ελληνική μουσική
    998 online   ·  210.856 μέλη

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη-Μονή Λαζαριστών

    KIT_KAT
    04.05.2005, 11:28
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 04-05-2005 στις 11:01 έγραψε:

    Καλά να περάσετε....



    Υ.Γ.
    Και πιείτε και μια για εμάς τους απόντες....







    Αν πιούμε από μία μπύρα για τους απόντες...
    Orfeus
    04.05.2005, 11:34
    Ε καλά μην πίνετε...

    Θα πιω ....Εγώ!!!!


    jazzer79
    04.05.2005, 14:51
    Αν και εχω διαβασμα ισως τα καταφερω να περασω για λιγο!
    Οχι τιποτ'αλλο να πιω και καμια μπυριτσα για τον orfeus!!!! Μη νομιζει πως ειμαστε και μοναχοφαηδες!!!!
    christos-reg
    05.05.2005, 12:14
    Καλημέρα...

    Οι υπόλοιποι μάλλον είτε κοιμούνται είτε ταξιδεύουν...
    Ήταν ένα μια πολύ όμορφη βραδιά και τελικά πολλά μέλη τίμησαν με την παρουσία τους τα παιδιά στη Μονή.
    Καταναλώθηκαν πολλές αλλά όχι μόνο...
    Κάποια μέλη (ονόματα δεν λέμε, υπάρχουν φωτογραφίες) το έριξαν στα βαριά ποτά... όπως σοκολάτα, καφέ και κρασί...
    Ο Γιώργος (orpheus) και η Vick μοναδικοί, όπως πάντα, ενώ τη σκηνή τίμησαν και τα μισά τουλάχιστον μέλη από τον παρακάτω κατάλογο... . Επιτέλους, γνωρίσα και άκουσα τον Orfeus... Εύγε Μπάμπη (μπορείς να πεις τα πάντα νομίζω...!) & GL μπράβο σας, δέσατε καταπληκτικά...! Η βραδιά έκλεισε με χορωδιακή ερμηνεία γνωστών ασμάτων...

    Οι παρευρισκόμενοι:

    Orpheus + Πένυ
    Vick
    Kit_Kat
    Orfeus (guest star)
    Santourman
    GL (guest star)
    Aggelina
    Sofia
    Christine
    Ocean_soul
    Christos_reg
    Zoitsa
    Acidman

    Περισσότερες λεπτομέρειες και από τους άλλους γιατί πρέπει να κλείσω.


    ----


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: christos-reg on 05-05-2005 13:28 ]
    Sofia
    05.05.2005, 13:22
    Καλημερα κι απο μενα..!!
    Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, εγώ παντως πέρασα μια υπέροχη βραδιά! Να είστε όλοι σας καλά!!
    Orpheus και Vick..Καταπληκτικοί! Μπράβο σας παιδιά! Πάντα έτσι!
    Orfeus..Επιτέλους άκουσα την περιβόητη..Τζεραλντιν!! Να 'σαι καλά αρχηγέ μου!!
    christos-reg..Τι φωνή ειναι αυτη??Εντυπωσιάστηκα! ..Και δε σου φαινεται βρε..!!
    santourman & GL..γραψατε παληκάρια μου! να είστε καλά!!

    Για όλες τις άλλες φατσούλες που δεν ανέβηκαν να τραγουδήσουν..(Aggelina, Kit Kat, Christine, ocean-soul, zoitsa, acidman,pavlo)..Χαρηκα πάρα πολύ που σας γνώρισα παιδάκια!! Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα!!

    Υ.Γ. Να αρχίσω τώτα να ανεβάζω φωτογραφίες να σας κάνω..ρόμπες??

    Μέσα στα απλά είν' τα ωραία...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Sofia on 05-05-2005 13:23 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Sofia on 05-05-2005 13:30 ]
    Orfeus
    05.05.2005, 13:36
    Quote:

    Το μέλος christos-reg στις 05-05-2005 στις 12:14 έγραψε:

    Κάποια μέλη (ονόματα δεν λέμε, υπάρχουν φωτογραφίες) το έριξαν στα βαριά ποτά... όπως σοκολάτα, καφέ....






    ........σοβαρά;;;;;;;;;;


    jorge
    05.05.2005, 14:31
    Quote:

    Το μέλος Sofia στις 05-05-2005 στις 13:22 έγραψε:

    Υ.Γ. Να αρχίσω τώτα να ανεβάζω φωτογραφίες να σας κάνω..ρόμπες??




