ελληνική μουσική
    669 online   ·  210.851 μέλη

    6ο Live: Εντυπώσεις, Φωτογραφίες, Video

    jorge
    17.02.2011, 23:41
    Μπραβο ρε Χάρη :)

    ΥΓ. Αν θες τα περνάς και στην ενοτητα Video
    astarth_18
    18.02.2011, 00:32

    Παράθεση:


    ...και την ακόλουθη "πειραγμένη" version (ως video-comic, με πολύ-πολύ αγάπη όμως στο Jorge, την Pastella, το Deos και το Sympethero). Ελπίζω να γελάσετε και να μη με κυνηγάτε!!! Τουλάχιστον το ξύλο από τη Στέλλα (προς το παρόν) το γλυτώνω, μια και είναι 500 χιλιόμετρα μακριά... Από τους άλλους, η αλήθεια είναι, δεν αισθάνομαι και αρκετά ασφαλής...


     

    Μια τεράστια υπόκλιση, γέλασα τόσο μα τόσο πολύ! Χάρης Αρώνης Φανς! {#emotions_dlg.happycrazy}


    Deos
    18.02.2011, 00:36

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 17-02-2011 στις 12:21 έγραψε...

    Deos πόσα δίνεις; :)





     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 17-02-2011 12:24 ]



    Την Παρουσίαση του 7ου live.


    jorge
    18.02.2011, 00:38

    Βρε σεις, όλο το βράδυ με βλέπατε να μασάω τσίχλα και δεν είπατε τίποτα;

    Την μάσαγα από τις 14.00 μέχρι τα ξημερώματα στις 4.00. Την ίδια τσίχλα.

    Το άλλο πρωί απλά δεν μπορούσα να φάω ...πρωινό. Το στόμα άνοιγε ίσα 2 πόντους από τον πόνο... Άσε που βγήκα σαν κατσίκα στο βίντεο... Πολύ τον προσέχετε τον admin σας, μπραβο βρε. Και θέλετε και 7ο ε; Καλα...

    Εγώ όμως σας αγαπώ, οπότε μέχρι να βρούμε X Darawish από το Live, σας στέλνω αυτό:

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 18-02-2011 00:48 ]


    antwnispatra
    18.02.2011, 08:30

    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 17-02-2011 στις 01:49 έγραψε...

    Εκ μέρους της Rivera Band θέλω να πώ ένα τεράστιο ευχαριστώ στους 25 περιπου φίλους που άντεξαν και έμειναν μέχρι την ώρα που βγήκαμε....

    Να είστε όλοι καλά.

     

    Μη γκρινιάζετε ρεεεεεεεεε........

    Κανείς μας δεν ξέρει τι είναι η μουσική, από που προέρχεται και που πηγαίνει....

     

    Αγάπη!



    Δεν ήμουν στους 25 που λες αλλά περιμένω να ακούσω ηχογράφηση.Έκανες ένα μικρό αλλά πολύ ουσιαστικό σχόλιο.ΑΨΟΓΟΣ.


    Hastaroth
    18.02.2011, 08:48

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 18-02-2011 στις 00:38 έγραψε...

    Βρε σεις, όλο το βράδυ με βλέπατε να μασάω τσίχλα και δεν είπατε τίποτα;

    Την μάσαγα από τις 14.00 μέχρι τα ξημερώματα στις 4.00. Την ίδια τσίχλα.

    Εγώ δέν είδα να μασάς καμμιά τσίχλα.Ωστόσο,η μάσηση ενδυναμώνει τους μύς τών σιαγόνων,οπότε η τσίχλα σε ωφέλησε μάλλον.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 18-02-2011 στις 00:38 έγραψε...

    Πολύ τον προσέχετε τον admin σας, μπραβο βρε. Και θέλετε και 7ο ε; Καλα...

    Γιά να σού δείξουμε πόσο σε προσέχουμε,στο 7ο θα φροντίσω να υπάρχη επαρκές απόθεμα τσιχλών γιά να μήν αναγκάζεσαι να μασάς την ίδια τσίχλα επί ώρες (χάνει και τους οργανοληπτικούς της χαρακτήρες έτσι).

