ελληνική μουσική
    622 online   ·  210.861 μέλη

    AR-ON ON-AiR: στο επανιδείν!

    vasilisbSax
    10.09.2010, 19:53

    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα {#emotions_dlg.biggrin}

    Χάρη, αν και ανήκω στους "άπιστους" θα είμαι εκεί (ελπίζω)!!!!

     


    Kristalo
    10.09.2010, 21:13

    {#emotions_dlg.sad} Μήπως γίνεται να ηχογραφηθεί; Θα θελα πολυ να την ακουσω αλλα δυστυχως δεν θα μπορεσω!!!

    θα ναι τέλεια το ξερω!!!{#emotions_dlg.sad}


    ilio
    10.09.2010, 23:13

    Παράθεση:

    Το μέλος Kristalo στις 10-09-2010 στις 21:13 έγραψε...

    {#emotions_dlg.sad} Μήπως γίνεται να ηχογραφηθεί; Θα θελα πολυ να την ακουσω αλλα δυστυχως δεν θα μπορεσω!!!

    θα ναι τέλεια το ξερω!!!{#emotions_dlg.sad}



    Ναι Χάρη γίνεται να την ηχογραφήσεις εσύ ή κάποιος άλλος;Μου αρέσουν πάρα πολύ αλλά

    δυστυχώς έχω γάμο...{#emotions_dlg.sad}


    sympetheros
    11.09.2010, 10:19

    let it be Χάρη!!

    Καλή εκπομπή στον Σκαθαροζούμη του Σαββάτου!


    AR-ON
    11.09.2010, 20:16

    Μη στεναχωριέστε! Το αφιέρωμα στους BEATLES που θα γίνει απόψε 10 με 12, θα κοιτάξω να επαναληφθεί κάποια στιγμή και τον επόμενο μήνα!

     


    AR-ON
    17.11.2010, 17:00
    Το επόμενο Σάββατο 20/11/2010, το δίωρο της εκπομπής θα διατεθεί στον Alfawolf, λόγω της μεγάλης διάρκειας της συνέντευξης του Κώστα Σμοκοβίτη. Εμείς θα τα ξαναπούμε ON-AIR με "Σαββατόβραδο. Ε, και;" στις 27 του μήνα.
    AlfaWolf
    17.11.2010, 17:04

    Χάρη μου σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την παραχώρηση των ωρών σου

    κι ελπίζω  να ανταποδώσω όποια στιγμή θέλεις :)))))

     

     


    AR-ON
    27.11.2010, 21:58
    Απόψε στην εκπομπή "Σαββατόβραδο. Ε, και;" την 1η ώρα διασκευές ελληνικών τραγουδιών από ξένους κι έπεται συνέχεια με μουσικές που δεν ακούτε συχνά.
    AR-ON
    29.01.2011, 21:42

    Απόψε την 1η ώρα (10-11μμ) τραγούδια Χατζιδάκη - Θεοδωράκη - Λοΐζου και τη 2η ώρα (11-12μμ) ξένα. Άλλο ένα "Σαββατόβραδο. Ε, και;" μαζί ζωντανά, συντονιστείτε στο ΜΗ-Radio!


    AR-ON
    13.03.2011, 00:01

    Σαν σήμερα πριν 6 χρόνια (πότε πέρασαν;) έφυγε από κοντά μας ο Σταύρος Κουγιουμτζής. Σάββατο και τότε... Γι αυτό και το αποψινό "Σαββατόβραδο. Ε, και;" δεν θα μπορούσε να είναι άλλο από αφιέρωμα στο μεγάλο μας αυτό συνθέτη και στιχουργό.

    Εν τω μεταξύ, εμείς τα ξαναλέμε αύριο 13:00-15:00 με τους "Κυριακάτικους επισκέπτες", σε παρθενική μετάδοση και χωρίς επισκέπτες στο studio.


