ελληνική μουσική
    377 online   ·  210.869 μέλη

    Πείτε έναν καλό λόγο για τον προηγούμενο !!

    Hastaroth
    27.06.2005, 23:43
    Quote:

    Το μέλος elenigeladari στις 27-06-2005 στις 14:35 έγραψε:

    ένα θα σας πω για τον faltsoo.. είναι ενας νηστικός αποσυντονιστής...







    ..ο οποίος όμως ουδέποτε είναι αποσυντο-νηστικός

    Αντιθέτως έχει οργανωτικώτατο πνεύμα (το ξέρω διότι τον γνωρίζω παλαιόθεν-από την εποχή που δέν υπήρχαν κάν υπολογιστές στην Ελλάδα...)
    12plus
    27.07.2005, 18:12
    O Hastaroth έχει περίεργο όνομα. Τολκινικά ωραίο (Αυτή η κατάληξη κακό μου φέρνει όμως! )
    MariannaP
    28.07.2005, 03:13
    Ο κύριος Hastaroth οφείλει το περίεργο ψευδόνυμό του σε κάποιον "σκοτεινό" φύλακα που κρατάει στο χέρι ένα φανάρι (ο ίδιος θα μπορέσει να σου τον περιγράψει καλύτερα!
    Εκτός αυτού, κουβαλάει την ίδια συλλεκτική μανία με μένα

    Αλήθεια που πήγαν εκείνες οι μπυρίτσες;
    Κύριε Αλβέρτο στην υγειά σας!

    Οσο για σένα 12plus... μάλλον έχεις διαβάσει αρκετά βιβλία του Coelho
    falimento
    28.07.2005, 12:55
    Να πω καλό λόγο για τον προηγούμενο;; Ποιον; Τη Μαριάννα;;

    Α, ναι τώρα θυμήθηκα! Όταν δεν μιλάει είναι το καλύτερο κορίτσι!
    faltsoo
    28.07.2005, 13:53
    o ΚΥΡΙΟΣ falimento ενας απο τους λιγους που εχω γνωρισει προσωπικα και επιτοπιως , ειναι μια ευχαριστα ανησυχη προσωπικοτητα με υπεροχα ματια και ενα ιδανικα μαυρισμενο προσωπο που δεν προδιδει την μεγαλη του ακαδημαικη μορφωση και το τεραστιο ταλεντο του στο γραπτο και οχι μονο λογο.
    σαν μουσικος , κιθαριστας , ανετα θα μπορουσε να σταθει διπλα σε κορυφαιους του ειδους ( clapton , santana ,may , faltsoo) δινοντας αυτο το κατι που τους λειπει.
    τελος το σλογκαν που νομιζω οτι του ταιριαζει ειναι...

    τιποτα δεν ειναι τυχαιο

    στην υγεια του...


    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .100 ε + φπα

    falimento
    28.07.2005, 14:16
    Quote:

    Το μέλος faltsoo στις 28-07-2005 στις 13:53 έγραψε:

    o ΚΥΡΙΟΣ falimento ενας απο τους λιγους που εχω γνωρισει προσωπικα και επιτοπιως , ειναι μια ευχαριστα ανησυχη προσωπικοτητα με υπεροχα ματια και ενα ιδανικα μαυρισμενο προσωπο που δεν προδιδει την μεγαλη του ακαδημαικη μορφωση και το τεραστιο ταλεντο του στο γραπτο και οχι μονο λογο.
    σαν μουσικος , κιθαριστας , ανετα θα μπορουσε να σταθει διπλα σε κορυφαιους του ειδους ( clapton , santana ,may , faltsoo) δινοντας αυτο το κατι που τους λειπει.
    τελος το σλογκαν που νομιζω οτι του ταιριαζει ειναι...

    τιποτα δεν ειναι τυχαιο

    στην υγεια του...