    Ναι! Να φτιάξω αλμπουμάκι στο PhotoHeaven?
    Γεια και χαρά σας Σαλονικείς, ξέρετε να περνάτε καταπληκτικά και είμαι σίγουρος πως το ίδιο έγινε και εχθές.

    Orpheus
    KIT_KAT
    05.05.2005, 17:52
    Εγώ χάρηκα τόοοοοσο πολύ που ήρθαν ο Orfeus και ο GL!! Ήταν υπέροχη η έκπληξη!!

    Σοφία και Ανέστη (acidman) χαρήκαμε πολύ που σας γνωρίσαμε....

    Έχω να αποκαλύψω το εξής: Ο Κώστας (ocean) και η Σοφία έχουν φωτό, αλλά η Ζωίτσα έχει... πάνω από 100!! Μας έδινε τη μηχανή κι έλεγε "τραβάτε, τραβάτε ο,τι κινείται!"

    Τα παιδιά που τραγούδησαν υπέροχα και κυρίως πολύ όμορφο το χορωδιακό στο τέλος!
    Και τα τραγούδια με το Χρήστο στο αυτοκίνητο (πού να πίναμε κιόλας!!!)

    GL
    05.05.2005, 20:43
    Ημερολογιο αποβαθρας.....


    18:05 04-05-05
    Καθομασταν στο παραθυρο του βαγωνιου με τον F....κοιταγαμε και οι δυο τα ρολογια μας με αγωνια....το τραινο ειχε αφησει προ πολλου την Κατερινη και προσμεναμε να πατησουμε τα ποδια μας στην αποβαθρα....
    18:45
    ...Σε μια στιγμη οταν κατεβαιναμε τα σκαλοπατια του σταθμου,γυρναω και του λεω "φτασαμε ρε F"....και μου απανταει "οντως φτασαμε "....!!!!!!







    11:45 05-05-05
    το τραινο φτανει σταθμο Λαρισσης, το ταξιδι μας τελειωνε σιγα σιγα....
    χαιρετιωμαστε με τον F με ενα χαμογελο που εσπαγε την κουραση και το ξενυχτι μας.........
    καθομαι στο καθισμα μου και συνεχισω για τον τερματικο σταθμο του πειραια.....
    χτηπαει το τζαμι μου......βλεπω τον F.......ανταλασουμε ενα ακομα χαμογελο....... και χανομαστε ξανα στη μιζερια της καθημερινοτητας μας...!!!!!!!!!!!

    Φιλοι μου απο τα Βορεια.......THANKS.........!!!!!!!



    santourman
    05.05.2005, 21:49
    Quote:

    Το μέλος GL στις 05-05-2005 στις 20:43 έγραψε:

    Ημερολογιο αποβαθρας.....


    18:05 04-05-05
    Καθομασταν στο παραθυρο του βαγωνιου με τον F....κοιταγαμε και οι δυο τα ρολογια μας με αγωνια....το τραινο ειχε αφησει προ πολλου την Κατερινη και προσμεναμε να πατησουμε τα ποδια μας στην αποβαθρα....
    18:45
    ...Σε μια στιγμη οταν κατεβαιναμε τα σκαλοπατια του σταθμου,γυρναω και του λεω "φτασαμε ρε F"....και μου απανταει "οντως φτασαμε "....!!!!!!







    11:45 05-05-05
    το τραινο φτανει σταθμο Λαρισσης, το ταξιδι μας τελειωνε σιγα σιγα....
    χαιρετιωμαστε με τον F με ενα χαμογελο που εσπαγε την κουραση και το ξενυχτι μας.........
    καθομαι στο καθισμα μου και συνεχισω για τον τερματικο σταθμο του πειραια.....
    χτηπαει το τζαμι μου......βλεπω τον F.......ανταλασουμε ενα ακομα χαμογελο....... και χανομαστε ξανα στη μιζερια της καθημερινοτητας μας...!!!!!!!!!!!

    Φιλοι μου απο τα Βορεια.......THANKS.........!!!!!!!









    Δηλαδή.... αν κατάλαβα καλά ..... ανάμεσα σε αυτά τα περιστατικά δε συνέβη τίποτα άλλο???
    GL
    05.05.2005, 22:03
    Quote:

    Το μέλος santourman στις 05-05-2005 στις 21:49 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος GL στις 05-05-2005 στις 20:43 έγραψε:
    [i]
    Ημερολογιο αποβαθρας.....


