ελληνική μουσική
    525 online   ·  210.905 μέλη

    2o Live των Μελών του MusicHeaven

    KIT_KAT
    28.03.2005, 16:51
    Ας μην κολλάμε στα αρνητικά, ακόμα 24 ώρες δεν έχουν περάσει...
    Για το θέμα της φασαρίας συγκεκριμένα: Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, με εξαίρεση κάποιες στιγμές στο peak της βραδιάς (μα ήμασταν και τόσα άτομα...) η φασαρία ήταν δικαιολογημένη, αφού το live εμπεριείχε εξ' ορισμού μία συνάντηση (για να γνωριστούμε μεταξύ μας) και μία συναυλία. Θα ήταν κρίμα πάντως με κάποιον που επικοινωνείς κάθε μέρα στο chat και στο forum, να μην πεις ένα γεια, να ξέρεις με ποιον μιλάς βρε αδελφέ! Εγώ το έχω ανάγκη αυτό, γιατί είμαι αρκετά καχύποπτη απέναντι στη στενή καθαρά διαδικτυακή επικοινωνία. Από εκεί και πέρα χθες, μιας και τα... επιφανή μέλη του site ασχολήθηκαν με το εκτελεστικό μέρος, κάποιοι άλλοι θεωρήσαμε καλό από τη στιγμή που γνωρίζουμε κάποια παραπάνω άτομα, να βοηθήσουμε στον τομέα της επικοινωνίας. Το αν κάποιες φορές ξεπεράσαμε τα όρια δεν το ξέρω, προσωπικά αισθάνθηκα ότι έκανα αρκετές βόλτες είτε για τις φωτογραφίες είτε για τα ποτά κλπ, αλλά πιστεύω ότι αυτό κυρίως θα ενοχλούσε τα μη-μέλη, οι οποίοι θα ήρθαν για το μουσικό μέρος και ποσώς τους ενδιέφερε αν εγώ είμαι η kit_kat ή η aggelina ή η soulessome κλπ (το λέω γιατί τριγυρνούσαμε), αφού άλλωστε το ψευδώνυμό μου δε σημαίνει τίποτα γι' αυτούς.
    Βλέποντας τη λίστα με αυτούς που θα έρχονταν νομίζω πως δεν είδα περίπου 5-6 (κάποιοι δεν ήρθαν κιόλας)
    Anyway όμως (που λέει κι ο Θανάσης)
    KIT_KAT
    28.03.2005, 16:53
    Quote:

    Το μέλος GL στις 28-03-2005 στις 16:31 έγραψε:

    Να πω και γω τι γνωμη μου για χθες στο live??
    Απ'τη ψυχη μου χαρηκα
    που ειδα με τα ματια
    φιλους που μιλαγα πολυ
    κι αξιζουνε παλατια!!!!





    Έεετσι Γιώργο
    SteliosG
    28.03.2005, 17:11
    Κανείς νομίζω δεν κόλησε στα αρνητικά!!!

    Ήταν υπέροχα και αληθινά live



    Εγώ αισθάνομαι τυχερός που είμαι ενεργό μέλος της κοινότητάς μας!!!

    Και αν είμαι αλάνης φουκαράς, δε φταίω, σας το λέγω...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 28-03-2005 17:13 ]
    Soulessome
    28.03.2005, 17:24
    Ήταν το πρώτο LIVE που ήρθα και ομολογώ (αν και είχα πολύ άσχημη διαθεση εξαιτίας καποιου προσωπικού προβλήματος) ότι πέρασα μοναδικά!

    Απόλαυσα πολύ την μουσική και αξίζουν όλοι συγχαρητήρια!!!