    ..100 ε + φπα








    Ωραίος ρε Γιώργο! Αν και στοιχίζεις λίγο παραπάνω!

    Σαν μουσικός, κιθαρίστας είμαι μέγας! Προσθέτω αυτό που λείπει στους γνωστούς (ξέρεις τώρα, που γίναν τυχαία γνωστοί, γλύφτες του συστήματος.. ) ένα ΤΙΠΟΤΑ, ένα sweet nothing!

    Όσο για τον Γιώργο τον από πάνω, έχω να δηλώσω ότι είναι άνθρωπος χωρίς στεγανά, ανοιχτόκαρδος και αυθεντικός!
    Επιστήθιος φίλος του Pavel (Θοδωρής Παυλάκος), ήταν ο μπροστάρης της μαγικής βραδιάς στο Έμμετρον.
    Ελπίζουμε να χρησιμοποιήσει στο εγγύς μέλλον τις απίστευτες δημοσιοσχετίστικες τεχνικές του και να μας χαρίσει ομοίας ευδαιμονίας βραδιές!

    ¶ και πολύ μεγάλος πότης ρε παιδί μου!


    tzouv
    28.07.2005, 14:22
    Εγω τωρα δηλαδη πρεπει να μιλησω για τον falimento...Τι μπορει να πει κανεις γι'αυτον τον ανθρωπο που ειναι μεσα σε ολα και για ολα εχει και μα απαντηση και αποψη.Ειναι απο τοα βασικοτερα μελη και τον εμπιστευομαι πολυ εφοσον με εχει βοηθησει σε πολλα με τις συμβουλες και τις αποψεις του...
    falimento
    28.07.2005, 16:34
    Quote:

    Το μέλος tzouv στις 28-07-2005 στις 14:22 έγραψε:

    Εγω τωρα δηλαδη πρεπει να μιλησω για τον falimento...Τι μπορει να πει κανεις γι'αυτον τον ανθρωπο που ειναι μεσα σε ολα και για ολα εχει και μα απαντηση και αποψη.Ειναι απο τοα βασικοτερα μελη και τον εμπιστευομαι πολυ εφοσον με εχει βοηθησει σε πολλα με τις συμβουλες και τις αποψεις του...





    Τzouv με συγκινείς!

    Όσο για τις απόψεις που εκθέτω, σε πληροφορώ ότι υπάρχουν πολλοί εδώ μέσα που είναι πολύ πιο μορφωμένοι από μένα και μπασμένοι στα πράγματα. Χαίρομαι γιατί ο καθένας μας παίρνει εδώ, από τον άλλο κάτι. ¶λλωστε το forum υπάρχει για να ανταλλάσουμε απόψεις και να γινόμαστε καλύτεροι!

    Έχουμε και δύο κοινά..
    Υπήρξα και εγώ πρόεδρος τα παλαιά σχολικά χρόνια και αγαπάω πολύ τη Θεσσαλονίκη..

    Είστε ωραίοι οι βόρειοι, μες στη καρδιά μου!


    tzouv
    29.07.2005, 00:23
    Ενα μεγαλο ευχαριστω απο ολο τον βορρα και την Θεσσαλονικη.Και οποτε ερθεις εδω θα χαρουμε να σε υποδεχτουμε να εθιστεις και εσυ στην ζωη(ειδηκα την νυχτα) της πολης.
    iris-the-black
    29.07.2005, 10:03
    Vre to Giannakh!Loipon,akouei poiotikh mousikh,einai eugenikos,kalo paidi,filos k Thessalonikios...
    mickey
    02.08.2005, 02:26
    Μμμμ για την Ιρις τι να πω...ωραιο ονομα....ωραια ηλικια (αααχχχχ και

    να χα τα χρονια σου)...ωραια περιοχη (εγω απο Νεα Ιωνια)

