ελληνική μουσική
    917 online   ·  210.853 μέλη

    Βραδιές MusicHeaven στη Boite (κάθε Κυριακή)

    kithara-woman
    04.11.2008, 21:14

    And:This!





    επισυναπτόμενα: d 3.JPG 
    kithara-woman
    04.11.2008, 21:15

    Και μια από το Σάββατο,από τα εγκαίνια.Όλοι οι μουσικοί επι σκηνής.





    επισυναπτόμενα: S7.JPG 
    Doritaki
    04.11.2008, 21:37

    Πετρος, Στελλα, Φραντζεσκα και Ηλιας

    Ηλιας και Αυγη .. (μπαουα) χεχεχε

     

    συστασεις δε χρειαζονται..

     

    επισης..

     

    οι κολωνες της Boite..Κωστης και Νικολας (αχ! τυχερη που ειμαι!!)!!!!!

     

    Κωστης με Ελενη και Παυλο

     

    η Αγγελικουλα (μαααατς!) κι εγω χεχεχεχε

     

     

    και μια τελευταια

    -----------------
    ...άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα, να σου χαλάνε το όνειρο και συ να τους αφήνεις.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Doritaki στις 04-11-2008 22:00 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Doritaki στις 04-11-2008 22:08 ]


    agoulina
    04.11.2008, 22:51

     

    ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ??????....

    φιλικα Αγγελικη Μούζη Ερασιτέχνης Τραγουδιστρα {#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    ΤΡΑΓΟΥΔΩ "ΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΜΑΡΙΩΣ" ΣΟΥΡΗ 64, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ ΤΗΛ. ΡΕΖΕΡΒΕ 210 4944576 LIVE ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΝΤΕΧΝΟ - ΛΑΙΚΟ - ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ & ΣΑΒΒΑΤΟ (22:30 - 03:00) & ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (14:00 - 18:30)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : agoulina στις 04-11-2008 23:07 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : agoulina στις 05-11-2008 00:12 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : agoulina στις 05-11-2008 00:16 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : agoulina στις 06-11-2008 08:11 ]


    dessypris
    05.11.2008, 10:31

    agoulina...

    Πάντα μέσα στο κοινό των ζωντανών εμφανίσεων, υπάρχουν και οι κακοπροαίρετοι...

    Το θέμα είναι εσύ να ξέρεις ποιός/ποιά είσαι και να μην ασχολείσαι μ αυτά.

    Η πλειοψηφία (μέσα σ αυτούς κι εγώ), εκτιμήσανε την πάρα πολύ καλή ερμηνεία σου.

    Keep going strong!


    agoulina
    05.11.2008, 12:55

    Παράθεση:

    Το μέλος dessypris στις 05-11-2008 στις 10:31 έγραψε...

    agoulina...

    Πάντα μέσα στο κοινό των ζωντανών εμφανίσεων, υπάρχουν και οι κακοπροαίρετοι...

    Το θέμα είναι εσύ να ξέρεις ποιός/ποιά είσαι και να μην ασχολείσαι μ αυτά.

    Η πλειοψηφία (μέσα σ αυτούς κι εγώ), εκτιμήσανε την πάρα πολύ καλή ερμηνεία σου.

    Keep going strong!

     

    εχεις δίκιο έληξε... τελος!


    -----------------
    ΤΡΑΓΟΥΔΩ "ΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΜΑΡΙΩΣ" ΣΟΥΡΗ 64, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ ΤΗΛ. ΡΕΖΕΡΒΕ 210 4944576 LIVE ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΝΤΕΧΝΟ - ΛΑΙΚΟ - ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ & ΣΑΒΒΑΤΟ (22:30 - 03:00) & ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (14:00 - 18:30)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 05-11-2008 13:39 ]


    music-fan
    05.11.2008, 15:22

    megaloserotikos+doritaki


    music-fan
    05.11.2008, 15:23

    παιδια προσπαθησα να βαλω φωτο αλλα μου βγηκε μονο το σχολιο.παρακαλω τα φωτα σας


    PHILIPPOSSM
    05.11.2008, 16:28

    Συμφωνώ και εγώ με τον dessypris και να προσθέσω και κάτι;

