ελληνική μουσική
    1013 online   ·  210.856 μέλη

    25.10: Συνάντηση στον Σταυρό του Νότου (για το σχήμα Τσακνή, Καζούλλη κ

    music-fan
    22.10.2008, 19:17

    akyro zpo mena!sorry!na kai i lista sas!

    gate

    Orfeus

    Alena

    Kithara-woman

    Eliza21

    Jorge + Eleni

    vassilikidimopoulou (2)

    Hastaroth

    nvluc (4)


    julianet (2)


    gialina_giannina
    22.10.2008, 21:21

    Αν και άργησα λίγο,βάζω και το όνομα μου στη λίστα.

    gate

    Orfeus

    Alena

    Kithara-woman

    Eliza21

    Jorge + Eleni

    vassilikidimopoulou (2)

    Hastaroth

    nvluc (4)


    julianet (2)

    gialina_giannina

     


    nvluc
    23.10.2008, 10:25

    Kalimera paidia,

    ta apo 1 eos 4 atoma sti diki mou symmetoxi molis eginan 1 eos 2.

    Synepakolouthos h lista diamorfonetai eos eksis :

    gate

    Orfeus

    Alena

    Kithara-woman

    Eliza21

    Jorge + Eleni

    vassilikidimopoulou (2)

    Hastaroth

    nvluc (1-2)


    julianet (2)

    gialina_giannina

     

    Den einai kairos na poume kai gia to pote, pos kai pou tha synantithoume ;

    Theoro kali idea mia synantisi gia kafe 2 ores prin h diaforetika kateutheian sto trapezi gia na erthei o kathenas thn ora pou mporei.


    JULIANET
    23.10.2008, 11:20

    Καλημερα. κι εγω θα αφαιρέσω τα δυο άτομα που ειχα δώσει για το Σάββατο. Επομένως η λίστα έχει ως εξής:

    gate

    Orfeus

    Alena

    Kithara-woman

    Eliza21

    Jorge + Eleni

    vassilikidimopoulou (2)

    Hastaroth

    nvluc (1-2)

    gialina_giannina

     

    Καλά να περάσετε!!!


    gate
    23.10.2008, 11:25

    Πολύ ωραία λοιπόν. Η λίστα ΈΚΛΕΙΣΕ με 13 άτομα, για Σάββατο 25 Οκτωβρίου.

    Μπορείτε όσοι θέλετε να συναντηθείτε νωρίτερα, αρκεί να ξέρετε ότι στο μαγαζί πρέπει να είστε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 22:00, γιατί μετά από την ώρα αυτή η κράτηση αποδεσμεύεται και το τραπέζι δίνεται αλλού.

    Εμένα θα με βρείτε εκεί.

    Στην κοπέλα στην είσοδο, λέτε ότι η κράτηση είναι στο όνομα Βασίλης Καζούλλης.

    Καλή μας αντάμωση {#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    "Επειδή οι άνθρωποι, ως επί το πλείστον, είναι φιλόδοξοι, αναγκαστικά τους αρέσει να κακολογούν τον πλησίον τους": Αριστοτέλης

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gate στις 23-10-2008 11:39 ]


    VASSILIKIDIMOPOULOU
    23.10.2008, 12:08

    ΟΚ εγω θα ερθω σίγουρα υπολογίστε 1 άτομο (η φίλη μου δεν είναι σίγουρη εαν μπορεί θα το ξέρω τελευταία στιγμή, ελπίζω να μην είναι πρόβλημα εαν ερθει χωρίς να το δηλώσω σήμερα).


    gate
    23.10.2008, 12:12

    Ok Βασιλική! Υπολογίζω δύο άτομα, για να είμαστε σίγουροι, και όταν φτάσεις στην είσοδο και ξέρεις, λες στην κοπέλα απλώς ότι ακυρώνεται η μία θέση από τη λίστα μας.


    gate
    26.10.2008, 12:30

    "Χρόνια πολλά Ελένη (eleni)

    του Γιώργου (jorge) αγαπημένη..."{#emotions_dlg.thumbup}

    Μη μου πείτε ότι δεν το διασκεδάσατε....{#emotions_dlg.biggrin}


    kithara-woman
    26.10.2008, 16:18

    Περάσαμε πολύ όμορφα!! Ήμασταν μια πολύ ωραία παρέα!!{#emotions_dlg.beer}

    Καλά για το πρόγραμμα,δεν το συζητώ!!ΑΨΟΓΟ!

