ελληνική μουσική
    838 online   ·  210.851 μέλη

    Τα τραγούδια που δεν προκρίθηκαν

    Kapnas
    20.01.2013, 06:18
    Ευχαριστούμε για την ψήφο σας >
    geo321
    20.01.2013, 10:38

    Ευχαριστω θερμα οσους ακουσαν το τραγουδι μου!!!
    στοχος μου στο διαγωνισμο ηταν να μπορεσει το τραγουδι μου να αγγιξει οσες περισσοτερες ψυχες γινεται!!!

    Σας ευχαριστω πολυ!!!

    Για την ιστορια το τραγουδι γεννηθηκε απο μια ανασα.....




    ΕΙΜΑΙ;;;

    ΕΙΜΑΙ ΑΣΠΙΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ

    ΟΤΑΝ Ο ΕΧΘΡΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΕ ΣΗΜΑΔΕΨΕΙ

    ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΦΥΓΕ ΣΤΑ ΞΕΝΑ

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΕΣ ΠΩΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΚΑΝΕΝΑ

     

    ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΚΙΘΑΡΑΣ ΣΟΥ Η ΠΕΝΑ

    ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΑΓΑΠΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ

    ΕΙΜΑΙ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΦΟΒΟΣΟΥΝΑ ΝΑ ΔΕΙΣ

    ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΕΠΡΕΠΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΠΙΕΙΣ

     

    ΕΙΜΑΙ Η ΛΑΧΤΑΡΑ ΕΝΟΣ ΜΩΡΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ

    ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΠΑΡΕΑΣ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΓΑΜΑΤΑ

    ΕΙΜΑΙ Η ΙΔΙΑ ΣΟΥ Η ΨΥΧΗ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ

    ΜΑ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΤΟ ΤΡΑΙΝΟ

    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ

    ΕΙΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΟΙ ΚΑΡΔΙΕΣ ΤΟΥΣ

    ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ ΟΙ 1000 ΜΑΧΑΙΡΙΕΣ ΤΟΥΣ

    ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΛΗΓΩΝΕΤΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ

    ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΕΓΩ Η ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΤΟΥΣ

    ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΣΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕ ΑΠ ΤΑ ΧΕΙΛΗ

    ΚΑΘΩΣ ΔΑΚΡΥΖΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕΣ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

    ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΥΛΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ

    ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΟΛΑ

    ΔΙΚΑ ΣΟΥ

    ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ

    Η ΠΕΝΑ ΜΟΥ ΔΑΚΡΥΑ ΝΑ ΣΤΑΖΕΙ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΝΑ ΤΑ ΧΑΝΕΙ

    ΕΙΜΑΙ Η ΘΛΙΨΗ ΤΩΝ ΠΟΙΗΤΩΝ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ

    ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ

    ΕΙΜΑΙ Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΓΥΡΝΑΕΙ

    ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΠΟΝΑΕΙ

     

    ΕΙΜΑΙ Η ΙΔΙΑ ΣΟΥ Η ΨΥΧΗ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ

    ΚΑΙ Σ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ


    panossrv
    20.01.2013, 14:13

    Εκ μέρους όλων των συντελεστών του κομματιού "Ρώτα με" σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας, την ακρόαση του τραγουδιού και την ψήφο σας!! Είμαστε πολύ χαρούμενοι που συμμετείχαμε και εμείς σε αυτή τη γιορτή του ελληνικού τραγουδιού και που είχαμε την ευκαιρία να προβάλλουμε και εμείς τη δουλειά μας! Σύντομα θα μπορείτε να ακούσετε/δείτε το κομμάτι στο youtube (αναζήτηση: "CONTRAST the band"). Καλή επιτυχία από καρδιάς στους υπόλοιπους συμμετέχοντες στη συνέχεια του διαγωνισμού!!


