ελληνική μουσική
    873 online   ·  210.855 μέλη

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη-Μονή Λαζαριστών

    Sofia
    07.05.2005, 02:12




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Sofia on 07-05-2005 02:33 ]
    MariannaP
    07.05.2005, 02:20
    Σοφίααααααααααααα
    Ωχ Θεούλη μου... το 'πε και το 'κανε
    Sofia
    07.05.2005, 02:25
    Αφού είπα ότι θα σας κάνω ρόμπες!
    Σοβαρά όμως τώρα..αν έχετε πρόβλημα να τη βγάλω, και να μην ανεβάσω και άλλες..
    Orfeus
    07.05.2005, 03:21
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 07-05-2005 στις 02:20 έγραψε:

    Σοφίααααααααααααα
    Ωχ Θεούλη μου... το 'πε και το 'κανε





    Τι ....έκανε;;;;;
    MariannaP
    07.05.2005, 03:27
    Τι πρόβλημα να υπάρχει καλέ;;;
    Μόνο που μοιάζουμε λίγο με αποκριάτικη κομπανία, χι χι

    Πραγματικά αυτή τη φορά ήμασταν μια κομπανία (όχι αποκριάτικη)...
    Οποιος ήρθε στη Μονή Λαζαριστών... άδραξε ένα μικρόφωνο και ελάλησε
    Και δε μιλάω για τον Orpheus (σωστό πολυμηχάνημα αυτός ο άνθρωπος - κιθάρα, φυσαρμόνικα, τραγούδι και ενδοσυνεννόηση) και την Vick που έτσι κι αλλιώς θα τραγουδούσαν, αλλά και για τον Orfeus (μπαμπά το ξέρεις ότι με τον -ph είστε φοβερό ντουέτο;;;), τον Μπάμπη (santourman) με τον Γουλού (κατά κόσμον GL)... άλλο φοβερό ντουέτο!!!
    Και όλους εμάς που συμμετείχαμε στην Μ/Η χορωδία άνευ μικροφώνου!

    Χάρηκα πάρα πολύ που γνωρισα επιτέλους το Σοφάκι και τον ChristoReg (ουπς... κι εσύ Χρήστο άδραξες το μικρόφωνο και ελάλησες επιτυχώς θυμάμαι) και που ξαναείδα ξαναείδα όσους ήδη ξέρω

    Κατερινάκι το ξέρεις ότι σου πάει πολύ ο ροζ φερετζές;;;

    Γουλού κι εσένα σου πάει αλλα δεν το λέμε μη μας παρεξηγήσεις...
    Μπαμπά θέλω κι εγώ την Τζεραλντίν
    Και οι δύο σας ήσασταν μια πραγματική ΕΚΠΛΗΞΗ!!!

    Βικούλα και Παύλο την επόμενη φορά το μπαλόνι μου να μην έχει τόσο πολύ αέρα και ξανασκάσει... είδατε τι γίνεται, χι χι

    Σοφάκι ελπίζω να πέρασες πολύ όμορφα! Καλό ταξίδι και καλή συνέχεια στις σπουδές σου!!!

    Στέλλα γιατί έφυγες νωρίς;;; Εχασες την ομαδική φωτογράφιση...

    Orpheus έχεις σκεφτεί να δοκιμάσεις να παίζεις τύμπανα παράλληλα με την κιθάρα και τη φυσαρμόνικα;;;

    Χρήστο άσε τα αεροπλάνα και πιάσε το μικρόφωνο!

    Μπάμπη βρήκαμε εχθές ένα σπασμένο τζάμι στη Μονή... Ευτυχώς στο Μεγαρο Μουσικής έχουν χοντρά τζάμια και δε σπάνε... Εκεί πρέπει να πας!

    Ζωίτσα μας έκανες όλους παπαράτσι... και πήρες πάλι την χαρτοπετσέτα και το χαρτί υγείας με τις μαντινάδες!!! Τα περιμένουμε...

    Acidman η καλή μουσική και η καλή παρέα πάνε παντού!

    Αρετή (αν και δεν είσαι μέλος ακόμη) ευχαριστούμε άλλη μια φορά για την εξυπηρέτηση και sorry για τα σπασμένα!!!

    Μάνια (αν και δεν είσαι μέλος ακόμη) το "Φιλαράκι" έπρεπε να το τραγουδήσεις μια μέρα νωρίτερα

    Αλλη μια φορά... όλα ήταν υπέροχα
    GL
    07.05.2005, 05:20
    Quote:

    Το μέλος Sofia στις 07-05-2005 στις 02:25 έγραψε:

    Αφού είπα ότι θα σας κάνω ρόμπες!
    Σοβαρά όμως τώρα..αν έχετε πρόβλημα να τη βγάλω, και να μην ανεβάσω και άλλες..




    Σοφακι μου???
    Δεν καταλαβαινουμε εμεις απο ρομπες και πυτζαμες.....
    βγαλτα ολα στη φορα.......μονο τον ορφεα με F μην βγαλεις....την ωρα της σιεστας με κρυα σοκολατα!!!!!!


    pastella
    07.05.2005, 12:27
    Λοιπόν γεια χαρά κι από μένα...

    Ήμουν η μικρότερη της παρέας μας (χιχιχι) και είχα ένα..."συμβόλαιο" με τους χορηγούς μου (κατά κόσμο γονείς) να τηρήσω.

