:00 ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΡΙΣΗΣ - σεμινάριο για ταμπούρο

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ

11:00 - 12:30

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

19:00 - 21:30 ΠΡΟΒΑ ΗΧΟΥ - CUBANITOS

ΑΠΟΘΗΚΗ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ, ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΧΟΡΟΥ

10:30 - 13:00 ΘOΔ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ - χρήση ρυθμών και κρουστών στην αρχαία Ελληνική τραγωδία
12:30 - 14:00

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:30 ΑΝΝΑ ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΥ - αφρικάνικος χορός
19:15 - 20:45 SIMONE MONGELLI - ARMANDO ILLARIO μουσική και χορός Κάτω Ιταλίας
21:15 - 22:30

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ, ΔΡΩΜΕΝΑ, ΕΚΘΕΣΕΙΣ, ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ

11:00 - 01:00 ΕΚΘΕΣΕΙΣ CD, ΒΙΒΛΙΑ, ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ, ΜΕΘΟΔΟΙ, DVD, ΟΡΓΑΝΑ, ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ, κ.α
23:00 - 24:30 συναυλία αφροκουβανέζικης μουσικής και χορού με το συγκρότημα από την Κούβα CUBANITOS

2η μέρα ΣΑΒΒΑΤΟ - 26 Ιουλίου

ΠΟΤΑΜΙ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΚΡΟΥΣΤΩΝ

11:00 - 12:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ - Αφρικάνικα κρουστά
12:00 - 13:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΙΝΤΙΡΑΚΗΣ - ελληνικά παραδοσιακά κρουστά
12:00 - 13:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ - ντράμς
13:00 - 14:00 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ - ελεύθερος αυτοσχεδιασμός στα ντράμς

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:00 ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ - Ρυθμολογία
18:00 - 19:00 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ - SIMONE MONGELLI - εναλλακτικά κρουστά
17:00 - 20:30 ΑΘΗΝΑ ΠΑΠΠΑ - λόγος, ρυθμός, ήχος στο θέατρο
19:00 - 20:00 GUNTER BABY SOMMER - εναλλακτικά ντράμς
20:00 - 21:00 ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΡΙΣΗΣ - σεμινάριο για ταμπούρο

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ

10:00 - 11:00
13:00 - 14:00 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΜΑΛΗ - από τον πηλό στη μουσική
12:00 - 13:00

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

19:00 - 21:30 - ΠΡΟΒΑ ΗΧΟΥ - NUKLEUS

ΑΠΟΘΗΚΗ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ, ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΧΟΡΟΥ

10:30 - 12:00 ΘOΔ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ - χρήση ρυθμών και κρουστών στην αρχαία Ελληνική τραγωδία
12:30 - 14:30

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:30 ΑΝΝΑ ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΥ - αφρικάνικος χορός
19:15 - 20:45 SIMONE MONGELLI - ARMANDO ILLARIO μουσική και χορός Κάτω Ιταλίας
21:15 - 22:30 ΘΑΝΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ - κλακέτες

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ, ΔΡΩΜΕΝΑ, ΕΚΘΕΣΕΙΣ

11:00 - 01:00 ΕΚΘΕΣΕΙΣ CD, ΒΙΒΛΙΑ, ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ, ΜΕΘΟΔΟΙ, DVD, ΟΡΓΑΝΑ, ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ, κ.α.
23:00 - 24:30 Συναυλία του τρίο σύγχρονης Jazz NUKLEUS που αποτελείται από τρεις από τους σημαντικότερους εκπροσώπους της μουσικής Jazz στην Ελλάδα.
Γιάννης Σταυρόπουλος ντράμς - Περικλής Τριβόλης μπάσο - Σάμι Αμίρι πιάνο

14:30 - 16:30 ΔΙΑΛΕΞΗ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΓΕΩΡΓΟΚΩΣΤΑ ΜΕ ΘΕΜΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΚΡΟΥΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΤΡΑΜΕΡΣ

3η μέρα ΚΥΡΙΑΚΗ - 27 Ιουλίου

ΠΟΤΑΜΙ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΚΡΟΥΣΤΩΝ

11:00 - 12:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ - Αφρικάνικα κρουστά
12:00 - 13:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΙΝΤΙΡΑΚΗΣ - ελληνικά παραδοσιακά κρουστά
12:00 - 13:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ - ντράμς
13:00 - 14:00 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ - ελεύθερος αυτοσχεδιασμός στα ντράμς

