ελληνική μουσική
    764 online   ·  210.833 μέλη

    17/10: Συνάντηση στο Ρακάδικο (Πειραιάς)

    JULIANET
    15.10.2008, 14:50

    ΠΡΟΣΘΕΤΩ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΚΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΛΟΥΣ ΤΟΥ ΜΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΣΤΟ ΡΑΚΑΔΙΚΟ.

    Παρασκευή 17/10

    Ουζερί "Ρακάδικο"
    Καραολή και Δημητρίου 5, (στοά Κούβελου)
    Αρκετά κοντά στον σταθμό του ηλεκτρικού στον Πειραιά.

    - Aiolos m (+1) (σχόλιο tsibitou, "μην κάνεις καμιά πλάκα και δεν έρθεις..)
    - beatlus
    - Jorge + eleni
    - sylviaki
    - Eliza21 + 1
    - Disasterpiece
    - music fan
    - nowaveband
    - rivera
    - tsibitos
    - gialina_giannina
    - inkve
    - Hastaroth
    - F_ANGEL
    - Crocodile (;)
    -
    manblaz
    - MagicaDeSpell (; θα ερθει αν δεν δουλευει)(σχόλιο sitzoune81: αλλιώς θα έρθουμε εμείς εκεί, σίγουρα, αργά!)
    - sitzoune81
    - KIT_KAT (? ->μικρούλι)
    - Kithara-woman
    - morgaine
    - joegr2002
    - punkster + 2 χαμενα κορμια!
    - Spirtoulis
    - JULIANET
    - Emilia_

    -vassilikidimopoulou

     


    F_ANGEL
    15.10.2008, 14:50

    Μπορεί κάποιος καλός άνθρωπος να πει την ώρα της συνάντησης γιατί κάποια μεγάλα παιδιά(εγώ πχ{#emotions_dlg.tt2})έχουμε και φροντιστήριο που τελειώνει 10 παρακάτι???{#emotions_dlg.smartass}


    jorge
    15.10.2008, 15:15

    22.00 !


    beatlus
    15.10.2008, 18:58

    Παιδιά, μίλησα πριν από λίγο με τον υπέυθυνο του καταστήματος και μου έδωσε μια προσφορά για το τραπέζι μας... 22 ευρώ ανά άτομο, τα οποία περιλαμβάνουν ένα πολύ πλούσιο μενού από μεζεδάκια, σαλάτες κ.λπ, επίσης το εισιτήριο για τη "ζωντανή" μουσική, όχι όμως το αλκοόλ. Ο,τι και όσο πιούμε θα μοιραστεί ως ποσό στο τέλος...

    Αυτά...


    -----------------
    Γελασμένοι, σε λίγο θα 'ρθει το φθινόπωρο. Θα βρέξει, θα ποτίσει. Ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα. Τι περίεργο. Το καλοκαίρι φαίνεται μακρινό αλλά εδώ ήταν πριν λίγο. Ιδρώσαμε, φωνάξαμε. Όμορφα ήταν. Ποίημα "Χέρι και κάνιστρο" του Χρίστου Ξένου

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : beatlus στις 15-10-2008 18:58 ]


    beatlus
    15.10.2008, 19:00

    Παρασκευή 17/10

    Ουζερί "Ρακάδικο"
    Καραολή και Δημητρίου 5, (στοά Κούβελου)
    Αρκετά κοντά στον σταθμό του ηλεκτρικού στον Πειραιά.

    - Aiolos m (+1) (σχόλιο tsibitou, "μην κάνεις καμιά πλάκα και δεν έρθεις..)
    - beatlus + 1
    - Jorge + eleni
    - sylviaki
    - Eliza21 + 1
    - Disasterpiece
    - music fan
    - nowaveband
    - rivera
    - tsibitos
    - gialina_giannina
    - inkve
    - Hastaroth
    - F_ANGEL
    - Crocodile (;)
    -
    manblaz
    - MagicaDeSpell (; θα ερθει αν δεν δουλευει)(σχόλιο sitzoune81: αλλιώς θα έρθουμε εμείς εκεί, σίγουρα, αργά!)
    - sitzoune81
    - KIT_KAT (? ->μικρούλι)
    - Kithara-woman
    - morgaine
    - joegr2002
    - punkster + 2 χαμενα κορμια!
    - Spirtoulis
    - JULIANET
    - Emilia_

    -vassilikidimopoulou


    sitzoune81
    15.10.2008, 21:07

    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 15-10-2008 στις 18:58 έγραψε...