    AR-ON
    13.03.2011, 19:17

    Κυριακάτικοι Επισκέπτες - 1η εκπομπή 13/3/2011

    Concept εκπομπής "Κυριακάτικοι Επισκέπτες": κάπου στα δυτικά της Αθήνας, κάθε Κυριακή μεσημεράκι ο Χάρης τραβάει τις κουρτίνες, ψήνει καφεδάκι, ανοίγει τα μικρόφωνα και υποδέχεται μπάντες, τραγουδοποιούς, μουσικούς και γενικά καλλιτέχνες της ανεξάρτητης/εναλλακτικής σκηνής, κάθε μουσικού είδους και ύφους. Κουβεντιάζουν ζωντανά για τη μουσική, για τη ζωή, για όνειρα, για …ανέμους και ύδατα, για κάθε τι επιστητό ή ανεπαίσθητο, ενώ παράλληλα, συνομιλούν με τους ακροατές στο chat, παρουσιάζουν τη demo ή δισκογραφημένη δουλειά τους, βάζουν κομμάτια από καλλιτέχνες που αγαπούν και τους έχουν επηρεάσει, ενώ καμιά φορά, λένε και κανένα τραγουδάκι live σε "unpluged" διάθεση. 
    Η εκπομπή φιλοδοξεί να είναι ένα ανοιχτό παράθυρο απ’ όπου θα μπαίνει φως και μουσική για ακροατές που βαρέθηκαν τη σκουπιδοτροφή που τους σερβίρουν όσοι τους θεωρούν καταναλωτές και όχι ανθρώπους, ενώ ταυτόχρονα, υπόσχεται να αποτελεί ένα μονίμως ανοιχτό βήμα για όσους επιμένουν να εκφράζονται και να δημιουργούν έξω από τα φώτα των κυρίαρχων ΜΜΕ, με μόνα όπλα τις αλήθειες και το μεράκι τους. Γιατί η πραγματική μουσική ΔΕΝ περνάει κρίση, κρίση περνάνε οι έμποροι της μουσικής: οι δισκογραφικές της παγκοσμιοποιημένης (υπο)κουλτούρας, τα ραδιόφωνα των playlist, οι τηλεοράσεις του life-style… Η εκπομπή λοιπόν, θέλει να βάλει ένα μικρό λιθαράκι στην προσπάθεια να μην αφήσουμε να μας βυθίσουν στην κατάθλιψη, να μην σταματήσουμε να χαμογελάμε, να ονειρευόμαστε, να παλεύουμε… Η ύφεση ας φοβίζει τους κάθε λογής "δήθεν", όχι τους αυθεντικούς της μουσικής, οι οποίοι ξέρουν κι από υφέσεις, κι από …διέσεις, κι από ψυχή!

     

    Κατ' εξαίρεση, η 1η εκπομπή ως εισαγωγική, δεν είχε επισκέπτες στο studio. Ακούστηκαν τα εξής:

    01. TRAP - Falling

    02. TRANSISTOR - Divine

    03. TRANSISTOR - Epsilon

    04. TRANSISTOR - Living

    05. LEXICON PROJECT - Μαρία

    06. LEXICON PROJECT - Χειμώνας

    07. LEXICON PROJECT - Ας κάνουμε τη νύχτα μέρα

    08. EMIGRE - Αυτό που θέλω

    09. ΥΠΟΝΟΙΑ - Μονόλογος Μαριονέτας

    10. ΥΠΟΝΟΙΑ - Είμαι ο κάθε στίχος (Συγκινητικό)

    11. ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ - Bom-bom

    12. NOEMA - Τα πάντα είσαι εσύ

    13. NO NAME BAND - Νιώσε ξανά

    14. ISNOGOOD - Ο γιός του ανέμου

    15. ΦΑΝΕΛΑ ΡΙΓΕ - Βγες απ' τα δικά σου όρια

    16. ANIMA - Κι αν είσαι μακριά μου

    17. FUNK OFF - Μπες στο ρυθμό

    18. A DES POTES - Στη Μαλαισίνα

    19. THE SCHOOLDRIVERS - Know my name

    20. FLY BY WIRE - Δεδομένα

    21. LATHOS PATHOS - Μήνυμα

    Την εκπομπή μπορείτε να την κατεβάσετε εδώ (96.03ΜΒ):

    http://www.mediafire.com/file/pppdc2t121esedu/Episkeptes_2011-03-13.mp3

    Την επόμενη Κυριακή, "παρθενικός" Κυριακάτικος Επισκέπτης, ο Μιχάλης Κλεάνθης.

    ΥΓ: όποιοι θέλουν να επικοινωνήσουν μαζί μου για να φιλοξενηθούν στην εκπομπή και να παρουσιάσουν τη δουλειά τους, αρκεί ένα ΠΜ ή ένα email ατο contact-at-harisaronis-teleia-gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AR-ON στις 10-05-2011 16:15 ]


    AR-ON
    09.04.2011, 22:07

    Ξεκινάμε, άλλο ένα "Σαββατόβραδο. Ε, και;", τώρα και μέχρι τα μεσάνυχτα! Θα αποκαλυφθεί και ποιός θα είναι ο αυριανός "Κυριακάτικος Επισκέπτης", οπότε, συντονιστείτε!!!