    Εντός τού Σ/Κ θα επιχειρήσω ν'ανεβάσω κι'εγώ κάποια βιντεάκια τού live-ελπίζω να τα καταφέρω γιατί δέν είμαι και πολύ καλός στον διαδικτυακό προγραμματισμό.


    mary_omikron
    18.02.2011, 09:04

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 18-02-2011 στις 00:38 έγραψε...
    Άσε που βγήκα σαν κατσίκα στο βίντεο... Πολύ τον προσέχετε τον admin σας, μπραβο βρε.

    Εγώ όμως σας αγαπώ, οπότε...

    Κι εμείς Χόρχε επειδή σ΄αγαπάμε δεν θα πιστέψουμε τίποτα απ΄αυτά που θα πει η κατσίκα... (του ανέκδοτου)


    Kay
    18.02.2011, 09:41

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 18-02-2011 στις 00:38 έγραψε...

    Βρε σεις, όλο το βράδυ με βλέπατε να μασάω τσίχλα και δεν είπατε τίποτα;

    Την μάσαγα από τις 14.00 μέχρι τα ξημερώματα στις 4.00. Την ίδια τσίχλα.

    Το άλλο πρωί απλά δεν μπορούσα να φάω ...πρωινό. Το στόμα άνοιγε ίσα 2 πόντους από τον πόνο... Άσε που βγήκα σαν κατσίκα στο βίντεο... Πολύ τον προσέχετε τον admin σας, μπραβο βρε. Και θέλετε και 7ο ε; Καλα...

    Εγώ όμως σας αγαπώ, οπότε μέχρι να βρούμε X Darawish από το Live, σας στέλνω αυτό:

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 18-02-2011 00:48 ]



    Και μιας και το post επέστρεψε στις ρίζες του (δηλαδή στις εντυπώσεις γύρω από τη συναυλία κτλ) αναφορικά με αυτό το post οι X-Darawish είναι για μένα οι έλληνες Gogol Bordello με τη διαφορά ίσως ότι είναι παλαιότεροι από τους Gogol αλλά δεν είχαν την ίδια τύχη μιας παγκόσμιας επιτυχίας μόνο και μόνο λόγω αγοράς και έλλειψη υποστήριξης των μεγάλων δισκογραφικών απέναντι στους καλλιτέχνες με άποψη.

    Για όσους δεν ξέρουν τους Gogol...


    skordalis21
    18.02.2011, 10:03
    Ρε σεις ποσταρετε κανενα βιντεακι απο medley η απο verbal delirium να γουσταρουμε :) πληζ
    AR-ON
    18.02.2011, 14:30
    Kαι οι MEDLEY, και οι Verbal Delirium, ήταν από τις μπάντες που ξεχώρισαν πραγματικά. Δυστυχώς όμως εγώ δεν έχω στα χέρια μου στιγμιότυπα από εκείνους αλλά και πολλούς άλλους (εξήγησα τι έπαθα σε προηγούμενο post). Άλλωστε τη δική μου κάμερα την έφερα με δική μου πρωτοβουλία ως backup, θα πρέπει να περιμένουμε τα επίσημα βίντεο από το Musicheaven. Για παράδειγμα, τα μόνα δικά μου στιγμιότυπα που διασώθηκαν από X-DARAWISH, ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ και COLPO GROSSO, όλες καταπληκτικές μπάντες, είναι τα εξής:
    AR-ON
    18.02.2011, 14:38

    Συνεχίζοντας όμως να ποστάρω ό,τι βιντεάκι έχω, δείτε τα κομμάτια που έπαιξαν οι Tumbleweed.


    AlfaWolf
    18.02.2011, 14:41

    Όσο κι αν ψάξεις βρε παιδι μου ... ολες οι συμμετοχές ειναι η μια καλυτερη απο την αλλη !!!


    AR-ON
    18.02.2011, 14:42

    Και Διεθνής Αμνησία έχω! Διαλλλιέχτεεεεεεε!!!

     


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AR-ON στις 18-02-2011 14:44 ]


    EffieKakaflika
    18.02.2011, 15:07

    Μπράβο, Χάρη, ευχαριστούμε πολύ...

    μια γεύση μέχρι να βγουν τα επίσημα βιντεάκια του MH.


    AlfaWolf
    18.02.2011, 15:14

    Χάρη 1000 Μπράβο για την τόσο πολύ αλλα και σημαντική δουλεία που συνεχίζεις να κάνεις!!! {#emotions_dlg.thumbup} 


    AR-ON
    18.02.2011, 20:30

    Δυστυχώς, εδώ ολοκληρώθηκε το δικό μου υλικό όσον αφορά στα βίντεο από το live.