    Mickey


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: mickey on 02-08-2005 02:28 ]
    tzouv
    09.08.2005, 13:27
    Για τον mickey δεν εχω να πω και πολλα γιατι δεν εχουμε γνωριστει ακομα πολυ καλα.Στο μελλον θα πουμε πολλα.Αλλα θελω να ευχαριστησω το φιλαρακι μου την iris για τα καλα της λογια...
    antonLOrd
    09.08.2005, 14:01
    Aν και δεν γνωριζόμαστε πολύ,ο Γιάννης μου είναι ιδιέταιρα συμπαθής...
    για σένα..
    tzouv
    09.08.2005, 14:08
    Και μενα επισης μου εισαι πολυ συμπαθης Αντωνη και σε περιμενουμε Θεσσαλονικη να παμε για real beer και εαν ερθεις με την μπαντα σου να κανουμε και κανενα live.Περιμενουμε...
    neerie
    09.08.2005, 15:15
    Εγώ τώρα θα πρέπει να μιλήσω για τον tzouv ε? Δυστυχώς δεν τον γνωρίζω, ήθελα όμως μια ευκαιρία για να πω πόσο εξεπλάγειν γενικότερα από την αγάπη που κυλάει εδώ μέσα... Λοιπόν, είμαι σίγουρη πως ο tzouv είναι πολύ καλό παιδί με ωραία γούστα και ενδιαφέροντα... Μια ερώτηση όμως: τί είναι τα απαγορευμένα ρεμπέτικα?

    Βασικά είμαι νέα στο ΜΗ και φαίνεται πως εδώ μέσα υπάρχουν πολλά αξιόλογα πλάσματα, με πολλές μουσικές γνώσεις και ευγενική ψυχή... Δεν ανήκω εδώ λέμε...

    Ξεχωρίζω την Gate, για την οποία όλοι έχουν να πουν καλό λόγο και για το ότι έχουμε το ίδιο avatar... Ton Jorge και τον Orfeus για τις γνώσεις τους περί μουσικής και κάπου εδώ σταματώ μια που είμαι γενικότερα άσχετη και εντελώς εκτός κλίματος του φόρουμ. Σιγά σιγά ίσως γνωρίσω κι άλλους...

    cheers all!
    gate
    09.08.2005, 16:28
    Quote:

    Το μέλος neerie στις 09-08-2005 στις 15:15 έγραψε:

    Εγώ τώρα θα πρέπει να μιλήσω για τον tzouv ε? Δυστυχώς δεν τον γνωρίζω, ήθελα όμως μια ευκαιρία για να πω πόσο εξεπλάγειν γενικότερα από την αγάπη που κυλάει εδώ μέσα... Λοιπόν, είμαι σίγουρη πως ο tzouv είναι πολύ καλό παιδί με ωραία γούστα και ενδιαφέροντα... Μια ερώτηση όμως: τί είναι τα απαγορευμένα ρεμπέτικα?

    Βασικά είμαι νέα στο ΜΗ και φαίνεται πως εδώ μέσα υπάρχουν πολλά αξιόλογα πλάσματα, με πολλές μουσικές γνώσεις και ευγενική ψυχή... Δεν ανήκω εδώ λέμε...

    Ξεχωρίζω την Gate, για την οποία όλοι έχουν να πουν καλό λόγο και για το ότι έχουμε το ίδιο avatar... Ton Jorge και τον Orfeus για τις γνώσεις τους περί μουσικής και κάπου εδώ σταματώ μια που είμαι γενικότερα άσχετη και εντελώς εκτός κλίματος του φόρουμ. Σιγά σιγά ίσως γνωρίσω κι άλλους...

    cheers all!