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:00 ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ - Ρυθμολογία
17:00 - 20:30 ΑΘΗΝΑ ΠΑΠΠΑ - λόγος, ρυθμός, ήχος στο θέατρο
18:00 - 19:00 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ - SIMONE MONGELLI - εναλλακτικά κρουστά
19:00 - 20:00 GUNTER BABY SOMMER - εναλλακτικά ντράμς
20:00 - 21:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΑΣΟΛΗΣ - Djembe
20:00 - 21:00 ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΡΙΣΗΣ - σεμινάριο για ταμπούρο

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ

10:00 - 11:00
11:00 - 12:00 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΜΑΛΗ - από τον πηλό στη μουσική
12:30 - 14:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ - κατασκευή Αφρικάνικων κρουστών DUDUN - Επισκευή Djembe (μόνο για μια ημέρα)

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

19:00 - 21:30 - ΠΡΟΒΑ ΗΧΟΥ - STOYAN YANKOULOV, ELITSA TODOROVA

ΑΠΟΘΗΚΗ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ, ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΧΟΡΟΥ

10:30 - 12:30 ΘOΔ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ - χρήση ρυθμών και κρουστών στην αρχαία Ελληνική τραγωδία
12:30 - 14:30

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:30 ΑΝΝΑ ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΥ - αφρικάνικος χορός
19:15 - 20:45 SIMONE MONGELLI - ARMANDO ILLARIO μουσική και χορός Κάτω Ιταλίας
21:00 - 22:30 ΘΑΝΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ - κλακέτες

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ, ΔΡΩΜΕΝΑ, ΕΚΘΕΣΕΙΣ

11:00 - 01:00 ΕΚΘΕΣΕΙΣ CD, ΒΙΒΛΙΑ, ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ, ΜΕΘΟΔΟΙ, DVD, ΟΡΓΑΝΑ, ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ, κ.α.
23:00 - 24:30 συναυλία του παγκόσμιου φήμης ντουέτου από τη Βουλγαρία
STOYAN YANKOULOV - ELITSA TODOROVA φωνή, κρουστά
(το ντουέτο που εκπροσώπησε τη Βουλγαρία στη EUROVISION)
Συμμετέχει ο Νίκος Τουλιάτος

4η μέρα ΔΕΥΤΕΡΑ - 28 Ιουλίου

ΠΟΤΑΜΙ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΚΡΟΥΣΤΩΝ

11:00 - 12:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ - Αφρικάνικα κρουστά
12:00 - 13:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΙΝΤΙΡΑΚΗΣ - ελληνικά παραδοσιακά κρουστά
12:00 - 13:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ - ντράμς
13:00 - 14:00 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ - ελεύθερος αυτοσχεδιασμός στα ντράμς

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:00 ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ - Ρυθμολογία
17:00 - 20:30 ΑΘΗΝΑ ΠΑΠΠΑ - λόγος, ρυθμός, ήχος στο θέατρο
18:00 - 19:30 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ - SIMONE MONGELLI - εναλλακτικά κρουστά
19:00 - 20:00 GUNTER BABY SOMMER - εναλλακτικά ντράμς
20:00 - 21:00 ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΡΙΣΗΣ - Ανεξαρτησία

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ

10:00 - 11:00
11:00 - 12:00 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΜΑΛΗ - από τον πηλό στη μουσική
12:00 - 13:00

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

19:00 - 20:00 ΠΡΟΒΑ ΗΧΟΥ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ
20:30 - 22:00 ΠΡΟΒΑ ΗΧΟΥ MUSICA

ΑΠΟΘΗΚΗ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ, ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΧΟΡΟΥ

10:30 - 12:30 ΘOΔ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ - χρήση ρυθμών και κρουστών στην αρχαία Ελληνική τραγωδία
12:30 - 14:30

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:30 ΑΝΝΑ ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΥ - αφρικάνικος χορός
19:15 - 20:45 SIMONE MONGELLI - ARMANDO ILLARIO μουσική και χορός Κάτω Ιταλίας
21:00 - 22:30 ΘΑΝΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ - κλακέτες

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ, ΔΡΩΜΕΝΑ, ΕΚΘΕΣΕΙΣ

11:00 - 01:00 ΕΚΘΕΣΕΙΣ CD, ΒΙΒΛΙΑ, ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ, ΜΕΘΟΔΟΙ, DVD, ΟΡΓΑΝΑ, ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ, κ.α.
22:30 - 23:30 συναυλία σόλο του βραβευμένου ντράμερ στις ΗΠΑ ΚΩΣΤΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ
23:45 - 01:00 συναυλία Αφρικάνικης παραδοσιακής μουσικής και χορού με τους MUSICA