    Ακούστε τα τραγούδια Ασημένια Σφήκα και Πούλα με, με τα οποία πολύ αργά τη νύχτα έκλεισε τη βραδιά του 6ου MH Live ο Γιάννης Απόδιακος, παρέα με τον Άκη Σολδάτο και τις κιθάρες τους.

    Περιμένουμε με αγωνία να ανέβουν βίντεο από ΧΡ. ΚΡΟΚΙΔΗ, MEDLEY, ΓΙΑΝΝΗ ΝΑΝΟΠΟΥΛΟ, ΑΚΗ ΠΕΡΔΙΚΗ, VERBAL DELIRIUM, KAY & THE SCHOOLDRIVERS, ΜΙΧΑΛΗ ΚΛΕΑΝΘΗ και BLINDFOLD, καθώς και μεγαλύτερα αποσπάσματα από τους υπόλοιπους, ειδικά τους X-DARAWISH, ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ και COLPO GROSSO για τους οποίους δεν είχα παρά λίγα δευτερόλεπτα. Δυστυχώς κάποιο πρόβλημα στον ήχο που προέκυψε προς το τέλος του live δεν επιτρέπει το ανέβασμα υλικού από την εμφάνιση των σχημάτων "Χάρης Αρώνης & Εναερίτες" και ίσως των "RIVERA BAND" (αν κι ο Πέτρος μπορεί να κάνει τίποτα "μαγικά" και να ανεβάσει δείγμα από Rivera).

    Τα προβληματάκια αυτά και όποια άλλα γράφτηκαν εδώ όμως, είναι πραγματικά αμελητέα μπροστά στο επίτευγμα της άρτιας ολοκλήρωσης ενός τέτοιου μαραθωνίου που ήταν το 6ο ΜΗ Live και πραγματικά πρέπει να βγάλουμε το καπέλο στο Jorge και όλη την ομάδα συνεργατών του για όλο αυτόν τον κόπο. Νομίζω ένα μεγάλο ευχαριστώ από όλους μας ως ηθική ανταμοιβή για ό,τι έκαναν, είναι επιβεβλημένο! Κατά την επεξεργασία του βιντεοσκοπημένου υλικού που είχα και ξαναζώντας σε real time μέρος του Live, ειλικρινά μ' έπιασε η μέση μου και μόνο που έβλεπα το Jorge να είναι σκυμμένος επί τόση ώρα βοηθώντας τους μουσικούς (άσε το πήγαιν' έλα από τη σκηνή στον ηχολήπτη και τούμπαλιν), κάθε φορά που εναλασσόταν ένα σχήμα (22 συνολικά)! Και σάμπως στα ενδιάμεσα μπορούσε να κάτσει ήσυχος να απολαύσει ένα ποτάκι; Με μια τσίχλα την έβγαλε ο καψερός επί 8άωρον...

    ΥΓ: τώρα που τελείωσα με τα upload, ίσως βρω χρόνο και ηρεμία να επανέλθω με προσωπικές εντυπώσεις και κυρίως με προτάσεις για το επόμενο - καλά να 'μαστε - live.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AR-ON στις 18-02-2011 20:55 ]


    billpanasteros
    18.02.2011, 20:46
    Μπράβο Χάρη, πολύ ωραία! Περιμένουμε και τα υπόλοιπα!
    cineboy
    18.02.2011, 21:32
    Σε ευχαριστούμε πολύ Χάρη....η προσπάθεια σου είναι αξιέπαινη.
    Kay
    18.02.2011, 22:38
    Χάρη απλά φοβερή δουλειά. Δεν είχες καμία υποχρέωση αλλά έκανες αυτό το παραπάνω που διαχωρίζει τον καλό από τον καλύτερο!
    VasilisSaltagiannis
    19.02.2011, 19:42

    Αν και πρόλαβα από τα μισά και μετά το live, να δώσω συγχαρητήρια τόσο στα παιδιά που συμμετείχαν όσο και στους διοργανωτές που φέραν εις πέρας τη δύσκολη βραδιά με όμορφο αποτέλεσμα. Εις το επανειδείν, με το καλό να έρθει το επόμενο!