    Αφού δουλεύεις ήδη στον χώρο θα ξέρεις ότι τέτοιες αντιδράσεις θα τις έχεις, από ζηλιάρες γυναίκες ιδίως, μην δίνης λοιπόν σημασία σε αυτά τα σχόλια αλλά στο χειροκρότημα των άλλων "παιδιών" που σε ακούσαμε.  {#emotions_dlg.clap}

    Και..... απο κορμι μια χαρα. Wink {#emotions_dlg.thumbup}


    marylin
    05.11.2008, 16:52

    Συμφωνώ με το Φιλιππάκι!!!!! {#emotions_dlg.yes}


    heartbreak-kid
    05.11.2008, 19:38

    Παράθεση:

    Το μέλος agoulina στις 04-11-2008 στις 22:51 έγραψε...

    πριν λιγη ωρα παρελαβα μια ηχογραφηση απο το live την κυριακη οπου τραγουδησα καιγω ...

    προφανως καποιος την εκανε απο καποιο τραπεζι... υπηρχε μια γυναικεια φωνη η οποια ειπε τα εξης

    "να πω μια κακία τώρα? τωρα αντικειμενικα σου αρεσει αυτη που τραγουδαει... οχι γιατι λεει οτι ειναι επαγγελματιας...

    ΕΓΩ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ? Ε? ΕΓΩ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ? ... σε κανα μπουζουξιδικο..." αυτα καταφερα να ακουσω και επειδη μαρεσουν οι ντομπρες κουβεντες αλλα

    και απο την αλλη δεν ειμαι ανθρωπος που δεν δεχεται την γνωμη του αλλου...

     

    αν εχεις καποια παρατηρηση για τη φωνη μου (και πολυ περισσοτερο αν γνωριζεις και

    απο μουσικη) θα ηθελα να μου δωσεις συμβουλες... και ειδικα αν εχεις κανα καλο κολπο

    να μου πεις γιατι καθε κυριακη τραγουδαω και στο ταβερνακι και παιζει ναρχομαι στο

    μπουατακι του κωστα κατευθειαν μετα απο 5 ωρες τραγουδι!!! ειλικρινα επίσης σου

    επισημαινω αγαπητη μου οτι δεν πλασαρομαι ως επαγγελματιας τραγουδιστρια αλλα ως

    ταπεινη ερασιτεχνης και μονο ...(μπορεις να δεις και τη σχετικη αγγελια που εχω βαλει

    ζητωντας σε δουλεια) ευτυχως ή δυστυχως ειμαι επαγγελματίας υπάλληλος σε μια

    τεραστια εταιρεία που δεν θα ηθελα να αναφερω και το τραγουδι το κανω για την παρτη

    μου και για να περναω καλα και εγω και οι απο κατω... τελος δεν δουλευω σε

    μπουζουκια και δεν το χω κανει ποτε.. δουλευω σε συνοικιακα μαγαζακια... οπου

    ξερουν να εκτιμουν τη φωνη και οχι το κορμι..

     

    ευχαριστω παρα πολυ περιμενω την απαντηση σου... εδω!

     

    και ξερεις κατι ... ακουγεσαι dont worry...Cool

     

    φιλικα Αγγελικη Μούζη Ερασιτέχνης Τραγουδιστρα {#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    ΤΡΑΓΟΥΔΩ "ΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΜΑΡΙΩΣ" ΣΟΥΡΗ 64, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ ΤΗΛ. ΡΕΖΕΡΒΕ 210 4944576 LIVE ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΝΤΕΧΝΟ - ΛΑΙΚΟ - ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ & ΣΑΒΒΑΤΟ (22:30 - 03:00) & ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (14:00 - 18:30)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : agoulina στις 04-11-2008 23:07 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : agoulina στις 05-11-2008 00:12 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : agoulina στις 05-11-2008 00:16 ]



     

    αντε, επιτέλους. μάς είχαν φάει οι αγάπες. όλο στο χασμουρητό, την βγάζαμε


    Spotlight_Dancer
    05.11.2008, 21:15

    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 05-11-2008 στις 19:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος agoulina στις 04-11-2008 στις 22:51 έγραψε...

    πριν λιγη ωρα παρελαβα μια ηχογραφηση απο το live την κυριακη οπου τραγουδησα καιγω ...