5η μέρα ΤΡΙΤΗ - 29 Ιουλίου

ΠΟΤΑΜΙ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΚΡΟΥΣΤΩΝ

11:00 - 12:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ - Αφρικάνικα κρουστά
12:00 - 13:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΙΝΤΙΡΑΚΗΣ - ελληνικά παραδοσιακά κρουστά
12:00 - 13:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ - ντράμς
13:00 - 14:00 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ - ελεύθερος αυτοσχεδιασμός στα ντράμς

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:30 ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ - Ρυθμολογία
17:00 - 20:30 ΑΘΗΝΑ ΠΑΠΠΑ - λόγος, ρυθμός, ήχος στο θέατρο
18:00 - 19:00 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ - SIMONE MONGELLI - εναλλακτικά κρουστά
19:00 - 20:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΑΣΟΛΗΣ - Djembe
20:00 - 21:00 ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΡΙΣΗΣ - Ανεξαρτησία

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ

10:00 - 11:00
11:00 - 12:00 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΜΑΛΗ - από τον πηλό στη μουσική
12:00 - 13:00

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

20:00 - 21:30 ΠΡΟΒΑ ΗΧΟΥ - GUNTER SOMMER

ΑΠΟΘΗΚΗ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ, ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΧΟΡΟΥ

10:30 - 12:30 ΘOΔ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ - χρήση ρυθμών και κρουστών στην αρχαία Ελληνική τραγωδία
12:30 - 14:30

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:30 ΑΝΝΑ ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΥ - αφρικάνικος χορός
19:15 - 20:45 SIMONE MONGELLI - ARMANDO ILLARIO μουσική και χορός Κάτω Ιταλίας
21:00 - 22:30 ΘΑΝΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ - κλακέτες

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ, ΔΡΩΜΕΝΑ, ΕΚΘΕΣΕΙΣ

11:00 - 01:00 ΕΚΘΕΣΕΙΣ CD, ΒΙΒΛΙΑ, ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ, ΜΕΘΟΔΟΙ, DVD, ΟΡΓΑΝΑ, ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ, κ.α.
23:00 - 24:30 σόλο συναυλία - παράσταση του σημαντικότερου εκφραστή της σύγχρονης Ευρωπαϊκής σκηνής του αυτοσχεδιασμού του Γερμανού GUNTER BABY SOMMER

14:30 - 16:30 TA ΝΤΡΑΜΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΟΥΣΤΑ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΡΙΣΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ
ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΑΣΟΛΗΣ
κ.α.


6η μέρα ΤΕΤΑΡΤΗ - 30 Ιουλίου

ΠΟΤΑΜΙ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΚΡΟΥΣΤΩΝ

11:00 - 12:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ - Αφρικάνικα κρουστά
12:00 - 13:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΙΝΤΙΡΑΚΗΣ - ελληνικά παραδοσιακά κρουστά
12:00 - 13:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ - ντράμς
13:00 - 14:00 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ - ελεύθερος αυτοσχεδιασμός στα ντράμς

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:00 ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ - Ρυθμολογία
17:00 - 20:30 ΑΘΗΝΑ ΠΑΠΠΑ - λόγος, ρυθμός, ήχος στο θέατρο
18:00 - 19:00 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ - εναλλακτικά κρουστά
19:00 - 20:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΑΣΟΛΗΣ - Djembe
20:00 - 21:00 ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΡΙΣΗΣ - Ανεξαρτησία

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ

10:00 - 11:00
11:00 - 12:00 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΜΑΛΗ - από τον πηλό στη μουσική
12:00 - 13:00

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

18:00 - 20:00 ΠΡΟΒΑ ΗΧΟΥ -ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ
20:15 - 22:00 - ΜΕΣΗΜΒΡΙΑ

ΑΠΟΘΗΚΗ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ, ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΧΟΡΟΥ

10:30 - 12:30 ΘOΔ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ - χρήση ρυθμών και κρουστών στην αρχαία Ελληνική τραγωδία
12:30 - 14:30

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:30 ΑΝΝΑ ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΥ - αφρικάνικος χορός
19:15 - 20:45 SIMONE MONGELLI - ARMANDO ILLARIO μουσική και χορός Κάτω Ιταλίας
21:00 - 22:30 ΘΑΝΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ - κλακέτες