    NikosDoukas
    21.01.2013, 10:05
    και το δικό μας παίζει στο
    Link
    " target="_blank" target="_new">> όποις ενδιαφέρεται μπορει να βρει και άλλα κομάτια από συναυλίες και επίσης εντός πολύ λίγου κυκλοφορούμε και το δίσκο. σας ευχαριστούμε όλους!!
    nayths
    21.01.2013, 15:59

    ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΙΣΟΨΗΦΙΑΣ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΑΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΑ, ΑΠΟ ΑΠΟΨΕΩΣ ΨΗΦΩΝ, ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΑΔΑ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΣΑΝ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ ΣΕΙΡΆ ΕΊΝΑΙ ΕΚΤΑ.....ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΥΣ


    panossrv
    28.01.2013, 20:26

    ...μια μικρή παρένθεση στη συνέχεια του διαγωνισμού και στην ακρόαση των τραγουδιών που τώρα διαγωνίζονται....{#emotions_dlg.walkman}

    ...για να ενημερώσουμε ότι μπορείτε πλέον να απολαύσετε (!) το κλιπάκι του κομματιού "Ρώτα με" από τους CONTRAST the Band εδω: 

    Και πάλι ευχαριστούμε θερμά για την φιλοξενία!!{#emotions_dlg.rockon}


    kwstasagas
    28.01.2013, 21:52
    Στις φωτογραφίες του βιντεοκλίπ, που ανάρτησε ο προλαλήσας, είδα μια κεφάτη παρέα που χαίρεται με αυτό που κάνει : που τους αρέσει να βρίσκονται μεταξύ τους και να κάνουν λαϊβάκια !!! Άλλωστε ... τελικά αυτό δεν είναι το νόημα της μουσικής ??? Να βρεθούμε με άλλους, να παίξουμε τις μουσικές που μας αρέσουν, όποιες κι αν είναι αυτές, και να ευχαριστηθούμε ....
    panossrv
    29.01.2013, 00:30

    Στις φωτογραφίες του βιντεοκλίπ, που ανάρτησε ο προλαλήσας, είδα μια κεφάτη παρέα που χαίρεται με αυτό που κάνει : που τους αρέσει να βρίσκονται μεταξύ τους και να κάνουν λαϊβάκια !!! Άλλωστε ... τελικά αυτό δεν είναι το νόημα της μουσικής ??? Να βρεθούμε με άλλους, να παίξουμε τις μουσικές που μας αρέσουν, όποιες κι αν είναι αυτές, και να ευχαριστηθούμε ....

    Περισσότερα: http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=reply&topic=28595&forum=49&mod=#ixzz2JJN4wMNO

    Φίλε kwstasagas σε ευχαριστούμε πολύ!

    Αν αυτό που ανέφερες βγαίνει μέσα από τη μουσική μας και από το βιντεο, έχουμε κατά πολύ καταφέρει να περάσουμε αυτό που θέλουμε!!!

    Μουσική είναι έκφραση και αποδοχή συναισθημάτων (πομπός – δέκτης) και βεβαίως επειδή στο live η διαδικασία αυτή είναι πιο άμεση (σε βλέπει και τον βλέπεις, ενεργεί και αντιδράς) γι' αυτό και είναι πιο όμορφο!

    Σαν CONTRAST Θα θέλαμε να ευχηθούμε οι μουσικοί που συμμετέχουν (-με) στο διαγωνισμό ν απολαύσουν (-με) στο έπακρο αυτό το δίαυλο μουσικής επικοινωνίας που έχετε στήσει!!


    costaspanag
    29.01.2013, 12:23

    Εσιώπησα τόσον καιρό, γιατί δεν με βρίσκει σύμφωνο η δημοσίευση οποιωνδήποτε σχολίων και κρίσεων που θα μπορούσαν να επηρεάσουν, θετικά ή αρνητικά, τους ψηφοφόρους όσο διαρκεί η ψηφοφορία.

    Για τραγούδια όμως για τα οποία  η ψηφοφορία έχει οριστικά τελειώσει, αφού δεν έτυχε να προκριθούν  στην 1η πεντάδα, μπορώ να μιλήσω.

    Τα άκουσα με πολλή προσοχή όλα και μου άρεσαν ιδιαίτερα, κατά 1ο λόγο τα εξής:

    Παρελθόν, Τα κουπλέ του έρωτα, Θα υπάρχω.

    Κατά 2ο λόγο τα :

    Οι μπλέ σαγιονάρες, Για να ανασαίνω, Η συνάντηση, Είσαι της ζωής μου η πληγή.

    Κατά 3ο λόγο:

    Ρώτα με, Το τραγούδι του φασίστα, Θέλω να σε δω, Μόνο εσύ, Σε μια φαντασία.