    Όσο κάθησα όμως το απόλαυσα φυσικά και χάρηκα που γνώρισα από κοντά κι άλλα μέλη του ΜΗ. Επίσης χάρηκα που ξαναείδα μερικούς!!! Ήταν μια εκπληκτική βραδιά...Αχ, πόσο χτυπιόμουν την ώρα που έφυγα!!!

    Και φυσικά όλα οφείλονται στην Σοφία που ξεκίνησε αυτά τη συνάντηση (αλήθεια στις πόσες μπύρες σταμάτησες???)

    Να δηλώσω με τη σειρά μου ότι επειδή είναι πολύ πιθανό να κατέβω προς Αθήνα τέλος του μήνα, θα μιμηθώ τη Σοφία και ΙΣΩΣ ξεκινήσω κάτι παρόμοιο...

    Περιμένω να δω φωτό και χαρτοπετσέτα...zoitsa σε σένα αναφέρομαι, μιας κι εσύ είχες μαζί σου 3 memory sticks.

    Μπάμπη εσύ τραβούσες κάτι βιντεάκια τι απέγιναν???

    Λοιπόν να τα ξαναπούμε!!! Ωραία ήταν...
    Sofia
    07.05.2005, 12:49
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 07-05-2005 στις 03:27 έγραψε:

    Σοφάκι ελπίζω να πέρασες πολύ όμορφα!




    Όμορφα? Μονο όμορφα??Υπέροχα!! Θα τη θυμάμαι για πολύ καιρό αυτή τη βραδια..Θα σας θυμάμαι όλους σας και θα περιμένω πως και πως τη στιγμή να σας ξαναδω!

    Quote:

    Το μέλος Christine στις 07-05-2005 στις 12:27 έγραψε:

    Και φυσικά όλα οφείλονται στην Σοφία που ξεκίνησε αυτά τη συνάντηση (αλήθεια στις πόσες μπύρες σταμάτησες???)




    Κάτσε να θυμηθώ...
    GL
    07.05.2005, 16:33
    Quote:

    Το μέλος Sofia στις 07-05-2005 στις 12:49 έγραψε:


    Όμορφα? Μονο όμορφα??Υπέροχα!! Θα τη θυμάμαι για πολύ καιρό αυτή τη βραδια..Θα σας θυμάμαι όλους σας και θα περιμένω πως και πως τη στιγμή να σας ξαναδω!


    [/I]


    Και μεις Σοφια.......

    Sofia
    09.05.2005, 10:35
    Κάποιοι έχουν ήδη πάρει το email με τις φωτογραφίες της συνάντησης..! Οποιος άλλος τις θέλει ας μου στειλει το email του να του τις στείλω!

    Υ.Γ. jorge, μήπως να άνοιγες ένα αλμπουμάκι στο Photoheaven να βάλουμε κι άλλες..??
    jorge
    09.05.2005, 11:04
    Ανοιξα Σοφία

    Προσοχή όταν στέλνετε φωτογραφίες: αν αναφέρετε κάποιον ονομαστικά, καλό είναι να είστε σίγουροι οτι ο αναφερόμενος συμφωνεί α) με τη δημοσίευση της φάτσας του και β) με την αναφορά του ονόματός του δίπλα σε αυτή.
    santourman
    09.05.2005, 13:17
    `Ελα να βλέπω... τις ρόμπες!!!
    Orfeus
    09.05.2005, 15:28


    Mοντέλλο: "GL"
    Aπό απαλό fleece, για τα ανοιξιάτικα βράδια στη Θεσσαλονίκη.



    No Guru, No Method, No Teacher...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 09-05-2005 16:18 ]
    Orfeus
    12.05.2005, 19:42
    Σας πληροφορώ, ότι έχω στα χέρια μου ....146 φωτογραφίες από τη συνάντηση!!!

    Όσοι ήσασταν εκεί, το mail σας στα Προσωπικά μου Μηνύματα και ....γρήγορα!!!!!



    Sofia
    12.05.2005, 19:46
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 12-05-2005 στις 19:42 έγραψε:

    Σας πληροφορώ, ότι έχω στα χέρια μου ....146 φωτογραφίες από τη συνάντηση!!!

    Όσοι ήσασταν εκεί, το mail σας στα Προσωπικά μου Μηνύματα και ....γρήγορα!!!!!








    Οι φωτογραφίες της zoitsas έφτασαν!!!

    GL
    12.05.2005, 20:07
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 09-05-2005 στις 15:28 έγραψε:



    Mοντέλλο: "GL"
    Aπό απαλό fleece, για τα ανοιξιάτικα βράδια στη Θεσσαλονίκη.



    No Guru, No Method, No Teacher...
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 09-05-2005 16:18 ]




    Θελω και μια απαλη και μεταμοντερνα προταση για τα καλοκαιρινα βραδυα στην Κυπρο.........

    Orfeus
    12.05.2005, 20:23
    Quote:

    Το μέλος GL στις 12-05-2005 στις 20:07 έγραψε:

    Θελω και μια απαλη και μεταμοντερνα προταση για τα καλοκαιρινα βραδυα στην Κυπρο.........







    Sofia
    29.05.2005, 19:54
    ΕΡΩΤΗΣΗ : Τη χαρτοπετσέτα και το...χαρτί υγείας οπου γράφαμε, τα έχει κρατήσει κανείς?? Τα έβγαλε κανείς φωτογραφία...??
    rapsodos
    30.05.2005, 09:50
    ΑΠΑΝΤΗΣΗ: Τη χαρτοπετσέτα ναι.
    Τώρα για το χαρτί υγείας ... γι'αυτό πρώτη φορά ακούω.