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ, ΔΡΩΜΕΝΑ, ΕΚΘΕΣΕΙΣ

11:00 - 01:00 ΕΚΘΕΣΕΙΣ CD, ΒΙΒΛΙΑ, ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ, ΜΕΘΟΔΟΙ, DVD, ΟΡΓΑΝΑ, ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ, κ.α.
22:00 - 23:00 συναυλία παραδοσιακής Rock με γνωστά κομμάτια από την Ελλάδα και από την διεθνή σκηνή του Rock με τους ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ
23:30 - 01:00 συναυλία παραδοσιακής μουσικής από την Ελλάδα και τον κόσμο με σύγχρονη προσέγγιση με το γκρουπ ΜΕΣΗΜΒΡΙΑ που αποτελείται από 3 κρουστούς, βιολί, και φωνή.

7η μέρα ΠΕΜΠΤΗ - 31 Ιουλίου

ΠΟΤΑΜΙ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΚΡΟΥΣΤΩΝ

11:00 - 12:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ - Αφρικάνικα κρουστά
12:00 - 13:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΙΝΤΙΡΑΚΗΣ - ελληνικά παραδοσιακά κρουστά
12:00 - 13:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ - ντράμς
13:00 - 14:00 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ - ελεύθερος αυτοσχεδιασμός στα ντράμς

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:00 ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ - Ρυθμολογία
17:00 - 20:30 ΑΘΗΝΑ ΠΑΠΠΑ - λόγος, ρυθμός, ήχος στο θέατρο
18:00 - 19:00 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ - εναλλακτικά κρουστά
19:00 - 20:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΑΣΟΛΗΣ - Djembe
20:00 - 21:00 ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΡΙΣΗΣ - Ανεξαρτησία

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ

10:00 - 11:00
11:00 - 12:00 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΜΑΛΗ - από τον πηλό στη μουσική
12:00 - 13:00

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

19:00 - 22:00 ΠΡΟΒΑ ΗΧΟΥ -ΗΧΟΔΡΑΣΗ

ΑΠΟΘΗΚΗ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ, ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΧΟΡΟΥ

9:30 - 11:00 ΘOΔ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ - χρήση ρυθμών και κρουστών στην αρχαία Ελληνική τραγωδία
11:30 - 12:30 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΘOΔ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ
12:30 - 13:30 SIMONE MONGELLI - ARMANDO ILLARIO μουσική και χορός Κάτω Ιταλίας
13:30 - 14:30 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ - SIMONE MONGELLI, ARMANDO ILLARIO

14:00 - 16:45 Διάλειμμα για φαγητό και ξεκούραση

17:00 - 18:00 ΑΘΗΝΑ ΠΑΠΠΑ - λόγος, ρυθμός, ήχος στο θέατρο
18:00 - 19:00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΑΘΗΝΑΣ ΠΑΠΠΑ
19:30 - 20:00 ΑΝΝΑ ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΥ - αφρικάνικος χορός
20:30 - 21:30 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ - ΑΝΝΑΣ ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΥ

ΠΛΑΤΕΙΑ - ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ, ΔΡΩΜΕΝΑ, ΕΚΘΕΣΕΙΣ

11:00 - 01:00 ΕΚΘΕΣΕΙΣ CD, ΒΙΒΛΙΑ, ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ, ΜΕΘΟΔΟΙ, DVD, ΟΡΓΑΝΑ, ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ, κ.α.
22:00 - 23:00 παρουσίαση των ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ που έγιναν στη διάρκεια της βδομάδας.
23:30 - 24:45 Μουσική - παράσταση με την ομάδα κρουστών των τελετών έναρξης και λήξης των Ολυμπιακών αγώνων της Αθήνας ΗΧΟΔΡΑΣΗ
συμμετέχουν
ΝΙΚΟΣ ΧΑΤΖHΣΑΒΙΤΙΔΗΣ νταούλι + 5 ΧΟΡΕΥΤΕΣ - GUNTER SOMMER ντράμς
ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ντράμς - ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ντράμς
ΟΜΑΔΑ ΚΡΟΥΣΤΩΝ ΤΟΥ ΚΟΜΜΕΝΟΥ
24:45 - 01:00 ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΡΟΥΣΤΟΙ ΕΠΙ ΣΚΗΝΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

Πληροφορίες - Πηγές:
CROUSSIS Production, τηλ: 210-9235.776,  6977-697.887
και στο site  http://www.percussioncamp.gr

 ΩΣ3

 

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fantasma στις 12-06-2008 09:33 ]


#1   


Αυτά τα διάβασες;