    Παιδιά, μίλησα πριν από λίγο με τον υπέυθυνο του καταστήματος και μου έδωσε μια προσφορά για το τραπέζι μας... 22 ευρώ ανά άτομο, τα οποία περιλαμβάνουν ένα πολύ πλούσιο μενού από μεζεδάκια, σαλάτες κ.λπ, επίσης το εισιτήριο για τη "ζωντανή" μουσική, όχι όμως το αλκοόλ. Ο,τι και όσο πιούμε θα μοιραστεί ως ποσό στο τέλος...

    Αυτά...

    Δηλαδή, αγαπητέ, με λίγα λόγια μας λέτε οτι θα βγεί γύρω στο 40άρι το άτομο?....{#emotions_dlg.blink}


    sea_like_eyes
    15.10.2008, 21:21

    και δεν σκατε μυτη στο ''motel'' . . . sorry . . . στο Musicheaven ειμαι . . . νομιζα πως εγραφα στο Dj Sets . . . χαχχαχαχα . . .

    Υ.Γ 40 euro θα εχει ο Digweed ρεεεεεε . . .

    Υ.Γ seatzoun-ιδη . . . stay here . . . παρασκευη σκαμε μυτη 8Ball . . . και καπακι Berlin ορε ορε ορε ορεεεεεεεεε . . .


    beatlus
    15.10.2008, 21:49

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 15-10-2008 στις 21:07 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 15-10-2008 στις 18:58 έγραψε...

    Παιδιά, μίλησα πριν από λίγο με τον υπέυθυνο του καταστήματος και μου έδωσε μια προσφορά για το τραπέζι μας... 22 ευρώ ανά άτομο, τα οποία περιλαμβάνουν ένα πολύ πλούσιο μενού από μεζεδάκια, σαλάτες κ.λπ, επίσης το εισιτήριο για τη "ζωντανή" μουσική, όχι όμως το αλκοόλ. Ο,τι και όσο πιούμε θα μοιραστεί ως ποσό στο τέλος...

    Αυτά...

    Δηλαδή, αγαπητέ, με λίγα λόγια μας λέτε οτι θα βγεί γύρω στο 40άρι το άτομο?....{#emotions_dlg.blink}



     

    Από ό,τι θυμάμαι και από την περασμένη φορά, sitzoune81 κατέληξε πολύ πιο φτηνά σε σχέση με ό,τι καταναλώσαμε και από ό,τι θα πληρώναμε χωρίς να πάρουμε μία συγκεκριμένη τιμή. Νομίζω -και είναι προσωπική εκτίμηση αυτό- ότι θα βγει περίπου 30 ευρώ το άτομο στη χειρότερη... Αυτό εκτιμώ, αυτό λέω...


    heartbreak-kid
    15.10.2008, 23:24

    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 15-10-2008 στις 21:49 έγραψε...

     

    Νομίζω -και είναι προσωπική εκτίμηση αυτό- ότι θα βγει περίπου 30 ευρώ το άτομο στη χειρότερη... Αυτό εκτιμώ, αυτό λέω...

    τελικώς, μόνο την ελλάδα δεν επηρέασε η παγκόσμιος οικονομική κρίσις


    F_ANGEL
    16.10.2008, 00:33

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 15-10-2008 στις 15:15 έγραψε...

    22.00 !



    ΤhanksSmile


    jorge
    16.10.2008, 01:16

    Guys τόσο καιρό ψάχναμε για ταβέρνα και η μόνη σοβαρή πρόταση ήταν για το Ρακάδικο. Τώρα αν κάπου αλλού θα δίναμε 5 ευρώ λιγότερα, τι να κάνουμε, την επόμενη φορά να υπάρξουν προτάσεις.