    Αν και νέο μέλος στη συντροφιά σας, χάρηκα πολύ που ξανασυνάντησα ήδη κάποιους που είχα γνωρίσει παλαιότερα αλλά γνώρισα και πολλούς (εξαιτίας της Αggelin ομολογώ, και την ευχαριστώ πολύ γι αυτό)που δεν σας ήξερα. Πρέπει να πω ότι είστε εξαιρετικοί όλοι!
    KIT_KAT
    28.03.2005, 17:28
    Να πω κι ότι στην επιστροφή ταξίδευα στο τρένο τυχαία μ' ένα άσωτο σαλονικιό musicheavenάκι, την katerina, που... μας την έκανε και δεν ήρθε τελικά στο live
    piterpiano
    28.03.2005, 17:30
    poly kalh h fash tou live,polloi kai poly kaloi mousikoi kai tragoudistes,wraio koino kai genikotera ola kala!
    tha simfwnisw me tous prolalisantes gia ta parapona peri hxou kai poikilias,alla ime sigouros oti tha "meinoun" oi thetikes anamnhseis kai oxi ta mikroprovlimata.

    xarika pou gnwrisa fatses apo konta kai elpizw se kalyterh gnwrimia mesw allwn live!!!!!

    ysterografo:den thelw na riksw kanenan,alla exw na pw 2 pragmatakia.

    Giwrgos kai tasois,para poly kaloi pianistes kai h synyparksh kai twn dyo epi skhnhs htan poly petixhmenh!!

    telos,na dhlwsw kai to teleftaio:O TASOIS XARAMIZETAI POU DEN PAEI GIA STAND-UP COMEDIAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ante sthn ygeia mas kai sta epomena!!
    koripaki
    28.03.2005, 17:39
    Ήταν τόσο όμορφα εχθές το βράδυ!! Μου άρεσε πολύ το μαγαζί, τα παιδιά που τραγούδησαν, μου άρεσε η ατμόσφαιρα... Μου έχει μείνει μια πολύ γλυκιά αίσθηση από το χθεσινό live. Θέλω και εκ μέρους μου να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους εσάς που μας χαρίσατε μια υπέροχη πραγματικά βραδιά. Μακάρι να μην ήμουν άρρωστούλα, να μπορούσα να μείνω μέχρι το τέλος-τέλος.
    manblaz
    28.03.2005, 18:06
    Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολα τα παιδια που μοχθησαν για να μας χαρισουν την υπεροχη αυτη βραδια
    gate
    28.03.2005, 19:51
    Όπως λέει και η Κατερίνα, δεν υπάρχει λόγος να κολλάμε στα αρνητικά..., γιατί σίγουρα τα θετικά ήταν περισσότερα

    Η χθεσινή βραδιά μας δίνει θάρρος ότι μπορούμε να τα καταφέρνουμε περίφημα σε τέτοιου είδους εκδηλώσεις και ασφαλώς πολύ καλύτερα στο μέλλον....όμως...ας μη μιλάμε για το μέλλον...Η χθεσινή βραδιά είχε όλα όσα χρειάζονταν...καλή μουσική, ζεστή παρέα και πάνω απ' όλα εξαιρετική διάθεση...

    Εντάξει, η φασαρία, λίγο ως πολύ, είναι αναμενόμενη σε τέτοιου είδους χώρους. Σε προδιαθέτει ο ίδιος ο χώρος να μη μείνεις ήσυχος. Καλό είναι να γίνεται μια προσπάθεια γι' αυτό, απ' όλους βέβαια, αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτό έγινε σε μεγάλο βαθμό χθες. Eσύ Giorgo έχεις εμπειρία και από χειρότερη φασαρία, στο παρελθόν, έτσι; Πρέπει να ομολογήσουμε πως κάθε φορά είμαστε και καλύτερα...

    Τα πολλά συγχαρητήρια και τα πολλά ευχαριστώ ανήκουν στους Giorgo και Jorge, που δούλεψαν πάρα πάρα πολύ για να φέρουμε σε πέρας τη χθεσινή μαγική βραδιά. Η οργάνωση των παιδιών ήταν άψογη και τούτο παρότι ο κόσμος ήταν πολύς, τα σχήματα επί σκηνής αρκετά και ο χώρος ιδιαίτερα στενός...