    18:05 04-05-05
    Καθομασταν στο παραθυρο του βαγωνιου με τον F....κοιταγαμε και οι δυο τα ρολογια μας με αγωνια....το τραινο ειχε αφησει προ πολλου την Κατερινη και προσμεναμε να πατησουμε τα ποδια μας στην αποβαθρα....
    18:45
    ...Σε μια στιγμη οταν κατεβαιναμε τα σκαλοπατια του σταθμου,γυρναω και του λεω "φτασαμε ρε F"....και μου απανταει "οντως φτασαμε "....!!!!!!







    11:45 05-05-05
    το τραινο φτανει σταθμο Λαρισσης, το ταξιδι μας τελειωνε σιγα σιγα....
    χαιρετιωμαστε με τον F με ενα χαμογελο που εσπαγε την κουραση και το ξενυχτι μας.........
    καθομαι στο καθισμα μου και συνεχισω για τον τερματικο σταθμο του πειραια.....
    χτηπαει το τζαμι μου......βλεπω τον F.......ανταλασουμε ενα ακομα χαμογελο....... και χανομαστε ξανα στη μιζερια της καθημερινοτητας μας...!!!!!!!!!!!

    Φιλοι μου απο τα Βορεια.......THANKS.........!!!!!!!









    Δηλαδή.... αν κατάλαβα καλά ..... ανάμεσα σε αυτά τα περιστατικά δε συνέβη τίποτα άλλο???

    [/I]

    πολλα γιναν αλλα δεν τα θυμαμαι μορε.....
    καπου τα επνιξα σε κατι σοκολατες ροφυματα,τζιν-τονικ,κατι ποδαρακια,κατι τραγουδακια,και κατι γαλλικους καφεδες 6 ωρα το πρωι...

    Orfeus
    06.05.2005, 00:07
    - Ο ερχομός της Σοφίας στο σταθμό του τρένου...
    (ήταν η μόνη που ήξερε ότι θα πάμε).
    ....και αργότερα η ....εμπιστοσύνη της σε εκείνο το "Ορφέα τι μπύρα να πιω;"
    (μου φαίνεται ότι πρέπει να κορνιζάρω το ...δίπλωμα στον τοίχο).

    - Η χαρά της Κατερίνας, έξω από του Τερκενλή...
    (Κατερινούλα δεν θα σου κρύψω τίποτα ξανά. Στο υπόσχομαι!!!).

    - Η κραυγή της Μαριάννας στο "Σάρωθρο"....
    (με ξεκούφανες βρε...).

    - Τα χαμόγελα του "ph" και της Πέννυ, όταν μπήκαμε στη Μονή...
    (μοναδική στιγμή).

    - Η καταπληκτική Βίκυ....
    (σου χρωστάω το "Unchain my Heart").

    - Η ανεπανάληπτη Ζωή....
    (οι φωτογραφίες στο mail μου. Εντάξει; Όπως είπαμε).

    - Ο "παραπονιάρης" φίλος μου Pavlo....
    (θα στο στείλω το CD).

    - Τα πειράγματα του Χρήστου, του Μπάμπη και του Κώστα....

    - Η υπέροχη ατμόσφαιρα που όλοι μαζί δημιουργήσαμε και που την κρατήσαμε και στη συνέχεια στον "Τσαρουχά"....
    (κι' ας μην ήθελε ο Παύλος να τον κεράσω παϊδάκια ....σούπα)

    Και μετά....
    ...ένα τρένο "σφαίρα" μας έφερε πίσω...

    GL.... Πού έχουμε να πάμε στη συνέχεια;

    Σας ευχαριστώ όλους για τις υπέροχες στιγμές....


    GL
    06.05.2005, 00:12
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 06-05-2005 στις 00:07 έγραψε:



    GL.... Πού έχουμε να πάμε στη συνέχεια;

    Σας ευχαριστώ όλους για τις υπέροχες στιγμές....






    Ορφεα με F???Εχουμε να παμε και αλλου.....ξερεις εσυ......ανατολικα της εδεμ,που λεγαμε στο τραινο.....

    Sofia
    06.05.2005, 02:45
    Να και η πρώτη...(ή μάλλον μια απο τις τελευταιες!! )

    Μέσα στα απλά είν' τα ωραία...