    Κατά 4ο λόγο:

    Η περιπλάνηση μιας νότας, Ένας μακρύς δρόμος,, Κάνε με κοντά σου να μείνω, Σε ψάχνω στις σκέψεις, Το χρώμα των ονείρων, Πάντα εδώ, Αγάπη ένοχη.

    Συγχαίρω τους συντελεστές τους, καθώς επίσης και όλων των τραγουδιών της ομάδας και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους τους υπόλοιπους.


    ioazisop
    31.01.2013, 00:16

    ευχαριστώ πάρα πολύ όλους όσοι αφιέρωσαν λίγα λεπτά να ακούσουν το τραγούδι μου και όλα τα υπόλοιπα..σκοπός άλλωστε τέτοιων διαγωνισμών,δεν είναι μόνο πρόκριση αλλά κατά κύριο λόγο το ταξίδι  σε νέα μουσικά μονοπατία.. συγχαρητήρια στους δημιουργούς των τραγουδιών που προκρίθηκαν στον τελικό..πραγματικά άξιζαν τη θέση τους..χωρις να σημαίνει οτι τα υπόλοιπα υστερούσαν Smile καλή συνέχεια να έχουμε στον όμορφο διαγωνισμο και να αποκομίσουμε όμορφες μουσικές!!!

    ευχαριστώ για τη φιλοξενία 

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ioazisop, 31-01-2013 00:18 ]


    Arwenlina
    31.01.2013, 09:19

    Ευχαριστούμε πολύ όσους ψήφισαν το τραγούδι μας... ΧΙΛΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ ... Δεν προκρίθηκε αλλά μας τίμησαν πραγματικά οι ψήφοι που μας δώσατε!!! Να είστε όλοι καλά!! Καλή επιτυχία στα τραγούδια που προκρίθηκαν!!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 31-01-2013 10:48 ]


    AR-ON
    31.01.2013, 13:52

    Ειδικά από το δεύτερο γκρουπ, είναι πολλά τα τραγούδια που θα άξιζαν να προκριθούν στον τελικό και παρ' όλα αυτά δεν μπήκαν στην πεντάδα, καθώς είχαν την ατυχία να συμμετέχουν σ' ένα δυνατό γκρουπ. Σχεδόν όλα μέχρι την 10η θέση για μένα ήταν περίπου ισάξια. Η προσωπική μου βαθμολόγηση πάντως είχε πολύ ψηλότερα το 10ο (Με ποιο δικαίωμα) και το 16ο (Το πέταγμα της πεταλούδας).


    sillia
    31.01.2013, 14:08

    Τα τραγούδια που πέρασαν αλλά κι αυτά που δεν.... έτσι κι αλλιώς από την ώρα που φεύγουν από τος δημιουργούς τους ανήκουν στους ακροατές ...αυτοί ξέρουν!
    Συγχαρητήρια στο "χίλια φεγγάρια"καλοτάξιδο να είναι ....αλλά και σε όσα μας κέρδισαν για τον στίχο την μουσική και ερμηνεία τους!!!!!

    {#emotions_dlg.walkman}


    costaspanag
    31.01.2013, 14:26

    Όπως έγραψα και πιό πάνω, για τραγούδια για τα οποία  η ψηφοφορία έχει τελειώσει, αφού δεν έτυχε να προκριθούν  στην 1η πεντάδα, μπορώ να μιλήσω. Σειρά έχουν τώρα τα μη προκριθέντα του 2ου γκρούπ, που η ψηφοφορία για αυτά τέλειωσε χτες.

    Τα άκουσα με πολλή προσοχή όλα και μου άρεσαν ιδιαίτερα,

    κατά 1ο λόγο το: Δεν σταματώ να ελπίζω.

    Κατά 2ο λόγο τα : Ήλιε μου και φεγγάρι, Αχάριστη (με τυραννάς).

    Κατά 3ο λόγο τα: Ξημερώματα, Γεροπλάτανος, Πρώτη γραμμή, Τέρμα τα ψέμματα, Χίλια φεγγάρια, Με δυό λόγια σάγαπώ, Συνέχεια υποχωρώ.

    Κατά 4ο λόγο τα: Ο ποιητής, Της ζωής μου τα κομμάτια, Δεν θα ρωτήσω, Θέλω να πιείς, Αλήθεια μη αλήθεια, Ο κύριος Μαρία.