    Επίσης δεν μπορεί κανείς να παραλείψει τις συμμετοχές των τραγουδιστών. Καθένας είχε να προσφέρει κάτι ξεχωριστό και θα είναι άδικο να ξεχωρίσω ορισμένους, αν και είναι δεδηλωμένη η συμπάθειά μου για τις φωνές της Αγγελικής (Tintalle), της Λίντας (Linda7), του Θάνου (Thanos2004), του Γιώργου (Orpheus) και ασφαλώς του Κώστα (Kifa). Με ξάφνιασαν οι παρουσίες του Γιώργου (Orfeus) που δεν είχα την ευκαιρία να τον ακούσω και να τον δω στο προηγούμενο live (όλο το στυλ του και η παρουσία του στη σκηνή, σε προδιαθέτει να του δώσεις την προσοχή σου) και του Νίκου (Nikos_music) απ' τους Graviton (ωραία σκηνική παρουσία και πολύ γλυκιά και ζεστή αντρική φωνή) αλλά και του Γιώργου (Falimento).
    Σίγουρα ξεχνώ....
    Γράφω όσους θυμάμαι αυτή τη στιγμή....Κάποιες στιγμές είναι αλήθεια πως έλειψα για λίγο και δεν τους είδα όλους.

    Όσο για τον Χρόνη Αηδονίδη, πέρασε υπέροχα κοντά μας. Σας μεταφέρω τα πολλά ευχαριστώ του που τον δεχτήκατε με τόση αγάπη και είχατε έναν καλό λόγο να του πείτε, καθένας σας και ασφαλώς που τον ακούσατε με προσοχή και ησυχία.

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ τέλος, για μια ακόμη φορά που ήρθαν από το Αίγιο, ειδικά γι' αυτήν την εκδήλωση, ο Σάκης Παπαδημητρίου, ο Χαράλαμπος Παπαγιαννούλης (santourman) και μαζί τους η σύζυγος του Σάκη, Μαρία και η Δώρα Πετρίδη, συνεργάτης του κ. Χρόνη και εξαιρετική παραδοσιακή τραγουδίστρια. Τους ευχαριστούμε πάρα πολύ που ήταν κοντά μας.


    andri14
    28.03.2005, 19:53
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 28-03-2005 στις 15:40 έγραψε:

    Quote:
    Δεν είναι ακόμη ώρα για σχόλια αλλά για αναμνήσεις...



    Συμφωνώ

    ΥΓ. Πάντως κάποιες πρώτες φωτογραφίες μπήκαν ήδη στο σχετικό αλμπουμάκι στο PhotoHeaven. Όποιος θέλει μπορεί να βάλει εκεί και τις δικές του...

    Είναι η δίψα που σε κρατάει ζωντανό, είναι η δίψα για καθαρό ουρανό...
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 28-03-2005 15:41 ]





    Κι άλλες, κι άλλες, κι άλλες!!!!! έτσιιιιιιι να πάρουμε κι εμείς μια γεύση....
    Thanassis_Priskos
    28.03.2005, 20:24
    Επειδή το σχόλιο του Γιώργου περί "συνυπευθυνότητας" αφορά ξεκάθαρα στη δική μου κριτική έχω να πω τα εξής: Επανειλημμένως (στα κενά ανάμεσα στα τραγούδια, και ειδικότερα στην αρχή του live) φώναξα και εγώ και η παρέα μου (που καθόμασταν μπροστά στη σκηνή) για το θέμα του ήχου. Επίσης πολλές φορές οι "φωνές" αυτές και οι παρακλήσεις για το θέμα του ήχου συνοδευόντουσαν και από τις ανάλογες χειρονομίες (κόσμιες σαφώς :) ) οι οποίες αφορούσαν στο Γιώργο αλλά και στον ηχολήπτη, επί ματαίω φυσικά και λογικό το βρίσκω. Ο πυρετός του live δεν αφήνει εύκολα κάποιον που είναι επί σκηνής να δει και να καταλάβει το τι λαμβάνει χώρα από κάτω. Αναλαμβάνω πλήρως την ευθύνη για το ότι δεν ανέβηκα επί σκηνής για να διαμαρτυρηθώ για το πρόβλημα γιατί απ' ό,τι φαίνεται μόνο έτσι θα λυνόταν το όλο θέμα και θα ήρετο η συνυπευθυνότητά μου!