    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 06-05-2005 11:16 ]
    επισυναπτόμενα: To finale...jpg 
    rapsodos
    06.05.2005, 11:06
    Καλημέρα και από μένα. Δυστυχώς εχθές δεν μπόρεσα – πρόλαβα να γράψω κάτι και σήμερα, στη δουλειά , περιορισμένος πάλι είμαι.
    Τέλος καλό όλα καλά πάντως. Ελπίζω όλοι να περάσανε όμορφα. Η παρέα είχε όλες τις προοπτικές για αυτό και είμαι σίγουρος ότι τις αξιοποίησε στο έπακρο. Λίγοι ήμασταν αλλα να σας πω την αλήθεια δε με πείραξε. Είδα φίλους που κάνω καιρό να τους δω. Άκουσα τραγούδια που έχω καιρό να ακούσω. Πολύ ευχάριστη έκπληξη η παρουσία των Γιώργηδων . Αν το έχεις μέσα σου …. Να το ξανακάνουμε – τε παιδιά.
    Είδαμε και τη Sofia – επιτέλους – από Nottingham, τις οποίας ιδέα ήταν να βρεθούμε , να μην ξεχνιόμαστε. Να μην αναφερθώ ειδικά, θα είναι αδικο για κάποιους αλλα και για όλους. Να ευχαριστήσω μόνο ειδικά τον Pavlo για την τιμή που μας έκανε και έφερε μαζί του τον κ. Γ.Καζαντζή. Μεγάλη μας τιμή που στη συνάντηση παρευρέθηκε ένας από τους σημαντικότερους Θεσσαλονικιούς συνθέτες του έντεχνου χώρου. Ευχαριστώ εκ μέρους του musicheaven..
    Και όπως λέω πάντα … τα καλύτερα … αρχίζουν να έρχονται .

    MariannaP
    06.05.2005, 15:44
    Χτυπάει το τηλέφωνο...
    - Μαριάννα;;; Ακόμη στο σπίτι είσαι;;; Τα παιδιά είναι για καφέ και σε περιμένουν...
    - Κύριε Orfeus... αντί να κάνεις τον διαιτήτη από την Αθήνα, καλύτερα να έρθεις κι εσύ επάνω να πιούμε καμιά μπυρίτσα!
    Δεν έλεγα τίποτε άλλο!!!
    Χαίρομαι που από το στόμα μου πήγε κατευθείαν στου Θεού το αφτί

    Τι άλλο να πω;;; Τα είπατε όλα εσείς!
    Ξαναπήγα χθες στη Μονή... πολλή ησυχία είχε βρε παιδιά
    santourman
    06.05.2005, 18:37
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 06-05-2005 στις 15:44 έγραψε:


    Ξαναπήγα χθες στη Μονή... πολλή ησυχία είχε βρε παιδιά





    Πήγες εσύ και είχε ησυχία ???
    acidman
    06.05.2005, 21:11
    Χαιρετω την παρεα. Πραγματικα εντυπωσιαστηκα απο το οτι ανθρωποι με πρωταρχικο σημειο συνδεσης την μ ο υ σ ι κ η μπορουν και ανταλλασουν αποψεις, γνωριζονται, κανουν χλμ. για να δωσουν το παρον. Απλα για να περασουν ξενοιαστα.
    Επειδη εφυγα νωρις (καλα μη βαρατε), δεν μπορω να δωσω μια συνολικη εικονα για το πως περασε η βραδια.
    Σε αυτες τις 2 ωρες παντως που καθησα μαζι σας ολα ηταν ωραια με αποκορυφωση οταν ανεβηκε ο Οrfeus (απο την αθηνα) και ειπε το πρωτο τραγουδι. Παρα πολυ ωραιος στιχος. Μακαρι να το ειχα στην συλλογη μου.
    "ph" παρα πολυ ωραιος. Βικυ φωναρα οσο ακουγοσουν ελεω κονσολας!!Χαιρετισματα σε ολους. Κιτ_Κατ, Οcean Soul, Santourman, Aggelina -για το σπασιμο του παγου- Σαντουρμαν, Χρηστο, Σοφια, τα παιδια απο Αθηνα και την Ζωιτσα


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 06-05-2005 21:21 ]
    Orfeus
    06.05.2005, 21:27
    Quote:

    Το μέλος acidman στις 06-05-2005 στις 21:11 έγραψε:

    Σε αυτες τις 2 ωρες παντως που καθησα μαζι σας ολα ηταν ωραια με αποκορυφωση οταν ανεβηκε ο Οrfeus (απο την αθηνα) και ειπε το πρωτο τραγουδι. Παρα πολυ ωραιος στιχος. Μακαρι να το ειχα στην συλλογη μου.






    Άντε να σε βοηθήσω να .....το 'χεις!!!!

    Κοίτα στα Προσωπικά σου Μηνύματα...


    Sofia
    07.05.2005, 02:07
    Αντε, πάρτε άλλη μία!



    επισυναπτόμενα: Vick - Orfeus - Orpheus.jpg