    Συγχαίρω τους συντελεστές τους, καθώς επίσης και όλων των τραγουδιών της ομάδας.


    Aleksis1990
    31.01.2013, 14:46

    https://www.youtube.com/watch?v=8hDEdwomDY4


    Θα ηθελα να ευχαριστησω ολους εσας που ακουσατε κ δωσατε την ψηφο σας στο " Λειπεις Αποψε ". 

    Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που συμμετειχαν στο 2ο γκρουπ! Καλη συνεχεια στα κομματια που προκριθηκαν! Smile

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Aleksis1990, 31-01-2013 14:47 ]


    costaspanag
    14.02.2013, 00:38

    Όπως έγραψα και πιό πάνω, για τραγούδια για τα οποία  η ψηφοφορία έχει τελειώσει, αφού δεν έτυχε να προκριθούν  στην 1η πεντάδα, μπορώ να μιλήσω.

    Σειρά έχουν τώρα τα (μη προκριθέντα) τραγούδια του 3ου γκρούπ, για το οποίο η ψηφοφορία έληξε πριν από λίγο.

    Τα άκουσα με πολλή προσοχή όλα και μου άρεσαν ιδιαίτερα,

    κατά 1ο λόγο τα:  Γιασεμάκια, Swing 012,  Mουτράκι μου, Σού'πανε η Άνοιξη

    Κατά 2ο λόγο τα: Τέλος εποχής, Απολογισμός, Στις κοπέλλες

    Κατά 3ο λόγο τα: Θέλω να πιώ, Στο μπαράκι, Πάνε μέρες, Ξέμεινα μονάχος, Άν ήξερες, Μια δεύτερη ζωή

    Κατά 4ο λόγο τα: Μ'αστέρια τις λέξεις να συμπληρώσω, Ναυαγός, Ο ήλιος πάντα εσένα θα κοιτά, Οργή σεισμών, Τρέξε Στέλλα, Κλεφτοψευτοκρατία.

    Συγχαίρω τους συντελεστές τους, καθώς επίσης και όλων των τραγουδιών της ομάδας.


    reteos
    14.02.2013, 01:22

    Θέλω να  ευχαριστήσω  , όσους τίμησαν με τη ψήφο τους το τραγουδάκι μου στο 3ογκρούπ με τίτλο  «Γιασεμάκια», αλλά και όσους καταδέχτηκαν και το άκουσαν.

    Συμμετείχα στον διαγωνισμό για τη συμμετοχή, η οποία  όμως είχε και συμβολική  για μένα σημασία.  Δεν είμαστε   επαγγελματίες, μουσικοί ,τραγουδιστές ή  τεχνογνώστες.  Απλοί ερασιτέχνες είμαστε που παίζουμε και τραγουδάμε  για το κέφι μας , για τη παρέα μας , για το μεράκι μας. Κάτω από αυτές τις συνθήκες γράψαμε και το «εν λόγω»  τραγουδάκι με το οποίο δήλωσα συμμετοχή  και  που παρά τις σοβαρές τεχνικές του ατέλειες, όπως  πολύ σωστά  αναφέρθηκε από  ορισμένους σχολιαστές, εκφράζει την αγάπη μας στους Ελληνικούς μουσικούς ρυθμούς,  είτε λαικούς είτε παραδοσιακούς,  και γενικότερα στη μουσική μας παράδοση. Μ’ αυτή την ιδιότητα  συμμετείχα  στον διαγωνισμό και  νομίζω ότι αυτό ήταν τo βασικό κριτήριο   για αυτούς  που το ψήφισαν και όχι  η ποιότητά του. Είδα μέσα από τη διαδικασία της ψηφοφορίας και συγκινήθηκα γιαυτό,  πως υπάρχουν άτομα, που στη σημερινή  εποχή , παράλληλα με τα «σύγχρονα», εκτιμούν και στηρίζουν τέτοιου είδους (παραδοσιακού στυλ)   τραγούδια . Αυτό με ικανοποίησε περισσότερο,  από όσο η αρκετά καλή βαθμολογία του  τραγουδιού, που ξεπέρασε κατά πολύ και την πιο αισιόδοξη προσδοκία μου.