    Ζητώ συγγνώμη!




    linda7
    28.03.2005, 21:02
    Καλησπέρα και από μένα
    Ήταν πραγματικά μια υπέροχη βραδιά...Πιστεύω ότι όλοι το καταδιασκεδάσαμε! Πολλά μπράβο στους Giorgo, Jorge , Kifa , για την οργάνωση του χθεσινού live . Ειδικά από εμένα χίλια ευχαριστώ στον πολύ καλό μου φίλο Giorgo που με το μαγευτικό του πιάνο για μία ακόμα φορά συνόδευσε τη φωνή μου (αν και μόλις 2η φορά που παίξαμε μαζί σε live , αισθάνθηκα και πάλι ότι έχουμε μουσική επικοινωνία ρε παιδί μου! Τι άλλο να σε πω??? Τα λόγια είναι περιττά!) , τον γλυκύτατο admin μας για τη συνοδεία του στην κιθάρα (Jorge ) , αλλά και τον Tasois που έκανε την εμφάνισή του κάποια στιγμή στο 2ο πιάνο και μας άφησε άφωνους! (Καλα παιδιά , όταν παίξατε 2 πιάνα στο soundcheck θυμάστε τι έγινε,ε? Και κατά τη διάρκεια του live λοιπόν έγινε ο ίδιος χαμός!)
    Συνεχίζω...καταρχάς χάρηκα απίστευτα που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ άκουσα τον κύριο Αηδονίδη και γνώρισα από κοντά και άκουσα τη μαγευτική Νεκταρία. Σας ευχαριστούμε κύριε Χρόνη για την τιμή που μας κάνατε :) Νεκταρία , σου είπα και από κοντά τις εντυπώσεις μου.I am impressed! (Με τις γυναικείες φωνές γενικά έχω πάθος και προσπαθώ να αντλώ ό,τι θετικό ακούω.Μακάρι κάποια στιγμή να αποκτήσω κι εγώ την τεχνική σου και αυτή τη γαλήνη που εκπέμπεις πάνω στη σκηνή).
    Τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους τους μουσικούς που δεν ανέφερα : Orfeus,Orpheus,Tintalle,Nikos_music+nefos+το παιδί του οποίου δε θυμάμαι το όνομα, falimento,Ξένοι Τόποι,santourman,κύριος Παπαδημητρίου , κος Ναχμίας+thanos2004 ... Η σειρά σαφώς είναι τυχαία και σαφώς θα έχω ξεχάσει κάποιους , αλλά είναι μια ώρα δύσκολη μετά το χθεσινό ξενύχτι,την πρωινή δουλειά κλπ κλπ...Κάποιους τους είχα ξαναδεί on stage και κάποιους όχι . Οφείλω να πω ότι όλοι ήταν υπέροχοι και μας έστειλαν σε κόσμους μαγικούς. Βέβαια , συμφωνώ με την άποψη ότι ο ήχος σε στιγμές ήταν κακός και η φασαρία ήταν ενοχλητική , αλλά ήταν κάτι αναμενόμενο , γι'αυτό ας μην είμαστε αυστηροί
    Τέλος χάρηκα πολύ που γνώρισα ένα σωρό μέλη που δεν ήξερα και ελπίζω να τα πούμε πιο αναλυτικά σε κάποια συνάντηση στην οποία θα επιβάλλεται να κάνουμε...φασαρία!
    Αυτά...
    Τι γράφαμε για επίλογο στις εκθέσεις στο δημοτικό ??? :
    ''Αυτή η βραδιά θα μου μείνει αξέχαστη''
    jorge
    28.03.2005, 21:07
    Θανάση-συνυπεύθυνε έπρεπε να έρθεις από πίσω, από τον δρόμο που οδηγούσε στη σκηνή. Την άλλη φορά να το κάνεις γιατί θα είσαι ο αποκλειστικός υπεύθυνος για πιθανώς κακό ήχο οκ;;

    Αυτή τη φορά ...σε συγχωρούμε!

    kifa
    28.03.2005, 23:07
    Καλησπέρα σε όλους και όλες...