    Ευχαριστούμε για όλα,Νεκταρία μου!!Χάρηκα που σε γνώρισα!{#emotions_dlg.clap}

    Έχω και φωτογραφίες.


    kithara-woman
    26.10.2008, 16:21

    Να η πρώτη:

     

     





    επισυναπτόμενα: stn11.JPG 
    kithara-woman
    26.10.2008, 16:23

    Κι άλλη μια.

     





    επισυναπτόμενα: stn5.JPG 
    kithara-woman
    26.10.2008, 16:24

    Another one!

     





    επισυναπτόμενα: stn7.JPG 
    jorge
    27.10.2008, 00:12

    Αν το διασκεδάσαμε λέει; {#emotions_dlg.thumbup}

    Το τραπέζι στο καλύτερο σημείο, ο ήχος πάρα πολύ καλός για τέτοιο μαγαζί και όλοι πάνω στη σκηνή έδειχναν να περνάνε καλά (ε με εξαίρεση τον βιολιστή που ταξίδευε ποιός ξέρει που). Τα Κίτρινα Ποδήλατα είναι πραγματικά άξια παιδιά, μπράβο τους για όλα. Με ενθουσίασαν με τη σκηνική τους παρουσία και τη σοβαρότητα που έβγαζαν. Όπως ακριβώς τους φανταζόμουν όταν άκουγα το 2πλο live CD τους (το έχω πάρει, original παρακαλώ ε;)

    Για το Βασίλη, τι να πρωτοπώ... Για την Gate... Μακάρι να μπορούσα να τους γράψω κι εγώ ένα τραγουδάκι, να νιώσουν πως ήταν όλο αυτό :)

    Thank yoooooooooooooooooooooooooooooooooooooouuuuuuuu ! (αλα Βασιλης ε;)


    kithara-woman
    27.10.2008, 00:31

    Συμφωνώ!!!!!Ήταν τέλεια!!!Πολύ ωραίο σχήμα!!Δεμένο.Αυτό οφείλεται και στο ότι έχουν ξανασυνεργαστεί όλοι μαζί.Παίζει κι αυτό ρόλο,αλλά όχι μόνο φυσικά.

    Τι να πρωτοπω για τα παλικάρια επί σκηνής;Με τα τραγούδια τους πορεύομαι,κλάιω,γελάω,και τα λατρεύω,δεκαετίες.

    Τι απίστευτη ενέργεια,Βασίλης-Διονύσης;ΑΨΟΓΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.rockon}

    Όσο για τα Κίτρινα ποδήλατα,επειδή με τα παιδιά γνωρίζομαι χρόνια,αγαπάνε πολύ αυτό που κάνουν,από μικρά παιδιά ασχολούνται με τη μουσική.Και τους πετύχαμε και σε κακή μέρα!!Ο Γιώργος(ο τραγουδιστής) άρρωστος ήταν,αυχενικό και μέση,έφυγε κατευθείαν,πόναγε,με τη μια που τον είδα το κατάλαβα,αυτός χοροπηδάει στη σκηνή άλλη φορά...Άλλη μέρα αν είναι,λέω θα κρεμαστούν καμιά ώρα στα φώτα,τόση ενέργεια!!

    Το τραπέζι,τι να πω;Πρώτο τραπέζι πίστα!!{#emotions_dlg.clap}

    Μόνο πρόβλημα,είναι στενάχωρα,πολλά τραπέζια,μικρός χώρος.

     


    gialina_giannina
    27.10.2008, 10:19

    Απλά θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες!Ήταν πραγματικά πολύ όμορφη βραδιά!Χάρηκα πολύ που ξαναβρεθήκαμε σε μια όμορφη παρέα και ακούσαμε καλή μουσική!

    Ο Βασίλης Καζούλλης,ο Διονύσης Τσακνής και τα Κίτρινα Ποδήλατα ήταν όλοι τους καταπληκτικοί!Τα έδωσαν όλα σε ένα πολύ καλό πρόγραμμα.

    Νεκταρία μου χάρηκα πολύ που σε γνώρισα και σε ευχαριστούμε πολύ για το τραπέζι που μας έκλεισες!Ήταν όλα πολύ όμορφα!Να είσαι πάντα καλά!

    P.S. Το Thank you του Καζούλλη και η τούρτα της Ελένης όλα τα λεφτά!{#emotions_dlg.biggrin}

    {#emotions_dlg.beer}


    VASSILIKIDIMOPOULOU
    27.10.2008, 10:41

    Ολα ήταν πολύ ωραία, το σχήμα καταπληκτικό με φοβερή ενέργεια ειδικά ο τραγουδιστής "Κίτρινα ποδήλατα" (δυστηχώς δεν ξέρω το ονομά του) μου έκανε εντύπωση και τον βρήκα πολύ "ψαγμένο" με ανησυχίες για τους συνανθρώπους του, κάτι που σε γενικές γραμμές δεν το συναντάς σε νέους καλλιτέχνες που κυνηγούν την καρριέρα.