    AR-ON
    10.04.2011, 12:51

    Ο σημερινός "Κυριακάτικος Επισκέπτης" είναι Doctor φιλόσοφος, συνθέτης, στιχουργός, τραγουδιστής, γιός του σπουδαίου ποιητή-στιχουργού Σπήλιου, ανηψέγγονο του αξέχαστου μεγάλου μας ηθοποιού Διονύση και της μεγάλης ελληνίδας στιχουργού Ευτυχίας, κυρίες και κύριοι, γνωρίστε το Γιάννη Παπαγιαννόπουλο!


    AR-ON
    10.04.2011, 21:16

    Κι όποιος θέλει να κατεβάσει και ν' απολαύσει σε "κονσερβούλα" την εκπομπή με "Κυριακάτικο Επισκέπτη" το Γιάννη Παπαγιαννόπουλο, δεν έχει παρά να κάνει κλικ εδώ:

    Episkeptes_2011-04-10_Yiannis_Papagiannopoulos.mp3


    antwnispatra
    10.04.2011, 21:26
    Ευχαριστούμε Χάρη εσένα και τον εξαιρετικό καλεσμένο σου για τη σημερινή εκπομπή.Και για τη φρέσκια κονσέρβα.
    mary_omikron
    10.04.2011, 21:42

    Ο σημερινός σου καλεσμένος (Γιάννης Παπαγιαννόπουλος) ήταν μια ευχάριστη γνωριμία και μια πολλά υποσχόμενη μουσική αποκάλυψη για μένα που δεν τον ήξερα... Του εύχομαι τα καλλίτερα στις μελλοντικές του  δημιουργίες...

    Πολύ όμορφη η εκπομπή σου.... ευχαριστώ .... :)


    AR-ON
    10.04.2011, 21:52
    Εγώ ευχαριστώ, γιατί εσείς κάνετε να έχει σκοπό και νόημα αυτή η εκπομπή!
    Extremio
    11.04.2011, 12:12
    Σας ευχαριστω και απο εδω ειλικρινα για το θερμο καλωσορισμα, την αγαπη με την οποια με αγκαλιαζετε και την ευκαιρια που μου δινετε απλοχερα να μοιραστω τη μουσικη μου μαζι σας. Ειναι τιμη να βρισκομαι αναμεσα σε σκεπτομενους ανθρωπους που δεν ξεχνουν να ονειρευονται. Να ειστε ολες και ολοι καλα.
    AR-ON
    16.04.2011, 21:50

     

    Περίμενα μέχρι την τελευταία στιγμή μπας και συνέλθω, αντίθετα όμως ο πυρετούλης δυνάμωσε (τρέμω σαν το ψαράκι), η φωνή μου δεν βγαίνει στάλα και να μην τα πολυλογώ, μου είναι αδύνατον να σας κάνω παρεούλα απόψε με το "Σαββατόβραδο. Ε, και;". Αναγκάστηκα να ειδοποιήσω και τον αυριανό "Κυριακάτικο Επισκέπτη" να αναβάλλει την επίσκεψή του, καθώς αποκλείεται να είμαι καλύτερα μέσα σε τόσο λίγες ώρες...

    Κι έτσι, αναγκάζομαι να σας στείλω από τώρα και δυστυχώς Off-Air τις ευχές μου για τη Μεγάλη Εβδομάδα και το Πάσχα: να περάσετε όσο γίνεται πιο όμορφα, όσο πιο Ανοιξιάτικα, να κρατήσετε μικρές στιγμές και εικόνες που να σας συνοδεύουν ως αναμνήσεις για πολλά-πολλά χρόνια, Καλή Ανάσταση σε κάθε επίπεδο!

     

     

    Έχουμε λοιπόν και λέμε:

    • τα Σάββατα ώρες 22:00-00:00 απόψε 16/4 και το Μ.Σάββατο 23/4, καθώς και
    • οι Κυριακές 13:00-15:00 αύριο 17/4 και Κυριακή του Πάσχα 24/4, μένουν αναγκαστικά ελεύθερες από μένα.

    Θα σας πεθυμήσω, ο Μάιος όμως, ως γενέθλιος μήνας της παρουσίας μου στο Musicheaven Radio (ναι, πέρασαν κιόλας 3 χρόνια!), προμηνύεται καταιγιστικός: υπέροχες μουσικές τα Σαββατόβραδα και ένας μεγάλος κλεισμένος κατάλογος "Κυριακάτικων Επισκεπτών", ανθρώπων που η δουλειά τους δεν προβάλλεται από τα mainstream μέσα και αξίζει πραγματικά να γνωρίσετε!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AR-ON στις 27-04-2011 15:22 ]


    sillia
    17.04.2011, 13:58

    Περαστικούλια Χάρη {#emotions_dlg.inlove}και πολλές πολλές ευχές για καλό Πάσχα {#emotions_dlg.inlove}