    Καλησπέρα σε αυτούς που ήρθαν στο live του ΜΗ αλλά και σε αυτούς που δυστυχώς δεν κατάφεραν να έρθουν..

    Καλησπέρα σε όλους που εργάστηκαν για την χθεσινή ( κατά την ταπεινή μου άποψη ) πολύ καλή βραδιά του ΜΗ...

    Καλησπέρα στα μουσικά σχήματα που ανιδιοτελώς και με αίσθημα ευθύνης και συνεργασίας ήταν μαζί μας χτες...

    Καλησπέρα στον κ. Χρόνη Αηδονίδη, την gate ( Νεκταρία μου, σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια...Να ξέρεις ότι σε θαύμαζα καθ όλη τη διάρκεια του Live...Μακάρι κάποιες από τις "σύγχρονες" τραγουδίστριες να είχαν την φωνή σου αλλά και την αύρα που έχεις όταν τραγουδάς ) και τους υπόλοιπους μουσικούς του παραδοσιακού σχήματος της βραδιάς που ( επίσης κατά την ταπεινή μου άποψη ) θύμισαν ότι αυτή είναι η Ελλάδα...

    Καλησπέρα στον ( όπως αποδείχθηκε ) "από μηχανής θεό" pianopassion που ( εγώ προσωπικά δεν τον γνώριζα ) απέδειξε ότι τις περισσότερες φορές αρκεί να είσαι εντάξει με τον εαυτό σου και να βοηθάς την ΟΜΑΔΑ..Καλώς ήρθες Κώστα στην δική μου, προσωπική "παρέα"...

    Καλησπέρα σε όλους αυτούς που πίστεψαν ότι η βραδιά είναι βραδιά για ΠΟΛΛΟΥΣ και όχι για ΛΙΓΟΥΣ... !!!

    Δεν θέλω να αναφερθώ στον καθένα ξεχωριστά...¶λλωστε δεν είμαι κριτής ούτε θεός για να κρίνω...Ο καθένας μας κατέθεσε αυτό που είχε στη ψυχούλα του. Ο καθένας μας έκανε ότι έκανε με καλή διάθεση και με μοναδικό σκοπό να βοηθήσει. Δεν πιστεύω ότι κανένας μας λειτούργησε αρνητικά ώστε να υποβιβάσει την συγκεκριμένη μουσική μας γιορτη ή λειτούργησε με τέτοιο τρόπο ώστε να προβληθεί...

    Θα αναφερθώ όμως στα προβλήματα που - κατά τη διάρκεια του live - δημιουργήθηκαν...

    Όπως διαβάζω - και κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει αυτό. Ας σταθούμε στην ουσία.. - υπηρχε πρόβλημα ή με τον ήχο ή με το κόσμο...

    Η χθεσινή βραδιά δεν ήταν να παρουμε το Σούλι...Δεν ήταν στρατιωτική εκστρατεία που όλοι θα έπρεπε να είναι "στρατιώτες" της σιωπής...Ήταν μια ΓΙΟΡΤΗ...Ένα μουσικό γεγονός που κάποιοι το είδαν ως μέσο συνάντησης με φίλους-γνωστούς-άγνωστα μέλη του ΜΗ και κάποιοι άλλοι το είδαν ως συναυλία. Ούτε οι μεν αλλά ούτε οι δε μπορούν να ζητούν ότι έχουν σωστό.

    Ότι αφορά τον ήχο...

    Είμαι μουσικός 12 χρόνια..Φέτος δούλεψα στο "μεθυσμενάκι" πρώτη φορά και το πρώτο πράγμα που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι ο συγκεκριμένος χώρος δεν είχε τον αναγκαίο ηχητικό εξοπλισμό. Υπάρχει κάποιος που παρατήρησε ότι τα ηχεία της Σάλας είναι ηχεία Hi Fi και όχι ηχεία PA που αρμόζουν σε χώρο με ζωντανή μουσική ?