    Η παρέα μας φοβερή και ιδιαίτερη με πολύ γλυκιά γεύση απο την τούρτα της Ελένίτσας...

    {#emotions_dlg.thumbup}

      


    alena
    27.10.2008, 12:04

    Ότι ήμαστε λιιίγο στριμωγμένοι, ήμαστε! Ότι ακόμα νοιώθω ναυτία από την ένταση του διπλανού μου (Alberto, ονόματα δε θα πω...όχι!) ενώ έπαιζε ντραμς με το τραπέζι μας, κ αυτό αλήθεια είναι! 

    Αλλά, ήταν καλά στο σύνολο. Το πρόγραμμα ευχάριστο, Τσακνής -Καζούλλης , δε χρειάζονται κ πολλά σχόλια, τα μεταφράζεις σε χειροκροτήματα και καταλαβαίνεις..

    Τα Κίτρινα Ποδήλατα ήταν η μεγάλη έκπληξη για μένα! Μπράβο τους. Τόση ενέργεια στη σκηνή, με τέτοιο πάθος, σοβαρότητα αλλά και οικειότητα ταυτόχρονα, είχα καιρό να δω. Μπράβο τους! Το αξίζουν. {#emotions_dlg.thumbup}

    Επίσης ευχάριστη έκπληξη ο Αποστόλης Ψυχράμης, ο "μουσικός γιος" του Τσακνή, όπως ο ίδιος μας τον σύστησε. Γνώριμη και πολύ καλή φωνή από τις παλιές καλές εποχές της Αρχιτεκτονικής.

    Καλή συνέχεια στο σχήμα και δω, αλλά και στη Θεσσαλονίκη.


    nvluc
    27.10.2008, 12:12

    Καλημέρα παιδιά,

    να ευχηθώ και εγώ με την σειρά μου καλή εβδομάδα σε όλους και με το καλό να επαναλάβουμε την προχθεσινή συνάντηση.

    Νεκταρία όλα τέλεια (μοναδικό παράπονο οι στριμωγμένες θέσεις για τις οποίες ευθύνεται το μαγαζί).Να είσαι καλά!Να πεις στον Βασίλη ότι κάθε χρονιά που τον απολαμβάνουμε ζωντανά είναι όλο και καλύτερη.Ομορφη φωνή, μοναδική ερμηνεία ενώ η σκηνική του παρουσία είναι απίστευτη...!!!

    Ο Διονύσης μοναδικός!Μας ταξίδεψε σε αλλοτινές όμορφες εποχές αλλά μας παρουσίασε και την καινούρια του δουλειά η οποία είναι υπέροχη.Το "ΦΕΤΙΧ" είναι πολύ δυνατό τραγούδι και όσοι δεν έχετε πάρει τον τελευταίο του δίσκο,σπεύσατε!

    Τα κίτρινα ποδήλατα γεμίζουνε την σκηνή.Είναι από τα καλύτερα νέα συγκροτήματα!Μπράβο στα παιδιά!

    Ενα μεγάλο μπράβο σε όλους τους μουσικούς -και στον βιολιστή (γιατί δεν σου άρεσε ρε Γιωργάρα;).

    Φίλε Γιώργο ένα μεγάλο μπράβο και σε εσένα που δημιούργησες την όμορφη συντρoφιά του Music Heaven.Να είσαι καλά φίλε και να χαίρεσαι και την Ελένη!Πάντα με υγεία και πάντα αγαπημένοι σας εύχομαι!

    Την καλημέρα μου και σε όλα τα υπέροχα παιδιά που είχα την χαρά να γνωρίσω αν και δεν πρόλαβα να μιλήσω με όλους.

    Αυγή να είσαι καλά!Χάρηκα που σε γνώρισα αν και καθόσουν εκ διαμέτρου αντίθετα και δεν είχαμε την ευκαιρία να μιλήσουμε και πολύ.

    Βάσω εύχομαι πάντα στην ζωή σου να υποδέχεσαι τους φίλους σου με το ζεστό σου χαμόγελο!

    Βασιλική,Νίκο, Γιώτα να είστε καλά που με ανεχόσασταν στην παρέα σας!