    Το μαγαζί πάντως έχει και ζωντανή μουσική, επομένως μην το συγκρίνουμε με ένα απλό μεζεδοπωλείο. Το live δυστυχώς (για εμάς) ή ευτυχώς (για τους μουσικούς) το χρεώνει το μαγαζί :)

     

    Πάντως θα κάνουμε συλλογική προσπάθεια η τιμή να μην ξεπεράσει τα 26-27 ευρώ.


    F_ANGEL
    16.10.2008, 01:36

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 16-10-2008 στις 01:16 έγραψε...

     

    Το μαγαζί πάντως έχει και ζωντανή μουσική, επομένως μην το συγκρίνουμε με ένα απλό μεζεδοπωλείο. Το live δυστυχώς (για εμάς) ή ευτυχώς (για τους μουσικούς) το χρεώνει το μαγαζί :)

     

     



    Mε άλλα λόγια θα πληρώσουμε για να τους ακούσουμε..Ας είναι..Ελπίζω τουλάχιστο να το αξίζουν..{#emotions_dlg.whistling}

    {#emotions_dlg.walkman}


    sitzoune81
    16.10.2008, 03:17

    Θα είμαι στη συνάντηση!

    (beatlus, jorge, ολα ΟΚ, μια απλή ερώτηση έκανα, για να ξέρουμε πού "πατάμε" και πού "βρισκόμαστε"{#emotions_dlg.biggrin})

     

    Υ.Γ.sea_like_thermaikos......... το ξέρεις οτι σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να αρνηθώ την πρότασή σου.... αλλά.... πρέπει να προσπαθήσεις κι άλλο (βελτιωμένη, εκλυστικότερη πρόταση{#emotions_dlg.laugh}) για να πείσεις έναν αποφασισμένο, να μην πάει... (κάτι που αρχίζει από "γκό" και τελειώνει σε "μενες"...) χεχεχεεχχεχεχεχεεχεχεχεχεχεχχεχεχε, αστειεύομαι!


    F_ANGEL
    16.10.2008, 03:59

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 16-10-2008 στις 03:17 έγραψε...

    Θα είμαι στη συνάντηση!

    (beatlus, jorge, ολα ΟΚ, μια απλή ερώτηση έκανα, για να ξέρουμε πού "πατάμε" και πού "βρισκόμαστε"{#emotions_dlg.biggrin})

     

    Υ.Γ.sea_like_thermaikos......... το ξέρεις οτι σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να αρνηθώ την πρότασή σου.... αλλά.... πρέπει να προσπαθήσεις κι άλλο (βελτιωμένη, εκλυστικότερη πρόταση{#emotions_dlg.laugh}) για να πείσεις έναν αποφασισμένο, να μην πάει... (κάτι που αρχίζει από "γκό" και τελειώνει σε "μενες"...) χεχεχεεχχεχεχεχεεχεχεχεχεχεχχεχεχε, αστειεύομαι!



    Γιατί έχω την εντύπωση πως ότι και να σου τάξουνε εκεί πάνω εσύ θα προτιμήσεις την παρέα μας στον Πειραιά???{#emotions_dlg.whistling}

     

    Γιατί άραγε???Χαχαχαχαχα{#emotions_dlg.tt2}


    MagicaDeSpell
    16.10.2008, 10:12

    Δυστυχως η ατυχια μου χτυπησε αλλη μια φορα και δεν θα μπορεσω να παρεβρεθω {#emotions_dlg.sad} . Ενα θα πω δουλευω ηδη 10 μερες συνεχομενα και συνεχιζω....Καλα να περασετε κλαψ


    MagicaDeSpell
    16.10.2008, 10:36

    Sitzoune εμενα ειναι να μην μου ταξεις εφοσον εταξες αν δεν εμφανιστεις (μαζι με παρεα) θα σου κοψω τα παιδια και παλι φιλια καλα να περασετε!!!!