    Προς στιγμήν, νόμιζα πως τα είχα γράψει εγώ όλ' αυτά...και προσπαθούσα να θυμηθώ πότε τα έγραψα. Με μια γρήγορη ματιά, είδα και το nickname μου στο κείμενο και σκέφτηκα ότι θα πρέπει να είμαι πολύ ψώνιο που από το site, μεταξύ των άλλων, ξεχώρισα και εμένα... ώσπου διάβασα πάνω από το οικείο μου avatar ένα διαφορετικό nickname και πήγε το μυαλό μου στη θέση του....
    Καλως ήρθες neerie. Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια και ευχόμαστε να περάσεις καλά στην παρέα μας
    kifa
    09.08.2005, 16:45
    Χμ....Πρέπει να μιλήσω για τον Γάτο τώρα ???

    Και πρέπει να πω μονο ενα καλό λόγο ???

    ΔΥΣΚΟΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Η πιο ευγενικη παρουσια του site , εξυπνη, όμορφη , ΦΩΝΑΡΑ !!!!

    Που και που φέρνει "βροχή" ....

    Με μία λέξη για να μην ειμαι off topic ... ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ !!!!!

    αυτα...


    JaNick
    09.08.2005, 18:07
    KIFA! Τι να πεις για τον Κώστα;;; Πανω απ όλα οπαδός των Maiden!!
    Οριμο μέλος, με χίουμορ, που δίνει πάντα απίστευτες πληρόφοριες! Την κατάσταση σήμερα στο chat την χειρίστηκε απιστευτα έξυπνα!!

    UP THE IRONS!!!!
    VIVA MAIDEN!!!!!!

    What,ho said the thing with three bounces!! Do not meddle with things you don't understand. (Nicko Mc'Brain)


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: JaNick on 09-08-2005 18:08 ]
    tzouv
    09.08.2005, 23:35
    Quote:

    Το μέλος neerie στις 09-08-2005 στις 15:15 έγραψε:

    Εγώ τώρα θα πρέπει να μιλήσω για τον tzouv ε? Δυστυχώς δεν τον γνωρίζω, ήθελα όμως μια ευκαιρία για να πω πόσο εξεπλάγειν γενικότερα από την αγάπη που κυλάει εδώ μέσα... Λοιπόν, είμαι σίγουρη πως ο tzouv είναι πολύ καλό παιδί με ωραία γούστα και ενδιαφέροντα... Μια ερώτηση όμως: τί είναι τα απαγορευμένα ρεμπέτικα?

    Βασικά είμαι νέα στο ΜΗ και φαίνεται πως εδώ μέσα υπάρχουν πολλά αξιόλογα πλάσματα, με πολλές μουσικές γνώσεις και ευγενική ψυχή... Δεν ανήκω εδώ λέμε...

    Ξεχωρίζω την Gate, για την οποία όλοι έχουν να πουν καλό λόγο και για το ότι έχουμε το ίδιο avatar... Ton Jorge και τον Orfeus για τις γνώσεις τους περί μουσικής και κάπου εδώ σταματώ μια που είμαι γενικότερα άσχετη και εντελώς εκτός κλίματος του φόρουμ. Σιγά σιγά ίσως γνωρίσω κι άλλους...

    cheers all!



    Ευχαριστω πολυ nerrie και καλωσηρθες στην παρεα μας.Λοιπον απαγορευμενα ρεμπετικα ειναι αυτα το οποια τα γραφανε σε εποχες στις οποιες συνηθως υπηρχε δικτατορια και αυτο μιλουσαν κατα αυτους και ετσι τα απαγορευαν.Οπως επισης και τα χασικλιδικα που τα περισσοτερα ηταν απαγορευμενα...Οποιος θελει να συμπληρωση ας πει κατι παραπανω που πιθανον να μην γνωριζω...
    FREEGUY
    24.08.2005, 01:36
    loipon tzoun....ise dinamikos haraktiras,sou aresei na kerdizeis tis entiposeis
    me kati exipno pou tha peis i tha kaneis.
    afta pistevo ego for my dear tzoun...
    emena ektos apo ta orea amaxia mou aresoun kai ta oraia
    G O A L ! ! ! ! ! !