    Υπάρχει κανείς που παρατήρησε ότι ο ήχος στη Σάλα του μαγαζιού δεν βγαίνει από τη μικροφωνική αλλά από
    ενισχυτή που παίζει cd το μαγαζί όταν δεν έχει live? Και βέβαια μιλάμε για έναν απλό ενισχυτή που το μόνο που έχει είναι το κουμπί της έντασης - πρίμα - μπάσα...Μεσαία ?? Κάποιο γραφικό ίσως...?? Δεν χρειάζονται θα μου πεις...
    Με απλά λόγια...Επάνω στη σκηνή θα παρατήρησαν όλοι ότι ο ήχος - επειδή έβγαινε σε monitor κατευθείαν από τη κονσόλα και ήταν ελεγχόμενος - ήταν ατόφιος...Το ότι μιλούσε ο Γιώργος και δεν καταλαβαίνατε τι λέει είναι ένα πρόβλημα που είχαμε από την αρχή της Σεζόν...Εν κατακλείδι κουραστήκαμε πολύ από τις 4 το μεσημέρι της Κυριακής να κάνουμε sound check σε 10 διαφορετικά σχήματα..Λογικό είναι να υπάρξουν προβλήματα αλλά το να συμβούν το πολύ 10 μικροφωνισμοί σε διάρκεια 3 ωρών και βάλε και με 10 διαφορετικές φωνές το θεωρώ -τουλάχιστον- λίγο...

    Κλείνοντας ( και επειδή η εμπειρία μου είναι αρκετα μεγάλη ) θα εκφράσω την ικανοποιησή μου για τη χθεσινή βραδιά και αν ήθελα να βάλω κάποια βαθμολογία ( τι φτηνό που ακούγεται για κάποια μουσική βραδιά-γιορτή του ΜΗ ) θα έβαζα 10 με τόνο!!!! Και...αν με ρωτήσετε αν ήταν το..."καλύτερο Live"...θα πω ΝΑΙ!!! Γιατί το καλύτερο δεν έρχεται ούτε από τον ήχο, ούτε από το θόρυβο, ούτε από την οργάνωση. Έρχεται από τη καλή διάθεση, από
    την λαχτάρα να βοηθήσεις και από την ομαδική δουλειά που στο τέλος σε ανταμοίβει με το χειροκρότημα και μια ζεστή αγκαλία και ένα Μπράβο...

    Σας ευχαριστώ όλους σας που είσασταν εκεί...

    Jorqe σε ευχαριστώ !!!

    Κ.Υ.
    Hastaroth
    28.03.2005, 23:09
    Εγώ δυστυχώς δέν μπορούσα να παραμείνω μέχρι τέλους διότι η..επόμενη μέρα ώς γνωστόν ήτο τσαγκαροΔευτέρα μετά πρωϊνού εγερτηρίου.Ηταν όμως μιά υπέροχη βραδυά και μιά αξέχαστη εμπειρία γιά μένα το γεγονός οτι έπαιξα (έστω καί σέ τρία μόνο τραγούδια εκ τών οποίων τα δύο τα..έμαθα μόλις λίγες ώρες πρίν από το live) μέ τον κύριο Χρόνη Αηδονίδη,τον Σάκη Παπαδημητρίου καί την Νεκταρία καί τόν Μπάμπη (Santourman) (καί μιά και καθόμουν δίπλα του,είδα και γιά πρώτη φορά "από κοντά" πώς παίζεται το σαντούρι ).

    Κι'επίσης,συνάντησα -μετά από πολύ καιρό- τον παλιό μου φίλο (καί σέ αρκετές περιπτώσεις συνεργάτη) Δαυίδ Ναχμία.

    Αλλά πάνω απ'όλα βρέθηκα σε μιά πραγματική "γιορτή τής μουσικής",όπου όλοι όσοι συμμετείχαν ήταν θαυμάσιοι καί ειλικρινά στενοχωρήθηκα που ήμουν αναγκασμένος νά φύγω σχετικά νωρίς.

    Ελπίζω το τρίτο live νά γίνη σύντομα (καί ει δυνατόν,Παρασκευή ή Σάββατο,γιά να μπορέσουμε να ξενυχτήσουμε όσοι εξ ημών πρέπει να ξυπνάμε πρωϊ τίς καθημερινές).

