ελληνική μουσική
    737 online   ·  210.857 μέλη

    Συνάντηση μελών Μ/Η στην Κύπρο για διασκέδαση με κιθάρα-τραγούδι-ποτά

    revekka
    08.06.2005, 15:37
    Έχω χάσει επεισόδια...τη συνάντηση την κάναμε ολοήμερη εκδρομή??!!!

    Μπάμπη, όχι μόνο αυτές, θα μ’έχεις κι εμένα πάνω απ΄το κεφάλι σου

    Εγώ θέλω να πάμε μυσταγωγία γιατι cafι city νομίζω πως πήγαμε όλοι ενώ τώρα θα δούμε και κάτι άλλο.

    Θέλω μυσταγωγία, μυσταγωγία, μυσταγωγία!!!

    Οι υπόλοιποι πού είναι? Για να βλέπω κίνηση...
    Haroulinda
    08.06.2005, 15:42
    Παρούσα παρούσα ...

    θέλω μυσταγωγία, μυσταγωγία, μυσταγωγία too!!!

    Δηλαδή θα πάμε από το πρωί? Σ/μαν φέρε και σάντουιτς για όλους μαζί σου...
    nikosaster
    08.06.2005, 15:56

    Να'μαι και εγώ.

    Λοιπόν στην μυσταγωγία πήγα χθές.Είναι ένας υπέροχος χώρος με φανταστική διακόσμηση.Εχει και μια τεράστια αυλή.
    Μπράβο στην Αντρη που το ανακάλυψε.
    Ως προς τα μεζικλίκια ΝΑΙ και εγώ είμαι δεκτός.
    jazzer79
    08.06.2005, 16:30
    Ερωτηση κρισεως : Τι ωρα περιπου λετε?Για να δω πως θα κανονισω το πηγαινε - ελα.... Ισως να μεινω και Λευκωσια το βραδυ, I'm working on it!!! Α! κι εγω μυσταγωγια λεω αφου το συνιστουν οι συνmusicheavenιστες!!!!!!
    nikosaster
    09.06.2005, 22:08
    Αδέρφια καλησπέρα.
    Μήπως σιγά σιγά πρέπει να αρχίσετε να μου λέτε τι τραγούδια θέλετε να παίξουμε στην συνάντηση, έτσι ώστε να ετοιμάσω το ρεπερτόριο στην κιθάρα;
    revekka
    09.06.2005, 22:28
    Αφού εσύ θα παίζεις, πες μας τι παίζεις, και όποιος έχει αντίρηση-εισήγηση το λέει. Έντεχνο θέλουμε να ακούσουμε και να τραγουδήσουμε πάντως.


    santourman
    09.06.2005, 23:24
    Quote:

    Το μέλος nikosaster στις 09-06-2005 στις 22:08 έγραψε:

    Μήπως σιγά σιγά πρέπει να αρχίσετε να μου λέτε τι τραγούδια θέλετε να παίξουμε στην συνάντηση, έτσι ώστε να ετοιμάσω το ρεπερτόριο στην κιθάρα;





    Νίκο ελπίζω να ξέρεις αρκετά ώστε να μη χρειαστεί να φέρω το σαντούρι μαζί μου για συμπαράσταση!
    nikosaster
    10.06.2005, 16:30

    Mπράβο Ρεβέκκα που ακούς και θέλεις έντεχνο τραγούδι γιατί μόνο τέτοιο ξέρω να παίζω.
    Μπάμπη αν θέλεις να φέρεις και το σαντούρι σου τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
    Τώρα το ρεπερτόριο μου περιλαμβάνει κάποια τραγούδια από:Πύξ Λαξ ,
    Πορτοκάλογλου , Παπάζογλου , Παπακωνσταντίνου , Τσακνή , Μαχαιρίτσα , Φάμελο , Ζιώγαλα , Συνήθεις Υποπτοι , Υπογεια Ρεύματα , Π.Θαλασσινός , Ορφ. Περιδης , Χα'ι'νιδες , Τρύπες , Αφοι Κατσιμιχα , Αλκινοο , Μ.Χατζηγιάννη , Νταλάρα , Καζούλη , Μαλαμα , Κανά , Κίτρινα Ποδήλατα , Ντομένικα , Μπλέ , Κότσιρα , Φώτα που σβήνουν , και λίγα ρεμπέτικα.
    Εσείς τι λέτε;
    nikod
    10.06.2005, 17:47
    Ωραια ιδέα



    Είμαι μέσα, φτάνει να μπορώ να ρθώ
    nikosaster
    11.06.2005, 21:30

    Λοιπόν η ''Μυσταγωγία'' βρίσκεται στην οδό Αρεως κοντά στο κυκλικό κόμβο του ΟΧΙ.
    Από το ΟΧΙ με τα πόδια είναι 2 λεπτά.Αν παλι είστε με το αυτοκίνητο πρέπει να πάρετε τον κατηφορικό δρόμο που πάει προς το ''τεμενος'' Ομιριέ (Ερωδος καφέ,χαμάμ ) και στο δεύτερο στριψιμο του, πας δεξιά και ξανά δεξιά.Αυτή η οδός λέγεται Αρεως.Στο τελείωμα του δρόμου και λίγο πρι το ''ΤαΦ'' που κάνει αυτή η οδός, στα δεξιά σου, είναι η Μυσταγωγία .
    Εκεί θα τα πούμε σε λίγες μέρες.
    Καλή αντάμωση λοιπόν!
    santourman
    11.06.2005, 21:45
    Νίκο έχετε σκεφτεί για κάποια ώρα ? Εμένα δε με απασχολεί ιδιαίτερα, αλλά βλέπω ότι η jazzer79 έχει ρωτήσει και δεν έχει πάρει απάντηση...
    `Οσο για τα τραγούδια, ετοιμάσου εσύ, και τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε!
    elenoua
    11.06.2005, 22:56
    simera ematha oti tin pempti 16 iouniou tha ertho leukosia gia diaskedasei sto meteoro an tous katafero tha erthoume paraskeui.etsi mporei na doso ligo to paro prin pao alou gia diaskedasei.etsi tha dw kai tin gelasti parea tou musicheaven.
    revekka
    12.06.2005, 08:53
    Καλά πάμε!