    Αντιλαμβάνομαι τον μόχθο , την αγωνία και την υπευθυνότητα των αρμοδίων της διοργανώσεως  και της ροής του διαγωνισμού  και τους συγχαίρω από καρδιάς . Νομίζω πως κατάφεραν να κάνουν θεσμό  τον διαγωνισμό αυτό και να συμβάλλουν έτσι στον πολιτισμό μας. Θέλω ακόμα να τους ευχαριστήσω που μου έδωσαν την ευκαιρία και έζησα  αυτή την υπέροχη εμπειρία σαυτό το δεκαπενθήμερο της ψηφοφορίας των τραγουδιών του 3ου γκρούπ, στο οποίο και ανήκε το τραγουδάκι μου. ΄Ηταν καταπληκτική και θα την θυμάμαι  για πάντα.

    Ολα τα  μέχρι τώρα τραγουδάκια (και των τριών γκρούπ ) ήταν υπέροχα.  Συγχαρητήρια τόσο στους νικητές όσο  και στους υπολοίπους οι οποίοι να είναι υπερήφανοι  για τη  δημιουργία τους  και να συνεχίσουν αυτή την υπέροχη ασχολία.

     Είμαι πεπεισμένος ότι και των  υπολοίπων  γκρούπ τα τραγούδια θα είναι  εξ ίσου (ή και παραπάνω) υπέροχα   και περιμένω με αγωνία να τ’ ακούσω.

     


    KRISTHESS
    14.02.2013, 02:22
    αγαπητέ μου φίλε... το τραγούδι σου ήταν πραγματικά πολύ καλό... μα είναι δυνατόν να μην έχετε όμως πάει σε ένα στούντιο της προκοπής να το γράψετε λίγο καθαρά??? είναι τόσο κρίμα και πραγματικά το εκτιμήσαμε αν και έχασε τόσο πολύ στην ηχογράφηση...αν ήταν καλογραμμένο...θεωρώ ότι θα είχε περάσει από τα πρώτα...μην το αμελήσετε ...κάντε το όπως πρέπει...από μένα πήρατε 3 αστεράκια..και θα παίρνατε 5 αν η ηχογράφηση δεν ήταν τόσο άσχημη και πρόχειρη... δυστυχώς επηρεάστηκα και γώ .. αν και ίσως δε θά'πρεπε...το τραγούδι σας όμως αξίζει .. και αξίζει καλύτερης αντιμετώπισης!Να πάτε και να το γράψετε σωστά σε ένα στούντιο!!!!!!!!!!!!!! με πολλή αγάπη :)
    cineboy
    14.02.2013, 03:45
    Εγω πάντως αν και τον φίλο μας Reteos προσωπικά δεν τον γνωρίζω, όπως άλλωστε έχω γράψει τον ξεχώρισα με τα γιασεμάκια και προσπάθησα να είμαι αναξάρτητος απο την όχι καλή ηχογράφιση τους...αποτέλεσμα να του δώσω 5 αστέρια.Επίσης μπορώ πλέον (αφού έως σχεδόν τέλους ήταν ρευστές γιά αυτά οι βαθμολογίες στην πεντάδα...) να μιλήσω γιά τα τραγούδια Χωρίς πυξίδα και σου'πανε την Ανοιξη ότι ξεχώρισαν στην μουσική αισθητική μου.Κλαή συνέχεια και στο 4ο γκρούπ που μόλις άνοιξε η αυλαία γιά αυτό.
    NikosDoukas
    14.02.2013, 09:40
    και γω είμουν ένας από αυτούς που έκανε σχόλιο για κάποιο τραγούδι που αδικήθηκε εξαιρετική στην παραγωγή αλλά δεν ανέφερα ποιο. τώρα που μπορώ να σχολιάσω θέλω και γω με τη σειρά μου να πω μπράβο γιαυτό το υπέροχο κομμάτι και ότιοι συντελεστές του θέλουν στην καλύτερη των περιπτώσεων....βούρδουλο!!! τετοια μαργαριτάρια δεν τα πετάμε...τα φροντίζουμε και τα προσέχουμε σαν τα μάτια μας!!! γρήγορα σε στούντιο να το φτιάξεται γιατί είναι κρίμα και για σας και για μας!!! με πολύ, πολύ αγάπη και απιστευτα καλοπροαίρετα.. Νίκος