    mellia
    16.10.2008, 15:18

    - Aiolos m (+1) (σχόλιο tsibitou, "μην κάνεις καμιά πλάκα και δεν έρθεις..)
    - beatlus + 1
    - Jorge + eleni
    - sylviaki
    - Eliza21 + 1
    - Disasterpiece
    - music fan
    - nowaveband
    - rivera
    - tsibitos
    - gialina_giannina
    - inkve
    - Hastaroth
    - F_ANGEL
    - Crocodile (;)
    -
    manblaz
    - MagicaDeSpell (; θα ερθει αν δεν δουλευει)(σχόλιο sitzoune81: αλλιώς θα έρθουμε εμείς εκεί, σίγουρα, αργά!)
    - sitzoune81
    - KIT_KAT (? ->μικρούλι)
    - Kithara-woman
    - morgaine
    - joegr2002
    - punkster + 2 χαμενα κορμια!
    - Spirtoulis
    - JULIANET
    - Emilia_

    -vassilikidimopoulou

    -mellia ?


    tsibitos
    17.10.2008, 00:02

    Παράθεση:


    - Aiolos m (+1) (σχόλιο tsibitou, "μην κάνεις καμιά πλάκα και δεν έρθεις..)



     

    Μ'αρέσει που κάθε φορά βάζω το όνομα μου από τις πρώτες ώρες που φτιάχνεται ένα τόπικ και το σβήνω το πολύ μια μέρα πριν την συναντηση...

    ’υριο το πρωι έκλεισα ραντεβου στο οδοντίατρο για εξαγωγή οπότε ούτε θα μπορώ να πιώ αλκοόλ αλλά ούτε και να φάω σωστά.

    Οπότε άλλη μια συνάντηση με απουσία δίπλα στο ονομα μου....

     

    Καλά να περάσετε παιδακια και ελπίζω στην επομένη συναντηση να είμαστε ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ και να τα πούμε ξανά απο κοντα...

     

    Υ.Γ  Ίσως περάσω για μια καλησπέρα αναλογα με τα κέφια του δοντιού......

     

     

    Η Ανανεωμένη λοιπον λιστα...

     

    Παρασκευή 17/10

    Ουζερί "Ρακάδικο"
    Καραολή και Δημητρίου 5, (στοά Κούβελου)
    Αρκετά κοντά στον σταθμό του ηλεκτρικού στον Πειραιά.

    - Aiolos m (+1)

    - beatlus + 1

    - Jorge + eleni

    - sylviaki

    - Eliza21 + 1

    - Disasterpiece

    - music fan

    - nowaveband

    - rivera

    - gialina_giannina

    - inkve

    - Hastaroth

    - F_ANGEL

    - Crocodile (;)

    - manblaz

    - sitzoune81

    - KIT_KAT (? ->μικρούλι)

    - Kithara-woman

    - morgaine

    - joegr2002

    - punkster + 2 χαμενα κορμια!

    - Spirtoulis

    - JULIANET

    - Emilia_

    - vassilikidimopoulou

    - mellia ?


    KIT_KAT
    17.10.2008, 00:23

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 17-10-2008 στις 00:02 έγραψε...



    ούτε θα μπορώ να πιώ αλκοόλ αλλά ούτε και να φάω σωστά.






    Δηλαδή μόνο αυτά τα δύο είναι κίνητρο να πάει κανείς σε συνάντηση; {#emotions_dlg.happycrazy}

    Εγώ θα μεγαλώσω πάντως λίγο το ερωτηματικό μου... θα δείξει... {#emotions_dlg.sad}

     


    tsibitos
    17.10.2008, 00:42

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 17-10-2008 στις 00:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 17-10-2008 στις 00:02 έγραψε...



    ούτε θα μπορώ να πιώ αλκοόλ αλλά ούτε και να φάω σωστά.






    Δηλαδή μόνο αυτά τα δύο είναι κίνητρο να πάει κανείς σε συνάντηση; {#emotions_dlg.happycrazy}

    Εγώ θα μεγαλώσω πάντως λίγο το ερωτηματικό μου... θα δείξει... {#emotions_dlg.sad}

     



     

    Γι'αυτο είπα ότι μπορει να περασω να πω μια καλησπερα.. Κατα τ'άλλα έχεις παει εσυ σε ρεμπεταδικο χωρις να μπορεις να πιεις εστω ενα ποτηρακι η να tsibi-σεις ένα μεζε;; Εγώ ποτέ.. Πρότιμω να κάτσω σπίτι και να μην ξενερώσω και την υπολοιπη παρέα..