    ΥΓ 1..Falimento,το μικρόφωνό σου μάλλον άκουσε τί έλεγες γι'αυτό όταν ήμασταν στον Σταύλο καί αποφάσισε νά κάνη τα "ανατρεπτικά" του,αλλά ουδόλως πτοήθηκες απ'ό,τι είδα

    ΥΓ 2.Orfeus,στό επόμενο live τού Musicheaven θά φοράω κι'εγώ καπέλλο -καί μάλιστα ναυτικό.Οσα μαλλιά ήταν νά χάσω,τά έχασα,άς προφυλάξω αυτά που μού έμειναν



    "και στο τρελλάδικο με τον ζουρλομανδύα
    θα παίζω τάβλι με τον Μάρξ και τον Φειδία"


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Hastaroth on 28-03-2005 23:31 ]
    polydoroslouca
    28.03.2005, 23:30
    Απ' οτι καταλαβα απο τα γραφομενα, δικαιολογιμενα λυπαμαι που δεν
    ημουν στο λαιβ. Μπραβο παιδια!!!
    Η ηχογραφιση εγινε?
    Hastaroth
    28.03.2005, 23:34
    Βεβαίως καί εγένετο ηχογράφησις,καί δή εις μικροδίσκους (ήτοι minidisc).Τώρα πώς θά μπορέσουμε νά τα ακούσουμε όλα αυτά,θά μάς το πή ο admin μας
    jorge
    28.03.2005, 23:36
    Καλύτερα να ΜΗΝ το ακούσετε

    Πάντως μαζεύουμε οπτικοακουστικό υλικό και κάποια στιγμή θα βγάλουμε ένα DVD. Θα αργήσει όμως...
    Hastaroth
    28.03.2005, 23:55
    Γιατί να ΜΗΝ τό ακούσουμε;

    Ξέρουμε οτι δέν ηχογραφήθηκε στο Sierra,ούτε μέ την (πάλαι ποτέ)κινητή μονάδα τού Bon Studio.Είναι όμως η ηχητική ανάμνηση από αυτό το ωραίο βράδυ που ζήσαμε...



    (βάζω πολλές γιατί στο live είχα τόσο άγχος πρίν παίξω,που δέν ήπια ούτε μία...)


    Orfeus
    28.03.2005, 23:55
    Δεν έχω γράψει ακόμα τίποτα, γιατί απλούστατα, είμαι ακόμα σε ....υπερένταση!!!!

    Αλλά δεν μπορώ... διαβάζω όλα αυτά...

    Είμαι ανεπιφύλακτα με το μέρος του Kifa και νομίζω βρε παιδιά ότι κάνετε θέμα, ένα θέμα ......ανύπαρκτο!!!!

    Το live ήταν υπέροχο.
    Ήταν καλύτερο από το live του "Πατατράκ" και εξ άλλου, αυτός είναι ο στόχος μας.

    Ο στόχος μας είναι να είμαστε κάθε φορά καλύτεροι. Έτσι δεν είναι;

    Γιατί μιζεριάζετε τώρα για τον ήχο;
    Γιατί μιζεριάζετε για τη φασαρία;
    Μας πιάνει δηλαδή το ....ελληνικό μας και θέλουμε να κριτικάρουμε τους πάντες και τα πάντα; Θέλουμε να κάνουμε τους εξειδικευμένους;
    Ξέρετε τι είναι οι κριτικοί;
    Είναι σαν τους ευνούχους, που ξέρουνε πως γίνεται η δουλειά, αλλά δεν μπορούνε να την κάνουνε.
    Γιορτάστε και χαρείτε μαζί μας, όπως κάναμε εμείς για σας, που δώσαμε την ψυχή μας εκεί πάνω.

    Έτσι να το δείτε!!!!!!!!!

    Εξ άλλου.....
    Υποθήκες βάζουμε!!!!!!
    Υποθήκες να είμαστε κάθε φορά καλύτεροι!!!!!

    Να είστε καλά όλοι.....