    Για ώρα δεν έχουμε πει κάτι, γι αυτό και δεν απάντησε κανείς. Ίσως 9-10, κάπου εκεί γιατί τώρα το καλοκαιράκι 8 είναι μέρα.

    nikosaster
    13.06.2005, 00:13

    Να πούμε κατά τις 21.30.Είναι καλά;Για να δούμε ποιοί συμφωνούν:

    jazzer79
    13.06.2005, 16:04
    Λοιπον μια χαρα ειναι 9μιση!Επιφυλασσομαι ομως γιατι υπαρχει περιπτωση να μην βρω μεσο για να ερθω και να γυρισω Λεμεσο.Θα βαλω τα δυνατα μου παντως διοτι θελω ΠΑΡΑ πολυ να ερθω!!!! Οσο για το ρεπερτοριο μηπως θαμπορουσαμε να προσθεσουμε και λιγο Χαρουλα η Βιταλη?????
    nikosaster
    13.06.2005, 18:47
    Σοφία καλησπέρα!
    Είσαι τυχερή γιατί υπάρχει στο ρεπερτόριο και η Χαρούλα αλλά και η Βιτάλη οπως επίσης και Φ.Δεληβοριάς , Τερμίτες , Δ. Συνοικίες , Μ. Πασχαλίδης , Poll , Ξύλινα σπαθιά , Σαββόπουλος , Πουλόπουλος κ.α που αυτήν την στιγμή μου διαφεύγουν. Με 13 χρόνια μελέτης που να τους θυμάμαι όλους.
    Οσο για την επιστροφή μη σε νοιάζει. θα σε κρατήσουμε μέχρι το πρωί.Γιατι και εμείς, το πρωί θα φύγουμε απο εκεί. Ετσι θα γίνουν τα μάτια μας το μόλις φύγουμε.
    revekka
    13.06.2005, 19:55
    Ωραία....κάνω μία περίληψη:

    Παρασκευή 17 Ιουνίου, 9:30 το βράδυ στη Μυσταγωγία (παλιά Λευκωσία, κοντά στον κυκλικό κόμβο του ΟΧΙ)

    andri14
    haroulinda
    jazzer79
    nikosaster
    revekka
    santourman
    vaninoui
    nikod
    elenoua?

    Οι υπόλοιποι που είστε? Ελάτε βρε παιδιά, είμαστε πολυ καλά παιδιά, αλήθεια λέω!

    ‘Αντρη, έτσι όπως είναι το σχεδιάγραμμα δείχνει που είναι η μυσταγωγία αλλά πώς να πάμε? Δεν βάζεις και κανένα τοξάκι πορείας (για μένα την απροσανατόληστη?!!!)έχει στρήψιμο απο τον κυκλικό κόμβο ή μήπως απο πάροδο θα μπώ μέσα?

    Νίκο μια χαρά μου ακούγεται το περιεχόμενο του προγράμματος, θα φέρεις και τους στίχους φαντάζομαι. Θέλεις να φέρω κι εγώ τραγούδια? Έχεις και λίγο ροκ, ξέρεις αυτά που λέμε όλοι αλλα δεν ξεκολλάμε, ας πούμε hotel California, knock on heaven’s door, dust in the wind?

    Μη μείνω χωρίς ροκ εγώ, δε θα έρθει και ο orfeus…!!!

    Τα λέμε την Παρασκευήηηηηηηηηηη!!!!!!

    Σαν πουλί πως ζητάει η ψυχή /
    να πετάξει ως εκεί που ο ορίζοντας σβήνει /
    και καμιά φυλακή δεν μπορεί να την κλείσει /
    δε χωράει η ψυχή σε καμιά φυλακή



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: revekka on 13-06-2005 20:31 ]
    T_A_Z_Z
    13.06.2005, 20:47
    Pedia o pio efkolos tropos gia na pas einai na afiseis to aftokinito sto parking tou OXI. Akrivos apenanti apo tin isodo tou parking iparxei mia "stoa". Otan kateveis ta skalia vlepeis tin mistagogia akrivos apenanti sou sta deksia. Den sinisto na pate me to aftokinito mexri ti mistagogia giati den exei kai toso polli xoro eki.
    nikosaster
    14.06.2005, 16:18
    Αντρη πολύχρονη.ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!
    Αντε πάλι μπήκες και εσύ στο club των 22. Τυχερούλα.
    Χρόνια Πολλά σου εύχομαι ολόψυχα με υγεία χαρά και επιτυχίες.
    Κάθε ευτυχία στη ζωή σου. Α, και να'σαι πάντα με το χαμόγελο.Ετσι ακριβώς όπως σε γνωρίσαμε
    nikosaster
    14.06.2005, 16:27
    Ρεβέκκα και φυσικά θα έχω και τους στίχους από τα τραγούδια.Αν έχεις και εσύ κάποιες παρτιτούρες για κιθάρα και μπορείς να τις φέρεις τότε θα χαιρόμουνα πολύ.Οσο για ξένες ροκιές .............όλο και κάτι θα παίξουμε.
    Φίλε ΤΑΖΖ θα έρθεις στην παρέα μας την Παρασκευή;
    Θα σε περιμένουμε.Οπως και όποιος μη μέλος επιθυμεί