    προφανως καποιος την εκανε απο καποιο τραπεζι... υπηρχε μια γυναικεια φωνη η οποια ειπε τα εξης

    "να πω μια κακία τώρα? τωρα αντικειμενικα σου αρεσει αυτη που τραγουδαει... οχι γιατι λεει οτι ειναι επαγγελματιας...

    ΕΓΩ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ? Ε? ΕΓΩ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ? ... σε κανα μπουζουξιδικο..." αυτα καταφερα να ακουσω και επειδη μαρεσουν οι ντομπρες κουβεντες αλλα

    και απο την αλλη δεν ειμαι ανθρωπος που δεν δεχεται την γνωμη του αλλου...

     

    αν εχεις καποια παρατηρηση για τη φωνη μου (και πολυ περισσοτερο αν γνωριζεις και

    απο μουσικη) θα ηθελα να μου δωσεις συμβουλες... και ειδικα αν εχεις κανα καλο κολπο

    να μου πεις γιατι καθε κυριακη τραγουδαω και στο ταβερνακι και παιζει ναρχομαι στο

    μπουατακι του κωστα κατευθειαν μετα απο 5 ωρες τραγουδι!!! ειλικρινα επίσης σου

    επισημαινω αγαπητη μου οτι δεν πλασαρομαι ως επαγγελματιας τραγουδιστρια αλλα ως

    ταπεινη ερασιτεχνης και μονο ...(μπορεις να δεις και τη σχετικη αγγελια που εχω βαλει

    ζητωντας σε δουλεια) ευτυχως ή δυστυχως ειμαι επαγγελματίας υπάλληλος σε μια

    τεραστια εταιρεία που δεν θα ηθελα να αναφερω και το τραγουδι το κανω για την παρτη

    μου και για να περναω καλα και εγω και οι απο κατω... τελος δεν δουλευω σε

    μπουζουκια και δεν το χω κανει ποτε.. δουλευω σε συνοικιακα μαγαζακια... οπου

    ξερουν να εκτιμουν τη φωνη και οχι το κορμι..

     

    ευχαριστω παρα πολυ περιμενω την απαντηση σου... εδω!

     

    και ξερεις κατι ... ακουγεσαι dont worry...Cool

     

    φιλικα Αγγελικη Μούζη Ερασιτέχνης Τραγουδιστρα {#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    ΤΡΑΓΟΥΔΩ "ΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΜΑΡΙΩΣ" ΣΟΥΡΗ 64, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ ΤΗΛ. ΡΕΖΕΡΒΕ 210 4944576 LIVE ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΝΤΕΧΝΟ - ΛΑΙΚΟ - ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ & ΣΑΒΒΑΤΟ (22:30 - 03:00) & ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (14:00 - 18:30)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : agoulina στις 04-11-2008 23:07 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : agoulina στις 05-11-2008 00:12 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : agoulina στις 05-11-2008 00:16 ]



     

    αντε, επιτέλους. μάς είχαν φάει οι αγάπες. όλο στο χασμουρητό, την βγάζαμε



     

    Αχ αυτες οι τραγουδιστριες...Θα σας μαλωσω κοριτσια...


    pavel
    06.11.2008, 01:28

        Πρώτα απ΄όλα να ευχηθώ για άλλη μια φορά στον Κώστα καλή επιτυχία. Έχει και ικανότητες, και μεράκι, και φίλους. 
        Ο χώρος μου άρεσε πολύ, και ιδιαίτερα η λιτή "πλάτη" στο πάλκο, καθώς επίσης και ο ήχος, ειδικά μετά τις κάποιες απαραίτητες διορθωτικές ρυθμίσεις.

    Όλα τα παιδιά που ανέβηκαν ήταν εξαιρετικά. Τους μεν ΔΕΝ (λογοπαίγνιο κρυάδα σκέτη)φυσικά τους ήξερα,  τον δε Orfeus αυτόν κι αν τον ξέρω. Τον dessypris τον άκουσα για πρώτη φορά, και μου άρεσε πάρα πολύ. 
       H Αγγελική (Agoulina) εξαιρετική. Ωραιότατη χροιά, και απίστευτη άνεση. Ούτε καν στονάρισε κάπου, ούτε έβγαλε "γρέζι", παρά το γεγονός οτι τραγουδούσε απο το μεσημέρι.
      Όσο για τον Mprizas, αν συνεχίσει έτσι, θα μας φάει το ψωμάκι μας...
         Ευχαριστώ πολύ για την φιλοξενία...