    Γιώργο, Ερρίκα θα χαρώ να σας απολαύσω σε μια μουσική σας παράσταση (αν και η Ερρίκα επιμένει πως δεν τραγουδάει).

    Φίλε Αλβέρτο πότε θα τζαμάρουμε μαζί;

    Γιάννη την καλημέρα μου!Είσαι η ψυχή της παρέας.Τα επόμενα ποτά κερασμένα από μένα!

    Συγγνώμη σε όσους από την παρέα παρέλειψα να χαιρετίσω.

    Εύχομαι να ανταμώνουμε πάντα με υγεία!

     

     


    eleni
    27.10.2008, 12:26

    25.10 Συνάντηση στον Σταυρό του Νότου.....που να ήξερα τι με περίμενε.......

    Ευχαριστώ πολύ την Νεκταρία μας ,για την οργάνωση της συνάντησης, καθώς και για την υπέροχη τούρτα....{#emotions_dlg.yes}

    Τον Βασίλη Καζούλλη για το μοναδικό τραγουδάκι "έκπληξη"..... (μιλάμε για πολλά δολλάρια....{#emotions_dlg.laugh})

    Τον Jorge μου, που έκανε αυτά τα γενέθλια ξεχωριστά.....{#emotions_dlg.rolleyes} 

    Και φυσικά όλα τα παιδιά για τις ευχές.

    Υ.Σ. Για το σχήμα δεν εχω να πώ κάτι.......γιατί τα είπατε όλα εσείς.............

    Ευχαριστώωωωωωωω {#emotions_dlg.beer}


    nvluc
    27.10.2008, 13:25

    Καλημέρα παιδιά,

    να ευχηθώ και εγώ με την σειρά μου καλή εβδομάδα σε όλους και με το καλό να επαναλάβουμε την προχθεσινή συνάντηση.

    Νεκταρία όλα τέλεια!!!Να είσαι καλά! (μοναδικό παράπονο οι στριμωγμένες θέσεις για τις οποίες ευθύνεται το μαγαζί).Να πεις στον Βασίλη ότι κάθε χρονιά που τον απολαμβάνουμε ζωντανά είναι όλο και καλύτερος.Ζεστή φωνή, μοναδική ερμηνεία ενώ η σκηνική του παρουσία είναι απίστευτη...!!!

    Ο Διονύσης μοναδικός!Μας ταξίδεψε σε αλλοτινές όμορφες εποχές αλλά μας παρουσίασε και την καινούρια του δουλειά η οποία είναι υπέροχη.Το "ΦΕΤΙΧ" είναι πολύ δυνατό τραγούδι και όσοι δεν έχετε πάρει τον τελευταίο του δίσκο,σπεύσατε!

    Τα κίτρινα ποδήλατα γεμίζουν την σκηνή.Είναι από τα καλύτερα νέα συγκροτήματα!Μπράβο στα παιδιά!

    Ενα μεγάλο μπράβο σε όλους τους μουσικούς -και στον βιολιστή (γιατί δεν σου άρεσε ρε Γιωργάρα;).

    Φίλε Γιώργο ένα μεγάλο μπράβο και σε εσένα που δημιούργησες την όμορφη συντρoφιά του Music Heaven.Να είσαι καλά φίλε και να χαίρεσαι και την Ελένη!Πάντα με υγεία και πάντα αγαπημένοι σας εύχομαι!

    Την καλημέρα μου και σε όλα τα υπέροχα παιδιά που είχα την χαρά να γνωρίσω αν και δεν πρόλαβα να μιλήσω με όλους.

    Αυγή να είσαι καλά!Χάρηκα που σε γνώρισα αν και καθόσουν εκ διαμέτρου αντίθετα και δεν είχαμε την ευκαιρία να μιλήσουμε και πολύ.

    Βάσω εύχομαι πάντα στην ζωή σου να υποδέχεσαι τους φίλους σου με το ζεστό σου χαμόγελο!

    Βασιλική,Νίκο, Γιώτα να είστε καλά που με ανεχόσασταν στην παρέα σας!

    Γιώργο, Ερρίκα θα χαρώ να σας απολαύσω σε μια μουσική σας παράσταση (αν και η Ερρίκα επιμένει πως δεν τραγουδάει).

    Φίλε Αλβέρτο πότε θα τζαμάρουμε μαζί;

    Γιάννη την καλημέρα μου!Τα επόμενα ποτά κερασμένα από μένα!

    Συγγνώμη σε όσους από την παρέα παρέλειψα να χαιρετίσω.

    Εύχομαι να ανταμώνουμε πάντα με υγεία!