       Εις το επανιδείν.Smile

       
     


    -----------------
    ΕΣΥ ΝΑ ΛΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΙΩΠΗ ΣΟΥ, ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΣΩΠΑΙΝΩ....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pavel στις 06-11-2008 01:31 ]


    PHILIPPOSSM
    06.11.2008, 15:22

    Αγαπητέ Pavel για όλους είχες μια καλή κουβέντα......εκτός από έναν .

    Για τον Θ.Παυλακο δεν μας είπες τιποτα;;  {#emotions_dlg.blink}


    pavel
    06.11.2008, 15:48

                    

                    {#emotions_dlg.thumbdown}   {#emotions_dlg.crying}    {#emotions_dlg.thumbdown}


    jorge
    06.11.2008, 16:49

    Να δώσω κι εγώ τα εύσημα στον Θοδωρή λοιπόν. Είναι άρχοντας και χαίρομαι όταν τον ακούω σε τέτοια μέρη με τέτοιο ρεπερτόριο...

    Η agoulina έχει πολύ ωραία χροιά και ερμηνεία. Κάποιες στιγμές βέβαια ίσως ξεφεύγει στην ερμηνεία και αργεί να πιάσει την τελική νότα. Αν το κοντρολάρει αυτό, στα δικά μου αυτιά τουλάχιστον θα ακούγεται καταπληκτικά...

    Ωραίοι και οι ΔΕΝ, με εξαίρεση κάποιες λίγες στιγμές στα φωνητικά (κατεβάστε κανά τόνο ρε guys). Ο gmakis εγγύηση, όπως πάντα, ωραίο και το feeling του Termite.

    Στον Orfeitto μου άρεσαν οι διασκευές που έκανε και ιδιαίτερα στο Big In Japan! :)

     

     


    Crocodile
    07.11.2008, 19:33

    Μπορεί να μην ήμουν εκεί την ημέρα της πρεμιέρας, επισκέφθηκα όμως τη Boite χθες το βράδυ και ομολογώ ότι βρέθηκα σ' έναν ιδιαίτερα φιλόξενο χώρο, με ένα εκπληκτικό μουσικό πρόγραμμα που παρουσίασαν ο kifa και η παρέα του. Πρόκειται για ένα από τα λίγα μαγαζιά που θεωρώ ότι δεν βλάπτουν την ακοή μου και δεν προσβάλλουν την αισθητική μου. Μπορεί το κοινό να ήταν κάπως περιορισμένο, όμως αυτό συνέβαλε ίσως στη δημιουργία μιας πιο οικογενειακής ατμόσφαιρας που σπάνια συναντά κανείς σε χώρους νυχτερινής διασκέδασης σήμερα. Συγχαρητήρια στα παιδιά και καλή συνέχεια!


    marylin
    07.11.2008, 23:38

    Κροκοδειλάκιιιιιιιιιιιιιι τι τραγουδήσατε????? {#emotions_dlg.rolleyes}


    jorge
    08.11.2008, 17:50

    Αύριο κ πάλι στη Boite.

    Θα φέρω και κάποια CD μαζί μου. Όποιος άλλος θέλει, ας φέρει και δικά του, να ανταλλάξουμε.


    Crocodile
    09.11.2008, 01:58

    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 07-11-2008 στις 23:38 έγραψε...

    Κροκοδειλάκιιιιιιιιιιιιιι τι τραγουδήσατε????? {#emotions_dlg.rolleyes}



    Το πρόγραμμα περιελάμβανε έντεχνα λαϊκά και ρεμπέτικα. Από Χατζιδάκι και Θεοδωράκη μέχρι Σπανό, Μούτση, Κουγιουμτζή. Όλα σχεδόν τα τραγούδια που παίζουν είναι γνωστά και αγαπημένα. Αξίζει νομίζω να παρευρεθεί κανείς στο πρόγραμμα της Πέμπτης.